Plannen voor bouw van 652 woningen in Woudhoek-Zuid Op korte termijn bouw van nieuwe brandweerkazerne Van Dien1 Van Uden1 BesangonKoppenberg+Co Accountants Nu - na je vakantie - een serieuze baan? DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1969 S'dam 6 Als volgende grote stap naar de slotfase voor het volbouwen van Schiedam, in feite de op één na laat ste stap, leggeln B. en W. thans aan de gemeenteraad de plannen voor, voor de bouw -aan 652 woningwetwoningen door de Hollandse Betongroep NV te 's-Gravenhage, waarvan 550 door Muys en De Winter. De woningen zul len worden gebouwd in Woudhoek- Zuid. Na dit geideelte restereai nog Woudhoek-Noord waar o.a. 38* vier- kamerwoningen en 96 tweekamerwo ningen zijn gepland en de wijk Spa- land. Omtrent de plannen merken B. en W. o.m. het volgende op: „Bij de be handeling door uw raad van de begro ting voor het jaar 1969 in de maand december 196 sprak uw raad unaniem als zijn mening uit, dat bij de verdere woningbouw en het daaraan vooraf gaande ontwerpen van bestemmings plannen een geheel andere werkwijze dan de tot op heden gevolgde zou moe ten worden gevolgd. Met alle waarde ring welke kon worden opgebracht voor hetgeen in de afgelopen ruim twintig jaar was tot stand gebracht, oordeelde uw raad dat thans eerder zou moeten worden gelet op de kwali teit dan op de kwantiteit en dat men liever de continuïteit in de bouw van woningen verloren zou zien gaan dan offers brengen die afbreuk zouden doen aan de kwaliteit van de stede- bouwkundige plannen en-of aan de kwaliteit van de te realiseren wonin gen. U baseerde uw oordeel op de stel ling, dat het kwantitatieve woningte kort in onze gemeente niet zo nijpend meer zou zijn dat daaraan argumen ten zouden mogen worden ontleend ten detrimente van de leefbaarheid, waaraan in de huidige ontwikkeling van ons maatschappelijk leven steeds hogere eisen worden gesteld. Namens ons college is uw raad meegedeeld dat deze zienswijze aanvaardbaar was en dat het gesprek met de daarvoor in aanmerking komende commissies zou worden geopend. Omdht u echter met ons van me ning was dat niet zonder enige re strictie gesteld mocht worden, dat in onze gemeente van een kwantitatief woningtekort geen sprake zou zijn, verenigde uw raad zich met onze op vatting, dat op het meest noordelijke gedeelte van Groenoord (ook wel ge noemd Woudhoek-Zuid) een woning bouwplan tot ontwikkeling zou worden gebracht, waarvan de realisering naar uw raad met ons vertrouwde, de kwantitatieve woningnood in onze ge meente geheel of nagenoeg geheel zou doen verdwijnen. Voor zover van de zijde van één fractie enig voorbehoud werd gemaakt, komen wij hieronder op dit voorbehoud terug. De instem ming van uw raad werd mede gege ven uit de overweging dat voor zoveel als mogelijk vermeden moest worden dat het voor 1969 aan onze gemeente toegekende woningwetcontingent ver loren zou gaan. Metro Wij achten het gewenst uw raad omtrent de verdere ontwikkelingen van de feitelijke situatie van dit ogen blik in te lichten. Voor het gebied Woudhoek-Zuid geldt op dit ogenblik nog steeds de in 1964 vastgestelde ge deeltelijke herziening van het uitbrei- Normaal verkopen wij dit fijne damesvestje voor f 17.95 en dat is heus niet te veel....tijdens deze aanbieding betaalt U nog veel minder en dat maakt een ritje stad wel meer dan de moeite waard. Prachtige acryl damesvesten, in het meest gewilde model: ron de hals, randgarnering, fully fashioned mouwinzet. Keuze uit diverse kleuren, nu voor nog géén twaalf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze mooie vestjes van 100%acryl, met ronde hals fully fashioned, kleuren wit marine, rood, bleu, beige en groen, maten 38 t/m 46 Elke vrijdagavond Ook maandagmorgen open Géén tal. of schrift best 1 opcDba&r^ jj btiz. Lek dingsplan in hoofdzaak Kethel-Schie- dam en voor een klein gedeelte het bestemmingsplan Groenoord-randbe- bouwing. Intussen zijn voor Groen oord bestemmingsplannen vastgesteld die