im we m •yw Met Andere Woorden fflunHflRors DE HAVENLOODS Brigadier Pief en de semi-prof WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 JUNI 1969 fui in ni T om me li ra ui Dorus. u weet wel. n&ast de schouw burg, heeft op het terreintje voor zijn etabiissement een dierenparkje inge richt. Tot de veestapel behoorde een tamme kraai, die parmantig over het terreintje stapte. Stapte, want vorige week werd hij door politieagent Bar- tels rijdend op een zwarte bromfiets verzekeringsplaatje no. HOF 367 vermoord. Getuigen waren onder meer gemeentelijk opzichter afd. stra- tenmakerij de heer J. Hadderingh en een aantal kinderen. Vermoord, want anders is het niet te omschrijven wanneer je een tam me kraai beetpakt, 3 a 4 maal met zijn kopje op de straatstenen slaat, waarbij het bloed uit het bekje sie pelt, en hem vervolgens dood knijpt. Tegen de heer Wichers, eve een getuige, zei de politieagent n. bloedspoor getrokken te hebben: Omaatje in Engeland nog steeds bij de top-80 (eerlijksheidshalve vermel den we er bij dat ze nummer 79 staat) Omaatje viert inmiddels grote triomfen in het buitenland (Liechten stein, Andorra enz.) We moeten wel een beetje voorzichtig zijn met Omaatje, want haar gezondheid laat te wensen over. Haar stem is ook niet veel bijzonders, maar we hebben een prima geluidstechnicus en het resul taat is werkelijk heel ontroerend. Als men het ons vraagt zeggen we: ..Omaatje gaat nog een heel bijzonde- re toekomst tegemoet". Thema In uw blad van donderdag 29 mei trof ik in de rubriek „Laten we wel wezen" een ironisch stukje aan onder de kop „Mozartritus", waarin u o.m kritiek levert op de weinig afwisselen- het is goed mogelijk dat ik zijn keeltje pLtivafde. Holland heb dichtaeknenen Natmu-txL- stival concerten in Rotterdam. Het is u wellicht niet hekend, dat het Holland Festival jaarlijks i heb dichtgeknepen Natuurlijk werd er een aanklacht tegen agent Bartels ingediend bij de dierenbe scherming. De getuigen hopen een oproep te ontvangen om hun verhaal te doen voor de rechter. Als die oproep uit blijft, lijkt het er weer eens te meer op dat we inderdaad met klasse-justi- tie te maken hebben en dat de één de ander dekt Triomfen Uit een persbericht vernemen wij dat Wilmaatje Landkroon, het 12-jari- ge zangeresje uit Enschede (ontdek king van Gert en Hermien) een eigen TV-programma heeft gekregen van de TROS. Dat zal vandaag 5 juni te bezien en te beluisteren zijn. Bo vendien is nu al bekend dat deze show herhaald zal worden in september. „Waarom dan wel?", zal de argeloze lezer zich afvragen. Maar dat is toch simpel, beste men sen. Inmiddels is namelijk ook al be kend dat in augustus een nieuwe lang speelplaat van Wilmaatje zal worden uitgebracht. Nou ja, en zoiets doe je niet als niet van te voren is afgespro ken dat er een t.v.-uitzending als be geleidend verschijnsel wordt uitge gooid. Het moet en het zal er inge stampt worden. Bovendien viert Wilmaatje grote triomfen in Duitsland, waar ze aller lei platen opneemt en te gast is in verschillende t.v.