/ATEN WE L m 3. Met Andere Woorden or 98 life o o o 's o o q| Brigadier Piet en de semi-prof 2 DE HAVENLOODS DONDERDAG 10 APRIL 1969 bovenblad 3|6x48 cm benedenblad 22x30 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze projektietafels met twee bladen in houtnerf effekt (het bovenblad is ver stelbaar), totale hoogte 100 n 18 rr t beige Elke vrijdagavond tot 9 uur open „Leven en spel" stand CRM op Huishoudbeurs Het grote succes van vorig jaar was voor het ministerie van CRM aanleiding om ook dit jaar weer deel te nemen aan de Internationale Huis houdbeurs, die van 11 tot 20 april in het RAI-gebouw te Amsterdam zal worden gehouden. Het thema van dit jaar zal zijn: „De creatieve vrouw." De stand van CRM is nu een stuk gro ter en zal 220 m2 bedragen (vorig jaar 40 m2). Deze grotere ruimte is nodig, omdat gebleken is dat op een klein oppervlak geen voldoende ser vice aan het publiek kan worden ge boden. De CRM-stand zal een plaats krijgen vlak bij de ingang, tussen de Zuidhal en de Europahal. De bezoe kers zullen bij hun entree onmiddel lijk worden geconfronteerd met het ministerie van CRM. De stand van CRM zal als thema hebben „Leven en Spel" Twee andere stands zullen worden ingericht als informatie-centrum. Ook 's avonds kan men daar terecht bij een team van sociale raadslieden. Hiervoor is spontane medewerking verleend door de gemeente Amster dam. Andere instellingen, die gedu rende de huishoudbeurs ten dienste zullen staan van de burger, zijn: Ge zinszorg; Centrale Raad 'voor Ge zinsverzorging; Bijzonder Jeugd werk in Internaatsverband; Bijstands zaken; Dagverblijven voor geestelijk gehandicapte kinderen; Volksontwik kelingswerk (Education Permanente) Maatschappelijk Advies en Informa- tiebur. Verder wordt er vooral aan dacht geschonken aan het woonwa- genwerk, het bijzonder opbouwwerk, openluchtrecreatie. natuurbescher ming, monumentenzorg en biblio theekwerk. Evenals vorig jaar, zal ook nu weer een meningspeiling wor den gehouden. Dit keer over de Al gemene Bijstandswet. Als U Uw vakantiedia's of -films wilt projekteren, moet U zich dan nog steeds behel pen met tafeltjes, boeken, enz. om de juiste projektiehoogte te vinden? Kom dan nu naai onze afdeling Fotografie. Daar verkopen wij als speciale aanbieding solide projektieta fels van beige gemoffeld buis met een doorsnede van maar liefst 18 mm. Een stabiele tafel, die ook op een ongelijk vloeroppervlak i stevig staat (door de stel- schroef aan de poot te ver draaien) met verstelbaar extra groot bovenblad dat dooV de geborgde schroef niet kan los- klappen. Deze projektietafel, totale hoogte ong. 100 cm, koopt U met dubbelblad voor nog géén KLAVERJAS-T0ERN00I Op dinsdag 22 april organiseert het Comité Bustochten Kralingse Be jaarden weer een klaverjas-toernooi in de zaal van „Het Vrije Volk", Slaak, ingang Emanspad. Bij dit veertiende toernooi zal gespeeld wor den aan 40 tafels en er zijn 80 prach tige prijzen beschikbaar. Inschrijvin gen kunnen geschieden tot en met 21 april 1969 bij de hoofdportier van „Het Vrije Volk", Slaak 34 en bij mevrouw C. M. Paak-Van Werven, Chris Benriekerslaan 25c, Rotterdam. Livht uil Tegenwoordig komt het uittreden van priesters en kloosterlingen zo veelvuldig voor, dat men er nauwe lijks nog van schrikt. Men beschouwt het steeds meer als een normale mo gelijkheid en men maakt er zelfs grapjes over. Zo wordt verteld dat in een bepaald klooster zo dikwijls pa ters de deur uitgingen om nooit weer terug te keren, dat broeder portier, op het moment dat hij zelf voorgoed de benen nam, een papiertje op de voordeur achterliét met het verzoek: wil de laatste zo vriendelijk zijn om nog even het licht uit te doen? (Uit „In de rechte straat") ièrijsuurd In de bioscoop Rex in Rotterdam draait deze week de film „Hercules in de hel van Dzjengis Khan". Her cules dateren wij op een flink aan tal eeuwen voor onze jaartelling. Het moet een wakkere knaap geweest zijn die heel