In „de kuip" lopen hem de rillingen over de rug Nieuwe plannen om kopers naar Hoogstraat te halen C.J.V. vierde tienjarig bestaan van clubgebouw STEF MEEDER:OPVOLGER VAN COR STEUN KUNSTGEBITTEN Evenementen in Museum .BINNENHUIS '69 WANDPLATEN GROEN 0QO AVENIOODS 18e jaargang no. 15, donderdag 13 februari 1969 Weekblad voor Schiedam en Kethel. Directie: W. van der Giessen Kantoor: Wcstblaak 25, Rotterdam, telefoon 13 21 70 (8 lijnen), postgiro 18344. Uitgave Stichting „De Jeugdhavcn" De Chr. Jeugd Vereniging (C.J.V.) moet het vooral hebben van de doe-het- zelvers. Of dat nu betreft een volkomen restauratie van een verenigingsgebouw dan wel een feestmaaltijd, het zijn in het algemeen degenen die er hun vrije tijd op nuttige en prettige wijze doorbrengen, die de dingen tot stand brengen. En zo kon 'net tienjarig bestaan van het CJV-huis aan de Lange Haven in dezelfde trant worden gevierd. De feestmaaltijd: soep vooraf, slaatje, broodje en „toetje" kon vanwege de doe-het-zelf politiek voor een gulden per persoon worden geleverd. Daarna werd een feestprogramma afgedraaid en hadden de jongemensen een top-avond voor weinig geld. „Wanneer je dan in die kuip zit met zo'n zestigduizend mensen op je nek, man, wat is dat een machtig gezicht! En wanneer je inzet: „Hand in hand kameraden" met die zestigduizend zingende mensen, dan lopen je de rillingen over de rug. Als de wedstrijd afgelopen is en je gaat uit het stadion, dan hoor ik tel kens: „Ha die Stef". Ik heb die mensen meestal nog nooit gezien, maar dan zeg ik maar: „Hallo". Weet u, in Rotterdam en ook wel Schiedam, worden relatief gesproken de meeste orgels en orgelplaten van Neder land verkocht. Er zijn mensen die er wild op zijn." Aan het woord is Stef Meeder, de ln populariteit snel toenemende be speler van het elektronische orgel, de man, die algemeen wordt beschouwd als de opvolger van de vermaarde en door liefhebbers van dit orgelspel nog steeds betreurde Gor Steyn. Stef Mee der behoort tot deze laatste groep, hij is iemand met grote bewondering voor de man, die middels radio en te levisie velen in de ban van zijn spel wist te brengen. Stef Meeder wilde een soort posthume hulde aan die meester van het orgel organiseren met het nationale organistenconcours dat over enkele maanden plaats vindt. Stef Meeder is eigenlijk een dualis tisch mens. Eigenlijk moet hij zaken man zijn, doch hij voelt zich tevens artiest. Zo goed en zo kwaad als het gaat, verdeelt hij zich en gelukkig gaat dat tot nu toe meer goed dan kwaad. In bescheidenheid mag wor den gesteld, dat hij met zijn 33 jaar een geslaagde zakenman is. Toen hij op 29-jarige leeftijd als verkoper de zaak van Johan de Heer iri Rotter dam verliet, om in Schiedam op eigen benen te gaan staan, was het min of meer een sprong in het duister. Hij heeft die best weten pp te vangen. Aan de 's-Gravenlandseweg bezit hij een royaal en prettig bedrijf. Van daal ook, dat zovelen uit wijde omge ving. ocmii W t komen. Sóms alften maar om een praatje te maken. Stef Meeder stelt echt een goed con tact met iedereen op prijs. Hij heeft er dus zijn zaak. doch daar zit hij niet altijd. Zijn zakenrelaties en zake lijke belangen voeren hem naar tal van landen en hij is soms vele dagen van huis. Dan is er de artiest Stef Meeder. Hij groeide om zo te zeggen met het Hammondorgel mee, doch er zijn nog diverse andere instrumenten. Bijzon der geïnteresseerd is hij in het we reldvermaarde Parie-orgel, zo ge noemd naar de ontwerper Anton Pa- rie. En dan is er het neusje van de zalm op orgelgebied, het ,,Magic-Or- gan" van Jaap Keyzerwaard uit Ber- kel, het orgel waarop ook Cor Steyn zijn triomfen vierde. Het orgel ook, waaraan Keyzerwaard nu eigenlijk al elf jaar