m m l« CLLBHUISWERK ST. JORISDOELE KOMT LANGZAAM WEER OP GANG Winst Ver. Glasfabrieken afgelopen jaar verdubbeld V te Bij het Beursplein een nieuwe afdeling met kelderprijzen Daal de prijzentrap af, Uw voordeel tegemoet. Elke week nieuwe koopjes b.v. badstof heren-pull-polo "J J Q peek cloppenburg Jeugdleider Venema heeft veel plannen ëSr G5r- Dependance kleuterschool zelfstandig fa» "SS GRATIS CONSUMENTEN VOORLICHTING OVER 42 WASAUTOMATEN Pinksterdienst in Groenoord DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 MEI 1969 S'dam 9 Ruim een maand heeft de heer C. A. Venema nu de leiding van het Club huis St. Joris Doele en ziet hij zich geplaatst voor de vraag, op welke wijze dit recreatiecentrum voor de Schiedamse jeugd tot ontwikkeling kan worden gebracht. „Er zijn hier pracht mogelijkheden, maar het is nog wat aftasten om te zien wat nu eigenlijk het meest gewenst is zegt de heer Venema. Er is alvast begonnen met de lokalen wat gezelli ger te maken, niet alleen door schilderwerk maar ook met een bar en recreatief werk. En geleidelijk aan komen er plannen voor de toekomst, waaromtrent de heer Venema ons een en ander vertelde. Het is een beetje vervelend gegaan '/met dit toch zo unieke clubhuis. Sinds bijna een jaar ontbrak het aan een nieuwe leider. De heer Venema was vele jaren jeugdwerkleider in Huize ,,De Gram" in Spoorwijk te Den Haag en hij zag zich in Schiedam geplaatst voor een heel nieuwe taak. ,,Het is een pracht gebouw dat we hier ter be schikking hebben", zo constateert hij en mogelijkheden ziet hij genoeg. Het probleem is evenwel, wat de wens van de jeugd is en dat zal nu moeten gaan blijken. „Wanneer hier geen behoefte aan het jeugdwerk bestond, dan zou ik niet zijn gekomen", verklaart de heer Venema, die dus zijn taak wel ziet. Of dat werk nu ligt op het terrein van de manuale dan wel van de verbale ex pressie, dat moet worden afgewacht. Bijzondere aandacht wil de heer Ve nema gaan besteden aan mogelijkhe den voor jeugdtoneel en kindercircus. Hij heeft gedurende vijf jaar een op leiding in toneelregie gehad en daar om is het ook geen wonder, dat hij zich tot het toneel voelt aangetrokken. „Je moet beginnen om de image op te wekken voor jeugdtoneel. Het is een nadeel, dat ik eigenlijk hier weer aan het opbouwen moet gaan maar ook een voordeel, dat je de kans krijgt een nieuwe vorm te kiezen", con stateert hij. De oude naam: „Stichting Clubhuis werk Ongeorganiseerde Jeugd", vindt de heer Venema niet zo bar gelukkig, want hij vraagt zich af wat onder die „ongeorganiseerde jeugd" moet wor den begrepen. Het clubhuis staat nl. open voor ieder kind in de leeftijd van 5-17 jaar, al vallen die in twee groe pen uiteen; voor de jeugd tussen 14 en 17 jaar moet een heel ander program ma worden samengesteld dan voor die van de lagere school-leeftijd. nu beduidend goedkoper Zij, die een kostbare L.P. ver zameling hebben, doen wij on getwijfeld een plezier met deze aantrekkelijke platenkoffers. Luxe koffer voor 30 cm L.P.'s, voorzien van twee prima slo ten, handvat, stofrand en be- schermdoppen. De koffer is bekleed met ijzer- sterk en fraai vinyl, het waaier interieur met bandversterking biedt plaats aan 24 L.P.'s. Kortom een prachtige platen- koffer (denk vast eens aan va derdag) nu voor een lage prijs voor nog géén tientje. platen koffer voor langspeelplaten Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze luxe koffers voor 30 cm L.P.'s, met 24 de- lig waaier interieur, met 2 goe de