s.v.v. 3* ~^xsiss* niet mag Eindhoven onderschatten Sportgrabbelton NOAD twintig jaar Onderlinge wedstrijden van g.v. .^Excelsior' Noad blijft kanshebbei' voor de promotie H. T.K.-beu geopend DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 MAART 1069 nu... beduidend goedkoper Van een fabrikant van de mooiste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo prettig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setje toch keurige lange kou sen dragen. De kousen zijn van Mousse Ny lon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen voor nog géén twee gulden. naadloze kousen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze Nylon Panty kousen in diverse modekleuren o.a. viva, caresse en de maten 814 t/m 11 A per stuk Elke vrijdagavond Na een aechvongw» MMtpertode zit de eerste voetbalzondag er weer op. SVV gaat zondag a.s. zeker geen gemakkelijke wedstrijd spelen in Eind hoven tegen de club van die naam. Al staan de Eindhovenaren dan in de onderste regionen, SVV zal de ploeg zeker niet mogen onderschatten. Het is echter de heer Gosens wel toevertrouwd daar zijn jongens op attent te maken en daarom geloven we dan ook in een overwinning voor de Schiedammers. men. DRZ, dat een punt verspeelde, zal dat tegen Smeetsland, op eigen terrein wel weer goed willen maken en daarom rekenen we op een over winning. FCN speelt uit tegen Boe zemkwartier en waarom zou ook die wedstrijd niet in winst omgezet kun nen worden. het bekerprogramma voor de eerste en tweede divisie een inhaalprogram ma is vastgesteld. Het B-team van SVV krijgt Holland Sport op bezoek. Dat van Hermes DVS gaat naar Sparta. Amateurs Ook voor de amateurs in de KNVB is het een inhaalprogramma. DHS komt echter wel in het veld, het ont vangt namelijk Spartaan '20. Het moet voor trainer Schop een moede loos geval zijn, steeds weer een goed elftal op de been te brengen. Zondag j.l. was het de beurt aan De Jager om zijn been te breken. De Jager werd de vijfde DHS-er met een been breuk in deze competitie. Toch geven we DHS zondag een kans de beide punten in de wacht te slepen. ,,Een koninkrijk voor een schutter" zou Excelsior '20 kunnen verzuchten. Het valt voor de trainer van de zwart- witten ook niet mee. Hij heeft een ploeg die er alles voor over heeft, goed voetbalt, maar geen doelpunt kan maken. Daarom ziet het er ook voor zondag, als Flamingo's naar Schie dam komt, ook maar weer somber uit. SVDPW, dat Xerxes zo keurig par tij gaf, maar toch verloor, is zondag vrij. In de afdeling staat in de eer ste klasse A weer een derby op het programma, namelijk DemosSFC, waar we Demos toch de beste kansen geven. In de eerste klasse B krijgt Schiedam bezoek van Eurosport en al zal het niet makkelijk gaan, het moet een overwinning voor Schiedam wor den. Ursus krijgt een vrije dag. In C bleek zondag j.l. dat Martinit doelpunten kan maken. Met liefst 60 won het van Dilettant. Zondag a.s. in de uitwedstrijd tegen WRW zal het wel zo makkelijk niet gaan en als het tegen de koploper in Den Briel tot een gelijkspel zou kunnen komen, dan is dat al een prestatie. WF speelt zon dag niet. In de tweede klasse gaat Schiedam- se Boys naar Meeuwenplaat en kan daar, al zal dat moeilijk gaan, met twee winstpunten vandaan terugko- Al duurt het nog wel even voordat de cricketers weer aktief worden, toch is men bij Excelsior '20 druk aan de voorbereidingen bezig. Sinds enkele weken is, vooral het eerste team, druk aan het trainen, want Excelsior '20 Ss vast van plan te bewijzen dat het ten onrechte van promotie is