mensen niet geestelijk geleidmaar uitgebuit ■zjm :a$ Briefschrijvers over Ere-medaille voor K. de Jong Gemeente wil meer inspraak SLECHTHOREND? DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 JANUARI 1969 Op myn tafel liggen een paar brieven over het pausdom, die el kaar radicaal tegenspreken. Omdat we graag met onze lezers in ge sprek zijn, drukken wij ze allebei af. Wordt dit een hopeloos langs elkaar heenpraten? Of is er toch hoop, dat uit de botsing der me ningen de waarheid te voren springt, zoals de Fransen zeggen De heer H. H. SCHRIJFT: Christus zegt tegen de Apostelen: ,,Gaat en onderwijst alle volkeren, hen lerende onderhouden alles wat Ik u bevolen heb, weidt Mijn lamme ren, weidt Mijn schapen, wie u hoort, hoort Mij, wie u versmaadt, versmaadt Mij, wat gij op de aar de zult binden, zal ook in de Hemel gebonden zijn. Want aan u geef Ik de sleutelen van het Hemelrijk en op u zal Ik Mijn Kerk bouwen en de machten der hel zullen Haar niet overweldigen! Staat dan ons vrije onderzoek van de Bijbel hoger dan het Leergezag dat Christus aan Zijn Kerk heeft ge geven, aan Wie Hij Zijn Goddelijke Macht overdroeg en terwijl Hij de lammeren en de schapen", de gelo vigen verplichtte zich aan dat Leer gezag, de Uitspraken van de Heilige Geest te onderwerpen. Hij zei: „Als - Ik heen gegaan zal zijn, zal Ik u de Geest der Waarheid zenden". En tegen Petrus: Simon, Simon, zie de satan heeft u willen ziften als tar we. Maar Ik heb voor u gebeden, dat uw geloof niet zou bezwijken en gij, bevestig dan uw broeders". In zijr. brief aan de medebestuurders van God's Kerk schrijft Petrus (1 Petr. 5-2 - 4) „Weidt God's kudde die aan uw zorgen is toevertrouwd". Daarom gingen onze grote Geloofs verkondigers eferst naar Rome om uit de handen van de Paus hun Zen ding te krijgen. Was de grote wijze Kerkleraar Au- gustinus niet het grootst, toen hij deemoedig verklaarde: „Mijn mense lijk verstand kan die leerstelling niet begrijpen, maar ik onderwerp mij, want de Heilige Geest heeft door de Kerk gesproken". (Over het Godde lijk Moederschap van Maria). Heeft juist Ijet zich losmaken van dat Leergezag en van de eis van Chris tus van gehoorzaamheid en onder werping van het menselijk verstand bij strijdvragen inzake geloof en ze den, aan de Uitspraken van de Hei lige Geest door dit Leergezag, al niet genoeg ellende, afval en ver deeldheid gebracht? Dat begon in de 16e eeuw en her haalt zich nu weer in alle christelij ke kerken, ook in God's eigen Kerk, de heilige, apostolische, katholieke kerk, waar een verschrikkelijk gees telijk en zedelijk verval is, doordat men niet meer gelooft in de Bijstand van de H. Geest tot het einde der tij den; het menselijk verstand, dat al zoveel strijd, verdeeldheid en haat ledereen kan zich de weelde veroorloven van een kamer breed tapijt, zonder die ontsie rende naden, die altijd het eerst kaal worden. Kamerbreed nylon tapijt van een prima kwaliteit, met rub ber wafelrug, dus U heeft geen ondertapijt nodig. Dit ideale en slijtvaste gezins tapijt, met kleine schoonheids foutjes, koopt U per meter ong. 370 cm breed, voor nog géén zestig gulden. kamerbreed nylon tapijt 370 cm breed met rubber wafel rug Op onze Tapijtafdeling eerste etage verkopen wij dit kamer breed nylon tapijt met rubber wafelrug, in de kleuren beige, goud, rood en groen, ong. 370 cm breed,»», Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook meendegmorgen open Géén