B Beroepskern brandweer moet worden vergroot Uitwisselingsprogramma van AFS-Nederland Er zullen toch scholen op Bachplein komen B. en W. willen aanstelling van voorlichtingsambtenaar Inhabé gaat toch door SLECHTHOREND? Raad komt maandag bijeen DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 In een uitvoerig voorstel aan de gemeenteraad bepleiten B. en W. van Schiedam in beginsel handhaving van het gemengde systeem voor wat betreft de plaatselijke brandweer, doch dan met een echte beroepskern, aangevuld met vrijwilligers. Deze kernuitbreiding is nodig in de eerste plaats om het probleem van onvoldoende vrijwilligers tot een oplossing te brengen. Hierdoor wordt ook het steeds nijpender vraagstuk, dat leden van het brandweerkorps in een straal van 500 meter van de brandweerkazerne moeten wonen, opgelost. Doordat een grotere beroepskern aanwezig is, kan toch snel worden uitgerukt. Reeds thans woont 10 procent van het aantal korpsleden buiten genoemde straaal. In de toelichting op het voorstel merken B. en W. op, dat een parate brandweer van groot belang moet worden geacht. Gedurende de laatste jaren is ook in Schiedam grote aan dacht besteed aan het rollend mate riaal, Veel moeilijker blijkt evenwel de personeelsvoorziening bij de brand weer. Dit is niet alleen het gevolg van de vrij zware medische keuringseisen, zoals die thans in het belang van het personeel dienen te worden gesteld, doch evenzeer van de helaas vermin derde belangstelling voor een nevenbe trekking bij de brandweer. Het is be kend dat het Schiedamse korps, behal ve de vrijwilligers, een aantal perso neelsleden in dagdienst heeft. Een eigenlijke beroepskern heeft Schiedam dus in feite op het ogenblik niet. De commandant van de brandweer is de enige die in volledige beroepsdienst is. terwijl de Overigen niet al§ zodanig kunnen worden aangemerkt, omdat zij in hun hoofdfunctie zijn aangesteld voor voorbereidende en preventieve diensten en als aparte nevenfunctie met een uitruktaak kunnen worden be last. De ondercmmandant vervangt de commandant en heeft voorts een administratief-organisatorische taak Eén technisch hoofdambtenaar is in hoofdzaak belast met hinderwets- en opleidingsaangelegenheden. Vier personeelsleden w.o. een werk plaatschef hebben een onderhoudstaak met betrekking tot het materieel en verlenen tevens assistentie bij de op leidingen. Vier telefonisten zijn zoda nig in een rooster geplaatst dat de alarmcentrale continu bezet is. Ten slotte zijn er twee administratieve krachten w.o. één vrouwelijke. Van dit personeel kan tijdens de werku ren bij een brand of andere calami teit op drie manschappen worden ge rekend, trwijl de bevelvoerenden (in clusief de commandant) hun werk zaamheden zodanig regelen dat ten •minste twee van hen beschikbaar zijn voor de eerste uitruk. Daarnaast bestaat er 'n vrijwilligers korps van op het ogenblik ongeveer 90 man, dat in verschillende rangen het beroep van brandweerman als nevenfunctie vervult. Door afkeuring en .afvloeiing wegens het bereiken van de in de organisatieverordening vastgestelde leeftijden voor de man schappen 55 jaar en voor de bevel voerders 60 jaar moet er rekening mede worden gehouden, dat tot 1 ja nuari 1970 in elk geval het aantal vrijwilligers met ongeveer een kwart zal verminderen. De afvloeiing is de komende tijd wat sterker dan normaal omdat in het verleden niet steeds de hand is gehouden aan de bij verordening vastgestelde leeftijdsgrenzen, waar door de leeftijdsopbouw van het per soneel wat aan de hoge kant is ko- méryte liggen. nubeduidend goedkoper Neem Uw koffertasje mee als U op visite gaat, naar Uw werk of als U gezellig gaat winkelen, het staat elegant en U kunt er heel wat in mee nemen. Solide koffertas met lederprint effekt. Keurig afgewerkt, met beschermdoppen aan de onder zijde, twee sterke handvatten en grote rits, geheel afgepas- peld. Dit leuke tasje koopt U voor nog géén vijf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit koffertasje in degelijke uitvoering en