TSF won semi-derby van Twenty One up Sportgrabbelton 25? 32? SVV kan tegen Wageningen prestige weer opvijzelen opruiming Voorsprong Hermes op DWS met drie punten vergroot SFC-trainer Doesburg blijft optimistisch opruiming Bridge-school in Schiedam opruiming S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 JANUARI 1969 Dit is een aanbieding voor ai onze heren-klanten, zuiver wollen en wol-mousse ankiets, uit de séries van 3.75 en 3.45» nu per paar voor nog géén één gulden negentig. Nu zuiver wollen ankiets, voor hen, die wol boven alles stellen en niets liever dragen,.... en wol-mousse ankiets, die altijd passen en geen wasproblemen opleveren, voor een prijs, om er meerdere paren tegelijk aan te schaffen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe herenanklets, van zuiver wol met versterkte hiel en teen en wol-mousse ankiets, in alle courante maten en in vele dessins en kleuren, door elkaar, per paar m Elke vrijdagavond tc Ouur aan de opruiming 16 ianueri tot 6 februari in teL of schrift best Onder de ogen van oud-clubgenoot en internationaal Nico van Slobbe heeft TSF in de promotiecompetitie de semi-derby tegen Twenty One up gewonnen. De einduitslag. 4 geeft al aan hoe spannend dit duel is geweest. Het zeer groot aantal toeschouwers heeft eigenlijk tot de laatst geslagen bal in spanning gezeten. Immers toen pas waren de Schiedammers zeker van de overwinning. Aanvoerder Cas van Koetsveld na zfjn ziekte Weer van de partij speelde de eerste wedstrijd tegen Van der Aa. Hij verloor die partij in twee games. 13—21 en 8—21 en men vroeg zich toen bij TSF af of Van Koetsveld wel helemaal fit was. Gerry Vaessen moest het in de tweede wedstrijd opnemen tegen Dick Bus sching, vorig seizoen nog lid van Service. Technisch maar vooral taktisch goed spelend tegen de verdedigende Busscher bracht Vaessen de partijen weer op gelijke voet in een twee games overwinning 21-13 en 22-30. Hans Kreischer was bijzonder goed op dreef zaterdagavond. Dat bleek al direct in zijn eerste partij tegen Tuinenburg. Trefzeker en zonder on nodige risico's klopte hij de Rotterdammer in twee games 21-13 en 22-20. Deze overwinning bracht TSF op een voorsprong van 2—1,. Na het dub belspel, dat in drie games door TSF werd gewonnen was die voorsprong 3—1 geworden. Van der Aa bleek toch wel een jongen met klasse te zijn. want niet alleen Koetsveld. Gerry Vaessen moest zijn meerdere, ling. Kas van Koetsveld moest dé erkennen in de man met de korte laatste partij spelen tegen Bussching. De eerste game ging voor Cas verlo ren 1221, maar de taktiek van ver tragend spelen ging hem steeds be ter af. Met 2116 won hij de tweede naam. In twee games, 18—21 1921 moest Vaessen de eer aan de Rotterdammer laten, waardoor Twenty One up de achterstand had verkleind tot 3—2 Een ieder hield 'game.'In de derde game het hart vast toen Van Koetsveld aan nipg in de zaal te snijden De ©mo de tafel kwam tegen Tuinenburg. Het ties liepen hoog op maar toch noe was echter ongegrond, want éen als vrij duidelijk won Van Koetsveld die herboren spelende Van Koetsveld gaf game in 21—17. De TSF overwinnine Tuinenburg geen kans. De fore-hand was èen feit. De vreugde in het aanval van de TSF aanvoerder liep 'Scfyiedamse kamp was groot De te veel beter jm hij zorgde er dan ook leufstelling bij de Rotterdammers TSF op 42 kwam. Kreis cher en Bussching kennen elkaar als oud-clubgenoten zeer goed. Het uiter mate verdedigende spel van Busscher bleek voor de toch voortreffelijk spe lende Kreischer ook dit keer te lastig en de winst ging dan ook naar Bus sching. 