tel. of echrift. beit heeft gebracht, .stelt boven de voor een mensenverstand niet te begrij pen wetten en beloften van God, zich in vertwijfeling verliest in zede loosheid en de onfeilbaarheid van de Paus (onfeilbaar door het Licht van de H. Geest) in twijfel trekt, be strijdt en daardoor hand- en span diensten verleent aan God's vijanden en die van Zijn Heilige Kerk, die toch zal zegevieren. „Kleingelovigen" zei Christus. De machten der hel zullen Zijn Heilige Kerk niet over weldigen! Het bewijs voor de historische fout gemaakt door de afscheuring van de Moederkerk en Haar Goddelijke Leer en Gezag, is, dat men in de afgeschei den Christelijke Kerken zich ge dwongen ziet door middel van de oecu mene te pogen nog iets van het Christendom te redden, omdat dit versplinterd Christendom niets meer aan de wereld heeft voor te houden, wat God bevolen heeft, wat Christus toch als hoogste plicht aan Zijn Apostelen heeft meegegeven, toen Hij tot de Vader ging, ,Zijn Kerk op aarde stichtte en de bijstand van de Heilige Geekt beloofde. Dereforma toren hebben om welke menselijke reden ook, hun menselijk' denken hoger willen stellen dap het licht "van de H. Geest, hun hoofd niet dee moedig willen buigen, zich niet wil len onderwerpen aan het door Chris tus ingesteld Onfeilbaar Leergezag van de Moederkerk. Zij hebben zichzelf en hun volgelin gen de hemel op aarde beloofd, door het Leergezag af te zweren en ér het „vrije onderzoek" voor in de plaats te stellen. Toen de stof van de vandalistische vernieling van de Christelijk-godsdienstige kunstschat ten was opgetrokken, waaraan men zijn haat had botgevierd en aller ogen opengingen, zagen zij dat zij buiten het Paradijs stonden. Zij wa ren radeloos van reddeloze eenzaam heid, omdat zij hun Moeder de Hei lige Kerk hadden verlaten en Haar hadden afgeslacht. Later vielen er honderden van hen als slachtoffer van het grootste goed dat zij dachtep veroverd te hebben en vrij dachten te mogen hanteren en volgen, het „vrije-onderzoek", voor welke vrije gewetensopvatting zij uit hun vér- schillende elkaar ook weer bestrijden de geloofsrichtingen werden gesto ten en ten laatste vervielen tot weer meer afscheidingen, tot met het Chris tendom strijdige „ismen" en ten laatste tot ongeloof en geloofshaat. Waarom willen de afgescheiden Christenen niet erkennen, dat zij van de goede weg, door Christus zelf aan gegeven, zijn afgeleid en afgeweken? Zij zien het wel en proberen tot een eenheid te komen, maar al die vruch teloze progingen zullen dan pas tot het zo allernoodzakelijkste resultaat leiden, als zij erkennen, dat de ene grote oorzaak van verdeeldheid en ongeloof is, dat zij van het door God ingestelde en door de H. Geest tot aan het einde dei tijden beschermde Verlichte Leergezag, zijn afge scheurd. Als zij terugkomen naar Moeder, dan zal het Eén Kerk van Christus, Eén Herder worden, Cristus Zelf. Dan zullen er geen twistgesprekken meer zijn. Want dan Verlicht het Licht ons bekrompen verstand, door Zijn Leergezag op aarde en zal de ze aarde naar dat Licht opzien en eindelijk rust vinden. Dan zullen wij niet meer de schuld zijn van de ellende in de wereld, die reeds ge oordeeld is, omdat zij niet geloofd heeft dat Christus van de Vader komt. Dan za1 de wereld gered zijn in Heiligheid en Zuiverheid. Want alleen aan hun die ZUIVER van harte zijn en van lichaam, de Tem pel van de H. Geest, behoort het Koninkrijk Gods. Buigen wij