'IM VOORSORTEREN Als je een vogel ziet sterv word je on Vinyl Kunstenaresse Trudy Drescher: TONEEL TENTOON-gj STELLINGEN! MUZIEK Üefo en dan nog.... CABARETS© DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 FEBRUARI 1969 S'dam 15 TREVIRA HERENCOSTUUM op textielbak de ideale i wandbe kleding 11 130 cm breed verkoop 2e verdieping Geheel inklapbaar Slechts twee dagen Vel en vlees Trudy Drescher werd opgevend in gereformeerde omgeving. Ze ging naar de mulo, maakte die niet af en bezocht de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Daar zat ze in de klas van de „monumentale af deling". 's Avonds thuis, was ze met klei bezig. „Wat ik geleerd heb op de acade mie?" Ze lacht. Dan antwoordt ze: „Ach, laat ik dat nou niet zeggen. Ik wilde wel beeldhouwen, maar die monumentale afdeling had een fij ne klas. Daarom ben ik misschien nooit gaan beeldhouwen daar. Wat ik nu doe is ook niet zoals zij het je op de academie leren. Alles wat ik maak is hol van. binnen. Ik hoef niet naar een gegoten eindproduct toe te werken. Na drie jaar academie wist ik het allemaal wel. In het laatste jaar ben ik alleen gebleven om iets in mijn leven af te maken. Ja, ik heb het pa piertje gekregen. Maar wat maakt het uit of je wel of geen diploma hebt? Niemand die er naar zal vragen wan neer je toont wat je maakt". Op de Academie voor Beeldende Kunsten kreeg Trudy ook een halve dag in de week ceramiek. „Potjes en vaasjes maken. Op zo'n draaiding. Ik kon het niet; Er kwam geen vaasje uit mijn handen". Toch noemt ze zich ceramiste. „Je moet tenslotte een be roep opgeven. Je moet in een hok. Alles wat van gebakken klei is, is ce ramiek. Dus ben ik ceramiste". In het begin, toen ze net van de academie af was anderhalf jaar gele den, werkte ze naturalistisch. Latei- gaf ze, zonder er bij na te denken of zonder een van te voren overdachte beslissing te hebben genomen, aan de dieren allerlei menselijke trekjes mee. Haar padden en kikkers kregen zui ver menselijke voortplantingsorganen Haar vogels hingen als Christus vast genageld aan het kruis. Ze maakte 'n geplukte kip, die wijd-poots zat. De houding van een vermoeide, oude vrouw. „Als ik geplukte kippen bij de poe lier in zijn etalage zie, vind ik ze al tijd enorm vrouwelijk. Het is alleen maar vel en vlees. Het gaat de poe lier ook alleen maar om hun vlees". Dat „alleen maar vlees" is min of meer de sleutel tot haar liefde voor bepaalde dieren. Kikkers, padden en salamanders. Vooral amfibieën. Die hebben niet zoals reptielen schubben of een leren huid. Zij wil dieren „met een naakte gladde huid". Hoewel dit duidelijk genoeg is aan gegeven, reed de 29-jarige stelling bouwer B. van O., die uit de richting Rotterdam kwam, op de rijksweg rechtdoor in plaats van de bocht te volgen bij de afrit naar Kethel. De auto botste tégen een lichtmast en liet een remspoor van 15 meter na. Toen de politie verscheen, bleek Van O. te zijn verdwenen, doch men trof de man in zijn woning aan.Hij werd meegenomen naar het bureau.Daar werd hij onwel, zodat men hem naar de Dr. Noletstichting vervoerde. Hij bleek een hersenschudding en een schouderfractuur te hebben. Op het kruispunt Rotterdamsedijk- Koemarkt, verleende de 22-jarige me taalbewerker G. K. uit Schiedam geen voorrang aan een auto, bestuurd door de 30-jarige chauffeur C. uit Vlaardingen. Hierdoor ontstond een kettingbotsing waarbij de 29-jarige uitvoerder W. M. uit Vlaardingen, die