m r 1.f JJr Deen Ole Madsen: nooit meer als prof spelen E.H.B.O. geeft feestavond Opening van zaken Lt^20.- Tentoonstellingen in Stedelijk Museum orgels DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 APRIL 1969 S'dam 17 Zorg dat U bij de eerste be hoort (dan heeft U immers de grootste keus) als wij dit prachtige kunstleer voor zo'n aantrekkelijke prijs -gaan ver kopen. Kunstleer, de gemakkelijk te onderhouden chique wandbe- kleding, in tientallen kleuren en dessins en in verschillende kwaliteiten, waaronder enkele die geschikt zijn voor de slaap kamer en de bekleding van keukenstoelen. Nu koopt U dit prachtige kunstleer, 130 cm breed, (de prijs is nog nooit zo laag ge weest), per meter voor nog géén een gulden zestig. kunst leer 130cm breed Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit kunstleer in een groot assortiment kleuren, des sins en kwaliteiten, 130 cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Bijeenkomst NCVB Voor de afdeling Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal dinsdag avond 15 april in de zaal van DE Magnalia Deïkerk ds. J. Bouter- se uit Vlaardingen spreken over: „Valse en ware profeten". Op 13 mei spreekt mevrouw L. C. Bot-Don over: „Leven in en met de wereld". Dit is een aanbieding kamer breed nylon tapijt, dat door de grote soliditeit met recht het ideale gezinstapijt ge noemd mag worden. Kamerbreed nylon tapijt met rubber wafelrug (hespaart een ondertapijt). Doordat bij de strenge kontrole kleine foutjes werden ontdekt, verkopen wij dit nylon tapijt van 370 cm breed, extra voordelig, per me ter voor nog géén vijf en zestig gulden. kamerbreed nylon tapijt Neemt u de maat kamer mee Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit kamerbreed ny lon tapijt met rubber wafelrug, 370 cm breed, in de kleuren groen, goud, cognac en beige per meter wond tot 9 uur op Elke vrijdagavond to Ook maendegmorgen open 6 Sin tol. of schrift, but „Dit was" zei de Deen OLE MADSEN met een somber gezicht" een slecht besluit van mijn korte vakantie in Nederland." Met zijn vrouw, die over enkele maanden haar eerste baby ver wacht, hield hij zich op in het res taurant van het Feijenoordstadion, waar hij even tevoren de helse Rotterdamse derby had gadegesla gen. Sparta is me erg tegengevallen" biechtte Madsen op. In de Voorhoede zit geen tempo. Er lopen, goede spe lers, maar ze kunnen elkaar niet vin den en de voorste linie hangt als los zand aan elkaar. Dat is bijzonder jammer, temeer omdat naar mijn ge voel het elftal met een geweldige in zet speelt. Er is prachtig gestreden Vobr een beter resultaat en eerlijk ge zegd was het helemaal niet zo gek ge weest wanneer Sparta een puntje uit. deze geladen derby had meegekre gen". Direct na de wedstrijd Feijenoord Sparta keerde Madsen naar Dene marken terug. In zijn land is onlangs de voetbalcompetitie begonnen en daarin speelt de ex-Spartaan weer 'n rol van grote betekenis. Driemaal per week traint hij en het is zelfs waar schijnlijk dat hij straks weer zal wor den opgenomen in de selectiegroep voor het Deense nationale elftal. Of schoon Ole Madsen in uitstekende vorm verkeert en voor Sparta weer een aangename aanwinst zou zijn, voelt hij er helemaal niets voor naar ons land terug te keren. „Ik heb er altijd bijzonder leuk ge speeld, maar ik heb