sterke staaltjes op zijn naam heeft. Alle respect daarvoor. Dat zo'n man de filmmakers inspi reert is een duidelijke zaak. Er zijn Vlaamse bijbel dag 1 mei Zowel voor hen die op 1 mei de- Vlaamse Bijbeldag te Antwerpen willen bezoeken (sprekers prof. dr. H. Jonker uit Utrecht en ds. G. N. A. Hendriksen -uit Denderleeuw) als voor hen die dezelfde dag willen deelnemen aan de Marnixactie (lec- tuurverspreiding) zorgt de Vereni ging „Protestants Nederland" voor goedkope reisgelegenheid. Bij voldoende deelname vertrekken de bussen uit Den Haag (Terminus), Delft (station), Rotterdam (C) en (Zuid om respectievelijk, 8 uur. 8.30, uur. 9 uur en 9.30 uur voormiddags) Terug op de plaats van vertrek om streeks middernacht. Aanmelden bij: Reisbureau States Express, Slaak 30 te Rotterdam-16 telef. 010-115339. i dan ook heel wat Hercules-films in omloop. De heer Dzjengis Khan is ook zo'n figuur die de filmproducenten aan spreekt. Een onaangenaam heer die er graag flink op los timmerde, ver gezeld van zijn „horden". Aangezien het een mongool is worden hem auto matisch ook heel wat wreedheden in de rijlaarzen geschoven. Niettemin leefde Dzjengis volgens onze jaartel ling omstreeks 1100 En wij betwijfelen of zelfs de wre de Dzjengis er genoegen in schepte zich te vermaken met een afgeleef de grijsaard als Hercules in die tijd toch zeker geweest moet zijn. \aaht of hl ooi Onder invloed van de „nieuwe mo raliteit" kan van. een actrice-film ster worden verwacht, dat zij in ten minste één scène per film naakt op treedt, zo lezen we in een persbericht -van ,,20th Century-Fox" over de film ,100 geweren". Raquel Welch, de hoofdrolspeelster in deze film, zegt zelf volgens het persbericht: „In 100 geweren hebben we geen naaktscè nes. In een film moet het zin hebben en ik zou het slechts doen als ik ver trouwen in een regisseur zöu hebben. De juiste regisseur en het juiste sce nario zijn twee voorwaarden voor naaktscènes. Er zijn heel weinig re gisseurs, die aanvaardbaar een naaktscène kunnen regisseren". Waaruit dan maar weer blijkt, dat het 'm niet zit in het uitkleden al leen. Toch moest Raquel Welch in die film douchen ten aanschouwe van 300 Mexicaanse soldaten. Nu bedach ten de makers van de film, dat het weinig zin zou hebben een naaktscène te rgisseren, die toch niet door de censuur heen zou komen. Aangezien de filmster toch verleidelijk moest doen tegenover de soldaten, werd be sloten dat zij haar rok uit zou trek ken en een blouze, die door het wa ter doorzichtig zou worden, zou aan houden. Een stukje hypocrisie van de bovenste plank dus. In dezelfde film bedrijft Raquel Welch een liefdesscène met een ne geracteur Jim Brown. Bij die scène mochten alleen de regisseur en twee cameramensen aanwezig zijn. Uitge breide voorzorgsmaatregelen moes ten voorkomen, dat onverlaten met fototoestellen -clandestiene plaatjes schoten. De negatieven van deze scène werden tot vlak voor de pre mière van de film in een kluis opge borgen.' Later zei Jim Brown, die zich ergerde aan de vele vragen over deze scène, dat hij Raquel Welch ..oppervlakkig, zonder diepte en flauw" vond, hetgeen de filmact'rice bijzonder boos maakte. Die woede moest -ze echter steeds weer laten va ren, wanneer beide filmsterren sa men voor de camera stonden.... n|la... beduidend goedkoper Nu we al weer midden in het voorjaar zitten, wordt 't tijd om een of meer fijne weekend shirts voor vacjer uit "te komen zoeken. Herhaalde aanbieding week endshirts, in vlotte dessins. De fijnste dracht tijdens vrije uren thuis of buiten. Shirts van een prachtige kwali teit zelfstrijkerlde popeline (ge makkelijk tijdens de vakantie), zowel open als gesloten te dra gen, per stuk voor nog géén tientje. zelfstrijkend Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze zelfstrijkende popeline weekendshirts, in leu ke ruitdessins en uni struktuur in meerdere kleurstellingen, in alle courante klke vrijdagavond tot O O O O O O 