ral WEZEN Met Andere Woorden |0 99 -Th jin i GRATIS CONSUMENTEN VOORLICHTING OVER 42 WASAUTOMATEN <§j <S> Brigadier Piet en de semi-prof WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 3 APRIL 1969 "Eetduiveltje In de personalia-rubriek van een personeelsblad ging het zetfoutendui veltje als volgt te keer. Een bericht met de volgende inhoud moest het personeel ervan in kennis stellen, dat de adjunct-directeur van het bedrijf voor de eerste keer vader was ge worden. ,,Onze adjunct-directeur, Dr. Ir. D. .lansen, deelde ons mede, dat zijn vrouw en hij verblijd zijn met de ge boorte van een zoon. Hij vertelde ons dat de nieuwgeborene Dirk Jan heet en dat hij Dickie genoemd wordt". In de drukproef was de tekst ech ter aanzienlijk korter geworden, er stond: ,,Onze adjunct-directeur, Dr. Ir. D. Janse/i, deelde ons mede, dat hij Dickie genoemd wordt". De gebruike lijke fout. Het oog des zetters was van het ene woordje „dat" op het an dere „dat" gesprongen. In de revisie was de tekst fiink verbeterd. Alleen stond er nu nog „nieuwgebouwde" in plaats van „nieuwgeborene". Ook deze fout werd gecorrigeerd. Tenmin ste de tekst werd vier keer overge lezen, maar er kon geen enkele fout meer in worden ontdekt. Met een ge voel van dankbaarheid schreef de re- dakteur dan ook in kriebelschrift on der de proef: „Hij is voor de bak ker!" Ten slotte wil de zetter ook wel eens een goedkeurend schouderklopje hebben! Op de dag van verschijning wacht te de redacteur voordat hij naar kan toor ging, de postbode op, om staan de voor de huisdeur, het kersverse blad even door te bladeren Het zag er perfect uit. Snel vlogen zijn ogen over het berichtje dat zo veel moeilijkheden had bezorgd. Zijn rauwe kreet deed tal van buurvrou wen verschrikt naar 't raam snellen. „Onze adjunct-directeur, Dr. Ir. D. Jansen deelde ons mede. dat zijn vrouw en hij werden verblijd met de geboorte van een zoon. Hij vertelde ons. dat de nieuwgeborene Dirk Jan heet. en dat hij Dickie genoemd wordt. Hij is van de bakker!" (Uit Nammogram, per per soneelsblad van de N.V. Ne derlandse Aardolie Mij). Wereldprimeur Een ventilatorenbedrijf te Schie dam heeft de strijd aangebonden met bepaalde toiletspuitbussen en andere reukverdrijvers. die vooral de laat ste jaren bij zeer veel gezinnen een steeds belangrijker rol spelen. Verre weg de meeste van deze produkten gaan uit van een verkeerd principe, nu... beduidend goedkoper Een klasse scheerapparaat, dat bij verschillende warentesten als één der besten naar voren kwam, vanaf morgen voor een unieke prijs in een unieke aan bieding. shaver met tondeuzestand inschakelbaar op 6 of 12 volt met batterijkastje voor 4 bat terijen van 1.5 volt met aansluitsnoer en dash- bordplug Idus ook in de auto te gebruiken) 1 jaar internationale garantie ligt gemakkelijk in de hand kompleet met borsteltje, snoer en fraai etui Een scheerapparaat met een vergelijkbare winkelwaarde van 79.50, ideaal voor reis en cam ping verkopen wij nu voor nog géén drie tientjes. t jaar garantie Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze Westduitsa elektrische batterij shaver, merk Braun, kompleet met snoer en dashbordplug In verband met Goede Vrijdag géén koopavond rechten van de mens tegen het kwa lijke Franco-regiem, dat vele mensen gevangen houdt of verbant omdat zij de meest' elementaire rechten van de mens verdedigen. Enkele politieke partijen steunden de demonstratie. De oproep was ondertekend met: „Groep Spaanse democraten". Gezien de altijd aanwezige verklikkers van Madrid bleven de namen onvermeld. Een week later verscheen weer een circulaire van de ABVA (gemerkt: A 14c-821) waarvan de inhoud als volgt luidde: „Aan onze Spaanse le den. Belangrijjr. Spanjaarden, u heeft een brief ontvangen waarin u voor een demonstratie werd uitgenodigd. Wij willen u meedelen, dat ons vak verbond a-politiek is en niet aan ge noemde demonstratie meewerkt. Hoogachtend, J. de Jong, voorzitter". In het briefhoofd van de