UWE L f JLWElfïZEH Zet de kroon op het puzzelwerk R ijwielvierdaagse omgeving Almelo i5 W&m Brigadier Piet en de semi-prof WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 MEI 1969 2 U wilt natuurlijk alles tot in de puntjes klaar hebben als de kleine zich aankondigt koop daarom nu ineens alle luiers voor een extra lage prijs. Prima luiers in hydrophil en piqué, vanwege kleine foutjes nu extra voordelig, (U betaalt nu 83 •cent winder) per luier nog géén zeven dubbeltjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze luiers in hydro phil en piqué, nu voor een prijs om. stapels luiers tegelijk te kopen, in wit, per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open „Leefbaar lie id en Vervolg van pagina 1 ook dit systeem achterhaald. Men zal deze directeur dan beslist niet horen vertellen dat men het bedrijf hset't aangepast. Er zal wel een rapportje verschij nen over de Hoogoveng-nieuwbouw. Er ial gewezen worden ép de nieuwe methodes die worden toegepast, op het geringe gevaar dat mens. dier en gewas loopt. Bij de opening zal men zeggen ,,dat dit bedrijf bepaald repre sentatief is voor datgene wat in nau we samenwerking tussen wetgever en bedrijfsleven kan worden bereikt" en iedereen is weer gerustgesteld. We hebben bovendien weer gekeken naar het bedrijf-alleen, niet naar alle-be- drijven-tezamen. Het bedrijf-alleen is misschien ongevaarlijk (hoewel men dit 'ook kan betwijfelen, zie voren- gaande), het bedrijf-plus-alle-andere vormt weer een grotere bedreiging van de omstandigheden waarin wij le- EMOTIONEEL In het bedrijfsleven beschouwt men de opmerking dat Hoogovens maar in het noorden van het land moet bou wen als een goede grap, gelanceerd door de Federatie van Jongerengroe pen in de PvdA. Om het ironisch te zeggen: wanneer Hoogovens niet op de Maasvlakte komt zou dat een ramp betekenen voor Rotterdam! Wo zouden op slag allemaal werkloos wörden! (Nee dit is te emotioneel uit gedrukt Wanneer we niet alleen naar econo mische motieven luisteren en ook ern stig denken aan onze lichamelijke en geestelijke gezondheid (en vooral die van onze kinderen, want wij overle ven het misschien nog wel) verwijten ménsen als de heer Landheer ons dat we „eenzijdig en emotioneel reage ren". Zolang onze longen nog niet vol doende vergiftigd zijn door deze wel- vaartsbedrijven en onze hersenen nog niet te verziekt door bepaalde econo mische drogredenen, kunnen we er tenminste nog op ingaan. Liever emotioneel, dan vergiftigd. HERMAN MOSCOVITER Op 5, 6, 7 en 8 augustus wordt de 20e toeristische Rijwielvierdaagse ge houden vanuit Almelo. De routes zijn ongeveer 65 km lang. De tocht gaat door een groot, gedeelte van Twente. De kosten voor deelname zijn gering en, bedragen voor vier dagen voor personen boven de 15 jaar f 5 voor jongeren ƒ3,50 en in groepsverband (min. 15 personen) 2,50. Voor reser vering van de overnachting kan via de VVV gebruik gemaakt worden van hotels en pensions of de camping te Almelo. Leden van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale kunnen over nachten in de Jeugdherberg te Nijver- dal. Inlichtingen en opgaven bij de VVV Almelo. tiekken Onlangs was de heer Johny Hols- huysen in internationale kringen John Woodhouse in de pers U weet wel: de man van het onverwoestbare hitwerk op zijn elektrische accordeon, waarop hij dan met vakmanschap Het Nonnenkoor, Santa Lucia, Koe- koekswals en Het Vissersmeisje aan den volke brengt. In De Volkskrant mijmert hij over zijn succes: „Als tachtig procent van het volk zegt dat het goed Is, tja, het spijt me wel, maar dan moet je toege ven dat het democratisch is om te zeggen dat het inderdaad goed is. Dat is democratie. Die 20 procent kunnen dan niet gaan zeggen: die 80 procent is gek. Want dan zouden we