NOAD gaat fusie aau met Eendracht m ym Sportgrabbelton Energie opdoen in Beatrixplantsoen Programma van Leger des Heils Sport Spirit handhaaft zijn positie aan de kop lófiO DE HAVENLOODS DONDERDAG 3 APRIL 1969 S'darn 4 Door de fusie met Eendracht heeft Schiedam er naast TSF een nieuwe hoofdklasser bij. Wat achter de wedstrijdtafel net niet bewerkstelligd is kunnen worden, is nu door een fusie met het Rotterdamse Eendracht, dat uitkwam in de hoofdklasse, toch bereikt. De fusie met Eendracht en het aantrekken van een geheel niéuw eerste team, werd zaterdag avond tijdens de receptie ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van Noad bekend gemaakt door een trotse voorzitter C. Marijnen. twintig jaar afgesloten en een hopen- lijk voor Noad en het tafeltennis in Schiedam, geheel nieuwe toekomst van start gaan. Een toekomst die wei verzekerd moet zijn uit de naam van de vereniging, Nooit Ophouden Altijd Doorgaan. P. BUL Noad is eqn door en door gezonde vereniging en 't bewijs daarvan werd vrijdagavond tijdens de receptie en het feest dat daarop volgde in hotel Rijnmond wel bewezen. Als dit als bewijs nog niet voldoende is, dan zegt een twintigjarig bestaan wel voldoen de. Een fusie in welke vorm dan ook, kunnen we alleen maar toejuichen. Immers een fusie betekent een bun deling van krachten en alleen daar door kunnen sterke formaties ont staan. We blijven het echter jammer vinden, dat beide Schidamse tafel tennisverenigingen elkaar niet heb ben kunnen en willen vinden. De haam van zulk een nieuwe combina tie, zou van minder belang zijn, even min wie het bestuur zou gaan vor men. Bundeling van krachten in een bepaalde stad of een bepaald gebied, plan Goudsmit door de NSF overge nomen, kan een uitweg betekenen in de impasse waarin de sport, vooral door gebrek aan financiële middelen en accommodatie verkeerd. Gesprek We hebben eindeloos lange gesprek ken gehad met bestuurders van Noad. Prettige gesprekken en we zijn geluk kig vrienden gebleven, maar zij blij ven van mening dat er voor twee gro te tafeltennisverenigingen een plaats is in Schiedam en dat het alleen maar een gezonde rivaliteit kan bren gen. Kijk aan dat „gezonde", daar twijfelen we nu aan. Het zoeken naar een mogelijkheid om naast of boven TSF uit te kotnen, anders dan op spor tief gebied is daar dachten we al een bewijs van. Noad Is tot aan de fusie tussen Ser vice en TSF,,een gelukkige fusie en het beste bewijs wat een bundeling van krachten vermag, de grootste vereniging geweest in Schiedam. Dat en de successen van TSF hebben waarschijnlijk een grote rol gespeeld naar het zoeken van een nieuwe part ner. Wij willen uitdrukkelijk stellen, dat beide verenigingen elkaar niet hebben kunnen vinden. Zowel bij TSF als bij Noad voelt men niets voor een sterkere concentratie en mis schien is dat wel een verkeerd senti ment in deze tijd, een sentiment dat ook in het betaalde voetbal helaas nog steeds te vinden is en niet alleep daar, maarbij tal van sportverenigingen. Sponsor Natuurlijk zou Noad nooit zover ge komen zijn, indien het niet een spon sor bereid had gevonden voorlopig voor een jaar het één en ander te financieren. Voorzitter Marijnen komt de eer toe dit alles voor elkaar ge- nu... beduidend goedkoper Als het om de veiligheid in Uw wagen gaat is elke aankoop een verantwoorde uitgaveen een hoofdsteun geeft niet al leen grotere veiligheid maar ook veel meer rijkomfort. Deze hoofdsteun is uitgevoerd in fraai kunstleder en U kunt hem gemakkelijk in Uw ideale stand zetten (hij