KREUGER a w Hermes DVS moet zondag kunnen winnen van Drente Sportgrabbelton 6 Pa Slavenburg stapt in voetspoor van zoon loep Blunderende arbiter speelt Juliana parten opruiming Heren van D.W.S. en W.F. scoorden er fiks op los Volksgebouw verkocht RUIMT OP!! DAT ZEGT ALLES!! opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 JANUARI 1 Onze serie grammofoonplaten van 2.98 is zo langzamerhand een begrip geworden voor de platenverzamelaars. Het grote assortiment van ruim 40 verschillende platen is weer uitgebreid met een heel speci ale produktie. Een Accordeonpotpourri I n- ternationaal door The Three Captains. Deze elpee bevat vele beroemde nummers w.o. Twee ogen zo blauw. Zolang de le pel in de breipot staat. Omdat het zo lekker is. Daar moet cp gedronken worden. Grootva ders klok, Sneeuwwals, Twee gitaren. Slavenkoor, Nobody knows. La Bamba en vele andere. Maar liefst 26 succesnummers in een geweldig mooie uitvoe ring, koopt U nu voor een prijs, die ver beneden die van een single ligt, voor nog géén drie gulden. i SVV tegen Cambuur lfjkt 30 cm langspeelplaten pm. ift- stereo ook mono afspeelbaar Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Accordeonpotpourri Internationaal door The Three Captains, een elpee uit onze bekende voordelige serie, stereo, ook mono - afspeelbaar. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur -van de opruiming 16 januari tot 6 februari Ctin tel. of schrift, best Na de toch wel teleurstellende nederlaag .cgcl, het er op dat het met SVV weer precies gaat zoals het vorige seizoen. In de helft de competitie meedoen naar de eerste plaats en in de tweede g degradatiegevaar komen. Wjj hopen oprécht dat de jongens van Gosens dit zullen logenstraffen en het beste hewys zou zgn de uitwedstrijd tegen Veendam zondag a s. in winst om te zetten. Het meespelen van de geblesseerde Wout van Meeteren zal wel vraagteken z«n en lukt dat niet. dan zal dat voor Gosens wellicht een pro- >r t»l. -r ult te halen zyn bleem opleveren. Maar toch. winst 'n Hermes DVS moest in Heerenveen het onderspit delven, maar had de pech dat doelman Ruts geblesseerd het veld moest verlaten. Of Ton zon dag van de partij zal zijn is nog vaag, want voorlopig moest hij tot vandaag de gewonde knie rust geven en blij ven zitten. Ondanks dat moet het toch voor Hermes DVS mogelijk zijn voor eigen publiek van SC Drente te kun nen winnen. Het B-team van SVV ont vangt zaterdag Holland Sport en dat van Hermes DVS gaat naar Elink- wijk. A niateurs D'HS, dat zondag j.l. op het nipper tje de wipst verloren zag gaan tegen RFC mpet nu naar Leerdam Sport en gezien de stand op de ranglijst moet deze wedstrijd gewonnen kunnen wor den, al - is het altijd moeilijk in een uitwedstrijd de beide winstpunten te grijpen. Excelsior '20 krijgt de kans het pretige weer wat op te vijzelen tegen het bezoekende Paraat, dat uit - elf wedstrijden acht punten verzamel de. SVDPW blijft zielig onderaan de ranglijst bungelen, maar toch geloven we nog niet aan degradatie. We ho pen nog steeds op herstel maar of dat zondag tegen het bezoekende Slie- drecht al zal gebeuren valt te bezien. In de afdeling heeft Schiedam, na de krappe overwinning van 10 wat afstand genomen van Ursus. Zondag gaat Schiedam uit naar VOB, een voor Schiedam altijd lastige tegen stander die beslist niet onderschat mag worden. Ursus krijgt bezoek van Groen Witten, een wedstrijd die door de jongens van voorzitter Mouthaan gewonnen moet kunnen worden. In de le klasse A laat SFC het er lelijk bij liggen, maar als we de woor den van trainer Doesburg moeten