ABVA komt ook nog een sub-titel voor. Die luidt: „symbool van vertrouwen". Is het niet om in een homerisch gelach uit te barsten? nu... beduidend goedkoper Het is altijd een prettige ge dachte als U nog een paar extra nylons in voorraad heeft, nu kunt U Uw voorraadje uit breiden met 3 paar mooie naadloze nylons. Ragfijne naadloze nylons in plain met teen-, zool- en hiel- versterking, nylons van strikt eerste keus, nu per 3 paar voor nog géén twee gulden. Prachtige kousen, vergelijkbaar met de beste op kousengebied, 3 paar, per paar voor nog géén zeven dubbeltjes. waarbij het ene luchtje het andere tracht te verdrijven. Een principe, dat reeds werd toegepast door de zwaar geparfumeerde hovelingen yan Lodewijk XIV, de Zonnekoning. De enige afdoende oplossing .voor verfrissing van het toilet is de tota le vervanging van de lucht. Hiervoor is door ITHO N.V. een „geprogram meerde" toiletventilator met een zeer grote capaciteit ontwikkeld, die op eenvoudige wijze met vier schroeven op het luchtafvoerkanaal wordt ge monteerd. Direct bij het betreden van het toi let trekt men aan een koordje. Hier door treedt het „acht-minuten-pro- gramma" van de ventilator in wer king, t.w.drie minuten langzaam draaien en vervolgens vijf minuten op hoge snelheid, waarna automatisch wordt uitgeschakeld. In deze acht mi nuten is de lucht in het toilet volledig ververst. De vinding van het Schiedamse be drijf betekent een wereldprimeur, om dat hierdoor voor het eerst in de ge schiedenis een toiletventilator met automatische werking binnen het bereik van het gezin wordt gebracht. Zo verwachten wij binnenkort de ontwikkeling van een dubbelgrote ba naan, de zgn. gezinsbanaan. Daar door zal aan het motto „één voor allen" een nieuwe impuls gegeven, worden en dit motto komt dan te vens binnen het bereik van het ge zin. Dat is óók een wereldprimeur. Vrijt» bond Vorige week demonstreerden ette lijke honderden mensen in Rotterdam tegen het fascistisch regiem in Span je. Onder hen bevonden zich een kleine honderd Spaanse gastarbei ders. Een bus vol van hen kwam uit Utrecht, „Rotterdamse" Spanjaar den waren er zeer weinig. Wij heb ben daarover bij hen geïnformeerd en daaruit kwam het volgende tries te relaas over het „vrije westen". Omstreeks medio maart werd op papier van de ABVA, de Algemene Bond van Abtenaren (van het NVV) een schrijven rondgestuurd aan de circa'75 Spaanse leden van deze bond (briefmerk: A 14c-771). Daarin werd men opgewekt deel te nemen aan de vredelievende demonstratie van za terdag j.l. ter verdediging van de Vraag map met belangrijk docu- mentatie-materlaal over wasautomaten met vergelijkende prijslijst. Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatie map GEHEEL GRATIS Schrijf op uw enveloppe „MODERN" antwoordnummer: 1938 Rotterdam. Geen postzegel opplakken. H 3 paar 1 nylons in plain strikt eerste keus teen, zool en hiel versterkt -£50" Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze kwaliteits ny lons, in diverse kleuren en de maten 8V2 t/m 11 per 3 paar van dezelfde In verband met Goede Vrijdag géén koopavond 1 3 5 4 7 ff 9 10 11 it, 11 '9 20 22 23 li Z6 28 29 31 33 11 15 36 38 39 90 91 vz 11 IS 3 11 5 6 ff 9 12 11 IS n n 18 19 20 a 23 29 25 26 17 28 29 31 31 33 39 33 36 38 39 10 11 13 15 2 3 5 6 7 8 9 10 11 13 II IS n 11 Iff 19 20 21 a 23 29 25 26 17. 28 29 30 31 3: 33 39 35 36 37 38 39 11 12 13 11 IS 96 P-> Orgelconcerten Maandagavond, tweede paasdag, geeft de organist Dirk Jansz. Zwart een orgelbespeling in het kerkge bouw aan de Simonstraat-Schiekade te Rotterdam-Centrum. Aanvang 7 Men kon vorige week hel volgen de eten: hutspot - spaghetti - erwten soep - omelet - rijsttafel - garnalen- sla. J. Brommer, Lemkensstraat 55a, Rotterdam, bleek voldoende culinair op de hoogte om zonder fouten deze zes gerechten er uit te halen. Daar gaat de prijs naar toe. De drielingpuz zel van deze week moet in zijn ge heel ingezonden worden. Zenden naar Puzzelredactie De