sloten, overtrokken sterk vinyl in diverse kleuren Elke vrijdagavond tot 9 uur open Voor deze groep is er ook mogelijk heid voor allerlei soorten handenar beid. JEUGDSOOS „Voor de wat ouderen zou ik hier graag een jeugdsoos inrichten", ver telt oe heer Venema verder over zijn plannen. Dat betekent ook een moge lijkheid tot dansen, waartoe zo nu en dan een band zal worden uitgenodigd. De grote zaal ondergaat al een be scheiden restauratie en als er werke lijk wat meer aan toneelspel zal wor den gedaan, moet ook het podium worden uitgebreid en verbeterd. De bovenverdieping van het grote huis aan het Doeleplein geeft ook vele mo gelijkheden. Het weik van St. Joris Doele, een particuliere stichting, bestaat onge veer 20 jaar en heeft zich tot nu toe steeds in goede belangstelling, vooral van de buurtbewoners, kunnen ver heugen. Ondanks alle moeilijkheden van het laatste jaar, komen er altijd per week nog plm. 100 kinderen zich op de één of andere wijze amus De openingstijden zijn thans op r Kosten vijfde lustrum bevrijding begroot op ruim 42 mille Op 5 mei 1970 zal het 25 jaar geleden zijn, dat een einde kwam aan de moeilijke jaren van de bezetting. Het bestuur van de Vereni ging Nationale Feest- en Gedenkda gen heeft B. en W. in verband hier mee doen toekomen de plannen voor de viering van het vijfde lustrum van de bevrijding, vergezeld van een be groting van kosten, die een totaal be drag van f 42.500,- zullen vergen. Behalve aan de jaarlijks gebruike lijke activiteiten wordt gedacht aan o.m. de vorming van een z.g. „gezel ligheids-circuit". illuminatie van ver schillende gebouwen en straten, kin derspelen, jeugdmatinee, bevrijdingS- bal, gondël-lichtvaart en vuurwerk. Het bës'tuur van de vereniging stelt zich voor een deel van de aan de voor genomen activiteiten Verbonden kos ten te bestrijden uit de geraamde ho gere opbrengst van de te verlengen „kleine kermis" ad f 12.500,--. die door de Schiedamse Gemeenschap georganiseerd wordt, alsmede uit bij dragen van particulieren tot een be drag van f 5.000,--. B. en W. stellen voor de resterende kosten ad f 25.000,-. voor rekening van de gemeente te nemen en daar toe in de begroting voor de gewone dienst 1970 een raming tot dit bedrag op te nemen. Cees van der Geer naar R'damse Kunststichting De heer Cees van der Geer, die vijf jaar geleden zijn experiment begon met de opening van de expositiezaal Punt Vier aan de Rotterdamsedijk in Schiedam, heeft een benoeming ont vangen bij de Rotterdamse Kunst stichting. De heer Van der Geer, die als leer kracht verbonden is aan de Piet Hein- school te Rotterdam, exploiteerde de galerie 's avonds en in de weekein den. De heer Piet Kouwenberg zal Punt Vier verder gaan verzorgen. Gemene muur duurder Bij raadsbesluit van 6 januari 1964 werd een krediet van f 9.000,- be schikbaar gesteld ten behoeve van het aandeel van de Gemeente in de kos- len van de bouw van een gemene muur tussen de percelen van het Gymnasium en de achterliggende school enerzijds en de grond van de HAV-Bank aan de Lange Nieuwstraat (waar o.m. de P.T.T. is gevestigd) anderzijds. Toen de bouw van de muur in 1967 was voltooid, bleek de prijs te zijn gestegen, deels door een noodzakelijk gebleken zwaardere con structie, deels door de algemene kos tenstijging door het verstrijken van een viertal jaren sinds de begroting. De ten laste van de Gemeente komen de kosten blijken uiteindelijk f 13.500,- te bedragen. Na onderzoek achten B. en W. het bedrag van deze kostenstij