10 O wl 11 O 13 11 16 17 VZ io 21 Q li 0 23 0 K 0)1 li iJLanglust" verdwenen Het Rotterdams Dameskoor „Zang- lust", dat op 15 september 1947 werd opgericht en o.l.v. Piet Struyk in de loop der jaren sterk is uitgebreid, verandert zijn naam in „Rotterdafins Dameskoor". In de ko mende winter wordt de opera- „Na- bucsco" van G. Verdi in concertvorm uitgevoerd met medewerking van solisten, mannenkoren en orkest. Er zat een fout In de puzzel van vorige week. De omschrijving van een van de woorden van verticaal 15 was „waterkanf'en dat klopte niet. Het had moeten zijn „gelaat". Dat stond er echter niet en bij de beoor deling hebben wij dan ook dat woord niet meegerekend. Toen was het ver der geen probleem meer en de prijs gaat naar J. van der Horst, van War- wijekstraat 27, Hoek van Holland. Voor de puzzel van deze week kan de oplossing een gezegde weer op een briefkaartje geschreven wor den. Sturen naar: Puzzelredactie De Havenloods. Westblaak 25. Rotter dam. In de linkerbovenhoek vermel den: MAW 56. De oplossingen moeten voldoende gefrankeerd uiterlijk dinsdagmorgen twaalf uur bij ons binnen zijn. Op elke regel komen 5 woorden van resp. 3, 4, 5, 6 en 7 letters. Elk woord is samengesteld uit de letters van het, voorgaande woord met toe voeging van één nieuwe letter. Voor beeld: zou de omschrijving luiden „vlaktemaat - bericht - begroten - wijze - moskeetoren", dan moes-t wor den ingevuld „are - mare - ramen - manier - minaret". Bij juiste oplos sing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden een gezegde. 1 boom, groente, els, plooi, bede vaartganger. 2 grote 'toetbop, soort-paard, deel van boom, geur afgedtn, wandelen. 3 bijeenhorend stél. plek, vesting, ook, doel. Dinsdag 15 april vertelt mevrouw J. Pijpers in de Grote Zaal van de Bergsingelkerk, Bergsingel 150 Jordanië, Syrië, Libanon en Israël Aanvang 10 uur 's morgens. Openbare Bijeenkomst van de WD, afd. Rotterdam in hotel Atlanta, Aert van Nes- snsdag 16 april I tr. W. Geertse- il houden over het or Bestuursrechtelijke problematiek bevolkingsagglomeraties. Daarna discussi Na afloop van de discussie volgt een leden 4 tak, deel van voet. voorzetsel, sponne. aantrekkend metaal 5 booim, vogel, soort sabel, naar ling, soort hengelen. 6 schrijfgerei, balk. hekwerk, wan kel. alle! twee. 7 bedorven, bundel (vruchten), krachtig, hinderen, soort heraut. 8. bar, roofvogel. Noorse componist, reuk afgevend, steeds. 9 vordering, titel, lichaamsdeel, boom, stipt. 10 eega, het zij zo, soort verzotheid, bioscoop, mechanisch werktuig. 11 bezit van boer. moment, dulden, bij opbod verkopen, onderdeel van band 12 verenwisseling, melkklier. bouw val. wisselen, niets uitvoeren. 13 onb. v.n. woord., ceremonie, vis, uti °a venpeil. steensoort. 14 slot van opsomming (afk), prooi zoeken, stoppen, beroep, alleen. 15 droog, kleur, cowboyfeest, deel van ei. zonder geld of goed (haveloos) 16 metalen staafje, breiterm, zang stem, in mindering brengen, kluit. 17 plant met aarde, vergrootglas,- soort .sleutel, ingedijkt land, plaats in N. Brabant 18 zeepwater, aar.' vlet. afbreken, gorgelen. 19 paard, graanafval, nest. boezel aar. metaalafval. 20•nieuw (voorvoegsel), gebied, min nen. navorsing, trouwverzoek. 21 Europeaan, pauze, deel van auto, een der moordenaars van Caesar, krachtig. 22 grondsoort, zwarte stof, leger-' deel, land onder de Keerkringen, per honderd. 23 soort hond. Amerikaans land, soort benzine, met poriën, Griekse zanger. 24 baardje, zediig, ordeteken, hees ter, landelijk. 25 meertje, bakmrichting, prijzen, (be)tasten, briefomslag. 