Gosens verwijst Pansier naar reservebank S.V.V. FA. J. VAN DEN HIL Sportgrabbelton Hebt u uw Slaplt +toier kruisjes al achter derug? Neemertoch een kolommetje AUTOVERHUUR zonder chauffeur Nadelig saldo Sporthal in '68 Dansschool WESTHUIS Bijdorp wil gemeentebarak als verenigingsgebouw m DÉ HAVENLOODS DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1969 HET MOEST gebeuren. Er moest een slachtoffer vallen. Toen SVV In de afgelopen transferperiode de 25-jarige Spartaan Joop Langhorst aankocht, wist iedereen dat één verdediger van het verleden seizoen zo buitengewoon succes volle SVV-team moest zakken. Het was alleen de vraag en daar hield zo'n beetje elke Schiedamse voetballiefhebber zich mee bezig wie wordt het De veronderstellingen in deze waren talrijk. Velen zagen in de totdusver redelfjk spelende, maar wat op (voetbal)leeftijd komende Ton van Leeuwen hij is dertig het slachtoffer. Anderen weer beweerden dat de ploeg zo zou worden omgezet, dat Maarten van Beek naar het B-elftal zou worden i. Alle gissingen zfjn, tot op de dag van vandaag, gelogenstraft. voor Langhorst. Pansier weet óók, dat hij niet de enige is geweest die hun laatste vakantiedagen al piekerend doorbrachten. Hij zegt: ,,En toch bleef ik geloven, dat ik het niet zou worden. Ik zou destijds ook geen an der hebben kunnen aanwijzen. We zijn en dat is nog steeds zo zo'n beetje allemaal van hetzelfde kaliber. Alleen Van Meeteren, Koudijzer en Warnaar maken een uitzondering. Voor de rest doeon we voor elkaar niet onder. Dat maakt het interessanter. Dat geeft me ook de verzekering, dat ik binnenkort wel kan voetballen. Want zolang ik niet in het eerste kan spelen, kan ik helemaal niet spelen. Vanwege mijn werkzaamheden be staat er voor mij geen mogelijkheid om in het B-team uit te komen. En dat is jammer. Je kunt dan je goede wil niet laten zien. En men kan zo doende ook niet constateren of het vele trainen bij mij zoden aan de dijk zet. In zekere zin tegen alle verwachtin gen in verwees trainer Rinus Gosens een verdediger naar de dug-out, die drie jaar geleden door de keuze in verschillende vertegenwoordigende elftallen (Jong Oranje, UEFA-jeugd, en het Militaire Elftal) rechtstreeks op een interland-carrière scheen af te gaan: Tonnie Pansier. En waarom hij? Pansier zelf schijnt de reden te weten. Hij, verkoper bij Gebr. Coster aan de Hoogstraat, zegt: „Meneer Gosens heeft gezegd, dat ik te veel trainingen heb gemist. En dat is juist. Ik heb inderdaad bij te veel trainin gen verstek moeten laten gaan. Dan kwam hierdoor: de heer Go sens plande voor de aanvang van het seizoen een vijfdaagse training. Daar van moest ik er elke week in verband met mijn werkzaamheden twee mis sen: die van vrijdagavond (denk in dit verband aan de koopavond) en die van zaterdagmorgen. Toen het er op een gegeven moment op neer kwam wie er uit tiet elftal moest verdwijnen, was het voor de heer Gosens een een voudige zaak. Hij kon, door mij uit het elftal te laten, gemotiveerd hande len. En: ik kan zijn besluit waarde ren. Zo zou ik als trainer ook gerede neerd en gehandeld hebben". Tonnie Pansier hij begon zijn voetballoopbaan bij Hermes DVS zegt hierover niet teleurgesteld te zijn. „Ben je mal. Ik zie het zo. In de ere divisie kun je onmogelijk en ze ker SVV niet met elf man draaien. Er komen blessures en er komen te genslagen, ofschoon dit voor het elftal niet te hopen is. Ik ben echt geen jon- - gen die nu loopt te hopen, dat één van de jongens geblesseerd raakt of dat er één faalt. Daarvoor is de geest in de ploeg werkelijk enorm. SVV staat be kend als één vriendenploeg, en laten we dat zo houden". Niet tobben Blijft