70 Herenteam DWS degradeèrt Sportgrabbelton SVV-Vitesse de topper van het seizoen Titel kan TSF bijna niet meer ontgaan Afscheid ds. W. Vons Nieuwe telling bij cricket S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 MEI 1969 nu... beduidend goedkoper Het is altijd een prettige ge dachte als U nog een paar extra nylons in voorraad heeft, nu kunt U Uw voorraadje uit breiden met maar liefst 3 paar. Ragfijne nylons in plain en micro met teen- en hielverster- king met of zonder naad, nu per 3 paar voor nog géén twee gulden. Prachtige kousen, vergelijkbaar met de beste op kousengebied, 3 paar, per paar voor nog géén zeven dubbeltjes. 3 paar nylons met en zonder d strikt eerste keus teen en hiel versterkt Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze kwaliteits ny lons met en zonder naad, in diverse kleuren en de maten 8'/it/m 11, per 3 paar Elke vrijdagavond tot 9 uur open Het is het eerste herenteam van de handbalvereniging DWS niet gelukt oni de degradatie te voorkomen. Het heeft zich tegen het Haagse Hermes zondag danig geweerd, maar het moest toch met een nipte nederlaag genoegen nemen. Ontnam Hermes DWS verleden jaar het kampioen schap, nu heeft het mede de degradatie bewerkstelligd. In de eerste helft was het een gelijk- opgaande strijd, waarin de zenu wen een grote rol speelden. DWS mis te vele opgelegde kansen en kon die eerste helft dan ook maar met een ge ringe voorsprong, 54 afsluiten. In de tweede helft viel DWS goed aan en liep ook verder uit op de tegenstan ders die echter een geweldig slotof- fensief in konden zetten en toch nog de overwinning uit het vuur sleepte, 1112. DWS miste nog twee strafwor- pen. Dit resultaat en het gelijkspel dat Quintus boekte op De Schutters betekende voor DWS degradatie naar de tweede klasse, na jaren achtereen een vooraanstaande rol te hebben ge speeld in de district eerste klasse. De dames van het reserve-team de den het heel wat beter in de laatste competitiewedstrijd. In Gouda gaf het Vires goed partij en bracht het dan ook tot een overwinning van 75. Door dit resultaat is dit team op de tweede plaats geëindigd. Bij Wilton heerste een bijna feestelijke stem ming na het succes tegen Animo. Na een moeizame eerste helft 01 keek Wilton al kort na de rust tegen een achterstand van 13 aan. Ellie Ver- hoekxs moest geblesseerd he(t veld verlaten en zich door Wil Mulder la ten vervangen. Deze bleek een aan winst want zij was het die Wilton tot 33 bracht. In de laatste minuten van de wedstrijd sleepten de Schiedamse dames de overwinning 43 uit het Wilton heeft nu 5 punten en het Rot- tedamse ADO 6. Wilton moet echter nog twee wedstrijden spelen, tegen Hercules en ADO. Er is dus nog een goede kans dat deze dames de degra datie weten te voorkomen. Zondag gaat het tegen Hercules en gezien de papieren moet het deze wedstrijd ver liezen. Na de prestatie van zondag jl. is er echter van alles mogelijk gewor- *den. Be Voetbalminded Schiedam leeft deze week in de sfeer van de ko mende topper in de eerste divisie, SVV-Vitesse, zondag 11 mei op Harga. Voor de rood-groenen wordt het de wedstrijd van er zyn of er niet zqn. Immers wanneer het Vitesse met lege handen naar huis weet te sturen stagen de pa pieren van SVV met vijftig pro cent. Hoofdzaak is dat de SVV-ers zich niet blind zullen staren op de nederlaag die Vitesse van PSV te slikken kreeg. De Arnhemmers be schikten immers toen niet over het complete eerste elftal, want het speelde met drie invallers. Het meest werd de routinier Char ley Bosveld op het middenveld ge mist. Naar alle waarschijnlijkheid had men deze Spielmadhter wel en week rust gegeven met het oog op de wedstrijd tegen SVV. In ieder geval komen de Arnhemmers na deze grote nederlaag