m modern BIJ „MODERN" PHIUPS-TV Luchtverontreiniging doet aanval op het boombestand met inruilprijzen waarvan u versteld zult staan èn met het gouden-service-zegel opruiming Grote Europese foto*, dia- en filmwedstrijd L. Smit laat vierde supersleper bouwen VRAAG INLICHTINGEN EN DEMONSTRATIE BEL 134700 - ook 's avonds tot 9 uur - VRIJDAGAVOND GEOPEND EVENTUEEL ZONDER VOORUIT BETALING pi DE HAVENLOODS DONDERDAG 30 JANUARI 1969 S'dam 19 Van een fabrikant van de mooi- ste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo slank afkleden en zo prettig Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setje toch keurige lange kousen dragen. De kousen zijn van Mousse Ny lon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen voor nog géén twee gulden. naadloze kousen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze Nylon Panty kousen, in modieuze kleuren, en de maten 8/2 t/m 11, per stuk VLAARDINGEN Het boombestand in Vlaardingen gaat achteruit. In woord op v ragen die naar aanleiding hiervan in de commissie voor de volksge zondheid zijn gesteld, heeft de directeur van gemeentewerken meegedeeld, dal meerdere oorzaken zijn aan te wijzen. welke kunnen leiden tot achteruitgang van de bomen. Achtereenvolgens noemt hij de luchtverontreiniging, de schakeling op aardgas, de wijziging van liet wegdek, de ophoging van straten de gladheidsbestrijding en het aanbrengen van kabels en leidingen. Tegen deze gevaren, die het boom- dat niet altijd een oorzaak kan WO bestand bedreigen wordt een aantal maatregelen getroffen. Op de meest bedreigde plaatsen worden boomsoor ten geplant, die bewezen hebben een grotere weerstand tegen luchtveront reiniging te hebben. In het verleden zijn uiteraard vaak bomen geplant waarbij in de keuze van de soort geen rekening behoefde te worden gehou den met deze verontreiniging. Een voorbeeld zijn de kastanjes langs de Parallelweg. Deze inmiddels volwas sen bomen verkeren op het ogenblik in ongunstiger omstandigheden dan toen ze geplant werden. Aardgas Elke vrijdagavond tot 9 uur open Holy-ziekenhuis vervult belangrijke streekfunctie VLAARDINGEN Het Holy-zie- kenhujs heeft ook in 1968 een be langrijke streekfunctie vervuld. Uit Maassluis was 19,4 procent van de pa tiënten afkomstig, 4,9 procent uit Ro zenburg,'2,7 procent uit Hoek van Holland, 2,2 procent uit Maasland en 3,7 procent uit andere gemeenten. Deze percentages betekenen een stij ging in vergelijking met 1967. Uit Vlaardingen kwam 67,1 procent van de patiënten dat is één procent min der dan in 1967. In totaal werden vorig jaar in het Hol.y-ziekenhuis 7114 personen opge nomen, 190 meer dan in 1967. Het bezettingspercentage steeg daardoor van 83,9 pet tot 85,8 pet. Voor de vierde maal wordt een grote Europese foto-, dia- en film wedstrijd georganiseerd door de voor lichtingsdienst der Europese Ge meenschappen te Brussel, onder be schermheerschap van Jean Rey. In tegenstelling tot voorgaande jaren is nu deze fotowedstrijd niet meer uit sluitend gericht op de jeugd. De wed strijd is open voor 2 leeftijdscatego rieën: tot 20 jaar en nu ook voor 20 jaar en ouder. Voor Nederland berust de organi satie van deze wedstrijd bij de Stich ting ter bevordering van de Amateur fotografie. Het thema van de wed strijd luidt: „Europa gisteren en morgen". Men heeft dit thema gekozen, om dat wij reeds overal voor de nood zaak staan, belangrijke en fundamen tele wijzigingen in onze maatschappij aan te brengen, en iedereen met de ze consequenties van groei te maken heeft. Europese prijzen voor deelnemers 20 jaar en ouder; 25 reizen door de 6 landen, die de Europese Gemeenschappen uitmaken (Brussel-Amsterdam-Bonn-Rome-Lu xemburg-Brussel), aangeboden door de Unie van Europese hoofdsteden. 16 reizen met verblijf van 2 dagen in Keulen, met bezoek aan de aldaar in 1970, te houden Wereldtentoonstel ling vour fotografie en Film, aange boden apor de „Phatokina". 