even zovele wijzigingen van het uitbreidingsplan in hoofdzaak inhiel den. Ook het structuurplan, dat in juni 1968 uw raad passeerde, zal ge volgen hebben voor de uiteindelijke vormgeving van Woudhoek-Zuid, met name het veranderde wegenstramien en de metrolijn. Immers de provincia le weg nr. 15 is uit het hart van Ke- thel-Groenoord verwijderd, terwijl de metro met een wijde boog de grens van Woudhoek-Zuid gaat bepalen. Het ligt in onze bedoeling zo spoedig mogelijk voor het gebied Woudhoek- Zuid een bestemmingsplan bij u aan hangig te maken dat geheel aansluit bij het bestemmingsplan Groenoord. Een eerste opzet van zulk een bestem mingsplan is als maquette aangebo den aan de commissie voor de stads- oord-Noord. In dit plan zal voorts bij zondere aandacht worden besteed aan de bij uw raad levende wensen ten aanzien van de woningdifferentiatie. Tot slot van dit onderdeel merken wij nog op, dat juist de woningwetsec tor de meest aangewezen oplossing is tot het doen verdwijnen van het kwan titatieve woningtekort en dat de con tacten met beleggers beperkt zijn ge houden, omdat het gelet op de spoed, die bij realisering van het plan geboden is onmogelijk is meer beleggers of andere geïnteresseerden tegelijk op hetzelfde plan te laten stu deren. Het contingent 1969 zou dan hl elk geval verloren gaan. Zondagsdiensten M tt M Aan de eindexaminandi hbs en gymnasium van dit jaar: Een accountant kan zeggen dat hij zich een positie heeft verworven. Toch zijn praktisch alle accountants hun carrière begonnen in de funktie die wij nu aanbieden. Dit is een belangrijk punt om aan te denken. Het hoge, veeleisende tempo van het moderne leven laat jonge mensen die écht iets willen worden, weinig gelegenheid hun tijd te verspillen. Het is goed als zij direkt een richting kiezen die een toekomst belooft. Zij die het einddiploma hbs of gymnasium bezitten - over een zekere administratieve aanleg beschikken - begrip hebben voor het verband tussen cijfers en feiten, en de financieel-ekonomische konsekwenties daarvan - die jonge mensen hebben een voorsprong. Zij kunnen als assistent-accountant gaan werken, verdienen en tóch blijven studeren. Die studie verloopt in stadia. Het bereiken van eik nieuw stadium betekent tevens positie-verbetering. Er zijn maar weinig beroepen waarin je je promotiekansen zo in eiaen handen hebt. Het accountantsberoep biedt zijn beoefenaren bovendien veel interessanter, afwisselender werk dan de buitenstaander denkt. Ook de beginnende assistent zit niet steeds op dezelfde stoel en komt regelmatig met anderen in kontakt. Ook dat is, naast het materiële aspekt, een belangrijk punt om in het oog te houden: werk dat voldoening schenkt maakt het leven prettiger. Wil je in een vrijblijvend gesprek meer hierover horen? Zoek dan schriftelijk of telefonisch kontakt met onderstaand adres. Wij maken dan graag een afspraak met je. Rotterdam, Stadhuisplein 30, te?. 010-120091 ontwikkeling en de stadsuitbreiding i haar vergadering van 22 november 1967, waarbij deze commissie zich in beginsel met de daarin belichaamde gedachte heeft verenigd. Bij de studies in teamverband waarin samenwerkten twee leden van ons college, het bureau Fledderus, de directeuren van gemeentewerken en woningdienst en hun adviseurs, de chef van afd. openbare werken, NV Elementum, NV Muwi en de, door beide laatsten onder onze goedkeuring voor rekening van genoemde vennoot schappen aangezochte architect de heer Leo de Jonge zijn de mogelijk heden tot realisering van de woning bouw onderzocht. Hierbij kwamen in de loop van de besprekingen twee punten naar vo ren: a. thans in 1969 is er bij be leggers geen belangstelling voor deze bouw of een gedeelte daarvan; b. thans in 1969 is het voor Elemen tum technisch niet mogelijk, in 20 woonlagen te bouwen, terwijl, al ware dit anders, toch een vereiste Zou zijn, dat meer dan één toren zou moeten worden gebouwd en dan volkomen aan elkaar aansluitend vanwege de fabrieksmatige bouw. Een