r aanbiedim Hondenuitlaatdienst is een pure liefhebberij van Triangel-, navy- en slavinnen in badpakken voor deze zomer Mevrouw M. J. C. van Aken Stoffen 47.50 DEKUERK&ZN DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 MEI 1969 Een afspraak maken met me vrouw M. J. C. van Aken is niet zo gemakkelijk. Een groot deel van haar tijd besteedt ze aan „haar" honden. En dat zijn er heel wat. In de schaarse vrije tijd die ze heeft vertelt ze over haar hobby, waar van ze nu na ruim drie en een half jaar haast een dagtaak heeft ge maakt. Ze is de eigenaresse van een hondenuitlaatdienst en die- renpension. In haar gezellige flat in de Rotter damse wijk 110 Morgen is daar niet zo veel van te merken. Er is op dat ment maar één logé, een poesje. „Dat was met de feestdagen, met kerst en oud en nieuw wel wat anders, vertelt mevrouw Van Aken. „Er liepen hier toen heel wat katten rond en ook nog ettelijke honden, maar het was best leuk. Het idee van een hondenuitlaat dienst kwam bij rpe op na een televi sie-uitzending. In Den Haag hadden ze zo iets op touw gezet. Het leek me wel iets. Vroeger wilde ik ook altijd al bij dieren werken, in de dierentuin of zo. Maar daar was niets van geko men. Ik kwam op kantoor terecht". Nu, na een aantal jaren is dat idee uitgegroeid tot een hele organisatie. En het bleef niet alleen bij honden uit laten. ,,Ik heb nu .een groot aantal gezin nen, die zich bij me opgegeven heb ben en die bereid zijn bij afwezigheid van de baas voor de honden en katten te zorgen. Dat zijn niet alleen gezin nen hier in de buurt, maar door heel Rotterdam en ook in bij voorbeeld Hoogvliet en Spijkenisse. Het is na tuurlijk heel belangrijk wat voor ge zinnen het zijn. Ik ga ze allemaal per soonlijk bezoeken voordat ik ze in schrijf. Ik wil er namelijk zekér van zijn dat de dieren een goed onderdak krijgen als hun baas met vakantie is of door andere omstandigheden een tijdlang afwezig." Mevrouw Van Aken gaat de dieren zelf halen en brengen. Ze legt er nog eens de nadruk op, dat het beslist niet zo is, dat de honden of katten in hok ken worden ondergebracht, maar zoals zij dat noemt, „met huiselijk verkeer". „Wat de prijs betreft, voor een gro te hond kost het onderdak per dag f 5, een kleine hond f 4, een poes f 2, een papegaai f 1.50, een marmot f 1 en een hamster krijgt onderdak voor XQb.50. Wordfn.de kosten te hoog dan Ts het ook nog mpgelijk zelf tijdens de vakantie van anderen een dier in huis te nemen. Zo wordt iedereen gehol pen". Uithollen Wat is precies de hondenuitlaat dienst? „Het is vooral bedoeld voor mensen die geen tijd hebben om eens een flink eind met de hond te gaan wandelen, of die mensen die door ou derdom of ziekte niet in staat zijn de hond iedere dag even uit te laten. Wat Zondag moederdag Wat tafelkleden betreft gaat er toch niets boven een origineel smyrna kleedde meest sfeervolle, nu betaalbare luxe op Uw tafel met liefst bijna 3 tientjes voordeel. Wollen smyrna tafelkleden, in prachtige dessins en warme kleurstellingen. Deze kleden een fantastisch Moederdaggeschenkin rond model (doorsnede 135 cm) of rechthoekig (135 x 165cm) door elkaar per stuk voor nog géén zestig gulden. nu... beduidend goedkoper Als het buiten lekker weer is.... dan proviand mee voor een dagje strand of hei en natuur lijk ook die heerlijke komfor- tabele vouwstoelen. Op de tweede verdieping vindt U de mooiste vouwfauteuils, geheel inklapbaar, dus in de auto mee te nemen. De loper, in fris streepdessin, is verend opgehangen. Een fij ne stoel voor strand, tuin, ter ras en camping. Nu koopt U stuks tegelijk voor nog vijftien gulden. het eerste betreft, iedere week ga ik een stel honden ophalen en dan ga ik er een uur mee naar buiten. Dan kun nen ze eens heerlijk uithollen. De kos ten hiervoor