-shows. In het TROS-programma zingt ze: Eine Zau- berfee, Kokosnuss, Ein tag wie dieser Tag, Grootpapa, Een klomp met een zeiltje en Tachtig rozen voor omaatje Hef. Dit ter nadere informatie. Inmiddels hebben wij ook een ont dekking gedaan. Wij hebben een ta- lentenjacht georganiseerd en jawel hoor, een nieuw talent. Omaatje Kroonstem (80 jaar) heeft inmiddels een gouden plaat gekregen voor haar song Twaalf rozen voor Wilmaatje lief. De TROS was niet zo enthousiast voor een eigen show voor Omaatje, maar de VPRO werd helemaal wild bij het idee. Binnenkort te zien op Ned. I en een herhaling in november, want in oktober nemen we een extra-voor- delige-reuze-familie-gezins-langspeel- Plaat op van Omaatje en dan zit dat er ook meteen in. Inmiddels staat als volgt vergelijkt: „Alle gevaren van pest en cholera hebben wij omge ruild tegen het gevaar op de weg. Er viel in Amerika een vliegtuig op een kerk. Schaffen wij daarom de vliegtuigen af en gaan wij nooit meer naar de kerk? Och kom". Wij zouden met de burgemeester Thomassen willen opmerken, dat als de discussie op een dergelijk stupide niveau belandt, zij een zinloze zaak aan het Worden is. Nieuwe aanwinsten in Centrale Discotheek De Centrale Discotheek in Rotterdam heeft de volgende nieuwe aanwinsten: C 1657 Tschaikovski: Concert voor vlooi en orkest in D op. 36. Igor Otstrach (viool). Moskou s Philharmonisch Orkest o.l.v. Davld Olstrach. C 1659 Franck: Sonate voor vlooi en planq Lekeu: JSonaie voor viool en piano i~ Nu bieden wij U een amaryllis, die de volle bloemenpracht ook in Uw tuin of op het bal kon brengt! Tuinamaryllis fCrinum Powel- H), een kweekprodukt uit de beroemde Hollandse bollen streek. Deze winterharde en meerder jarige amaryllis kunt U in tuin of balkonbak planten en bloeit dan (met ong. 8 kelken per tros) gedurende de zomer maanden. Een prachtige plant, die maar liefst ong. 50 cm hoog wordt, nu voor nog géén een gulden vijftig. Barblzet HOOFDPIJN k>ioe«s aangesloten bij dc N.H.H.P. wordt elke donderdag huis- aan huis bezorgd iir 10 STADSEDITIES ROTTERDAM Rotterdam rechter maasoever-CapelIe 1 a/d IJssel - Bergschenhock - BIciswijk - Berkel en Rodcnrijs-Nicuwerkerk a/d IJssel. Oplage 167.500 ex. EDITIE SCHIEDAM Schiedam-Kethcl. Oplage 28.500 c.\. EDITIE VLAARDINGEN Vlaardingcn-Maassluis Maasland-Maas dijk-Hoek v. Holland. Oplage 34.000 cx. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJssel - Ouderkerk a/d IJssel-Krimpen a/d Lek-Lekkerkcrk - Schoonhoven-Stolwijk- Bergambacht - Ammerstol-Bcrkcnwoude. Oplage 14.500 ex. ADVI RTENTIES: tot woensdag 10.00 uur r.m. Hoofdkantoor Rotterdam. Vlaardingen: vert. M. Poot, Parkweg 132. /Telefoon 351620. Schie-tam: vert. N. v. Zetten, van Hallstraat 67. Krimpencrwaard: vert. A. Maat. Gr. Hendr. v. Nassaustr. 36, Ouderkerk a/d IJssel. Telefoon 01808-469. REDAKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rotter dam. Telefoon 010-13 21 70. Schiedam: L. 't Hart. Bachplein 97. Telefoon 35 38 47. Vlaardingen: A. Struys, v.d. Duyn van Maasdamlaan 13 2d. Vlaardingen. Telefoon 34 10 31. LEZERS-SERVICEDIENST: Mocht men De Havenloods niet ont vangen hebben, dan gelieve men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13.21.70 (voor dc Vlaardingse editie 34.43.49) waarna dc krant alsnog wordt bezorgd. paald „thema" kiest en (een) bepaal de componist(en) als het ware in de schijnwerper plaatst.. Dit jaar is het thema, u raadt het al, Mozart - Stra- winksy. Met hetzelfde recht kunt u m.i. het Concergebouworkest verwij ten, dat het de laatste weken zo one venredig veel Beethoven speelt. Maar zo onlogisch is dat nu ook weer niet tijdens een Beethovencyclus. W. VOS Rotterdam. Och kom In een interview van hef