afgehou den. Dat eerste team is vast van plan dit jaar zonder mankeren naar de eerste klasse A te promoveren. nu... beduidend goedkoper Dat plastic tafelkleden niet al leen praktisch, maar ook ge zellig zijn, bewijzen wij U op onze eerste .etage. Daar verkopen wij extra zware plastic tafelkleden met anti slip textielrug. Prachtige en praktische kleden, 110 x 140 cm, in 10 verschil lende dessins en kleuren, som mige kleden met kleine (be slist niet storende) drukfout- jes, voor nog géén vier gulden. met wollen rug Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze afdeling Plastic, eerste etage deze extra zware plastic tafelkleden met textielrug, in de maat 110 x 140 cm, dè kleden voor de moderne huisvrouw. Elke vrijdagavond tot 9 uur open a Ook mssnösgmorgsn opsn Gttn UI. of schrift, best De bouw van de wielerbaan in het Sportpark Harga gaat gestaag voort. Toch gaat alles niet naar wens van het bestuur en daarom doet de heer Gordijn dan ook in het clubblad van de rennersclub Schiedam een drin gend beroep op de leden. „Tot nu toe zijn elke avond en de zaterdag de bestuursleden op het complex te vin den. Zij werken als paarden. De heer Gordijn vindt dat een treurige zaak. Hij vraagt zich af of de leden van de rennersclub wel beseffen, dat de baan voor hen is en niet voor het bestuur of „de schoonmoeder van de heer Pel- lenaars". Hij wijst er op dat de le den niet alleen rechten hebben, maar ook plichten. „De club telt 84 leden, waar blijven zij", aldus de heer Gor dijn, die wij in de komende maanden sterkte toewensen. De baan moet eind april open. Zoals uit het verslag blijkt, heeft TSF een lelijke steek laten vallen. Toch blijven de kansen dat Schie dam een team in de ere-klasse krijgt bestaan. TSF zal dan zaterdag ech ter moeten winnen van Treffers. Ho- pelijkzullen de liefhebbers van het ta feltennis zaterdag a.s. of zij nu wel of niet lid zijn van TSF de club mo reel willen steunen en voor een mas sale opkomst zorgen in de Beurs. De wedstrijd begint om vijf uur. Het doet mij een genoegen weer eens een clubblad onder de ogen te krijgen, waarin de redactie de leden wijst op het bestaan van de sportsoos. Het is het clubblad van de korfbal vereniging Succes, dat er de leden op attent maakt en aanraadt eens een soosavond te bezoeken. De volgende sportsoos zal wellicht in het teken van de bokssport staan. Tal van mensen zijn nog steeds afkerig van deze sport en hoe onjuist dat is, zal ze dan wel duidelijkworden alszij de demonstra ties en het babbeltje van boksinstruc- teur Wim de Haan horen. De Haan komt met een paar jongens van zijn school het een en ander demonstre ren. Ook hoop dat er veel mensen naar die soos komen om eens meer van de bokssport te weten te komen. Volgende week donderdag zullen in de kantine van de voetbalvereniging Schiedam de junioren uit de B-klasse weer door de heren scheidsrechters aan de tand worden gevoeld. Dan is namelijk de eerste ronde voor de spel regeltest voor junioren van Schiedam- se voetbalclubs. Al bent u geenjunior, u bent toch welkom om de wedstrijd bij te wonen. Februari is voor de judoka's van Sportschool Biishoff een succesvolle maand geweest. Twee leden van de school slaagden namelijk voor het Zwarte Band examen. De examens werden afgenomen door de examen commissie van de Nederlandse Jiu Jitso en Judobond. De heer Th. Her tog behaalde de le dan en de heer P. J. Jagtman slaagde voor het exa men 2e dan. PIET BUL Zaterdagvoetbal Ook voor het zaterdagvoetbal is er een inhaalprogramma, maar daar brengt HBSS naar RVVH en