geladen naar Schiedam en het allerwaarschijnlijkst is, dat in deze wedstrijd de vonken er af zullen vliegen. Trainer Gosens heeft zeker zondag in Arnhem met argusogen gezocht naar de zwakke plekken en de 70 nederlaag wijst er op, dat de verdedi ging niet waterdicht is. Voorop ge steld moet echter worden dat de PSV-voorhoede bijzonder knap voet bal te zien gaf. Al met al wordt het zondag op Harga een sfeervolle wed strijd en gezien de nu reeds enorme voorverkoop wordt een uitverkocht sportpark verwacht. Het bekende Schiedamse muziekkorps OBK zal vanaf 13.30 uur en in de pauze een muzikale wandeling over het terrein maken. Voor Schiedam wordt het zon dag een bijzondere sportdag en het is al heel lang geleden dat we dat heb ben meegemaakt. Hermes DVS gaat uitspelen tegen Zwolsche Boys. SVV B gaat op bezoek bij Excelsior. De rood groenen reser ves hebben zondag j.l. Sparta een verdienstelijke nederlaag van 20 toe gebracht. Ook Excelsior heeft nog kansen zich in de promotiegroep van zes te plaatsen, zodat de SVV-ers een zware wedstrijd voor de boeg hebben. De overwinning van zondag jl. kan het team echter het nodige zelfver trouwen hebben gegeven voor de strijd tegen Excelsior. Voor het B- team van Hermes DVS staat een uit wedstrijd tegen Hollandsport op het programma. Amateurs VooF de amateurs zit het er haast op. Toch staan er voor de Schiedamse clubs nog enkele belangrijke wedstrij den op het programma. Niet voor DHS, dat thuis Fluks ontvangt. Het eerste team van DHS heeft verschil lende voetballers toestemming gege ven te gaan honkballen en dus zal het FELLE STRIJD OM SCHAAKTITEL De derde ronde om het persoonlijk kampioenschap schaken van Schie dam leverde in alle klassen een felle strijd om de eerste plaatsen op. In de hoofdklasse moest de partij tussen Van Baarle en Liefhebber afgebroken worden. Dekker won van Vrijland, Reitoma won van De Bruin terwijl Peiger en Van Seters remise speel den. De stand in deze groep is nu: 1. Reitsma 2';2, 2. Van Baarle 2 en 1 afg. 3-4. Dekker van Van Seters 2, 5. Liefhebber 1 1 afg., 6. Peiger 1, 7. Vrijland Vs, 8. De Bruin 0. De uitslagen in de le klasse: Bo- gers-Planken 01. De Bruyn-Troost Va—1/2, Harmanny-De Koningh 10. De stand: 1. Harmanny 2, 2. Planken lVi (uit 2), 3-4-5. Bogers, De Bruijn en Troost lVi, 6. de Koningh 1, 7. Blok 1 - (uit 1), 8. Schoonderwoerd V. (uit 2). De uitslagen in de 2de klasse: Harms-Van Loenen 10, Schilperoord- Marbus 10, Pape-Van Grootveld 1 0, Henkelman-Van Leusden 01. De stand: 1-2 Schilperoord en Van Leus den 2V2, 3. Pape 2, 4. Harms 1 '/t (uit 2), 5. Van Loenen 1 6-7 Van Groot veld en Henikelman V». 8. Marbus 0 (uit 2). De uitslagen in de 3e klasse: Keu zenkamp-De Koningh Vi, Groene- weg-Haque 10, Malkus-Koudijzer 10. De stand: 1-2-3 Groeneweg, Mal kus en Keuzenkamp 2; 4. Teeuw 1 'li (uit 2), 5. De Koningh l'/t, 6. Boele 1 (uit 2), 7. Koudijzer 1, 8. Haque De uitslagen in de jeugdgroep: Breddels-Van Klinken 10, Bóokkom- Ventura Ferrer 10, De Regt-De Waard 10. De stand: 1-2 De Regt en Bookikom 2, 3-4 Breddels en Ventura Ferrer 2 (uit 3), 5. De Bruyn 1. 6-7 Van Klirtken en De Waard 0 (uit 3). moeting worden, want Wilton is belust op revanche. De dames van UVG zijn heel onver wacht gestrand op' een felle tegen stand van MOK. In de eerste helft kon UVG een voorsprong nemen, 43, maar na de Tust kreeg het een gewel dige druk te verwerken en moest door de knieën. Het verloor met 6—5. De komende strijd tegen Westlandia, kan een bijzonder gave partij handbal worden, maar veel kans op winst is er voor UVG niet aanwezig. De heren van UVG hadden koploper De Meeuwen op bezoek. Tegen alle verwachtingen in overspeelde UVG het Rotterdamse team en won de wedstrijd dan ook met 148, waar door UVG