definitief een streep gezet onder het profvoetbal. Ik blijf fijn in Denemarken, waar ik be drijfsleider ben in een bierdepot. Een goed betaalde baan en wat het voet vallen betreft: in de gelederen van de amateurs kom ik heel goed aan mijn trekken". Zesdaagse Ofschoon de financiële consequen ties van de tweede Rotterdamse Zes daagse zich moeilijk laten overzien, kan worden gesteld dat het evene ment een mislukkig is geworden. Er zijn avonden en middagen geweest dat slechts een handjevol toeschou wers de piste omzoomde en zij heb ben kunnen vaststellen dat er sport van slechte soort is geleverd. De organisatoren hevelen de oor- de sof over naar het goe- hebben gegeven buiten te vertoeven, in plaats van in een hal waar een zeer matig én kermisachtig vertier wordt geboden. Het excuus van het weer gaat vanzelfsprekend niet op. Wie rond deze dagen iets op touw zet, dient er rekening mee te nouden dat de zon zo nu en dan eens door breekt. De werkelijke oorzaak van het fa len zal naar onze mening dezelfde zijn waaraan de Six-jours in Amster dam is overleden: een tweederangs \ertoning die wordt gepresenteerd on der de naam „sport", maar die daar helemaal niets mee te maken heeft. Het is niet verwonderlijk dat het pu bliek ook in Rotterdam dit ballonnetje heeft doorgeprikt. Stevi De meest verguisde man in het Rotterdamse stadion was maandag middag arbiter Lau van Ravens, die soms nogal vreemd laveerde en die zich enkele malen de onstuimige woede van het legioen op de hals Haalde. Gelukkig voor Ravens won Feijenoord tenslotte de ontmoeting zodat enkele beslissingen van bijvoor beeld ten nadele van Kindvall niet doorslaggevend waren. Nog steeds ligt er de vraag of de bal inderdaad achter de lijn was ge weest toen de voorzet Kindvall be reikte voor het eerste doelpunt. Tegen over de opvatting van Eijkenbroek dal de bal vanachter de lijn werd te ruggehaald. staat de resolute me ning van Lau van Ravens, die. be komen van de schrik, maandagavond zei: „De bal was beslist niet achter geweest. Daar durf ik mijn hand voor Ir, het vuur te steken. Overigens was het voor mij hele maal niet zo'n moeilijke wedstrijd. Natuurlijk laaien de hartstochten in een dergelijk treffen altijd hoog op. Vooral toen Sparta tegen de verwach ting in de leiding nam onstond er Open Deurdiensl in Vredeskerk De commissie van het Opendeur- werk organiseert aanstaande zondag een Open Deurdienst in de Vredes kerk aan de Prof. Poelslaan in OucN Mathenesse. Aanvang 10 uur vm. De Open Deurdienst zal worden ge leid door ds. H. J. Groenewegen en pastoor Landsman van de rooms-ka- tholieke kerk. A.N.W.B. opent bijkantoor De ANWB zal in de loop van de volgende maand aan de Parkweg in Schiedam een bijkantoor openen, zulks ook ten dienste van leden in Maassluis en Vlaardingen. Het kantoor wordt ondergebracht in de nieuwe nog in aanbouw zijnde flati ..nooit meer prof.... een nare situatie waarin ik de touw tjes extra strak heb moeten houden. De zenuwen gaan op zulke momen ten meespelen en als scheidsrechter mag je dan niets meer tolereren. Het is mij overigens wel opgevallen dat Feijenoord tegenwoordig een heel stevige partij voetbal speelt. Hoe reageert een scheidsrechter als Lau van Ravens wanneer uit zestig duizend kelen een oorverdovend pro test over zijn beslissingen van de tribune