in een wereld van gekken leven". Omstreeks 1938 staat Duitsland stijf van het Heil Hitler-gebrul. Voor tach tig procent van de germaanse natie is hij de „gezondene". Het is dus demo cratisch om te zeggen, dat die andere 20 procent (we vermoeden, dat het nog minder was) gek was, want an ders zouden we toch in een wereld van gekken leven? Nietwaar, Herr Holzhausen? Kolonels 1 Kolonels blijken een soort lieden te zijn met veel mogelijkheden voor het vestigen van dictaturen. We hoeven daarvoor slechts te denken aan het Midden-Oosten en Griekenland. Ook in nog bestaande koloniën blazen ze kennelijk een partijtje mee, getuige de uitnodiging van een Portugese ko lonel aan Ajax om aan een toernooi deel te nemen in Mozambique (ver goeding 80.000 gulden). Dit is een van de ellendigste uitbuitingsgebieden die er nog op de huidige wereldkaart te vinden zijn. De zeven miljoen inwo ners hebben niets in te brengen, het analfabetisme is er schrikbarend hoog en in concentratiekampen zitten duizenden politieke gevangenen. Ajax heeft een brief gehad van het Angola-comité, dat zich beijverd voor vrijheid van de Portugese koloniën, niet mee te doen aan dit toernooi dat o.a. dient „om het laaggezonken mo reel van de bezettingstroepen te ver hogen". Op dit moment is nog niet bekend of de uitnodiging aanvaard wordt. De Vrijwilligers gevraagd voer hulp bejaarden De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers organiseert in de stad „Tafeltje dek-je" voor bejaarden; dat betekent dat vrijwilligsters tweemaal per week bij bejaarden, die werkelijk niet meer voor zichzelf kunnén zorgen, maaltij den aan huis brengen. Verschillende malen is al gevraagd om meer vrij willigsters, bijv. eenmaal per 14 da gen of incidenteel als invaller voor de vakantiemaanden, tussen de middag van 11.3013 uur. Vooral nu de va kanties weer in zicht komen, wordt er een beroep gedaan op dames en he ren, die over een auto beschikken en op dames die samen met deze chauf feurs de warme maaltijden bij de vas te adressen willen afleveren. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers, Oostzeedijk 60, tele foon 130877 of door mevrouw J. Ver- haren-Giebel, Wilgenlei 197. telefoon 186273. nu... beduidend goedkoper Wie tegenwoordig een rokje wil kopen, moet toch meestal rekenen op een uitgaaf van een paar tientjes..... maar het kan goedkoper! Op onze mode-afdeling zoekt U een prachtige Tergal of Ter- lenka rok uit van een fantasti sche. kwaliteit, geheel gevoerd, met twee plooien voor en afge werkt met zadelsteek, wat een bijzonder leuk effekt geeft, nu voor nog géén zestien gulden. geheel gevoerd Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze damesrokken van een geweldige Terlenka of Tergal kwaliteit, in vlot model met twee plooien voor en za delstiksel, geheel gevoerd in di- kleuren. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Gttn tel. of achrift beat heer Hordijk, voorzitter van de afde ling betaald voetbal van Ajax, wist echter de gebruikelijke smoes al te debiteren: „Sport en politiek hebben niets met elkaar te maken. We heb ben toch ook tegen Benfica gevoet bald?" Wij zouaen willen zeggen: voetbal len tegen Portugal in een internatio nale competitie, ala, maar spelen in een gebied tot meerdere giorie en op pepping van de bezetters, is immo reel. Als Ajax „ja" zegt, hebben wij een gemeen vraagje: Wanneer gaan jullie spelen voor de Egyptische kolonels? Kolonels 2 Ook de Griekse kolonels zijn niet getapt in ons land. De Griekenland- werkgroep van de Utrechtse studen ten organiseert een internationale plakkertjes-aktie. Doel daarvan is een toeristen-boycot voor Griekenland. Deze plakkers, grote voor op de auto en kleine voor op de brieven, zijn ver krijgbaar bij bovengenoemde werk- 44 groep, Wilhelminapark 