5 reizen naar Epinal. waar men kan deelnemen aan het 10e Interna tionale Festival de l'Imago 1970, aan geboden door het Gemeentebestuur Verschillende reizen per vliegtuig, trein en boot door de landen van de Europese Gemeenschap. Waardebonnen met een totaal be drag van 75.000 F.B. (6.000 D.M.) te besteden aan foto- en filmartikelen. Prijzen ond 27 Concert in De Doelen van Stem des Volks De Stem des Volks Rotterdam Rechter-Maas zal op maandag 17 februari in de grote zaal van De Doelen een concert geven. Uitgevoerd zullen worden werken van Handel, Dvorak en Rossini. Medewerking verlenen Ans Rieke, sopraan, Tony Jaanus-Rebel, alt, Gerard Honig, te nor, Joseph Truyns, bas, Koos Bons, orgel. Verder verleent medewerking het Gewestelijk Orkest Zuid-Holland. Het geheel staat onder leiding van gastdirigent Adri Slootmaker. Secre tariaat J. W. Frisostraat 14b, tele foon 226752. den aangegeven voor de achterui gang van een bepaalde boom. De deling, plantsoenen stelt alles in werk om het Vlaardingse boombe stand te beschermen en te versterken. Zo werd onder meer advies gevraagd aan de gebroeders Copijji uit Groene- kan, om een aantal zwakke bomen in het Hof te behouden. Zij hebben als boomchirurgen reeds verdienstelijk werk verricht. Dat daarnaast ook daadwerkelijk wordt gewerkt aan de uitbreiding van het boombestand blijkt wel uit het fiet, dat aan het eind van dit wintersei zoen ongeveer 1.600 nieuwe bomen ge plant zullen zijn. Heropening jazzkelder ..Clatertje Bhier" Zaterdagavond zal de jazzkelder van jazzclub „Clatertje Bhier", Heemraadssingel 191 feestelijk wor den heropend. Ruim een maand is men bezig geweest mgt de totale res tauratie yan de kleine Vaal,, de bar is vernieuwd en ook de inrichting is drastisch veranderd. „Clatertje Bhier" beschikt nu over een perma nente en perfecte discobar. L. Smit Co's Internationale Sleepdienst Iaat opnieuw een sleep boot bouwen van 9000 ipk. Dit ligt he lemaal in de lijn van de schaalver groting in de scheepvaart. Het wordt de vierde sleper in deze grootte. Het schip krijgt de naam Noordzee. De andere drie zijn respectievelijk de Zwarte Zee, Witte Zee en Rode De opdracht voor de bouw van de vierde supersleper is gegeven aan NV Scheepswerf en Machinefabriek „De Merwede" te Hardinxveid-Gie- sendam. Evenals de Rode Zee zal de nieu we sleepboot worden uitgerust met een verstelbare schroef omgeven door een tunnel en worden aangedreven door Werkspoor motoren. Evenals de andere drie superslepers zal de Noord zee geschikt zijn voor Bet slepen en assisteren van het toenemend aantal zeer grote schepen, zoals supertan kers en bulkcarriers en van de drij vende olieboorinstallaties van elke om vang. Het ligt'in de bedoeling dat de Noordzee op 1 april 1970 in dienst zal worden gesteld. De naam Noordzee heeft al 75 jaar een bekende klank in de scheepvaart wereld. Met het in de vaart komen in 1892 van de eerste sleepboot Noord zee f samen met haar zusterschip Oostzee) werd een nieuw modern tijdperk voör de sleepdienst inge luid. De eerste Noordzee (750 pk) ging tijdens de eerste wereldoorlog verloren, het liep op 26 april 1916 op een mijn en zonk. De tweede Noord zee kwam in 1927 in de vaart. Het schip werd in 1939 door de Kon. Ma rine gerequireerd en voer tot mei 1940 als bewakingsvaartuig BV 34 vanult-zijn station Vlissingen. Ook deze tweede Noordzee verging tengevolge van een oorlogshandeling; het stootte op 14 mei 1940 op een mijn en verdween in de diepte. Op 22 juli 1949 kwam de derde Noordzee '1000 pk) in de vaart. Reeds één jaar na haar in diën^tstelling veroverde de Noordzee de blauwe wimpel van de maatschappij (voor het grootste aan tal afgelegde sleepmijlen) en herhaal de dit in 1964. Deze derde Noordzee is onlangs naar het buitenland ver kocht. Door de omschakeling op aardgas zijn in hét gehele land veel grote bo men gesneuveld. Tengevolge van lek kages kan het gebeuren, dat volwas sen bomen plotseling hun blad ver liezen. Een landelijke commissie, in gesteld door de Nederlandse vereni ging van hoofden van gemeentelijke beplantingen, heeft deze materie mo menteel in studie. Ook de afdeling plantsoenen van het. bedrijf gemeen tewerken in Vlaardingen is ingescha keld in dit onderzoek. Wanneer uit verkeerstechnisch oog punt een gesloten wegdek vereist is bij voorbeeld door middel