Van Praag: Feijenoord zal merken wat dat SPORT RALEI „In de eerste divisie kom ik beter tot mijn recht" 18 Piet Teuling naar Fortuna VI. Maasdijk in halve finale om KNVB-zaterdagbeker Europacuplandskampioenbekerwinnaar DEKLERK&ZN DE HAVENLOODS DONDERDAG 19 JUNI 1969 nu... beduidend goedkoper Als doe-het-zelvers een klusje op gaan knappen in huis om het goedkoop te houden, dan is het toch niet de bedoeling om voor de materialen te veel te betalen. En dat doet U beslist niet als U nu kunstleer koopt. Kunstleder met tricotrug, de meubelbekleding die zich su bliem laat verwerken, een on gekend fraai resultaat geeft, gegarandeerd kleurecht, koude en warmte bestendig is. Dit kunstleer in een 9-ta! fraaie kleuren, 120 en 140 cm breed, A en B keus, koopt U nu door elkaar per meter voor nog géén vijf gulden. kunstleer met tricot rug meubelbekledlng 120 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze grote partij kunstleder met tricotrug, A en B keus (zorg dat U er vroeg bij bent), een ideale meubel bekleding (ook bijzonder ge schikt voor de auto) in 9 mooie kleuren, 120 en 140 cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. "Aan de prestaties van Feijenoord wil ik helemaal niets afdoen, maar wanneer wij die ontmoeting voor de beker tegen de Rotterdammers op een andere dag hadden kunnen spe len, geloof ik niet dat Feijenoord de dubbel zou hebben bereikt". Ajax-voorzitter Jaap van Praag, van wie bijgaande ontboezeming af komstig is, blikt zonder enige wroe ging terug op een seizoen dat voor Ajax geen perspectief heeft gelaten i oor enige nawerking. Het feit echter dat Ajax zijn beslissende bekerduel tegen de Rotterdammers heeft moeten spelen amper drie dagen nadat in een slopende verlenging met Benfica moest worden afgerekend zit de Am sterdammers nog niet zo goed. Van Praag: ,,Stel je voor: maandag vertrekken naar Benfica, op donder dag spelen met aansluitend een felle verlenging, vrijdag terug naar Am sterdam en dan zondag alweer een hoogst belangrijk bekerduel tegen Feijenoord. Dat gaat gewoonweg niet. Feijenoord heeft met 10 van ons ge wonnen, maar wanneer de KNVB de datum voor dit treffen wat zorgvuldi ger had gekozen, hadden wij zeker een redelijke kans op een overwinning gehad". Zaterdagavond was Jaap-van Praag getuige van een flonkerende eind strijd om de voetbalbeker waarin de stadionclub een agressief en slagvaar dig PSV met 20 de baas bleef. ,,Een prachtige wedstrijd" zegt van Praag, „maar Feijenoord zal het volgend sei zoen terdege ondervinden wat het be tekent te moeten vechten in een Euro pacupcompetitie en tegelijkertijd een Nederlands kampioenschap te moeten verdedigen. De Rotterdammers krij gen een heel moeilijk seizoen en na tuurlijk zal men opnieuw een goed uit gerust Ajax tegenover zich vinden. Naar mijn gevoel gaat de strijd in de volgende competitie tussen Feijen- oord, Ajax, PSV enTTC Twente,,waar bij de Rotterdammers vanwege hun deelname aan de Europacup mogelijk in het nadeel zijn". Come-back lp Amsterdam bereidt men zich voor op een glorieuze come-back van de hoofdstedelijke formatie. De recen te aankopen van Dick van Dijk en Nico Rijnders én de inspanning om Jan van Beveren te verwerven wijzen in die richting. Dat Ajax Theo van Duivenbode aan Feijenoord heeft ver speeld vindt Jaap van Praag niet ver ontrustend. Hij zegt: ,,Dit is een nor male zakelijke transfer. We hebben Van Duivenbode deze kans niet willen onthouden". Na het bereiken van de „dubbel" was trainer Peeters uitzinnig van vreugde. Overal handen schuddend onthulde de oefenmeester dat hij zich zelden zo plezierig had gevoeld als, op deze ge denkwaardige avond, waarop zijn ploeg in een grandioze