liK HÜVr N 11IIIIIV' jMMfc SUCCESVOLLE START VAN 577 Trainer Gosens: „De jongens moeten nog wennen" passagiersvaart op Rijn Holland River Line voor Circus nog niet uit de tijd KUNSTGEBITTEN Dirk Rodenburg exposeert in Galerie Punt Vier Vier drukkerijen gefuseerd DE KLERK REPARATIES le klas werk vanaf 5. per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT OENTILIA Hoogstr. 40. R'dam, tel. 010-12.00.10 Te bereiken met tram 1, 3. 6, 8 en buslijn 32, 34, 38, 45, 49, 49a CENTRALE Industriegebouw Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010-13.80.18. Vraag folders li /VVk/y 18e jaargang no. 44, donderdag 4 september 1963 H §t' I® jBï pi Hl fWl OH Èt I W H Sm JHf ffl JjSgl ter Kantoor: Wcstblaak 25. Rotterdam; Postbus 1980 Jafo. JÊL <8 Uitgave Stichting „De Jeugdhaven" Pionnen voor nieuwe rederij %h Nog dit najaar zullen de plannen worden bekend gemaakt van een nieuhve rederij, de Holland River Lin^e, die zich zal gaan bezighou den met de passagiersvaart op de Rüjn. Deze rederij is een gezamen- Qke onderneming van de Spido en Hugo Stinnes Scheepvaartmaat schappij n.v. Een van de directeu ren van de Holland River Line is de heer M. J. Breeman, oud-direc teur Zeereizen van de Holland Amerika Lijn. Naar verluidt zou de rederij al een schip hebben be steld bij de scheepswerf Bodewes te Millingen. Hoewel men dit van de zijde van de Holland River Line niet wilde bevestigen men wil pas in een later stadium met de plannen voor de dag komen zou de rederij op den duur over drie Schepen willen beschikken, die vergelijkbaar zijn met de schepen, die thans bij de Köln-Düsseldorfer in gebruik zijn. Vanaf Rotterdam varen momenteel twee rederijen met passagiersschepen op de Rijn. Dat zijn de n.v. Rederij Rijnvakantie, die over vier schepen beschikt en de Köln-Düsseldorfer,,. die met vijf schepen vanaf Rotterdam vaart. Deze laatste rederij, die vooral veel buitenlanders vervoert en in een hogere prijsklasse ligt, vaart ook des winters door. De heer Stinnes, direc teur van het bedrijf, dat nu deelneemt in de Holland River Line, is president- directeur van de KölnDüsseldorfer geweest. Het is öpmerkelijk, dat er in het verleden vanuit Rotterdam weinig po gingen zijn ondernomen om de con currentie op de Rijnvaart te vergro ten. In dit verband wijst men er bij voorbeeld op, dat de Rotterdamse Lloyd, die haar passagiersvaart he lemaal zag wegvallen, en de Holland Amerika Lijn, die de passagiersvaart sterk heeft ingekrompen, nimmer met MERCEDES 250 S 8750-- BESTELWAGEN Z gesloten type 1968 iri staat van nieuw" 4400.- 2 inlichtingen na 6 uur. DELFTLANDSEWEG 242 SCHIEDAM ÏiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT passagiersschepen de Rijn zijn gaan bevaren, hoewel zij toch een grote Rijnvaart hebben op goederengebied. Wel bestonden bij de Damco in 1958 al plannen voor een passagiersvaart op de Rijn doch die plannen zijn nooit verwezenlijkt'. In Amsterdam ligt dit anders. Daar is bijvoorbeeld de rede rij Ketel voor de helft eigendom van Intraned, een dochteronderneming van de Maatschappij Nederland. Hoewel de Rijn in het totale toeristi sche pakket slechts een klein onder deel is, neemt het aantal passagiers, dat over deze rivier wordt vervoerd, nog jaarlijks toe. Zo vervoerde bij voorbeeld de Köln-Düsseldorfer dit jaar meer dan 40.000 passagiers. Het is echter de vraag of deze toeneming de grotere capaciteit, die zal ontstaan als de Holland River Line met drie schepen in de vaart komt, zal dekken. Ingewijden verwachten daarom ook, dat deze nieuwe rederij aanvankelijk met één schip in de vaart zal komen om zodoende de marktpositie te pei len. Op den duur zou men de vloot dan willen uitbreiden tot drie sche pen, omdat, naar iemand opmerkte „een