van as faltering dan heeft dit een nade lige invloed op de bomen. Bij nieuw aan te leggen wegen worden te bo men waar mogelijk op voldoende al- stand van de verharding geplant. Door minder gunstige bodemom standigheden is het noodzakelijk de wegen en plantsoenen regelmatig op te hogen. Indien mogelijk worden de bomen gelicht, maar bij bepaalde boomsoorten is dit funest. Bij volwas sen exemplaren is deze handelwijze zelfs uitgesloten. Bij de aanplant wordt met déze feiten rekening ge houden, maar omdat het ook weer niet wenselijk is overal dezelfde soorten te gebruiken, wordt nog ge ëxperimenteerd. f Gladheidsbestrijding Bij de bestrijding van gladheid is het gebruik van zout noodzakelijk. Hoewel de strooibreedte van de strooi- machines zorgvuldig wordt afgesteld en de beplanting zoveel mogelijk wordt ontzien, is enige schade, ver oorzaakt door opspattende pekel niet te voorkomen. De noodzakelijkheid om regelmatig kabels en leidingen te vernieuwen of aan te leggen, betekent Veelal dat op korte afstand van de .bomen sleu ven moeten worden gegraven. Het gevolg hiervan is vaak wortelbescha diging. Uit een en ander blijkt duidelijk den van de Europese- Gemeenschap (Brussel-Brugge-Rotterdam-Aken-Lu- xemburg-Scy-Chazelles (Metz)-Brus- sel), met een ontvangst door de' Pre sident van de Commissie der Euro pese Gemeenschappen. 27 „gouden voorwerpen" (voor de 5 eerste prijswinnaars in elke cate gorie "en 1 voor de Griekse prijswin naar en 1 voor de Turkse prijswin naar. Waardebonnen tot een gezamenlij ke waarde van 60.000 F.B. (4.800 D.M.). Folders, waarin uitvoerige informa tie over de wedstrijd, worden op aan vrage gratis toegezonden. Aanvragen dienen te worden gericht aan de Stichting ter bevordering van de Amateurfotografie, Singel 32 te Am sterdam. Nieuwe verkeersmaatregelen Binnenkort zal na goedkeuring door Ged. Staten een aantal nieu we verkeersmaatregelen voor Schie dam worden getroffen. Daarbij zal het verbod om op de BroersvesUKor- te Singelstraat links af te slaan, ver vallen. Het zal verboden worden voor het verkeer op de Broersnest, ter hoogte van het Emmaplein aan de Oostzijde te keren. Het verbod om fietsen en bromfietsen op de Appel markt te p'aatsen wordt ingetrokken. Verboden wordt op de Ed. van Bei- numlaan te parkeren, anders dan in de parkeerhavens. Een dergelijke maatregel is wel zeer noodzakelijk gezien de smalle weg en het toene mend drukke verkeer, terwijl her haaldelijk grote vrachtauto's op die weg geparkeerd worden. Voor ver keer op de zuidwestelijke baan van de 's-Gravenlandseweg wordt hpt links afslaan naar de rijksweg verbo den. Betere keus kunt u niet maken: de grootste zekerheid met Philips TV en „Modern". Het is iedereen nu toch wel duide lijk, dat zekerheid de beste en mooiste kijkgenpegens geeft. het gouden-service-zegel Philips super-TV - 59 cm Met drukknop-afstemming voor de kanalen 2-69. Kast met naturel noteheutnerf-motief. 680.- of 7.79 p.w. (24 mndj Met extra hoge inruilprijs Philips kleur/zw.-wit-TV 63 cm Uiterst eenvoudige bediening door vele automatische functies. 2775.- Modern premie 100.- of 20.80'p.w. (36 mnd) 2675.- Met extra hoge inruilprijs u bij MODERN" koopt hfeft het Gouden Service Zeg Philips super-TV 59 cm in f stijlvol Queen Anne-meubel^_ Met vouwdeurtjes. Bijzonder sierlijke uitvoering in donker noten. 999,- of 11,45 p.w. (24 mnd) Met extra hoge inruilprijs Philips super-TV - 51 cm Eén-knops snel/fijnafstemming. Mooi geluid door 15.cm dubbelconus luidspreker. 620,- -of 6,99 p.w. (24 mnd) Met extra hoge inruilprijs Philips kleur/zw.-wit-TV 63 cm Zowel kleur als zwart-wit zeer scherp en helder. 2350,- of 19,25 p.w. (36 mnd) Met extra hoge inruilprijs WINKELS 'MODERN' IS ZEKERHEID TELEFOON 13 4700: SCHiEDAMSEWEG 145 STRAATWEG 59. HOEK KLEIWEG ASTERLO 29-31 PLEINWEG150-154 KAREL DOORMANSTRAAT 165 KERSTENOIJK 3 KOPERWIEKCAPELLE A/0 IJSSEL "HET LAGE LAND." ALEXANDERSTAO WINKELCENTRUM HOOGVLIET DELFT; IN DE HOVEN," TEL. 01730-40796 SPECIAALZAAK VOOR GRAMMOFOONPLATEN: SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 62, TEL. 266348

De Havenloods | 1969 | | pagina 19