manifestatie een beslissende greep naar de totale voetbalmacht had gedaan. Eén teleur stelling viel er uit het commentaar van de scheidende trainer te beluiste ren. Hij zei: ,,Ik heb altijd beweerd dat wij beter zouden gaan spelen, wan neer we onder de druk van het Neder lands kampioenschap uit zijn". PIET Teuling (23) voetbalt vijf tien seizoenen. Dertien in het Rotterdamse Xerxes, één in het Delftse Xerxes/DHC en één in het Schiedamse Hermes DVS. Het volgend seizoen om te bewijzen dat hij de wrange smaak van ver anderen te pakken heeft zal hij uitkomen voor het pas naar de eerste divisie gepromoveerde For tuna uit Vlaardingen. Resumé: dertien jaar is hij honkvast, dan in drie jaar tijd van Delft, via Schiedam naar Vlaardingen. nu... beduidend goedkoper Muggebeten, vliegen op de etenswarenwe hebben er 's zomers allemaal last van, daarom houden wij nu deze verkoop insectenverdelgers. Grote spuitbussen insecticide doodt vliegende insecten, zoals vliegen, muggen, wespen, mot ten, alsmede kruipende insec ten zoals mieren. Koop nu deze royale bussen, neem er ook een mee op va kantie, per 2 stuks voor precies twee gulden vijf en zeventig. per twee stuks Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver- kdpen wij deze grote spuit bussen insecticide (inhoud 1 bus 18 ounces), 2 bussen Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open jé^| Géén tel. of schrift, best. Piet Teuling officieel Pieter ver noemd naar zijn grootvader kan zich soms zelfs niet aan de indruk ont trekken dat hij een „zwerver" aan het worden is. Overigens ver tegen wil en dank. „Want", zo zegt hij, „toen Xerxes fuseerde met DHC werd begrijpe lijk onze mening niet gevraagd. Wie zich niet met het feit kon vere nigen kon op de transferlijst. En in dien plaatsing daarop na verloop van twee maanden niet tot het gewenste resultaat leiddej dan moest jaetrokke- ne wel. Uit pure noodzaak. Het seizoen daarop in zekere zin hetzelfde liedje: weer noodgedwongen 'uitzien naar een andere-plaats. En omdat er plotseling zo'n omvangrijke groep spelers van het geliquideerde Xerxes-DHC vrijkwam, was in de Rijnmond-streek gegeven moment het aanbod veel groter dan de vraag. Verenigingen als SVV, Hermes DVS en Excelsior kregen zo'n rijke keus, dat je als speler moest knokken om een geschikt onderdak te krijgen. Hermes DVS leek me destijds de pret tigste club. En ik heb niet helemaal ongelijk gekregen. Natuurlijk: SVV en Excelsior heb ben beide een promotie meegemaakt en Hermes DVS heeft dit seizoen en kel en alleen tegenslagen gekend, maar ik heb eerlijk geen spijt dat ik vorig seizoen Hermes DVS ge kozen heb. Ondanks de zeer matige resultaten, ondanks de negatieve klan ken uit de verschillende kranten en ondanks het feit dat we soms voor 500 man publiek moesten spelen, bleef het intern gezellig. De jongens hingen als klitten aan elkaar. Ze waren echt niet gedeprimeerd door het feit, dat er dit seizoen zo bitter weinig verdiend is. Er is geen wanklank geweest, eer lijk niet. Of trainer Remmers een goede trainer is? Ach, wie ben ik, om dit te kunnen beoordelen. Schrijf maar op dat het een aardige man was en dat ie bijzonder veel pech gehad heeft. Met dit materiaal had Hermes DVS immers nooit zo laag gerang schikt behoeven te zijn. TQegegeven: het ging ons mank aan een goede con ditie. Je moet rekening houden met het feit dat we in bet begin van de competitie tweemaal in de week train den. Dat was voor mij helemaal een afknapper. Onder Kurt Linder was vijfmaal nitets bijzonders. Nu moest ik ineens genoegen nemen met een kalme training tweemaal in de week. Een giller, man, gewoon-weg een gil ler. Ik hoop dat dat dadelijk onder Jan Brouwer bij Fortuna