ging niet onredelijk en zeker aan- dag-woensdag- en vrijdagavond van 19.00-20.15 uur voor de jongeren en daarna tot 22.00 uur» voor de „tie ners". Zaterdagsochtends voor kinde ren van 9-13 jaar, 's middags is er van 15.00-17.30 uur „soos" voor de tie ners, waarbij o.a. een discjockev voor muziek zorgt, en eenmaal in de vier weken is er een dansavond met band. „Het is eigenlijk zonde, dat dit ge bouw niet volop kan worden benut", zegt de heer Venema: „er zijn moge lijkheden genoeg. Uiteraard doen we niet aan zalenverhuu'r, het betreft al lemaal ons eigen werk, dat echter ook in samenwerking met andere groepen kan worden uitgebreid pm de jeugd van Schiedam zo goed mogelijk bezig ■te hopden." Hoe lastig zo'n loodzware ma tras is, merken vele huisvrou wen dagelijks als zij de bedden opmaken en wat een stof boel geven die ouderwetse bedden niet.... met een polyaether matras zijn deze problemen van de baan. 1-Persoons matras van een goe de kwaliteit prima veerkrach tige polyaether, in fraaie uit voering, met doorgestikt bo venblad en overtrokken met kwaliteits damastnu met een flink prijsvoordeel. eenpersoons polyether matrassen doorgestikt bovenblad 10 cm hoog 12 cm hoog Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze 1-persoons po lyaether matrassen, met door gestikt bovenblad, overtrokken met mooie damast in de kleu ren blauw en goud, 80 x 190 cm. Elke vrijdagavond tot 9 uur open De Thorbeckekleuterschool. geves tigd in de Thorbeckeschool voor ge woon lager onderwijs, aan de Thorbec- kesingel heeft twee dependances, te weten één in de school voor openbaar gewoon lager onderwijs aan de HUys- mansstraat (een klas) en één ir de school voor openbaar gewoon lager onderwijs aan het Frans Haisplem (twee klassen). Het hebben van de pendances aan kleuterscholen is van zelfsprekend uit onderwijskundig oog punt minder gewenst. In het verleden werd hiertoe met medewerking, van de rijksinspecteur van het kleuteronderwijs slechtj over gegaan, indien zelfstandigmaking van een dergelijke dependance in verband met het daartoe vereiste aantal kleu ters niet tot de mogeliikheden behoor de. Na overleg met genoemde rijksin specteur komt. het thans gewenst voor, aangezien de dependance geves tigd in de schoolgebouw aan het Frans Halsplein over een aantal leer lingen beschikt, dat voldoende is om in deze gemeente tot schoolstichting te geraken, de zelfstandigmaking van deze dependance tot kleuterschool te bevorderen. Het aantal leerlingen be- dragt thans 80. Enerzijds wordt verwacht, dat deze dependance ook bij de aanvang van het schooljaar 1969-1970 een aantal leerlingen zal tellen, dat het voor stichting vereiste aantal van 60 ruim schoots zal overschrijden. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. voor om met ingang van het school jaar 1969-1970 de dependance van de Thorbeckekleuterschool, gevestigd in het schoolgebouw aan het Frans Hals plein tot een zelfstandige kleuter school te verheffen. Zij tekenen hierbij aan, dat als ge volg van het te nemen, besluit de Thorbeckekleuterschool met ingang van het nieuwe schooljaar drie klas sen zal tellen, te weten twee gevestigd in het schoolgebouw aan de Thorbec- kesingeï en één in het schoolgebouw aan de Huysmansstraat. We hielden wel meer een aan bieding wandbekleding, maar nog nooit zo'n chique bekle ding, als wij nu gaan verkopen. Zelfklevende reliëf wandbekle ding (iedereen ziet dadelijk dat dit iets uit de duurdere klasse is). Ook bij U thuis brengt U deze