zit te bouwen en telkens nieu we mogelijkheden toevoegt. Het is om zo te zeggen ook een „mobiel-orgel", want telkens wanneer er in de Vara- studio een concert wordt gegeven, wordt het vanuit de werkplaats in Berkel in een autobus naar Bussum of waar dan ook heen vervoerd. Tus sen dit alles in zweeft dan Stef Mee der. Soms letterlijk, want hij is bo vendien een enthousiast sportvlieger. Concours REPARATIES le klas werk vanaf 5. per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstr. 40. R'dam. Tel. 010-12.60.10 Te bereiken met tram 1, 3, 6, 8 en buslijn 32, 34, 38, 45, 49, 49a. grootste sortering In die tijd verscheen de eerste lang speelplaat van Stef Meeder en deze werd door de Vara in een speciaal programma uitgezonden. Dat alles bracht een enorme publiciteit en men ging Meeder steeds meer beschouwen als de opvolger van Cor Steyn. Dit paste min of meer in zijn straatje. En hij opperde bij de Vara het plan om te komen tot een soort orgelcon cours op het Magic Organ. Want, reeds heel vaak was door goede or ganisten in ons land de wens kenbaar gemaakt, om ook eens op dit „magi sche orgel" te spelen.-Bert Robbe bracht het idee ter sprajfe in de Pro- (j grammaraad, die er meteen enthou- siast over was. „Om iets dergelijks te organiseren, moet je kunnen be schikken over een grote organisatie en ook over de financiële middelen",! constateert Stef Meeder. En zo kwam het concours dan tot stand. ^et was 7 februari tien jaar gele den;- dat het pand Lange Haven 129 officieel in gebruik werd genomen, na een geduchte restauratie te hebben ondergaan. Het gebouw ontving de naam „Jeugdhaven." De C.J.V. in Schiedam had toen een leeftijd bereikt van 73 jaar en het was altijd de wens geweest een eigen onderkomen te bezitten. In sep tember 1958 kreeg de C.J.V. inder daad een kans. Het heeft deze benut en het gehele pand ter beschikking gekregen. Het was in een dermate slechte toestand door de vorige be woonster achtergelaten er was n.L een corsettenfabriek in gevestigd ge weest dat een algehele restauratie dringend nodig was. Vanaf september 1958 tot en met begin februari 1959 werd hard gewerkt om het pand leef baar en bewoonbaar te maken voor de jongeren. De geldmiddelen waren beperkt, zo dat 'n mogelijkheid moest worden ge vonden om gelden te verkrijgen voor de materialen die moesten worden ge kocht. Begonnen werd met een oud papieractie, die de Schiedamse C.J.V. een bedrag van f 1.000,- opleverde. Dit, was tenminste een begin en vol goede moed ging een kleine groep en thousiastelingen aan het werk. Avond aan avond werd er gewerkt. Op een Steyn»' Tune Na de eerste publicaties, kwamen uit alle delen van ons land aanmel dingen voor deelname aan het con tours. „Vrouwen van zestig en kinde ren van elf jaar zijn daarbij", vertelt Meeder. Het was echter zaak tof een strenge, selectie te komen, vooral om dat ufteraard een zeer beperkt aantal personen kan worden toegelaten, tot het vermaarde orgel. De organisatie werd aldus, aat bij de eerste ainmèl-* dingen zoveel mogelijk wordt geselec teerd. Daarna wordt met een Ham mond-orgel sén tocht door Nederland gemaakt, waar dan districtsgewijs de gegadigden worden uitgenodigd om te komen spe4en. Voor dit concours schreef Stef Mee der onder de titel ..Steyns' Tune" een eigen compositie als verplicht num mer. Het is evenwel toegestaan daar op een eigen variatie aan te brengen. Het werkje is in een vlugge foxtrot- maat gesteld. Behalve dit verplichte nummer, mag een vrij nummer wor den uitgevoerd. Genoemde „Tune" is afgedrukt geweest-in de Vara-gids. In de jury hebben zitting Bert Robbe, Johan de Jong en Stef Meeder. Tot en met 15 februari kunnen zo wel bij de Vara als bij Stef Meeder. aanmeldingen tot