43. Na de eerste game van Vaessen tegen Tuinenburg, door de Schiedammer met 2114 gewonnen, dacht een ieder dat ook de tweede ga me wel naar Vaessen zou gaan. Het mocht niet zo zijn. Wat onfortuinlijk moest hij met de cijfers 2224 de eer aan zijn tegenstander laten. De der de en beslissende game ging wel licht door een betere conditie ook naar Tuinenburg. Weer had Twenty One up de achterstand opgehaald en was nu zelfs naast TSF gekomen en dat allemaal met nog twee partijen te spelen. Van dér Aa, met twee overwinnin gen, was in de voorlaatste partij de tegenstander van 'Hans Kreischer en niemand dacht er ook maar aan dat Hans dit zou gaan winnen. De eerste game ging dan ook naar Van der Aa, 1721. In de volgende game kwam de Schiedammer echter zeer verras send uit de bus. Hij vond het juiste tegenspel en tot groot enthousiasme De Schiedamse handbalclubs heb ben niet zo'n gunstig weekeinde ach ter de rug. Vooral het resultaat dat DWS boekte was teleurstellend. In Den Haag moest het de punten bij Hermes laten, waardoor de Hage naars de voorsprong op DWS tot drie punten hebben vergroot. Het is daar in Den Haag een bijzonder aantrek kelijke partij handbal geworden. Aan de sfeer die er tussen en buiten de lijnen heerste, was het te merken dat het hier een wedstrijd gold van twee hoogst geplaatste teams. Het werd tenslotte een 1713 overwinning voor de Hagenaars, die er, met nog twee wedstrijden te spelen uitstekend voor staan. Zondag krijgen de DWS heren het weer niet makkelijk. In sporthal De Enk krijgt het Schutters als tegen stander en dit team zal alles in het werk stellen revanche te nemen voor de eerder in de competitie geleden nederlaag. Veel zal echter afhangen van de start van DWS. Als onze stad genoten direct het initiatief kunnen nemen dan is een overwinning moge lijk, maar anders... De dames van DWS speelden tegen Actief. Het werd een spannend tref fen, met een iets sterker DWS, dat echter de kans op de winst liet glip pen door drie strafworpen te missen. Nu ging Actief huiswaarts met een 4—3 overwinning. Zondag gaat DWS naar Den Haag voor een wedstrijd te gen Rohda. Dit team laat de laatste weken flink van zich spreken en zal DWS handenvol werk geven. Als de voorhoede wat beter omgaat met de geboden kansen dan afgelopen zon dag, dan moet een overwinning mo gelijk zijn. De Schiedamse damesderby DWS4- Scjdla is een overwinning, 109 voor DWS geworden. Het werd een aan trekkelijke wedstrijd, waarin DWS in de eerste helft sterker bleek en dit in de j ruststand 62 uit kon drukken. Scylla herstelde zich keurig en kwam goed terug en zelfs naast DWS 99. In de laatste minuut van de wedstrijd greep DWS de winst, waardoor het nu op de ranglijst een punt voorsprong heeft genomen op Scylla. Dit ploegje krijgt als volgende tegenstander het Vlaardingse Hollandiaan 2, met de kans op de volle winst. De heren van UVG hebben niet veel moeite gehad met het team van Uni- tas uit Maassluis. Het werd een over tuigende overwinning van 2512. Door deze overwinning is UVG stad genoot WF2 tot op een punt genaderd. Zondag zal UVG moeten bewijzen dat het recht heeft op de bovenste plaats, want dan is de ontmoeting tegen Wil ton. Wilton steunt op een grotere rou tine. UVG moet het van de jeugd en het enthousiasme hebben. Het eerste team van Wilton heeft het Rotterdamse AAC op een afstand gehouden. In de eerste helft was AAC beslist sterker, maar zag geen kans dit voldoende uit te drukken. Na de rust verzette Wilton de bakens en be haalde een overwinning van 2215. De dames van Wilton hebben niet veel in te brengen gehad tegen Her cules uit Den Haag. Hercules speel de een klasse beter, waarbij Wilton nog de pech had het met drie inval sters te moeten doen. Het werd dan ook een zege, 155 voor Hercules. Zondag komt Hollandia naar de sport hal in Schiedam. Het zal weer geen gemakkelijke wedstrijd worden voor de Schiedamse dames die al blij mo gen zijn met een