met le derprint effekt, in de kleuren zwart, blauw, cognac en beige Nu blijkt het uitermate moeilijk, uit het vrije bedrijf of uit de gemeen telijke diensten en bedrijven nieuwe vrijwilligers aan te trekken. Talrijke bezoeken aan diensten en bedrijven hebben niet geleid tot het aantrekken van voldoende nieuw personeel. Het laat zich piet aanzien, dat daarin spoedig verandering zal optreden. Blijkbaar is het vervullen van neven betrekkingen minder aantrekkelijk dan in vroeger jaren, toen vrijwel steeds voldoende mensen klaar ston den om de vacante plaatsen in te nemen. Jeugdbrandweer In de afgelopén maanden hebben zich weliswaar 21 personen gemeld, maar door afkeuring of om andere redenen zullen hiervan hoogstwaar schijnlijk niet meer dan tien overblij ven. Met de werving van vrijwilligers wordt intussen voortgegaan. Getracht zal zelfs worden opnieuw een jeugd brandweer in het leven te roepen, om in de toekomst afvloeiing en afkeu ring beter te kunnen opvangen. De be langstelling voor toetreding tot een jeugdbrandweer is reeds gebleken. Dat de pogingen om het vrijwillige element bij de brandweer te besten digen worden voortgezet, zal duide lijk Zijn. Het betrekken van burgers bij een essentieëel onderdeel der ge meentelijke dienstverlening op vrij willige basis ig op zichzelf reeds van grote betekenis. De ervaringen met het vrijwillige korps zijn in Schiedam bijzonder goed te noemen. Het is een goed geoefend korps, de trouw bij opkomst voor oefening of voor brandbestrijding is voorbeeldig; de teamgeest voortreffe lijk. Bovendien verdient het gemengde systeem de voorkeur, omdat de kos ten van een volledige beroepsbrand weer zeer hoog zijn. Belopen de per soneelskosten op het ogenblik ruim drieëneenhalve ton, een beroepsbrand weer van ongeveer 50 man zou zeker ten naastebij f 1 miljoen kosten, ter wijl eveneens voor het behoud van' het gemengde systeem pleit, dat een beroepsbrandweer een ingewikkelde regeling van werkzaamheden voor de leeglooptijd noodzakelijk maakt. Vrij willigers daarentegen blijven hun ei genlijke beroep uitoefenen en worden pas bij de brandweer ingeschakeld, wanneer er werkelijk alarm wordt geslagen. In beginsel zou dus een ge mengd systeem maar dan met een echte beroepskern, aangevuld met vrijwilligers de grondgedachte bij de organisatie van de Schiedamse brandweer kunnen blijven. Op het ogenblik valt nog moeilijk te voorspellen, hoe precies de verhou ding tussen de aantallen beroepsmen sen en vrijwilligers zal moeten zijn. Mocht in de toekomst naar wij ho pen de aanmelding van vrijwilligers wederom stijgen, dan kan de uitbrei ding van de beroepskern beperkt blij ven. Het is daarom, dat B. en YV. voorlopig zouden willen volstaan met het aantrekken van acht tot tien be roepsbrandweerlieden. Slaapgelegenheid Waarschijnlijk zal zij wel niet ge heel voldoende blijken, omdat des nachts toch eigenlijk steeds een eer ste uitrukploeg van plm. 6 man be schikbaar moet eijn om aan de juis te tijdsnorm te kunnen voldoen. Het is bekend, dat in "het indertijd vast gestelde programma van eisen voor een nieuw brandweergebouw reeds re kening is gehouden met» een grotere beroepskern, waarvan de leden bij toerbeurt moeten deelnemen aan een continu-wachtdienst. Het was daarom dat in het ontwerp voor een nieuw ge bouw is voorzien in slaapgelegenheid. Zou het nieuwe brandweergebouw te lang op zich laten wachten, dan zul len in het oude gebouw of in de on- middelijke nabijheid in verband met het voorgaande nog enkele voorzie ningen moeten worden getroffen, n.l. er zal moeten worden gezorgd voor slaapgelegenheid, een dagverblijf, een instructielokaal en een keuken alsme de voor de daarbij behorenden sani taire voorzieningen. Wanneer de beroepskern in de ko mende jaren zou kunnen worden uit gebreid met een groter aantal brand weerlieden, dan ligt het in het voorne men, enkelen hunner op te leiden tot kikvorsman, opdat bij het te water raken van auto's doeltreffend onder water kan worden opgetreden. Sa menvattend kan worden