Algemeen Dagblad met „oud-industrieel" Syd ney van den Bergh doet deze enige uitlatingen, die een mens met enige weerzin vervullen. Ook hij weet niets beters te doen inzake het probleem in dustrialisatie-leefbaarheid, dan hen die pleiten voor een industrialise- rmgsaanpak die geen schade berok kent aan woon- en leefklimaat van de bevolking, te betichten van anti-indu- strie-stemming kweken. Dit is zo langzamerhand bijster ver velend aan het worden. Als in een over een levensgroot probleem geen andere argumentatie overblijft, dan de ander een dom anti-stempeltje op te drukken, dan wordt het met die dis cussie natuurlijk niets. Het lijkt dan op gedrens van jongetjes, die omdat ze op een gegeven moment hun zin niet krijgen, de ander gaan uitschel den. Saillant is ook de volgende uitlating van de oud-Unileverman, waarbij hij de risico's van industrievestigingen G. Christian I (plano). C 1663 Rachmi en orkest no. 3. levski (piano) M kest o.l.v. Klril Kondrachlne C 1669 Beethoven: Concert 3. Rudolf Serkin (piano). d Bernstein. F 3598 Tom Krause zingt liederen van Sit K 1689 Adèle Bloemen daal: Laat mij i K 3283 Richard Anthony zingt o.a. Les Bi K 3009 Argentijnse chansonniers. KA 83 Bob Dylan: Nashville Skyline. KB 25 Aretha Franklin: Lady Soul. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze Tuinamaryllis voor tuin of balkonbak, een geselekteerd kweekprodukt, in de kleur rose/rood, per stuk Eiken windsor wandmeubel, praktische indeling, lengte 200 Nu nog GROTE VISSERIJSTR. 80-101 HOOGSTRAAT85 Ook meendagmorgen open Géén tel. of schrift, best. voor Baby's huidje EERSTE STEEN VOOR SCHIPPERSINTERNAAT Aan de Schulpweg heeft wethouder drs. J. G. van der Ploeg maandag middag de eerste steen gelegd voor een internaat voor schipperskinderen. Het internaat is bestemd voor leerlin gen van lager en middelbaar onder wijs. Het zal plaats bieden aan 270 schipperskinderen. Naar men ver wacht, zal het internaat volgend jaar augustus gereed zijn. Als de puzzel van vorige week goed opgelost werd kreeg men de twee vol gende uitspraken: „De grootste ge leerde kan de spin niet dwingen haar net te maken" en „Zo ge een zaak niet wel verstaat, doet ge het beste als gij die laat". De prijs gaat naar J. Lussenburg, Zestienhovensekade 409, Rotterdam-8. De oplossing van de puzzel van deze week kan weer opge stuurd worden naar: Puzzelredactie De Havenloods, Westblaak 25, Rotter dam. In de linkerbovenhoek vermel- Bruint met en zonder zon Pigma-^jÉK derm PI beschermt tegen zonnebrand De winnaars van dé zaterdag ge houden 13e Europoort Vorktruckwed- strijd zijn: 1) C. M. F. Jansen (Pres- t J' v'd' Linden (Thomsen), •i) J. C. Huygevoort (R.S.M.) Wegens verhindering van dr. K. J. Kraan zult u deze week geen artikel van zijn hand in ons blad aantreffen. - Redactie. Komen er dagelijks veel men sen over de vloerdan is deze zware kwaliteit tapijt het meest geschikt. Uiterst solide kwaliteit haarga- ren bouclé tapijt, in meer dan 10 kleuren, 100 cm breed, nu voor een fraktie van de norma le prijs, per meter voor nog geen tientje. verzet bouclé 100 cm breed Neemt U de maat van Uw kamer Vanaf vrij'dagmorgen 9 uur ver kopen wij dit haargaren bouclé tapijt, van een zeer solide kwa liteit, in meer dan 10 kleuren, 100 cm b nu per meter 3e". >9 Elke vrijdagavond tot 9 uur open 133: Karei Kleuntjes en brigadier Plet renden kriskras door