ge loven, dan wordt het zondag tegen het bezoekende Crooswijk een overwin ning Sn dat is ook wel nodig. Demos, dat van hekkesluiter Hoog vliet won krijgt nu in DZB niet zo'n makkelijke tegenstander en we kun nen dan ook geen winst zien, temeer daar het voor Demos een uitwedstrijd sen. In een thuiswedstrijd is Dilettant de volgende tegenstander. In de tweede klasse krijgt Schie damse Boys, DDC op bezoek en het moet al heel raar lopen als hier niet de volle winst in zou zitten. DRZ gaat goed aan de leiding in 2C, maar het zal het laag geklasseerde Eureka dat het in een uitwedstrijd als tegen stander krijgt, niet moeten onder schatten. FCN tenslotte moet de vol le winst kunnen boeken op het bezoe kende RVVB uit de Polderbuurt in Rotterdam-Zuid. Zaterdagvoetbal In het zaterdagvoetbal is HBSS vrij. PPSC moet naar NSW in Numans- dorp. Makkelijk zullen de Schie dammers het daar niet krijgen, maar waarom zouden zij die wedstrijd niet winnen? In de afdeling ontvangt GTB het Vlaardingse Sunlight en trekl GSS naar Alexandria. LEO 't HART ^demonstratie van ons nieuwe s-t-r-e-t-c-h pruikje GRATIS TOEGANG Op vrijdagavond. 17 januari, geven wij lussen 7 en 9 uur, voor alle belangstellenden in Schiedam een geheel vrijblijvende demonstratie van ons nieuwe s-t-r-e-t-c-h pruikje. Lett schattig mode pruikje van echt mensenhaar dat ALTIJD past Dankzij het r-e-k-b-a-r-e montuur zet u dit pruikje net zo gemakkelijk optals een muls.Schrijver heeft het in vele natuurlijke kleuren en in ieder gewenst model. Wij tanen vrijdagavond tevens een gedeelte van onze zeer uitgebreide collectie pruiken reeds vanaf 99\ en haarstukjes (reeds vanaf39.50). Schrijver zaihet zeer op prijs stellen als V óók komt kijken na^r deze demonstratie. M*r kopje koffie! seJknken g ^SCHIEDAMjg HEEF^ DE PRIMEUR! bij SCHRIJVER COIFFURES Hoogstraat 95 (ingang confeaic-zaak Even leek het, of de traditioneel geworden Schiedamse tafeltennis kampioenschappen in het slop zouden raken. Gelukkig hebben de beide ver enigingen elkaar weer kunnen vinden en zo ook voor dit seizoen de kam pioenschappen gezamelijk georgani seerd. De wedstrijden vinden natuurlijk plaats in ons tafeltenniscentrum de Beurs van maandag 17 februari tot vrijdag de 21e. De woensdag is geen speeldag. De klasse indeling is als volgt: Ere-, hoofd-, overgangsklasse, le klasse, 2e klasse, 3e klasse, 4e klas se, junioren jongens geboren voor I oktober 1954. junioren jongens gebo ren na 30 september 1954, junioren meisjes en niet NTTB-leden. Voor elke klasse zijn er twee prij zen en een wisselbeker voor de Schie damse kampioen. Bovendien de Pa rool-wisselbeker voor de sterkste Schiedamse vereniging senioren en de Havenloodswisselbeker idem junio ren. De inschrijving sluit op zater dag 8 februari om 20.00 uur. Inschrijf formulieren kunnen tot dan worden ingeleverd bij: mevrouw H. Marijnen, Koemarkt ld, Schiedam (tel. 262718), de heer W. A. de Raaij, Laurens Cos- terstraat 31b, Schiedam (tel. 265848) InC moet WF waar gaan ma ken dat het aan een opmars bezig is. Het gaat namelijk naar kampioens pretendent WRW en we moeten aan nemen dat WF al heel blij zal zijn met een puntenverdeling. Deze me ning zal ook wel bij Martinit heer- Jaarvergadering N.C.V.B. Dinsdagavond 21 januari zal de af deling Schiedam - Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond in de zaal bij de Magnalia Dei-kerk de jaarverga dering houden. Mevr. Groot Enze- rink - v.d. Tas uit Maasland zal het boek: „Goede morgen, Juffrouw Duif" bespreken. HANDBAL kant de titel te grijpen en het zal daarom nu moeten