gezegd, dat men door het aanvullen van de be roepskern een evenwicht hoopt te vinden binnen het z.g. gemengde sys teem. Met het oog op de voorgestelde personeelsuitbreiding zal een aanvul lend krediet van f 100.000 nodig zijn. Dit bedrag is gebaseerd op een uit gave van globaal f 20.000 per man voor 8 tot 10 manschappen over ge middeld een half jaar. Het laat zich n 1 aanzien dat de uitbreiding zich pas in de loop van het gehele jaar 1969 kan voltrekken. Deze aanvulling betekent over 1970 en de daarop vol gende jaren dus een uitgave van on geveer f 200.000. nu... beduidend goedkoper Zorg dat U bij de eerste be hoort (dan heeft U immers de grootste keus) als wij dit prachtige kunstleer voor zo'n aantrekkelijke prijs gaan ver kopen. Kunstleer, de gemakkelijk te onderhouden chique wandbe- kleding, in tientallen kleuren en dessins en in verschillende kwaliteiten, waaronder enkele die geschikt zijn voor de slaap kamer en de bekleding van keukenstoelen. Nu koopt U dit prachtige kunstleer, 130 cm breed, (de prijs is nog nooit zo laag ge- weest), per meter voor nog géén een gulden zestig. kunst Ie ■130 cm breed Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit kunstleer in een groot assortiment kleuren, des sins en kwaliteiten, 130cmbref per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Gtin tel. of schrift, b Elke vrijdagavond tot 9 uur open Handen en Li ppen ÜÜ^PUROL Gtin tel. of schrift. Raadslid Dijkstra stelt vragen over reinigingsdienst Het lid van de gemeenteraad van Schiedam de heer J. Dijkstra (PvdA) heeft het college van B. en W. de volgende vragen gesteld: 1) Heeft het college van Burge meester en Wethouders kennis geno men van het artikel in het Rotter- damsch Nieuwsblad van 11 dezer be trekking hebbende op de reinigings dienst? 2) Is het college eveneens van me ning, dat de reinigingsdienst het weekend van 8-9 febr. niet goed ge functioneerd heeft? Zo ja, wat zijn hiervan de oorzaken? 3) Deelt het college de mening, dat er naast bepaalde oorzaken ook nog andere redenen zijn voor het niet goed functioneren van de gemeente lijke reinigingsdienst? Zo ja, wil het college dan die maatregelen treffen die vereiét zijn om aan deze toe stand ten spoedigste een einde te ma ken? Zo neen, wil het college er dan voor zorgdragen, dat de betreurens waardige indruk die gewekt is. wordt weggenomen? 4) Deelt het college voorts de me ning, dat zonder concrete aandui ding de betreffende mededeling inza ke het niet goed functioneren om an dere redenen gemakkelijk een beeld kan oproepen, dat niet gunstig is voor de betrokken dienst? 5) Is het college ook van mening, dat de overheid en haar ambtenaren zich in het algemeen zodanig dienen uit te drukken, dat degenen tot wie zij zich in woord en geschrift rich ten, hen kunnen begrijpen en ver staan? 6) Kan het college ten slotte mede delen of de bestaande voorschriften met betrekking tot de bestrijding van sneeuw e.d. voldoende zijn om de ge volgen van sneeuwval tot aanvaard bare proporties terug te brengen. In een adres van de wijkvereniging ..Groenoord" vergezeld van enige lijsten met handtekeningen van een groot aantal bewoners van het "Bach plein, hetgeen ons voor het uitbren gen van pre-advies in handen werd gesteld, wordt een aantal bezwaren naar voren gebracht tegen de voorge nomen bouw van drie scholen voor gewoon lager onderwijs, drie scholen voor kleuteronderwijs en een gym- nastiekgebouw aan het Bachplein. De bezwaren hebben voornamelijk betrekking op het feit, dat er na vol tooiing van de bouw te weinig speel ruimte voor de kinderen zou overblij ven; op aanwezig geacht gevaar voor de veiligheid van de kinderen in ver band met het verkeer; het nagenoeg volledig bebouwen van het terrein en mogelijke vernieling door baldadig heid in verband met onvoldoende mo gelijkheid tot toezicht. Het besluit tot stichting van een openbare kleuter school werd door de Raad reeds ge nomen op 22 april 1968; het besluit tot stichting van respectievelijk me dewerking aan de stichting van de overige