RADIO LEO Bijde Fissier Coronal telt de bodem bovenal... Soul, beat en mode op de Nieuwe Waterweg J. v.d. MOST GASHAARDEN SPOTGOEDKOPE AANBIEDINGEN 398- 448.- Plannen voor toekomstige wonm: gbouw Fissier annonces Havenloods Rijnmond's grootste weekblad 244.500 speciale aanbieding 139.75 NU REEDS LEVERRAAR BECKERS 8000 k/cal. BOCAL 8200 K/CAL. PEETERS 7200 K/CAL. DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 MEI 1969 Aan boord van de IJsselhaven, het schip waarmee zaterdag 14 juni een tocht wordt gemaakt op de Nieuwe Waterweg, speelt o.a. Christie Lane, een Rotterdamse groep die reeds drie jaar bestaat en begon onder de naam The Dukes. Zij speelden op diverse festivals, maar erkenning bleef uit. In januari van dit jaar besloten de jon gens om helemaal opnieuw te begin nen en achter het verhaal van The Dukes een punt te zetten. Er werd ge zocht naar een nieuwe muziekstijl. Zij leerden veel van groepen zoals de Fa mily, Spooky, Tooth, Traffic, Moody Blues en besloten deze muziek te gaan spelen. De naam van de groep werd in „Christie Lane" veranderd. Het repertoire bestaat uit nummers van: The Family, Led Zeppelin, Three Dog Night-Band-Traffic-Mooy Blues en uit eigen nummers. Uit de gunstige reacties van het publiek blijkt dat deze stijl het goed doet. De eerste single van de Christie Lane verscheen met twee eigen nummers: „She was a gipsy". Een commercieel meezingertje en op de achterkant ,,I won't hear your footsteps anymore". Op beide kanten waren tevens de Hearts of Soul te horen. Christie Lane bestaat uit: Joh. v. Katwijk, zanger; Carl v. Oostveen, sologitaar-Spaanse gitaar, orgel, pia no; Peter v. Galen, basgitaar; Tony Gloudie, drums. Toekomstplannen: Toernees naar België, Spanje en Zwe- Connection Toen op 15 februari in R. BI. so ciëteit B-15 de Connection plm. een uur had gespeeld, voegden zich ineens twee Zuidamerikaanse zangeressen en één zanger zich bij de groep. Het waren „The Ebonies". Het publiek had goed gereageerd op de muziek van de Connection, maar toen zanger Marlon Brown „Ain't got no, I got life" inzette, kwam iedereen naar vo ren. Samen met de zusters Selidge vormt hij één van Se beste vocal- groups. De Connection bestaat al sinds juni 1968, uit de volgende bezet ting: solo-gitaar, orgel, basgitaar en slagwerk. In februari voegden zich twee saxofonisten en een trompettist bij de groep. Modeshow Tijdens de reis op de Nieuwe Water weg zal een modeshow worden gege ven. Deze wordt verzorgd door de he- renboutique „Bitouk", die onlangs is geopend op de (Oude) Binnenweg in het voormalige pand van Dijkshoorn. Deze boutique brengt herenmode voor de leeftijd van 16-30 jaar. De kleren, zoals die in „BITOUK" te vinden zijn, behoren tot de „betere mannenmo de". Deze mode wordt voornamelijk aangegeven door de Franse en Ita- - liaanse ontwerpers. „Bitouk" impor teert vanuit deze landen. Om enkele namen te noemen: Pierre Cardin, Frangois, Sangremo en Castelnau. Dit alles is mee te maken en te be leven tijdens de boottocht op de Nieu we Waterweg voor de prijs van zes gulden. Het is duidelijk dat het aantal plaatsen zeer beperkt is. Wij raden daarom de liefhebbers aan zich direct van kaarten te voorzien. De aanleg steiger van de Rederij Tiëleman van waar het schip om 8 uur vertrekt, is aan de Oosterkade, schuin tegenover het Havenziekenhuis. Gevonden en verloren ;t hoofdbureau n politl regen- windjack., Wijkconcert ondervond veel waardering Er mag worden gezegd, dat het ini tiatief van de Wijikvereniging Groen- oord om speciaal voor' deze wijkbewo ners een concert te verzongen, goed resultaat, heeft opgeleverd en ook werd gewaardeerd. Een en ander was mogelijk door de medewerking van ee heer Kees Bak. directeur van de Schiedamse Muziekschool en een aan tal solisten. De St. Martinuskerk was redelijk bezet met belangstellenden, onder wie burgemeester en mevrouw Roelfsema, pastoor Wuyster en wet houder mej. de Graaff. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van de wijkvereniging, de heer Vlug, opende de heer Bak het concert met een orge'lsolo uit om streeks 1600 van Henry Purcell, later volgden werken o.a. van Bach, Albert de Klerk en Hendrik Andriessen. So listen waren Annemarie ten Bosch, viool, Hans Knijff, hobo en Gerrit Schotman, trompet. Bijzonder de soli van Knijff bleken door de luisteraars gewaardeerd te worden. Aan de aanwezigen werden enquête formulieren uitgereikt, teneinde op de hoogte té komen van wensen voor de toekomst waarbij bleek, dat gemeen van gevoelen was, dat met het organiseren van dit soort ev menten moet worden voortgegaan. Te bevragen te Schiedam, dagelij».» BW1 behalve op zaterdag en zondag: herenbril; 6 sleutel? in étui; herenbril; 2 sleutels In étui (post Kethel): ring met 4 sleutels: ring met 4 sleutels; bril (post Ke thel); werphengel; speelgoedautootje; da meshorloge; schooltas; verz. bewijs; spaar bankboekje; herenhandschoen; bromfiets- pi aatje; bromfietsplaatje; portemonnee; por temonnee met inhoud; portemonnee met inh.. kindertas. plastic kinderportemonnee met inh.; windjack; kinderjack; jongensjack; sportbroekje; overall. Te bevragen bij de vinders: nylon dames regenjas, Postkantoor, Lange Nieuwstraai: herenregenjas, Ekrls, Wattstraat 5a; jongens jack, Eijsberg, Mgr. Nolenslaan 400; regen kap, Scholten, Schuttersveld «1; windjack., Heinsbroek, IJSselmondeséstraat 56; dames- jas, Postkantoor. Dieselstraat; kinderpakje, Hindenburg, v. Leeuwenhoeckstraat 43a; kin derschoentje. v. oudheusden, Troelstralaan 63; poncho, S. Nieman, Geert Reindersstraat 32a; badhanddoek; Hijman, Lindenlaan 19: kinderportemonnee met inh., B. Jansen, Lan ge Kerkstraat 70a; damesportemonnee met schoolétui, Krowinkel. Boerhaavelaan 11b; portefeuille met inh., Rienie v.d. Spoel, Gor- donstraat 30b; portemonnee met rits met Inh., de heer -Gommel, v. Maanenstraat 73; aktetas. Groenewegh. Nachtegaallaan 14 (tel. 264490); gedeelte van uitlaat, Kreber, Waran de 119; letter sjabloon, de Jager, Bachplein 160; dekjevan kinaerwagen, Schravesande, Singel 146a; kindertieugeltje voor kinderge bit, M. Breddels, poterstraat 63b, dekdeil. v. Buffelen, Polderweg 82; 2 biljetten, mevr. Korpel, W. Pijperstraat 41; hanger van hals ketting, Wouters, Lange Haven 73; muntbil jet, mevr. Bijl, Naordeinde 6; dameshorloge, P. N. de Vries, Molensingel 115 (tel. 262666). kinderbedelarmband, Hoogendoorn, valerius- straat 88; herenhorloge, B. Meeuwenhoek, Oranjestraat 29 (tel. 269155); aansteker (gas); v. Pelt, Mozartlaan 127 (tel. 352580); horloge. G. J. Hoedt, Aleidastraat 124b: dameshorloge, Heijster, v. Heuven Goedhartstraat^ 146^ da- laan 117a" dameshorloge, Hazelzet', Tom ver- heijstraat 147; step, Breddels, Dwarsstraat 6; stepje (hout). Elvers, Marconistraat 4o: lips- sleutel, mevr. Kooij. P. K..O. laan 143b; ring met 2 autosleuteltjes. Postkantoor, Mgr. No- lenslaan: ring met 5 sleutels, Wassink. Obrechtstraat 62; 6 sleutels aan ring. A. v. Gronden, Vondellaan 26a, damesbrii. Arret, Vlaardingerdijk 89: ketting met 4 sleutels. H. Kuiters, Huijsmanstraat 89; bos met 4 sleutels, Plaubeek, v. oldenbarneveltstraat 167; ring met 8 sleutels, zuidarm, KI. Kater straat 82 (tel. 262782); étui met 5 sleutels. A. Retman, Delflandseweg 224; étui met auto sleutels. Mouterij de Koning, Burgemeester Honnerlage, Gretelaan 11; damesbrii, Erwioh. 