Wij zijn in staat geweest 'n stuk informatie te geven ïbujdorpj UIT DE RAADSAGENDA BURGEMEESTER ROELESEMA OVER WIJKVERGADERINGEN maakt blij KREUGER DE HAVENLOODS Vakmanschap meesterschap —sur"' iMEH Antwoord op vragen over dieetkosten DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 MEI 1969 „We hebben de kans gekregen om in die vergaderingen zo ongeveer 250 Schiedammers in de ogen te zien," zegt burgemeester H. Roelfsema als conclusie na de vergaderingen die het gemeentebestuur samen met hoofden van diensten op verschillende plaatsen in Schiedam heeft ge houden. Dit is het vaststellen van een feit. In hoeverre deze bijeenkom sten bevredigende resultaten hebben afgeworpen en of zij in de toekomst vervolgd zullen worden daaromtrent was de burgemeester minder ge decideerd. „We hebben afgesproken dat we het allemaal nogeens zullen overdenken om dan na te gaan, of we op die manier al of niet moeten doorgaan, of dat een andere weg moet worden ingeslagen," aldus de bur gemeester. Ër zijn echter nogal wat nuanceringen bij de beoordeling van de vergaderingen, die trouwens van wijk tot wijk verschilden. Samen met vele andere gemeente bestuurders in den lande, heeft ook dat van Schiedam zich bezonnen op de vraagv op' welke wijze een meer di rect contact met de ingezetenen kan worden verkregen. Men weet het. in het afgélopeh seizoen zijn in diverse wijken vergaderingen gehouden, in Groenoord zelfs twee. „We weten dat daar nogal ,wat problemen leven en vonden het daarom wenselijk er twee maal te komen verklaart de burge meester jen-.hij voegt er aan toe, dat deze vergaderingen mét die in Schie- dam-Zuia, tot de best geslaagden ge rekend rpogen worden. Dit houdt geen verwijt in voor de bewoners van de beide andere wijken. Het is nu een maal zo,; da>t juist in de genoemde wij ken het fe-a en ander in ontwikkeling is, waarover lang niet iedereen geïnformeerd bleek te zijn. Bepaald-, teleurgesteld was de burT gemeestar over de vergadering voor Schiedam West-Centrum in Irene, waar men de bezoekers op de vingers van beide handen jton tellen. Hèm... haar en andere mensen waar u vreselijk veel van houdt. Hoe? Kom dat eens uitzoeken in onze enorme kollektie! BROERSYEST 6 DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM TEL. 26.82.06 aangesloten bij-de N.II.H.P. wordt elke donderdag liujs aan huis bezorgd in: 10 STADSEDITIES ROTTERDAM Rotterdam rechter maasoever-Capelle a/d IJ'sscl-Bergsehenhoek-Bleiswijk- Berkeï en Rodenrijs-Nieuwerkerk a/d IJsscI. OplagpljB 7.500 ex. EDITIESCHIEDAM Schieèajft-Kethel- Oplage 2S.500 ex. EDITLKVLAARDINGEN Vlaardifeen-Maassluis Maasland-Maas- dijk-H»|k v. Holland. Oplage |4.000 ex. EDITIBKRIM PENERWA ARD Krimpen a/d IJssel-Ouderkerk a/d IJssel-Klimpen a/d Lek-Lekkerkerk- Schoonjn oven-Stolwijk- Bergambacht - Ammentol-Bcrkenwoude. plage |4.i Vlaardingen: vert. M. Poot, Parkweg 132. Telefoon 351620. Schieïim: vert. N. v. Zetten, van Hallstraat 67. Krimpenerwaard: vert. A. Maat, Gr. Hendr. v. Nassaustr. 36, Ouderkerk a/d IJssel. Telefoon 01808-469. RE0AKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rotter dam. Telefoon 010-13 21 70. SclMèdgm: L. 't Hart, Bachplêin 97. Telefoon 35 38 47. VLAARDINGEN: A. Struys, v.d. Duyn van Maasdamlaan 132d, Vlaardingen. Telefoon-34 10 31. LEZERSSERVICEDIENST: Mocht men De Havenloods niet ont vangen hebben, dan gelieve men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13.21.70 (voor de Vlaardingse editie 34.43.49) waarna de krant alsnog wordt bezorgd. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze prima kwaliteit Leacril badstof stretch ankiets voor dames en heren, in vele kleuren, w.o. beige, groen, ma rine, wit, enz. per paar Elke vrijdagavond tot 9 uur open m Ook.maandagmorgen opan Géén tal. of schrift h ,,En eigenlijk hadden we erop gere kend, dat hier nu eens een stroom van vragen zou komen over de ontwikke ling van het stadscentrum", bekent de burgemeester. Maar die zijn -dus niet gekomen en zodoende was het daar met een braaf uur bekeken. Zijn deze discussieavonden over het algemeen volgens wens en plan verlo pen? ,,Om eerlijk te zeggen, ik had er geen enkele verwachting van", zegt burgemeester Roelfsema. „Sommige ambtenaren hadden het er welecns benauwd met de vraag wat er moest gebeuren als een zaal te klein zou blij ken te zijn: ik had mijn vefwachtin- gen echter niet hoog gespannen. Het is ook niet zo erg belangrijk of er heel veel mensen komen. Het gaat er om een goed contact te krijgen met de burgerij en die kun je vaak beter met een niet te volle vergadering verkrij gen dan wanneer de zaal stampvol is. Nu was het nog mogelijk om iemand mee te nemen naar een betrokken hoofd van dienst, zodat ter plaatse de zaak kon worden besproken, hoewel in de meeste gevallen niet direct tot een oplossing gebracht. Van al hetgeen in de vergaderingen werd besproken zijn verslagen en aantekeningen gemaakt. Alles heeft aandacht gekregen of wordt nog be studeerd. Het zijn lang niet altijd gro te zaken die aan de orde werden ge steld, maar die voor een bepaald ie mand niettemin „groot" kunnen zijn", aldus de burgemeester. Van vergadering tot vergadering verschil den vaak de onderwerpen die aan de orde werden gesteld^ al waren er ui teraard bepaalde „Topics", zoafe be strating, reinigingsdienst, woonpro blemen enz. Groenoord en Schiedam- Zuid hadden het dan vooral over de toekomstplannen: in Oost waren het speelvelden, straten enz. „Of het nu kleine of grote zaken betrof, iedereen heeft het recht daarnaar te informe ren stelt de burgemeester vast. „We zijn in elk geval in staat geweest een stuk informatie te geven, al is het natuurlijk onmogelijk iedereen tevre den te Stellen." Abri en brievenbus Zn waren er in Sehiedam-Zuid vra gen omtrent het plaatsen van een zgn. abri op de Havendiik voor wachtende buspassagiers. Er wérd ook om een brievenbus daar gevraagd. Beide za- nu... beduidend goedkoper De ankiets die 's zomers het prettigst dragen zijn gemaakt van stretch badstof. Koop nu voor -Uw man en Uzelf (ideaal op vakantie en weekenden onder een lange broek) een paar Leacril bad stof stretch anklèts. Prima- ankiets voor dames en heren, in vele leuke kleuren, per paar voor precies twee gul den vijf en twintig. ken zijn door de R.E.T. en de P.T.T. onderzocht en èr zijn tellingen gehou den. Hieruit bleek, dat genoemde wensen gezien het geringe praktische nut. niet voor inwilliging vatbaar wa ren. En zo zijn nog andere zaken on derzocht of nog in onderzoek. „Het is voor ingezetenen van een gemeente vaak moeilijk met een be paalde ambtenaar in contact te ko men. Dit is middels deze bijeenkom sten mogelijk geweest", stelt de bur gemeester vast. Bijzonder goed blij ken de sprèekuren van de contact ambtenaar, de heer P. J. Drenth aan te slaan. Daar komen velen met aller lei soms merkwaardige proble men. Dit kan betreffen informatie over bepaalde uitkeringen, over straatonderhoud, groenversjering, sport, recreatie en wat al niet meer. Doch er komen ook mensen die een „officiële" brief moeten schrijven en daar geen weg mee weten. Deze spreekuren blijken tot dusver wel in een behoefte te voorzien. Drempelvrees „Is het toch wel matige bezoek aan de contactbijeenkomsten niet mede een gevolg van een drempelvrees die in het algemeen bij de burgerij be staat? „Dat geloof ik niet", antwoordt bur gemeester Roelfsema, „vooral niet wanneer ik naga hoe vaak soms ge heel onbekende burgers, mij op straat aanhouden om iets te vragen of mee te delen". Of deze wijze van „contact maken" een aanbevelenswaardige is om tot het gewenste resultaat te ko men? „Dat is thans nog moeilijk te zeg gen", vindt de burgemeester. „Rot terdam heeft door middel van wijkbij eenkomsten waarin wethouders het woord voeren ook wel .van dit soort avonden en de resultaten zijn niet on gunstig. Of er andere en betere vor men zijn om de afstand tussen ge meentebestuurders en burgerij te ver kleinen, valt nog niet te bepalen". Deze eerste „rondgang" van het col lege van B. en W. met hoofden van' diensten, is als experiment wel ge slaagd. Of hij in het volgend seizoen herhaald zal worden hangt af van de besprekingen die in het college aan de hand van het verkregen resultaat nog> worden gevoerd. LEO 'T HART is Bierkenners vragen Datum: 22 mei 1969 E A P P 0 R T 3 moeflon» (rots) 5 Zwarte zwanen 1 Przewalski-paard. (m®*d*TM"Ta:kl", ~.a.v "Iwan")* Na®"5 Co1:>1 2 Zwarte panter» (moeder "Black vade "Niger".Kunnen nog niet naar bu n (fazanterie). a Blijdorp". 