Pansier tobben met zijn trai ningsavonden? Hij: „Nee. Ik heb van de zaak alle medewerking gekregen om op de vrijdagavond te trainen. Ik doe dan gewoon een andere dienst, zo dat ik niet in mijn salaris wordt ge kort. Ik vind dat een geste. En wat de zaterdagtraining betreft: de heer Go sens wil toch van die vijf trainingen af. „Het moeten er minder worden", zegt hij zelf. „Ik geloof dat ik te veel van de jongens ga vergen". Is het wegblijven bij de trainingen werkelijk de enige reden waarom Pansier voorlopig als twaalfde man is aangewezen. Pansier is eerlijk. Hij zegt: „Nee. Ik heb tegen Excelsior ik was toen opgesteld, omdat Van Be- veren geblesseerd was volkomen gefaald. Ik ben één van die mensen die niet tegen de warmte kan. Ik krijg h^t dan verschrikkelijk benauwd. Toen ik opgesteld werd, dacht ieder een: Pansier zal er wel voor knokken. Logisch dat men dat dacht. Maar ik kon niet. Werkelijk ik kon niet. Het leek wel of ik windkracht tien tegen had". Tonnie Pansier wit gekuifd met donkere bakkebaardjes geeft toe lang gepiekerd te hebben over de vraag wie plaats zou moeten maken behoorlijke maatschappelijke positie wil hebben. En Coster garandeert me die. Daar moet ik dan wat tegenover stellen". SVV heeft een speler op de reserve-bank zitten met eredivisieer varing. Pansier is met Van Beveren en Langhorst de enige. Voor Gosens is dit niet doorslagge vend geweest. Acht hij dit juist? „Ja, natuurlijk. En met die eredivisie valt het wel mee. Ik heb hooguit vijftien wedstrijden met Xerxes-DHC in de eredivisie gespeeld. Want toen Xerxes-DHC in de eredivisie kwam, kwam ook Linder. En de verstandhou ding Pansier-Linder was uitgesproken slecht. Ik speelde aardige wedstrijden en dan vond Linder nog dat ik slecht was. Tegen NAC bijvoorbeeld scha kelde ik Frans Bouwmeester uit. Het stond bijna in elke krant: ik had be kwaam en kundig partij gegeven. Maar Linder vond het in de kleedka mer maar zo zo. Ik kon geen goed doen. Weer werd ik naar het B-elftal Zaak gaat voor Is zaterdag voetballen helemaal uit gesloten? Hij: „Ja. Als ik natuurlijk in het eerste had gespeeld, dan had ik me wellicht voor enkele uren kunnen vrijmaken om de wedstrijd tegen PSV te spelen, maar dat zou dan een uit zondering geweest zijn. Trouwens: ik zou ook niet willen. De zaak gaat voor. Ik ben voornemens binnenkort in het huwelijk te treden het wach ten is alleen op een woning in Schie dam of Vlaardingen zodat ik een Zoals Pansier speelde in de ver schillende vertegenwoordigende elf tallen, zo heeft Pansier nog niet ge speeld bij SVV. Ook verleden jaar niet in het legendarische jaar. Hij kan er zelf geen verklaring voor geven. „Ik vind het zelf ook een merkwaar dig verschijnsel. Ik heb wel eens de oorzaak proberen te zoeken in het vele reizen, maar ik geloof dat dat maar bijzaak is. Maar je houdt je er aan vast. Als ik dadelijk getrouwd ben en in de nabijheid van het SVV- terrein woon (en van mijn werk) moet het beter gaan. Ik moet nu na mijn werk zes uur direct naar het veld. Na afloop daarvan naar mijn verloofde in Spangen en dan veel la ter naar Rotterdam-Zuid. Zo gaat het zo'n beetje elke dag. Dat is ver moeiend en dat kan wellicht parten spelen in je vorm. Ik hoop dat het zo is, want dan ben ik er binnen een kor te tijd van af". AG I VRIJ WEEKEND, EEN AUTO HUREN, KOST NU MAAR F27,50 PLUS DE EERSTE 100 KM VRIJ VAN VRIJDAGAVOND 7 UUR T/M MAANDAG 8 U U R V. M. Servicestation Nw. Mathenesserstraat 66. Schiedam. Tel. 263314 - 263898 Het heeft erom gespannen bij DRZ-DOS afgelopen weekeinde. Twee ploegen die wisten wat er op het spel stond: een plaatsje in de eerste klas se. Men had er in