winnen. Het be looft dan ook een uitermate span nend duel te worden. De heren van DWS hebben over tuigend revanche genomen voor de eerder geleden nederlaag tegen Ac tief. In korte tijd had DWS het heft in handen en drukte Actief terug in de verdediging. Ondanks een fel ver zet konden de Schiedammers in deze door de heer Keulen goed gearbitreer- oe wedstrijd een 235 overwinning boeken. Zondag zal DWS moeten to nen wat het waard is tegen koploper Hermes uit Den Haag, dat slechts een punt voorsprong Heeft op DWS. Als het team tot hetzelfde spel kan komen als tegen Actief, dan zou het wel eens kunnen gebeuren dat het de eerste plaats van Hermes over gaat nemem Gelijk De dames van DWS hebben zich te gen Westlandia in Poeldijk goed ge weerd. Het werd daar een zeer span nend duel dat eindigde in een punten verdeling 7—7. Zaterdag krijgt DWS in de Margriethal Actief als tegen stander. Dit team is momenteel goed ir de running en zal het DWS dan ook danig lastig kunnen maken. Het tweede damesteam van DWS speelde tegen EDH een slordige wed strijd, Vooral in de aanval viel dat op. De juiste richting van het schot Was dan ook zoek en paal en lat wer den heel wat keren door de bal gebeukt.' Het werd een verdiende ze ge voor EDH, 8—5. Ook DWS 2 is zondag vrij. Er is door verschillende Schiedam se handbalteams lustig gescoord. Zo won WF met 253 van Neptunus en bleef DWS met 235 heer en mees ter over Actief. Monsteroverwinnin gen die geen twijfel laten bestaan wie er het sterkst speelde. De heren van Wilton speelde tegen het Rot- terdamse Neptunus en waren heer |er, meester in de hal. Met niet min- der dan 25—3 zegevierden de scheep sbouwers. 8 Voor zondag staat voor Wilton de ontmoeting tegen AAC in de Ener giehal op het programma. AAC speel- de zondag j.l. tegen DWS 2, dat op de tweede plaats staat en verloor met [2215, zodat we mogen verwachten, dat Wilton niet veel moeite zal heb ben met de tegenstanders van zon- De dames van Wilton speelden niet |maar gaan nu naar Den Haag voor ftde wedstrijd tegen Hercules, dat met twee punten voorsprong op de Schfe- |damse dames de eerste plaats in- neemt. Gezien het doelgemiddelde is fde Haagse ploeg echter schotvaar- diger dan de dames van Wilton en daarom lijkt het ons dat de punten :n Den Haag zullen blijven. De dames van UVG hebben revan che génpfnen op het Rotterdamse HVZ, Vangf het eerste fluitsignaal was UVG het spel volkomen meester en heit gaf de verdediging van HVZ han denvol wérk: Niet alleen de wedstrijd was spannend, maar ook de sfeer en dat kwatïi door het, spel van HVZ. Li- dia Blom was weer -terug bij UVG en dat het tot een overwinning van- 96 kwam was een groot deel toch wel aan haar te danken. De dames j? van UVG hoeven zondag niet te spe- 1 len. De heren wel. Die gaan naar Maassluis en zullen daar niet veel moeite hebben met Unitas 2. A In de dames afdelingsklasse is er zaterdagavond een derby tussen DWS 4 en Scylla. In de eerste ontmoeting is het een overwinning voor DWS ge il worden. Scylla maakte echter een goede Van de winkelier J. A. van M. werden uit de automaat bij zijn win- E kei aan de Burg. Van Haarenlaan 90 repen chocolade gestolen. Meestal is het zo, dat de zoon de voetsporen van de vader drukt. Bij Maarten Slavenburg is het precies andersom. Hij gaat de voetsporen van zoon Joep drukken. Vrijdag, morgen dus, opent Maarten Slaven burg in de Fabriestraat hoek Van Beverenstraat een zaak waarin uit sluitend kasten en keukens wor den verkocht. Kasten en keukens in alle maten en kleuren staan in de fraai betimmerde verkoopruim te op de kopers