moest stoppen en de 20-jarige verkoper E.D., betrokken raakten. Het bleek dat G.K. onder invloed van drank verkeerde, zb.dat zijn rijbewijs in beslag werd genomen. opening camping afdeling Als het straks buiten lekkei wordtdan proviand mee voor een dagje strand of hei en natuurlijk ook die heerlijke komfortabele vouwstoelen. Op de tweede verdieping, in onze nieuw geopende Cam ping-afdeling vindt U niet al leen Uw volledige kamp-uit rusting, maar ook een uiterst speciale aanbieding van deze gemakkelijke vouwfauteuils. De mooiste vouwfauteuil, ge heel inklapbaar, dus in de auto nae te nemen. De loper, in fris streepdessin, is verend opgehangen. Een fij ne stoel voor strand, tuin, ter ras en camping, nu voor nog géén negen gulden. nu... beduidend goedkoper Aanstaande zaterdag, 1 maart, begint er in Amersfoort eeu tentoonstel ling van nieuw werk van Trudy Drescher. De Rotterdamse kunstenares exposeert in het Kapelhuis. Haar tweede tentoonstelling in anderhalf jaar. Vorige keer was het in Galerie d'Eendt in Amsterdam. Binnenkort verwacht zij in Rotterdam te kunnen exposeren. Nu verhuizen haar die ren naar Amersfoort. Alle gebakken kikkers, padden, vogels. Want alles waar iedere „gewone huisvrouw vies van is' gebruikt Trudy. Een dode muis met opengereten buik, de ingewanden bloot, is haai voorbeeld. Een gestorven vogel wekt zij in klei tot leven. Zelf heeft ze er geen verklaring voor, dat ze van deze onderwerpen houdt. Dat de dood van deze beesten haar dwingt al hun weerloosheid in beeld te brengen. Ze heeft voor weinig zaken een resolute verklaring. Ze spreekt niet veel Als ze op een vraag antwoord geeft, houdt ze een slag om de arm. Ze kan het verkeerd hebben. Tenslotte heeft zij de wijsheid niet in pacht. De 19-jarige W. S. keek toen hij urit de richting Vlaardingen kwam nabij de Vijfsaiizen door de achter uitkijkspiegel van zijh auto. Hier door kwam hij teveel naar rechts van de weg, raakte een hardstenen rand, schoot met de auto weer naar lihks en kwam tegen een zuil van de tunnel terecht. De voorzijde van de auto werd totaal vernield. De be stuurder kwam er met een hoofdwon de af en werd door de GGD naar het Holy-ziekenhuis vervoerd ter behan deling. Uit de in de Visserstraat gepareeer- de auto van de 44-jarige W. J. werd de bestüurderszetel gestolen. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze luxe mousse panty's met lange pijp, in ver scheidene kleuren, maten 38 t/m 48, Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open -éSfh Géin t,L cf schrift Voorsorteren een greep uit het Rotterdamse culturele gebeuren, ta melijk willekeurig, tamelijk subjec tief. omdat niet naar volledigheid wordt gestreefd. Een oriëntatiepunt voor de lezer: dit vinden wij ervan, neem het voor wat het is, een hand reiking. „55 Dagen in Peking", zó lang duurt het weliswaar niet, maar het is toch een hele zit. Het verhaal speelt zich af tijdens de Bokseropstand, het verzet van de Chinezen tegen de bui tenlandse overheersing. Twaalf bui tenlandse legaties weigeren Peking te verlaten en worden daarna gedu rende 55 dagen door de Boksers bele gerd. David Niven speelt er de sophis ticated Engelse ambassadeur (Brit- tannia rules the waves forever, niet waar), Ava Gardner een mooie Rus sische barones, die dood moet, omdat ze met een Chinees heeft gevrijd en - Charlton Heston de ruwe bolster blanke pit Amerikaanse marine officier. Tijdens die tweeëneenhalf uur