Vlaardingen anders wordt". Onder protest Het ligt in de lijn der verwachtin gen dat Teuling het volgens seizoen evenals in Hermes DVS de linksbuitenplaats bij de Vlaardingers zal gaan bezetten. „Ik heb me er al bij neergelegd. De mensen kennen me niet anders dan als linkbuiten, hoe wel ik van oorsprong meer een bin- nenspeler ben. Zet me desnoods in de spits of achter de voorhoede, maar niet op de buitenplaats heb ik dik- een zwer- wijls gezegd. Maar steeds weer be landde ik op. de buitenplaats. Ik moet me er zo onder de hand wel bij gaan neerleggen, hoewei inwendig on der protest". Teuling zegt te geloven dat hij in de eerste divisie betèr tot zijn recht zal komen dan in de tweede. Hierom: „Ik ben van origine geen bijter. En dit is één van de eerste vereisten voor een speler die in de tweede divisie zijn brood moet verdienen. In de eer ste divisie gaat het wat meer ge schoold. Er is wat meer voetbalimtel- lect bijeen gebracht dan in de twee de divisie. Het pleit oök voor de kracht van verenigingen als Fortuna VI. en Excelsior, dat deze Zich boven de middel-begaafde tweede klassers hebben uitgewerkt. TWee verenigingen die voetbal brengen volgens het boek je. En ,dat valt in de tweede divisie niet mee". Inkoopbeleirl Er is de laatste dagen wat smade lijk gelachen over Fortuna's inkoop- beleid. Men vroeg zich af wat de Vlaardingers in hun schild voerden door twee „oud-gedienden", Piet van Miert en Piet de Vries, aan te trek ken. Piet Teuling geeft het antwoord. Hij zegt: „Fortuna Vlaardingen heeft mijns inziens echt niet zo'n enorm groot bedrag geïnvesteerd in deze aapkopen." Het wil alleen in dat eerste en belangrijke jaar in de eerste divi sie profijt trekken van de waarde van routiniers. En men moet het spelin zicht van bijvoorbeeld een man als Piet de Vries niet onderschatten. In die tijd dat hij in Velox voetbalde trainde hij bij Xerxes-DHC. Hij woon de immers in Delft. Ik ken hem dus ook goed. Je kunt van mij aannemen, dat Fortuna .VI. het echt clever gezien heeft. Maar de massa denkt misschien te veel aan Piet de Groot, Die heeft' Fortuna VI. ook voor een spot prijsje gekocht. Nou het is er niet uit gekomen. Wat dan nog? Fortuna VI. heeft zich er niet aan miskocht. Zou den Van Miert en,De Vries niet meer in staat zijn mee te draaien, dan is de schade die Fortuna VI. hieraan lijdt gering. En: neem nu mijn ge val. Ik ben gekocht voor 6000. Een bedrag van niks. Maar ik had dat in mijn contract met Hermes DVS op genomen. Daarvan heeft Fortuna, dacht ik, ook van geprofiteerd. Noem dat maar een slecht inkoopbeleid". Deze opmerking laat zidh moeilijk plaatsen, omdat het juist typerend is vóór teams van grote 'klasse, dat ze onder moeilijke omstandigheden en onder grote druk spelend overeind blijven. Volgend seizoen zal Feijen oord moeten waar maken dat de woorden van Peeters niet helemaal op waarheid steunen. Dan namelijk wordt Van de stadionclub verwacht ,dat zij met succes in de Europacup competitie uitkomt, dat de landstitel succesvol wordt verdedigd en dat de voetbalbeker in Rotterdam blijft. Een spanning waaraan dit jaar een suc cesvol Ajax is bezweken en waarin een (gespannen) Peeters in zijn spon tane afscheidsrede temidden van dampende en glunderende Feijenoor- ders verder ook weinig vertrouwen scheen te hebben. Ook deze week in onze vestiging Binnenweg 7 VERKOOP VAN MODELKAMERS tegen verrassend lage prijzen! "GELDERLAND" BANKSTEL, 3-zits met losse 1CD(_ kussens van 2150.-voor lb95.- MODERN 4-ZITS BANKSTEL, op chroom voet, fauteciils op braaivoet van 1495.- voor 1195.- KLASSIEKE 2-ZITSBANK, Amerikaans model nn_ bekleed met gobelin van 1315.-voor 995.