- Ï59P- Wim de Haan: drie uur en kwartier op spijkerbed Sportgrabbelton u!r Irene houdt TSF van promotie af Voetbal DHS gaat op bezoek bij lijstaanvoerder DCV TAFELTENNIS S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 MAART 1969 Willem de Haan, boksinstruc- teur en sinds een jaar eigenaar van een eethuisje, „De Smulpaap" in de West-Frankenlandsestr. in Schie dam, mag zich sinds vrijdagavond 14 maart, 23 uur 45 houder noemen van het wereldrecord spijkerbed- liggen. Hij verbeterde daarmee het oude record dat op naam stond van de Engelsman Saxon Tijlneij, met een kwartier. Waarom doet iemand zoiets dwaas? Want al moet het drie uur en een kwartier op een spijkerbed liggen op zich een enorme prestatie genoemd worden, waarvoor de man in kwes tie toch een bepaalde mentale instel ling, fysieke kracht en, doorzettings vermogen moet hebben, toch mogen we het plegen van zoiets gerust dwaas noemen. Waarom heeft Wim de Haan het ge daan. Wij kennen Wim al jaren. Het is altijd een bijzondere knaap ge weest. Door de een gewaardeerd, door een ander verguisd. De een zegt „Het is een fijne kerel" en de ander noemt hem een „puur slechte". Beiden hebben gelijk, maar er is voor dat alles toch wel een achtergrond, net zoals voor het impulsief gaan lig gen op een spijkerbed. Een leven van 39 jaar, dat dikwijls aan de zelfkant stond. Opgevoed door een oma, veel aan zichzelf overgela ten, werd Wim een moeilijk kind. Te genwoordig zou men het een pro bleemkind noemen. Groot geworden zonder een vader, waar hij nu nog dikwijls naar kan hunkeren, moest Wim zich een weg door het leven vechten. Dit alles heeft zijn karak ter gevormd. Moeilijk voor zichzelf en moeilijk voor een ander. Wim ziet alles zwart-wit. Hij heeft altijd gelijk en het is de maatschappij die hem heeft getrapt. Uylenspiegel heeft eens gezegd: „Men noemt mij slecht, maar ik heb het er naar gemaakt". Zo is het ook met Wim de Haan. Wim de Haan is haast veertig jaar en het lijkt er op, dat hij ook dat niet kan verwerken. Hij gaat in zijn zaak en op de boksschool om met jon gelui en voelt zich jong met de jeugd. Hij wil bewijzen nog met de jeugd mee te kunnen en doet daarom din gen die in feite niet meer bij zijn leven van veertiger passen. Hij wil bewijzen nog jong te zijn. Licentie Nog met de jeugd mee te kunnen wilde hij demonstreren met een boks wedstrijd. Hij wilde weer in de ring maar als instructeur is hij professio neel en kan niet als amateur de ring in .Daarom vroeg hij weer een ama teurlicentie aan. Zijn gedachtegang was dat een profbokser weer een amateurlicentie kan krijgen als hij een jaar geen geld aan de sport heeft verdiend. Er vast van overtuigd dat hij toe stemming zou krijgen ging hij ste vig in training. In enkele weken wa ren er een paar kilo van het te vet te lichaam af en Wim verkeerde in een uitstekende conditie. Groot was dan ook zijn verwondering, toen van de NBB het bericht kwam, dat hij nooit meer als amateur door de NBB erkend zou worden. nu... beduidend goedkoper Tijdens een fijne wandeling laat U zich 't plezier toch niet bederven door een paar knel lende schoenen! Dan zijn gemakschoenen on ontbeerlijk, trouwens altijd als U veel moet lopen of staan. De ideale gemakschoen verko pen wij nu in deze unieke aanbieding. Suède lederen damesmolière, keurig afgewerkt met ijzer- sterke zool en prima pasvorm. Nu koopt U ze per paar voor hog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze schoenenaf deling deze suède lederen da mesmolières, met oerdegelijke zool, in de maten 36 t/m 42 en de kleuren beige en bruin per paar WMfjJT Elke vrijdagavond tot 9 uur open Op de leestafel van een café vond hij op een goeie dag De Lach. Dat lus teloos inbladerend vond hij een arti kel over de Engelsman Saxon Tijlneij die het wereldrecord spijkerbed lig gen op drie uur had gebracht. Dat was wat voor De Haan. Hij had weer iets om naar toe te leven en al zijn z.g. ellende op af te reageren. meten twee uur Op weg naar huis kocht hij een zak zesduirriers en thuis gekomen werden die in een oude deur gejast, wat voor de oud-bouwvakker niet zo moeilijk is. Het moest direct geprobeerd wor den en de volgende dag ging Wim omringd door vrienden en kennissen twee uur op zijn spijkerbed liggen. In tegenstelling tot die van de En gelsman, stonden de spijkers sühc' en scheef in de deur en waren niet ge ëgaliseerd. Toen de tweeiuur om wa ren stond het voor Wim de Haan vast. Het wereldrecord was te breken. Wim is nooit vies geweest van publiciteit en daarom ging er een brief naar Wil lem Duys, met de bedoeling het we reldrecord voor de TV te breken. Het antwoord van Duys bleef uit en Wim bleef onrustig en in een mineurstem ming, wat volgens hem alleen maar zou verdwijnen als dat record op zijn naam stond. Hij kon niet langer wach ten. Wij zijn er getuige van geweest hoe Wim zich die avond om half negen op zijn spijkerbed vlijde. Wat hij die volgende drie uur heeft gedacht we ten we natuurlijk niet in de finesses. Wel weten we dat hiij die Engelsman en heel de wereld heeft liggen ver vloeken, maar het betekende voor hem een opluchting. Het eerste uur was heel moeilijk, maar allengs werd het een strijd tussen een vent en de pijn. De wil en de geestkracht bleef baas over het pijngevoel en toen de drie uur voorbij waren en nog vijf minuten vechten of doffe berusting no dig waren om het record te breken, pakte Wim er nog tien minuten bij. Een stampvolle zaak kon de rug van Wim bewonderen, die door „gab ber Bob" werd verzorgd. Hoe Wim waarschijnlijk ook naar een zacht, echt bed verlangde, hij toonde het niet. Een overhemd aan en achter de kist, gewoon werken, omdat de zaak dat vroeg. Toen het wat stiller werd en het personeel het wel alleen af kon, is de nieuwbakken kampioen toch maar een uurtje naar bed ge gaan. Nu nog maar afwachten op een antwoord van Willem Duys. Gaat het door dat Wim de Haan in dat pro gramma mag komen, dan wil hij zijn eigen record nog scherper stellen. Schaakclub Schiedam op de rand van degradatie In de 5e ronde van de RSB-compe- titie moest het le tiental het in de promotieklasse opnemen tegen „Het Westen Regina". Na een aanvanke lijk gelijk opgaande strijd werd dui delijk dat „Schiedam" de punten mee naar huis zou gaan nemen. Het werd dan ook een overwinning met 6Vj3','s, welke tot stand kwam door overwinningen van G. H. den Uyl, W. J. den Uyl, A. Noordegraaf, N. van Grevenbroek en C. Troost. Remise speelden C. Vrijland, H. Planken en H. den Uyl. Het 2e tiental in klasse 2A speelde Onze betaalde voetballers krijgen een zondag vrij, uitgezonderd dan het B-team van SVV, dat een uitwedstijd moet spelen tegen Gooiland en die ontmoeting kan winnen. Het inhaal programma voor het betaalde voet bal brengt de Schiedamse spelers niet in het veld. Bij de amateurs gaan de zaken gewoon door. DHS gaat naar Krimpen voor de wedstrijd tegen lop- loper