1 Geeloor-kakatoe (fazanterie). Van "Taronga Zoo", Sydney. 1 Galago (nachtdierenhuie) Bieren van Edward III. Gibbon naar "Robinson Crusoë"-eil»nd. "Cato" en "Kees" (banteng») hebben diarrea-poeder» van dokter gehad. 1 PhenaoogramnruB interrupt*. afgevoerd (dood). De leden van de gemeenteraad J. H. H. Gerdink-Eggink en A. C. M. Blauw-Rieu hebben aan B. en W. vra gen gesteld in verband met de wijzi ging van de vergoeding aan degenen die dieetvoeding nodig hebben. Hrierop antwoorden B. en W. 1. Inderdaad is een aantal klachten ingekomen. Deze klachten zijn een ge volg van het feit, dat door Rijnmond, in overleg met. de Rijnmondgemeen ten, een nieuwe berekeningsmethode voor een kostenvergoeding bij een dieetvoeding werd vastgesteld en in code gebracht. Deze dieetcode wordt met ingang van 1 januari 1969 in Vragen over vestiging winkels in Groenoord Het lid van de gemeenteraad de heer .1. van Katwijk (Prot.) heeft B. en W. de volgende vragen gesteld: Kan uw college met betrekking'tot de winkels in 'Groenoord mededelën: a. of er aanvragen voor vestiging van een winkel ^jdig zijn ingediend; b. zo ja, binnen welk tijdsbestek deze win kels in Groenoord voor het publiek toegankelijk zuilenrijn? Naar aanleiding, van bovenstaande vragen delen B. en W. het vagende mede: a. In antwoord op dezé vraag delen wij u mede, dat er tientallen aanvragen voor vestiging in de win kels aan de Borodinlaan zijn ontvan gen welke alle door de Nederland- schè Middenstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten N.V. worden bestudeerd, b. Op 28 mei a.s. zal de onderhandse aanbesteding van het win-kelcomplex plaats vinden en enkele weken later kan dan de gunning voor de bouw worden tege- moetgezien. Direct daarna zal op ba sis van de aannemingssom de huur prijs der winkels kunnen worden be paald en contact met de gegadigden kunnen worden opgenomen- Het ligt nog steeds in de bedoeling in het na jaar de winkels te openen. Verbetering paden kinderboerderij De kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark heeft een stramien van paden, uitgevoerd in flagstones. Door de slappe ondergrond zijn deze paden verzakt, zodat thans herstel moet plaats vinden. Voorts is het nodig ga zons te draineren ep te herstellen. De koeten worden geraamd op 24.400. Nieuw politiecombo opgericht Enige tijd geleden is de Schiedamse politie-muziekband „De Optimisten" opgeheven. Er is thans een nieuwe band gevormd onder leiding van de heer Terwiel. De band bestaat uit de heren Slingerland, drums, Rietkerk, trombone, Klinkers, saxofoon, Mous, trompet, De Looff, saxofoon en de heer Terwiel saxofoon en fluit. Wijkconcert in Groenoord In samenwerking tussen de wijkver- eniging Groenoord en de Schiedamse Gemeenschap, wordt donderdagavond 22 mei in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan een concert gegeven- Hieraan wordt medegewerkt door Kees Bak, orgel, Annemarie ten Bosch, viool, Hans Knijff, hobo en Gerrit'Schotman, trompet. Dinsdagavond 27 mei om acht uur zal de. gemeenteraad van Schiedam vergaderen. De agenda telt 27 punten ter behandeling. Aan de raad wordt voorgesteld aan het gemeentepersoneel een uitkering ineens te doen, zulks ingevolge de loon- en prijsontwikkeling en maatre gelen van de regering. De betekent een verhoging met twee procent, In totaal f 275.0Ó0. Voor aanschaffing van enkel'e ma chines voor Gemeentewerken wordt een bedrag van f6900 gevraagd. Voor nieuw meubilair in enkele schaft- en kleedlokalen is f 4000 nodig. Ten be hoeve van automatisch sluiten van en-- veloppen en het frankeren moei een nieuwe machine worden aangeschaft tegen een bedrag van'f 4700. Voorgesteld wordt te rekenen met ingang van 14 augustus 1967 van het bestuur van de St. Willebrordusstich- ting