en ander heeft ertoe geleid, dat wij de directie van NV Elementum hebben verzocht zich uit het team te willen terugtrekken onder dankzeg ging voor de belangrijke bijdragen die zij bij de studie heeft verleend. Woningwetsector Vervolgens hebben wij gemeend u te moeten voorstellen in dit stadium af te zien van de bouw in de vrije en premiesector en ons tot de woning wetsector te beperken. Omdat echter ten aanzien van de bouw in enige sec tor de omstandigheden zich onver wacht en soms op korte termijn kun nen wijzigen, hebben wij ons in ons voorstel beperkt tot het oostelijk ge deelte van het ter sprake zijnde deel van Woudhoek-Zuid, waarbij wij er van uitgaan, dat bij ongewijzigde om standigheden realisering in de wo ningwetsector steeds mogelijk is, ter wijl wij anderzijds bij een opkomende belangstelling van beleggers vrij zijn om met deze in onderhandeling te tre den. Voor dit gebied hebben het bureau Fledderus en de dienst gemeentewer ken een gewijzigd stedebouwkundig plan In voorbereiding, waarbij wordt uitgegaan van vorenbedoelde studies, onderzoekingen en ervaringen in dier voege, dat nu slechts plaats is voor twee woontorens i.p.v. drie. Voorts is er binnen het ontwerpplan plaats ge reserveerd voor een verpleegtehuis en zijn de eengezinshuizen vervallen. In de plaats hiervoor zijn nu 80 eenge zinshuizen geprojecteerd in Groen- Maandagavond 25 augustus om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam vergaderen, ter behandeling van een agenda welke 36 punten telt. Van Ged. Staten is thans bericht ontvangen, dat de gemeentebegroting en die van de bedrijven voor het jaar 1969 zijn goedgekeurd. Van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad is een brief ontvangen over het uitblijven van plannen in het bestemmingsplan voor de binnenstad. B. en W. stellen de raad voor het schrijven ter afdoening in hun handen te geven. Gevraagd wordt 8.300 voor aanschaffing van een politie-auto met installatie. Voor aanschaffing van een manschappenauto voor de brandweer wordt 9.000 gevraagd. Voor aanschaf fing van een ziekenauto met mobilofooninstallatie wordt een krediet van 39.700 gevraagd. De maatregelen betreffende het ge bruik van parkeermeters zijn nu on geveer een jaar van kracht. De erva ringen, welke hiermede zijn opge daan, rechtvaardigen de conclusie, dat het invoeren van parkeermeters heeft geleid tot een billijker verdeling van de beschikbare parkeergelegen heid in het stadscentrum tussen kort en langparkeerders. Met de Verkeerscommissie zijn B. en W. van mening dat tegemoet moet worden gekomen aan de stijgende be hoefte aan kortparkeren elders in de binnenstad. Allereerst komen voor uitbreiding van het aantal parkeermeters in aanmerking gedeelten van de Lange Nieuwstraat en de verbindingsweg langs de Plantage, de westzijde van de Singel tussen de Korte Singelstraat en de Rotterdamsedijk, alsmede de noordzijde van de Grote Markt tussen de Ooievaarsteeg en de Brede Markt- steeg. Hiervoor zijn ongeveer 30 par keermeters nodig. Binnen afzienbare tijd zullen nog parkeermeters moeten worden ge plaatst langs gedeelten van de Lange Kerkstraat, langs de Vismarkt en langs de noordzijde van de Appel markt, neerkomende op een totaal van ongeveer 25 parkeermeters. B. en W. achten het gewenst, dat een krediet van f 24.000 beschikbaar komt, waarmede de kosten van aan schaf en plaatsing van 60 parkeerme ters kunnen worden bestreden. Brandweerkazerne Bij besluit van 24 februari 1969 is de mogelijkheid geschapen tot uitbrei ding van de beroepskern van de brandweer met acht tot tien brand weerlieden. Het ziet er niet naar uit, dat de nieuwe brandweerkazerne, die onder andere slaapgelegenheid zal bieden, op korte termijn zal worden gebouwd. Derhalve dienen de nodige voorzienin gen te worden getroffen in de onmid dellijk nabijheid van het oude ge bouw, dat zelf niet voldoet aan de ei sen, die moeten worden gesteld met het oog op genoemde uitbreiding. Er zal moeten worden gezorgd voor