Bestuur Rennersclub dreigt met aftreden Sportgrabbelton Reglement-kenners willen fusie ongedaan maken Werk wielerbaan gaat gewoon door 80 WILLEM BEJONG. Vlaggen in museum Fusie Noad-Eendraeht betwist Irene brengt hertje groot S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 26 JUNI 1969 nubeduidend goedkoper Om tijdens de camping nèt zo lekker te slapen als thuis in Uw eigen bed en om een on verwachte logé een prima slaapplaats aan te kunnen bie denzijn deze opklapbare veertjesbedden de oplossing. Komfortabele rustbedden, ge makkelijk op te bergen en mee te nemen in de wagen, de pri ma kanvas loper verend opge hangen, het hoofdeinde ver stelbaar en rondom versterkt door een speciale band.nu voor nog géén negentien gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze Camping afdeling, tweede etage deze handige en komfortabele veer tjesbedden, het hoofdeinde verstelbaar, in blauw, 70x190 cm Kompleet met polyaether 32.80 Vinolia naar Brussel Een deel van het bedrijf van de N.V. Vinolia, dochteronderneming van Unilever, heeft het pand aan de Nieuwe Haven in Schiedam verlaten en is overgeplaatst naar Brussel. Ook een deel van het personeel is daar heen verhuisd. Een en ander is een gevolg van samenvoeging van het be drijf ten dienste van de Beneluxlan- den. In Schiedam blijven nog geves tigd de administratie en documenta tie, benevens magazijnen en een afde ling voor vullen en verpakken van lo tions. Het bedrijf vestigde zich eind 1962 in Schiedam. De naam is thans gewijzigd in Vinolia Gobbs. nu... beduidend goedkoper Probeer eens een polyaether matras, 't geeft zoveel voor delen: gemakkelijk hanteer baar, want polyaether is licht in gewicht, bovendien stofvrij en 't garandeert, een prima vlakke ligging. 1-Persoons matrassen van een prima kwaliteit polyaether, met doorgestikt bovenblad en overtrokken met fraaie damast. Deze matrassen uit de luxe se ries nu voor een betaalbare prijs. polyaether matrassen 190x12 80 x 190 x 14 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze luxe polyaether matrassen, 1-persoons, 12 of 14 cm hoog, met doorgestikt bovenblad en overtrokken met fraaie damast in de kleuren goud of blauw. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Niemand, maar dan ook niemand van het wielerminnend publiek zal hebben kunnen denken, dat de bouw van de wielerbaan het einde dreigt te worden van de Renners club Schiedam. Het dgklichaam, waar de wie- Ierenthousiasten al zo lang met een verlangend oog tegen aan hebben moeten kijken, moet een wielerbaan worden en het zo vol enthousiasme begonnen stichtings bestuur en wielerclub Schiedam hadden als openingsdatum medio april voor ogen. Men heeft echter niet gerekend op de passieve houding van de eigen le den en dat nu is, of kan de doodsteek voor de vereniging betekenen. Het be stuur heeft nu aan de leden en dona teurs een schrijven doen uitgaan, waarin het min of meer dreigt af te- treden indien de leden passief blijven en hun mankracht niet beschikbaar stellen. Wij nemen aan, dat het bij een drei gement blijft. De bestuurders van Schiedam kennende geloven wij niet dat zij het tot uitvoering zullen bren gen. Ten eerste ligt de wielersport Gediplomeerde spuitgasten In de brandweerkazerne werden op 19 juni brandweerexamens afgeno men voor het rijksdiploma brand wacht le en 2e klasse, met als resul taat dat alle Schiedamse kandidaten slaagden. Het diiploma brandwacht le klasse behaalden de heren: W. C. Geart- banks, T. Knol en P. Koorenneef. Het diploma 2e klasse verwierven de heren: C. C. Bravenboer, P. J. van Eijk, H. de Jager, H. Kool, J. Kool, A. W. M. van der Laar, C. Lemnen, R. R. van der Meer, H. Overheul, B. J. van der Schee, J. W. Seijkens, J. P. van der Vlies en K. Zuidema. Het examen voor brandwacht 2e klasse werd bovendien met succes af gelegd door 6 personeelsleden van de gemeentelijke Havendienst Schiedam, te weten de heren: A. Boom, J. M. Bosman, S. H. M. Bruijnzeels, J. A. van Dinter, H. J. ter Horst en