tot wederopzeggen te huren, twee lokalen van het schoolgebouw aan de Lange Singelstraat voor een kale huurprijs van f 930 voor het ene lo kaal en f 1400 Voor het andere en deze lokalen ter beschikking te st.ellén van de Ver. voor Geref. kleuteronderwijs. De Schiedamse fabriek van hijs werktuigen heeft in verband met uit-, breiding van het bedrijf gevraagd nog 450 m2 grond aan de Regoutstraat uit te geven in erfpacht. In het bedrijf werken thans 15 personen, dat tot ruirn 20 zal worden uitgebreid. Ten behoeve van de gemeentelijke reinigingsdienst moeten twee vracht wagens worden aangeschaft, de kosten op f 26.500 en f 28.500 Schiedam toegepast. Dit heeft tot ge volg, dat wanneer de periode, waar voor de dieetvergoeding is vastge steld, verlopen is, een nieuw advies van de Gemeentelijke Genceskundige- en Gezondheidsdienst wordt ge vraagd. Bij het uitbrengen van dit ad vies wordt met de nieuwe méthode re kening gehouden. In de praktijk zal dit voor een aantal personen tot een verlaagde uitkering leiden en voor an deren een verhoogde uitkering beteke nen. 2. Er zijn twee soorten diëten, n.l. vdie, welke verbodsbepalingen bevat ten ten opzichte van bepaalde voe dingsmiddelen, waarvoor andere in de plaats moeten komen, en die, waarbij voedingsstoffen aan het nor male pakket moeten worden toege voegd. Het eerste zal enigermate kos tenverhogend werken: het tweede nauwelijks, tenzij extra eiwitten aan de voeding moeten worden toege voegd. Diëten, die er op berekend zijn het aantal calorieën ver boven het ge middelde op te loeren komen wel voor, maar zeer zelden bij de 'uit be jaarden bestaande groep bijstandont vangenden. 3. Bij het hiervoor genoemde Rijn- mondoverleg zijn de meest voorko mende diëten gestandaardiseerd. De hiermede verband houdende kosten zijn naar boven afgerond, zodat er steeds een bepaalde marge aanwezig is. Diëten, die zelden voorkomen en dus niet in de vastgestelde lijst zijn opgenomen, worden individueel beke ken. Dusdoende wordt een vlotte wij ze van advisering mogelijk, waardoor met de belangen van de bijstandbe- hoevenden op een verantwoorde wijze rekening wordt gehouden. nu... beduidend goedkoper Het is altijd een prettige ge dachte als U nog een paar extra nylons in voorraad heeft, nu kunt U Uw voorraadje uit breiden met maar liefst 3 paar. Ragfijn» nylons in plain en micro met teen- en hielverster- king met of zonder naad, nu per 3 paar voor nog géén twee gulden. Pra'chtige kousen, vergelijkbaar met de beste op kousengebied, 3 paar, per paar voor nog géén zeven dubbeltjes. den gesteld. Voor de afdeling Plant soenendienst is een vrachtauto nodig ten bedrage van f 20.500. In de werkplaats vóór mindervali- de arbeiders moeten enkele verbete ringen en aanschaffingen worden ge daan. De kosten bedragen f 10.5Q0. De opkomst van 'aardgasverwar ming en verbruik van dit gas is in de afgelopen Winter aanzienlijk toegeno men. In verband hiermee moet een middendruk regulateurskast wor den aangeschaft, waarvan de kosten op f 200.000 worden geraamd. Het Interparochieel Sociaal Chari tatief Centrum heeft aan net gemeen tebestuur gevraagd om het subsidie te vermogen van 40 tot 45 procent van de door het rijk aanvaarde lasten en eveneens om het aantal maatschappe lijk werksters uit te breiden van drie tot vijf. B. en W. wijzen erop, dat het subsidiebedrag inmiddels tot 45 pro cent is verhoogd en ook de uitbreiding van het aantal sociaalwerksters is vergroot. met en zonder d strikt eerste keus teen en hiel versterkt ST. WILLEBRORDUSSTICHTING WIL L.O.M. SCHOOL BOUWEN Dé Sint Willebrordusstichïting heeft het gemeentebestuur van Schiedam medewerking verzocht voor het stich ten van een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. B. »n W. willen hierover nader advies uitbrengen. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze kwaliteits ny lons met en zonder naad, in diverse kleuren en de maten 872 t/m 11, per 3 paar v^n dezelfde maat voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen opan GMn tal. of schrift, bast

De Havenloods | 1969 | | pagina 6