rijke en praktische (afwasbare) wandbekleding aan, die U nu koopt voor bijna een derde van de normale prijs! zelfklevende relief wandbekleding 60 cm breed 120 cm breed per meter Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze prachtige zelf klevende reliëf wandbekleding, in diverse kleuren en 2 breed tes voor prijzen die vele gul dens lager liggen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open De stijging van de totale omzet met 16 pet overtrof die van 1967. toen de omzet met 13 pet toenam. Alle groe pen hebben, zij het in verschillende mate, aan deze omzetstijging bijge dragen, met uitzondering van de indu- striegroep Kristal, waarvan de omzet op het peil van 1967 kon worden ge handhaafd. Voor 1969 wordt een ver dere stijging van glasomzet verwacht, waarbij de nieuwe verpakkingsglasfa briek te Maastricht een welkome aan vulling zal Zijn van de produktiecapa- citeit. Evenwel zal de groei zich in een meer gematigd tempo voltrekken dan in de afgelopen twee jaren het ge- va} is geweest, toen de toeneming van de omzet méde werd gestimuleerd door de invoering van monoglas voor een aantal artikelen in de dranken- en conservenindustrie. Geconstateerd kan echter worden, dat glas als verpakkingsmateriaal en als huishoudelijk gebruiksartikel zich nog steeds in een stijgende belangstel ling mag verheugen. Het verbruik van deze artikelen per hoofd van de bevolking nam in Nederland in de af gelopen 5 jaar toe van 16,5 kg tot 25,5 kg, dit is met 54 pet. De personeelssterkte ultimo 1968 bedroeg 2.468 werknemers (1967: 2.486), hierin is niet begrepen het per soneel, dat op die datum in opleiding was voor de in 1969 in bedrijf te stel len verpakkingsglasfabriek te Maas tricht. Voor dit nieuwe personeel is een uitgebreid en, gezien de beschik bare tijd, intensief opleidingspro gramma in uitvoering. In aansluiting hierop zal in de komende jaren aan de training van het personeel in alle sec toren een belangrijker plaats worden ingafuimd. Ten aanzien van de socia le voorzieningen wordt nog medege deeld dat het pensioenfonds, dat dit gte maanden van Op de Broergvest week de 42-jarige kramenzetter A. K. uit voor een voet ganger toen hij met zijn handwagen over het voetpad reed. Uitstekende gedeelten van de lading kwamen hier door in aanraking met twe* ruiten, die daar niet tegen konden. jaar 25 jaar bestaat, ten laste van zijn uit de jaarlijkse overschotten gevorm de vrije reserves extra pensioenrech ten voor de deelnemers zal inkopen. Bedrijfsresultaten Omtrent de resultaten in de ver schillende takken van het bedrijf wordt het volgende i medegedeeld. De uitbreiding van de omzet van verpak kingsglas beantwoordde aan de ver wachtingen. Gooi verdergaand* 1969 Vraag map met belangrijk docu- mentatie-materiaal over wasautomaten met vergelijkende prijslijst. Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatie- map GEHEEL GRATIS adres plaats Schrijf op uw enveloppe „MODERN" antwoordnummer: 1938 Rotterdam. Geen postzegel opplakken. Op zondag 25 mei (le Pinksterdag) zal de Hervormde Gemeente in Groenoord in de St. Martinuskerk aai de Willem Andriessenlaan een feester lijke Pinksterdienst houden. In dezé dienst zal voorgaan drs. E. Verwaait die als onderwerp zal hebben: „Waaï de geest van de Heer is, daar is vrij heid." Aan deze dienst wordt medege werkt door het Herv. Kerkkoor uit Groenoord o.l.v. dhr. F. van Rhijn en het Jeugdkoor „Groenoord" o.l.v. dhrt G. C. Hagenaars. Aanvang 9.30 uut. 1 Hel jaarverslag van