puntenverdeling. Nieuwe telefoo ne en tra I e eind 1970 gereed De nieuwe telefooncentrale in Groenoord is gereed gekomen en nu voor de technische afwerking in bezit genomen door de firma Ericson. die de installaties gaat aanbrengen. Dit is uiteraard geen eenvoudig werkje en verwacht wordt, dat de installatie eind 1970 gereed zal zijn en dat aan plm. zevenduizend nieuwe telefoon nummers aangesloten kunnen wor den. Zoals we reeds hebben meegp- deeld, is thans een groot aantal abon nees aangesloten via de centrale te Vlaardingen, waartoe een speciale kabel werd gelegd. Als gevolg hier van ontvingen zij een Vlaardings te lefoonnummer, hetgeen zal verande ren. wanneer de nieuwe centrale ge reed zal zijn. Er is een maximale aansluitingsmogelijkheid van 20.000 nummers. O Het gaat met de verrichtingen van SFC niet al te best. Zoals alle clubs is SFC vol verwachting in de nieuwe competitie van start gegaan, maar tot nu toe zijn die verwachtingen er niet uitgekomen. Dat was voor ons een re den eens met trainer C. J. Doesburg te gaan praten. De heer Doesburg, broer van doelman Pim en voor zijn vrienden en kennissen beter bekend als Kees, bleek helemaal niet pessi mistisch te zijn. De heer Doesburg is met zijn 27 jaar een van de jong ste trainers, maar weet echt wel waar over hij praat. Voetbalervaring heeft hij voldoende opgedaan, zelfs nog als contractspeler bij Sparta, waar hij twee seizoenen zowel op de linker als op de rechtervleugel opereerde. ,,Het heeft ons echt niet meegeze ten deze competitie. We gingen van van heel TSF won hij de tweede ga me met de cijfers 21—13. Kreischer voelde zich heer en meester en ook de derde game werd voor hem een overwinning 21—16. Voor TSF bete kende dat met nog een wèdstrijd te spelen tenminste een puntenverde- Vorig jaar werden de handballers van Wilton onaangenaam verrast door de mededeling van de werfdiree- tie, dat zij de mooie velden aan de Maaskant zouden moeten opgeven. Een golflink kwam er voor in de plaats. Daar de veldcompetitie in volle gang was, moesten de handballers een uit weg vinden. Voorlopig werd toen on derdak gevonden bij Uniias in Maas sluis. Intussen werd er naarstig ge speurd naar een nieuw eigen honk. De gemeente stelde het z.g. Piet- was zo mogelijk nog groter en ook dat was goed te merken. De stand in de hoofdklasse B is nu- 1. iqv (Vught) 2—3; 2. Irene (Til burg) 2 2; 3. Climax (Veenendaal) i t' TSF 22; 5' De Treffers (Roelofarendsveen( 2—2; 6. Twenty One up (Rotterdam) 21. Nog meer winst was er die avond voor TSF, want ook het tweede team, in de promotiecompetitie voor de overgangsklasse behaalde de volle winst binnen tegen het Haagse Sala manders. Ook hier was het een span nende aangelegenheid. Henk Eik- mans deed van zich spreken door drie overwinningen. Nol Braak bracht twee overwinningen op zijn naam. Aanvoerder Dick Boer moest zich tevreden stellen met een winst partij. Zaterdag gaat TSFl naar Roelof- arendsveen om het op te nemen te gen de Treffers. Dit team degradeer de vorig seizoen uit de Ereklasse en zal alles in het werk willen stellen het, veroren terrein te herwinnen. De re- sutaten van de eerste twee competi- tieweken geven aan dat de onderlin ge krachtsverschillen zeer gering zijn en dat een interessante strijd ver wacht mag worden. TSF 2 gaat naar Hilversum om aldaar Quick te ont moeten. Het resultaat van dit duel kan antwoord geven op de vraag of dit team inderdaad dé grote kans hebber is voor de titel, zoals door ve len gemeend wordt. Noad, ook in de promotiecompeti tie in de overgangsklasse, speelde uit tegen Quick 3 zonder aanvoerder Freek Suttorp en kwam niet verder dan een puntendeling. John Buyk speelde als nooit te voren en won maar liefst drie partijen. Jan Bay- ings zorgde voor