/Aten we ee o o o o o o o o o o o o o o o o o WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS Q O O O O O O O O O O O O O O O O O O Q Q O Q O O O Q Q O O 0 O Q O O 0 O O O O O O O O O Q O O O O O O O O O O O O O O O O Q O Brigadier Piet en de semi-prof DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 MEI 1969 Mozartritus Rotterdam boft toch maar weer dat men zo gced bedeeld wordt door de organisatoren van het Holland Festi val. Dan heeft men er in de Maasstad ook enig idee van waar die f 175.000 (die er gemiddeld jaarlijks voor wordt uitgetrokken) blijft. Er zijn maar liefst wanneer wij het propagandabiljet mogen geloven zeven uitvoeringen in de Schouw burg. Hierbij een opera van Wolfgang Amadeus Mozart en een ballet op lgor Strawinski's muziek. Bekijkt men dan de andere kant van het propagandabiljet dan ziet men nog zes klassieke muziekuitvoe ringen. Een eenzijdige aangelegen heid. Op de keper beschouwd: het R.Ph.O. met twee werken van Wolf gang Amadeus Mozart (in den vervol ge kortweg Mozart te noemen) en twee werken van Igor Strawinski; nogmaals het R.Ph.O. met éénmaal Mozart en éénmaal Strawinski; Het Ned. Strijkkwartet met driemaal Mo zart; het Berliner Philharmoniker met Strawinski en Dvorak; het Con certgebouworkest met tweemaal De bussy en (ja, wat had u anders ver wacht) éénmaal Strawinski en één maal Mozart. Tenslotte het Eindcon- cert door het Rotterdams Philharmo- nisch. Men speelt werken van Rifkin, Nero en Gershwin. Volgens ons is dit een vergissing. Wij vermoeden dat Rifkin de schuil naam is waaronder Mozart zijn Roya le Beatleworks Musicke heeft ge schreven. Studentenstad Nadat de Rotterdamse politie giste-' ren met felle charges een grootscheep se voedselinzamelingstocht van onge veer dertien Rotterdammers voor de bezetters van de aula in de nieuwe NEH en de lift in de oude NEH, uit el kaar heeft geslagen, verklaarde bur gemeester W. Thomassen ons desge vraagd dat ,,hij geheel achter dit op treden van de politie stond in verband met het gevaar dat de naam van de stad met de grootste haven ter wereld liep" Vandaag heeft de Maasstedelijke politie omstreeks het middaguur de bezetters uit de aula gesleept. De Rot terdamse brandweer heeft de lift in de oude NEH tussen twee verdiepin gen vastgezet. Wanneer de bezetters voldoende adem tekort komen, zal men ze wegslepen voor een streng verhoor op het Haagse Veer De vijfduizend studenten in Rotter dam hebben zich van het begin af aan solidair verklaard met de studenten in Nijmegen, Tilburg, Leiden. Utrecht en Amsterdam. Men heeft hier opzet telijk niet eerder ruchtbaarheid aan willen geven dan na de politieacties, omdat men vreesde dat ,,de bevolking van Rotterdam anders te zeer zou worden opgeschrikt", aldus een woordvoerder van het Studenten Corps. In de aula speelden zich bij het wegslepen van de studenten stuitende taferelen af. Meisjes gilden terwijl 2e werden weggedragen. Hoofdcommis saris A. Wolters: „Het was mensonte rend te zien hoe mensen tegenover el kaar kunnen staan. Je krijgt bijna eeen hekel aan je baan". De politie heeft de illegale zender van de studentenbezetters niet kunnen rubreik gaven zelfs de voorkeur aan een privé-trein en een onbewoond ei land. Tenslotte nog de categorie Sport en Spel. Schaatsen vormden de groot ste wens, gevolgd door een voetbal, ta feltennisspel, zwemvliezen en een geweer Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart of In gesloten enve loppe zenden aan: aangesloten bij de N.H.H.P. wordt elke donderdag huis-aan huis bezorgd in: 10 STADS EDITI ES ROTTERD A M Rotterdam rechter maasoever-Capelle a/d IJsscl - Bergschenhock - Blciswijk - Berkcl en Rodenrijs-Nicuwerkerk a/d IJsscl. Oplage 167.500 ex. EDITIE SCHIEDAM Sehiedam-Kethel. Oplage 28.500 ex. EDITIE VLAARDINGEN Vlaardingcn-Maassluis Maasland-Maas dijk-Hoek v. Holland. Oplage 34.000 ex. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJsscl - Ouderkerk a/d IJsscl - Krimpen a/d Lek - Lekkcrkcrk - Schoonhoven-Stolwijk- Bergambacht - Ammerstol-Bcrkcnwoude. Oplage 14.500 ex. Vlaardingen: vert. M. Poot, Parkweg 132. Telefoon 351620. Schiedam: vert. N. v. Zetten, van Hallstraat 67. Krimpencrwaard: vert. A. Maat, Gr. Hendr. v. Nassaustr. 36, Ouderkerk a/d IJssel. Telefoon 01808469. REDAKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rotter dam. Telefoon 010-13 21 70. Schiedam: L. 't Hart, Bachplein 97. Telefoon 35 38 47. Vlaardingen: A. Struys, v.d. Duyn van Maasdamlaan I32d, Vlaardingen. Telefoon 34 10 31. LEZERS-SERVICEDIENST: Mocht men De Havenloods niet ont vangen hebben, dan gelieve men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13.21.70 (voor de Vlaardingse editie 34.43.49) waarna de krant alsnog wordt bezorgd. vinden. Vermoed wordt dat het toe stel. waarmee een dag lang op 123'- meter de verbindingen met de buiten wereld werden onderhouden, in onder delen uit de aula is gesmokkeld. Aula-actie-leider Jan Riezenkamp gaf als verklaring voor de dramati sche stap om de deuren van de aula weer te openen: „Het politiegeweld tijdens de voedselinzamelingstocht gisteren heeft aangetoond dat de agenten bij het binnendringen van de aula hard zullen optreden". Hij en de 11 andere bezetters van de aula zijn na een verbaal naar huis gestuurd. Curator mr. B. J. de Boer zei „dat hij de actie ten strengste afkeurde. Het Studentenkorps en de SVB in de Maasstad hebben hun gezamelijke on derhandelingspositie zelf aangetast." Na een inspectie van de ontruimde lift voegde hij hier nog aan toe: „Het zal zeker dagen duren voordat wij er weer gebruik van kunnen maken." Borstvertet Er is een internationale sociale re geling ontworpen voor werkende vrouwen, die een kind te zogen heb ben. Die regeling staat in Genève ge boekt onder de naam: borstvoedings- verletkostenvergoeding. Wensen De Spaarbank te Rotterdam viert het 150-jarig bestaan en daarom werd er voor de schooljeugd een wedstrijd georganiseerd „Mijn Spaarwens". Ruim 1000 tekeningen en werkstukken waren het resultaat. De spaarwensen waren in categorieën ingedeeld en ge bleken is dat de meeste wensen een vervoermiddel betroffen. Auto, boot, fiets of bromfiets waren de meest voorkomende, maar er warén enkele scholieren bij die eigenlijk ook wel voor een straaljager of een helikopter zouden willen sparen. De meisjes wensten zich meestal iets dat in de categorie Huis en Haard viel. Ruim 80 wilden een eigen huis, 45 scholieren bepaalden zich meer bij de inrichting en er waren er ook die een boerderij, een molen of een zwembad wensten. In de rubriek Reizen en Trekken, varieerden de wensen om op reis te gaan met een tent, caravan, vliegtuig, boot of auto tot het maken van een wereldreis. Twee deelnemers in deze nubeduidend goedkoper Zo'n handige reis- of weekend tas, waarin U alles meeneemt voor een lang weekend, een korte vakantie en waar natuur lijk ook een hele rits bood schappen in gaat, vindt U nu in onze aanbieding. Reistas, in degelijke uitvoering van dubbel linnen, met 2 voor vakken met rits, treksluiting met slot en riem. Een tas uit de serie van 13.50 nu voor nog géén acht gulden. VOETBALTOERNOOI VAN ZEEVARENDEN Het Internationale Voetbaltoernooi voor Zeevarenden, dat jaarlijks op de 2e pinksterdag op het Sportcentrum voor Zeevarenden van de stichting Zeemanswelzijn Rijnmond plaats vindt, genoot ook ditmaal veel belang stelling van de opvarenden van de binnenliggende zeeschepen. Aan het toernooi werd door 24 scheepselftallen deelgenomen, die 12 nationaliteiten vertegenwoordigen. De finale vond plaats tussen de schepen „Köln" (Westduits) en de „Forcados." (Brits) en werd gewonnen door het m.s. „Köln", dat de wisselbeker van de gemeente Rotterdam ontving. Alle schepen, die een wedstrijd wonnen, kregen een fraaie prijs voor het schip en alle deelnemers ontvin gen een erelint. De deelneming der schepen was als volgt: W.