deelname worden gedaan. Aan de hand van de audities worden uiteindelijk 15 finalisten aan gewezen, die dan in een speciale te levisie-uitzending het Magic-Organ mogen bespelen. Deze uitzendingen zijn thans vast gesteld op de maandagavonden 2 en 16 juni, 14 juli en 11 augustus. Het programma zal die avond aangevuld wissel- doch een definitieve prijs is. Bovendien heeft de winnaar de mo gelijkheid. dat een plaat van zijn or gelspel wordt opgenomen. Dat dit alles van Stef Meeder ook veel tijd vraagt is duidelijk. „Vooral de mensen hier uit de om geving van Rotterdam en de Water weg komen naar mijn zaak, om eens Iwat voor te mogen spelen of te vra gen of zij mee zouden doen. Het is allemaal leuk werk en je ontdekt tel- 'kens opnieuw-, hoeveel tense belangstelling voor hf|jelektro- rusoh orgel bezitten", aldus het ele ,„„k, HIJ stelt het Magic-Organ ver boven ieder ander orgel. De platen daarvan worden trouwens bijzonder goed ver kocht. Intussen gaat ook zijn platen- werk door. Hij heeft nu zeven lang speelplaten op zijn haam staan en over twee weken wordt de achtste plaat opgenomen met muziek van het Magic-organ. Naast dat alles is er nog het vrij regelmatig optreden van Stef Meeder voor radio- en televisie-uitzendingen o.a. in het programma ,,Zo maar een zomeravond." Verder is hij ook za kenman, hetgeen ook wel een en an der vergt! „Maar ik ben zo gelukkig, uitnemende assistenten te hebben, an ders zou ik dat allemaal niet kunnen doen", erkent Stef Meeder. En hij heeft ook zijn vrouw en de drie „mei den", zoals hij het leuk stelletje kleu ters aanduidt. Een man, vol enthousiasme en ener gie, die weet wat hij wil en dat weet te bereiken ook. Die bij het alles zijn kalmte bewaard en ook volop kan ge nieten van het besturen van een vlieg tuigje. Maar in de kuip van- Feijen- oord, dan lopen hem de rillingen over de rug... LEO 'T HART. Zaterdagmiddag 15 februari wordt in een serie orgelconcerten op het ge restaureerde orgel in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam, het eerste concert gegeven door Arie J. Keijzer, organist van de Doelen te1 Rotterdam. De toegang tot dit con cert is gratis. Op 21 februari volgt dan een concert, waaraan medewer king wordt verleend door Jolle de Wit, fluit, Everhard Spelberg, hobo, Wieb de Rook, clavecimbel. Victor BouguenOn. cello. Op 8 maart treedt het Residentie-strijktrio uit Den Haag op, nl. Peter Hoekstra, viool. Just Gerritsen, altviool, Wim Mertens, cello. Dit trio debuteerde op 29 ja- ruari 1968 in de aula van het mu seum. Een en ander vindt plaats on der auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Van 25 februari tot 3 maart wordt een grafische expositie gehouden door kunstenaar Joost Minningh. Deze ex positie is opgezet ten behoeve van de OWARSGEBAKKEN NATUURWIT-BOERENBRUIN KRENTEN-ROZIJNENBROOD KRENTENBOLLEN BOERENROG PUNTJES EN BOLLEN museumlessen. De tentoonstelling, die voorbeelden van litho's, hoogdruk. diepdruk, vlakdruk en zeefdruk iaat zien, zal verduidelijkt worden door de film „Grafiek" historie en tech niek door Harry van Kruiningen en door een demonstratie, waarbij een etspers gebruikt wordt. Joost' Min- r.i-gh zal hierbij een toelichting geven. De tentoonstelling is dagelijks ge opend. De fflnven demonstratie zul len echt r gehouden worden op vrij dagavond 28 februari 1969 om 20.'1(1 uur en op zondagmiddag 2 maart 1969 om 15 uur. Voor de scholen, die deze les aangevraagd hebben zal geduren de de gehele week deze demonstratie er. film gegeven worden. gegeven moment werd de Schiedam se C.J.V. verblijdt met een gift van f 2.000,-. De blijdschap was zo groot dat met uiterste krachtinspanning naar de voltooiing werd gewerkt. Eindelijk kwam dan de dag van de officiële opening door wethouder Van Kinderen. Toespelingen werden ge maakt op het bedrag om het pand weer enigszins in de oude staat terug te brengen. Een bedrag van f 15.000.