J. Klun- der. De Schiedamse brandweerman de heer L. van Wagtendonk legde eind mei met goed gevolg het examen voor persluchtdrager af. De instructieles sen werden gegeven door bevelvoe renden van het Schiedamse brand weerkorps. hun te nauw aan het hart en ten twee de zijn het veel te veel clubmensen om hun vereniging in de steek te la ten. Zijn er nu moeilijkheden rondom de baan? We geloven het niet. Hpt enige waar men mee zit is de werk kracht van de leden van de Renners club Schiedam. Stichting Jammer genoeg wordt het stich tingsbestuur vereenzelvigd met de rennersclub en dat is een grote fout die dan wordt gemaakt. Het stich tingsbestuur bestaande uit o.a. enkele zakenlieden uit Schiedam heeft weinig met de rennersvereniging te maken en andersom ligt dat precies zo. Het doel dat het stichtingsbestuur zich heeft voorgesteld gaat gewoon door. Er wordt aan de baan gewerkt en ver leden week is de fundering gelegd voor een voorlopig clubgebouw. De afgelopen week heeft de aanne mer van het grond- en bestratings- werk, de heer Kiewiet bij de pers de goede naam van het stichtingsbestuur en de rennersclub in een kwaad dag licht gesteld. Hij beweerde namelijk dat hij zijn geld niet had gekregen. Wat is daar van waar? Wij vroegen het de penningmeester van het stich tingsbestuur en de rennersclub, Jan Gordijn. ,,Ik begrijp niet waar hij de brutali teit vapdaan haalt. In de eerste plaats hebben we het extra werk dat hij ge leverd heeft, het weer opbrengen van zand, betaald. Dat was een bedrag van f 11.000. In de offerte en de order bevestiging staat duidelijk dat hij de aanneemsom uitbetaald krijgt, als het werk opgeleverd is. Medio maart heeft hij ons in de steek gelaten. Hij beëindigde de werk zaamheden zonder dat het aangeno men werk klaar was. Wij wilden toen begrijpelijk niets meer met deze man te maken hebben en hebben hem schriftelijk verzocht een rekening in te dienen voor het geleverde werk. Op die rekening stonden enkele onjuisthe den vermeld. Werkzaamheden die hij in rekening bracht, maar die beslist niet waren verricht. Dat was o.a. het intrillen van het dijklichaam en het leveren van 1000 rijplaten. Juist het niet gebruiken van de onmisbare rij platen heeft tot gevolg gehad, dat het terreih voor en binnen de baan geheel kapot gereden is. Deze bedragen en het bedrag dat hij ons zal moeten ver- Grote Prijs der Lage Landen voor 15e maal op Duindigt Voor de Grote Prijs der Lage Lan den, die op zondag 29 juni voor de vijftiende maal op de renbaan Duin digt wordt gehouden, zijn dertig dra vers ingeschreven, afkomstig uit zes landen. Onder deze paarden zijn de winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen 1968, de winnaar van de Grote Prijs van Recklinghausen Thetis IV en de winnaar van de Prix d'Ameri- que. In deze Grote Prijs, die gaat over een afstand van 2600 meter, wordt het recordbedrag van f80.000 aan prijzen verreden. goeden wegens het aanbrengen van diverse beschadigingen aan hekwerk hebben we van zijn rekening afgetrok ken en het resterende bedrag willen wij betalen! Een verbolgen heer Gordijn ver volgde: ,,Hij heeft ons beschuldigd van ronselen. Wij zouden straatma kers van hem gerondeld hebben. Zij hebben zich, volgens Kiewiet, bij hem ziek gemeld, om de baan voor eigen rekening af te maken. Niets is min der waar. Hij heeft niet eens straat makers in vaste dienst. Er is hier niet één straatmaker bezig geweest, die bij Kiewiet in vaste dienst is. Het leu ke en voor óns prettige van de hele zaak is, dat deze straatmakers nu ge heel voor niets in de avonduren voor ons komen straten en zij niet alleen, maar ook een paar andere straatma kers die, het keiharde zakelijke van de aannemer ten opzichte van een sportvereniging wat bar en boos vin den en nu de helpende hand toe ko men steken.", aldus Jan Gordijn. maak bij ons een praatje met JOHN WOODHOUSE John Woodhouse verkoopt ir onze zaak zijn grammofoon platen en zet persoonlijk voor U zijn handtekening op de hoes! Wij verwachten U op: 