50% Raad neemt motie aan tegen startbaanplan Luchthaven KORTING STRANDIMPRESSIE KUNSTGEBITTEN Gemeentelijke indeling van Maasvlakte nog niet zeker R ijkswaterstaat koopt grond bij Vijfsluizen ^"**1 V* "i Ere medaille voor twee Schiedammers Pater dr. Robben verlaat Schiedam IE HAVENLOODS 18e jaargang no. 30, donderdag 29 mei 1969 Weekblad voor Schiedam en Kethel. Directie: W. van der Giessen Kantoor: Westbiaak 25, Rotterdam, telefoon 13 2170 (8 lijnen), postgiro 18344 Uitgave Stichting „De Jeugdhaven" In de vergadering van de gemeei>teraad van Schiedam is dinsdagavond een gezamenlijke motie van alle raadsfracties aangenomen, waarin ongerustheid wordt uitgesproken met betrekking tot de plannen inzake aanleg van de zgn. „bulderbaan" op Luchthaven Rotterdam als tweede startbaan bestemd voor zware vliegtuigen. In de motie wordt gecon stateerd, dat eventuele uitvoering van de uitbreidingsplannen, voor Schiedam onaanvaardbare gevolgen zal hebben met name. voor de woonwijken rondom het voormalige Kethel. De heer Dijkstra (PvdA) consta teert dat het eigenlijk een Rotterdam se aangelegenheid is, doch dat deze gevolgen zal hebben voor Schiedam en bijzonder voor de bewoners van Groenoord-Kethel. Spr. herinneert aan de klachten het vorig jaar geuit over de lesvluchten met straalvlieg tuigen. Het aantal vluchten is sinds dien afgenomen. De schets welke in het weekblad De Havenloods, is ver schenen omtrent de landingsbanen, geeft te denken. Met de uitbreiding van het vliegveld zou het onjuist zijn geweest in het Groenoordgebied woningen te bou wen. Een onderzoek is gaande waar de tweede nationale luchthaven moet komen, waarschijnlijk in de omgeving REPARATIES le klas werk vanaf 5.— per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTillA Hoogstr. 40, R'dam, tel. 010-12.f>0.10 Te bereiken met tram 1, 3, 6, 8 en buslijn 32, 34, 38, 45, 49, 49a HOEK VAN HOLLAND Hoe het weer is op het moment dat u dit leest weten we niet, maar toen deze impressie geschreven werd begon het op lente te lijken en droeg de zonnewarmte al een ver moeden van zomer in zich. En naar de zomer verlangen we allemaal, of we nu potentiële pootje- en zon nebaders en -baadsters zijn, of dat we een strandwinkel of -eetgele genheid exploiteren. Echter ondanks lentezon en re delijke temperatuur was het vorige week stil op het Hoekse strand, zo stil. dfat de snipperd9.ger.ige zonne bader, de twee iieden die ijverig zand van het plankier schepti n, de zeer grote en de uitermate klei ne hond en de twee zich te pletter vervelende badmeesters van hel beveiligde strand ons bekeken als of ze water zagen branden. En dit nu getuigt van mensen kennis, hoe vreemd het ook klinkt, want als het weer zich amper van zijn februari-achtige karakter heeft ontdaan om langzaam zich zelf te worden, verwacht je als geroutineerd strand- en standwer- Aan de heer N. Unck, geboren op 2 januari 1912 te Arnhem en wonende in Schiedam aan de Burgemeester van Haarenlaan 462 is toegekend de ere medaille, van de orde van Oranje- Nassau, in goud, in verband met de viering van zijn veertigjarig dienst verband bij de overheid op dinsdag 27 mei 1969. De heer Unck is chef van de technische werkplaats bij de Dienst van Gemeentewerken. Burgemeester Roelfsema heeft tijdens een speciale bijeenkomst op het stadhuis, de on derscheiding aan betrokkene uitge reikt. Aan de heer M. Goudappel, geboren op 24 april 1915 te Schiedam en wo nende in Schiedam aan de Van Hall straat 65 is toegekend de ere-medail- le, in brons, in verband met zijn veer tigjarig dienstverband op 28 mei 1969 bij N.V. Werf Gusto v.h. firma- A. F. Smulders in Schiedam. De functie van de heer Goudappel is