allerlei straten zonder dat zij kans zagen hun achter- volgers van zich af te schudden. Doch nu was er misschien een kansje, zij het dan ook een héél kleintje, want plotse ling bevonden ze zich in een steegje, waaraan op vreemde wijze een doodlopend zijslopje was verbonden. In dat steegje was op dat moment juist de brave knecht van de firma Giovanni Comestiblo aan het werk. De firma Comes- tiblo en Co was een groothandel in koloniale en grutterswa ren en de genoemde knecht was daar juist bezig een aan tal grote vaten het pakhuis in te brengen. „Kijk, Karei!" zei Piet gespannen. „Die man gaat juist het pakhuis bin nen. Als de bliksem zo'n vat in, man! Dat kan onze red ding zijn!" Hij beurde het deksel van een vat op en wipte er in, welk goede voorbeeld door Karei Kleuntjes met een opmerkelijke gezwindheid werd nagevolgd. Ze waren daarmee maar juist op tijd ook, want daar kwam de wiedende volksmenigte al aangerend. De brave pak huisknecht kwam op het lawaai naar buiten gelopen en vroeg verbaasd: „Motten jullie soms bij de firma Comesti bles en Co wezen? Het kantoor is „Zwijg!" vielen de aanvoerders van de opgezweepte menigte de brave man in de rede. „Heb jij hier twee kerels hard voorbij zien ren nen? Eén met een alpinopetje en één met een kuif?" „Nee dat hê'k niet gezien antwoordde de knecht na enig nadenken en geheel naar waarheid. „Ze hadden hier trouwens niet weggekend ook, want dit sloppie loopt dood. Wat waren het voor kerels?" „Gevluchte, schurkachtige voetballers!" knarsetandden de aanvoer ders der menigte. „Nee, nee, nee zei de brave knecht nogmaals. „Ik heb hier geen voetballers gezien. Ik geef trouwens niks om voetbal en ik speel ook nooit mee in de pool. Da's altemaal geldverspillerij en ik zeg altijd maar De woeste menigte had evenwel geen belangstelling voor wat de brave knecht altijd zei en ze droop onverrichter zake af. ^en: MAW 63. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdagmiddag twaalf uur in ons bezit zijn. Bij juiste oplossing leest men in de uitstekende randvakjes, links en rechts van boven naar beneden, en boven en onder van links maar rechts, de namen van vier schoenprodukten. HORIZONTAAL1 gymnastiek- werktuig; 2 roofdier; 3 fraai gebouw; 4 kleverige stof; 5 grondsoort; 6 godin der aarde; 7 schrijfgerei; 8 tijdmaat; 9 onderdeel van auto; 10 nieuw (voor voegsel); 11 vis- of vleesgerecht; 12 inhoudsmaat; 13 boom; 14 pose; 17 in- sekt; 18 vlug; 19 troefkaart; 20 ster ke drank; 21 uitspansel; 22 gewicht; 23 lichaamsdeel; 25 roofdier; 26 fris; 27 bede; 28 staat; 29 Russische rivier; 30 Jijst van schepelingen; 31 Europeaan; 32 identiteitsbewijs; 33 plaatsaandui ding; 35 appel; 36 dochter van Laban; 37 tip; 38 hujptaal; 39 hoeveelheid wol; 40 keelontsteking; 41 klos; 42 be moediging; 43 actie voeren; 44 in ge bruik stellen; 45 cijfer; 46 zeilwed- strijd; 47 aanw. v.n.woord; 48 mon ster; 49 uitgave; 52 edelsteen; 53 met touw vastbinden (scheepsterm); 54 plaats bij Arnhem; 55 boom; 56 soort hert; 57 lengtemaat; 58 soort walvis; 59 Franse rivier; 60 afvoierbuis; 61 scherp; 62 Engels bier; 63 honing drank; 64 roeipen; 65 erg; 66 vleugel; 67 derhalve; 68 kledingstuk; 69 rivier monding; 70 reclameverlichting; 71 traag; 72 streven; 73 soort zeil; 74 dienst; 75 persbureau; 76 dril; 77 Rus sische rivier; 78 gevaarte; 79 bedge- rei; 80 gravure; 81 plaats in Lim burg; 82 