is zowel naar voren, achteren als in de hoog te verstelbaar). Een solide afgewerkte hoofd steun die op elke autostoel ge klemd kan worden koopt U nu voor nog géén elf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze hoofdsteun in kunstlederen uitvoering, geheel verstelbaar, in de kleuren In verband met Goede Vrijdag géén koopavond GUn til. of schrift btst bracht te hebben. Een ieder weet, dat tafeltennissers, al zijn zij dan ama teur, betaald worden. Nico van Slob be was daar in Schiedam een voor beeld van. Om Noad op een hoger plan te brengen was dus geld nodig. Een sponsor zoeken was voor de heer Ma rijnen niet zo erg moeilijk. In de heer Blommestijn, directeur van las- en constructiebedrijf Blommestijn en lid van Noad vond hij een uitstekende partner, met een warm hard voor het tafeltennis en voor Noad in het bij zonder. De heer .Blommestijn verklaarde vrijdagavond. „Het is voor mij pure liefhebberij, want ons bedrijf heeft in deze tak van sport geen enkel be lang bij reclame. Of de naam van het bedrijf dan ook tijdens de wedstrijden naar voren gebracht wordt in welk vorm ook, geloof ik niet. Het heeft dacht ik geen enkele zin. Ik vind het gewoon leuk Noad op een hoger plan te brengen en in Schiedam op tafel tennisgebied topsport te brengen. Ik dacht dat dit er wel in kan zitten met deze drie beste spelers uit de af deling Rotterdam." Het is Noad namelijk gelukt Ger Geerling (26) van Eendracht mee te krijgen met de fusie. Daarnaast zijn aangetrokken Jan Knikkenberg (33), de huidige trainer van Noad en speler van Xerxes en de jeugdige (17) Ron- ny van der Aa, speler van Twenty One Up. Zij kregen voor één jaar een gunstig contract aangeboden en vor men nu het nieuwe eerste team waar in dus niet één Schiedammer uit komt. Aan dit drietal is het te bewij zen dat Noad en zijn sponsor goed hebben geokt. Het was van de heer Marijnen goed tijdens het feest de leden er op te wijzen de verwachtingen ten aanzièn van verrichtingen niet te hoog te stel len want er is niets onberekenbaar der dan een tafeltenniswedstrijd waar een kantbal of een netbal een wed strijd kunnen beïnvloeden. Met de stijlvolle receptie en de daaropvolgen de feestavond die klonk als een klok, waardoor de nieuwe leden al een bij zonder gunstige indruk van Noad hebben gekregen, is een periode van Het Leger des Heiils te Vlaardingen heeft een vol programma op de ie .paasdag, 's Morgens om 8.45 uur zal een paas-zangddenst worden gehouden op de Markt voor het stadhuis. Het Leger des Heils-muziekkorps bege leidt de samenzang. Alle Vlaardin- gers zijn welkom!1 Om 10.00 uur v.m. is er eön paas- samenkcmst in het gebouw van het Leger des Heils, Baanstraat 5. Me dewerking van zangkoor en muziek korps. 's Middags om 4 uur zal het mu ziekkorps van het Leger des Heils concerteren in het Hioly-zieikeninuis. 'e Avonds om 6.45 uur wordt een openluchtsaimenikomst gehouden in het koopcentrum Liesveld vóór de HEMA. Om 7.30 n.m. zal een bijzondere sa menkomst worden gehouden onder de titel: Paasjubel" in de Remonstrant se kerk aan de Hoflaan. Deze samenkomst zal worden ge leid door de territoriaal leider van het Leiger des Hieis in Nederland commandant en mevrouw Kaare Wes- tergaard, bijgestaan door de divisie officier brigadier H. Pauwels Medewerkenden: muziekkorps - zangbrigade - tamboerijnbrigade - en jeugdkoor. Gratig programma's le paasdag 's avonds verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Op het Rubensplein reed de 22- jarige tekenaar B.C. uit Vlaardingen met de door