daalt. „Ach. prettig is dat natuurlijk niet en ik mag niet zeggen dat het me niets doet. Ik laat me er echter niet door beïnvloeden. Een arbiter kan het helaas niet iedereen naar de zin maken". Na het fortuinlijke en magistrale optreden van Ove Kindvall de laatste dagên (mede geïnspireerd door het sprankelende spel van Coen Moulijn) is de vraag zeer actueel of Kidvall de daad bij he woord zal voegen en op het eind van dit seizoen de benen zal nemen naar Zweden. Dit lijkt een loos dreigement, omdat de nu 25-ja- rige Zweed voorlopig nergens méér zal kunnen verdienen dan op de groe ne velden. Of hij dat volgend jaar op het groene veld van de Rotter damse kuip zal doen is nog wel de vraag. Commentaar van de sympathieke Zweed na zijn succesvolle optreden tegen Sparta: „Als Feijenoord me dan inderdaad zo graag wil houden zal er heel goed betaald moeten wor den". Zo'n trainingspak is de ideale speelkleding voor Uw peuters, waarin ze zich prettig kunnen bewegen en ravotten, dit ijzer- sterke pak kan er tegen. Helanca kindertrainingspak met rits in het voorpand en helanca boorden en manchet ten. De fijnste kleding voor de vakantie, op de camping, aan 't strand, nu voor bijna de helft van de prijs. Helanca maat 86 - maat 104 110-116 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze ijzersterke he lanca trainingspakken voor jongens en meisjes van 1 tot 6 jaar, maten 86 t/m 116 in de kleuren koren, donkerblauw, zwart en groen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Ciin tel. of schrift best nu... beduidend goedkoper Platenverzamelaars kunnen hun hart weer eens ophalen in onze disko-hoek, want er is een geheel nieuwe serie van ruim 20 L.P.'s aan de Sunder land platenkollektie toege voegd. Deze Topasserie bevat stuk voor stuk unieke opnamen die zowel mono als stereo afspeel baar zijn.. Enkele titels: Balalaika en Taiga, twee l.p.'s met prachtige Russische liederen, een Ope retteplaat, gezellige platen met leuke Zwitserse volksliedjes en vele andere. Deze 30 cm langspeelplaten verkopen wij per stuk voor nog géén drie gulden. ereo ook mono afspeelbaar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur v kopen wij een kleine 100 v schillende 30 cm L.P.'s, wa onder de nieuwe Topasserie, stereo en mono afspeelbaar, per stuk voor >n° j- Ned. Prot. Bond. West ds. A. D. R. G v d. Voe Geref. kerk (Vrijgem.), Kerkgemeenschap tot v Hersteld Aposti Leiding: majoor en mevrouw Zuide Baptisten Gemeente, gebouw Ire uur dienst Chr. Geref. kerk. Waranda. 9.r,u J. van Amstel uit Middelburg. 15.00 VLAARDINGEN - Remons Elke vrijdagavond tot 9 uur open De afdeling Schiedam van ds ver eniging EHBO geeft zaterdag 19 april in Musis Sacrum een feestavond. Hieraan wordt medewerking ver leend o.a. door Franky Loretti en dp Philicorda's. de „Dancing Ladies" Yvonne Leclerco en ballet. Verder zijn er enkele sketches en ls er bal met muziek van de Marotta's. Vijf leden van deze EHBO-afdeling zijn geslaagd voor de cursus lande lijke opleiding tot uitbeelding van van slachtoffers (LOTUS). Het zijn mevrouw E. Veenhof-Berg- sma, mejuffrouw A. Geurtsen, me, juffrouw G. T. M. v.d. Lende, de he ren F. A. Somehi en L. M. Tessers. Entre Mous brengt Huis vol herrie In het kader van de toneelwedstrij den van de Schiedamse Gemeenschap brengt donderdagavond 10 