ons hoofd en onze on willige wil en hoogmoed en betwete rig verstand en ons opstandige zede loze lichaam voor God's Heilige Wil en Zijn Wetten en ons hoofd voor God s Onfeilbaar Leergezag, op de Stoel van Petrus, de Paus. Dan pas zijn wij allen God's Kinderen in EENHEID. Uitbuiten De heer H. J. M. schrijft: Chris tus had twaalf apostelen waaronder Petrus, tegen deze heeft hij gezegd: „Gij zijt Petrus en op deze steen rots zal ik mijn kerk bouwen. Zijn de opvolgers /an Petrus in zijn voet sporen gegaan? Neen, en nogmaals neen. De goede niet te na gespro ken. Heeft Christus niet tot de rijke jongeling gezegd: „Ga, verkoop al les wat ge bezit, geef het de armen en volg mij?" Hebben de opvolgers van Petrus dat gedaan. Neen, ze hebben onder het mom van God te dienen geld en rijkdommen verza meld, voor hi..i eigen gemak, weelde en genotzucht. Zij hebben de men sen niet geestelijk geleid, maar uit gebuit. Ga naar Rome, naast alle pracht en praal, de bittere armoede. In 1968 kunnen de geestelijke lei ders van welke kerk of richting dan ook niet meer met fabeltjes en sprook jes de mensen wat wijs maken. Thans vraagt de mens het hoe en waarom en zeker de jeugd neemt niet alles wat de geestelijke leiders hun zeggen en voorhouden. Het staat bij mij vast, dat er meer koppen van wereldse machtheb bers en geestelijke leiders in de ver doemenis zullen zijn, dan van het de gewone mens omdat deze mis leid en uitgebuit is. Zal God aan de president vaa Amerika vrage* M hij wel genoeg geld heeft besteed om op de maan te landen? Of de ne gers een meer waardig bestaan heeft gegeven. Dat zelfde geldt ook voor alle machthebbers ter wereld. En voorde geestelijke leiders. Door het tweede Vaticaans Concilie hebben veel priesters en religieuzen de kerk de rug toegekeerd. Is dat verwonderlijk? Neen. De geestelijke leiders hebben het er zelf naar ge maakt. Ze krijgen geloofsafval en onverschilligheid op een presenteer blad aangeboden. Heeft op dat Con- cili de H. Geest gesproken? (gelijk op het Pinksterfeest der Apostelen?) Neen. Als men van dat Concilie leest, met zijn achterdeurmanieren kan men dan nog spreken van de Heiige Geest? Dat is gewoon belache lijk. Moeten wij ons laten leiden door een stel oude conservatieve leiders die zo versuft zijn in hun boeken en ideeën dat zij niets anders meer zien? Wat heeft die Christus gepredikt en gedaan? Naastenliefde; dat was zijn enige gebod. Heeft Hij niet gezegd „Waar twee of drie in mijne naam vergaderd zijn, ben ik in hun mid den". Heeft de mens God nodig? Ja en nogeens ja. Enkel de ho- vaardigen willen dat niet erkennen. Heeft de mens de kerk nodig? Ja en nee! Ervzijn mensen die hun plaats tegenover God en de mens weten en er naar handelen (weel heel weinig) maar ze zijn er. Er zijn mensen die geleid moeten worden, maar dan moeten de geeste lijke leiders ook eerlijk zijn tegen over deze mensen. Dat er een ver nieuwing in de R.K. Kerk en andere kerken moest plaats hebben was al jaren bekend. Maar zoals het in Ne derland en elders gebeurt, staat het gelijk aan een paard dat de kolder in zijn kop is geslagen en op hol slaat, waar geen houden meer aan is. Als Christus in 1967 op aarde zou zijn, zou Hij dan naar de theologische faculteiten gaan of naar Rome en zeggen: „Jongens jullie doen het zo!!" of zou hij ze met stomheid slaan en met een mond vol tanden zetten? Ik denk wel van het laatste. Het huwelijk is een belevenis tus sen man en