28 JUNI om 14.00 uur. Uw platenleverancier: Korte Hoogstraat 16, Rotterdam HET SPORTHUIS VAN SCHIEDAM LEO v/d VALK Passage 14 Tegenslag Het stichtingsbestuur heeft ontzet tend veel tegenslagen gehad. Het erg ste was de vernielzucht van de jeugd, die overdag het werk van een avond geheel vernielde, erger nog, traineer de, omdat alle keien die de lieverdjes sloopten naar beneden werden ge gooid, met het gevolg dat de sjouwers vrijwilligers weer opnieuw konden be ginnen. Het werk aan de baan gaat gewoon door en zoals het zich nu laat aanzien, kan over veertien dagen de laatste kei gelegd zijn. Dan moet de afwerk- laag er nog overheen. ,,Wat er ook gebeurd, in augustus gaat de baan open, al moeten we over de keien la ten rijden." Kon de heer Gordijn toch nog lachend zeggen. Ddar hou den we het dan maar op. P. BUL Vanavond om acht uur wordt er in het gemeentemuseum te Maassluis een expositie geopend (beide verdie pingen) onder de titel Vlaggen Glo- riade". Voor deze opening wordt ie dereen (ook kinderen) uitgenodigd. De tentoonstelling duurt tot 12 juli. Ten zien is een verzameling van (in ter) nationale vlaggen, stadsvlaggen, provinciale vlaggen, scheepsvlaggen, seinvlaggen, reclame vlaggen, maat schappij vlaggen, verenigingsvlaggen enz. Het is een zeer kleurrijke verza meling, waarover de heer J. Thur- mer, directeur van Shipsmate Vlag NV uit Vlaardingen tijdens de opening zal vertellen.. In het museum is een seinvlaggen rebus, waarmee 24 prij zen te winnen zijn. Verleden week kondigde de honkbalafdeling van Schiedam de speeldata en de deelnemende vereni gingen aan voor de door Schiedam uitgeschreven nederlaagserie. In deze serie zou dinsdag de eerste wedstrijd worden gespeeld tegen ADO. In ver band echter met de honkbalweek in Haarlem en de uitzending op de TV van de daar gespeelde wedstrijd heeft Schiedam besloten die eerste speel dag te laten vervallen. Nu is de eerste tegenstander Feijenoord, dat dinsdag 1 juli naar Harga komt. ADO dat de eerste wedstrijd zou spelen, komt nu als laatste en wel op dinsdag 22 juli naar Schiedam. Het gaat ernst worden met de ve- teranenafdeling van Excelsior 20. Tot nu speelde er wel eens een ploeg vete ranen mee aan de verschillende toer nooien en natuurlijk waren er ook een paar verre ,,uit"-wedstrijden met daaraan een gezellige reis en het na tje en het droogje op zijn tijd. Nu ech ter zijn er plannen geopperd om ge woon in de competitie van de afd. Rotterdam te gaan spelen en daar om gaan de heren „onder het mes". Zij moeten namelijk medisch gekeurd worden. Ik hoop echter dat het voor de oudere spelers echt een lolletje blijft en ik neem aan dat het echte fa natieke wel voorbij zal zijn. Nog even terug naar honkbal. Na de laatste wedstrijd van de neder laagserie van Schiedam komt een week daarna weer een belangrijke honkbalwedstrijd de aandacht van de Schiedamse liefhebbers vragen. Dan speelt namelijk het Nederlandse B- team een oefenwedstrijd tegen Arce Boys. Een ploeg onder leiding van de in Nederland bekende Bill, officieel dr. William B. Arce, zal dan spar ring-partner zijn voor Nederlands tweede keus. Natuurlijk wil ik het vriendelijk verzoek van de heer F. van Veen, de secretaris van de Wandelsportvereni ging „De Schiedamse Tippelaars" in willigen.'Het gaat over de verrichtin gen van de leden tijdens de zo buiten gewoon geslaagde avondvierdaagse in Insiders in het Rotterdamse tafeltenniswereldje weten al lang dat de fusie tussen Noad en Een dracht veel stof heeft doen op waaien en dat het laatste woord daarover nog niet is gevallen. Na tuurlijk deed het verschillende bestuursleden veel pijn, dat zij hun beste krachten naar Schiedam zagen gaan, eenvoudig omdat Noad een sponsor had gevonden die er wel wat geld voor over had. Voor de Rotterdamse hoofdklassespelers die toch al met plannen rond lie pen om bij hun resp. verenigingen weg te gaan, werd het daarom aan trekkelijk om voor Noad te gaan spelen. Toch treft Noad ook schuld als we de ingewikkelde situatie