april de toneelvereniging „Entre Nous" de klucht ,,'n Huis vol herrie". Medewer kenden zijn: Leo Baartmans, Tini Poppe-Hersbéch, Leen Valk, Yvonne Boutestein, Luus Poppe-den Brinker, Nico Bouman, Els Rebers- Dries, Ane de Magnalia Deïkerk ds. J. Boute r- bach en Jos Bouman. De regie is in handen van mevrouw T. Houer. De laatst^ avond in dit seizoen is op 24 april, waarop „Het Zuiden" een opvoering zal geven van „Paradise Place". Eén van de oudere pandèn aan de Lange Kerkstraat in Schiedam heeft weer een nieuwe bestemming gekre gen en het interieur heeft een goede verandering ondergaan. De beide Echtparen Frederiks en de H'olff hebben ei; onder de naam „Fre- wo", een naamcombinatie dus, een winkel geveptigd met een unieke col lectie bloembakken, die speciaal voor het aanbrengen van wat meer bloem- versiering aan balkons benut kunnen worden. Zoals men zich zal herinneren, heeft ons blad enkele jaren geleden hier toe een actie gevoerd, die goede resultaten heeft opgeleverd. Verder zijn er siervazen in veel va riaties, beklede bloembakken voor binnenshuis, er zijn barbecues, vo gelhuisjes, tuinkabouters en al het geen meer voor huis en tuin tepas kan komen. Er is ook aandacht besteed aan ro tan werk. ff'frts e meuv.Me (ij WurliTzer n GAWINA ELECTRONISCHE ORGELS ijl U speelt - SYSTEEM SPAAR So c°r^°rdüi grootst* 995.- tot 28,000.- OokinHUUR llijks geopend van 8.30 tot 18.00 uu"r, Vrijdagavond tot 9 uur. Westersingel 42-44, Rotterdam, telefoon (010) 136400. R lijnen. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk: 10.00 uur eerw. heer L. Schip per. Delft. 19.00 uur ds J. G. Jansen Sehie- St. Martinuskerk: 9.30 uur ds A. Ie Coq, r ds K. H. Schuring, In het Stedelijk Museum te Schie dam is de tentoonstelling „Salon van de Maassteden 1969" nog tot en met zondag 13 april voor museumbezoe kers te bezichtigen. Bovendien zal het museum gratis toegankelijk zijn op vrijdagavond 11 april' zaterdag 12 april en zondag 13 april. Het Stedelijk Museum Schiedam zal i.v.m. de afbraak van de Salon en de opbouw van de nieuwe ten toonstellingen gesloten zijn van 14 april t.m. 18 april 1969. De kunste naars, die werk op de Salon van de Maassteden hebben, kunnen dit werk op dinsdag 15 en woensdag 16 april komen afhalen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Van zaterdag 19 april 1969 af zal het museum weer open zijn. Er Zijn dan twee tentoonstellingen te bezich tigen n.l. van 19 april tot 19 mei 1969 twee- en driedimensionale weefsels van Magdalena Abakanowicz en van 19 april tot 5 mei 1969 de tentoon stelling Jonge Nederlandse Kunst 1968. De organist Kees Bak zal op za terdag 19 april a.s. van 15.00 tot 16.00 uur een concert geven op het orgel in de aula van het museum. Dit con cert is gratis toegankelijk voor mu seumbezoekers. OECUMENISCHE BIJEENKOMST „Het gezag van de bijbel" is het onderwerp van de oecumenische ge spreksbijeenkomst die aanstaande zondag 13 april, wordt gehouuden in de zaal onder de Opstandingskerk, in gang Dr. Kuyperlaan, aanvang 19 u. De gehele samenkomst zal zodanig worden gehouden dat om 20 uur wordt geëindigd. Belangstellenden kunnen tijdig weer thuis zijn om via de kijk kast een nationaal sportgebeuren te volgen. Wacht geen dag langer met het kopen van een wandelwagen, nu midden in het voorjaar is 't tijd om