bankwerker monteur bij de afdeling machine bouw. Wegens verhindering van burge meester Roelfsema heeft de chef van het kabinet, de heer C. Brunt, tijdens een speciale bijeenkomst op het be drijf, genoemde onderscheiding uitge reikt. ker niet, dat zoiets onmiddellijk tot de consumt zal doordringen. Daar om ook waren nog verscheidene zaken gesloten, al had dan een op timistisch restaurateur alvast maar borden neergezet met kreten cis „Aardbeien met slagroom" en „Di verse pannekoeken" Het strand was overigens die dag van de waterscheiding tot Je vloedlijn, over grote afstand be zaaid met stukken hout, stenen en drab. ,Dat is vannacht gebeurd", aldus een van de badmeesters. „We hadden het gisteravond juist >c-hpfm gemaclkt. Dat komt, omdat die zuigers, cfie de Waterweg op diepte houden, daar lozen", ver telde hij, wijzend in Noordweste lijke richting. „En als er dan een noordwesten wind staat, zoals van nacht, dan krijg je de hele rotzooi op het strand. Maar vanmiddaa komt er een bulldozer om het op te ruimen. Als er een straffe zuidooster gaat waaien verdwijnt het wel weer maar daar kun je moeilijk op wachten. En we hebben hier juist een ideaal strand: veel breder dan Scheveningen. Ik hoop wel dat het hier gauw wat drukker wordt, want zo is het stomvervelend. Ook. op de camping, aan de an dere kant van het dorp was nog weinig te doen. Er stonden slechts enkele bungalowtenten en van de rijen caravans waren er nog maar een paar bewoond. Maar één ding is duidelijk: Hoek van Hollnd is klaar om de komende invasie te verwerken. De spoedcursussen Duits zijn weer afgerond en de vriend'lijk bruisende Noordzee die Neerlands' smalle kust begroet, wordt straks teruggegroet met kre ten als „Schön!" en „Wie sauber en „Moekwilijs!" en „Azzie nou niet niet gauw ophoudt met dram- me zal ik je d'r een voor vijf cente geveè" T. H. van de Hoekse Waard. Dat zal echter nog geruime tijd duren en intussen zal men trachten de luchthaven „tij delijk" uit te breiden. Men weet ech ter wat „tijdelijk" kan betekenen. Daarom is het gewenst reeds thans bezwaren kenbaar te maken en niet te wachten, totdat met betonstorten is begonnen. Spr. wijst op de bezwaren v. elke ook reeds van andere zijde. o.a. door een lid van de Rijnmondraad zijn aangevoerd. Namens alle raads fracties biedt de heer Dijkstra een motie aan. Onaanvaardbaar Hierin wordt geconstateerd, dat eventuele uitvoering van de uitbrei dingsplannen voor Schiedam onaan vaardbare gevolgen zal hebben, in het bijzonder wat betreft het welzijn van de bewoners van Kethel en Groen- oord. Dientengevolge wordt de uit breiding beslist ongewenst geacht en het college van B. en W. verzocht de gevoelens van de raad hieromtrent ter kennis te brengen van het college van B. en W. van Rotterdam en an dere betrokken instanties. Gevraagd wordt ook de gemeente raad op de hoogte te houden van alle ontwikkelingen met betrekking tot eventuele uitbreidingen met betrek king tot eventuele uitbreiding van de luchthaven. Tevens wordt het college verzocht indien omstandigheden daar toe mochten noodzaken, zo snel als mogelijk is te protesteren bij alle be trokken instanties. Deze motie wordt ter kennis ge bracht aan de gemeenteraden van Rotterdam, Vlaardingen, Berkel en Tweede Luchthaven De voorzitter zegt dat het niet een voudig is voor het college over deze zaak te spreken. In januari 1969 heeft de directeur van de luchthaven een rapport uitgebracht over de uitbrei dingsplannen o.a. met een startbaan ten noorden van de Doenkade in Ber kel en Rodenrijs. Deze gemeenteraad heeft tegen die plannen bezwaren in gediend en aangenomen werd, dat on der deze omstandigheden, de start baan er niet