scholen en'het gympastiekge- bouw werd door de Raad genomen op 27 mei 1968, bij welk besluit tevens de plaats voor de bouw werd bepaald. In de vergadering van 19 december Jl. kwam als uitvloeisel van genoem de besluiten de kredietverlening etc. aan de orde. Wij mogen erop wijzen, dat het bestemmingsplan „Randbe- houwing Groenoord" waarin op de grond aan het Bachplein de bestem ming Bijzondere Gebouwen werd ge legd reeds op 5 september 1966 door u werd vastgesteld. Het ontwerp-be- stemmingsplan zowel als het vastge stelde plan werd na openbare be kendmaking gedurende de voorge schreven termijn ter inzage gelegd. Tegen het vastgestelde plan werden destijds geen bezwaren ingebracht. Het onderhavige bestemmingsplan is op 24 mei 1967 door het College van Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Na ampel overleg met de schoolbe sturen werd het Bachplein de juiste plaats voor de bouw van de scholen geacht. Bij dit overleg gold. als voor waarde, dat de scholen, uit veilig heidsoogpunt bezien, zodanig zouden worden gesitueerd, dat bereikt werd, dat vele kinderen op korte afstand van huis op school zouden' kunnen gaan. Hoewel wij erkennèn, dat van toekomstige bewoners van een wijk in opbouw bezwaarlijk kan worden ver langd tijdig hun bezwaren tegen een bestemmingsplan in te dienen, zijn ADVERTENTIE Dat is de moeite waard! Het wordt de verrassing van het j'aar voor iedere bromfietsliefhebber: op 6 maart opent UNIQUE zijn modelparadijs voor de bromfietser. Prachtige, soliede brommers. Zeer schappelijke prijzen. Uitmuntende service. En voor iedere koper een openingsverrassing zonder weerga: een leuke geldpremie als bijdra ge in uw vakantiekosten! Noteer dus even: op 6 maart of op één van de vol gende dagen naar UNIQUE'S bromfiets paradijs op de hoek van de B.K.-Laan en de Nieuwe Haven m 11 r - wij toch van mening, dat in het hui dige stadium van het plan op uw besluiten niet meer kan worden te- ruggekomen, daar anders het onder- bréngen van de leerlingen ernstig in gevaar zal komen met alle schade van dien voor de voortgang van het onderwijs. Tenslotte merken wij nog op, dat de wegen bestemd voor het doorgaan de verkeer aan de grens van de wijk zijn gelegen, zodat de kinderen deze niet behoeven over te steken om zich naar de scholen te begeven. Naar onze mening zal de afstand tussen de schoolgebouwen onderling, de daartussen liggende speelterreinen en de groenvoorziening ter plaatse een situatie doen ontstaan, die verge leken me' de bebouwing in andere nieuwe wijken der gemeente zeer wel aanvaardbaar moeten worden ge acht. Bovendien zijn wij voornemens om do speelterreinen bij de openbare scholen, evenals da.t reeds elders het geval is, buiten schooltijd en geduren de de vakanties als speelterrein open te stellen voor de jeugd. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, zo verklaren B. en W. De AMERICAN FIELD SERVICE, AFS, begon in 1947 met een interna tionaal scholieren-uitwisselingspro gramma, dat beoogt de deelnemers een cursus wereldburgerschap te ge- ven. In concreto zijn er thans drie AFS- programma's; HET WINTERPROGRAMMA: middelbare scholieren uit de gehele wereld brengen een jaar door in een Amerikaans gezin, niet als gast, maar als zoon of dochter, en gaan naar een High School. HET ZOMERPROGRAMMA: Amerikaanse scholieren brengen een zomer door bij een buitenlands ge- HET SCHOOLPROGRAMMA; Amerikaanse scholieren wonen een jaar in een buitenlandse familie en bezoeken een plaatselijke middelbare school. In totaal hebben tot nu toe reeds 40.000 jongeren uit 60 landen deelge nomen. De aanmeldingstermijn voor het Winterprogramma sluit ieder jaar op 1 oktober. De andere twee programma's zijn op het ogenblik in teressanter, omdat voor deze de aan meldingstermijn pas op 1 maart sluit. Nederlandse families die er mis schien wel iets voor voelen om voor de zomermaanden of het komende schooljaar een Amerikaan in het ge zin op te nemen, kunnen hierover al- Over de vraag, of de consumen tenbeurs Inhabé 1969 door zal