Schiedam nog een beetje op gehoopt. Was DRZ immers niet aan een come-back bezig? Had DRZ immers niet tweemaal op gran dioze manier gezegevierd? Dat alles was waar, maar tegen aardsvijand DOS ging het mis. Net mis. Met 910 kelderde DRZ naar de tweede klasse, waar het vorig seizoen uit promoveer de. Evenwel, Rode Zonners, niet ge treurd. Volgend jaar zal het wel weer gelukken. nu... beduidend goedkoper De vakantie-kiekjes van dit jaar krijgen een plaatsje in dit prachtige foto-album. Want U koopt morgen in onze Schrijfwaren-afdeling deze al bums voor een aantrekkelijk prijsje. Foto-albums 24 x 20 cm in boekvorm met 54 bladzijden crème-kleurig zuurvrij foto papier. Ben luxe uitvoering metafwas- bare plastic kaft en tussen ie dere bladzijde spinragpapier.... nu voor nog géén een gulden tachtig. 24x20 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze Schrijfwa ren-afdeling deze luxe foto albums, met plastic - afwasbare omslag Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén UL of schrift bsst Wist u dat twee rasechte PPSC'ers, te weten de heren Kaptein (71) en Van Eijk (73) dag in dag uit bezig zijn de voormalige barak van het oude Gemeente Ziekenhuis om te bouwen in een clubhuis. Wist u het niet? Ga dan gerust kijken. PPSC is trots op hen. Nog geen feest bij Schiedairnhonk- bal. Schiedam won wel, maar num mer twee op de ranglijst Donar deed dat ook. Nicol Koimeijer, de coach van Schiedam, had het wel voorspeld. In gedachten had hij zich al helemaal op de promotiewedstrijd Donar— Schiedam, in Haarlem te spelen, voorbereid. Hij kent de kracht van Donar door en door. Hij zegt: „Een ploeg met een goede basis. Het is voor de jongens alleen niet zo prettig, dat de meespelende Antillianen wat traag zijn, wat flegmatiek. Echter mijn jongens moeten zich daarin niet vergissen". Als Schiedam kan.s ziet van Donar te winnen, zal het met VUC en Bloemendaal moeten gaan uitmaken wie een klasse hoger komt. Van de aan de promotiecompeti tie deelnemende ploegen promoveren er drie. Voor Schiedam, zeker niet de zwakste van het gezelschap, alle kans. De biljartvereniging OBK organi seert op 20 september haar jaarlijkse viswedstrijd voor het district. Diege nen die een tuigje willen uitgooien (een uitdrukking van een leek, ik weet het) kunnen zich daarvoor opge ven bij de heer D. v.d. Weijden, Prof. Telderstraat 328 in Vlaardingen. Tele- foniséh te bereiken onder de num mers 343421 (overdag) en 340894 (na 18.00 uur). Wat vond u overigens van het re sultaat van Hermes' eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Ik behoorde zelf tot één van de velen die dit niet hadden verwacht, om héél eerlijk te zijn, verwachtte ik zelfs geen over winning. Want de prestaties in de oe fenwedstrijden waren wat dat betreft aan de matige kant. Desalniettemin moet ik vanaf deze plaats coach Joop Castenmiller en de verdere conserva tors feliciteren. Een tweede overwinning van SVV in de ere-divisie zou te mooi geweest zijn. Overigens: ik was chauvinist. Op mijn voetbalpool vulde ik alsmaar hardnekkig bij de wedstrijd Holland SportSVV een twee in. Vandaar ook dat ik weer niet bij de winnaars be hoorde. Alle gekheid op een stokje: ik wens Rinus Gosens alle sterkte aan staande zaterdag tegen PSV. Een wedstrijd tussen Gosens en Linder: twee mensen puur uit het voetbalhout gesneden. Overigens, Rinus, kan die verdediging toch niet wat sterker? Hoewel pas in 1970 het gehele schoolgebouw betrokken kan worden heeft de r.k. scholengemeenschap Spieringshoek te Schiedam thans reeds haar intrek genomen in een ge deelte van het nieuwe schoolgebouw aan de aan van Spieringshoek. Dit wordt de grootste