mm i JLWïlfïZI Met Andere Woorden b ft88" 0 w 3 5 Q v L* Brigadier Piet en de semi-prof WASAUTOMAAT 2 DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 MEI 1969 Onbeschaafd De telefonist van De Havenloods is echt wel wat gewend. Hij knippert niet of nauwelijks meer met de ogen bij de meest onwaarschijnlijke vra gen en opmerkingen, die over de draad tot hem komen. Maar zo af en toe heeft-ie een gesprek, dat zelfs hem nog met verbazing vervult. Deze week kreeg hij een 80-jarige meneer aan de lijn, die er hoogst ver ontwaardigd kond van deed. dat hij een paar maal per week opgebeld werd door mensen die De Havenloods wilden spreken. Ons nummer bleek namelijk één cijfer van de zijne te verschillen. Hij zou de directie wel eens willen spreken, want De Haven loods moest maar gauw een ander nummer aanvragen. Was dat een ma nier van doen.... De telefonist deed keurig zijn best ervan te overtui- om de goede gen, dat hij geen illusies behoefde te koesteren over een verandering van een telefoonnummer dat De Haven loods al zovele jaren heeft; dat dit voor een krant een uitermate kostba re en ongewenste geschiedenis zou zijn enz. enz „Verwacht u dan dat ik m'n num mer verander?" „Ja, moet u horen, meneer, u hebt er last van, wij niet „Maar dat is onmenselijk!" „Ja, maar meneer, u kunt ons toch niet verantwoordelijk stellen voor het feit dat er mensen zijn die verkeerd „Dat stel ik u wél." „Nou, meneer..." ,,U bent een onbeschaafde krant en u hebt onbeschaafde lezers!" Op dat moment knapte er iets bij onze telefonist en hing hij met een be leefde groet op. Voor nap Als we de importeur mogen gelo ven, zit binnenkort heel Nederland te klikken. In Engeland doen directeu ren het al, wanneer ze achter hun bu reau zitten, zo heeft men qrs verteld, want het bevordert de concentratie. Huisvrouwen lopen te klikken onder het boodschappen doen en tieners doen het op het ritme van beatmu- ziek. Het is allemaal niet zo geheimzin nig als het klinkt. Want dat klikken doet men met de „klikkies", twee blanke stalen kogels, die hangen aan een plastic koord met een plastic handvatje. Door een handbeweging komen de kogels in een zwaaibaan en nu is het maar net de kunst om ze 7.0 tegen elkaar te laten stuiten, dat er een ritmisch klinkende klikkende be weging ontstaat. En volgens ingewij den ligt daarin het fascinerende van het klikken, dat men nu al een nieuwe rage noemt. De klikexperts hebben reeds verschillende klikbewegingen Eindelijk de ideale kindersok van stretch badstof, voor jon gens en meisjes! Onverslijtbaar, heerlijk voor de zomer, niet meer stoppen voor Moeder en in zulke leuke fris se kleuren. Prachtige badstof stretch sok jes, in vele kleuren en in de schoenmaten 25 t/m 40 nu met extra voordeel I badstof stretch kindersokjes schoenmaat 33 t/m 40 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze badstof stretch kindersokjes, in vrolijke, vlotte kleuren, w.o. bleu, geel, rood, groen, enz., voor prijzen om meerdere paren in eens te kopen. Elke vrij'dagavond tot 9 Ook maandagmorgen open GUn tel. of achrift best uitgevonden. zoals de „penguin- zwaai", de „aap-in-de-boom" de „twist" en de „pendule". Wij voorzien een heerlijke toe komst. Kamerleden, die tijdens een vergadering zitten te klikken, burge meester Thomassen met de „aap-in- de-boom", terwijl een raadslid tijdens een speech in de raadsvergadering met de klikkies de ,,aap-uit-de-mouw" maakt. U uilige kor De „openbare orde" blijft een heili ge koe. Men vraagt zich af wanneer dit overvoede beest eindelijk door de sneltram, gevuld met mondige bur gers, zal worden overreden om daar na naar het gemeentelijk destructie bedrijf te kunnen worden afgevoerd. Het ziet er nog niet naar uit in de zo „dynamische" stad Rotterdam. De Rotterdamse Jongerenwerk- groep voor Biafra had op 9 april keu rig aan B. en W. gemeld op 30 april een sitdown-demonstratie met happe nings, protestliedjes, straatdiscus sies, informatiestand enz. te willen houden op de Lijnbaan. Hoewel derge lijke zaken op Koninginnedag niet ge meld hoeven te worden, besloot de werkgroep dit toch te doen om B. en