een geduchte kandidaat voor de titel is geworden. In de ko mende uitwedstrijd tegen Neptunus 2, moet voor UVG weer winst te behalen zijn. De dames van Scylla traden in Rotterdam aan tegen Spartaan 2. Aanvankelijk lukte het niet zo best, maar warm gedraaid liep het toch uit tot 40. Na de rust gingen de Schie damse dames onverdroten verder en behaalden een 80 overwinning. Mar griet Bunte was met zes treffers het produktiefst. Scylla heeft nu 14 punten uit 8 wedstrijden, terwijl MOK 2 er 13 uit negen heeft. Zondag gaat Scylla naar MOK en kan daar dan kampioen worden. Jubil eum toernooi van handbalvereniging Op 25 juli zal het precies dertig ja ren geleden zijn dat de handbalver eniging DWS werd opgericht. Op de algemene ledenvergadering van vorig jaar was men tot het besluit gekomen dit feest intern te vieren. Aangezien het jubileum precies in de vakantie- tijd valt is men overeengekomen in de maand mei al de festiviteiten te laten plaatsvinden. Het traditionele pink- stertoernooi is daarom omgedoopt in jubileumtoemooi. Voor de verschillende toernooien zijn uitgenodigd de verenigingen: Dy namo, R'dam, Hercules, Rijswijk, HHC, Hilversum, Hoogvliet, R'dam, Operatie'55, Den Haag. De wedstrijden zullen in toernooi- vorm als het volgt worden verspeeld: 15 mei (hemelvaartsdag)toernooi voor de heren veteranen en de heren junioren; 24 mei (Pinkersterzater- dag): toernooi voor de jeugdteams; 25 mei (le pinksterdag): toernooi voor de 1ste dames- en herenteams en de dames junioren; 26 mei (2e pink sterdag) toernooi voor de 2e en lage re teams (dames en heren). Op zaterdag 17 mei is er dan in ge bouw Irene een filmmiddag voor de jeugd en op 31 mei volgt aan als sluit stuk van de jubileumviering de grote feestavond, ook in gebouw Irene, met tal van bekende artiesten en natuurlijk een band voor dansilustigen. vriezen De heren van Wilton hebben in Den Haag Hermes 2 goed partij gegeven en het ITëp in' de tweede helft zelfs uit tot een voorsprong 912. Toen scha kelde het over op spelbevriezen en dat was een kolfje naar de hand van de thuisclub, welke dan ook fel terug sloeg. Verder dan 1112 liet Wilton het echter niet komen. Zondag ont vangen de scheepsbouwers Snelwiek, waarvan het enkele weken terug een gevoelige nederlaag kreeg te slikken. Het zal 'beslist een spannende ont- Fluks met reservespelers tegemoet treden. Wint Fluks de wedstrijd, dan is deze ploeg kampioen. In de afdeling ontvangt SFC, GLZ en als deze wed strijd wordt gewonnen, dan is SFC uit de degradatiezorgen. Voor Schiedam is het zondag een bijzonder belangrijke dag. Het gaat dan namelijk naar nummer een van de ranglijst Bloemhof en zou Schie dam die wedstrijd winnen, dan is het al haast zeker van de titel. Gezien het spel van Bloemhof zondag j.l. tegen Ursus, moet een overwinning voor Schiedam mogelijk zijn. WF kan ge heel vrij spelen in Rotterdam tegen Steeds Hooger. Wil in de 2e klas-se B, Schiedamse Boys aanspraak blij ven maken op een kampioenschap, dan moet het zondag de thuiswed strijd tegen Zwart Wit in winst omzet ten en dat moet ook mogelijk zijn. Voor DRZ is in de uitwedstrijd tegen Nado V een winstpunt al voldoende om zich kampioen te weten van de tweede klasse C en we rekenen er ook op dat dit gebeurt. Na de derde eompetitiedag lawnten- nis de balans opmakend zijn de resul taten van de TSF-teams niet zo slecht. Het eerste team behaalde de derde achtereenvolgende 80 zege. Nu moest Pinquins uit Overschie met een grote nederlaag genoegen nemen. Prolongatie van de titel is voor het eerste team dan ook haast zeker. Het tweede team moest de eerste plaats afstaan aan Victoria 4 doordat het in Rotterdam met 53 van dit team ver loor. TSF 3 bleef ongeslagen aan de kop. door nu met 62 van T.I.O.S. 2 te winnen. Het vierde team herstelde zich keurig van de verleden week ge leden nederlaag en won nu met 80 van Dash'35. TSF 6 kwam in Hoek van Holland tegen Hoekse LTV 2 niet verder dan een draw 44. Het eerste team ondervond van Pin quins weinig tegenstand. Alleen Mar jan Zoetmulder had hl haar single de grootste moeite met mevr. Puyt, 75. 