vrouw van begin der schepping af. Daar heeft geen derde iets mee te maken, maar dan ook niets. Wat het gexuele betreft en de belevenis zowel geestelijk als licha melijk: laten man en vrouw elkaar liefdevol tegemoet treden en respect hébben voor elkaar. Zij moetói een gezin vormen en zij zien hoeveel kin deren zij financieel kunnen groot brén gen. En als zij daar voorbehoedsmid delen voor gebruiken (de pil) zal die GOD hun dat niet aanrekenen. Maar wel die personen die deze mensen niet in de gelegenheid stellen een groot gezin te vormen. Dat is toch hoop ik duidelijk. Daar heeft de Paus of iemand anders niets mee te maken. En als er echtparen zijn die twijfe len laten zij zich tot een ervaren dok- Zo'n elegant rokje van de be kende en vertrouwde Terlenka kwaliteit hoort in iedere gar derobe-kast. Geheel gevoerde Terlenka rok ken van een prima kwaliteit, in twee uitvoeringen. Een vlotte rok met 2 plooien voor, in een slank afkledend model, en een chique glad rok je, extra afkledend, met loop- plooi achter. Kies Uw nieuwe Terlenka rok uit deze twee uitvoeringen, voor nog géén tientje. terlenka geheel gevoerd In onze afdeling Damesmode verkopen wij deze geheel ge voerde Terlenka rokken in twee uitvoeringen, een vlotte rok met 2 plooien voor en een chique rokje met loopplooi achter, in diverse modekleu ren, maten 36 t/m 48 door elkaar Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook.meendegmorgen open Géén tel. of schrift best Genuanceerd Graag ook mijnerzijds een paar opmerkingen: 1 Over het gezag van Petrus en zijn mode-apostelen moe ten we volgens de Bijbel genuanceerd denken en spreken. Petrus, de eerste der apostelen, is ook degene die Je zus, toen deze gevangen genomen was, fel heeft verloochend (al bad Jezus juist in dat ogenblik dat Pe trus toch het geloof niet helemaal kwijt mocht raken. Alleen daardoor kwam hij later tot berouw) Ook later nog heeft Paulus Petrus om zijn huichelarij moeten bestraf fen Hij schrijft in Galaten 2: „Maar toen Cephas (de Joodse naam voor Petrus) te Antiochië gekomen was, heb ik mij openlijk tegen hem ver zet, omdat het ongelijk aan zijn kant was. Want voordat sommigen uit de kring van Jacobus gekomen waren, at hij met de heidenen aan één tafel. Maar toen zij kwamen, trok hij zich terug en zonderde zich af uit vrees voor de besnedenen. En ook de overige Joden huichelden met hem mede, zodat zelfs Barnabas zich liet meeslepen door hun huiche larij. Maar ik zag, dat zij niet de rechte weg bewandelden van het evangelie". Jezus heeft Petrus en alle gelovi gen wel de Heilige Geest beloofd om hen in alle waarheid te leiden, maar er is niemand, ook Petrus niet, die gegarandeerd niet dwaalt. Petrus zelf heeft de eenheid der gemeente te Antiochië geschonden en niet de ketters! 2 Dat de bisschop van Rome de op volger van Petrus is, is in heel de Bijbel niet te vinden. Volgens alle kerkhistorici is de idee van het een horig gezag van de kerk pas in de loop van lange eeuwen gegroeid. De hele Oosterse Kerk wil wel een zeker eneprimaat aan de paus geven, (en dgartoe zijn ook vele Protestanten geneigd) terwijl zij van pauselijke onfeilbaarheid niet wil weten) Kerkpolitiek De grootste scheuring in de ene katholieke kerk die tussen Oost en West, dateert al van 1094, dus lang voor de Hervorming. Ze was zeker niet aan „het vrije onderzoek" te wijten, maar aan de kerkpolitiek. 