goed begrij pen. In maart, tijdens de receptie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, kondigde een trotse en gelukkige voorzitter Kees Marijnen de verza melde pers aan, dat het Rotterdamse Eendracht gefuseerd was met Noad, waardoor Noad fiet komende seizoen in de hoofdklasse zou gaan spelen. Naast Ger Geeling van Eendracnt had Noad de Xerxes-speler Jan Knik- kenberg en Ron van der Aa van Twenty One Up aan weten te trekken en dit drietal werd de pers voorge steld als het nieuwe eerste team, dat in de hoofdklasse zou gaan spelen. Besprekingen Nu blijkt, tenminste dat is de lezing van het afdelingsbestuur, dat het be stuit van de ledenvergadering van Eendracht niet reglementair was. De publicaties in de pers zijn tè vroeg ge weest, want tal van Eendracnt-leden wisten van de rfusie niets af. Dit heeft kwaad bloed gezet. Daarom is er een brief gegaan naar de NTTB, met de mededeling dat de vergadering niet reglementair geweest zou zijn. Er zijn tal van besprekingen geweest tussen het hoofdbestuur van de NTTB, hel. afdelingsbestuur Eendracht en de heer Marijnen, voorzitter van Noad. 'jHij en de sponsor zijn gfgegaan op de voorzitter van Eendracht, die de he ren heeft verteld dat de fusie een feit was. Natuurlijk zijn de reglementen door Eendracht niet juist nageleefd, maar zou de afdeling ook zo gerea" geerd hebben indien de topspelers van de beide hoofdklasse teams bij hun ei genvereniging waren gebleven. In een der dagbladen zegt de heer Fassotte, dat de drie spelers die naar Noad over zijn gegaan, tot vandaag, donderdag de tijd hebben om nog naar een andere vei'eniging om te zien. Dit is ons door een ander be stuurslid bevestigd. De heer Fassotte is secr. van de afd. Rotterdam van de NTTB en bestuurslid van Twenty One Up, een der gedupeerde clubs. Het was van de NTTB dan toch wel de taak geweest. Noad van dit besluit in kennis te stellen. Maandagavond wist de heer De Zeeuw, secretaris van Noad echter nog.niets. Omdat de heer Marijnen met va kantie is,vroegen we de heer De Zeeuw zijn. mening over dit geval.. Hij zegt: „Ik begrijp niet dat de heer Fassotte zo iets kan zeggen. Die drie knapen hebben heel reglementair overschrijving aangevraagd naar Noad. Die overschrijving is verleend en de transfersommen liggen bij de bond. Zij hebben geen overschrijving aangevraagd naar de hoofdklasser Noad, maar naar de vereniging Noad. Iets anders is, maar dat is een in terne zaak, dat Noad de heren, indien de fusje niet door zal gaan van hun contractuele verplichtingen wil onts laan. Nogmaal-i het is vre'emd dat, ais het een besluit is van de NTTB, voor deze drie jongens de transferperiode te verlengen, wij daar nog geen be richt van gehad hebben." Al met al is het een ingewikkelde, onsmakelijke geschiedenis, die de weg om te komen tot toptafeltennis zeker niet Vergemakkelijkt en het lijkt er op dat er van bepaalde zijde een beetje rancuneus gewerkt wordt. Wij hebben nooit onze mening onder stoelen of banken gestokën over de fu sie tussen Noad en Eendracht. In woord en geschrift hebben we getoond er geen voorstander van te zijn. Wat nu echter gebeurt is ook een beetje een kwalijke zaak, hoewel het zeer moeilijk is in deze onverkwikkelijke aangelegenheid, waarover verschil lende lezingen zijn, de juiste te vin den. Waarom kunnen beide Schiedamse verenigingen elkaar toch niet vinden? Wij blijven deze twee clubs namelijk de beste fusiepartners vinden, tot heil van het tafeltennis in de afdeling Rot terdam en Schiedam in het bijzonder. P.B. MAASLAND Thans zijn in het Maaslandsè hertenkamp al vier jonge hertjes geboren. Een» van de moeder herten werd bij het vangen om haar bij de worp te helpen gewond, zodat ze niet voor haar jong kon zorgen. Deze taak werd toen overgenomen door de 17-jarige Irene van Hulzen, wonende aan de Koningin Julianaweg. Elke morgen staat Irene om zes uur op om het hertenjong zijn eerste fles je te geven. Ze heeft het er erg druk mee, want om de drie uur krijgt het jong een