W. van haar vreedzame bedoelingen te doordingen. Pas op 28 april kwam het antwoord van het college binnen: „Naar aanlei ding van uw mededeling d.d. 9 dezer inzake de door u te organiseren sit down-demonstratie, wil ik niet nala ten onder uw aandacht te brengen dat ik, hoezeer ook overtuigd van uw goe de bedoelingen, uit het oogpunt van handhaving der openbare orde, ern stig bezwaar heb, zowel tegen het tijdstip als de plaats van deze demon- Daar zaten de jongelui dan weer met die „openbare orde", die gehand haafd moet worden. Niemand begrijpt natuurlijk in welk opzicht zij dit mys terieuze factotum benadeelden en wat er dus „gehandhaafd" moest worden. De autoriteiten vonden het niet nodig dit nader toe te lichten. Bezwaar of niet, er waren op dat gevorderde tijdstip vanzelfsprekend pamfletten verspreid, de zit-in viel niet meer tegen te houden. Trouwens, er stond niet in de brief van B en W dat de manifestatie verboden was. De Jongerenwerkgroep was dan ook zeer verbaasd in het Rotterdamsch Nieuwsblad van 28 april te lezen: „Zitdemonstratie voor Biafra mag riet van B en W". Het R.N. lijkt op het vervelende jongetje in de klas, dat altijd weet te vertellen dat iets. vast niet mag van de bovenmeester. Aangezien het onjuist was, moest het blad wel beloven de volgende dag een rectificatie te plaatsen. Dat ge beurde echter nooit(evenmin als de brief van de PPR geplaatst werd, waarin geprotesteerd werd tegen de manier van doen van B. enW.). Trieste vertoning. De jeugd die op de bres wil staan voor menselijkheid en gerechtigheid tot ver buiten haar eigen omgeving wordt tegemoet ge treden met loze, verkalkte frasen en onware, belemmerende berichtgeving die niet wordt gecorrigeerd. Mis schien zijn er nu weer een paar men sen meer, die begrijpen waarom de jongere generatie soms zo met min achting spreekt over de „establish ment". Vergeten Het heeft een beetje gerommeld in de Rotterdamse bioscopen vorige week. De inzet was de vraag of men op zondag, 4 mei, tijdens de herden king van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog, de eerste voorstelling moest laten vervallen of niet. De meeste bioscoopexploitanten velden niets voor die eerste voorstelling. En kele anderen wilden die voorstelling wel laten doorgaan, omdat zo rede neerden zij, die dodenherdenking toch niemand meer iets zegt. Om drie uur vorige week dinsdag middag viel uiteindelijk de beslissing. De druk van de bioscoopexploitanten, die voor sluiting waren, was zo groot, dat de anderen zijn gezwicht. Alle Rotterdamse bioscopen waren derhal ve tijdens de herdenking gesloten. 1 Amsterdam. De wekelijk- bioscopen van de hoofd stad vertoonde vorige week en vreemd beeld. Voor een aantal biosco pen was een sterretje geplaatst, het geen betekende, dat de eerste voor stelling in dat theater op de vierde mei niet zou doorgaan. De andere bioscopen draaiden, voor zover ze ten minste twee voorstellingen per avond gaven, gewoon door. In de Rotter damse bioscoopagenda had men ge woon de aanvangstijd van de eerste voorstelling weggelaten. Een vreemd verschijnsel. De com mercie schijnt ook hier weer belang rijker te zijn dan de herdenking van de doden. We vergeten tenslotte heel snel, en we vergeten ook, dat we het feit herdenken, dat die mensen zijn gevallen, opdat iedere bioscoopexploi tant in Nederland kan uitmaken of hij wel of niet sluit. Grapje Het volgende stond in Cobouw van dinsdag 6 mei 1969. Het Bouwbureau Van Bohemen N.V. te Voorburg heeft te Westmaas in de Hoeksche Waard een uniek plekje ge vonden voor bungalowbouwAan de Binnenmaas, een uit vroeger eeuwen overgebleven rivierarm, die zich uit strekt van Westmaas tot Maasdam over een lengte van ongeveer 7 km. heeft het bureau beslag weten te leg gen op een terrein, dat inmiddels reeds is gedoopt tot bungalowpark „Grote Riethure". Men vond het „zonde" om dit fraaie stukje grond te verknoeien met wat eenvoudige woningen en daarom heeft men het gezocht in bungalows met een wat exclusieve vormgeving, niet de goedkoopste wijze van bouwen, maar wel verantwoord zo meent men. Natuurlijk, zonde als er arbeiders