DCV. DHS verloor zondag wat schlemielig van HOV. Normaal ge sproken moet het beide punten in Krimpen laten, maar ach, men weet nooit hoe een koe een haae vangt. Excelsior gaat naar Spoorwijk en zal heel blij moeten zijn als het daar» met een puntenverzameling vandaan komt. SVDPW tenslotte, dat zo dap per tegen Steeds Volharden speelde, moet nu weer uit spelen en wel te gen DJS. We geven de jongens van „Ome Toon" toch wel een goede kans daar met beide winstpunten vandaan terug te komen. De afdeling In de afdeling Rotterdam moet SFC op bezoek bij DBGC en het moet er nu maar eens van komen dat SFC van zich afbijt. Het zou toch al te gek zijn als een club als SFC moest degraderen. Demos ontvangt thuis NRC en zal het tegen de kranten mensen zeker niet gemakkelijk krij gen, maar een winstpunt moet er toch in kunnen zitten dachten we. In de af deling B heeft Ursus ook een moei lijke wedstrijd voor de boeg. Het gaat jm Uw camping in de Betuwe 250.000 m2 recreatieruimte voor caravan en tent. Modern comfort. speeltuin sportvelden ponymanege kinderboerderl.1 zwembad paviljoen met biljart en TV visvergunningen van vaste caravan-sta-plaataen recreatiecentrum voorlopig 45 tegen Charlois 4 en het ziet er in de afgebroken partij naar uit dat ook deze wedstrijd door Schie dam verloren zal worden. Winst werd bereikt door C. K. Harmanny, P. J. Say en W. J. den Uyl; remise door D. van Loenen en A. D. Kinnegen. In de 6e ronde ontving het le de vermoedelijke kampioen HVO 1, en verloor voorlopig met 2'/s6l/a. Door deze nederlaag blijft Schiedam 1 ge vaarlijk dichtbij degradatie en zal de laatste wedstrijd moeten winnen om daaraan te ontsnappen! Het 2e tien tal verfoor iri deze ronde met 28 van Europoort 4. uit en wel naar Eurosport, dat op eigen terrein zeer moeilijk te kloppen is. Schiedam blijft thuis, waar het Swift Boys ontvangt en deze club met een nederlaag naar huis moet stu ren. Martinit zien we de volle winst halen uit de wedstrijd tegen Animo in Rotterdam. WF is gastheer voor Germinal en daar moet toch wel een kansje in kunnen zitten voor de scheepsbouwers. Schiedamse Boys is aan de winnen de hand en moet ook de uitwedstrijd tegen VND kunnen winnen. DRZ is de laatste weken wat aan het terug vallen wat het makem van doelpunten betreft. Dat wil echter niet zeggen dat het de thuiswedstrijd tegen SCO niet zou kunnen winnen. FCN tenslotte krijgt het élke week moeilijker om ongeslagen te blijven. Toch zien we weer winst uit de wed strijd tegen Radio in Rotterdam. Zaterdagvoetbal HBSS krijgt de kersverse kampioen op bezoek. Voor Quick Boys is het een erezaak ook van HBSS te win nen. De Schiedammers zijn er na tuurlijk op gebrand juist de kampioe nen een nederlaag te bezorgen. Het zou daarom wel een leuke wedstrijd kunnen worden, juist omdat er niets meer op het spel staat. Oranje Wit is gastheer van PPSC en het zou best eens kunnen gebeuren dat PPSC daar een veer moest laten; In de af deling gaat dan nog RockanjeGTB en HerkingenGSS. Inbraak in een winkel van de CO- OP Nieuwe Waterweg aan het Dr. Wibautplein leverde niets op. Hetzelf de was het geval met inbraken in de filialen van C. Jamin aan genoemd plein en aan de Mgr. Nolehslaan. In braak in de drukkerij Roelants ver oorzaakte zoals in de andere ge vallen alleen maar vernielingen. Ingebroken is in het woonschip Zonnewende aan de N. Haven waar voor een waarde van f 300 aan siga retten en sigaren werd gestolen. Verleden