«W Met Andere Woorden Q ik opent nu m herenmode Zeilen met „Ruimte" c 1 - H c 0 o o 11 13 13 - 's O O O Q 0 Brigadier Piet en de semi-prof dag kerk! DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 MAART 1969 Wii/ ei Hoe zou de kievit zich op het ogen blik eigenlijk voelen. Jaren heeft men geestdriftig de eieren geraapt en op gesmikkeld en opeens moet men ze niet meer. Het begon met de konin gin en achtermekaar gingen de com missarissen bij rissen door de knie- en. Toen konden ook de burgemees ters niet achterblijven. Zo ook de burgemeester van Maas sluis die op officiële toon mededeelt dat: „het in zijn voornemen ligt om met betrekking tot de jaarlijkse tra ditie róndom het eerste kievitsei het voorbeeld van H M. te volgen. De burgemeester heeft derhajve besloten dit jaar geen kievitsei in ontvangst te nemen". Echter gaat het bericht nog wat - verder en daaruit blijkt dat de bur gervader slechts met lede ogen dit jaarlijkse lekkere hapje zijn neus voorbij ziet gaan. Want het schrijven gaat verder: „De burgemeester be houdt zich echter het recht voor, een volgend jaar zijn inzichten omtrent deze aangelegenheid nader te bepa len. Een zodanig voorbehoud ligt voor de hand n%: men iri kringen van des kundigen oyer deze actuele zaak nog niet tot een eenstemmig standpunt is kunnen komen". Jawel Sinds jaar en dag leven in Ouwe hands Dierenpark twee oehoes in pais en vree. In de vogelwereld gaat het vaak net als in de mensenwereld, de kruik gaat zo lang te water, tot ze barst. Dat is ook gebeurd met de twee wijze uilen. Op zekere dag ont stond er een zodanige ruzie, dat de beide oehoes elkaar de tent uit- nü... beduidend goedkoper Het is een eis van deze tijd om er een draagbare radio bij te hebbenvoor in de auto, op de camping of gewoon thuis in de keuken of kinderkamer. Een grandioze radio die alle voordelen kombineert koopt U nu voor nog géén zeven tien tjes. Draagbare radio met: FM, midden- en lange golf 10 transistors telescoopantenne aansluiting voor 2e luid spreker aansluiting voor transfor- inklusief batterijen kompleet met oortelefoon Vzjaar garantie 20x12x7 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze draagbare radio met FM, midden- en lange golf, kompleet met batterijen en oortelefoon, een prima toestel waarop wij een half jaar garantie geven Elke vrijdagavond tot 9 Ook meendegmorgen open Gttn tel. of schrift. vochten en wie moest het onderspit delven? Natuurlijk, meneer d'n Uil! Ma had kennelijk wat scherpere na gels om over haar tong nog maar niet te spreken en Pa moest zwaar gewond door de oppassers worden ge red. Meneer d'n Uil is nu apart gezet. Hij zag rood van het bloed en was totaal van de kaart. Dankbaar ac cepteert hij nu de lekkere hapjes en hij knapt weer zienderogen op. Een geluk bij een ongeluk is, dat meneer d'n Uil van Ouwehand niet behoeft op te treden voor de televisie, want dan zag het er voor de kindertjes allerberoerdst uit! Verdenking Er moet een lek zijn in de zo streng besiloten havenperscluib Kyoto, waar de leden pas na een uiterst moeilijke ballotage toegang wordt verleend. Een lek waardoor het be richt sijpelde dat Thomassen had ge zegd („niet voor publicatie, heren") dat het Plan 2000te vroeg in de openbaarheid is gekomen omdat „een suffende Rotterdamse ambtenaar per abuis een concept-exemplaar aan Openbaar Lichaam Rijnmond liet ver sturen". Met deze woorden berichtte Vrij Nederland de uitlatingen van een verhit Kyoto-lid. En opeens herinnerden wij ons die vragen van twee VVD'ere in de Rot terdamse gemeenteraad (u weet wel, de VVD is de partij die het overal, in de raad, in de Staten en in de Tweede Kamer, zo opneemt voor de Plannen van Rotterdam, wat die ook inhouden). We herinnerden ons ook het antwoord van onze burgervader op de vragen „of er uitgezocht kon worden, waarom de plannen te vroeg in de openbaarheid waren gekomen". Dat antwoord hield in dat Thomas sen het niet wilde laten uitzoeken om dat als er honderd mensen werden verhoord, op allen verdenking zou rus ten en daarbij