57 en 63. Ook het dames-dubbel Marjoos Zoetmulder-Margrid Ronde kwam maar moeizaam tot winst ge tuige de cijfers 75 en 86. Voor Harry Meyer. Wim de Ruiter. Mar joos Zoetmulder en Margrid Ronde is de geringe tegenstand in de competi tie niet bevordelijk voor de later te spelen promotiewedstrijden. In het tweede team hebben de dames Gré Olthof en Nel Kroon in hun single en samen in het dubbel voor de punten moeten zorgen. De heren Huug Bulte en Wim van de Heuvel kwamen in geen enkele partij tot winst. TSF 3 heeft ondanks de ruime over winning van 7—3 op T.I.O.S. 1. een moeilijke dag gehad. Diverse partijen werden pas na drie sets beslist. Hen- ny Vlek verloor zijn single met 9—7 in de derde set. Mirjam Koerts en Hans Brouwer herstelden zich juist in de derde set 81 en 62. Alleen Ank Brouwer won haar single in twee sets. 8—6 en 6—0. In TSF 4 brachten Nel Oprei. Eve lien Datema, Will Baard en Han van Bezooyen alle partijen tot winst. Al leen in het herendubbel 36. 1210 en 61 en in het damesdubbel 64. 810 en 63, was van goede tegenstand sprake. Karei van de Griend bracht in TSF 5 wederom zijn drie partijen tot winst. De overwinning van Jan Baard in de single 60 en 6—3 en die van Leidy Boon en Ine Kleinhote-Van Os iii het damesdubbel stelden toen de overwinning veilig. T.S.F. behaalde een gelijkspel door winst in de single van Deoniem door winst in de single van Leonien Datema 30, 86, 75, in het dames- dubbel Helene v. Zuidam en Leonien Dateima 6—1, 6—0 en in de mixed Leo nien Datema en Frans de Vos Bur- chart 63, 63. T.S.F. 7 won de be langrijke wedstrijd tegen Aiblasser- Tijdens een speciale dienst zal ds. W. Vons op 3 augustus afscheid ne men van de Ned. herv. gemeente van Kethel. Andere exploitant Musis Sacrum De heer Joh. Dupuis, die sinds eni ge tijd de exploitatie voert van het ge bouw Musis Sacrum in Schiedam, zal zijn taak neerleggen. Met ingang van het nieuwe seizoen, zal de exploitatie in andere handen overgaan. De bezet ting van het gebouw is matig en daar door is de exploitatie moeilijk. dam 2 met 41. Alleen Elly Kemper moest een punt aan de tegenstander afstaan door verlies in de single. Voor Aad Schuddebeurs, Hans Sijberden, Ineke Bulte en Elly Kemper is nu de kans aanwezig om het team naar de hoofdklasse te brengen. Kees Bokx, Henk v.d. Mark, Frieda Backer en Betty Wattez brachten in T.S.F. 8 alle partijen tot winst. Van het eerste jeugdteam, Joyce Findhammer. Liesbeth Oprei, Hans Tunderman en Rob Bongaards moest alleen Hans Tunderman ondanks uit stekend spel met een nederlaag ge noegen nemen. Het tweede jeugd team, Monique Egberts, Dorothe Niessink, Jan v. Dort en Mattheu v.d. Bos brachten zelfs alle partijen naar een overwinning. Het herenteam ver loor 's morgens de inhaalwedstrijd te gen Waddinxveen, maar 's middags haalden Hans de Ruiter, Ed. v Her waarden, Jan. v. Strien en Geert Olt hof alle punten binnen. De cricket&port heeft in Schiedam, niet in het minst, door het baanbre kend werk van Hermes DVS en Ex celsior heel wat aanhangers. Die lief hebbers, die bij beide clubs op de tri bune de verrichtingen volgen, dienen te weten dat de K.N.C.B. heeft beslo ten voor de le klasse A en B en voor de 2e klasse A, BI en B2 een nieuwe puntentelling in te'steilen. De telling is als volgt: zes punten zege met innings, 5 punten De heer H. M. Conijn, directeur af deling Staalbouw bij Werf Gusto, is