vloeien er wel enkele vaten bloed en als je daar van houdt en bovendien enkele onwaarachtigheden voor lief neemt, is het wel te doen. In Cinera ma, Westblaak, Rotterdam. Bullitt" is een traag op gang ko mende, maar ook perfect naar de climax opgevoerde politiefilm. De op nametechniek van dit stuk ingehou- in levende lij ve. En niet alleen bij hem, want alle bekende gezichten van de televisie treft men ook aan in het tot cabaret verbouwde pakhuis. Een avond onbekommerd plezier met het mannetje Dorus, dat het al zo on waarschijnlijk lang op de vaderland se planken volhoudt dat het er niet meer vandaan te denken is. Woens dag- en zondagmiddag met de kinde ren op visite: een belevenis waaraan veel ouders ook hun hart zullen opha len. Mauritsstraat, Rotterdam. Al enkele maanden is het elke zon dagmiddag een heksenketel bij het poppentheater Kador, dat een ouder wets poppenkast-programma brengt, waaraan de kinderen zelf hun steen tje kunnen bijdragen. Het is een mooi en spannend verhaal dat wordt opge voerd en waaraan anti-held Piccolo extra charme verleend. Dat sommige moderne opvoeders het kippevel over de rug loopt bij de opvoering, mag de pret niet drukken. Hoewel niet zijn sterkste stuk is ..De prijs" van Arthur Miller de moei te van het bekijken best waard. Niet in de laatste plaats door het spel van Sacco van der Made als een oude joodse antiquair. Pim Dikkers en Stey van Brandenberg vertolken de twee belangrijkste rollen, niet groots maar wel voldoende. Zondag, Rotter damse Schouwburg. Een wereldje waarin armoede, ver vuiling, ontucht en drank weilig tie ren, een wereldje van fatsoenrak kers, kerkvoogden en duivelbanners, onnutte bedelaars en hoeren. Dit is het beeld dat de toeschouwer krijgt tijdens „De Spaanse Brabander" van Bredero. Een schilderachtige voorstelling vol vaart. Dinsdag, Rot terdamse Schouwburg. Panty van sterk mousse in chique opengewerkt dessin. Deze luxe en warme panty met extra lange pijpjes, keuze uit diverse leuke kleurtjes koopt U per stuk voor nog géén twee gulden. Centrum blijft doorgaan met de pianiste te vermoorden. En waarom ook niet. Het goede (nou ja) mens waarborgt Iedere keer als zij het le ven laat, succes. Het meest belang wekkende van deze toneelproduktie is het feit dat de toeschouwers een dui delijke rol meespelen. Zij tenslotte bepalen wie de moord heeft gepleegd. Wie het dit keer is? De kapper, de kapster, de antiquair of de klant van de dameskapsalon? U mag het zeg gen, donderdag in de Schouwburg te Rotterdam. Nu Nieuw-Guinea weer om onple zierige redenen in ons gezichtsveld komt, is het een goed idee de kennis over land en volk te verfrissen. Er zijn mogelijkheden: „Asmat, een kop- pensnellerscultuur" (voor wie het de Indonesiërs niet gunt) en „Pracht en praal bij de Papoea's". Museum voor Land- en Volkenkunde, Rotterdam. Ravel begon in 1930 aan twee pia noconcerten, die hij in de herfst van 1931 voltooide. Het tweede concert schreef hij uitsluitend voor de linker hand en met veel jazz-effecten. Hij deed dit zo meesterlijk dat het de in druk wekt voor twee handen te zijn geschreven. Dit concert zal door het R.Ph.O. o.l.v. Edo de Waart worden uitgevoerd. Solist is Robert Casade- sus. Doelen, vrijdag. Werk'van dichter bij huis presente ren Bob Kemper (gemengde tech niek) en Gerrit den Breems (brons reliëfs) in de Expositiezaal de Doelen. Wie zich van de laatste ontwikke ling in de beeldende kunst op de