te wachten. Dagen lang is de heer Slavenburg met eén aantal zoons in de zaak aan het werk geweest en wat de familie daar heeft gepresteerd mag gezien worden en kan de toets der kritiek, doorstaan. Maarten Slavenburg geniet in Schie dam grote bekendheid en dat heus niet alleen omdat tal van feestavon den door hem en zoon Joep muzi kaal opgeluisterd werden. Nog meer bekendheid heeft de naam Slaven burg gekregen in de sport. Vader Maarten (55) is tot zijn 35ste jaar een gewaardeerde kracht in het eer ste elftal van SFC geweest. Maar ten kan het voetballen nog niet la ten, want zo af en toe speelt hij nog wel eens een partijtje. Dat ge beurt dan in zijn eigen elftal; een Slavenburgteam. Dan kan. omdat de ooievaar het gezin kwistig be dacht heeft met zoons. Joep, ni eigenaar van een doe-het- zelf-winkel aan de Vlaardingerdijk was eens contractspeler bij SVV. maar naast Joep spelen er nog zo'n acht broers bij de rood-groenen. De oudste zoon Frans verhuisde naar Hoogvliet en ging in de club van die naam een partijtje voet ballen. Hij is echter weer terug in Schiedam en het zal wel weer SVV worden, dacht vader Maarten. Eén is er he tSVV-nest ontrouw ge worden; Rudy ging dit seizoen over naar DRZ waar het hem best be valt. Al met al kan het Slavenburg-team, waarin ook vader zijn partijtje mee speelt, een waardig tegenstander zijn. De wedstrijd kan dan ook nog geleid worden door een Slavenburg want Nico is al weer enkele jaren scheidsrechter in de RVB. Het blijft niet alleen bij voetballen, want de Slavenburgs zijn hartstoch telijke vissers en het is een uit tocht als de hele familie een dagje aan zee gaat vissen. Natuurlijk is er wel eens wat tussen de heren en natuurlijk valt er wel eens een woordje, maar kom niet een van de broers te na, want de overigen springen direct voor hem in de bres. Hoe kan het anders in zo'n grote fa milie waar ze allemaal als een klit aan elkaar hangen. Het is er reu ze gezellig en als Maarten de ge zelligheid van zijn gezin over kan brengen in zijn zaak, dan zal deze grote stap van hem geen gewaag de zijn geweest. Vrijdag gaat dus de zaak open en gezien de grote kennissenkring uit het Schiedamse sportwereldje, zullen heel wat sport vrienden een kijkje komen nemen bij Maarten Slavenburg in de Fa briestraat. Officieel bericht Toto 20 In verband met de op een woensdag vallende Nieuwjaarsdag werd op grond van Art. 17, lid 1 b van het Sporttotoreglement, de meldingster mijn voor Toto 20 verschoven naar 10 januari 12.00 uur. De datum waarop winnaars in het bezit moeten zijn van hun prijs wordt dan 29 januari. De reclametermijn voor niet ontvangen prijzen loopt van 30 januari tot 5 februari 12.00 uur (zie de Art. 16,16 en 17). Er zijn vele duizenden winnaars, doch niettemin is met de betaling van prij zen reeds een aanvang gemaakt. Achtereenvolgens worden uitgekeerd de 1 e, 2e en extraprijs en tenslotte de 3e prijs. Alles wordt in het werk gesteld om een vlotte afwerking te bevorderen eri daarom wordt men dringend verzocht hierover NIET op te bellen en NIET te schrijven vóór 30 januari a.s. Het Volksgebouw aan de Tuinlaan, dat vooral in vroeger jaren een be langrijke rol speelde in het Schiedam se verenigingsleven, met name voor de huidige P.v.d.A., is opgeheven, omdat steeds minder gebruik van het gebouw werd gemaakt en een gezon de exploitatie niet meer, mogelijk was. Het gebouw is voor ongeveer f 100.000 verkocht aan de N.V. Export Service V. d. Vlies, die er de kantoren zal onderbrengen. Evenwel zal eerst een uitgebreide verbouwing plaats vinden, waarvan de kosten op f 200.000 worden geraamd. VOLLEYBAL Voor SVC was de start van het S.V.C won nieuwe jaar beter dan voor Juliana. De laatste moest in Castricum het hoofd buigen voor The Smash, mede door blunders van de scheidsrechter. Voor het eerste heren- en damesteam van SVC was de volle winst. In november 1965 werd ingebroken in de woning van de familie K. aan de P.K.O.