- zou niet zijn overtrokken. De arbei ders waren vrijwilligers en vanzelf sprekend C.J.V.-ers die uit liefde voor hun vereniging hun vrije tijd opoffer den voor dit gebouw. Sinds die 10 ja ren van het bestaan hebben vele jon geren een onderdak gevonden in het C.J.V. gebouw en hebben daar hun vrije avonden kunnen doorbrengen. Gedurende deze 10 jaren zijn nog meer verfraaiingen aangebracht. Het gebouw in 1958 eenvoudig geres taureerd is nu in 1969 een gezellig en ook representatief verenigingsge bouw. Nog steeds kunnen jongeren vanaf de leeftijd van 16 jaar zich opgeven als lid van de C.J.V. sociëteit ..De Vonk". De kosten voor het lidmaat schap bedragen f 4.- per maand. Te gelijk bij de aanmelding als lid moe ten twee pasfoto's worden ingeleverd. Voor deze f 4,- per maand kan ge bruik gemaakt worden van de doka op maandagavond en kan men op woensdag en donderdagavond biljar ten en tafeltennisen, tv kijken, kaar ten, dammen of schaken. Op vrijdag zaterdag- en zondagavond zijn gezel lige sociëteitsavonden. Carnaval Zaterdag 15 februari a.s. organiseert de Schiedamse C.J.V. voor de leden van haar sociëteit een gecostumeerd carnavalsbal. Het belooft een gezelli ge avond te worden. Voor het beste en origineelste kostuum zal een prijs worden beschikbaar gesteld. De Schie damse C.J.V. die onder verantwoor delijkheid van het landelijk C.J.V. haar werk doet is eveneens aangeslo ten bij de wereldorganisatie van de Y.M.C.A., een organisatie die over de gehele wereld jeugdwerk heeft. Het moet toch een fijne gedachte zijn om ook bij zo'n organisatie te behoren. En nu iets over het i amateur-organisten om de Cor Steyn- trofee. Daarvan vertelt Stef Meeder het volgende. T.oen dan Cor Steyn was overleden, zon hij op een mogelijk heid diens nagedachtenis te eren. In die tijd had Stef nauwe relaties met „Phonogram" waar vijf van zijn pla ten werden uitgegeven. Het overlijden van Cor Steyn deed de Vara uitzien naar een opvolger. Zij nodigde daar toe Stef Meeder uit. „Dat trok me' erg aan", aldus Stef. Hij ging met Bert Robbe, hoofd van de afdeling Amusement bij de Vara, praten. De moeilijkheid was ook, dat er vrijwel geen programmabandjes van Cor Steyn bestonden. Het zit moeilijk met de Schiedamse Hoogstraat, laten we dat maar dui delijk zeggen. Men zou kunnen zeggen, dat iedereen van goede wille is, doch daar komt men op zichzelf niet ver mee; er moet iets worden ge daan en daar hangt het nu op. We hebben reeds eerder in ons blad het Hoogstraat-probleem besproken en gewezen op de noodzakelijkheid, dat er iets gaat gebeuren. Plannen zyn er wel, grootse plannen zelfs, doch die liggen nu kennelijk ergens in een bureaulade en men kan zich afvra gen wanneer ze weer op tafel komen. Wanneer het aan de heer Vendebos ligt. dan zal er nu toch op korte termijn werkelijk iets op de Hoogstraat gaan gebeuren. De heer Vendebos,. die dezer dagen zijn nieuwe zaak opende, heeft het min of meer met lede ogen aangezien dat Schiedams oudste winkelstraat het er zo slecht afbrengt. Zoals be kend diende een groep Hoogstraat-win keliers indertijd een groots plan in bij het gemeentebestuur, waardoor Hoogstraat een echte winkel straat zou worden. Dat wil zeggen, afgesloten voor het verkeer. Verder voorzien van fraaie straattegels. Er zouden diverse versieringen worden aangebracht, bloembakken, een ge zellig zitje, waarbij ook werd gedacht aan het Museumplein. De Hoogstraat zou een verbinding krijgen met de Passage en daardoor prettig winkelcentrum kunnen wor den. Hiervoor is overleg gepleegd met het