de N V. Verenigde Glasfabrieken te Schiedam consta teert, dat in 1968 de rentabiliteitsverbetering welke in 1967 is begonnen, zich verder heeft voortgezet. De winst van de vennootschap verdubbelde en bedroeg 2.097.000 tegen 1.033.000 in 1967. Dit resultaat werd behaald bij een omzet stijging van 16*/«, waarmede de 100 miljoen werd overschreden. Hoogtepunten 'n 1968 waren: de opening door Z.K.H. de Prins der Neder landen van het t.e Leerdam gecreëerde Glasvormcentrum: de geslaagde uit gifte van een converteerbare obligatielening ad 6,9 miljoen, alsmede het aangaan van onderhandse langlopende leningen ter verbetering van het ver- niogensstructuur, waardoor ook de bouw van een nieuwe verpakkigsglas- fabriek te Maastricht mogelijk werd. marktstudies is, een beter inzicht ge kregen in de groeimogelijkheden van de Nederlandse en de Europese markt. Deze groei vertoont geen ge lijkmatig karakter doch geeft soms een schoksgewijs verlopend beeld door de overgang van meermalen ge bruikt glas naar monoglas. In de Ver enigde Staten verwacht men. ondanks de opmars van de kunststoffen, een verdere groei van 73 pet voor de eerstkomende 10 jaar (pulilicatie Glass Container Manufacturers Insti tute, New York). Voor de Nederland se markt zijn de vooruitzichten naar het zich laat aanzien niet minder gun stig. De belangrijkste afnemers zijn ondernemingen, die benoren tot de voedings- en genotmiddelenindustrie, waarvan het aandeel in de totale Ne derlandse industriële productie 30 pet bedraagt. De betekenis van deze afname van de producten wordt nog versterkt door de toeneming van het aantal su permarkten, zelfbedieningswinkels en cash carrybedrijven. welke promo tors genoemd kunnen worden van de eenmalige verpakking. Men voorziet dan ook een verdere stijging van het gebruik van het monoglas bij ver schillende artikelen met name wijn, groente en fruit, broodbeleg, slasaus en babyvoedsel. Een andere voor de afzet belangrijke sector van deze in dustrie, welke in expansie is, is die der frisdranken, waarvan het gebruik in de afgelopen 5 jaren is toegenomen met 21 liter tot 43 liter per hoofd van de bevolking. Ten aanzien van melk en melkprodukten geldt, dat ondanks een toeneming van de nieuwe verpak kingsmiddelen, het gebruik van glas- verpakking stationair blijft. De totaalomzet vertoont in de eer- 't Is echt niet nodig dat al die schoenen door de kast slinge ren, voor een luttel bedrag koopt U nu een schoenenzak. Schoenenzak, uitgevoerd in stevig plastic met 12 royale schoenenvakken en metalen ophanghaak (hang zo'n schoe nenzak aan de binnenkant van de kastdeur)..... nu voor nog l gulden. Vanaf vrij'dagmorgen 9 uiir ver kopen wij deze praktische schoenenzakken in plastic uit voering, voor 6 paar schoenen, met ophang haak i stijgende tendens, ondanks de teruggang i kele sectoren, als gevolg van de in voering van de BTW. De V.G.F. is zich ervan bewust, dat 1969 geen ge makkelijk jaar wordt voor haar be drijven, niet alleen met het oog op het aanlopen van de nieuwe verpakkings glasfabriek in Maastricht, maar ook tengevolge van de sterke stijging van lonen, salarissen en sociale lasten, welke zich uiteraard deze looninten- «ieve bedrijven sterk doet gevoelen. Elke vrij'dagavond tot 9 uur open Ook.maendegmorgen open Gtin t»L of schrift best Gedurende de maand maart zijn door de gemeentelijke Huisvesting Schiedam afgegeven 111 vestigings vergunningen. Er staan ingeschreven 506 aanstaande echtparen.

De Havenloods | 1969 | | pagina 9