zal komen. Schiphol zal in 1980 „vol" raken en tweede lucht haven moet aangelegd worden aan de zuidkant van het Waterweggebied, waartegen de Kamer geen bezwaren heeft. B. en W. van Rotterdam heb ben over het rapport nog geen stand punt ingenomen. Het is bekend dat Rotterdam de luchthaven graag aan het Rijk wil overdragen. Dan wordt de nieuwe startbaan een zaak van het Rijk. In dien het Rijk zou menen dat door aan leg van deze baan het tweede vlieg veld verder kan verschuiven, dan zijn daarin mogelijkheden waaromtrent de minister echter niets heeft gezegd. Er is evenwel plaats voor waakzaam heid en het college heeft tegen de mo tie geen bezwaar. DWARSGEBAKKEN NATUURWIT'BOERENBRUIN KRENTEN-ROZIJNENBROOO KRENTENBOLLEN BOERENROG PUNTJES EN BOLLEN Zekerheid dat het op de Maasvlakte aangewonnen terrein behoort tot het grondgebied van een of meer gemeen ten kan slechts worden verkregen door de gemeentelijke indeling van de Maasvlakte bij wet. Dit antwoordt het dagelijks bestuur van het Openbaar lichaam Rijnmond op vragen van de leden H. Versloot, J. de Jong en B. Duyster (PvdA). Genoemde heren hadden naar aan leiding van een artikel van de heer De Jonge in het nummer van 4 april van „De Gemeente" over het verloop van de gemeentegrenzen op de Maasvlak te deze vragen gesteld: 1. Ik het dagelijks bestuur met ons van oordeel, dat het op de Maas vlakte aangewonnen terrein over eenkomstig de conclusies van deze studie met zekerheid behoort tot het grondgebied van een of meer gemeenten, genoemd in artikel 2 sub 2 van de Wet op het openbaar Lichaam Rijnmond? 2. Is het dagelijks bestuur bereid als uitgangspunt voor het ruimtelijk beleid van Rijnmond te aanvaar den, dat de terreinen op de Maas- ALLE HENGELSPORT- ARTIKELEN WESTERHAVEN Watersport- en Caravanbedrijf Westerkade 24 - Schiedam MAASKANT BEHANGSEL Onze mooie behangsel^tlbums met een keuze uit 600 soorten, direct te leveren behangsels. Pater dr. E. J. M. Robben, die op het terrein van de oecumenische bewe ging vooraan stond, is benoemd tot lid van het uit drie personen bestaande bestuur van de Dominicanen in Ne derland. Zondag 8 juni neemt hij af scheid in een speciale dienst. De pas toor stelt bij deze gelegenheid geen eventuele giften- voor zichzelf op prijs, doch wel voor de ontwikkelingshulp waarin de Schiedamse geestelijke Ri- nus van Eseh in Peru werkzaam, een belangrijk aandeel heeft. Pastoor Robben promoveerde te Rome tot doctor in de theologie op proefschrift over het theologische pro bleem van de prediking. In Schiedam wordt zijn vertrek algemeen be treurd: de pastoor is een geboren Schiedammer. Er is tegen zijn ver trek dan 'ook protest aangetekend zo wel door parochianen als geestelijk heid. De orde van Dominicanen acht evenwel het werk van dr. Robben dringend nodig, omdat deze orde in getalssterkte is gedaald. Pastoor Bobben is negen jaar in Schiedam werkzaam geweest. Hij werd op 25 juli 1957 tot priester ge wijd en verbleef van 1958-1960 in Rome, waar hij zijn studie voltooide. Daarna werd hij benoemd tot kape laan van de St. Jan de Doperkerk aan de Hoogstraat. De afscheidsbijeen komst vindt plaats in de aula van de r.k. Technische School. SLAAI»KANKI<:X- Mt.MKAIJ: In 1966 deelde de rijkswaterstaat, directie wegen, mede, dat bij de Staat belangstelling bestond voor de eigen dom van Delfland gelegen in de ge meenten Schiedam en Vlaardingen met de mogelijkheden tot realisatie van verkeersvoorzieriingen. De ge meente Schiedam wenste aanvanke lijk een gedeelte van deze gronden voor hetzelfde doel te kopen. Na overleg verklaarden burgemees ter en wethouders van de gemeente Schiedam zich akkoord met over dracht der betrokken gronden