MEER&SGHOEP HET KAN Werkvakantie in Australië voor twintig studenten mm WASAUTOMAAT Officiële opening van uitgebreide HTS Sinds kort Duikschool aan de Rosestraat Adres over verkeers drukte op Koniiwin Julianawes 1. TIPTOPKRENTENSLOF RIJKE SORTERING dubbele versheidsgarantie KAMERBREED DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 MAART 1969 S'dam 11 De Havenloods-prestatieloop van vorige week zaterdag is een daverend succes geworden. Het aantal deelne mers bedroeg rond de 2500 mensen en die hebben allen een medaille ge kregen. Ongeveer negentien minu ten na het startschot kwam de eerste al weer door de finish. Er waren er echter ook heel wat bij die meer ,,waar" voor hun geld wilden hebben en het wat kalmer aandeden. Volgend jaar hopen we het aantal deelnemers te verdubbelen en dan een beetje de kant op te gaan van een landelijke cross-country Bij de foto's: Boven: sportvrouw van het jaar Ada Kok heeft het startschot gelost en daar gaat het hele veld er op los. Links: En hier klinkt het sluitschot. Wie daarna binnenkwam was eigen lijk te laat. De gestelde tijdgrens was dan overschreden. Rechts: Na de race gaat een kleine versnapering er altijd wel weer in. Daar was dan ook voor gezorgd. Het was trouwens opvallend zoveel jeug dige deelnemers geteld werden. Op grond van goede ervaringen, die men in de afgelopen zes jaar heeft opgedaan met 't organiseren van werkvakanties voor groepen studenten uit Groot-Brittannië, heeft de Australische ambassade in Den Haag besloten deze zomer bij wijze van proef ook voor twintig Nederlandse studenten de moge lijkheid te openen een dergelijke vakantie in Australië door te brengen. De Nederlandse studenten zullen samen met de Britse studenten met een chartervliegtuig van Londen naar Sydney vice versa reizen. De kosten van deze vluchten zullen dank zij een subsidie van de Australische rege ring minimaal f 1.290 en maximaal f 1.820 bedragen. Aan de kosten van de heen- en terugreis van Londen 14e internationale watersport-en kampeer- tentoonstelling 7T/M.16 MAART geopend van 10-17 uur en van 19.30- 22.30 uur/zondagen van 10-18 uur toegang f 3.50 jS Amsterdam! 4EÜ speciaal Trein-Toegang biljet met 3x reductie ___^^_j^erKrijgbaa^op^40>NS-stations_^^> Nieuwe aanwinsten in Centrale Discotheek C 1572 Locatelll: l'Arte del violino op 3. Su- •anne Lautenbacher (viool). Mainz Kameror kest o.l.v. Guoter Kehr. C 1533 C. Ph. E. Bach: Fluitconcert ln d. Festival Strings Lucerne o.l.v. Rudolf Bauro- 2 1534 Shostaliovitsch: Symfonie nc op 93 Berliher Phllhairmonkter o.l.v von Karajah. C 1535 BacH: 6 Brandenburgse Mtlnchener Bach-Orkest o.l.v. Karl Richter. c 1537 Berlioz: Requiem. Solisten, koor orkest van de Beierse Radio O.l.v. Charl rbert Al dezo vragen worden onpartijdig be- entwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon invullen en opplak ken op briefkaart of In gesloten enve loppe zenden aan: naar Sydney dienen de kasten te wor den toegevoegd van de heen- en te rugreis naar Londen alsook die van het verblijf in Australië. De studen ten krijgen een korting van vijftig procent op alle vlieg- en bustarieven in Australië. De honorering, die men voor zijn werkzaamheden in Australië zal ont vangen kunnen worden geschat op ongeveer honderdveertig a honderd zestig gulden per week. Bij de te werkstelling zal het Department of Labour and National Service zoveel mogelijk rekening houden met de stu dierichting *én-of de ddbr de betrok ken student kenbaar gemaakte voor keur. Men kan zelf bepalen, hoelang men gedurende zijn verblijf van in totaal 12 weken wil werkeh en hoe veel tijd men wil uittrekken om iets van Australië te zien. Bij hun aankomst in Australië zul len de studenten in contact worden ge bracht met de voor hen be langrijke overheidsinstanties en met studenten- en andere organisaties, die voor hen gedurende hun verblijf in Australië van belang kunnen zijn. Voor hun eerste onderdak zal worden zorggedragen. Studenten die een werkvakantie op de hierboven genoemde voorwaarden in Australië zouden willen doorbren gen, wordt verzocht dit voor zaterdag 15 maart onder opgave van naam en adres, geboorteplaats en datum, stu dierichting, universiteit, studieresul taten, speciale academische belang stelling en geprefereerde werkzaam heden te berichten aan mr. H. D. Win- terbottom, Immigration Counsellor, Australian Embassy, Mauritskade 19, Den Haag. Het zal op prijs ge steld worden, indien men daarbij aan geeft of men eventueel in staat is de maximale reiskosten