Havenloods. West- blaak 25, Rotterdam. In de linker bovenhoek vermelden: M. A. W. 55. De oplossingen moeten uiterlijk dins dags twaalf uur bij ons binnen zijn. De omschrijvingen van deze drie- EERSTE NATIONALE 0EDE-MAAS-L00P In Barendrecht is de organisatie van de le nationale Oude Maas-loop „rond" gekomen. De eerste 100 in schrijvingen zijn inmiddels binnen. Het parcours is in één ronde van 7 km uitgezet. De start vindt plaats op het recreatieterrein Het Hoge Veld langs de Oude Maas onder de ge meente Rhoon, waarna de lopers via de Buitenkade naar de Koedood bij Barendrecht gaan. De terugweg gaat via Portlandsekade over de VeerWeg naar het recreatieterrein. Er wordt gestart om 14.30 uur. Het startbureau is vanaf 13.00 uur ge opend. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,- per deelnemer. Deelnemerskaarten kunnen tegen betaling worden afge haald op de volgende adressen: Mej. J. Baan, Dorpsstraat 24, Barendrecht, telef. 01806-2435; A. Koedoot, Jhr. Bee- laerts van Bloklandlaan 4. Heerjans- dam, telef. 01857-621. 3 CLUSJ FWMRR e kennen gaf, dat j komen voor een en eenvoudig ge- 115. Toen brigadier Piet dankbaar ti hij maar wat graag in aanmerking z stukje worst, deed de dikke man met e baar zijn karbiesje open om er nog z te halen, die hij in zijn geheel aan Piet gaf. „Asjeblief", lachte hij vriendelijk. „Ik heb genoeg bij me. Ik begrijp nog steeds niet waarom, maar mijn vrouw geeft me al tijd minstens voor een hele maand eten mee, al ga ik maar voor twee dagen op reis". Piet hapte vol smaak van de worst en gaf te kennen, dat hij van oordeel was, dat de man een buitengewoon lieve vrouw moest hebben. Toen zei de dikzak: :,,Gooi het maar in me bolhoed. Ga jij soms ook naar de Hollandse voetballer Karei Kleun- tjes kijken? Die speelt morgen zijn eerste wedstrijd in de Fiorenza Boys. Als je de verhalen uit de kranten geloven moet, dan hebben twee scouts hem ten koste van héél wat moeite hier gekregen. Hij moet werkelijk wonderlijk goed zijn. Nou dat knapie wil ik wel es zien spelen. Zal mij benieuwen of-ie werkelijk de ton waard is, dit ze voor hem betaald hebben". Brigadier Piet was de he mel dankbaar voor alle wonderlijke verhalen, die de on bekende, worstuitdelende dikzak hem vertelde. Hij nam ze goed in zich op en zei: „Ja, jaik ga ook eens kijken naar die zogenaamde aanwinst. Ik heb het anders niet op die import van buitenlandse snoeshanen. Italiaans voetbal is geen Italiaans voetbal meer, als er Hollanders in mee doen en Hollands voetbal is geen Hollands voetbal als er Duitsers in meedoen. Dat zeg ik altijd maar". Zo ontspon zich natuurlijk een geanimeerd gesprek over de voetballerij en voor ze het wisten, waren ze al in Fioren za. Nou, het viel Piet daar helemaal niet mee om een hotel te vinden, want alle zaken waren tjokvol met spor- tievelingen, die allemaal gekomen waren om Karei Kleuntjes te zien. „Ik probeer het nog één keer", zuchtte Piet, toen hij diep in de nacht bij het twintigste hotel aan kwam. „Als ik nou nóg geen bed krijg, dan ga ik gewoon op een bankje in het park liggen!" HAUSMANN KINDERINVALIDEN WAGENS BEENHAKKER le Middellandstr. 24-26. Tel. 237523 üng-kruiswoorapuzzei staan door e.- k'aar. Men moet dus zelf uitvinden in welk van de drie diagrammen de om schreven woorden moeten worden in gevuld. HORIZONTAAL: 1 wankelbaar, provincie, onintelligent mens. 4 kóf- feretiket, cirkel, plaats in Limburg. 