flesje. Ze doet dit omdat ze veel van dieren houdt. Het jong loopt dan ook al overal met haar mee. Moederhert is intussen weer opge knapt van haar verwondingen, maar ze wil niets meer van haar jong we ten, zodat Irene het dier zal moeten verzorgen totdat het zijn eigen weg in het kamp zal kunnen vinden. Schiedam. De dagbladen hebben daarover al zo veel geschreven dat wij als weekblad niet meer in hérha- lingen hoeven te vervallen. Overigens was het opmerkelijk dat de organisa toren het niet nodig hebben gevonden mij het een en ander te laten weten. Misschien vergeten of misschien een verkeerde instelling. Hier komt tian het briefje van de heter Van Veen. „Voor „De Schiedamse Tippelaars" is de avondvierdaagse een echt w^n- delfeest geweest waaraan de leden veel genoegen hebben beleefd. D.S.T. beëindigde deze met hetzelfde aantal leden waarmee begonnen werd, zodat vooral de jongens en meisjes op de laatste avond trots de sporthal konden binnenstappen. 67 leden wandelden voor de le tot en met de 4e maal, 8 behaalden hun zilveren medaille en 17 kregen het cijfer 6 t.m. 14. Het be stuur en de leden van D.S.T. dan ken de organisatoren der avondviei> daagse voor het vele werk dat door hen verzet is waardoor het mogelijk werd dat elke avond zeer vlot gestart kon worden. Als laatste mars voor de vakantie periode gaat D.S.T. op zondag 6 juli deelnemen aan een wandeltocht te Roosendaal waarna van 4 tot en met 9 augustus een deel der leden naar Den Helder gaat voor deelneming aan de jeugdvierdaagse aldaar. Op zondag 17 augustus wordt het programma weer hervat met een mars te Halsteren waar een wisselbeker verdedigd moet worden". Als u dit leest, weet u of u kunt weten of Schiedam de gouden plak en daarmee het kampioenschap van de afdeling Rotterdam van de KNVB heeft gewonnen. Gisteren speelde het de laatste wedstrijd tegen Het Noor den en daarmee is het voetballen voorlopig van de baan. Honkbal, een zomersport bij uit stek blijft echter nog. de aandacht vragen al zijn de heren al aan de tweede helft van de competitie bezig. Schiedam dat zondag zo goed Euro sport bedwong is vrij en DHS speelt op eigen terrein een inhaalwedstrijd. DRZ is ook vrij. P. BUL nu... beduidend goedkoper Zo'n lange onhandelbare para plu is toch niets om op vakan tie mee te nemener zijn van die leuke mini-parapluutjes te koop, die bovendien niet eens duur zijnl Opvouwbare mini damespara plu, met stalen binnenwerk en 100% nylon bespanning, opge vouwen slechts 28 cm lang, uitgeklapt een rdyaal model. Wij geven onbeperkte garantie op het binnenwerk van deze paraplu, die U nu koopt voor nog géén twaalf gulden. met 100°/o nylon bespanning Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze handige op vouwbare mini damesparaplu's, slechts 28 cm lang als U 'm in klapt, de 100% nylon bespan ning in een beschaafd bloem- dessin in de kleuren blauw, donkerrood, donkergroen of beige Elkt vrijdagavond tot 9 uur open Ook meendegmorgen open Géén tel. of schrift, best. Raadslid stelt vragen over rapport Rijnmond VLAARDINGEN Het raadslid de heer H. Krabben heeft de raad schrif telijk de volgende vragen gesteld: „Heeft Uw College kennis genomen van de berichten- en commentaren die in de pers zijn verschenen naai- aanleiding van en met betrekking tot het recentelijk verschenen rap port dat de „Stichting Onderzoek Ar beidssituatie in het Rijnmondgebied" Jieeft uitgegeven? (deel: Wonen, Le ven, Werken) Heeft, aan de totstandkoming van dit rapport de Gemeente Vlaardingen officieel medewerking verleend? Zijn, ook in Vlaardingen door-Of vanwege deze stichting interviews gehouden onder de bevolking? Is het College van mening dat de vele conclusies die, met betrekking tot de samenleving in de ruimste zin in 't Rijnmondgebied in dit rapport naar voren komen (voor zover deze in de pers zijn weergegeven) ook voor Vlaardingen van toepassing zijn? Is het College bereid dit rapport „als discussiestuk" aan de Raad voor te leggen?"

De Havenloods | 1969 | | pagina 4