3b, bril, :t 5 sleutels, i Naar aanleiding van het gereedko men van het structuurplan, heeft de bedrijfseconomische dienst van de ge meente Schiedam een vergelijking ge maakt van de kwantitatieve gegevens van dit plan met het in 1964 opgestel de plan van het Overlegorgaan Tech nische Diensten en het in 1965-66 uit gekomen rapport van het E.T.I. In to taal verschilden de ramingen van te bouwen woningen maar van 12.000 tot 14.000 zodat van een grote mate van overeenstemming kan worden gespro ken. Welk getal ten slotte zal worden bereikt zal afhangen van de ontwikke ling van de inzichten in de komende 10 a 15 jaar onder andere ten aan zien van de verdeling in hoog- en laagbouw en van de financiële moge lijkheden. Hoogbouw kan meer woningen per oppervlakte opleveren maar er wordt gezocht naar oplossingen om meer eengezinswoningen te bouwen. Ten behoeve van een verdere detaillering van de kwantitatieve gegevens betref fende de toekomstige woningbouw is een differentiatie opgesteld voor de te bouwen woningen naar aantal ka mers, waarna een vergelijking is ge maakt met de eerstvolgende plannen voor de bouw in Woudhoek-Zuid. De afwijkingen bleken aanzienlijk te zijn, waarbij belangrijk zullen zijn de ver dere plannen om de consequenties te kunnen beoordelen. Verder is deze differentiatie nog gesplitst in nieuw bouw en herbouw binnenstad. Met betrekking tot het vraagstuk over hoogbouw of laagbouw, is het eerste concept van een rapport voor gelegd aan het Overlegorgaan Techni sche Diensten. Men kon zich met de algemene strekking verenigen maar de financiële consequenties vereisen nadere uitwerking en het ziet ernaar uit, dat deze een nagenoeg onoverko melijke hindernis zullen vormen om veel eengezinswoningen te bouwen', waartoe het rapport overigens de ar gumenten verschaft. Nadere gege vens worden verzameld in de ver wachting, dat dit een standpuntbepa ling mogelijk zal maken. reu, v. Ree, Dieselstra; mevr., de Koning, Joh 159491); jonge herder, plein 41. coronal Bij de Fissier Coronal-parmen is het de speciale aluminium thermicbodem, die snel en gemakkelijk koken - zonder aanbranden - garandeert.**) Deze Fissier Coronal serveerpannen houden de warmte lange tijd vast. Fissier Coronal werd uit 18 bekende merken als beste beoordeeld. Laat u deze pannen eens tonen en u begrijpt waarom. De FissierCoronal-pannenzijn van het edelste roestvrijstaal en geschikt voor iedere warm tebron. De droom van iedere vrouw Verkrijgbaar bij: Fa. Brug, Fa. Bastet, Fa. Haardenpaleis, Fa. Iburg, Fa. Kratz N.V. Fa. Stad Solingen, Fa. Visser Fa. Versluys, Fa. De Groot, Fa. Arkenbout, Groene Hilledijk 151 b, Lijnbaan 86 Schiedamseweg 171, Zwart Janstraat 104, Korte Hoogstraat 18, Zwaanshals 309 a, Putselaan 172, De Wetstraat 71, W. Telplaats 31, Visstraat 10-12, Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Bolnes Hoogvliet Brielle Fa. v. d. Waardt Bermweg 37, Fa. De Jong, Lagendijk 39-41, Fa. Kolbe. Passage 