-laan. Thans is de dader gearresteerd. De man werd nl. voor een ander feit door de politie in Rot terdam gearresteerd, waarbij hij ook genoemde inbraak bekende. Juliana, dat Peter de Munnik door ziekte miste, werd vooral in de eer ste twee sets het slachtoffer van een reeks onbegrijpelijke blunders van de scheidsrechter. De Schiedammers raakten door deze arbitrale dwalin gen volledig hun zelfvertrouwen kwijt en het gevoel van onmacht in de Ju- liana-gelederen werd nog versterkt, omdat aan de andere kant van het net The Smash vaak fraaie staaltjes van gooi- en smijtwerk lieten zien, waarvoor de scheidsrechter weigerde te fluiten. Binnen het half uur stond Juliana dan ook met 20 achter (set standen: 155 en 1510). Alleen in de derde set kwam Ju liana uit onder de druk van The Smash en de scheidsrechter (7—15). De vierde set had veel weg van de eerste twee sets. Vooral in de laatste punten maakte The Smash uitstekend gebruik van de zoveelste black-out van de scheidsrechter. Deze vierde set was dan ook voor The Smash (1511) en daarmee de 31 overwin ning. Aanstaande zaterdag ontvangt Juliana in Schiedam het Amsterdam se Zeemeeuwen. Het zal voor Juliana een bijzonder zware opgave worden omdat de Schiedammers een paar spelers zullen moeten missen. BKOERSVEST O - TEL. 268206 De eerste teams van de Schiedam se Volleybal Club hebben in de eer ste wedstrijden van het jaar 1969 winst kunnen boeken. Dames 1 klop te na een tempoloze strijd het Zwijn- drechtse Delta 2 met 3—1. Beide ploe gen maakten een slome indruk, wat vermoedelijk te wijten was aan de te hoge temperatuur in de zaal. De set standen in deze wedstrijd waren: 15—7, 10—15, 15—11 en 15—7. Het eerste herenteam stuitte tegen Bermi 2 uit Roosendaal op onver wacht felle tegenstand. Bermi hangt zonder winstpunten onderaan de rang lijst en het heeft tegen SVC van al les geprobeerd om de eerste winst punten binnen te halen. De Schie dammers misten twee hoofdaanval lers, wat duidelijk als een gemis voel baar was. Na een goed en overrom pelend begin, 15—9 en 15—12, gingen de Schiedammers te nonchalant spe len, met veel slordige fouten. Dit kwam SVC op twee verloren sets te staan, 1215 en 715, waardoor de stand weer in evenwicht was ge bracht. In een zeer spannende laatste en beslissende set konden de Schiedam mers op het nippertje een 15—12 set winst bewerkstelligen, waarmee ze uiteindelijk de overwinning, 32 in de wacht konden slepen. Wellicht vorming van Jeugdlbranclweerkorps De Schiedamse brandweer verleent reeds geruime tijd medewerking om b.v. padvinders in de opleiding voor het insigne „brandweer" te assiste ren, waartoe b.v. ook de examens worden afgenomen. Het blijkt, dat steeds meer jonge mensen zich tot dt brandweer aangetrokken voelen, zodat overwè(gen wordt een afdeling jeugdbrandweer te vormen, waaruit dan mogelijk later leden voor het vrijwilligerskorps kurinen worden ge- recruteerd. Schiedam in de Zonnehof Tot en met 26 januari blijft in het Stedelijk Museum te Schiedam de expositie „Schiedam in Zonne hof" geopend. de heer B. Jongste, Kortlandstraat 2e, Schiedam; de heer J. D. Degree'f, Bachplein 428, Schiedam (tel. 351867) en aan het buffet van de Koopmans beurs, Lange Haven - hoek