hem bestuurde auto de geparkeerde auto van G.B. aan die werd beschadigd. De tekenaar reed door doch werd later door de poli tie aangehouden. Hij bleek onder in vloed van drank te verkeren, zodat zijn rijbewijs werd ingenomen. De 44-jarige bankwerker H. van Klaveren, die zich op de Burg. van Haarenlaan trainde in hardlopen, werd nabij de P. J. Troelstralaan door een hartaanval getroffen en overleed ter plaatse. nu... beduidend goedkoper Gemakkelijker kan 't al niet U hangt deze kant en klaar overgordijnen zó op, omdat het hakenband en de onder- zoom er reeds inzitten! Een grote partij afgepaste over gordijnen, in twee uitvoerin gen, rouleau-druk gordijnstof van 15.50 en moderne weef stof van 17.50 - ideaal voor slaap-, logeer- en huiskamer, nu door elkaar per stuk voor nog géén acht gulden. afgepaste overgordijnen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze afgepaste over gordijnen, een rouleaudruk gordijnstof of moderne weef stof, kant en klaar met onder- zoom en hakenband, 250 cm lang, 120 cm breed, door elkaar In verband met Goede Vrijdag géén koopavond De 22-jarige seheepswerktuigkun- dige A.V. uit Rotterdam, die in het Sportfondsenbad te Schiedam had ge zwommen kwam tot de ontdekking, dat zijn zwart nappa jasje ter waar de van f 150,- was gestolen. Van de 20-jarige loodgieter M. K. bleken diens schoenen te zijn verdwenen. Hermes DVS is in het 85e levens jaar en daarmee de oudste voetbal vereniging in Schiedam en een van de oudste in het land. Grootse fees ten zullen er niet gehouden worden, maar sportief wordt het jubileum zeker gevierd. Voor de jeugd is er op Goede Vrijdag en le Paasdag een door de juniorencommissie i te organiseren toernooi. Op de eerste dag staan de C-ju- nioren en de A-pupillen in het mid delpunt. Tot de tegenstanders mogen ADO, Feijenoord en Sparta gere kend worden, verder DHC, Excel sior '20, Fortuna, Roodenburg, Schie dam en SVV. Al met al een leuke bezetting, die goed jeugdvoetbal zal kunnen vertonen. Als op le Paasdag de A- en B- junioren in het strijdperk treden, dan treffen we tegenstanders aan die heel wat verder van huis komen. In de eerste plaats het Belgische Meche- len, dat reeds zaterdag in Schiedam arriveert en over een zeer sterke ploeg moet beschikken. Dit team wordt ondergebracht bij leden van Hermes-DVS. Voorts zijn van de partij ADO, PSV, DOS, SVV, Esca- Vitesse-Combinatie, UVS en Velox, de één wat sterker dan de ander, maar vooral toch clubs waarvan be kend is, dat zij over een grote en sterke jeugdafdeling beschikken. Een tiental Schiedamse scheidsrechters zal daarbij Schiedams oudste voetbalver eniging assisteren om het geheel tot een sfeervol en sportief genoegen te maken. Op beide dagen is de toe gang gratis." Op beide dagen starten om half elf zestien teams en zal rond vijf uur de prijsuitreiking zijn. Volgende week donderdag is er de finale van de spelregelwedstrijd welke door de Schiedamse Scheids rechters Vereniging worden georgani seerd. Op die avond, zullen tevens de prijzen worden uitgereikt aan de winnares. Wie de wisselbeker mee naar huis zal nemen, dat is pas be kend als op die finaleavond de pu pillen antwoord hebben gegeven op de hun gestelde vragen. Dat alles zal gebeuren in zaal Irene en het be gint om 19.30 uur. De toegang is vrij en een ieder is welkom. Het hoogste pupillenteam van SVV gaat een paar heerlijke dagen beleven. Vanavond om tien uur stappen de knapen met hun lei ders op de boot voor een tiendaagse reis naar Engeladn. Het einddoel is Rotherham. Het is een