na de nederlaag tegen NDSM, durven we HBSS haast geen winst meer te voor spellen. PPSC gaat in de derde klas se uit naar Spijkenisse en als het daar met twee winstpunten vandaan kan komen, zijn de jongens van trainer Bouquet hele spekkopers. In één der gebouwen van de Coöp Centr. Westl. Bloemenveiling te Nald- wijk is maandagmiddag de Westl and- se beurs voor Huis, Tum en Keuken officiéél door de burgemeester van Naaldwijk, de heer P. Hordijk ge opend. Naar de voorzitter van het beursibestuur. de heer P. Dekker mee deelde. ligt de belangstelling voor de ze beurs hoofdzakelijk o<p het terrein van de huishoudelijke artikelen en hij verzocht het bestuiur van de West- landse handelstentoonstelling, die de laatste jaren in de Houtrusfhailen te Den Haag de grote tentoonstelling houdt deze zo mogelijk weer in het Westland te organiseren in combina tie met de beurs. Burgemeester Hordijk wees erop, dat de verkooptechniek en de koop gewoonten in sterke mate werden be ïnvloed door het welvaarts- en beste dingspatroon van de consumenten en omgekeerd worden ook de consumen ten daardoor beïnvloed. In huishou ding en bedrijf vinden de moderne technische vindingen ruimschoots toe passing. De beurs blijft geopend tot er. met zaterdag 8 maart en bevat diverse attracties en modeshows. Opening Salon Maassteden Vrijdagavond 14 maart zal bur gemeester Roelfsema officiëel de ex positie „Salon van de Maassteden 1969" in het Stedelijk Museum ope- We schrijven 1949 en in Schiedam waren drie florerende tafeltennis verenigingen, te weten TCK, Ready en WF. Het was daarom bewonde renswaardig, dat twee nog jonge echtparen het aandurfden een nieuwe tafeltennisvereniging op te richten. De families Marijnen en De Jager hebben aan de wieg gestaan van het op 1 april jubilerende Noad. Cees en Henny Marijnen hebben in de twintig jaren het boorlinkske op zien groeien. Van de wieg tot nu toe hebben zij het begeleid en meegeleeft in de vreugde en het verdriet. Zonder anderen te kort te willen doen, moet gezegd worden, dat zij de ziel zijn geweest en nog zijn van de twintig jarige vereniging. 4 Onder zeer grote belangstelling van ouders en liefhebbers voor de gymnas- tieksport heeft de R.K. Gymnastiek Vereniging Excelsior in de Sporthal Margriet zondag de jaarlijkse onder linge wedstrijden gehouden. Dank zij de opkomst waren de tribunes de ge hele dag druk bezet en dit verhoogde de sfeer, waarin de kinderen moes ten turnen. De deelname was ook dit jaar weer vrij groot plus minus 450 kinderen hebben laten zien, wat. zij weken van te voren hadden geoefend. Er werd gewerkt op de bekende toestellen brug, kast. lange mat en evenwichts- balk. De jongens hadden zaterdag reeds de ringen en de rekstok in een gym zaal verstreden. Tussen de groepen door brachten enkele keurgroepleden een demonstratie van hun kunnen, wat door het publiek ten zeerste ge waardeerd werd. Een waardige af sluiting van deze dag was het optre den van de eigen drumband. Telcommissie en juryleden hadden handen vol werk om de vele cijfers te verwerken. De voorzitter, de heer van de Klink opende de dag met een kort wekomstwoord en de penning meester, de heer M. Buckers. reikte de prijzen uit en sloot de dag af met een woord van dank aan allen. Het Bestuur van Excelsior kan te rug zien op een mooie en goed ge slaagde dag, en heeft aan veel kin deren een prettige en sfeervolle zon dag bezorgd. De uitslagen: Meisjes E: 1. Hannie Schulze; 2. Wilma van Gerven; 3. Sonja Marrevee. Meisjes F: 1. Annemieke van de Wolf; 2. Jolanda Kro- winkei; 3. Yvonne