de honderdeneerste het wel eens gedaan zou kunnen hebben. Een keurig antwoord leek ons. Tot dat bleek dat de gemeente wel weet waardoor het geheime rapport „te vroeg" in de openbaarheid kwam. Als dc VVD werkelijk een flinke gezel ligheidsvereniging zou zijn, zouden er nu weer vragen gesteld worden. Op de volgende manier: Is het werkelijk waar dat de heer Thomassen op een bijeenkomst in de havenpersclub Kyoto heeft gezegd waar het lek voor Plan 2000 zat? Zo ja, weet de heer burgemeester dan misschien nog dat hij ons ver telde dat deze zaak niet was uit te zoeken, dat dit desalniettemin toch is gebeurd, dat het zelfs resultaat heeft gehad en dat de heer burgemeester dus niet geheel eerlijk is geweest? Zo nee, hoe komt Vrij Nederland dan aan dit bericht en kunnen B. en W. laten uitzoeken hoe het bericht is uitgelekt en hoe is te verhinderen dat In 't Friese Woudsend ligt op een kruising van waterwegen, waardoor alle grote meren bereikbaar zijn „Het Molenhuis", watersportcentrum van het Jeugd- en Jongerencentrum RUIMTE. Vanaf 21 juni staan de deu ren van „Het Molenhuis" open voor jongeren vanaf 16 jaar. Tot half sep tember worden in Woudsend zeilwe- ken georganiseerd. Een zeilvakantie in „Het Molen huis" is in de eerste plaats een va kantie zonder overdreven nadruk op de zeilinstruktie. Men kan er veel, maar een brevet halen is er niet bij. Voor degenen die er toch wel wat van „mee willen nemen" wordt er een paar avonden instruktie gegeven. De overige avonden zijn er in en rond „Het Molenhuis" mogelijkheden te vinden, om de tijd op prettige wij ze door te bréngen. RUIMTE is geen commercieel be drijf, maar een service-instituut voor jongeren. Dat is te merken in de prij zen: in voor- en naseizoen komt een weekje Woudsend op f 135,-. Van 5 juli tot 9 augustus iets meer: f 150,- voor een zeilvakantieweek en f 165,- voor een combi-kamp (zeilen en wa terskiën) De boerderij van boer Ykema in Sanfirden, in Zuidwest-Friesland, is van 5 juli tot 9 augustus herschapen in een zeilinstruktieschool. Jongeren van 15 tot 18 jaar leren daar in een week tijd de grondbeginselen van het zeilen, 's Avonds instruktie, overdag de praktijk. Kosten f 115,-. Voor in lichtingen: Ruimte, Postbus 8112, Amsterdam-Slotermeer. Ik Herenmode is een moderne kledingzaak in de Karei Doormanstraat. Kostuums, re genjassen, overhemden, dassen, vrije tijds kleding - alles is er. Vrijdag 21 maart opening. Kom 'ns kijken. Karei Doormanstraat 157a - Rotterdam-Centrum leder een die voor f. 150.- koopt ontvangt een c=rp platenbon van f 10.- te besteden bij onze buurman Radio Modern) in de toekomst ooit nog eens zo'n bericht wordt gelanceerd door VN? (Antwoord van B. en W.Natuurlijk i;, dit bericht onjuist, want Vrij Ne derland is een uiterst links sensatie weekblad. Wij kunnen niet uitzoeken hoe dit bericht is uitgelekt, want an ders stellen we alle redacteuren en medewerkers van Vrij 'Nederland on der verdenking en als we het aan honderd vragen, kan de honderden eerste het gedaan hebben... Terzijde: natuurlijk hebben B. en W. dit allang uitgezocht. Ze weten hoe het bericht in de wereld is ge komen, maar wachten totdat iemand dit publiceert. Da» stelt de VVD weer vragen. En zeggen B. en W. weer dat dit niet valt uit te zoeken, omdat an ders de verdenking- enzovoorts). ÊSot Op Terwijl burgemeester Thomassen voor een zaal van ongeveer 1000 men sen zijn zo langzamerhand wel be kende betoog hield over de economi sche expansie van Zuid-West Neder land volgens de Rotterdamse plan nen, zweefde er door de zaal een lucht van zweetvoeten. De aandach tig luisterende toehoorders werden onrustig. Eerst verdacht men zichzelf van de stank, toen zijn buurman en toen iemand verderop. Maar toen iedereen begon te snuiven en rond te kijken, begreep men, dat men te maken had met een brok luchtver ontreiniging. Een stencil, dat door studenten werd uitgereikt, bracht de oplossing van het raadsel. „Tegenover het niet aflatende geweld, dat onze lichame lijke en geestelijke gezondheid be dreigt, dat