3 De heer H. H. is blijkbaar niet op de hoogte van het feit, dat door eer lijk onderzoek van rooms-katholieke theologen inzake het leven en ster ven van de hervormers ook in katho lieke kring steeds meer waardering ontstaat voor hun vroomheid, voor hun beklemtoning van de persoonlij ke geloofszekerheid, de blijde en de persoonlijke omgang van elke gelovi ge met de Heilige Schrift (daardoor juist leert ons menselijk verstand eerbiedig voor God te buigen). Men heeft zelfs wel gezegd, dat Luther in onze dagen een kerkvader of een heilige zou kunnen zijn! Aan de andere kant zal de heer H. J. M. moeten erkennen, dat de pausen die wij kennen, een sober leven leiden en blijk geven van een grote bewogenheid met de noden der wereld. Wie zich ergert aan de pracht en praal van een pauselijke stoet kan zich net zo goed ergeren aan de gouden koets op Prinsjesdag. Maar wie neemt deze franje nog ernstig? Overigens is het, dacht ik inder daad, een gerechtvaardigde is, dat alle kerkelijke en wereldlijke macht hebbers zich in de Geest van Jezus zich veel radicaler met de „un derdogs", met de onderliggende me demens identificeren. 4 Merkwaardig is, dat beide schrij vers, hoe verschillend ook, zich ne gatief uitlaten over de toestand van verwarring, waarin de Nederlandse r.k. kerkprovincie zich nu bevindt. Laat ik dan mogen zeggen, dat vele protestanten zich er dankbaar over verwonderen, dat een kerk zich zo grondig kan vernieuwen, terwijl er bij alle meningsverschil toch geen scheuring ontstaat, maar men met elkaar en met velen daarbuiten in gesprek probeert te blijven. Zou dat niet een duidelijk bewijs zijn van de tegenwoordigheid van de Geest van Jezus? En ook in de Oecumeni sche beweging (waarin Rome overi gens volop en van harte mee doet) zien wij een verhoring van het gebed van Jezus, dat Hij uit sprak o.a. voor ons, mensen van de twintigste eenw: „En Ik bid niet alleen door dezen (de apostelen) maar ook voor hen, die door hun woord in Mij geloven, opdat zij al len één 2*jn". (Joh. 17 20) De eenheid van alle gelovigen is niet vanzelfsprekend; Jezus moet er toen en nu in het gebed zwaar om worstelen en smeken. Zij is niet ge waarborgd door het één of ander kerkelijk instituut of dogma; maar alleen door het gebed van Jezus, dat hij ook ons in het hart legt. God ver hoort dit gebed vaak tegen bidden en denken, in het verborgenen: van daar dat schande van al die scheu ringen voorlopig nog voortduurt. ter wenden, daar het een biologisch geval is. CHRISTUS heeft de naastenliefde gepredikt en daar zit geheel de mo raal en het enige gebod in. „Hebt uw naaste lief gelijk u zelve". En als de godsdiensten van welke richting ook en de mensen dat Volgen, dan pas zullen zij in Gods ogen welbehagen hebben en naar zijn geest leven en eerder niet. Johnny Jordaan terug op de hitparade Johnny Jordaan is na een lange tijd van stilte weer terug. Bovema brengt nu een nieuwe langspeler op de markt onder de titel: Ouwe trouwe Jordaan. (Imperial Sali 8018). Voor de vele liefhebbers en Jordaan-fans dé gele genheid om hun platenrepertoire uit te breiden met nummers als: „Alle dagen op en neer" en natuurlijk „Tante Leen". Op deze lp is ook op genomen „Pikketanussie", het num mer waarmee Johnny na jarenlange afwezigheid weer een plaats inneemt op de hitparade (17 met stip). Via de VARA zal een deel van deze lp uitgezonden worden op zaterdagavond 23 januari (Nederland 1) tijdens een Johnny Jordaan kleurentelevisie show. Alle liedjes van de plaat werden