r.k. scholengemeen schap voor het Rijnmondgebied met plaats voor plm. 1000 leerlingen en met uitbreidingsmogelijkheden voor nog 200 leerlingen. Sinds het begin, in 1956, is deze school ondergebracht in twee houten noodgeboüwen. In het nieuwe gebouw, dat 20 leslo kalen telt, is ook een aula met 400 zit plaatsen. De officiële ingebruikne ming zal in 1970 geschieden. Een ongehoorde aanbieding een bedbank met ombouw en kompleet met polyaether ma tras (U bent in één klap van slaap-, zitproblemen af) nu met bijna acht tientjes voordeel! Een prachtige kombinatie voor de zit-slaapkamer en ideaal voor een jongens- of meisjes kamer, in fraaie teak-uitvoe- ring. Bedbank mahonie kleurig, met anti-hernia raster mat en uit- schroefbare poten, de ombouw met praktische opbergkastjes, nu vanwege kleine beschadi gingen, het hele stel kompleet voor nog géén honderdzestig gulden. Het nadelig saldo van de Sporthal Margriet is over het jaar 1968 vastge steld op f 49.007,70. De exploitatiekos ten waren ruim f 13.000 hoger dan werd verwacht,.en in plaats van een geraamde winst van f 9.000 werd op de exploitatie van de kantine een ver lies geleden van f 12.095,42. B. en W. stellen nu de raad voor een subsidie te verlenen van f 49.007,70 ter dekking van het verlies. De exploitatielasten namen onder meer toe als gevolg van de hogere on derhoudskosten en de stijging van de kosten van brandstof. Voorts was bij het samenstellen van de begroting voor 1968 ten onrechte geen rekening gehouden met de erfpachtscanon van f 3.600. De hal is het gehele jaar door praktisch volledig bezet geweest. Des ondanks was de opbrengst wegens verhuur voor sportdoeleinden f 4129,75 lager dan was geraamd. Hier staat evenwel tegenover dat de opbrengst wegens verhuur ten behoeve van com merciële activiteiten f 14.018,50 hoger was. Teneinde het exploitatiejaar van de kantine gelijk te laten lopen met dat van de sporthal werd een exploitatie rekening samengesteld over de perio de 1 juni t.m. 31 december 1968. De exploitatierekening sluit met een na delig saldo var» f 7876,42, tegen een batig saldo van f 13.920,66 over het tijdvak 1 juli 1967 t.m. 30 juni 1968. Hierbij zij aangetekend, dat in de re kening over de eerstgenoemde perio de van zeven maanden een bedrag van f 7540,29 is verantwoord aan las ten, welke in feite nog betrekking hadden op het exploitatiejaar 1967-68. Ook als gevolg daarvan zijn de beide resultaten niet zonder meer met el kaar te vergelijken. Vanwege de Schiedamse Vereniging tot Bescherming van Zuigelingen en het Wit-Gele Kruis is een noodconsul- tatiebureau ingericht in een gebouw tje aan de Nieuwe Haven, tegenover pand 24. In dit perceel zijn nu de bu reaus ondergebracht die waren inge richt in pand Nieuwe Haven 121. Het gebouwtje wordt donderdag 21 augus- tus 's miHriairc Half xHif <-»ffi/-.i««,i ADVERTENTIE kompleet met matras o.I.v. Hans en Elly de Jong Warande 207, Schiedam, tel. 26.82.11. Inschrijving 2 tot 8 uur vanaf 23 augustus NIET OP ZONDAG. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze ombouwkom- binaties kompleet met "poly aether matras, 80 x 190 cm, in teak/mahonie Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open G*én tel. of schrift best In het jongste verenigingsblad van de wijkvereniging Blijdorp wordt de feestavond op 12 september aange kondigd. Verder worden mededelin gen gedaan omtrent besprekingen met het gemeentebestuur inzake het verkrijgen van een barak als vereni gingslokaal. Dit betreft een barak die is gebruikt tijdens de bouw van het ziekenhuis. Hieromtrent zijn de volgende advie zen gegeven: De dienst van gemeentewerken zal rapport aan B. en