de beide andere pun ten, want Rene Schewe had blijkbaar zijn dag met en kon niet een winst punt in de wacht slepen. Het is voor de technische commissie een moeilij ke taak voor zaterdag a.s. het team dat in De Beurs tegen Hunter 4 speelt samen te stellen. Moet, Rene Schewe na een slechte dag geofferd worden voor Suttorp. Het is erg moeilijk, want Buyk, die zeker niet tot de sterk ste spelers uit het team hoort, heeft toch zaterdag j.l. bewezen voldoende in de mars te hebben. We zijn be nieuwd hoe het team er zaterdag uit zal zien. Dat nieuwe dekens echt niet meer dan een paar tientjes hoe ven te kosten, bewijzen wij U met deze aanbieding. Acryl dekens, licht in. gewicht, heerlijk warm en gemakkelijk zelf te wassen. Deze praktische moderne de kens, door een van de beste Nederlandse dekenfabrikanten (waarvan wij de naam niet mo- gen noemen) geweven, koopt U nu met guldens voordeel. een-persoons 150 x 220 cm 3*50- twee-persoons 180 x 220 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze eerste etage deze Acryl dekens van een bekend Nederlands topmerk, in een fraai ruitdessin en 1 en 2 per- soons formaat, voor bespotte lijke prijzen (onze magazijnen en die van de fabrikant moeten leeg/ Elke vrijdagavond tot 9 manterrein ter beschikking, maar de toestand van deze terreinen was dusdanig, dat hierop onmogelijk com petitiewedstrijden konden worden ge speeld. Er is daarna een langdurig onderhandelen geweest tussen ge meente en werfdirectie en nu is er eindelijk en gelukkig voor de hand ballers een oplossing gevonden. Het kleine terrein voor de leerschool op de werf zal worden verlengd en ge ëgaliseerd, zodat het een goed en goed bespeelbaar terrein zal worden. Daarnaast komt een clublokaal, met kleedruimten en een kantine. Over ongeveer vijf weken gaat de veld competitie van ptart, maar of dan het speelveld al gereed zal zijn, valt te betwijfelen. Het belangrijkste is ech ter dat Wilton-handbal de toekomst weer zonder zorgen kan tegemoet- gaan en dat zal ongetwijfeld de pres taties op het veld ten goede komen. Ik blijf nog even bij handbal. UVG heeft een lofwaardig initiatief geno men voor de jeugd spelregelavonden te gaan houden. Op een vijftal avon den zal onze handbalmedewerker Joop van Rosmalen de UVG jeugd het één en ander bij proberen te brengen over handbal in het algemeen. Dus niet alleen over de spelregels, maar over alles wat met handbal te ma ken heeft. Aan het einde van deze ..cursus-' zal een klein examen wor den afgenomen en voor de geslaagden is er dan een diploma. Naast Jan Knikkenberg, die het selectieteam van de tafeltennisvere niging Noad traint, is het het bestuur gelukt ook weer beslag te leggen op Remy Seelaar, die voorheen 'He selec tie trainde. Remy Seelaar, eeh team genoot van Knikkenberg uit Xerxes, zal de jeugdtraihing op zich gaan ne- Voor de C-junioren van HBSS is het zaterdag a.s. een beetje feest. De juniorcommissie heeft deze jeugd uit genodigd om 6 uur in het gebouw Christelijke Sociale belangen aanwe zig te zijn voor een broodmaaltijd. Het blijft natuurlijk niet bij het eten van een broodje. De heren Schotting en Van Ravens zullen een praatje over voetbal en het scheidsrechteren houden en daarna zal er nog een voet balfilm worden gedraaid. Alleen daar voor zou je willen junior van HBSS te zijn. Al duurt het nog zes dagen, toch wil ik er de sportieve Schiedammers nog even op attent maken dat woens dagavond het clubhuis van Excelsior '20 weer in het teken van de sport- soos staat. Het is een avond waarop veel kan worden gedanst, dus dames komt mee naar de sportsoos. Er zijn ii Schiedam toch genoeg dames die een of andere sport beoefenen, laten ook zij in drommen naar de sport- soos komen. Ik hoop dat de clubblad- redactêuren de