speciaal voor Johnny geschreven door Harry de Groot. Weer langspeelplaat van Rijkspolitiekapel Op vrijdag 17 januari maakt de Rijkspolitiekapel de opname voor een radio-lunchconcert, uit te zenden van 12 uur tot 12.30 uur op donderdag 23 januari. Het programma wordt opgenomen op de 17e in het Arcade-gebouw, Lan ge Haven 73, Schiedam, tussen 12 en 15 uur. De Rijkspolitiekapel onder leiding van de kapitein H. C. Hoogervorst is geformeerd uit vijfentachtig overal in den lande dienstdoende Rijkspolitie mannen. De Kapel bestaat in juni twintig jaar. Een stereo-langspeelplaat (de 4e grammofoonplaat van de Rijkspolitie kapel) komt half februari uit. Bij Koninklijk besluit werd aan de heer K. de Jong, geboren op 19 de cember 1910 te Rotterdam en wonen de in Schiedam aan de Delflandseweg 428, wegens langdurige en trpuwe dienst toegekend, de ere-mpdaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons. De heer De Jong vierde zijn veertigjarig dienstver band bij Bingham Co N.V. Hij ver vult de functie van adjunct-chef van de afdeling Expeditie. Wegens verhindering van de bur gemeester heeft de chef van het ka binet van de burgemeester, de heer C. Brunt, tijdens een speciale bijeen komst in zaal „Irene" aan de Nieu we Haven 155. de onderscheiding uit gereikt. STUDIECONFERENTIE PSP IN ZEIST De Pacifistisch Socialistische Par tij organiseert op 11 én 12 ^anuari een conferentie in Wcudschoten, Woudetibergseweg 64, Zeist. Het on derwerp van deze conferentie is ..Parlementaire en buitenparlemen taire actie". Inleiders ziin o.a. Lau rens ten Cate, hoofdredacteur van De Friese Koerier. Rudoif de Jong, medewerker aan de Universiteit van Amsterdam. Nadere inlichtingen bij het partijbureau, telefoon 020-227339. Ingebroken is in de distilleerderij van fa. Gatelier aan de van Cleeff- straat waar 125 liter jonge jenever en vijf sloffen sigaretten werden gesto- Ontslag Okkerse „overijld en onrechtvaardig" Na ruim drie maanden ten on rechte geschorst te zijn geweest, zal de hoofdadministrateur van Diergaarde Blijdorp, de heer A. Okkerse zijn werkzaamheden maandag 13 januari hervatten. In een persbericht van 3 januari schrijft het bestuur van de Stich ting Koninklijke Rotterdamse Dier gaarde, dat dit besluit is genomen na overleg tussen de raadslieden van beide partijen. Uitvoeriger is het rapport van de commissie van onderzoek die op 9 oktober door het college van B. en W. werd in gesteld en dat 18 december j.l. werd uitgebracht. In dit rapport wordt noch de kool noch de geit gespaard. De commissie heeft het financiële beheer van de Stichting binnenste bulten gekeerd en de verhouding tussen directie ener zijds en staffunctionarissen anderzijds onder de loep genomen. Aan het slot van haar rapport doet zij de aanbeve ling de statuten van de stichting zo te wijzigen, dat de gemeente meer in- spraak krijgt. Ten eerste omdat zij meent, dat de gemeente de hoedster moet zijn van de plaatselijke openbare belangen (een openbaar belang is de diergaarde door haar educatieve en recreatieve functie onmiskenbaar) en ten tweede om aan de moeilijke ver houdingen tussen eerdergenoemde groepen zo spoedig .mogelijk een eind te maken. Wat de zaak Okkerse betreft, hier over is de commissie zeer duidelijk. Zij noemt het besluit van het bestuur om de heer Okkerse te ontslaan over ijld en temeer onrechtvaardig „omdat deze zonder enige waarschuwing op gelegde zwaarste straf een hoofdamb tenaar