Lomans. Meisjes C: t. Yvonne de Groot-Bea Profijt; 2. Caroline v. Dorp-Lia Dijinan; 3. Hanneke Scholte. Mels- nu... beduidend goedkoper Dat onze nieuwe voorjaarskol- lektie schoenen er zijn mag, blijkt wel uit dit op en top moderne schoentje dat wij bo vendien voor zo'n ouderwets lage prijs gaan verkopen. Modieus damesschoentje met Italiaanse leest (carré neus en blokhak), sierfranje, ketting garnering en open hiel met verstelbaar riempje. Een schoen, die prima is afge werkt en waarop U lang en prettig zult lopenkoopt U op onze Schoenen-afdeling voor nog géén twaalf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze ijzersterke mo dieuze damesschoenen, met een uiterst moderne leest, in de kleuren rood, olijfgroen, beige en cognac en de maten 30 t/m 41 Elke vrijdagavond tot 9 uur open ,1es D: 1. Monique Kleinhtrenbrink2. Loui se Lomans; 3. Mieke van Lingen. Meisjes B 3: 1. Ria Bijl; 2. Berry de Raay; 3 Fia Biomsteel. Meisjes B 2: 1. Irma Prein; 2. Gemmo de Vette; 3. Charlotte Stuy. Meisjes B l: 1. Leidle Uytdewilligen; 2. Anja Jonk man; 3. Ronny Verspeek. Jeugddames A 2: 1. Corrie van de Staay-Anja Joustra; 2. Wil ma Broertn. Jeugddames A 1: 1. Petra Seheliekens; 2. Greet Roosloot: 3. Mieke Spitters. Jeugdheren: 1. Johnny Boon en Jos Hertog; 2. Ko Gerrets; 3. Lemmo Lansber gen. Jongens F: 1. Peter Thijssen: 2. Michael Hollander; 3. Hans Schellekens. Jongens E: 1. Norbert Kleinherenbrink; 2. Leo Buckers- 3. Frank Reisers. Jongens D-C; 1. Kees Vol- lebrecht: 2. Arnold Winkel; 3. Kees Schaef- fer. Jongens Bi: i. Paul van Stralen- Urin van Groos: 3. Peter Scova Righin' en Grote belangstelling voor wijkwoning bejaardencompiex Volgens een ruwe schatting hebben tot nu toe meer dan duizend inwoners van Maassluis een bezoek gebracht aan de kijkwoning in het Gemeente lijk Bejaardencompiex aan de P.C. Hooftlaan. aldus de Gemeentelijke Sociale Dienst. Bij de Sociale Dienst is men bijzon der blij met deze belangstelling. Op 7 maart is er van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur voor de laatste maal gelegenheid om de woning te bekij ken. Verwacht wordt, dat de wonin gen aan de P.C. Hooftlaan tegen het eind van deze maand zullen worden opgeleverd. De woningen aan de Zuidvliet zullen vermoedelijk eind mei voor bewoning gereed zijn. Voor het dienstencentrum bestaat eveneens van verschillende zijden al veel belangstelling. Zoals bekend zal het dienstencentrum (wellicht in sep tember open) toegankelijk zijn voor alle bejaarden die ervan gebruik wil len maken. Door de individuele voor lichting is wel duidelijk geworden, dat dit centrum er beslist niet alleen maar is voor de bewoners van het complex aan de P.C. Hooftlaan en de Zuidvliet. Op 1 april werd in het wijklokaal in de Stephensonstraat de oprich tingsvergadering gehouden en naast de echtparen Marijnen en De Jager waren daar aanwezig: J. Hendrikx. mej T. Weber, en het echtpaar Geel hoed. In het voorlopige bestuur werd de heer J. de Jager tot voorzitter ge kozen, maar tijdens de kort daarop gehouden eerste officiële ledenverga dering werd C. Marijnen voorzitter en hij is dit zonder onderbrekingen nog steeds. In '59 besloot Noad, Nooit Opgeven Altijd Doorgaan, toe te tre den tot de afd. Rotterdam van de NTTB en het eerste team, er waren er die, bestond toen uit: W. de Win ter, M. Scholte en C. Marijnen. Het nog jonge bestuur haalde toen reeds een stunt uit, door de toen be kendste Nederlandse tafeltennissers naar Schiedam te halen. Cor du Buy en Will van Soelen kwamen een de- monstratiepartijspeden, die