23 te Utrecht. De plakkers kosten respectievelijk 100 voor twee gulden en de briefsluiters 500 voor een rijksdaalder. Giro 1667890 onder vermelding: plakkerak- ilekensom nietje Wij lazen in Nederlandse dagbladen de volgende advertentie van de Ame rikaanse financieringsmaatschappij I.C.S., die in onze moedertaal overge- L\ zet als volgt luidt: „Wij hebben nog nooit iemand van onze mensen opslag gegeven" (was de op'vallende kop). „Om twee redenen niet. Wij willen het niet en zij vragen er niet om. Hoe zit dat? Heel gewoon: zij werken op provisiebasis. Als zij iets extra's wil len, werken ze een beetje harder. En willen ze veel extra, dan werken ze veel harder. Dat is een heel eenvoudig rekensommet j e En wat als ze ziek zijn, of door wat-dan-ook gehandicapt? Dan zien ze maar dat ze er komen. Dqt is een heel eenvoudig rekensommetje. UITSLAG PUZZEL De prijswinnaar van de puzzel van vorige week is de heer J. F. Visser, Carel van Nieveltstr. 9a, Rotterdam 1. Hij stuurde de juiste oplossing in: „Ken de vrouw voor de trouw". In verband met een speciale Pinkster puzzel wordt deze week éénmaal de puzzel „Met Andere Woorden" over geslagen. Volgende week gaan we er weer vrolijk mee door. 't Is Pinksteren en dan moet er maar een speciale puzzel komen, vond onze puzzelredacteur. Het werd een „kronen-puzzel", een kolfje naar de hand van de echte puzzelaars. Er zijn ook speciale prijzen aan verbonden: een eerste prijs van 50 gulden, een tweede van 30 gulden en een derde van 20 gulden. De oplossingen moeten uiterlijk 3 juni in ons bezit zijn. Uitsluitend op een briefkaart in- J -''"'in! ■V'n'V'. ';W 129 Intussen waren de spelers van beide elftallen al het veld opgekomen, uit de aard der zaak onder een donde rend gejuich der kijkers aan de kant. Brigadier Piet was daar natuurlijk ook bij en hij liep met zijn arm om Karei Kleuntjes heen. „Luister goed, Karei", zei Piet. „Ik zit al achter je aan van het moment af, dat die twee schavui ten je in dat ijskarretje ontvoerden. Ik breng je in elk geval terug naar ons eigen landje. Zou je dat wel willen?" „Nee-toe-dan-weer-niet-soms!zei Karei fel. „Al moest ik terugkroepen! Ik wil terug naar het boerenlandje van mien va! Ik heb dat hele voetjeballen om de ping-ping al wel bekeken. Slaven bent het! Sportslaven, die ze straks doodgewoon an de kant schoppen, als ze een ander heb ben, die wat jonger of wat beter is. Nee hoor, geef mien maar eerj rustig slootje achter de boerderie van va, waar ik lekker kan zitten vissen op baars en bliek!" „Als je er zó over denkt, dan heb ik een mooi plan in mijn hoofd", lachte Piet, en hij begon de verbaasde Karei zo het een en ander in diens oor te fluisteren. Karei begon toen zowaar te lachen en zei: „Dat liekt mien een best plan! Jao..., dat mosten. we maar doen, dan ben 'k mis schien ook wel gauw weerumme in de boerderie van va!" Meer gelegenheid kregen de heren echter niet om verder uit te weiden over hun plannetje, want intussen had de scheidsrechter al laten tossen en de aftrap kon nu elk ogenblik plaatsvinden. Piet, die natuurlijk nog steeds doorging voor de beroemde Alfredo Pinanti, stond dien overeenkomstig als midvoor opgesteld en hij wachtte vol spanning op de eerste bal, die in zijn richting zou komen. En ja..., daar kwam het leer! Piet rende er snel op af en haha, jongens, nu zou hij de mensen hier eens laten zien, wat ze nog nóóit gezien hadden! Maar ach lieve help, juist toen hij schoppen wilde, gleed hij uit op het vochtige gras. Hij trapte een levensgroot gat in de lucht en de bal knalde met een doffe dreun tegen zijn welgevormde sche del aan zenden en in de linkerbovenhoek vermelden „Kronen-puzzel". Het adres is puzzelredactie De Haven loods, Westblaak 25, Rotterdam. 