te gaan wandelen met de kleine en te genieten van zon en onmisbare buiten lucht. Hoge wandelwagen met een moderne, funktionele vormge ving. Uitgevoerd met zwaar ver chroomd onderstel, riemve- ring (de beste vering die er is), hoge wielen die met een hand omdraai af te nemen zijn, ge heel opvouwbaar onderstel, afneembaar en omkeerbaar zit je met verstelbare rugleuning en voetenplankje, remmen op 2 wielenkortom een klasse wagen! U koopt deze wandelwagen, in opgevouwen toestand gemak kelijk op te bergen, nu (het is bijna onmogelijk) voor iets meer dan vijf tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij voor alle prijs- en kwaliteitsbewuste moeders de ze prachtige wandelwagen, de mooiste en modernste wagen die U zich kunt dromen, in Elke vrijdagavond tot 9 uur open Gevonden en verloren litie te Schiedam, dagelijks van 9.00—17.00 uur. behalve op zaterdag en zondag- plastic regetibroek; armbandje met plaatje: porte monnee met inh.; knipporiemonnee met in houd; dubbele fietstas: knipportemonnee met tei: bril: rin'g met 4 sleutels; lipssleutel en keidersleutel: ring met 3 sleute,s: dames handschoen: t paar bruine damesliandsehoe- nen: sierring: bromfietsplaatje: bruine hond (teef). Te bevragen bij de vinders: camera. Koe vermans, Rijnstraat 15a; kruiwagen, P. A. Slot. Joh. Westerweelstraat 9 te Vlaardin gen; 5 boeken, v Giezen, B.K. laan 210: wieldop en sierring, Scholte. v Swindenstr. 55a. bromfietsplaatje, Smits. Jacques Urius- piein 65; kinderfietsje. Kalkhoven. Mackal.1- slraat 45; houten kinderstep, voetbal en springtouw, v. Lpe.ihout, Joh. Straussplein 4: kinderspeelgoed, Postkantoor. Lange Nieuwst raat: 1 paar bruine herenwanten, mevr. Meijer, v. Ruijsdaeilaan 18b; 1 paar gebreide kinderhandschoenen. Postkantoor. handschoenen. J. de Ron. Deiflandseweg 380: bril. Brouwer. Putsestraat 29 te Rot terdam: bromfietssleutels. P v.d Mast. viaardingerdijk 239a: Roëllstraat. 4: padvindersmes. Lorentziaan 49c: aktetas. J. F, Scheffer. Fs- briplein portefeuille met inh.. mevrouw Meijer, v. Ruysdael'aan 18b: kinderpore- Schepen, Rozenburgerstr. >8: zeil- Oranjestraat 33; medaillon (horoscoop), v. Doro. Meeuwenstngel 11 u - 1 bankb'd ietten, Café de sleeptros. Hoogstraat 192: armband horloge. C v.d. Velde. Fabristraat 6: he- renpanta'lon. mevr. Jeup. Singel 132: bad'a- ken. mevr. Bréedijk Ed. v. Beinumlaan 30; uniformpet. Martens. Viaardingerdijk i'3: badhanddoek en zwembroek, Adm Huize Thurlede. B. H. Gretelaan: dameshoed. Lange Nieuwsttaat: breiwerk. Op de Stogebanweg stak de 3-jan- ge Robbert Jan Burger plotseling de weg over en werd door een auto aan gereden, bestuurd door de 53-jarige aannemer P. K. Het kind werd licht gewond. Ingebroken is in het theehuis de Ketel. Er werden 20 pakjes sigaret- electronische vanaf 325,-contant plus één gulden per dag uw trotse bezit! gratis orgelles Bij aanschaf van een electronisch orgel Krijgt u gratis orgellessen in onze concertzaal. Joh* de Heer Oostzeedijk 330, Rotterdam, Tel. (010)115255 wereldmerken keuze uit meer dan 100 instrumenten CONN-HAMMOND-RI-HA (alléénvertegen woordiging voor Rotterdam) PHILIPS-SOLINA e.a. demonstraties u kunt elke vrijdagavond tussen 8-10 uur geheel vrijblijvend de orgels horen, zien en zelf bespelen. huur met recht van koop!

De Havenloods | 1969 | | pagina 17