aan de Staat mits de Staat bij servituut aan de gemeente het recht zou geven al daar een afvoerleiding voor afvalwa ter aan te leggen en te hebben. Bij schrijven van 23 augustus 1966 ver klaarde rijkswaterstaat, directie we gen, zich met deze gang van zaken akkoord. Overeengekomen is, dat de waarde van de desbetreffende gronden en op stallen zou worden bepaald door drie taxateurs. Het taxatierapport werd 21 maart 1969 toegezonden aan het Hoog heemraadschap Delfland. Bij brief d.d. 7 mei 1969 werd zijdens de rijks waterstaat medegedeeld dat in princi pe werd ingestemd met de door de taxateurs berekenen koopsom ad f 2.649.090,50. De totale oppervlakte van de over te dragen percelen-perceelsgedeelten bedraagt 15.59.33 ha. Vanwege Delf land is te kannen gegeven, dat er prijs op wordt gesteld de gevelsteen van het voormalige stoomgemaal „Van der Goes" voor Delfland te be houden. Hiertegen bestaat bij de rijkswaterstaat geen bezwaar. In de prijs is ook niet begrepen de machines en installaties van het ge maal ,,J. M. v. d. Schalk". Verder zal door de Staat der Nederlanden ten be hoeve van de gemeente Schiedam het zakelijk recht worden gegeven om ter plaatse een afvoerleiding voor afval water aan te leggen. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland stellen aan de Verenigde vergadering voor onder die bepalin gen bedoelde grond aan de Staat der Nederlanden te verkopen. vlakte behoren tot het gebied van het openbaar lichaam? Het dagelijks bestuur merkt over deze studie op, dat daarin weliswaar wordt geconcludeerd, dat met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid kan worden aangenomen, dat het op de Maasvlakte aangewonnen terrein tot het grondgebied van de gemeenten Rotterdam en Oostvoorne behoort, doch dat de schrijver niet zo ver gaat dat hij zekerheid op dit punt aanwezig acht. Het bestuur wijst erop, dat de mi nister van Binnenlandse Zaken heeft aangekondigd te zullen bevorderen, dat eind 1969 een daartoe strekkend wetsontwerp wordt ingediend. Gede puteerde Staten hebben inmiddels een wetsontwerp tot regeling van de ge meentelijke indeling van Voorne Put ten en Rozenburg toegezonden aan de gemeentebesturen waarin ook is opge nomen de gemeentelijke indeling van de Maasvlakte. Op de tweede vraag antwoordt het dagelijks bestuur, dat bij het ruimte lijk beleid volledig rekening zal wor den gehouden met de aangewonnen terreinen op de Maasvlakte. guldens voordeel geven. Centrifuges van f 99,— 2-pers. matrassen van 119.— Boeken voor de halve prijs. Mooie aluminium pannen Radiogrammofoons Grote salonradio's Bandrecorders Moderne cassettespelers vanaf 4,50 vanaf «9,— vanaf 49,— vanaf f 129,— vanaf 97,— vanaf 59,50 vanaf 119,— vanaf f 32,50 Auto accessoires Linnenkasten Hoekbedbanken compleet 1 250-, Aristona radio'. Haardroogkappen Nylon hedspreien blauw gebloemd vanaf f 39,— vanaf f 59,— ombouw --u voor f 179,— Ook op foto- en filmgebied vele voordeeltjes zoals: Super 8 filmcamera vanaf f 49, Projectieschermen vanaf f 9,75 Autom. cassette fotocamera's vanaf 49, Prisma verrekijkers vanaf f 49,50 Filmprojectors vanaf 129,— Speciale Black en Decker aanbieding (slechts licht beschadigd) cirkelzaagmachines, vlakschuurmachines. slijpmachines en decoupeerzagen van 99,— nu voor 75,— Ook speciale aanbiedingen in boortollen, hulpstukken, gereedschapkisten enz. Profiteer van deze eenmalige verkoop van Verkoop, uitsluitend tegen kontante betaling, alleen vrijdag 30 mei 's avonds van half zeven tot 9 uur en zaterdag 31 mei van 10 tot 4 uur. Bij KeurKoop. Paul Kriigerstraat hoek Hilledijk Rotterdam-Zuid. 5 Minuten lopen van Metrostation Rijnhaven.

De Havenloods | 1969 | | pagina 1