Londen-Sydney vice versa te betalen dan wel tot welk bedrag men deze reis zelf zou kunnen bekostigen. REÜNIE VAN KNIL VR0EWENK0RPS Op 5 maart was het precies 25 jaar gelden, dat het Vrouwenkorps van het Koninklijk Nederlands-In disch Leger, als eerste vrouwenkorps van onze strijdmacht in Londen werd opgericht. In die tijd was Nederlands- Indië bezet door de Japanners. En vele vrouwen en meisjes vonden het „heel gewoon" om goedbetaalde banen op te geven om als soldaat, naast haar wapenbroeders. dienst te nemen. Het opvangen van honderdduizenden krijgsgevangenen en vrouwen en kin deren uit de interneringskampen, of in militaire hospitalen in allerhande functies, of bij de verschillende staf- vureaus was hun werk niet alleen in grote steden, maar ook in de buiten gewesten. De oud-gedienden vieren het feit deze maand. Ze komen bijeen op een grote reünie om met elkaar her inneringen op te halen. Op 22 maart, te Amersfoort. PRESTATIELOOP Bi] BARENDRECHT Op zaterdag 5 april zal langs de Oude Maas tussen Barendrecht en Rhoon een cross worden gehouden. Deze prestatieloop van 7 kilometer gaat over een prachtig terrein van het Recreatieschap „Oude Maas", het zogenaamde Hoge Veld bij het voormalige veer Rhoon-Gordschalks- oord. De cross wordt georganiseerd door de atletiekvereniging „Energie" met medewerking van het cash and carry bedrijf Gebr. Van Gemeren te Barendrecht. Er wordt gestart om 14.30 uur, inlichtingen telefoon 01806- 2435 en 01857-621. Het gebouw van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen en de daartoe beho rende Hogere Technische School aan de G. J. de Jonghweg 6 bij de Coolha- ven, dat net voor de tweede wereld oorlog gereed is gekomen, is nooit of ficieel geopend. Het werd zodra het was voltooid, gebruikt voor de in kwartiering van Duitse soldaten en na de oorlog is er van een officiële opening niets meer gekomen. Op dinsdag 11 maart, om 14.00 uur wordt de HTS, zoals we de gebou wencomplexen gemakshalve maar zullen noemen, alsnog officieel ge opend door de commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland mr. J. Klaa- sesz. De aanleiding hiertoe is het ge reed komen van de belangrijke uit breiding, de verbouwing en algehele modernisering die in de afgelopen 4 jaren in twee fasen voltooid is. Op 6 april 1965 werd de eerste van de 344 betonnen palen geslagen voor de uitbreiding van de HTS. met een ongeveer honder.d meter lange en vijf verdiepingen hoge vleugel, die de inhoud zou gaan vergroten van 40.000 tot 100.000 kubieke meter. Hierdoor is de Rotterdamse HTS de grootste van ons land geworden. Ondanks het totaal aantal studenten van Dag- en Avond-HTS van 2500 is het complex beslist niet te groot- Vooral de werkplaatsen en de labo ratoria ondergingen belangrijke uit breidingen. zodat meer praktijkles sen kunnen worden gegeven. Aan winsten zijn niet alleen een groter aantal theorie- en teken-lokalen, maar ook de twee boven elkaar ge-' De Macht van het Kleine organi seert op donderdag 13 maart een con tactavond in „Palace", Zomerhof straat. Opgevoerd zal worden het blij spel: Groeten uit Nice. Aanvang 7.30 In de r.k. school voor b.l.o. aan de Burg. van Haarenlaan werd door vernielen van een ruit ingebroken doch er werd niets gestolen. Expositie van Academie op Voorjaarsbeurs Voor de vormgeving is het onder wijs van de academies in Nederland zeer belangrijk; vandaar dat het be stuur van de Stichting „Gulden Vorm" besloot om tijdens de komen de Voorjaarsbeurs Gebruiksgoederen eens een academie gelegenheid te ge ven werkstukken tentoon te stellen in de vitrines op de 2e verdieping van het Vredenburggebouw ie Utrecht om te laten zien wat nu precies het werk van deze academies omvat. De Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam heeft deze taak op zich genomen en heeft daarvoor een keu ze gemaakt uit het werk van ver schillende studierichtingen, die aan dit instituut bestaan. Deze studierich tingen zijn: binnenhuiskunst, metaal- bewerken-edelsmedenmetaalbewer- ken-produktenontwerpenkeramiek grafisch ontwerpen; fotografie; mo de-ontwerpen; textielontwerpen én weven. De Voorjaarsbeurs Gebruiks goederen is geopend tot en met vrij' dag 7 maart van 9-18 uur. Aan de Rosestraat. vlak bij de Maasbruggen, hebben Aad de Hoog (30) en Dick Korfagc (32) voor spor tieve mensen een prachtige gelegen heid in Rotterdam geschapen. In een totaal verbouwd pand hebben beide lieren een duikschool gesticht. die vanaf eind januari onder de naam Centrale Duikschool Nederland