slaapgelegenheid, een dagverblijf, een instructielokaal en een keuken alsme de voor de daarbij behorende sanitai re voorzieningen. Met de ingebruikneming van het nieuwe Gemeente Ziekenhuis zijn ze ven barakken vrijgekomen, welke voorheen onder meer tot onderkomen voor verpleegsters hebben gediend. In een van deze barakken kan de be roepskern van het brandweerperso neel worden ondergebracht. Bedoelde barak kan worden geplaatst op het terrein van de voormalige Rijks-HBS aan de Overschiesestraat. Voor de botw van het werkgedeelte van het nieuwe stadhuis, dat in de directe na bijheid is gepland, zal de barak geen belemmering vormen. De barak heeft een lengte van 27,68 m, een breedte van 7,28 m en derhal ve een oppervlakte van 201,51 m2. Hij zal worden verdeeld in twee slaapvertrekken (in totaal 9 bedden, een wasgelegenheid, een keuken, een dagverblijf, een studeervertrek, een kamer voor de brandmeester, een toi letgelegenheid, een hal, een gang, een berging en een reservevertrek. De ba rak zal aan negen brandweerlieden (continu-bezetting) onderdak kunnen bieden. De kosten van verplaatsing en in richting van de barak worden ge raamd op f 57.700. Door inschakeling van het beroepspersoneel van de brandweer bij de uitvoering van de werkzaamheden kunnen de kosten met f 12.000 worden gedrukt, zodat een aan te wenden bedrag van f 45.700 resteert. Beroepschrift De pandjes Buitenhavenweg 176, klein 10 t.m. 18, verkeren in een de plorabele toestand. Voor de bewoners, veelal buitenlandse arbeiders, is het daar naar algemeen geldende maat staven geen aangenaam verblijf. Op een gegeven moment besloot de eige naar, de heer C. v.d. Boogert te Rot terdam, de pandjes op een aantal punten te verbeteren. Bij de uitvoe ring van de werkzaamheden (een bouwvergunning werd eerst aange vraagd toen het werk klaar was) hield hij zich helaas niet aan de bouw verordening noch ook aan de eigen- domsgrenzen; een deel van de nieuw bouw werd op gemeentegrond ge bouwd. Toen dan ook burgemeester en wethouders moesten beslissen om trent de te laat ingediende aanvrage om een bouwvergunning, hebben zij een afwijzend besluit genomen. Hiertegen is de heer v.d. Boogert bij de raad in beroep gekomen; hij wist er op, dat mogelijk niet alle voor schriften zijn nagekomen, maar de eindsituatie is toch dermate verbe terd, dat hij aandringt op handhaving van het gebouwde. Het beroepschrift is tijdig ingediend en voldoet ook ove rigens aan de voorschriften, zodat ap pellant in zijn beroep kan worden ont vangen. Aangaande het beroep zelve merken B. en W. op, dat weliswaar enige verbeteringen in de bestaande toestand zijn aangebracht, doch dat daarbij nieuwe strijd met de bouwver ordening is ontstaan. Met name geldt dit de deuren van de toiletten, die vroeger op de achterplaats uitkwa men en thans in de keuken. Dit laat ste wordt uitdrukkelijk verboden door artikel 70 van de bouwverordening. Mede geldt dit de bouw van een wasgelegenheid, doucheruimte en een toilet op gemeentegrond. Het heeft geen zin de hiervoor nodige vrijstel lingen te verlenen, wanneer het ge bouwde toch zal moeten verdwijnen, omdat de gemeente als eigenares van de grond de aanwezigheid van deze bouwsels niet kan aanvaarden. Het bouwplan kan in zijn huidige vorm nu... beduidend goedkoper Een van de meest verkochte vloerbedekkingen van onze ta pijt-afdeling is het mooie en sterke nylon tapijt U koopt een mooie kwaliteit nylon tapijt, kamerbreed, liefst 400 cm, in 4 mooie kleuren, door kleine schoonheidsfoutjes voor nog géén zes tientjes per nylon tapijt Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit kamerbreed ny lon tapijt, 400 cm breed, in de kleuren groen, goud. niet worden gehandhaafd; bij tijdige indiening van een bouwaanvrage had den deze moeilijkheden vermeden kunnen worden en hadden althans eni ge der voorgenomen verbeteringen kunnen worden gerealiseerd. Thans echter kan aan het verzoek geen gevolg.worden gegeven.

De Havenloods | 1969 | | pagina 6