8 oude munt, waanwijs, vreemde I munt; 12 verdwenen, tweetal, web; 13 familielid, godin v.d. dageraad, zwemwiek; 14 klaar, soort steen, vreemde taal; 17 leenman, noodzake- laar, kortschrift; 19 opinie, gratie, ac tie voeren; 21 stad in W-Duitsland, voorzetsel, gelofte; 22 vulkaan, soort geit, metalen pennetje; 24 voertuig, - andere naam voor Perzië, kleurstof; 26 soort school (afk.), kerel, vogel; 27 Europ. hoofdstad, deel van trap, denkbeeld; 28 aanw. v.n. woord, per honderd (afk.), onderwereld; 29 be roep, plaats in Overijsel, afloop; 30 steen, bergweide, zoon van Noach; 32 ongesteld, eenmaal, laatst; 34 voor spoed, teleurgesteld, delicaat; 35 lof dicht, kleverige stof, soort brood; 37 ongunstig gezicht, slotstuk, als; 38 scheepsgerei, deel v.h. jaar, zeer warm; 41 vleeshouwer, een der Ver. Staten graag; 42 projectiel, wereld organisatie (afk.); soort onderwijs (afk.); 43 schaap, Nederl. rivier, soort hond; 44 eveneens, stalling, gro te achteruitgang; 45 jongen, soort steen, voegwoord; 46 uitsluitend, ouderwets, spionne. VERTICAAL1 zeemansloon, aanw. v.n.woord, over tijd; 2 dapper heid, staaf, afkering; 3 uitgeven, min of meer, verdriet van vader en moe der; 4 vulkaanprodukt, verlangen, landstrook langs zee; 5 Turkse titel, ik, bedorven; 6 koor, ordezuster, pa radijsfiguur; 7 worp, Afrikaanse staat, kleur; 9 pech, in voorkomend geval, niet meetellen; 10 paradijsii- guur, lichaamsdeel, uitdrukking; 11 verbond, daarna, fris-zuur; 15 lengte maat, larve, waterkant; 16 kei, bloem leefregel; 18 uitspatting, treurspel, uitspansel; 19 teken van Dierenriem, soort draad, flauw-grappig; 20 jon gensnaam, telwoord, muziekstuk; 23 familielid, lidwoord, buitendijks land; 25 koor, rund, gade van Aegir; 30 hemellichaam, schuifbak, koortswe- rend middel; 31 orgaan, als voren, vergaan hout; 33 soort vet, vaartuig, berouw; 34 zeer warm, schraal, zeer vlug; 35 larve, groente, streven; 36 grond, zoon van Adam, bedehuis; 39 Engels bier, kleverig proaukt, kloos terlinge; 40 tijdperk, dessertcrème, achting. A-j unioren-Loernooi in Hoek van Holland De voetbalvereniging Hoekse Boys ie Hoek van Holland organiseert op tweede paasdag een groot A-junioren- toernooi. Twaalf verenigingen, waar onder Feijenoord, SFC, ADO en Zwijndrecht, zullen op drie velden proberen de eerste plaatg te berei ken. Het toernooi, dat wordt gehou den in het gemeentelijk sportpark van Hoek van Holland begint om 10 uur en zal tot 5 uur duren. 116. Brigadier Piet liep het hotel vol goede moed bin nen, doch vóórdat hij nog maar één woord kon uitbren gen, had de chef van de receptie hem al toegeroepen: „Vraagt u maar niets, meneer'. Vraagt u maar niets! Ik heb tóch geen plaats!" Strompelend van vermoeidheid liep Piet op 's mans bureau af. „Luister eens, goede man", zei hij met holle stem. „Ik kan niet meer. Ik ben kapot. Ik ben speciaal naar deze stad komen lopen, om dat ik geen geld had voor de trein. Ik wou mijn kleine beetje geld bewaren voor een goed hotel, maar overal kom ik voor gesloten deuren. Ik ben speciaal komen lo pen, omdat ik morgen zo graag die Karei Kleuntjes uit Holland wilde zien spelenDat was de brave recep tionist te veel en hij barstte uit in een aandoenlijk snik ken. „Wat maakt u het mij tooh moeilijk", huilde hij met zuidelijk temperament. „Enerzijds kan ik het niet ver antwoorden, dat u morgen tijdens de wedstrijd in slaap valt, maar anderzijds kan ik u tooh óók geen plaats ma ken, waar werkélijk geen plaats is! Ik heb veertig bed den in mijn hotel en daar slapen nu al honderdtwintig voetballers in. Dat is drie per bed. Het biljart en de leun stoelen zijn óók al bezet en er slaapt zelfs iemand in de piano! Zeg nou zelf waar moet ik u neerleggen?" „Voor mijn part op een matrasje in de gang of in de een of andere badkuip!", antwoordde Piet ten einde raad. Toen klaarde het gezicht van de receptionist helemaal op. „Da's waar ook!" riep hij verheugd uit. „Ik heb nog een bad, waar pas één persoon in slaapt! Gaat u maar mee!" Zo pratende voerde de receptionist Piet naar een badkamer, waar een klein ventje met opvallende donkere ogen in de kuip lag. „Aha, nog een reiziger, die naar rust zoekt", zei hij monter. „Even voorstellen? Mijn naam is Alessandro Fiasco, inspecteur bij de C.R., de Criminele Recherche". Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart of In gesloten enve loppe zenden aan: (blokletters sv.pj Alledygkerk in de Laurenskerk dinsdag '1 april van 12.50-13.10 uur, Wordt vervolgd spreker is ds. W. van der Zwan. f

De Havenloods | 1969 | | pagina 2