bedragen f 2 voor een grote hond, en f 1.75 voor een kleine. Het uitlaten kost f 1.25. Zo heb ik bij voorbeeld in Alexan- derstad een mevrouw waarvoor ik ie dere middag de hond ga uitlaten. Even een ommetje maken. Dan weer terug. Verder is het mogelijk de hon den eten te laten geven. Ook de ver zorging van planten en andere huis dieren hoort er bij. Volgende week krijg ik bij voorbeeld weer een paar marmotten te logeren. Ik hoop dat nu vooral tegen de va kanties weer wat gezinnen zich bij me opgeven, want de grote drukte ga^t Mevrouw Van Aken met rechts haar eigen hond. de andere twee zijn klanten". weer beginnen. Het is algemeen be kend dat de dierenpensions al maan den van te voren helemaal vol zitten. En wat gebeurt er dan met de huis dieren?" Belt u gerust even mevrouw Van Aken, maar liefst wel na vier uur, haar telefoonnummer is 226817. Zij weet wel een goed onderdak tevin den. Het wordt weer de hoogste tijd om naar een klant te gaan. Mevrouw Van Aken stapt weer in haar Lelijke Eend. Nog even dit: het is ook moge lijk de honden te laten knippen en trimmen. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze Camping afdeling, tweede etage, deze supergemakkelijke len, de loper in een fris streepdessin, per 2 stuks voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open - Ook maandagmorgen open Géén tet. of schrift, best smyrna tafelkleden doorsnede 135 rechthoekig 135x165 Vanaf vrijdagmorgen 9 kopen wij deze tafelkleden van prachtige wollen smyrna en in diverse warme dessins en kleur stellingen, doorsnede 135 cm of 135 x165 cm, .door elkaar Elke vrijdagavond tot 9 uur open Géén tel. of schrift. Wat lijnen en stijlen betreft zijn er ook verschillende richtingen. Nieuw is de triangellijn en voorts zijn er de badpakken in nautical of navylook of in slavinnenstijl. Vooral de triangellijn (door de V- halsuitsnijding ontstaat 'n driehoeks- vorm) is erg charmant. V-halsuitsnij- dingen .zijn vaak erg fraai omdat ze zeer slank kunnen maken.' De V-uit snijdingen gaan soms over in de schouderbanden wat eveneens mooie kostuums oplevert, die dan afgebiesd mogen zijn met bloemenband. De „Slavinnenlook", die vorig sei zoen voor het eerst gelanceerd werd heeft zich wat verzacht voortgezet. Het al te hard metalen „hang- en sluitwerk" heeft plaatsgemaakt voor doorzichtige of doorschijnende fourni turen van transparante kunststof bij voorbeeld vervaardigd, en meestal in de hoofdkleur van het badpak. Koper kleurige kettingen zijn vervangen door kettinkjes met witgouden of zil veren kleur. Nieuw in de stylering is voorts een soort loshangend slabbetje, dat soms vanuit een ring in de taille afhangt. Een grapje dat duidelijk hoort bij de Slavinnenstijl plaats in en daarnaast is de keus groot in pastelcombinaties. Pastelkleuren zijn dit seizoen in bad kostuums uitgebreid te zien Peach" is dit seizoen een nieuwe kleur, daar naast zien we azalea, framboise, grot- te bleu, spring green, mimosa geel, turqoize, groene tinten en koffie bruin als belangrijke voorbeelden. Hoogst modieus zijn voorts lilac en violet, al zal lang niet ierereen ze kunnen dra gen, zodat men ze als „extra" moet beschouwen. n TUINDORP Degenen die het Tuindorp-Vreewijk kennen, zullen zich wel de ogen uitge wreven hebben, toen zij uit De Ha venloods van 1 mei moesten verne men wat een triestig woonoord dat wél is. Om te beginnen: Er staan hier en daar auto's half op het trottoir. Dit nu is wel de schuld van de auto's en niet van Vreewijk. De auto's gedragen zich op deftige Amsterdamse grach ten, in Park Hcjningen, op promena des langs het Meer van Genève, en noem maar op, geen haar beter. Er was nu eenmaal zo'n 50 jaar geleden geen enkele stedebouwer, die hét toe komstige parkeerprobleem kon voor- Wie in het Tuindorp wil