essentiële behoeften aan frisse lucht, stilte en landschaps- schoon onderdrukt.... stellen wij het kleine voorbijgaande geweld van een volmaakt ongevaarlijke luchtveront reiniging hier", kon men onder ande re lezen in dit stencil, dat was on dertekend door de Kritische Universi teit, Politeia en de Studenten Vak Beweging. Onder een lange reeks aanklach ten, waarin Werd gesteld, dat alle te genargumenten door de steeds meer industrialiserende bestuurders wor den verdrukt, kondigde het stencil „Opgericht is het comité „Thomas sen Rot Op", dat door een niet afla tende terreur tegen deze burgemees ter zal aantonen hoe kritische woor den in onze maatschappij worden ge tolereerd, maar dan ook volledig wor den genegeerd, doch hoe kritische da den gewelddadig worden onderdrukt en het werkelijk fascistische karak ter van de verdedigers Van de eco nomische macht aan de oppervlakte doet komen. Op z'n Rottejpdams dus: „geen woorden maar daden, alleen een tweede bombardement kan de stad Rotterdam nog redden." NylonjacKs voor jongens en meisjes ™7papc laarsaanbieding, Maten 98 - 164 98 *50 158 14. 95 (S O 10 10 Q C) iv IV IS 16 14 •1 s\ 13 IS 19 19 20 20 21 21 H 23 23 29 21 is 25 Q 26 26 Dinsdög 25 maart zal de heer H. F. Jans.in de Volksuniversiteit aan de Wesfteedijk 145 in Rotterdam spreken over schoonheden en vakan tie-mogelijkheden in Dubrovnik. De causerie wordt geïllustreerd met dia's. Aanvang 8 uur. De vier vissen waren: zalmforel, stekelrog, riviergrondel en spiegel- karper. De prijs gaat naar mevrouw M. Been, Geuzenstraat 3a, Rotter dam. Voor de puzzel van deze week geldt als oplossing twee gezegdes, die weer op een briefkaartje geschre ven moeten worden en opgestuurd naar: Puzzelredactie De Havenloods, Westblaak 25, Rotterdam. In de lin kerbovenhoek vermelden: M. A. W. 53. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdagmiddag twaalf uur in ons be zit zijn. Oh, en nog wat, a'ls men doorgaat de briefkaarten niet goed te frankeren, overwegen we de weke lijkse prijs te verlagen tot een rijks daalder. Ter bestrijding van onze on kosten. Op elke regel, links en -rechts, ko men twee woorden van resp. zes en vijf letters. Elk woord van vijf let ters is samengesteld uit het vooraf gaande woord van zes letters en de overblijvende letter plaatst men in het cirkeltje. Voorbeeld: zou de om schrijving luiden „zuilvoet - hen (met kuikens)", dan moest worden ingevuld „sokkel - kloek" en dan de overblijvende letter S in het cir keltje. Bij juiste oploss.ing leest men in de.-.cirköhjes links en rechts, van bovèn naar beneden, een zegswijze. LINKS: 1 Indonesische taal - toe vlucht; 2 voelhoorn - beeldverhaal; 3 vlieger - vouw; 4 slaapplaats - ra vijn; 5 verpleegster - vip; 6 lichaams- lil: Intussen was er natuurlijk ook het een en ander aan de hand met brigadier Piet, die we daar eenzaam en verlaten hebben laten staan bij de ingang van de tunnel. Hij had zijn vier zojuist bevrijde makkers nage keken en had gemompeld: „Zodie zijn vrij. En nou nog zien, dat ik Karei Kleuntjes hier vandaan krijg". Onze namaak-generaal schakelde weer in en begon terug te rijden naar het fraaie berghotel van Köpenick. Hij kwam daar juist zo'n beetje aan, toen de zon haar eerste stralen over het vredige berglandschap deed schijnen. Hij zette de fraaie generaalsauto weer op de plaats, waar hij haar gevonden had en wandelde het hotel binnen. Buberl von Köpenick was daar al aan wezig en zei: Bent u daar weer De brave hotelhou der had een fraai gemodelleerd voorschootje aan en hij was aan het mastiek maken, hetgeen in het bar- goens niets meer wil zeggen, dan dat hij doodgewoon aan het schoonmaken was. „Móge, Buberl!" lachte brigadier Piet. „Is de generaal Mesjocco al op? Dan zal ik hem dit uniform teruggeven, en dan kan die kriebelsnor tenminste ook eindelijk onder mijn neus vandaan. En ehwat ik je nog zeggen wou. Je neef Fritzl is weer vrij, hoor". „Hafijn!" lachte Buberl. „Hoe kan ik je daarvoor bedanken, Piet? „Als je me nu een burgërcostuum zou willen lenen, dan