week zijn weer de spel- regeltestwedstrijden voor de junioren van de Schiedamse voetbalclubs ge houden. De Schiedamse scheidsrech ters, die deze wedstrijden, organise ren, hadden hun zaakjes weer prima voor elkaar. Verheugend was, dat voor het eerst alle clubs die een ju niorafdeling hebben voor deze wed strijden hadden ingeschreven. Jam mer was het daarom, dat de verte genwoordigende junioren van WF reeds voor de wedstrijd begon de be nen namen en daardoor vanzelfspre kend niet deelnamen. Het waren de A-junioren en het zou nu volgende week voor de B-junioren van WF zaak zijn hun beste beentje voor te zetten. Volgende week donderdag dus in de kantine van de voetbalvereniging Schiedam de voortzetting van de test wedstrijden, maar dan voor de B-ju nioren. Bij de A-juniorren waren £ie van Excelsior '20 het beste thuis in het doolhof der sprelregels. Zij ver gaarden 133 punten en dat waren er maar twee minder dan het totaal. HBSS werd tweede met 119 punten na een barrage met de ploeg van DHS. Van de schaakvereniging Schie dam kreeg ik de mededeling, dat de strijd om het persoonlijk schaakkam pioenschap van Schiedam zal aanvan gen op 14 april. Deelneming staat open voor hen, die in Schiedam wo nen en voor hen die lid zijn van een Schiedamse schaakvereniging en al of niet in Schiedam wonen. Afhankelijk van de deelname zal gespeeld worden in 4 of 5 klassen van acht deelnemers, waarvan de hoogst gekwalificeerde klasse 4e» kampioen zal leveren. Overigens is er een auto matische promotie- en degradatiere geling. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,50, voor de jeugd t.m. 18 jaar f 2. In schrijving, onder betaling vair het in schrijfgeld, kan plaatsvindehi op maandagavond in het clubgebouw van Wilton-Fijenoord, ingang Rubenslaan waar ook de partijen zullen worden gespeeld, of bij F. G. Maas, Nassau- laan 21a, tel. 263387, giro nr. 1331265. Bij uw inschrijving gelieve u te vermelden: naam, adres, speelsterk- te, eventueel lidmaatschap van een schaakvereniging en voorkeur van klasse. Met dit laatste zal zoveel mo gelijk rekening worden gehouden. De inschrijving sluit 31 maart 1969. Een en ander geschiedt onder ver-- antwoordelijkheid van de schaakver-"'; eniging „Schiedam". Na afloop van het zeven ronden durende toernooi zal een snelschaak- of simultaanavond worden gehouden, waarbij ook de prijzen zullen worden uitgereikt (9 ju ni 1969). Voor de leden van SFC, die ge wend zijn hun totoformulier in té le veren bij K. Wos'ter, komt daarin verandering. Het bestuur van SFC vroeg mij mede te delen, dat er voor Schiedam Zuid een nieuw inlever- adres is en wel bij sigarenmagazijn Bergman, Oude Maasstraat, hoek Voornsestraat. SFC-ers denk er dus De kring Schiedam van de KNLTB kan terugzien op een goed geslaagd tweedaags indoor-tennistoernooi in de sporthal Margriet. Op de zondagen 9 en 16 maart werd dit toernooi ver speeld als afsluiting van het indoor- seizoen. Er werd gespeeld in drie klassen, t.w. B, C en D. Na ruim 80 partijen kwamen de volgende win naars uit de bus: GEMENGD DUBBEL B-'klasse: le pr. mevr. M. v.d. Wilt en Johnny Martens: 2e pr. mej. A. Kwakkel en de heer A. Hofman. C-klasse: le pr. mej. A. Wassenaar en de heer J. Lensselink; 2e pr. mej. J. Legen en de heer Vreeburg D-klassele pr. mej. T. Seger en de heer Kruis; 2e pr. mej. Puyt en de heer Krouwer. H^RENDUBBEL B-klasse: le pr. J. en R. Martens; 2e pr. J. Martel en A. Beltman. C-klasse: le