het levenslicht zag. In een periode dat vele mensen hun vakanties doorbrengen aan de Mid dellandse Zee en daar hun eerste er varingen opdoen, de zee met zijn prachtige eigenschappen beter te be zien. kan men bij deze twee voortva rende Rotterdammers het primiteve begin als gediplomeerd sportduiker afronden. Het bijna vier meter diepe instruc- tiebad van de school leent zich er uit stekend voor een onervaren duiker de eerste beginselen van het myste rieuze onder water te leren. Maar het zijn niet alleen de basisoefenin gen. voorgeschreven door de Neder landse Onderwatersport Bond, die men als leerling te verwerken krijgt. De instructeurs werpen 'een handvol spijkers, hamer en losse latjes in het water, waar de leerling op zijn ge mak beneden een kistje van in elkaar moet timmeren. Gezeten in de mooj verbouwde so ciëteit, waar de leerlingen van 12 tot 24 uur terecht kunnen, vertelt Dick Korf age dat de opleidingen van zijn compagnon Aad de Hoog en hemzelf borg staan voor een goede opleiding. ..Aad kreeg zijn opleiding bij de commandotroepen en ik zelf ben in het bezit van het duikdiploma van de International Skindiver Association. Het plan om tot de oprichting van de duikschool te komen rees begin 1968. Ik ontmoette toen Aad de Hoog en daar "ik reeds les gaf in Amsterdam zijn wij naar een geschikte gelegen heid in Rotterdam gaan zoeken. Dit hebben wij aan de Rosestraat gevon den. Tevens hebben wij naast onze school een compressorstation waar sportduikers terecht kunnen voor zij in het weekend aan de slag gaan". Even buiten de Nederlandse kust weten De Hoog en Korfage twee U- boten te liggen. „Het is een prachtig object voor onze leerlingen", ver teld blonde Aad de Hoog. „Het is de bedoeling komende zomer met onze leerlingen er op te gaan duiken. Mis schien kunnen we er wel iets van ber gen. We zijn bezig met de aankoop van een sleepboot dié" óns bij dit kar wei uitstekend van dienst kan zijn". Deze sleepboot zal niet uitsluitend ten dienste staan van de school. Sinds de duikschool in Rotterdam is geves tigd, krijgen Korfage en De Hoog re gelmatig onderwater-opdrachten in de Rotterdamse haven. „Mede door het vliegbrevet van Aad en onze toe komstige sleepboot zijn we veel mo bieler", aidus Dick Korfage. MAASLAND Het drukke verkeer op de Koningin Julianaweg te Maas land is voor de bewoners van deze weg een 120 in totaal aanleiding geweest een adres te zenden aan het gemeentebestuur. In een bijeenkomst welke heden donderdagavond om 8 uur in het Trefpunt zal worden gehou den, zullen het gemeentebestuur en de bewoners van de Kon. Julianaweg hierover met elkaar van gedachten wisselen. Ondtrttaand* aanbiedingen alleen verkrijgbaar in onzalilialan legen gymnastieklokalen, de royale, centrale hal met het fraaie ceramiek van J. van Reede en de zgn. demon stratiegangen Dank zij het feit dat het uit 1940 da terende. dopr architekt ir. B. J. Cra mer ontworpen schoolgebouw, wat de uiterlijke verschijning betreft, nog geenszins uit de tijd is, heeft archi tekt J. E. Kruisheer de nieuwe vleu gel er harmonisch bij aangepast. Samenvallend met de officiële ope ning van de gebouwen van de Akade- mie van Beeldende Kunsten en Tech nische Wetenschappen viert de Bond van Studerenden en Afgestudeerden aan de Hogere Technische School te Rotterdam haar negende Lustrum onder het motto „op 45 toeren". Ge woonlijk is, een lustrum alleen al vol doende om een week uitbundig te feesten, maar de officiële opening van de nieuwe vleugel op 11 maart vormt een reden te meer voor „het feest in de mens". onze week ó>..akties BOTERSPRITS 25° gram ^55 ellen biskwie krokante paaseitjes nog enkele dagen t/m a.s. zaterdag tip top talelkoek extra groot 49 MOORKOPPEN een van onze specialiteiten rijk gevuld en afgewerkt met slagroom alleen vrijdag en zaterdag a 4 stuks van 2.20 nu 24 cent voordeel met heel véél krenten en rozijnen en gevuld met een rol verrukkelijke spijs alleen vrijdag en zaterdag van 1.22 nu STROOPWAFELS slechts één week extra voordelig nu voor slechts nu voor slechts 2x per dag vers brood, dat dagenlang vers blijft UW OUDE MEUBEL ALS NIEUW GESTOFFEERD EN GELAKT VOOR DE HELFT WINKELWAARDE WALVISSTRAAT 6 - SCHIEDAM - TEL. 26.67.78 MOQUETTE SLAAPKAMERTAPIJT, 366 cm breed, kleuren: bleu, goud en roze nu per meter en gratis gelegd VANAF 8 MAART OOK IN DELFT, WINKELCENTRUM IN DE HOVEN :,u.u ROTTERDAM: Noordmolenstraat 41, Beijerlandselaan - hoek Polderlaan. SCHIEDAM: Hoogstraat 54-64.

De Havenloods | 1969 | | pagina 11