benoemd tot mededirecteur van de N.V. Kloos en Zonen's Werkplaatsen te Alblasserdam. Op uitnodiging van de afdeling Nieuwland van de Ned. Chr. Vrou wenbond, spreekt dinsdagavond 13 mei in de zaal bij de Magnalia Dei- kerk, mevr. L. C. Bot-Don over het onderwerp: „Leven in en met de we reld", naar aanleiding van de Deense film: „Levensschool" en de Tjechi- sche film: „De hand". Ingebroken is in het kantoor van de Schiedamse V.V.V. en S.G. Uit een bus is f 100 gestolen. De heer F. van Veen staal 'op de bres voor de wandelsport. Hij is se cretaris van de Schiedamse Tippe laars en in die hoedanigheid schreef hij het volgende: Over het algemeen wordt door de landelijke sportpers niet veel aan dacht geschonken aan de wandel- spbrt. Het blijft doorgaans beperkt tot de vierdaagse, ondanks het feit dat de wandelsportorganisaties duizenden le den tellen. Dit is wel enigszins ver klaarbaar omdat in de wandelsport het wedstrijdelement ontbreekt en daarom niet tot de verbeelding spreekt. Toch komen in deze rumoeri ge tijd steeds meer mensen tot de ont dekking dat ze naast hun auto of an der vervoermiddel ook nog een paar benen hebben om zich voort te bewe gen en daar een dankbaar gebruik van gaan maken door aan wandel tochten mee te gaan doen. Ook zijn er legio personen die aan prestatietochten, zoals de vierdaagse, meedoen, maar naast hun training hiervoor veel van hun vrije tijd be schikbaar stellen voor de jeugdige wandelaars(sters) door met hen in groepsverband de vrije natuur op gaan zoeken om ze op deze manier de nodige ontspanning te bezorgen. De praktijk bewijst steeds weer dat iemand die de wandelsport gaat beoe fenen zich daar de nodige rust en ont spanning mee bezorgt en daarom wordt ifder die het eens wil gaan pro beren aangeraden om eens aan een wandelmars mee te gaan doen. Men kan natuurlijk individueel wan delen, maar het is beter om zich aan te sluiten bij een wandelsportvereni ging die in elke stad of ieder dorp te vinden is. In Schiedam zijn er ook enkele en één daarvan is „De Schiedamse Tip pelaars" (D.S.T.). Deze heeft zater dag deelgenomen aan een wandel mars te Hoek van Holland. De leden van DST hebben met al hun wandel vrienden en vriendinnen zeer genoten van de wandeling die voor een deel over het strand voerde. Zoals gewoonlijk hebben allen de tocht uitgewandeld zodat vooral de jeugdige wandelaar(sters) trots hun welverdiende medaille aan de ouders konden tonen. Het gaat de heer Van Veen beslist niet om het „zieltjes winnen" voor zijn vereniging, want in de aanhef van zijn schrijven laat hij weten, dat de belangen van de wandelsport in het algemeen voorrang moeten heb ben boven het clubbelang. We blijven aan het wandelen, want over die wandeltocht schrijft de heer Schmitt van De Trekvogels: De Trekvogels hebben met onzet- tend veel plezier deelgenomen aan de tochten in Hoek van Holland. Het leu ke was, dat een oproep van de „Bla- renexpres", 't clubblad van de vereni ging een oproep was gericht om ook de oudere leden en ouders van de ju nioren aan het wandelen te krijgen. Dit boekte resultaat, want de jongste van de groep was 15 jaar en de oudste 62. De groep die 23 personen telde trok dan ook wel de aandacht en kreeg een applaus van de jury. Na een schitterende wandeling door de duinen, het kasgebied van 's-Graven- sande en over het strand terug naar de Hoekse haven, keerdeqf dan ook oud en jong tevreden huiswaarts. Voor zaterdag staat er voor de ad- spirantjes een tocht in Wassenaar te boek. 11 Mei doen de junioren mee aan de K.W. mars en op 31 mei wan delen de senioren rond Berkel. Op 15 mei, Hemelvaartsdag, gaat de club douwtrappen. Iedere Schiedammer die daaraan mee wil doen is welkom. Om 04.32, het tijdstip van zonsopgang, zetten