wonen, moet bij de beherende Stichting jaren op de wachtlijst staan. Waar elders in Rotterdam vindt men immers een be taalbaar, geheel vrij huis met tuin? Ja, met tuin. Er mogen dan al voor tuintjes'van een.paar rp2 zijn (wat al heel war. meer is dan b.v. bij de 7e etage van een moderne, eentonige woonkazerne), de achtertuinen zijn groot, rustig en riant, met wandelpa den en grasvelden er tussen en spelende kinderen. In deze tijd van het jaar ziet de wandelaar in Tuin dorp-Vreewijk achter de huizen (en óók toch wel ervóór één bloeiend pa-, radijs. Wie het niet gelopft, gaat zich maar overtuigen. J. M. WIJCHERS Zondag moederdag Zoekt U nog een kado waar mee U Moeder een geweldig plezier kunt doen? Kom dan nu naar onze parterre om deze fantastische pantoffeltjes voor haar te kopen. Damespantoffels van zacht ve lours met komfortabele door lopende hak en rijk brokaat borduursel op de voorband. Een op en top luxueus pan toffeltje in 3 fraaie kleuren, nu met bijna vier gulden voordeel, voor nog géén twee rijksdaal ders. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze velours dames pantoffels met rijk goudbro kaat borduursel, luxueuze pan toffels, die Moeder toch echt wel verdient heeft, in de kleu ren rood, blauw en zwart, Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best vs&v* -'wMi, De badpakkenmode vraagt voor deze zomer zowel veel zon als veel j f mooie figuurtjes. „Zonnevrijheid", zoals dat met een mooi woord wordt genoemd, is namelijk het belangrijkste element in de badpakkenmode voor dit jaar. Dat betekent dus veel bloot, dus veel bikini's en minikini's. Er is een stijgende vraag naar tweedelige badkostuums. Voorts is van het ééndelige model ook vaak zoveel stof weggesneden dat eigenlijk een nieuw type badpak is ontstaan. Het is als het ware een bikini met tus senstukje, zodat van quasi-ééndelig wordt gesproken ofwel „semi-kini". Strepen Tweedelig Zoals we reeds zeiden stijgt de vraag naar tweedelige badkostuums. Bikini's zijn er dan ook in alle varia ties, evenals minikini's. Kleine bh's en aansluitend smalle rug- en schou derbandjes horen bij veel zonnevrij heid. Het behoeft wel geen betoog dat dit soort strandkledij een volmaakt fi guur vraagt. Wie er niet van over tuigd is dat te hebben doet er verstan diger aan er niet aan te beginnen. De semi-kini is wellicht dan in een enkel geval een leuke tussenmogelijkheid, maar ook als dat niet geschikt is: er zijn waarachtig modieuze ééndelige badpakken voldoende, zowel voor jeugdige zonaanbidsters, die niet met maatje 38 gezegend zijn als voor de volslanken. Strepen zijn dit seizoen een onuit puttelijk thema, maar wie niet slank is moet ze liever niet in de breedte ne men. We zien ze nogal eens in de bad pakken in navystijl, zoals bij voór- beeld in een padpak met blauw broek je en een gestreept lang lijfje in rood met wit, met in de taille de nieuwe „corsetvetersluiting die „in" is en die zelfs op herenbroekjes te zien zal zijn! Echter ook lengtestrepen zijn er en een aparte plaats nemen ringel- strepen in. Daarnaast zien we ook geometrische ruitdessins in verschil lende variaties. Stippen zien we nog al eens in katoenen bikini's. Druks zijn dit seizoen bijzonder ge wild. Er zijn ook hier vele mogelijk heden. Een grote plaats nemen de bloemdessins in, waarbij bloemen op een wit fond zeer modieus zijn. De bloemen zijn vaak ook gestyleerd. Ook abstracte dessins zijn erg belang rijk, maar in een rustige uitvoering. Een aparte plaats nemen echter ook hier weer de rood-wit-blauw druks in. Speelse bikini door het slabbetje aan de ring van het broekje. Het model van Antron frotté met flauwe V-hals en smalle aangezette schouderbanden is uit de slavinnenlook van Tweka. I WOLLEN SMYRNA TAFELKLEDEN van bekend kwaliteitsmerk met (mogelijke) minimale schoonheidsfoutjes, nu 25°& voordeliger in de verkoop. 