hoogte wil stellen, spoede zich naar de Rotterdamse Kunstkring (Witte de Withstraat, Rotterdam) om er de cleane popart screenschilderijen van Bert van den Oever te gaan zien. De Nederlandse Operastichting komt met Handel's opera „Julius Cae sar" in Rotterdam. Handel schreef 35 Opnieuw AjaxBenfica. Of heeft u zich zo blut gewed, dat het TV-toestel is weggehaald? Nu is het de tijd om een be haaglijke panty met extra lan ge pijp te dragende panty's die wij verkopen zijn niet al leen heerlijk warm, maar ook bijzonder elegant. Trudy Drescher is nu 22 jaar. Ze is net uit Italië teruggekeerd. Daar heeft ze met haar vriend Ton van Os, de Rotterdamse graficus, naar antie ke kunst gekeken, tfrwijl ze wachtte op het moment dat hij voor de twee de keer in Italië op een internationa le grafiektentoonstelling een prijs kreeg uitgereikt. Zaterdag is ze in Amersfoort. Ze zal op de tentoonstel ling daar wel een aantal van haar werken verkopen. Want kennelijk ligt haar werk goed in de markt. Ze kan er een sober bestaan van hebben. Ze woont in de Thorbeckestraat in de Maasstad. Een klein huis met in de kamer een werktafel, enkele stoelen en een bed. Doodsstrijd Trudy Drescher woonde met haar ouders 21 jaar aan de Goudsesingel in Rotterdam. Toen ze klein was kon ze vanuit haar huis de Maas zien. Over de kale vlaktes waar het on kruid in de bomkraters groeide en de kikkers kwaakten. Het geluid van juist die dieren is zij nooit vergeten. De kikkers zijn haar lief gebleven. Net als de paarden. Toen ze groot ge noeg was mocht ze alleen op de vlak tes spelen. Ze keek naar alles wat be woog. Enkele jaren later ging ze elke dinsdag naar de Veemarkt om naar de paarden te kijken. En ook als er een paard en wagen langs het huis aan de Goudsesingel kwam, keek zij het na tot het geluid van de hoeven was verstorven en het dier niet meer te zien was. Vaak bracht ze zieke beesten mee naar het ouderlijk huis. En ook haar vriendinnetjes kwamen met zieke dieren aanzetten. Ze ver zorgde ze, zo goed en zo kwaad als het ging. Soms knapten ze op en wer den ze weer in vrijheid gesteld. An dere werden te laat aan haar zorgen toevertrouwd. „Ik had een gevoel van medelij den. Dat was het niet altijd; ook wel verwondering over de schoonheid. Als ze te ziek waren, zag je ze sterven. Ik weet uit boeken en van mijn ouders wat sterven betekent. Maar als je dat niet zou weten, heb ik me vaak bedacht, zou je het sterven van vo gels mooi vinden". De meest solide wandbekle- ding is wel Vinyl op textiel- basis, ideaal voor het bekleden van wanden, deuren, meubels, enz.,, omdat het zich zo fraai laat verwerken. Voor al die handige mensen die 't zelf doen - en zo tien tallen guldens besparen - ver kopen wij dit wandvinyl 130 cm breed, per meter voor nog géén twee gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit prachtige wand vinyl op textielbasis, met schoonheidsfoutjes, in lichte en donkere kleuren, 130. cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open tl. of schrift best Even later: „Ik heb hier ook sala manders, een stuk of honderd zeker wel. Eén axolotl, dat is een salaman der met zijn kieuwen buiten zijn li chaam. Die beesten leven in Mexico. Maar dit dier is gewoon een Rotter dams exemplaar. Het is op de Maas kade geboren". Trudy Drescher is lid van de vere niging Lacerta, waarvan de leden rep tielen en amfibiën houden. Ze gaat wel eens kijken in tuinen en kamers van andere leden. Dan ziet ze alle bijzondere soorten. „Als ik een tuin had zou ik het ook doen. Ik zou ook vogels nemen. Ik hou van kraaien. Van hun zwarte veren". Haar laatste werk is een groot kik kerdril. In de cellen zitten eieren, kikkerembryo's en mensenembryo's. Worden kikkers op den duur mensen? „Ach", zegt ze schouderophalend. „Misschien wel, maar daar bemoei ik me niet mee". Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze Camping afdeling, tweede etage, deze supergemakkelijke vouwstoe len, de loper in een fris streepdessin, /j/i perstuk ft voor Mg «flpr V# Elke vrijdagavond tot 9 uur open - Ook maandagmorgen open Cttn tal, of schrift best „De wurger van Boston" is geba seerd op het authentieke verhaal van een psychopaat die in Boston een hele serie vrouwen om het leven bracht. Het is best een knappe film, maar wij vragen ons wel af „waar om?" Welke reden brengt filmma kers er toe deze ellendige geschiede nissen in beeld te brengen. Om ons iets te leren? Om ons te vermaken? Of uitsluitend omdat zoiets sensatio neels nu eenmaal de kassa's laat rinkelen? Wij houden het op het laat ste. Overigens een zeer knappe rol van Tony Curtis, de hoofdpersoon in het drama. Corso, Kruiskade, Rot terdam. „Bij Dorus op visite" kan men ook In het huis aan dé Thorbeckestraat heeft zij terrariums. Een stuk of 12. Ze heefft 15 kikkers, waaronder en kele die ze al sinds haar elfde jaar koestert. In haar „vakantie" gaan ze logeren bij haar moeder. „Kikkers en padden kunnen erg ouë worden. Wist je dat? Ik ken het ver haal van een man die een pad hac waarvan hij zeker wist dat hij r zeventig was. Hij wilde wel eens zie hoe oud het dier zou worden als h hem heel goed zou blijven verzorgen Dus deed hij hem in een apart ter rarium. Kort daarna gebeurde er een ongeluk. Het glas op het terrarium brak en verpletterde de pad. Een triest verhaal". den geweld brengt een intense span ning, culminerend in twee achtervol gingen: met auto door San Francis co en over het moordend drukke vliegveld. Steve McQueen is een knappe, schijnbaar granieten in specteur. In Cineac-AD en Colosseum, Rotterdam. De 3-jarige Erwin van 't Siot stak voor zijn worïing in de Valeriusstraat tussen enkele auto's door dé straat over, toen juist de auto- passeerde van de 38-jarige vertegenwoordiger C. A. de G. Hoewel deze uiterst lang zaam reed en hij vrijwel ogenblikke lijk kon stoppen, werd het kind toch door de auto geraakt. Omdat het ke reltje rugklachten had, werd het ter observatie naar het ziekenhuis ver voerd. opera's op Italiaanse tekst, waarvan Julius Caesar nog het langst reper toire heeft gehouden. Was de operacomponist Handel een der meest vruchtbare componisten van zijn tijd, als operadirecteur liet hij zich ook niet onbetuigd. Dit heeft de primadonna Francesca Cuzzoni on dervonden toen Handel, beu van haar grillen, haar buiten het geopende ven ster moest houden om haar tot rede te brengen. „Julius Caesar" is geen bel can to-opera a la Verdi en Puccini, maar het lijkt ons interessant genoeg om deze opera te leren kennen, Rotter- dagise Schouwburg, maandag. Ze vertelt over de doodsstrijd. De kracht waarmee het dier zich voor het laatst opricht. Dan valt het, de poten naar de hemel gekeerd, nog een laatste stuiptrekking met een vleu gel of de kop, de snavel openge sperd. „Als je dat ziet gebeuren, word je ontroerd". Trudy Drescher en haar dieren Kikkerdril

De Havenloods | 1969 | | pagina 15