gemeentebestuur. Allerlei be zwaren golden, niet in het .minst be treffende de verkeersafsluiting en de aan- en afvoer van goederen. Maar het belangrijkste bezwaar vormden uiteraard de financiën. En daar is nog steeds geen oplossing voor ge vonden. Misschien komt dat nog wei eens. Het is te wensen! Rondom Pasen Intussen zint de heer Vendebos op nieuwe plannen, teneinde alvast wat meer leven in de Hoogstraat-brouwe rij te brengen. Daarbij richt hij zich - op de komende Pasen. De bedoeling is dan een forse actie te voeren, die de Hoogstraat in het middelpunt van de belangstelling zal brengen. Het feest zal geheel worden gevierd in histo rische stijl. Zoals reeds gezegd, de heer Aad Venderbos, opende samen met de heer Wim Delwei, in het pand Hoog straat 76 een bureau „Vendel-Recla me", dat zich bezig houdt met het ontwerpen van reclame op elk zake lijk terrein. Het ligt dus min of meer in de lijn van de activiteiten van een dergelijk bureau bm, waar nodig, wat leven in de brouwerij te brengen, het geen voor Schiedam wel zeer toepas selijk is! Het is de bedoeling om de Hoogstraat het karakter te geven van een „City-Boulevard", onder welk motto de activiteiten zich ook zullen ontplooien. Deze zullen woensdag 19 maart aanvangen, doch officieel ingezet worden op zaterdag 29 maart. De ac tie zal duren tot 23 april, in welke pe riode diverse evenementen worden georganiseerd, ook ap het gebied van muziek. De ^oogstraat krijgt een eigen versiering met o.m. decors, waarbij de paashaas in het middel punt zal staan. Bovendien wordt een „Miss City" gekozen en zo zal dit al oude winkelcentrum meer in de be- langstèlling komen te staan. HAPPENING VOOR HEILIGEN In de jeugddienst van 16 februari georganiseerd door de hervormde jeugdraad zal een onderzoek gehou- J den worden naar de gedragingen van ■een, provo. De aanklacht is gericht tegen een jongeman die aan de in gang van de kerk aan de hand van een enquête-formulier vragen betref fende kerkgang en geloof heeft ge steld aan de kerkgangers. Een jury I bestaande uit ouderen en jongeren zal uitspraak doen. Naast de jongeren worden vooral ook ouderen hartelijk uitgenodigd deze dienst bij te wo nen. Aanvang 7 uur n.m. in de bene denzaal van de Opstandingskerk. Burg. Honnerlage Gretelaan. hoek Troelstralaan. A Zaterdag 15 februari wordt een gr Dlsc-Carnaval-Festijn gehouden wat tien i gaat duren. Begonnen wordt om 's midd half vier en het gaat door tot half tv 's nachts. Vele attracties alsGo-go-girls, Disc Jockey Talentenjacht en een en an zal gebeuren in Disco-Bar „De Haven' Charlols. 3e intern, beurs voor woninginrichting I 7 t/m 16 februari - ahoy' rotterdam. „droomkamers 2000" ontworpen door verner panton (denemarken) t compleet ingerichte drive-in euro-woning /ele noviteiten voor de inrichting van woning n binnen- en buitenland, uim 12000 m2 woon-ideeën. speciale aanbieding In prima gelakte "PRINT" platen TEAKen PALISSANDER 214x90 cm 244x122 cm 275x122 er LUXE platen gelakten met V groef 276x122. 305x122 i ESSEN 59.50 70.50 J EIKEN 62.50 72.- TEAK 67.50 78.- T NOTEN 72.50 '79.50 1 f PALISSANDER 77.50 82.- Tevens grote sortering massief houten wandschroten Vraagt de uitgebreide prijslijst. Rotterdams grootst gesorteerdedoe het zelf specialist, met de betere kwaliteiten. Iedere dag geopend van half negen tot zes uur. Vandaag gebeld, Morgen besteld! Nws Binnenweg 396 Tel. 235605 i Korenaarstraat61-63Tel. 230803 Bergselaan 214 Tel. 281167 j EI-EI MAASLAND Een kip van de heer A. v.d. Sar, Weverskade '23 ie Maasland heelt een ei van 153 gram geproduceerd. Daar een normaal kip- peëi een gewicht heeft variërende van 70 tot 80 gram, mag 153 gram ais heel zwaar worden aangemerkt.

De Havenloods | 1969 | | pagina 1