heel wat kijkers trok. Het bleek ook een enor- een bouwcommissie in het leven ge roepen en toen voorzitter Marijnen hoorde dat de kegelbanen onder café Cornerhouse niet meer gebruikt wer den, waren ampele besprekingen met eigenaar Haasbroek voldoende om dp- ze vrijgekomen ruimte om te bouwen tot een tafeltenniscentrum. Samen met TCK en Ready vond Noad daar een onderkomen. In 1953 verhuisden de verenigingen echter naar de Beurs en het werd voor Noad een dubbel feest, want het eerste team, bestaande uit Jan Zuid geest, Jo Vis en Cees Marijnen, pro moveerde naar de eerste klasse van de NTTB. T rainer Noad stond niet stil. Het dat Noad uit het jasje groeide en naarstig naac een nieuwe speelruim te moest zoeken. Het lokaal in de Stephensonstraat, met een pilaar naast de speeltafel voldeed niet meer en via een gymnastieklokaal en een zaaltje van de Bethelkerk werd het een echt tafeltenniscentrum. Er werd jonkman j;;,ek(öe,o;r,i'ii; Zaterdag is TSF verrassend in Rot terdam door outsider Twenty One Up geklopt. De Schiedammers verloren met 73 en opvallend is dat Hans Kreiseher niet een winstpunt kon boe ken. Hans is er de laatste weken to taal uit en vormt in het team van TSF een zwakke plek. De keuzecommissie zal zich ernstig moeten gaan beraden omtrent de opstelling voor de laatste drie wedstrijden. Het is toch te mal, dat de twee laatstgeplaatste teams in twee weken tijd TSF drie winstpun ten af weten te snoepen. Kreiseher stond in de eerste game tegen de sterkste speler van de Rot terdammers, Van der Aa met 20—17 voor maar moest toch de winst uit handen geven 24—22. Ook de tweede game ging verloren 2117 en dat be tekende een achterstand van 1—0. Vaessen bracht in twee games 17—21 en 821 de partijen weer op gelijke voet en de winst die Kas van Koets veld boekte op zijn oud-clubgenoot Bussching bezorgde TSF een voor sprong 12. Het dubbel Vaessen Koetsveld moest echter in drie ga mes 21—23, 21—19 en 21—15 zijn meerdere erkennen in Van der Aa— Bussching. De Rotterdammers liepen verder uit. Kreiseher liet het afweten tegen Tuineburg. In twee games 2113 en 23^-21 bleef de Rotterdammer mees ter over het terrein waardoor de stand op 32 kwam. Via een twee ga mes overwinning van Van der Aa op Van Koetsveld, 21—16 en 21—16 werd het 42. Vaessen krabbelde nog wel een puntje terug middels een over winning Op Bussching 19—21 en 1221, maar de laatste drie partijen gingen allemaal verloren, waardoor de eindstand op 7—3 kwam. TSF blijft echter alle kans op pro motie nog houden. Het staat met drie wedstrijden te spelen maar één punt achter op Irene. Er mag dan echter niets meer verloren worden en om te beginnen moet zaterdag in de Beurs van Treffers gewonnen worden. De stand in die promotiecompetitie is: Irene 7—10, TSF 7—9, JCV 7—7 Tw One Up 7—6, Treffers 7—5, Climax 7—5. TSF 2 speelde zaterdag tegen-Sala manders en won deze ontmoeting met 7—3. Eikmans bracht drie partijen op zijn naam. Dick Boer nam genoegen met twee winstpartijen en Nol Braak kwam een keer tot winst. Ook het dubbel was voor TSF. Het tweede team staat op de tweede plaats met drie punten achterstand op het zeer sterke Quick en het lijkt zeer onwaar schijnlijk dat het zal kunnen promo veren naar de hoofdklasse. Noad heeft met het laaggenoteerde Quick 3 niet veel moeite gehad, al moest het zonder Baaijnings spelen. Suttorp won zijn drie partijen. Twee heel makkelijk in twee games en bij de derde partij was een beslissende derde game nodig, maar ook die werd door Suttorp gewonnen. Buyk deed niet voor zijn aanvoerder