-Duitsland 7, Groot-Brittannië-5, Finland-2, Noor- wegen-2, Oost-Duitsland, Denemar ken, Zweden, Joegoslavië. Rusland. Argentinië, Italië en Kenia 1 elftal. 2 i 3 3 4 1 S 5 6 6 7 7 8 8 9 9 10 10 11 II 11 12 13 13 IM IV 15 15 16 16 17 n 18 18 19 19 20 20 21 21 22 22 23 23 21 21 25 25 26 2£> Op elke genummerde regel links en rechts komen twee woorden van resp. 6 en 4 letters. Elk woord van vier let ters is samengesteld uit het vooraf gaande woord van 6 letters en de twee resterende letters plaatst men, in de zelf te vinden volgorde, in de beide cirkeltjes. Voorbeeld: zou de om schrijving luiden „feestmaaltijd oorlogsvoertuig", dan moest worden ingevuld „banket tank" en dan kwamen de twee overblijvende letters B en E of E en B links en rechts in de cirkeltjes. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, per twee letters van boven naar beneden, links en rechts een uitspraak. LINKS: 1 demon smerig; 2 soort riem streven; 3 jong schaap zeepost; 4 voorzetsel teleurge steld; 5 ouderwets broeder van Abel; 6 deel van erfénis spraak: 7 wettig feestkledij; 8 klaar meelmengsel; 9 geluid van onweer cirkelvormig; 10 preekstoel vlug; 11 gratie man of vrouw; 12 plooibaar kolk; T3 Apoort stroop bloem; 14 ondergrondse weg lol; 31: Die knallende schop van de wondervoetballer uit Holland, ene Karei Kleuntjes, tegen het beroemde zitvlak van de vermeende Alfredo Pinanti deed een golf van ver ontwaardiging door het publiek slaan en weldra loeide het hele stadion van boeboeboe1 Alle minachting, die de vurige Italiaanse toeschouwers maar konden opbrengen, legden zij in dat boeboe boeen op de tribunes ontstonden zelfs hele knok partijen tussen lieden, die het vóór en die het tegen Karei Kleuntjes opnamen. Het werd werkelijk een rel van belang. „Waarom schopt die kaaskop uit Olanda de grote midvoor Pinanti?" vroeg een deel van het publiek. „Omdat-ie jaloers is", antwoordde een ander deel. „Hij kan niet hebben, dat Alfredo zo'n mooie goal heeft gemaakt. Die had hij liever zélf willen maken, want de spelers krijgen voor iedere goal een tientje Dat heb je ervan als ontspan ning gedegradeerd wordt tot een beroep, waar de een de ander het brood in de mond niet gunt 11" Ja, zo Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze reistassen in dubbel linnen uitvoering met 2 voorvakken, prima ritssluiting met slot en 2 sterke handvat ten, in frisse rood/zwarte Elke vrijdagavond tot 9 uur open 32. Nu kan men zeggen wat men wil, maar voetballers zijn per slot van rekening mensen, die hun spel louter en alleen voor hun genoegerj beoefenen, althans eh dat zou zo moeten zijn. Maar goed. De spelers hier namen dat gesmijt met leer- en glaswerk niet en begonnen ijverig de neergekomen munitie te verzamelen om daarmede ver volgens krachtig en welgemikt terug te werpen. Dit werd weer niet genomen door het wrede en ondankbare publiek, dat in woeste golven van de tribunes afstroomde en als een wrekende massa het veld opkwam. En toen vielen sr al weldra rake klappen. De ene helft van de mensen koos partij voor de Fiorenza Boys en de andere helft van de mensen tegen hen, maar dat maakte in de praktijk niet veel verschil want een blauw oog is een blauw oog, of je dat nu van links of van rechts krijgt. Het meeste van alles hadden de heren Diavolo en An- gelico echter te lijden, die wij op de voorgrond in lichtelijk verfomfraaide toestand op de grond zien liggen. Zij waren weliswaar het veld opgegaan om de gemoederen wat te kalmeren, maar zij werden weldra door beide partijen 15 Japanse danseres draaitabak: 16 overmoedig vorstentitel17 ac tualiteit deel van gezicht; 18 vreemde taal winters voertuig; 19 afwezig schors; 20 vaardig voorwerp; 21 devies gang; 22 plotseling gerecht; 23 nadelig sal do gele kleurstof; 24 echtgenoot (van vorstin) gemeen; 25 dakbe dekking perceel; 26 feest stram. RECHTS: 1 navorsing stad in W.