W. uitbrengen, waarin duidelijk tot uitdrukking moet worden gebracht, wat de inbreng van de wijkvereniging is en wat de kosten voor de gemeente zullen zijn. Bij de opstelling van dit rapport moeten de navolgende uitgangspunten worden aangehouden: a. de barak blijft eigendom van de gemeente. b. de gemeente sloopt de barak. c. de wijkvereniging zorgt voor het transport. d. de wijkvereniging bouwt de barak op, nadat de gemeente de funde- ring heeft gelegd, dit betekent dat Bloemententoonstelling in Berkel en Roder ijs In de nieuwe hal van de Berkelse veiling wordt van woensdag 15 okto ber tot en met zaterdag 18 oktober de bloemententoonstelling B'69 gehou den, van 's-middags 2 tot 's-avonds 10 uur. Deze wat zakelijke naam van dit toch wel kleurrijk en poëtisch evene ment duidt zowel op de bloemen als op Berkel. Want Berkel en bloemen horen bij elkaar, gezien de snelle groei van de bloemenveiling, die steeds meer bekend wordt. Dat is ook het geval met de bloemenexposities, waarvan B'69 de vijfde wordt. Arran geur Vellekoop uit de Lier is van plan van deze lustrumtentoonstelling iets bijzonders te maken. Hem is voor deze expositie een oppervlakte van ruim 3500 vierkante meter toegeme ten. Tiende sprookjestocht in Charlois Zaterdag 6 september wordt de tiende sprookjestocht georganiseerd door de christelijke wandelsportver eniging „Wiien Is Kunnen" te Char lois. Deze Sprookjestocht is dit jaar een dubbel jubileum. Behalve dat de tocht voor de tiende maal wordt ge houden, bestaat de vereniging W.I.K. dit jaar 20 jaar. De afstanden die worden gelopen zijn: 5, 10 en 15 km. Het startbureau is gevestigd in de speeltuin Charlois, Carnissesingel, Rotterdam-Zuid. Van af dit punt vindt ook de gezamenlijke start plaats om half drie. Het bureau is om 1 uur geopend. Deelnemers, die meerdere inlichting wensen, alsmede inschrijfadressen, kunnen zich in ver binding stellen met: J. N. Mulder, Dorpsweg 151a, tel. 294046; J. N. v.Schanke, Brekelsveld 106; T. J. Jan- sens, Othelloweg 97, tel. 164291; J. H. Verboom, Koninginnelaan 283 tel. 352772; A. Rijsdijk, Vlasakker straat 62, tel. 198575. Ook dit jaar wordt de sprookjestocht gehouden on der auspiciën van de C.W.O. Op de medaille die dit jaar wordt uitgereikt staat de afbeelding van Repelsteeltje. de wijkvereniging zal verzorgen: leggen balklagen en vloer, verdere opbouw, elektrische binneninstalla- tie, binneninstallatie waterleiding, sanitair, riolering binnen; schilder werk binnen en buiten. De burgemeester heeft duidelijk uit gesproken, dat voor de bijkomende voorzieningen, waaraan gemeente werken denkt, beslist geen grote kos ten kunnen worden gemaakt. Het ge heel der kosten dient binnen redelijke perken te blijven, wil de zaak kans van slagen hebben. Persoonlijk denkt hij aan een bedrag van f 10.000. Overi gens mag uit niets enige toezegging worden afgeleid daar uiteindelijk de raad moet beslissen. Het is altijd een prettige ge dachte als U een paar extra nylons in voorraad heeft, nu kunt U Uw voorraadje uit breiden met maar liefst 3 paar. Ragfijne naadloze nylons van een bekend merk, in plain, éérste keus, met teen- en hiel- versterking, nu per 3 paar voor nog géén twee gulden. Deze prachtige nylons van een geweldige kwaliteit, per paar normaal f 1.80, nu voor nog géén zeven dubbeltjes. nylons In plain teen en hiel versterkt strikt eerste keus per 3 paar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze kwaliteits ny lons zonder naad, in diverse kleuren en de maten 8/4 t/m 11 per 3. paar m Elke vrijdagavond tot 9 uur open •a. Ook maandagmorgen open O*6" tal, of schrift bast.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4