26 walrus, Spaanse rivier, draaiend gat maken, landbouwbedrijf uitoefe-- nen, borstel. Bent U morgen op c houd-afdeling voor zo'n delige broodtrommel, dan gelijk eens aan de cam ping, daar heeft U 'm evengoed broodnodig. Broodtrommel van slagvast plastic, enorm praktisch, licht in gewicht en gemakkelijk te reinigen. De trommel is uitgevoerd in twee kleuren met handgreep in deksel, nu voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze broodtrommels van slagvast plastic, met prima sluitend deksel, in de kleuren oranje en geel Elke vrijdagavond tot 9 uur open j^L „Mooi zo", lachte Piet, die het beter vond zijn ware naam niet te vertellen aan die kennelijk buitengewoon slimme inspecteur van de Criminele Recherche. „Ik heet Pietro Brigadini". „U gaat zeker ook naar die malle Karei Kleuntjes kijken, hè?" vroeg de inspecteur van wie wij natuurlijk allang hebben gezien, dat hij een foto in de hand hield, die hij ijverig bestudeerde. Dat was ik wel van plan, ja", antwoordde Piet en hij stapte in de badkuip. „Nou, vergeet dat dan maar rustig", lachte de donkerogige inspecteur, die nog maar steeds felle blikken op de meegebrachte foto wierp. „Ik denk niet dat je nog een kaart kunt krijgen. Alles is allang uitver kocht. Er is plaats voor „pakweg zo'n honderd duizend man in het stadion, en er zijn geloof ik wel twee honderdduizend man naar Fiorenza gekomen om een kaartje te bemachtigen. Dat zal me dus morgen een heisa geven aan het stadion, want ik kan je wel vertellen dat iedereen scherp gecontroleerd wordt. Er gaan na melijk geruchten, dat er een of andere Hollandse kaas kop zal trachten het stadion binnen te komen om Karei Kleuntjes te ontvoeren. Dat zal hem niet gelukken, want ik zelf heb de leiding over een staf van duizend detecti- ves, die in een groot cordon om het hele stadion staan opgesteld. Daar komt geen muis ongezien doorheen, laat staan een kaaskop". „Lieve help, wie is dat dan, die kaaskop?" vroeg Piet, wiens hart een huppelsprongetje maakte van emotie. „Dit is de gezochte", zei de inspec teur en hij reikte de foto over, waarop onze Piet tot zijn grote schrik zichzelf herkende. „Ken jij die persoon soms?" vroeg de inspecteur Fiasco met scherpe stem Vooral tijdens de zomermaan den wordt het liefst het heer lijk luchtige net-ondergoed ge dragen, ook door Uw man en zoons Koop morgen voor hen dit origineel net-herenondergoed uit de duurdere series. Singlet en slip van een prima kwaliteit en in prettig dragend model, per stuk voor nog géén twee gulden. „Nooit van mijn leven gezien", loog brigadier Piet, wat we in-deze omstandigheden echt niet zo erg kunnen vin den. „Wat een misdadigersgezicht heeft die knaap, hè?" voegde hij er sluw aan toe. Alessandro Fiasco hapte meteen m het toegeworpen aas. „Zeg dat wel", gromde hij. „Ik zit zelf al de hele tijd met stomme verbazing naar dat snuitwerk te kijken. Je zult toch maar voor je leven gezegend zijn met zo'n voorgevel. Ik ben zelf ook wel geen mooie jongen, maar dit spant toch wel in alle opzichten de kroon". Toen borg de hyperslimme in- specteur de foto weer op en hij verklaarde zelfvoldaan: „Let op mijn woorden, die knaap grijp ik! Ik bezit na melijk een gave, waarop elke andere politieman met recht jaloers kan zijn. Als ik namelijk éénmaal een ge zicht goed heb opgenomen, dan vergeet ik het nóóit meer Al doet daj heerschap dan ook duizend valse snorren en baarden voor, dat zal hem niet baten, want mijn feno menale herinneringsvermogen zal hem noodlottig wor den!" „Nou, nou", zei Piet sarcastisch. „Dan mag die knaap wel uitkijken, vind ik". „Tja geeuwde de inspecteur. „En laten wij er nou maar niet' langer over praten, want ik ga slapen. Ik heb morgen immers een drukke dag. Ik zal zelf wel niet veel aan die wedstrijd hebben, maar dat geeft niet, want plicht gaat vóór alles, zeg ik altijd maar. Slaap wel, heer Brigadini". En nog geen tien minuten later lag alles en iedereen in diepe rust Doch de volgende ochtend, al héél vroeg, stapte brigadier Piet uit het badbed. Voorzichtig waste en kleedde hij zich en als een muisje zo stil sloop hij toen de badkamer uit Vanaf vrij'dagmorgen 9 uur ver kopen wij deze mooie kwali teit net-herenondergoed in de maten S, M en L (5, 6, 7) singlet en slip per stuk Elke vrijdagavond tot 9 ui I

De Havenloods | 1969 | | pagina 2