-Duitsland; 2 nabuur van Israël model; 3 voldoende bekken; 4 fit Venetiaanse titel: 5 noodlottig wo ning; 6 doodsbeen ondeskundige; 7 klus vergaan schip; 8 soort buffel teken; 9 smakelijk bedehuis; 10 deel van Zuid-Holland Scandina- viër; 11 de oudste daarna; 12 Eu- rop. hoofdstad weg; 13 sportfiguur verharde huid; 14 somber bin nenste; 15 tweelingfiets korf; 16 graag nuk; 17 gemoedsstemming wand; 18 voorzetsel verbond; 19 lijn plezier; 20 tekening, schilderij ven; 21 deel van Amerika zuivel- produkt; 22 nachtverblijf brand stof; 23 gedurende vogelwoning; 24 vorstentitel grafsteen; 25 bewe gingskunst vaalt; 26 prijs(lijst) trots. De oplossing van deze puzzel moet uiterlijk dinsdagmiddag in ons bezit zijn. Het adres is: Puzzelredactie „De Havenloods", Westblaak 25, Rot terdam. In de linkerbovenhoek ver melden: MAW 62. kletsten en knokten ze maar raak daar op de tribunes en de een wist voor de ander niet wat er nu precies aan het handje was. Middelerwijl was op het veld het spel weer hervat en daar kreeg Karei Kleuntjes de bal. Hij deed er een paar wonderlijke fijnzinnige dingetjes mee, zodat-ie plotseling een héél vrij veld voor zich had. En toen kwam de grote sensatie: met een serie bliksemsnelle schijn- schaarbewegingen van 't heupzwaaigrendeltype legde Karei zowel de spelers van zijn eigen elftal als die van de tegenpartij in de luren. Hij switchte het hele veld over, werkte alle tegenstand afdoende tegen de grond en besloot zijn solo-rush toen met een daverend hard schot in eigen doel Goal De stand was alweer gelijk EénEén Doch het publiek huilde fan woede en drift. Dat namen ze niet Nouen berg je dan maar als het publiek in Italië iets niet neemt Dan kunnen de spelers hun lol wel op En daar begon het lieve leventje. Een regen van lege limonadeflesjes en leren zitkussentjes daalde neer op de hoofden van de arme spelers nu... beduiden goedkope Met vakanties, logeerpartijen en weekenden op de camping neemt U alle toiletgerei en kleine dagelijkse benodigdhe den zoals nylons, washandjes, enz, mee in deze 3-delige set Toilettassenset bestaande uit een beugelmake-up tas, toilet tas met ritssluiting en lingerie tas met twee royale vakken, nu tezamen voor nog géén anderhalve gulden. als vijanden beschouwd en kregen dus tweemaal zoveel dappen als een ander. Doch wat was er intussen met Karei Kleuntjes en bri gadier Piet aan de hand? Die waren in de algemene ver warring gauw de kleedkamers ingelopen, waar ze zich nu snel verkleed hadden in hun gewone burgerpakje. „Kom, Karei! Nu er vandoor! Dat is onze kans!", riep Piet lachend. En daar gingen ze al. Ze lieten een knok kend en in zijn voegen krakend stadion achter zich en slopen onopgemerkt door een zij-uitgang naar buiten, een brede, deftige straat dn. Maar nu hadden ze tóch buiten de waard gerekend, want een aantal doldriftige bezoekers kreeg ze in het vizier. „Daar gaan de twee aanstichters van alle kwaad!" brul de een van toekijkers. „Pedeballisto di porco infero!". „Hij wees met zijn wandelstok op het wegrennende tweetal en dat wijzen was blijkbaar voldoende om de volkswoede tot het uiterste op te zwepen, want onmiddel lijk werd de achtervolging ingezet Wordt vervolgd Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze 3 deiige toilet tassenset, een beugelmake-up tas, toilettas en lingerietas, in plastic uitvoering en bedrukt in diverse prachtige dessins. Elke vrijdagavond tot 9 uur open

De Havenloods | 1969 | | pagina 2