1 x x kroon 2 x kroon 3xxx.. kroon 4 xkeizerskroon 5 x x kroon 6x kroon v. e. 7 x kroon van een 8.xkroon 9 x kroon v. e. 10 xkroon van koningin 11 kroon 12 x kroon 13 x kroon van Karei de 14 x xkroon 1 5x kroon v. e. 16 x kroon van een 17 x kroon van een 18 x kroon 1 9x kroon v. e. 20 xkroon van een 21 x kroon 22 x kroon van een Wie van onze puzzelaars kan zeggen hoe deze kronen heten? Bij juiste op lossing leest men op de kruisjes een zegswijze. Het aantal punten plus kruisjes geeft het aantal letters aan, waaruit elke naam van de kroon be staat. Ter vergemakkelijking worden de namen van de kronen met andere woorden omschreven. 1. figuur der tekening duidt aan welke kroon bedoeld wordt; 2. plukt men aan de waterkant; 3. kroon van een land in Europa (naam van het land bijvoeglijk); 4. kroon van een land in Europa (naam van het land bijvoeglijk); 5. wordt ook tiaar of tiara genoemd; 6. adellijke titel, lager dan graaf; 7. hoogadellijke titel; 8. deel van de Tsjechoslpwaakse Repu bliek (naam van het land bijvoeglijk) 9. eertijds een edelman, die onmid dellijk onder een keizer stond, thans adellijke titel; 10. was koningin van Engeland (1837—1901); 11. de naam van deze kroon is gelijk aan het woord dat „schans" betekent; 12. doornenkroon; 13. kroon van een be kend figuur uit onze vaderlandse ge schiedenis (768814); 14. land stond eertijds onder Rijksbestuurder von Horthy (naam v. h. land bijvoeglijk) 15. rijksvorst, gerechtigd om de Duitse keizer te kiezen (geschiede nis); 16. adellijke titel; 17. edele strij der; 18. kroon van een land in Europa (naam van het land bijvoeglijk); 19. edelman; 20. markgraaf; 21. woord betrekking hebbende op schip; 22. koningszoon. 130. Dat die bal tegen Piets hoofd kwam had een wel zéér merkwaardig gevolg. De bal veranderde namelijk zó van richting, dat hij onhoudbaar voor de keeper in het doel van de tegenpartij vloog. Een—nul voor de Fiorenza Boys en de wedstrijd was nog geen twee minuten oud Eénnul De mensen op de tribune waren net gek. Ze gilden het uit van geestdrift en ze sloegen elkaar van dolle pret bijna bont en blauw. Een golf van vreugde stormde hittig over het veld en de massa brulde woest van hoi hoi hoi, hoi, smekend om nog meer van die mooie kopballen. „Zag je die bliksems handige schijnbeweging van Pinanti?" huilde een der kenners op de tribune. „Hij deed net of-ie schoppen wilde en nam de bal gelijk in éénen op zijn kop Oerhard Goal „Als dat zo doorgaat, krijgen we vanmiddag van die Pinanti nog héél wat te zien riep een andere deskundige en daar waren de meeste toeschouwers het roerend mee eens. Maar de brave Karei Kleuntjes was het er helemaal niet mee eens. Die had wel aan Piets malle beweging gezien, dat hij eigenlijk geen roos van voetballen kon. „Sufferd riep Karei uit. „Je stuurt ons hele plan in de war We zouden toch in eigen doel schieten Waarom maak je dan een goal Ja lezers, het is zo. Piet en Karei hadden afgesproken in eigen doel te schieten. Dan zou de rest van het elftal wel vreselijk kwaad worden om hen vervolgens met echt zuidelijk temperament van het veld te smijten. Dan konden ze misschien wel ongemerkt verdwijnen, als ze eenmaal op straat lagen. „Je bent een goed geslaagd voorbeeld van een stomme ezel brulde Karei Kleuntjes nogmaals. „Als je dan niet weet, hoe je moet schoppen, kiek dan maar 'es hoe ik het doe En voor Piet het kon verhinde ren, had Karei hem al een daverende schop onder zijn broek gegeven en dat nog wel ten aanschouwe van die duizenden mensen op de tribunes.: Wordt vervolgd Welk .merk? Welk typeTWelke prlje? ""ie hoogste I Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart of In gesloten enve loppe zenden aan: Consumenten Voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht

De Havenloods | 1969 | | pagina 2