Dam te Schiedam fs avonds vanaf 7.30 uur). De verantwoordelijkheid en organi satie berust bij de volgende commis sie: de heer C. Marijnen, de heer B. Jongste, de heer W. de Raaij en de heer J. D. Degreef (toernooileider). Voor Jan Breur is het wielerjaar 1969 goed ingezet. Voor het eerst wer den de officiële cyclecross kampioen schappen van Zuid-Holland verreden en Jan Breur werd bij de nieuwelin gen de eerste officiële kampioen. Het parcours in het Kralingsebos heeft Jan weinig moeilijkheden opgeleverd. De 15 km die door 13 nieuwelingen al lopend en fietsend afgelegd moesten worden, werden door Jan het snelst afgelegd. Wetend dat ?ijn voorsprorif zo groot was, dat hij niet meer achterhalen was, deed Jan het laatse ronde wat kalmer aan, maar kwam toch nog 45 sec. eerder door de finish als nummer twee Van de Ber» uit Lissen. 0 Carnaval nadert weer met rasse schreden en ik heb in deze rubriek; al een paar carnavalsfeesten aan mogen kondigen. Daar blijft het ech ter niet bij, want Schiedammers blij ken toch wel echte feestgangers te zijn. Ook de korfbalclub Succes gaat carnaval vieren. Dat gebeurt dan op zaterdag 8 februari in de grote zaal van gebouw Irene. Het is voor een ieder verplicht om onherkenbaar te verschijnen en voor de mooiste, origi neelste of liefste verschijning zijn prij zen beschikbaar. Voor de muziek op die avond zorgt Het Flamingo Quar- De sportprijs 1968 is terecht geko men bij de Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging. Terecht dunkt mij. ik ga daar dan ook niet verder op in omdat de dagbladpers daar al vol! doende over geschreven heeft. Wel wil ik ingaan op de sportsoos, waar depnjs uitgereikt werd. Die soos, ik heb het al eerder geschreven, heeft het recht van bestaan bewezen. Er werden al verschillende nuttige con. tacten gelegd. Wat mij wel be vreemdt is, dat we er toch zo weinig actieve sportmensen ontmoeten. Ik geloof dat het gros van de Schie dammers van mening is, dat die soos alleen voor kopstukken uit de sport wereld en bestuurders van sportver enigingen is. Niets is minder waar Waar blijven toch die handballers (sters), volleyballers(sters), de bas ketbalspelers en -speelsters en zo kan ik wel doorgaan. Vooral de sportbeoefenaars zou ik willen vragen, kom toch naar de sportsoos. Het gaat er anders op lij ken dat die soos een echte mannei soos wordt en dat is toch nooit de be doeling geweest. Voor woensdag de 29e heeft de sooscommissie een dans avond gepland met een discobar en discjockey, dus dames zet het beste beentje voor en breng eens een be zoek aan de soos. Ik hoop dat de ver enigingsbesturen toch vooral in hun clubbladen de sportsoos eens wat meer belangstelling krijgt dan er nu reeds is. PIET BUL U zult het zich nooit vergeven als U nu nog thuis blijft zitten en deze aanbieding schattige tasjes Uw neus voorbij laat gaan. Hypermoderne vistram tasjes in een bijzonder leuk riiodel, de grote mode voor het ko mende seizoen. Dit vlotte tasje met 2 voorvakjes met klep en koperen gesp, grote ritsslui ting en 4 beschermdoppen op de bodem, is vervaardigd van origineel vistram. Dit weerbestendige en ademen de materiaal (kreukelleer ef- fekt), blijft ook in het dragen nieuw en soepel. U koopt dit prachtige tasje met vijf gulden voordeel, voor nog géén negen gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze originele Vistram tas jes voor tieners, twens en alle vrouwen die van een vlot tasje houden, in de kleuren zwart, rood, marine, camel en cognac. Elke vrijdagavond tot 9 uur open opruimmg 16 januari tot 6

De Havenloods | 1969 | | pagina 4