de wandelaars zich vanaf het Wibautplein in beweging. Liefhebbers voor. Op 8 mei. om precies te zijn, be staat SVV 65 jaar en heeft daarmee de leeftijd der sterken bereikt. In de weekbrief voor SVV-pupillen en hun ouders vonden wij daarover de vol gende ontboezeming. een extra bonuspunt voor dat team dat het snelst gescoord heeft (zie on der), 1 punt voor verlies met runs of wickets, 0 punten voor verlies met in nings. Bij een draw krijgt het elftal dat het hoogste scoringstempo heeft (ge middelde per over) een extra bonus- punt mits het elftal dat het laatste is ingegaan de eerste innings tenminste 36 overs heeft geduurd. Speeltijden (dit geldt voor alle elf tallen). In een 1-daagse wedstrijd mag slechts zoveel langer gespeeld worden dan fl'/ï uur, als nodig is om het voor het laatste uur vereiste aantal overs vol te makpn. Het hier bedoelde ver eiste aantal overs, voor het laatste uur van de speeltijd wordt bepaald door de van het laatste uur resterende speeltijd in minuten, eventueel na af trek van door slechte terrein-, licht-, weersomstandigheden, e.d. in dat uur verloren gegane tijd, te delen door drie met afronding naar boven tot een geheel getal. Voorbeeld: Na 51/! speeltijd dienen bij normale speelomstandigheden nog 20 overs gespeeld te worden. Mocht het in het laatste uur 10 minuten rege nen dan dienen er slechts 17 overs ge speeld te worden. Indien meerdere elftallen met een gelijk puntengemid- delde eindigen als nummers 1 resp. 2 van de ranglijst, wordt nummer 1 resp. 2 geacht te zijn bezet door (ach tereenvolgens voorzover een vooraf gaand criterium niet tot uitkomst leidt) A. het standaardelftal, indien het andere elftal een reserve-elftal is, resp. de andere elftallen reserve-elf tallen zijn; B. het elftal, dat een groter aantal extra punten heeft behaald dan het andere of anderen. C. hét elftal, dat in competitiewed strijden het hoogste wicketgemiddel- de heeft behaald. D. het elftal, dat als zodanig door het bestuur zal worden aangewezen. Bij degradatie geldt het omgekeerd evenredige met dien verstande dat punt D altijd het laatst komt. J e ugdboerderi j herbergt weer jong leven De jeugdboerderij in het Prinses Beatrixpark trekt zodra de weersom standigheden wat milder zijn, weer de aandacht van heel wat Schiedam mers. Er is weer nieuw leven op de boerderij; niet alleen dat er drie zwarte lammetjes bij zijn, er is ook een bokje geboren. Uit diergaarde Blijdorp werden o.a. enkele zwarte zwanen ontvangen. In de duivenhok ken hebben zich kouwen genesteld. In de volières is een aantal rasduiven ondergebracht en in de broedmachine worden fazanten-eieren uitgebroeid. D pauwen lopen weer in vrijheid en sie ren het geheel op. Een wandeling naar de kinderboerderij is altijd de moeite waard! Disco-avond Instuif Vanwege de stichting Instuif Jong Schiedam is er zondag 11 mei een dis co-avond, waarbij van de nieuwe in stallatie gebruik wordt gemaakt. Op 18 mei treden „The Lightnings" op. Tweede Pinksterdag is er pinksterbal met Christie Lane, een nieuwe top groep uit Rotterdam. Expositie in Stedelük Museum In het Stedelijk Museum Schiedam wordt van 9 mei tot 9 juni een exposi tie gehouden van werken van de schil der Wim Oepts. De opening van de tentoonstelling vindt plaats vrijdag avond 9 mei om 20.15 uur. De apothekersdienst begint vrijdag avond om zes uur. Apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035. Lang... heel lang geleden, om pre cies te zijn 8 mei 1904 kwamen in d,e Gorzen (tegenwoordig netjes geheten Schiedam-Zuid) een aantal opgescho ten jongens bijeen, niet het vaste voornemen een voetbalclub op te rich ten. Laten wij hier volstaan met op te merken, dat dit in die tijd een enorme onderneming was. Geld om