pr. R. Troost en K, Kan; 2e pr. F. v. Aesc-h en F. Stokla. D-klasse: le pr. W. v.d. Tuyn en Schrijver; 2e pr. W. Puyt en H. Krou- De heer N. Spithoven, voorzitter van de Kring Schiedam reikte de prij zen uit. In zijn slotwoord bracht hij dank aan het bestuur van de Sport hal Margriet, de SBLO en Sporthuis Ritman, die hebben gezorgd dat dit toernooi ook financieel rond kon ko men. Namens de deelnemers(sters) be dankte de heer J. Martens sr. de wedstrijdleiding voor de fijne sportie ve dagen. nu beduidend goedkoper Heeft U eigenlijk te weinig ruimte in Uw slaapkamer? Los dit probleem dan voor eens en altijd op. door een goede on- derschuifkombinatie te kopen. Duo onderschuifkombinatie met een solide metalen frame anthraciet grijs) en extra ver sterkte spiralen. Twee bedden op de plaats van één, het onderbed voorzien van wielen, zodat U het ge makkelijk onder het andere kunt schuiven. Kompleet met'2 stofvrije ma- trasdekken en 2 binnenveer matrassen met prima afdek- laag, voor nog géén honderd zestig gulden. kompleet met 2 binnenveermatrassen en 2 matrasdekken Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze solide 2-per- soons onderschuifkombinaties, kompleet met 2 binnenveerma trassen en vilten matrasdek ken, afmeting ong. 80x190 cm, 2 komplete slaapplaatsen als •tage-bed uitgevoerd 159.80 Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Waarschijnlijk door broei raakte in de opslagplaats van de fa. Verheul uit Maasland aan het Groenewegje een partij grondnotenschilfers in brand. De brandweer heeft onder lei ding van ondercommandant Putters met een nevelstraal het vuur geblust. De schade bedraagt plm. f 2500. Doordat zij met haar fiets slipte, kwam de 44-jarige mevrouw E. Ve- ghel-Egberts uit Vlaardingen op de B.K.-laan te vallen. Zij werd door de GGD naar het Holy-ziekenhuis ver voerd. Wim de Haan: Het eerste team van TSF heeft de promotie naar de ereklasse niét gehaald. Het Schiedamse topteam heeft de gunstige perspectieven die zich enkele weken geleden open den, niet waar kunnen maken. In het topduel van afgelopen zaterdag had TSF de kansen nog volledig in eigen hand, maar dan had er ge wonnen moeten worden. Na een uiterst spannende ontmoeting gin gen beide winstpunten echter naar de spelers van het Tilburgse Irene dat daarmee promoveerde naar de hoogste landelijke klasse. De ontmoeting van afgelopen za terdag was voor het Schiedamse ta feltennis met recht de „wedstrijd van het jaar" en heeft dan ook een talrijk publiek naar de Korenbeurs weten te trekken. De vele toeschou wers zagen in de eerste partij al di rect de beste partij van de wedstrijd Gerry Vaessen moest het opnemen tegen de sterkste Irene-speler van Unen. De eerste game ging naar van Unen 17—21 maar de TSF-er kreeg steeds meer vat op de met veel ef fect uitgevoerde aanvalsslagen van de Tilburger. De tweede game won Vaessen dan ook vrij royaal 21—15. In de beslissende 3e game had Vaes sen ook lange tijd de beste papieren, het spelniveau steeg, en bij een 20— 18 voorsprong dacht de TSF-aanhang aan een J.0 voorsprong. Een netbal bracht de stand op 2019 en na een uiterst spannende slotfase verliet een teleurgestelde Vaessen de tafel want met 2224 was de partij toch nog voor TSF ver loren gegaan. Cas van Koetsveld bracht op vrij gemakkelijke wijze de stand weer in evenwicht door van Lieshout te kloppen. Henk Eikmans won de eerste game tegen Wayen- berg met 21—19 de tweede game ver