zouden zijn gaan wonen. De slotalinea van het artikel is een hele goeie. Volgens het bouwbureau is er veel belangstelling om in deze streek te gaan wonen omdat volgens de rege ring het open en agrarisch karakter van de Hoeksche Waard in stand zal moeten blijven om te dienen als groe ne long" tussen Noord Brabant en de randstad Holland. Alleen recreatieve ontwikkeling zal worden gestimuleerd. Dat is een grapje. Vraag het maar aan Thomassen. VOOR BABY'S HUIDJE Zondag moederdag Koop nu een filmcamera om straks de mooiste vakantie films te maken. Volautomatische Super 8 film camera, een zeer solide camera met volautomatische belich tingsregeling, waardoor het fil men probleemloos wordt en het risico van onder- of over belichte films geheel verdwijnt. Met lichtsterke lens en fixed focus instelling, dus alles wat verder dan 1 meter ligt komt scherp op de film, elektrisch motortransport en filmteller. Kompleet met handgreep nu voor nog géén honderd en twintig gulden. met 1 jaar garantie Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze Volautomati sche Super 8 filmcamera, met lichtsterke lens, fixed focus in stelling, elektrisch motortrans port, filmteller, volautomati sche belichtingsregeling en handgreep Elke vrijdagavond rot a uur open endagmorgen open W 2 O 3 ry 5 s J 6 7 8 rS V 9 10 II 11 13 w rS 15 v Ié 17 18 19 20 s 21 A V 22 23 1 M V IS O 2é O In het Piet Heynhuis op het Piet Heynplein 9 is een bejaardensociëteit geopend. Men kan daar iedere dins dag- en donderdagmiddag tussen 1.30-4 uur, onder het koffie- en thee drinken een kaartje leggen, een bab beltje maken of een ol' ander gezel schapsspel spelen, iedereen is wel kom. De tweelingkruiswoordpuzzel van vorige weck werd gewonnen door mevr. J. Visser-van Vliet, Buffel straat 170, in Rotterdam. De puzzel van deze week vraagt weer een gezeg de als oplossing. Op een briefkaartje schrijven (en voldoende frankeren!) en sturen naar Puzzclredactie De Ha venloods, Westblaak 25, Rotterdam. De oplossingen moeten uiterlijk dins dagmiddag twaalf uur in ons bezit zijn. In de linkerbovenhoek vermel den: MAW 60. Op elke regel komen twee woorden ZUIVERE HUID PUROL en PURQL-poeder 125: We hebben het allemaal kunnen lezen: ondanks de scherpe bewaking, was brigadier Piet er op zéér geslepen wijze in geslaagd het stadion binnen te dringen, en dat nog wel onder het toeziend oog van inspecteur Alessandro Fiasco in hoogst eigen persoon. Hij wist natuurlijk de weg niet, want hij begon met ijskoud achter een paar knappe jongelui aan te wandelen, die er met hun wilde wollen dassen werkelijk als grote voetballers uitzagen. Doch die wilde dassen maakten hoegenaamd geen indruk op een kleine, vurige contro leur, die op wacht stond voor de kleedkamers. „Dat ze voetballers benne, dat zegge ze allemaal", gromde het manneke, die zijn taak blijkbaar zéér serieus op vatte. „An praatjes heb ik niks. Kaarte mot ik zien. Kaarte". De wildgedaste jongelui toonden nu gewoon hun uitnodigingskaarten en dat deed Piet toen ook maar, wslt tot gevolg had, dat de controleur ze zonder bezwaar doorliet. Toen Piet de kleedkamers binnentrad, waren er al twee voetballers aanwezig, die bezig waren zich te kleden voor de wedstrijd. „Verroest!" dat de brigges toen een tikje oneerbiedig. „Ik ga me ook verkleden. Ik ga meedoen. Ik doe net of ik Alfredo Pinanti ben!" Had Piet dan wel eeös meer gevoetbald? Nouge voetbald kun je dat eigenlijk niet noemen. Hij had het wel eens een „keurtje" gedaan op het Kerkplein en hij had ook wel eens een beetje „gemetst" op de open zandvlakte bij de watertoren, maar verder had hij zich eigenlijk nooit met deze fraaie sport bezig gehouden. En desondanks ging die brutale Piet zich nu in het pakje steken van Alfredo Pinanti. Rest ons dan nu alleen nog even te vermelden, dat hij op een gegeven moment door Üe ramen fok Karei Kleuntjes zag aankomen, ge flankeerd door de twee schurken, Diavolo en Angelico. van vier letters en één woord van acht letters. Elk woord van acht let ters is samengesteld uit de beide voorafgaande woorden van vier let ters. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „groot vertrek - omlaag - wei felen", dan moest worden ingevuld „zaal - neer - aarzelen". Bij juiste op lossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, een gezegde. 1 modewoede - geldstuk - bewijs (grond), 2 organisatie - half warm - bedrijf van boer, 3 hotelklant - kier - veldheer die uitmunt in krijgskunst, holle bodem van fles - gebogen plank - draaierig, 5 eega - krijgsgod - bin nenkort, 6 populaire artieste - graad - aspirant-officier, 7 tocht - kampeerge- rei - rente, 8 teleurgesteld - voetstap - leren, 9 deel van bijenkorf - uniek - waarborg, 10 fris-zuur - ambtskledij - orgelspeler, 11 plezier - daarna - op slagplaats, 12 meelmengsel - hof - kwajongen, 13 spoel - breiterm - non nen (monniken)verblijf, 14 rekening - tip - wakker worden, 15 punt - kip - opstoken, 16 weerklank - braadijzer - dichterlijk, 17 Europ. hoofdstad - reet - misdadiger, 18 derhalve - pijp - over heidssteun, 19 kostbaar vloerkleed - panne - maker, ontwerper, 20 rijs - kuur - dobbelsteen, 21 deel van schoen - coupe - onderwijl, 22 zeemansloon - middag - vrijwel, 23 gedeelte - boter ton - lijst van het jaar (maanden, we ken, dagen), 24 aanw. v.n. woord - li chaamsdeel - erkennen, 25 pioegsnede - erg - kaper, 26 knijpwerktuig - bind middel - landverhuizer. Zondag moederdag Een enorm gemak heeft Moe der van dit geheel automati sche koffiezetapparaaten ook als ze t.v. kijkt, schenkt ze heerlijk verse koffie. Elektrisch koffiezetapparaat dat binnen ong. 10 minuten 4 a 5 koppen heerlijke koffie voor U zet (en warm houdt! zonder dat U ook maar ergens op hoeft te letten. Een zeer solide apparaat van een overbekend Nederlands merk, nu met tientjes voordeel voor nog géén drie tientje». Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Conaumenten Voor lichtingsbureau. Vraag da volledige brochure ven alle Voorlichtingsbureau gratia ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart ef In gefloten enve- (C.V.B.) Postbua 207 Dordrecht L i 126: Intussen was er natuurlijk ook het een en ander ge beurd met de echte Alfredo Pinanti. Toen dit briljante en minzame heerschap eindelijk gereed was met het uitde len van zijn handtekeningen, wilde hij zijn koffertje pak ken om het stadion binnen te gaan. Maar hij tastte tever geefs op de achterbank van zijn auto, want het koffertje was wég. „Gestolen!" brulde Alfredo woest. „O sacra- milia di Fiorenza fanatico! Dat zal ik het bestuur inpe peren! Een schandaal!" Ziedend stapte de grote mid denvoor op de jngang van het stadion af en met een onverschillige duw in het gelaat trachtte hij het kleine manneke aan de kant te zetten, dat daar op wacht stond. Edoch, hadde hij slechts geweten dat hij hier te maken had met de inspecteur der Criminele Recherche, Ales sandro Fiasco geheten, hij zou beslist niet zo driest zijn opgetreden. De inspecteur was namelijk helemaal niet van duwtjes in het gelaat gediend. Dat bleek wel uit het feit, dat er zich plotseling een levensgroot schietijzer in de hand van heer Alessandro bevond. Met strenge stem beval de kranige politieman: „Handen omhoog, makker tje! Je bent er gloeiend bij! Haha net wat ik dacht! Het jongmens met de flaphoed, de snor en de houtje- touwtjeduffel! Je spel is uit, vriend! Zeg maar gauw hoe je heet!" Angstig hief Alfredo Pinanti zijn welgevorm de handjes ten hemel en hij piepte: „Ik heet Alfredo Pinanti, meneer. Ik moet hier vanmiddag voetballen Zo zo, heet jij Alfredo Pinanti en moet jij vanmiddag voetballen", sneed de stem van de inspecteur koud. „Dan bestaan er zeker twéé Alfredo Pinanti's, hé? Je zult toch vroeger moeten opstaan als je mij wilt verlinken, vriend! Haha ik zal me daar de echte Alfredo Pinanti niet kennen! Dat is een van mijn beste vrienden, al zeg ik het zelf. Ik heb vannacht nog met hetn in één en dezelfde badkuip geslapen, omdat er geen plaats was in het ho- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit volautomatische koffiezetapparaet kompleet met gebruiksaanwijzing en 1 jaar garantie, een Moederdag geschenk dat helemaal èf is. tel!" Wordt vervolgd

De Havenloods | 1969 | | pagina 2