tegenbezoek want verleden jaar zijn de Engelse jongens in Schiedam te gast ge weest. Het team, dat geheel in het nieuw is gestoken (een keurig sport-- costuum) is gast van de Aokwood- school. Het zal een paasvakantie wor den om nooit te vergeten. Schiedammers naar Engeland, Engelsen naar Schiedam. In de Koop mansbeurs ontvangt TSF het Engel se Chelmford, met o.a. de interna tionaal Stuart Gibbs in de gelederen. Zaterdag zal er vanaf 1 uur in de Beurs worden gespeeld. Maandag be gint er om 10 uur een invitatie- toernooi met ongeveer 40 deelne- menden. Voor de liefhebbers is er dus weer voldoende op tafeltennisge bied te zien in De Beurs, vooral als u weet dat twee van Nederlands sterkste spelers namelijk Nico van Slobbe en Peter Joëls daar aan het werk zijn. We blijven nog even bij TSF, want het derde team is kampioen geworden van de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. Het moest daar echter een driekamp vpor spe len met Diveko en Amroba. Niet minder dan zes uur zijn Peter van der Broek, Hans Dries en Aad Broe- ren daarvoor in touw geweest. Met succes overigens want zij sleepten de titel in de wacht. Het team zal nu promotiewedstrijden gaan spelen voor een plaatsje in de landelijke overgangsklasse en ik geloof wel met een redelijke kans op succes. Het bestuur van HBSS heeft alle vertrouwen in trainer Bierhuizen en daarom is het contract met hem dan ook weer verlengd. Het bestuur hoopt dan ook, dat de leden alle medewer king zullen geven aan de heer Bier huizen omdat het dan alleen moge lijk is te komen waar nu reeds iedere tweede klasser naar kijkt, de volgend jaar te vormen eerste klas- P. BUL nu... beduidend goedkoper Fraaie en praktische, verwis selbare tapijttegels verkopen wij als speciale aanbieding op onze tapijt-afdeling 1e etage. Een unieke partij tapijttegels van een bijzonder mooie kwa liteit, ruim 1 cm dik met kurk- onderlaag, normale prijs f.9.- per tegel, nu door een geringe maatafwijking extra voordelig nog géén vijf gulden per stuk. Tapijttegel 47x47 cm U de Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze fantastische partij tapijttegels met kurkon- derlaag, 1 cm dik, ong. 47 x 47 cm, in diverse kleuren, per In verband met Goede Vrijdag géén koopavond Zaterdagmorgen, voor velen een on menselijk vroege tijd om op de eer ste vrije dgg op te staan. Toch zijn er op dat tijdstip in het Beatrixpark al een aantal mensen aan het spor ten. Wat zijn dat voor helden die nu al weer enkele maanden, week in week uit, alle weersgesteldheden trot serend zo vroeg bij de pinken zijn om te proberen in een beetje zuive re lucht iets aan hun conditie te doen. Profvoetballers, die nog voor de wed strijd van zondag, de spieren wat los willen maken? Zijn het andere sport beoefenaren, die door en met een in tensieve training een stapje hoger wil len komen in hun sport? Als de dravende groep naderbij komt, is het wel te zien dat het geen ploeg topsporters is die de behaaglij ke warmte van het bed hebben gela ten voor wat het is en nu de longen volzuigen met frisse lucht en daarvoor door sportleraar uitgekiende oefenin gen verrichten. De soms al wat kalende en dikwijls voorzien van een goed gevormd wel vaartsbuikje" heren en de niet meer „piep" dames willen echt niet meer De positie van het eerste heren- hockeyteam van Spirit is afgelopen zondag niet alleen onaangetast geble ven, maar zelfs relatief verbeterd. Door zelf met 2—0 van Cartouche te winnen en daar Te Werve verloor, heeft Spirit nu drie punten voor sprong op deze