loor hij met 21—18 en in de derde game bjj een 1814 voorsprong van Eikmans leek ook hier een TSF-punt gescoord te gaan worden, maar Eik mans was in de laatste spelmomen ten zijn trefzekerheid volkomen kwijt en met 1921 verloor Eikmans deze partij en was de stand 12 voor Ire ne. Weer kwaipen de partijen op ge lijke hoogte door een dubbelspelzege van TSF 22 en nog was het geen verrassing dat ook van Koetsveld van v. Unen verloor, zij het dan dat hij beslist kansloos ten onder ging 1721, 1621. De weer uitstekend spelende Gerry Vaessen demonstreer de zijn goed vorm door Wayenberg in twee games geen schijn van kans i' .wa$ té geven efl weer.,.wa| het gelijk (3—3). t In de daaropvolien&e partij viel eigenlijk de beslissing. Wilde TSF de volle winst behalen dan zou Eikmans deze partij tegen van Lieshout moe ten winnen. Het werd een zeer emo tionele en zenuwslopende wedstrijd. Het was een wedstrijd met wisselen de kansen en door de ca. 150 toe schouwers ook zeer intens meege leefd. De emoties liepen hoog op toen een tweetal arbitrale beslissingen die mogelijk aan enige twijféi onderhe vig waren, in het nadeel van TSF uitvielen. Het publiek roerde zich zo hevig dat voorzitter Degreef van TSF tot kalmte en sportiviteit moest manen. Eikmans verloor de eerste game met de veelzeggende cijfers van 2325. Aangemoedigd door de TSF-aanhang forceerde Henk met 2117 een derde game. Maar in die derde game wa ren ook voor Eikmans de spanningen mogelijk te groot én na een gelijk- opgaande strijd was ook weer in de slotfase de zege voor een Lieshout met 1721 nog niet eens meer be nauwd. TSF was nu toch wel aangeslagen en misschien ook wel daardoor moest Van Koetsveld het in de achtste par tij tegen Wayenberg af laten we ten met 20—22, 21—17 en 12—21 werd het 35 en de Tilburgers zaten eigen lijk al óp fluweel. Eikmans deed zijn best om van Unen van de zege af te houden; in de eerste game gaf f Henk nog goed partij maar in de tweede game won van Unen zo royaal dat de Tilburgse supportersschare niet eens in span ning behoefde te zitten alvorens zij met gejuich de overwinning van v. Unen konden begroeten waarmee hun promotie naar de Ereklasse een feit geworden was. De laatste partij was nog een formaliteit. Vaessen won in twee games 2114 en 2115 van v. Lieshout maar dat kon de vreugde in het Tilburgse kamp niet verstoren. TSF-voorzitter Hans Degreef bood Irene zijn gelukwensen aan en deed dit vergezeld gaan van een bloemen hulde. Namens het Hoofdbestuur van de NTTB werden gelukwensen uitge sproken door de heer van Dilst en de voorzitter van Irene huldigde zijn team en sprak zijn dank uit voor de prettige ontvangst en de sportieve strijd die' beide teams geleverd had den. iNoad won Noad won de uitwedstrijd tegen Bloemendaal met 64, maar zag toch de kans tót promotie verloren, omdat Treffers geen fout maakte en - van Scylla won. Treffers mag dan ook het volgende seizoen in de hoofd klasse gaan spelen. Dat Noad deze wedstrijd won mag toch wel een prestatie genoemd worden. Na drie enkelspelen en het dubbel stonden de Schiedammers met 40 achter. Dit kwam blijkbaar hun eer wat te na en bij Schewe begon de victorie. Hij won in drie games 23—21, 1421 en 1821 van Jacobs en dat goede voor beeld werd door zijn. teamgenoten ge volgd. Niet een partij ging meer ver loren en zo bevochten Suttorp en zijn mannen een fraaie overwinning van 6—4.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4