gaan, bestond enige tijd onzekerheid, om dat de hear Barkmeijer, die in 1967 en 1968 als organisator optrad van mening was, dat er onvoldoende be langstelling was. Evenwel is bij na der onderzoek door de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad gebleken, dat zulks wel het geval is. In ver band hiermee is thans besloten dat in elk geval tot organisatie van de beurs zal worden overgegaan. Na informatie onder de standhouders is voldoende animo gehleken. Naar men ons van de zijde van de Schiedamse Handels- en Bedrijfs raad mededeelt, heeft de stichting Sporthal Margriet zich bereid ver klaard de technische organisatie op zich te nemen en is de directeur de heer C. Bolmers bij de organi satie betrokken. De beurs wordt ge houden van zaterdag 12 tot en met zaterdag 19 april. De prijs per m2 vloeroppervlakte bedraagt f 25,-, welk bedrag lager is dan voorgaande ja ren. Het ligt in de bedoeling maan dagavond 24 februari in de Bron een voorlichtingsbijeenkomst te houden. Ds. C. Vonk veertig jaar in het ambt In intieme sfeer heeft ds. C. Vonk, predikant bij de geref. kerk (vrij- gem.) te Schiedam zijn 40-jarig ambtsjubileum gevierd met een bij eenkomst in gebouw Irene, waar veel gemeenteleden bijeen waren. De ju bilaris werd namens de kerkeraad toegesproken door de héér A. van der Heyden die er aan herinnerde, dat ds. Vonk zijn loopbaan bij de geref. kerk van Baarland op Zuid-Beveland begon. Spreker bood een geschenk on der couvert aan. Gedurende de avond werd een aan tal dia's vertoond uit het leven en werken van het predikantsechtpaar. Er waren tal van andere geschen ken en bloemstukken, ook van de ge ref. kerk te Schiedam. Ie inlichtingen krijgen bij de AMERI CAN FIELD SERVICE, KEIZERS GRACHT 722, AMSTERDAM. Voor een deelnemend gezin zijn er de volgende lasten aan verbonden: voeding, huisvesting en diverse klei nigheden. Voor rekening van de AFS en-of de deelnemende Amerikanen komen reisgeld, zakgeld, kleedgeld, schoolgeld en alle medische onkosten. De selectie van scholieren en gast gezinnen is er hoofdzakelijk op ge richt zo goed mogelijke combinaties tot stand te brengen. Gastgezinnen dienen aan de volgende voorwaarden te voldoen; de ouders moeten erva ring hebben met het opvoeden van teenagers, allen moeten in goede ge zondheid verkeren, en tenminste één gezinslid moet de Engelse taal rede lijk meester zijn. Tob er niet langer mee Ga naar ACOUSTICON B. en \V. van Schiedam stellen de raad voor over te gaan tot het benoe men van een voorlichtingsambtenaar, speciaal ten behoeve van het regel matig contact met de persorganen. De functionaris zal tevens de zorg worden opgedragen voor een tien maal per jaar uit te geven voorlich tingsblad van de gemeente, welk blad huis aan huis zal worden bezorgd. Het bestuur van de Schiedamse Ge meenschap heeft het plan voor be doeld "Voorlichtingsblad van de ge meente uitgewerkt. Het blad zal 10 maal per jaar huis aan huis worden verspreid en 32 pagina's omvatten. Aan advertenties wordt ƒ48.960 als inkomsten geraamd bij een totaal aan kosten van 78.730, zodat volgens de raming het tekort ongeveer ƒ30.000 zal bedragen. B. en W. merken hier bij nog op, dat de uitgifte van be doeld blad enkele onzekere factoren bevat en dat wanneer de nodige er varing is opgedaan, de exploitatie begroting voor 1970 wat meer zeker heid kan geven. De helft van de tekst wordt verzorgd door S.G. en de ande re helft door de gemeente. Dit zal dan geschieden door de te benoemen voorlichtingsambtenaar Een bericht voor hen die in het be zit zijn van een AOW-kaart van Sparta". Men kan op speciale legiti- matiekaarten een plaatsbewijs krij gen voor de Schietribune-hoog. Dat is de normale gang van zaken. Voor de wedstrijd tegen FC Twente geldt ech ter een andere regeling. Op maan dag 24 februari kan men op de admi nistratie daarvoor een kaart krijgen voor de Schietribune-laag. Dat kan alleen op die maandag in verband met de te verwachten grote belangstelling voor die wedstrijd. De taak van deze ambtenaar zal on