14Ox17Oen14Ocm0van98.75 voo, 69.80 100x100 cm en 70x140 cm ,00,39.80 x90 cm voor 19.80 STORES VAN 100% DIOLEN met sierlijk ingeweven en op- geborduurde rand, perfect afgewerkt met zoomrand en loodband. Nu voor minder dan de halve prijs! 220 cm hoog p. m. 180 cm hoog p.m. 4.®® 150 cm hoog p.m. 3.®® Dezelfde stores, echter ge-- SLAAPKAMER TAPIJT Zeer zware kwaliteit slaap kamertapijt - keus uit 5 zachte kleuren - slaapkamerbreed: 366cm.Alsspecialeweekend aanbieding voor ongekend lage prijs: van 55.- per strek kende meternugratis gelegd voor Deze aanbiedingen gelden 1/m a.s. zaterdag. ROTTERDAMBINNENWEG 7,010-117700 COMPLETE WONINGINRICHTING BEIJERLANDSELAAN 78,010-193500 Navystijl Zeer jeugdig zijn bij voorbeeld veel badpakken in de nautical- of navy stijl. Het rood, wit en blauw, die in de mode zo'n grote rol zijn gaan spelen, zijn in deze look belangrijk. De helde re kleuren zijn geenszins van de stranden of de zwembaden verdwenen Wel zijn al te harde shockkleuren af gezwakt. Wit neemt een belangrijke Hoewel glans in het modebeeld blijft wordt in toenemende mate de toepas sing van mattere stofkwaliteiten ge signaleerd. Badstofachtige stoffen ko men sterk naar voren. Er zijn veel bouclé, pluche en frotté-kwaliteiten. Ook gladde lichte stoffen of stoffen met een lichte structuur kan men voor een modieus badpak kiezen. Daarbij zijn er zoveel mogelijkheden, ook met fraaie kunststoffen, die bo vendien ook praktisch zijn, dat werke lijk elke vrouw, ook al is haar figuur niet jeugdig volmaakt, toch volmaakt charmant op het strand kan verschij nen. De mogelijkheden zijn uitge breid. De vrouw zelf hoeft alleen voor wat eerlijke zelfkritiek te zorgen. STEFFIE STOKVIS De semi-kini: een apart model met wijde V-hals, smalle aangezette schouderbandjes en een geheel blote rug door het ontbreken van de rug band. Materiaal Antron. (Tweka). Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan geeft de toneelgroep „Inter Amicos" twee voorstellingen en wel op 13 mei de klucht „De héle stad is er vol van" door John Emerson en Anita Loos, en op 16 mei de klucht „Met hartelijke, gelukwensen" door Dick van Maasland. Beide voorstellin gen worden in het theater „Musica" in Overschie opgevoerd. Aanvang 8 uur, zal open 7.30 uur. WINKELCENTRUM GROOT 1JSSELMONDE 010-320502 CURSUSSEN FILMEN EN FOTOGRAFIE Voor diegenen die willen leren fil men, fotograferen, ontwikkelen en vergroten, organiseert de volkshoge school te Eerbeek deze zomer vier cursussen. De volkshogeschool is een internaat, waarin cursussen gehouden worden met volwassenen vanaf 17 jaar. Alle gewenste apparatuur is in de volkshogeschool aanwezig: dus niet alleen de donkere-kamer-uitrus- ting, maar ook camera's, flitsers en filmcamera's. Onder leiding van docenten wordt de cursist ingewijd in de geheimen van filmen en fotografie. De cursist mag ook eigen apparatuur meebren gen. De cursus is niet bedoeld voor diegenen onder de amateurs, die alles al kennen. Ook wie niets kan (van fo tograferen en filmen) en niets heeft (aan apparatuur) is van harte wel kom, indien hij of zij maar belangstel ling meebrengt. De kosten van de cursus bedragen inclusief verzorging en onderbren ging, gebruik van materiaal en appa ratuur alsook van de excursies naar fotogenieke plekken: f 110 voor de cursus „Leren filmen", van 21 tot 26 juli 1969; f 90 voor de cursus „Leren fotograferen" (voor beginnelingen), van 11 tot 16 augustus 1969; f90 voor de cursus „Beter leren fotograferen" (voor enigszins gevorderden); f 110 voor de cursus „Leren filmen", van 25 tot 30 augustus 1969. Inlichtingen en aanmeldingen bij Volkshogeschool te Eerbeek (Gld.). Telefoon 08338—379.

De Havenloods | 1969 | | pagina 27