zou ik je erg dankbaar zijn", gaf Piet te kennen. „Na tuurlijk, kerel!" riep Buberl verheugd uit. „Dat zal ik je met genoegen lenen, hoor!" Hij was even weg, doch een paar seconden later was hij al terug ook! „Hier, trek aan'' lachte, hij 112: Brigadier Piet leverde het generaalsuniform in', en bekeek het aangeboden burgerpakje eens goed. „Hmkuchte hij toen tevreden. „In orde Buberl. Ik zal dat costuum graag van je lenen. Uitstekende stof, vlotte coupe en gedurfde combinatie." Hij trok het pak snel aan en we zullen moeten toegeven, dat hij er sportief en kranig uitzag in het costuum. Dat vond generaal Mesjocco ook, die juist op dat ogenblik de eetzaal binnenkwam. „Zo, ouwe dwaas!" lachte de generaal uitbundig. „Weer terug?" „Zoals u ziet", ant woordde Piet. „En interesseert het u misschien te weten wat er eigenlijk aan de grens is voorgevallen „Wel nee", zei de generaal. „Als alles er rustig is, kan het me geen klap schelen. Ik had de zaakjes daar trouwens best zelf kunnen opknappen, want zó ziek was ik nou óók weer niet. Blijf je nog lang „Nee", antwoordde de brigadier „Ik neem wat brood in een pakje mee en dan ga ik onmiddellijk. Alleen eerst even afscheid nemen van Pepi". Piet wekte de brave stationsbe ambte Zugenstapperl uit zijn rechtvaardige slaapje en zei: „Kom jong Nou ga jij als de bliksem terug naar Ottoburg, want daar kunnen ze het zonder jou beslist niet stellen op het station. Doe de groeten aan iedereen en zeg maar, dat ik zo gauw mogelijk terugkom. En dan heb ik Karei Kleuntjes bij me!" „Ik hoop het, Piet. Ik hoop het", antwoordde Pepi, nog steeds erg slaperig. En toen was het ogenblik gekomen dat Piet afscheid nam van Buberl's gerenommeerde berghotel. De brave hotelhouder duwde hem behalve een pakje brood ook nog een stapeltje bankbiljetten in de hand. „Je hebt geen Italiaans geld bij je", lachte hij. Gebruik dit maar zo lang. Het kan je nog wel eens van pas komen. deel - horde; 7 boekvel (van 16 pa gina's) - ruimteprojectiel; 8 ontbe ren - meisje; 9 wennen - gissen; 10 Ned. provincie - liefelijk; 11 register - zin, orde; 12 Rotterdamse voetbal club - kleur; 13 knoeien - koord; 14 glanzend maken - toon; 15 impressie - soort specerijplant; 16 warmwater bron - reeks; 17 wederk. v.n.woord - helder, gereed; 18 disselboom - maalinrichting; 19 ondergrondse schuilplaats - barst; 20 snor - alleen; 21 fielt - bende; 22 werelddeel - sier- fles; 23 huidvlekje - lus; 24 manke ment - drinkgerei; 25 smakelijk - schrijver; 26 door prikkeling opwek ken ergens te komen - klokhen. RECHTS: 1 strekking - gevaarsig- naal; 2 octrooi - familielid; 3 deel van been - deel va» film; 4 lijst van vergaderingspunten - gloren; 5 kan delaar - dik touw; 6 terrein - grijs achtig geel7 kerkdienaar - deel van brood; 8 vliegdiploma - schoenband; 9 diepte controleren - marktplaats; 10 ginds - gezwicht; 11 lijn - niks; 12 dadelijk - lijzig spreken; 13 inwonend - vervoermiddel; 14 eiermengsel - ooft; 15 plooi - els; 16 textieigrond- stof - soort zweep; 17 Turkse hoofd stad - hijswerktuig; 18 lijn - rangtel woord; 19 muziekgezelschap - drink gerei; 20 stalling - partij in proces 21 beslist geen landrot - stoppen; 22 bewust onwaarheid spreken - verdikt spa; 23 leuk - wending; 24 soort ve randa - onbeschreven; 25 mann. hert - kledingstuk; 26 duister - graan. Een sterke en royale tas, het meest geschikt om Uw bood schappen in te halen, verkopen wij vanaf vrijdagmorgen voor een aantrekkelijke prijs in onze aanbieding. Skai tas met grote ritssluiting, keurig afgewerkt en met be- schermdoppen op de bodem. Nu betaalt U voor deze bood schappentas nog géén zes gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur var kopen wij deze skai tas van royaal formaat, sterk «n keu rig afgewerkt, in de kleuren zwart en cognac Elke vrijdagavond tot 9 uur opan Ook meendegmorgen open CUn tel. of schrift best \qnjrm alle i»PYTY Dinsdag 25 maart Alledagkerk in Dc Lauremskerk van 12.50-13.10 uur. Wordt vervolgd Spreker is ds. K. H. Reerds.

De Havenloods | 1969 | | pagina 2