afgelegen; 83 rivier (Spaans); 84 bloedwijze; 85 plaag; 86 zoogdier; 87 plaats in Friesland; 88 godin v. d. vrede; 89 plaats in Utrecht. VERTICAAL: 1 strandmeer; 2 druk- eenheid (afk.); 3 omroepvereniging (afk.); 4 vis; 5 middelpunt; 6 neer slag; 7 familielid; 8 tandbeen; 9 hoofdstad van Assyrië; 10 zwijn; 11 oosterse titel; 12 leemte; 13 preuts; 14 liefkozing; 15 twijg; 16 Europ. hoofd stad; 17 snijwerktuig; 18 schoorsteen kap; 19 beroemde Zweed (t); 20 kle dij; 21 huisdier; 22 vreemde munt; 23 vreemde munt; 24 visolie; 25 vuur- spat; 26 stiekeme blik; 27 eens; 29 vreemde munt; 30 deel v. h. jaar; 33 aanw. v.n.woord; 34 bedrukt; 35 straf werktuig; 36 gerafelde naad; 37 keg; 38 schenking; 39 gesloten; 40 spring loop; 41 gerecht; 42 prijs trekken; 43 beneden; 44 achting; 45 weg; 46 drinkgerei; 47 soort vlieg; 48 gods dienst; 49 afgod; 50 plaats in Gelder land; 51 onb. v.n.woord; 52 deel van Rusland; 53 tijdmaat; 54 alvorens; 55 jongensnaam; 56 dapperheid; 57 zon der sap; 58 toon; 59 deel van schoen; 60 als voren; 61 soort groet; 62 een ze kere; 65 gebed; 66 pilaar; 67 groente; 68 vogel; 69 zwerven; 70 rivier in Egypte; 71 ongewis; 72 gezet; 73 om geving; 74 rekening; 76 Russische ri vier; 77 onderdeel van klok; 78 reeks; 79 zuurdeeg; 80 hengelgerei; 82 voor zetsel; 83 familielid; 84 lichaamsdeel; 85 mann. hond; 86 vriend (Frans). oersterke knecht van de firma Comes- weer ijverig aan de slag i 134: De brave tiblo en Co ging derom twee vaten op zijn nek." Doch ditmaal waren het toevalligerwijze juist de vaten, waarin Piet en Karei zich verborgen hadden. Vervolgens wandelde de reus met de twee vaten rustigjes het pakhuis in om daar een oude trap te gaan beklimmen. En of men het nu wil geloven of niet de man was zó gruwelijk sterk, dat-ie niet eens merkte, dat-ie nu een paar volle in plaats van lege vaten op zijn nek had. Met een bons zette hij ze op zolder neer, hetgeen een hele opluchting betekende voor de twee ver stekelingen, want zij voelden zich helemaal niet zo op hun gemak in die vaten. De vaten hadden vroeger namelijk gediend voor het verpakken en vervoeren van stroop en dan weten we het wel. Het was dan misschien wel lekker zoet in zo'n vat, maar het was er erg kleverig ook en dat is beslist minder prettig. „Jasses! Ik kleef helemaal!" viel brigadier Piet uit, toen hij uit het vat gekropen was. „Ik ben d'r potsammie geen haorke beter aan toe!" zei Karei. „Maar ja, laot we die kleverigheid maor laten veur wat het is en laot we d'r maar weer gauw vandeur gaon! Als we eenmaal veiliger oorden hebben bereikt, kunnen we ons altijd nog wel schoonmaken!" „Daar heb je gelijk in", zei brigadier Piet, die toch bezig was zich zo veel mogelijk van de taai aanhangende stroopdraden te ontdoen. „Kom mee, dan lopen we deze pakhuiszolder over. Daar aan de andere kant hangt een takeltouw. Mis schien kunnen we daarlangs naar beneden komen. Dan staan we weer op straat. De kust is vrij ook, geloof ik. Volg me, Karei!" Zo gezegd, zo gedaan. Brigadier Piet greep het takeltouw en slingerde zich als een aap naar buiten. En toen begon de afdaling naar de begane grond Wordt vervolgd Vraag da volledigs brochure van alla wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart of In gesloten enve loppe zenden aan: Consumenten Voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht

De Havenloods | 1969 | | pagina 2