schip geen rederij is". HET NATIONALE KWALITEITSMERK VAN WARME BAKKERS De directeur van het Stedelijk Mu seum Schiedam, de heer J. Paalman heeft in Galerie Punt Vier een exposi tie geopend van werken van de kun stenaar Dirk Rodenburg uit Nijme gen. De heer Paalman noemde het werk van de kunstenaar van zeer per soonlijke aard en veeleisend voor de toeschouwer en diens voorstellings vermogen. De vroegere beheerder van Punt Vier, de heer C. van der Geer introduceerde de nieuwe beheer der van de galerie, de heer Wim Kou- wenhoven. De expositie zal te zien zijn tot en met 27 september op woensdag- en vrijdagavond van zeven uur tot half tien en zaterdag- en zon dagmiddag van twee tot vijf uur. oud-Spartaan (transfersom f 45.000) plaats zou moeten maken. Velen dachten aan Van Leeuwen, anderen aan Van Beek. Het werd zeer te gen de verwachting in Ton Pan sier, eud-speler van Jong Oranje, het UEFA-team en het militiare elftal. Gosens probeert zijn keuze te motive ren. „Pansier heeft in de voorberei dingsperiode te weinig getraind. We hebben enkele weken achtereen vijf keer geoefend. Pansier kwam maar drie keer. Hij kon niet meer, vanwe ge zijn werk. Hij is verkoper en kan zich niet op de vrijdagavond en op de zaterdagmorgen vrij maken". Wat zegt Pansier er zelf van? Hij: „Zoals de heer Gosens het zegt, zo is het ook. Bovendien vind ik zelf dat ik te veel moet reizen. Ik werk in Schie dam, moet direct om zes uur naar het veld en kan pas 's avonds laat naar Rotterdam-Zuid. Volgende maand ga ik trouwen en hoop een woning in Schiedam te betrekken". Gosens (aanvullend): „Men moet niet over een reserve spreken. Ik werk niet met elf maar met veertien man. Tot nu toe heb ik Pansier al dikwijls genoeg halverwege de wedstrijd moe ten inzetten. Een behoorlijke wissel werking is nodig. Vooral in een ploeg die aan het leren is". Vier grote drukkerijbedrijven heb ben besloten een fusie aan te gaan, teneinde de noodzakelijke grote inves teringen in de moderne grafische ma chines rendabel te kunnen maken. Het betreft hier een volledige fusie tussen de drukkerij NV Steens te Schiedam, welke reeds samenwerkte met drukkerij J. W. de Gruyter NV te Sassenheim en de afdeling drukkerij van Ten Hage NV te Den Haag, die reeds samenwerkt met drukkerij Wat- tez te Scheveningen. Bij deze bedrij ven werken in totaal plm. 2Ö0 man. Er is een nieuwe NV opgericht onder de naam „Combigraph". Voor DANSLES Katshoek 49 Tel. 227500 Rotterdam Zoqdagflienst De dienst begint vrijdagavond om zes uur. Apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5, telef. 268855. Het hart van de binnenstad van Schiedam is dezer dagen moeilijk bereikbaar, doordat uitgebreide reconstructiewerkzaamheden worden uitgevoerd in de Lange Kerkstraat. De bestrating wordt verbeterd en ei- komen ook parkeermeters. Dit alles brengt mee, een aanvankelijk ge deeltelijke afsluiting, gevolgd door een volledige afsluiting voor het verkeer. Omdat de Kerkstraat mede tot één van de drukste verkeers straten in de binnenstad behoort, brengt dit alles ontwrichting en om legging van het verkeer met zich mee, ook wat het autobusverkeer betreft. Rinus Gosens, de trainer van SVV. draaide er aan het begin van de competitie, altijd maar diplomatiek omheen. Het was tijdens een inter view meestal van: „Ik ga met mijn leerlingen in de ere-divisie stage lopen". Meer was het volgens hem niet. „We gaan leren", vervolgde hij immer. „Een hele competitie lang. Wat kan men van ons meer verlan gen? We denken en werken nog veel te amateuristisch. Tegen verenigin gen als Feijenoord, Ajax, F.C. Twente en PSV valt naar mijn mening niet te strijden. Zet Gosens maar eens in de ring tegen Cassius Clay, moet je zien wat er gebeurt. Lessen