- WINDSOR EIKEN EETKAMER; ronde tafel m. tuimel- blad, 4 stoelen voor 5^9.- WINDSOR EIKEN BROODKAST met laden en bar van 745.- voor 5Z5.- QUEEN ANNE NOTEN SALONKAST van 915.- voor 795.- Moeilijk Een uiterst moeilijke opgave wacht daarom de nieuwe oefenmeester van Feijenoord Ernst Happel. Bijna ge ruisloos heeft de commando-over dracht plaatsgevonden en Happel, die tot nu toe heeft geweigerd om uit naam van Feijenoord te spreken, is dit weekeinde wat duidelijker op de voorgrond getreden. Zijn probleem ligt daar, waar hij voor zijn nieuwe werkgever onmoge lijk méér kan bereiken dan Ben Pee ters. Bovendien worden de Rotter dammers in hun Cup-optreden zwaar gehandicapt door het feit dat Ajax (begunstigd door welke omstandighe den dan ook) een goede Cup-show heeft opgevoerd. Die vergelijking blijft minstens nog een seizoen be staan tot schade 'wellicht van de Rot- - terdammers die de last van een te hoog opgebouwde reputatie torsen. Ernst Happel is echter bezig nieuw kruit voor zijn club aan te dragen in de persoon van Franz Hasil, die met gemengde gevoelens de prachtige fi nale van zijn nieuwe club volgde. Ei genlijk had Hasil rond die klok moe ten meespelen in het elftal van zijn oude club, het Duitse Schalke dat zich door de Duitse kampioen Bayern München de deur zag gewezen. Oor zaak van het feiit dat „Der Franz" in Rotterdam op de tribune zat in plaats van te spelen in Duitsland is een complex van moeilijkheden waarmee de wispelturige Wener dit seizoen is overladen. Ietwat geïrriteerd merkte hij op dat Schalke, dat hem als aan valler heeft gekocht, hem totaal ver keerd heeft beoordeeld. Wellicht is het Ernst Happel gegeven de kostbare Oostenrijkse international, die zestien maal de kleuren van zijn land verde digde, raker te karakteriseren. Tot heil van Feijenoord en het legioen dat nu al met zwaar kloppend hart het nieuwe seizoen zit af te wachten. KLASSIEK BANKSTEL met bordeaux-rode draion ribstof bekleding, losse kussens en koordfranje, 10QC van 2395.-voor 1895.- PASTOE BERGMEUBELTJE, blank berken met twee witte deuren van 265.- 179.- PASTOE SALONTAFELS, rood of groen no onderstel, wit laqué blad van 135.- voor 98.- IVOOR-LAQUÉ SLAAPKAMER: 4-deurs kast, ledikant 140x190, 2 nachtkastjes, CQ;_ van 965.- voor 595.- COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM: BINNENWEG 7, 010-117700 BEIJERLANDSELAAN 78,010-193500 WINKELCENTRUM GROOT IJSSELMONDE 010-320502 DRUK VERKEER HIELD KERKDIENST OP liet drukke verkeer is er zondag ochtend oorzaak van geweest dat de eucharistieviering jn de parochiekerk Petrus en Paulus te Maassluis pas twintig minuten later kon beginnen dan de aanvangstijd bepaalde. Daar in het afgelopen week-end in deze pa rochie voorbereidingen werden getrof fen voor het afscheid van pastoor L. P. M. Vester zou er een geestelijke komen uit Schiedam. Het was echter reeds twintig over elf, toen déze nog niet aanwezig was. Besloten werd al vast maar te beginnen met de lezin gen. Juist toen deze hadden plaats ge vonden arriveerde de plaatsvervan ger. Het bleek dat het drukke Week end verkeer er de oorzaak van was dat hij niet op tijd aanwezig kon zijn. In een spannende wedstrijd heeft Maasdijk in de kwart-finale en de za terdagcompetitie K.N.V.B. beker, de Meeuwen uit Zouteiande geklopt en zich door een verdiende 42 overwin ning bij de laatste vier teams ge plaatst. Na de winst op Sliedrecht en Kloetinge waren de Zeeuwse 2e klas sers de volgende tegenstanders voor Maasdijk, dat zich van de faam van de nieuwelingen in het hoogste zater dagvoetbal weinig aantrok ondanks dat in hun midden de koningsschut- ter uit het Zeeuwse voetbal Daaf Francke meespeelde. Al gauw toonden de gasten dat het hen ernst was, maar toen