soos ook nog eens even jn het clubblad onder de aan dacht van de leden te willen brengen. PIET BUL De Bridgeclub'59 in Schiedam heeft het initiatief genomen een bridge- school te beginnen. Het is de bedoe ling het bridgespel vroeger een be zigheid van enkelen te popularise ren en bereikbaar te maken voor meer mensen. Daartoe organiseerde men een cursus van tien lessen, te beginnen op donderdagavond 6 februa ri in Musis Sacrum. Lesmateriaal wordt beschikbaar gesteld door de Ned. Bridgebond. Het inschrijfgeld be draagt f 5 en daarna voor elke cur susavond f 1. De cursus begint om aCht uur. Door nog onbekende oorzaak ont stond in de badkamer van de familie A. M. Spithoven aan de N. Damlaan een explosie, toen een 12-jarig zoon tje de gasgeiser aanzette. Door een steekvlam werd de jongen ernstig in het gelaat getroffen. Hij werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Een verpleegster van „Thurlede" verleende de eerste hulp. De Technische bedrijven stelden een onderzoek in, doch konden geen oor zaak van de explosie vinden. Helaas heeft Pluvius weer talloze amateurvoetballers de afgelopen week in huis gehouden. Het betaalde voetbal vond wel doorgang en voor -SVV met een minder prettige afloop. Het verloor de uitwedstrijd tegen Yeendam met 2—1. Een wat onfor tuinlijke nederlaag. Maar, gezien de stand op de ranglijst zouden de rood groenen zondag weer eens tot winst kunnen komen als Wageningen op be zoek komt. Toch zal het niet gemak kelijk zijn om beide punten in eigen huis te houden, gezien de prestatie van Wageningen zondag. Het stuurde namelijk kanshebber Haarlem met een nederlaag van 2—1 naar huis. Het zal dus oppassen zijn voor de Schie dammers, maar we rekenen toch op winst. Hermes DVS is tegen Drente maar net aan de goede kant gebleven door een nipte overwinning van 1—0. Zon dag gaan de blauwwitten uit naar ro de lantaarndrager PEC en we mo gen er toch wel op rekenen, dat onze tweede divisieclub daar met beide punten vandaag zal gaan. De B-teams uit Schiedam zagen de wedstrijden uitgesteld. Voor zater dag staat in Schiedam op het pro gramma Hermes DVS—Haarlem. Het B-team van SVV gaat uit naar Gooi land, met een goede kans op de volle winst. Amateurs Bij de amateurs krijgt DHS een moeilijke opgave. Koploper DCV komt op bezoek in Kethel en we ne men aan, dat trainer Schop al heel blij zal zijn indien zijn jongens een winstpunt in de wacht zullen slepen. In dë vierde klasse speelt Excelsior '20 thuis tegen Spoorwijk en indien Excelsior in de voorhoede een afma ker weet te vinden, dan moet er winst in kunnen zitten. In de vierde klasse F wachten we nog steeds op de we deropstanding van SVDPW. Mis schien dat het zondag eens zal luk ken als DJS op bezoek komt? In de afeling zien we weer een derby op het programma staan. In de eerste klasse A speelt Demos na melijk thuis tegen SFC. Voor beide clubs is het van belang om de wed strijd te winnen, waai beide clubs staan nog lang niet veilig op dé rang lijst. Het zal er daar op het terrein van Demos danig om gaan spannen en we durven geen pro'gnose te ge ven voor deze ontmoeting. Spannend zal het ongetwijfeld zijn. In de eerste klasse B ontvangt Schiedam, Eurosport en moet dit tref fen kunnen winnen. Ursus heeft een vrije zondag gekregen van de compe- titieleider, evenals WF in de eerste klasse C. Hier komt wel Martinit in het veld. Het gaat naar Brielle voor de wedstrijd tegen WRW en het lijkt ons, dat één winstpunt met blijdschap zou worden binnengehaald. In de tweede klasse B zien We Schiedamse Boys de uitwedstrijd te gen Meeuwenplaat winnen, al zal het zeker niet gemakkelijk gaan. Winst zit er ook in voor DRZ, dat gastheer is voor Smeetsland. HBSS gaat zaterdag naar Ridder kerk. RVVH doet het dit seizoen