18-20, Fa. Van Dyk, Plantageweg 13, Fa. Van Rynsbergen, Lekdijk 428, Fa. De Jong, Moriaanseweg 20, Fa. v. de Hee Vlak 5 Fa. Hartensveld Mauritsweg 147 Fa. Kweekei Zn. Voorstraat 24 Capelle a./d. IJssel Ridderkerk Zwijndrécht Alblasserdam Nieuw-Lekkerland Hellevoetsluis Barendrecht Rijsoord Spijkenisse op aan de oplage t 13b; blauwe parkiet. Straussplein 55 (tel v. Gerven, Fr. Jhals- schaperlaan «7 Wij willen u voor de vakantie een handje toe- en KINDERRIJWIELEN van 9t/m 12 jaar BIANCHI FIETSEN uit de bekende Stokv/is-serie GEREFORMEERDE KERK (Rotterdamsedijk 289), zondag WDliW^B Ark" (Zwaluwlaan 103), zondag u ds. P. van Oostèrhoudt, Ca pelle a.d. IJssel, voorbereiding Heilig Avond maal. Zondag n.m. 5 u ds. C. van Zuylen, bevestiging van ambtsdragers Magnalia dei Kerk (Alberdastraat 69) dag v.m. 10 u ds. G. Koenekoop van R'dam, DAMES- EN HERENRIJWIEL Delft. Schopphu u jongerenclienst. SCHIEDAM in diverse kleuren v.a. Natuurlijk bij de rijwielspecialist (Vrijgemaakt). Kerkgemeenschap tot verbreiding (Westfrankelandsedijk vestiging van ambtsdragers; openbare bellj denis des geloofs. Zondag n pedijk, Delft ^Knappe reiding H. Avondmaal en bevestiging ambtsdrage Schuring HERVORMDE GEMEENTE Cocq doop, Stadhou- leidlng majoor REMBRANDTLAAN 105, HOEK VLAARDINGERDIJK TELEFOON 26.82.53 gen, 17 u ds. J. den Hoed, Meerkerk, opstan dingske D. J. Spaling. Vredeskerk Vlaardingen „Verse" loodsen worden wegge bracht, „oude" loodsen naar de wal gehaald. Twee loodsafhaalvaartuigen zijn de Alk en de Albatros, die al en kele jaren in gebruik zijn, maar het werk niet meer aankunnen. Vorige week vrijdag is bij de scheepswerf Le Comte-Holland te Via- nen, door mevrouw L. J. Kruisinga- Visser, echtgenote van de commissa ris van het loodswezéh te Hoek van Holland, de eerste van een tweetal daar in aanbouw zijnde loodsafhaal vaartuigen, de ,,Jan van Gent" te wa ter gelaten. Deze loodsafhaalvaartui gen zijn geheel van gewapend polyes ter (door glas versterkt) vervaar digd. De schepen 'zijn ontworpen door de Koninklijke Marine. Qe lengte van de nieuwe vaartuigen bedraagt 23.40 m., de breedte 5.35 m. De waterverplaatsing is 41 ton. De voortstuwing geschiedt door middel dieselmotoren met een mogen van 400 APK elk, "die een snel heid leveren van ongeveer 15 mijl per uur. Zij kunnen eveneens worden in gezet om zeeschepen direct te belood- Het steeds drukker wordende scheep vaartverkeer in en voor de mond van de Nieuwe Waterweg eist meer en meer maatregelen voor een vlot ver loop van dit verkeer. Tachtig schepen en meer per dag is geen uitzondering. Op een heel enkele uitzondering na moeten al deze schepen worden be- loodst, evenals al de uitgaande sche pen. Het beloodqen gebeurt vanaf de loodsboot, die enkele mijlen buiten gaats ligt. Met een jol worden de lood sen van en naar de schepen gebracht. De bevoorrading van de loodsboot met loodsen gebeurt door de Loodsaf haalvaartuigen, die als het ware een pendeldienst onderhouden tussen de wal en de loodsboot buitengaats. 1)E NIEUWSTE MODELLEN BOVENDIEN ENKELE afm. H 630 x B 860 x D 265 Luxe model met thermostaat van 571,-NU Afm.: H770xBr850xD310,van618,-NU Afm.: H 770 x Br 910 x D 370, van 698,- NU VROLING 8200 K/CAL. Afm.: H 710 x Br 870 x D 280, van 630,- NU SNEL GEPLAATST - VOLLE GAR ANTI E SNELLE SERVICE - KEUZE UIT 83 MODELLEN ALLEEN BIJ: erkend gasfitter VIERAMBACHTSSTRAAT 29-41 TEL. 25.67.00

De Havenloods | 1969 | | pagina 10