club en twee punten op MRHC. Dit alles relatief gezien. De dames daarentegen verloren op onfortuinlijke wijze van Alliance en zijn daardoor uit de strijd om de Am sterdam-Beker. Spirit dat zonder de geblesseerde doelman Van Hussen aantrad, heeft de gehele wedstrijd gedomineerd. Het steriele en doorzichtige aanvaisspel van Cartouche was met bij machte de Schiedamse verdediging, waarin de reserve-doelman in de heie wedstrijd slechts twee gemakkelijke ballen te verwerken kreeg, te verontrusten. Verdedigend stonden de Voorburgers hun mannetje voortreffelijk waarbij wel aangemerkt dient te worden dat zij vaak met 8 man Spirit van scoren probeerden af te houden. Bovendien traentterr zij bij vrije slagen het spel Zodanig te traineren dat Spirit daar een ie genaasi en bijna noodlottig aanvaisspel tegenoverstelde. De striemende regen speelde beide ploegen duidelijk parten. Spirit en met name v.d. Steen wrlde de bal te vaak brengen waardoor er totaal geen verrassing in de Spiritattaques aan wezig was. Wel kreeg Spirit als ge volg van de grote druk op het Car touche doel een drietal strafcorners te nemen, die echter door de modde rige terreinomstandigheden geen ef fect sorteerden. Voor de rust werd er niet gescoord. In de tweede helft kreeg het spel van Spirit, naarmate de strijd vorder de, een verkrampt karakter. Aanval na aanval golde op het doel af maar zonder resuhaat. De gestaag neerval lende regen en het daardoor steeds slechter wordende veld maakten combinatiespel onmogelijk. Geheide kansen van Van Lingen en Wassen- berg werden om hals gebracht, ter wijl een venijnige senuaver van Kou- wenhoven rakelings naast ging. De tijd begon te dringen en Cartouche rook de kans om met de halve winst huiswaarts te keren. Met nog tien mi nuten speeltijd brak de goed spelende Was&enoerg plotseling razendsnel door en scoorde fraai10. Spirit begon opeens rustiger te spe len wat natuurlijk niet verwonderlijk was. Vijf minuten voor 't laatste fluit signaal bediende Van Lingen Kleine- koort op links, die met een keiharde back-sticks voorgaf. Hoefsloot, attent ais hij is, rondde deze zeer goede combinatie met een schitterend doel punt ai20. Met Pasen wordt er niet gespeeld, maar een week later is Spi rit de gast van Cartouche. Spirit heeft voldoende kwaliteit om ook deze wed strijd in zijn voordeel te beslissen, maar gemakkelijk zal het niet zijn; dat neeft dieze ontmoeting wel aange toond. De stand aan de kop is nu: Spirit 11—18, MRHC 10—14. Te Wer ve 1013. Op het open en daardoor winderig veld van Alliance in Haamstede kwam Spirit reeds na vijf minuten achter door een strafbully. Was liet toekennen van de strafbully al een ar bitraal dwalen, nog erger werd het toen de scheidsrechter de bully ge heel onnodig over liet nemen. Spirit zat echter niet bij de pakken neer en zette, meestal via Mar. Kloos ge organiseerde aanvallen op, die echter de beslissende duw misten. Zo push te Anja van Beeren net naast, net als Mar. Wassenberg. In de tweede helft ging de strijd gelijk op, met goede kansen aan beide kanten. Ondanks de barre weersomstandigheid bleef de wedstrijd het aankijken volkomen waard. Het was tenslotte de gelukkig ste ploeg die won. De competitiewedstrijd tegen Leoni- das werd kort voor het beginsignaal atgekeurd wegens de slechte terrein omstandigheden. In Dames II heeft Spirit de eerste kampioen gekregen. Met meer dan 80 voor en slechts 2 tegen haalden de dames ongeslagen de buit binnen. Naar verluidt waren zij teleurgesteld omdat er twee tegen doelpunten