niet zo heel best, maar zal voor HBSS toch wel een zeer moeilijke tegenstan der blijken te zijn. Toch rekenen we op een Schiedamse overwinning. Ook PPSC, uit naar Rotterdam Zuid voor de wedstrijd tegen TOGR moet tot winst kunnen komen. In de afdeling krijgt GTB bezoek van Sunlight en gaat. GSS uit naar Alexandria. P. BUL start met een toch wel gehavende ploeg, omdat verschillende goede spe lers over gingen naar het nieuw op gerichte FC Nieuwland. Je moet dan ineens een nieuwe moot gaan inpas sen en dat valt niet mee. We zijn in de onderste regionen gekomen en ge zien het vertoonde spel horen we daar echt niet in thuis. Ik heb het gepro beerd met een jong elftal, maar het bleek dat die jonge knapen de hard heid misten hoewel er zeker voldoen de talent was. Met ie rode lantaarn in zicht moet je dan wat anders gaan doen. Daar om heb ik noodgedwongen terug moe ten grijpen op wat oudere spelers. Hans Hekman speelde al een poosje in het eerste, maar daarnaast zijn nu gekomen Jan Offermans en Ab Grims, terwijl Ben de Houting ook een speler is uit het team dat enke le jaren geleden op Boshoek zoveel succes boekte. Van één der jonge jongens, Meijer hebben we al veel plezier beleefd en hij zal het dan ook wel in het eer ste redden", aldus de heer Doesburg. Een ontdekking vond de heer Does burg de jonge doelman Roelofs, die ..good old" Ros onder de lat heeft verdrongen. Doesburg weet drommels goed, dat zijn wat oudere ploeg in snelheid te kort komt, maar de rou tine en het doorzettingsvermogen met daarnaast de clubliefde moeten dat gemis goed maken. Talent ,,Kijk als we maar eenmaal veilig staan, dan kan ik gaan experimen teren met de ploeg. SFC heeft een behoorlijk reservoir om uit te putten en er is bij de jeugd voldoende talent aanwezig. Daar zal het in de toe komst van moeten komen, maar eerst veilig zijn". Trainer Doesburg heeft' het volste vertrouwen van het bsestuur en alleen hij stelt het eerste elftal samen. Aan de training zal het ook al niet liggen, want de geselecteerden laten bij de intensieve training van Kees Doesburg niet verstek gaan of zij moeten door werkzaamheden verhinderd zijn. Gebrek aan ruimte is voor de training steeds een grote handicap geweest, maar ook daar komt binnen zeer kor te tijd verandering in, omdat plant soenendienst bezig is aan een verhard trainingsveld. Dan zijn ook die moei lijkheden opgelost. Hobby SFC is voor de heer Doesburg de eerste club die hij traint en het zal ook niet de laatste zijn. Hij beschouwt het trainen als een hobby, maar dan één waarvoor hij zich naast zijn dag taak geheel wil inzetten.. Met die inzet en met die van de spejers, mpet het SFC lukken het degradatiespook te ontlopen. Dan kan trainer Doesburg gaan bouwen, zijn ogen zijn nu al ge richt op de nieuwe competitie, want hij is ervan overtuigd dat SFC de ra ce zal halen. Dat in dit seizoen ook fabri kanten hun magazijnen leeg ruimen, blijkt uit deze bijzon dere aanbieding naadloze nylons. Ragfijne naadloze nylons in plain met teen-, zool- en hiel- versterking, nylons van de be kende merken "Desiree" en "Florence", nu per 3 paar, strikt eerste keus, voor nog géén twee gulden. Prachtige kousen, vergelijkbaar met de beste op kousengebied, 3 paar (als U met 1 paar begint houdt U nog altijd 4 nylons over voor ongelukjes per paar voor nog geen zeven dubbeltjes. 3 paar naad merknylons in plain Desiree en Florence teen, zool en hiel versterkt a rn Eerste keus TT®" Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze kwaliteits nyiu>,s in diverse modieuze tinten en de maten SVi t/m 11, "Desiree" en "Florence" nylons, per 3 paar van dezelfde s Elke vrijdagavond tot 9 uur open dë Opruim mg 16 januari tot 6 februar.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4