ballen, voetbalschoenen en noem verder maar op wat er nodig was om te voetballen, was er niet. Aan een voetbalveld werd helemaal ni-et gedacht, want de vroede vaderen van die dagen beschouwden de voet ballerij als iets wat het kwade in de mens alleen maar vermocht aan te wakkeren. Zo was het in het begin van deze eeuw, voor sport had de toenmalige overheid geen rooie cent over. Veel vrije tijd had men niet door de lange werkdagen. Ontspanning op welk gebied was niet te vinden. Daar om wilde men gaan voetballen. Met zelfgemaakte palen sjopwden ze naar een stuk braak terrein, waar zij hun geliefde sport konden beoefenen. Ge kalkte lijnen waren er niet, laat staan kleedkamer, daar had men zelfs nog nooit van gehoord. Ware voetbalveld slagen werden er geleverd. De legende gaat dat de eerste bal waar mee gespeeld werd was gevon den op de Damlaan, waar een toen reeds bekende Schiedamse club de edele voetbalsport beoefende. Het was een romantische tijd, zonder stinken de auto's en brommers die de lande lijke wegen onveilig maakten. Men ging wandelen of met het fietsje. De eerste tram die van Rotterdam naar Schiedam reed, had ais herken ningsteken eep rood-groène verlich ting. Dat vonden de SW-ers zo mooi, en kozen deze kleuren dus voor hun clubtenue. Dat hadden zij goed beke ken. Zo zie je maar, dat alles een be tekenis heeft. Inmiddels werd op het groene veld enorm gestreden om ho gerop te komen. De ene promotie na de andere volgde, met als bekroning in 1949 het kampioenschap van Neder land. SW had het hoogste bereikt wat maar mogelijk was. In hun stoutste dromen hadden de oprichters daaraan niet durven denken. Junior voetbal was er voor het eerst in 1929, met twee elftallen werd be gonnen aan een nieuw tijdperk dat het voortbestaan van SVV zou waarbor gen. Het pupillenvoetbal werd in 1958 ge boren. Een geboorte die een geweldi ge levensvatbaarheid bleek te hebben. Wie had ooit durven dromen, dat het pupillenvoetbal zo'n geweldige om vang en aantrekkingskracht zou krij gen. Als wij zien hoe iedere woensdag en zaterdag honderden jongens hun partijtje voetballen met zoveel ple zier, dan moeten wij de mensen die daaraan begonnen zijn en onze club die het mogelijk maakt dat te doen, erg dankbaar zijn. De overheid van nu, is zich dat goed bewust en bevordert dat door het aan leggen van steeds meer sportvelden. 65 Jaar SW betekent 65 jaar opvoe ding van de Schiedamse jeugd. Een stuk opvoeding waar de Schiedamse gemeenschap alleen maar voordeel van kan hebben. Ook in de toekomst vertrouwen wij erop dat het gemeen tebestuur alles in het werk zal stellen om ons in staat te stellen tot in lengte mei, Hemelvaartdag gaat de club van jaren, daar mee door te gaan. uit ons tuincentrum Als heel speciale aanbieding uit ons Tuincentrum verkopen wij nu een drietal planten voor een onvoorstelbaar lage prijs. Alpenbes (Ribes Alpinum) de heester die de mooiste gele bloesem geeft, wat later rode bessen worden. Ook zeer ge schikt als haag. Bloeit om streeks juni. Blazenstruik Coluteabloeit rijk van mei - september en geeft daarna gele bolletjes (van ong. 4 cm doorsnede), die als lampionnetjes aan de plant hangen. Weigelia, een struik, die in juni-juli bloeit met fraaie rose bloemen, een flinke groeier, waar U veel plezier van beleeft. Tot directeur van het Passage Theater is benoemd de heer H. Berg, zulks in plaats van de heer H. Jansen, die benoemd is tot directeur van het Rembrandt Theater in Utrecht. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons Tuincentrum op de 2e etage deze vaste plan ten voor jarenlange sier in Uw tuin, door elkaar.^ per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Gitn tel. of schrift best.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4