gescoord waren. Er zullen in de toekomst wellicht grotere teleur stellingen geïncasseerd moeten wor den. hoger op in een bepaalde sport. Zij proberen hun lichaam te geven wat dal in feite de hele week te kort komt. Alle dames en heren die daar in ons onvolprezen Beatrixpark lopen huppelen en springen op een uur dat menigeen nog op bed ligt, doen dat om een beetje fit te blijven. Hele da gen op een kantoorstoel, achter een werkbank, in een auto of sloven als huisvrouw, geeft het lichaam niet waar het om vraagt. ,,Je moet gewoon even opnieuw energie opdoen voor de hele week", aldus een der deelnemers. ,,Het kost wel weer elke zaterdag moeite en het is elke keer weer een zelfsoverwin- naast het bed te staan. Als het dan zo koud is als enkele weken geleden, dan valt het helemaal niet mee. Als je dan toch weer hier in het bos ben, is het tocH weer heerlijk en je voelt je na afloop gewoon een an der mens. Je komt eens uit de sleur van alle dag." Een huisvrouw: „Keen, een naam hoeft niet. Mijn man blijft thuis bij de kinderen. Het is gewoon fijn even uit de sleur te zijn van alle dag. Da delijk is het weer jachten. Voor de kinderen zorgen boodschappen doen en dan weer eten klaar maken. Ik doe het allemaal graag, anders zou ik geen goede huismoeder zijn, maar hier kan even mezelf zijn. Het is voor mij gewoon een uurtje ontspan ning, dat een mens bij de beslomme ringen van alle dag toch nodig heeft. Een jonge vrouw, secretaresse en daardoor de gehele dag tussen twee muren op de stoel vertelde: Ik vind dit heerlijk en u kunt me geloven of niet, maar ik leef gewoon naar dit ongedwongen uurtje sporten toe. We doen dit nu haast een jaar en ik voel me er drommels goed bij." Uit alles blijkt, dat het initiatief van sportleraar Doek Hollander, ver leden jaar genomen, goed geslaagd ge noemd mag worden. „Er zijn er in de loop van de maanden dat we hier nu bezig zijn, maar heel weinig afge vallen. Er kwamen nogal nieuwe aan vragen, maar omdat een nieuweling niet ineens de oefenstof op kan pak ken waar we nu mee bezig zijn, wil ik een nieuwe groep formeren. Naast de training het bos, kunnen de dames op maandag van 7-8 uur in de gym nastiekzaal aan het Broersvest terecht om de conditie bij te schaven en de heren op dinsdagavond. De training in het bos is elke zaterdag van 8.30 uur tot 9-30 uur. Liefhebbers kunnen zich dus in het Beatrixpark of op maandag ep. dinsdag aanmelden. nu... beduidend goedkoper Om tijdens de camping nét zo lekker te slapen als thuis in Uw eigen bed en om een on verwachte logé een prima slaapplaats aan te kunnen bie denzijn deze opklapbare veertjesbedden de oplossing. Komfortabele rustbedden, ge makkelijk op te bergen en mee te nemen in de wagen, de pri ma kanvas loper verend opge hangen, het hoofdeinde ver- stelbaar en rondom versterkt door een speciale bandnu voor nog géén negentien gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze Camping afdeling, tweede etage deze handige en komfortabele veer tjesbedden, het hoofdeinde verstelbaar, in oranje voor m Kompleet met polyaether ma tras 32.80 In verband met Goede Vrijdag géén koopavond GUn tel, of schrift bi De 72-jarige mevrouw M.D. fiet ste over het rijwielpad langs de B.K.-laan, toen nabij de A. Prins laan de 20-jarige takelaar G. H. R. met de door hem bestuurde auto geen voorrang verleende en de wiel- rijdster aanreed. Zij had rugklach ten en werd voor onderzoek door de GGD naar hel ziekenhuis vervoerd en later naar haar woning.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4