der meer omvatten: het onderhouden van cohtact met B. en W. door na te gaan welke zaken voor publikatie in aanmerking komen of voor bespre king met de redacteuren van de plaatselijke pers. Voorts het onder houden van intensief contact met di recteuren van diensten en bedrijven ten behoeve van de nieuwsvoorzie ning. Hij zoekt regelmatig en dage lijks contact met de pers voor het doorgeven van berichten of het ver schaffen van inlichtingen. Voor deze voorlichtingsdienst wordt een bedrag van 48.500 geraamd. Werkliedenvereniging al bijna 75 jaar De „werkliedenvereniging Kethel" nadert haar 75-jarig bestaan. In de 73-ste jaarvergadering kon worden meegedeeld, dat het aantal leden bij na 70 bedraagt. In het afgelopen jaar overleden twee van de oudste leden nl. de heren W. Bezemer die 68 jaar lid was en de heer P. Lansbergen met 53 jaar lidmaatschap. Het doel van deze vereniging, opgericht in de moeilijke jaren voor de „werklie den" is het verlenen van financiële hulp bij ziekte, ongeval of overlijden. Uiteraard hebben de huidige socia le voorziening er toe bijgedragen dat het ledental vrijwel niet toeneemt en het lidmaatschap meer op traditie is gaan berusten. In het afgelopen jaar werd f 820,- aan contributie ont vangen en bijna f 600,- uitgekeerd. In de vergadering werd de heer A. Beekenkamp die 60 jaar lid is ge- Audicien F. M. Bruijns (F.I.D.A. gediplomeerd) SERVICE AAN HUIS Onder de slechthorenden zijn vaak oudere mensen die erg moeilijk ter been zijn, chronisch zieken e.d. Voor deze mensen bestaat er de mo gelijkheid om thuis bezocht te worderi. Daar dit er nogal veel zijn, doen wij een beroep op ai diegenen die wel in staat zijn naar ons toe te komen, hiervoor begrip te hebben. Mocht het echter nodig zijn, bel of schrijf gerust. Schiedamseweg 209 ROTTERDAM-WEST Makkelijk bereikbaar met de lijnen l halte Marconiplein; 6 en 8: halte voor de deur. Of belt u liever, ook goed. TEL. 25.75.99. VOOR ROTTERDAM-ZUID Polderlaan 13 TEL. 17.80.39 De gemeenteraad van Schiedam zjal maandagavond 24 februari om acht uur een vergadering houden ter be handeling van een agenda, welke 36 punten telt. —Gevraagd wordt een krediet van 14.100 voor aanschaffing van appa ratuur voor arbeidspsychologisch on derzoek, speciaal voor keuring van personeel van de brandweer. De hui dige apparatuur bij het ziekenhuis is vrijwel permanent in gebruik. Ook politiepersoneel ondergaat genoemd onderzoek. Het krediet van 25.000 dat in au gustus van het vorig jaar werd ver leend, is thans vrijwell verbruikt, zo dat thans een nieuw krediet tot een gelijk bedrag voor genoemd doel ge vraagd wordt. In verband met wijziging van de verkeerswetgeving is het noodzake lijk voor de openbare scholen nieuwe leermiddelen aan te schaffen voor het vak verkeer. Hiervoor wordt een kre diet van 14.500 gevraagd. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen aan het bestuur van de Sa- vornin Lohmanschool tot verbetering van de verlichting in de zeven leslo kalen. De kosten voor nieuwe bedra ding enz. komen voor rekening van het schoolbestuur en voor vernieuwen van armaturen zal medewerking wor den verleend door de gemeente. Door het bestuur van de chr. school aan de L. Nieuwstraat wordt mede werking gevraagd voor aanleg vaq een speelplaats en rijwielstalling. De onderhavige school heeft het reeds ja ren zonder die beide moeten stellen, Binnenkort zullen ter plaatse enkele huisjes worden gesloopt, zodat dan ruimte vrij zal komen. Voorgesteld wordt gevraagde medewerking te ver lenen. Voor het vernieuwen van enig ma teriaal in de gymnastiekzaal van de scholen aan het Edisonplein, Frans Halsplein, het Oude Kerkhof en Thor- beckesingel wordt een krediet ge vraagd van 6000. Voor de uitvqgring van voorname lijk tesbniseh rekenwerk bestaat bij de dienst van gemeentewerken be hoefte aan een programmeerbare elektronische rekenmachine, waarvar. de kosten op 16.000 worden ge raamd. Hierdoor' zal het mogelijk zijr het rekenwerk aanzienlijk te bekor ten.

De Havenloods | 1969 | | pagina 9