de thuis club, veelal via van der Hout en Hor dijk tot dicht bij van Wingen konden doordringen, bleek dat er practisch geen verschil was in speelsterkte. Zelfs nam Maasdijk in de 10e minuut onverwacht de leiding toen Jan Huis vanaf de vleugel een wervelend schot losliet dat over Van Wingen heen te gen de binnenzijde van het zijnet tot stilstand kwam, 10. Maasdijk speel de bijzonder snel, al waren de uit vallen van Meeuwen beslist gevaar lijk. Hun veldspel was het bekijken waard, maar minder effectief dan het spel van Maasdijk dat in de 26e mi nuut een nieuwe stimulans kreeg toen Sonneveld de bal voorzette en Hordijk de slecht weggewerkte voor zet onhoudbaar inschoot, 20. Maasdijk kreeg de indruk dat het met de Meeuwen wel te klaren was en schakelde naar rustiger tempo over. Daarvan profiteerden de gas ten door bliksemsnelle aanvallen op •te zetten en binnen korte tijd had mep door Dingemans en Francke de boel weer gelijk. Na de rust scheen Maasdijk niet-van zins te zijn zich bij de situatie neer te leggen; integendeel, sterk spel op het middenveld dreef de voorhoede steeds weer naar voren en de prach tige acties tussen Hordijk, Huis en Bram van der Hout, waarin vleugel man Sonneveld een groot aandeel had, brachten de Zeeuwse defensie menig maal in moeilijkheden. Aan de over zijde vormden Teun de Zeeuw en Kees Hoogendam moeilijk te passe- dige vorm troffen. In de 32e minuut van de tweede helft wist Jan Huis zich meesterlijk vrij te spelen en van dichtbij kogelde hij hoog en hard in, 32. Ondanks een verwoede hegen stand van Meeuwen, waarbij zelfs de verdediging mee oprukte, konden Leen Visser en vooral Leen van der Stok de aanvallen van Daaf Francke baas blijven, al was geluk af en toe nodig. Een schot tegen de paal van van der Heijde benadrukte de ster ke wil om te winnen van de Meeu wen, die echter enkele minuten voor het eipde voor een onafwendbaar feit geplaatst werden toen Bram van der Hout de roodzwarten naar de halve finale bracht met een knalhard schot waar van Wingen geen antwoord op had ,4—2. VLAARDINGEN Door de afde ling plantsoenen van het bedrijf ge meentewerken werdén in het plantsei zoen 1968-1969 in totaal 3410 bomen, 92.500 heesters en 16.700 rozen ge plant Hiervan kwamen van de ge meentekwekerij 816 bomen, 16.500 heesters en 5000 rozen. nu... beduidend goedkoper Wacht geen dag langer met het kopen van een wandelwagen, nu midden in de zomer is 't tijd om te gaan wandelen met de kleine en te genieten van zon en onmisbare buitenlucht. Hoge wandelwagen met een moderne, funktionele vormge ving. Uitgevoerd met zwaar verchroomd onderstel, riemve- ring (de beste vering die er is), hoge wielen die met een hand omdraai af te nemen zijn, ge heel opvouwbaar onderstel, af neembaar en omkeerbaar zitje met verstelbare rugleuning en voetenplankje, remmen op 2 wielenkortom een klasse wagen I U koopt deze wandelwagen, in opgevouwen toestand ge makkelijk op te bergen,_ nu (het is bijna onmogelijk) voor iets meer dan vijf tientjes. VLAARDINGEN Met ingang van 1 augustus is aan de heer J. van der Heul op eigen verzoek eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Hugo de Groot school. Met ingang van 1 augustus is mejuffrouw A. J. Walbroek uit Brielle benoemd tot onderwijzeres aan de Prins Hendrikèchool. Met ingang van diezelfde datum is mejuffrouw J. L errs veld benoemd tot onderwijzeres aan de Dr. A. Plesmanschool. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen* wij voor alle prijs- en kwaliteitsbewuste moeders de ze prachtige wandelwagen, de mooiste en modernste wagen die U zich kunt dromen, in donkerblauw, en dieprood. Elke vrijdagavond tot 9 uur

De Havenloods | 1969 | | pagina 4