onder al had hij twee keer een beslissende game nodig. Ook hij won zijn drie partijen. Schewe viel daarbij met zijn ene winstpartij wat uit de toon. Dat was tegen Rootselaar en werd in twee ga mes gespeeld 21—14 en 21—16. Het dubbel SuttorpBuyk verloor de par tij in drie games 11—21, 21—19 en 1621. Al zal het allemaal zeer moeilijk gaan, Noad heeft nog steeds een kansje op de titel al staat het drie punten achter op koploper Treffers II. Zaterdag moet Noad naar Amster dam voor de wedstrijd tegen Hunter 25, voorwaar geen makkelijke opga- De vereniging groeide als kool en het seizoen '54'55 bracht niet minder dan zeven teams in de competitie en in het derde team was de toen nog jonge journalist W. O. Duys opgeno men. Noad kon zich zelfs de weelde van een trainer permiteren. Niemand minder dan Wil van Zoelen nam een kern van negen spelers iedeTe week onder handen. Het is in die periode, dat bij de op stellingen ook de naam Henk Aben voorkomt. Henk speelde in het achtste team maar was voorbestemd een van de beste spelers van de jubile- "!?de vereniging te worden. Het jaar 1957 bracht voor Noad veel vreugde. Het tweede team, bestaande uit; B v. d. Brink, Jo Vis en Nico Almen- dmger zorgde voor promotie naar de eerste klasse van de NTTB, waaruit het eerste verdween omdat het pro moveerde naar de overgangsklasse. Het waren J. Hazelzet, J. Verstegen en Jan Meuldijk, die via een overwin- ?PoD(^S, in Den Haag medekan didaat Carbon 2 uitschakelden waar door voor het eerst in de geschiede nis Schiedam een team in de over gangsklasse kreeg. Of het allemaal nog niet voldoende was, werd dat jaar ook definitief de Paroolwisselbe- ker, de eerste prijs van de Schiedam- se kampioenschappen, gewonnen. Toen Noad in de overgangsklasse gmg spelen, kwamen er van de te genstanders al heel snel klachten over de vloer. Het niet waterpas- leg gen lokte heel wat protesten uit en de bond ging zich er mee bemoeien. De NTTB keurde de vloer af. Het heeft heel wat voeten in aarde gehad voor men toestemming kreeg de pla- vuizen onder een houten vloer weg te werken. Toen tenslotte de toestem- ■ktoing werd verkregen is er enkele «vonden door leden van Noad en TSF hard gewerkt en het was op 6 mei een onvergetelijke dag, toen burge meester Peek de vernieuwde zaal, ook de verlichting was herzien, voor geopend verklaarde. Propaganda Noad heeft onzettend veel gedaan om het tafeltennis in Schiedam popu lair te maken. Het organiseerde ont moetingen met sterke buitenlandse tegenstanders en van recentere da tum zijn op nieuwjaarsdag de wed strijden tegen een team van oud-in ternationals. Tot voor de fusie tussen Service en TSF was Noad de grootste tafeltennisvereniging in Schiedam. De jubilerende club doet op het mo ment een goede gooi naar de hoofd klasse en het zou bijzonder plezierig zijn als het eerste team kon bewerk stelligen dat op 1 april het bestuur zou recipiëren als dat van een hoofd klasser. Jongeren willen sprekershoek Op aandrang van een groepje jon geren wordt thans getracht ook in Schiedam een zgn. „sprekershoek" in te richten, waarbij o.a. wordt ge dacht aan het Julianapark. Zoals be kend bestaat iets dergelijks reeds ve le jaren in diverse grote steden in het buitenland, waar iedereen die denkt iets te zeggen te hebben, rijp of groen zijn zegje kan doen. In Amsterdam en Rotterdam bestaan deze ideeënlan- ceerplaatsen eveneens en men zou dat voorbeeld in Schiedam willen volgen, indien hiervoor de nodige toestem ming kan worden verkregen.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4