treft, die ook volgens verkla ringen van de directie en het bestuur, zijn taak overigens goed vervulde". Het woordje „overigens" in de vo rige zin houdt verband met het feit dat de heer Okkerse en hij niet al leen zowel binnen als buiten de Diergaarde kritiek geleverd heeft op het directiebeleid. De heer Okkerse werd vorig jaar ontslagen op de be schuldiging, dat hij op eigen houtje de pers zou hebben ingelicht. De heer Okkerse heeft dat altijd ontkend, even als de betrokken journalist van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Ook de commissie rapporteert, dat haar niet is gebleken, dat de heer Okkerse daar in de hand heeft gehad. Gebroeid Over de slechte verhoudingen tus sen directie en staffunctionarissen is Maar God verhoort dit gebed ook boven bidden en denken: vandaar allerlei wonderlijke verzoeningen en het vinden van nieuwe wegen met Hem en elkaar. On met prof. Berk hof te spreken: „De eenheid kan alleen zaak van die mensen zijn, die weten dat zij aller eerst de zaak van God is. De een heid kan alleen door die mensen be vorderd worden, die in gemeenschap met Christus allereerst om haar bid den. Hier ligt de haarfijne grens tussen christelijke geloofsgehoorzaam heid en menselijk idealisme. Te we ten dat de eenheid Gods zaak is, bevrijdt ons van de overmoed en van de moedeloosheid. Het ver lamt onze activiteit niet, maar maakt haar juist mogelijk. En dit weten troost ons daar, waar onze activiteit faalt of op haar grenzen stuit". DR. K. J. KRAAN de commissie van oordeel, dat daarbij geen der partijen vrijuit gaat. Deze verhouding is zo gegroeid, doordat de huidige directie meer taken tot zich heeft getrokken. Onder voorgaande directies hadden de afdelingshoofden meer vrijheid van handelen. De laat ste kregen dan ook het gevoel, dat hun verantwoordelijkheden niet meer in overeenstemming waren mét hun ken nis van zaken en ervgring. Dit gevoel heeft geleid tot een hy- perkritische instelling tegenover de directie. Noch de directie, noch het bestuur heeft geprobeerd deze hou ding te corrigeren. De kloof tussen directie en afdelingshoofden heeft zich daarentegen nog kunnen verdiepen door niet altijd even gelukkige beslis singen van de directie. Over het nieuwe apenhuis zegt de commissie, dat de voorbereiding van de bouw van dit huis naar haar me ning met te weinig nauwgezetheid en deskundigheid is geschied, waardoor een tijdig inzicht in de met deze bouw uileindelijk gemoeide kosten ƒ800.000,—) heeft ontbroken. De kostenraming heeft de dreiging van een liquiditeitstekort opgeroepen. Tob er niet langer mee Ga naar ACOUSTICON Audicien F. M. Bruijns (F.l.D.A. gediplomeerd) vertelt u gaarne alles over VERZEKERING VAN UW HOORTOESTEL Wij stellen U in staat, Uw hoortoestel te verzekeren tegen slijtagereparatie- kosten, welke soms nogal hoog kun nen zijn. U kunt dit doen voor een periode van 4 jaar, aansluitend op het garantiejaar. De premie bedraagt 10.— p. jaar, te voldoen voor Je gehele periode ineens, b.v. 4 jaar 10.— p.j. 40 2.50 polis en zegelkosten 42.50 totaal. Dit be tekent, dat U in een periode van 5 jaar geen reparatiekosten zult hoeven te betalen. Wenst U meer inliphtingen? Kom dar> eens praten. Schiedamseweg 209 ROTTERDAM-WEST Makkelijk bereikbaar met de lijnen I halte Marconiplein6 en 8: halte v,oo>- 'e deur. Of belt u liever, ook-goed. TEL. 25.75.99. VOOR ROTTERDAM-ZUID Polderlaan 13 TEL. 17.80.39

De Havenloods | 1969 | | pagina 6