Hoofdagent Brouwer nam afscheid van politiekorps Tijdens een bijeenkomst in de kanti ne van het hoofdbureau heeft de hoofdagent H. Brouwer afscheid geno men van het Schiedamse politiekorps. Hij werd toegesproken door com missaris C. van der Haagen, die wees op de menselijke aanpak waarmee de hoofdagent bij het vervullen van zijn taak te Werk ging en waarmee hij de goede korpsgeest heeft helpen bevor deren. De heer Brouwer was vele jaren lid van de politiesportvereniging en me de-organisator van de schietwedstrij den. Als beheerder van de wapenka mer van de politie, verzorgde hij het wapenmuseum op de zolder van het hoofdbureau. De heer Brouwer had steeds alles uitstekend ingericht en de commissa ris bood hem een bankschroef aan, vanwege het feit, dat hij graag aller lei knutselwerk verricht. Namens de recherche voerde hoofd inspecteur Van der Ban het woord. Ook namens de Alg. Ned. Politiebond werd het woord gevoerd en werden geschenken aangeboden. De afwerking van de kleuterscholen op het Bachplein gaat niet zo erg snel en de oorspronkelijke mening, dat na de zomervakantie de scholen in ge bruik genomen konden worden. Daar na moet worden begonnen met de bouw van de lagere scholen en een gymnastiekzaal. Kraaij heeft al eens over „straatvoet bal" gesproken, terwijl Haarlem-trai ner Barry Hughes voor SVV's speel wijze helemaal geen goed woord over had. „Dat lijkt nergens op", aldus Hughes. Maar SVV heeft de zaken in de ere-di visie energieker en ook gevarieerder aangepakt. SVV kreeg wat meer per soonlijkheid. niet alleen in de defensie door de komst van de Spartaan Joop Langhorst, maar ook op het midden veld. De angst van velen, dat het in de ere divisie enkel en alleen zou neerkomen op Van Meeteren en Koudijzer, bleek ongegrond te zijn. SVV heeft niet al leen veel meer armslag, maar ook véél meer lef. SVV bleek een vlotte leerling. Zelfs het brein van Linder vergiste zich volledig in het „kinder spel" van de Schiedammers. Afgelo pen zondag bewees SVV in Stadion Diekman opnieuw een frisse aanwinst in de eredivisie te zijn, ondanks die 1U nederlaag. Opnieuw kon men zich overtuigen van het feit dat SVV aanmerkelijk gedurfder voetbal speel de dan in de eerste divisie het geval was. Het heeft het waanbeeld, dat het geheel afhankelijk is van Van Meete ren en Koudijzer, van jich afgezet. De weersomstandigheden zaten het kindercircus „Hoepla" aanvankelijk niet erg mee. Het stuk open grond op het Bachplein, waarop het circus ge durende enkele dagen zijn tent zou op slaan werd door de regen zo drassig dat niet alleen het opbouwwerk moest worden vertraagd, doch dat ook naar een ander terrein moest wórden om gezien. Dit laatste was spoedig opge lost, doordat een gedeelte van het parkeerterrein op het Bachplein be schikbaar werd gesteld. De wagens werden in een cirkel opgesteld en ver der aangevuld met hekwerk. Toen werd de tent opgezet, hetgeen sterk de aandacht trok van de jeugd in^Ke- thel-Groenoord. Het werd zaterdag middag voordat de eerste voorstelling kon worden gegeven, doch toen was het meteen al goed. Tweemaal ach tereen waren de voorstellingen uitver kocht, hetgeen een totaal van plm. zeshonderd kinderen betekende die de show bijwoond. En hoe! Het gejuich weerklonk tot in wijde omgeving, er werd gezongen en getrappeld dat het een lieve lust was! De kunsten van de hondjes, het beertje en de geiten von den aller waardering en de clown liet de kinderen flink lachen. Maandag middag werd voor het Bachplein en omgeving nog eep voorstelling gege ven, opnieuw vopt ruim 300 kinderen, waarna de tent werd afgebroken om deze week op nog enkele andere plaatsen in Schiedam de jeugd te ver maken. Het is wat ruimer gaan zien. Gosens ook? Nee. De Schiedamse oefenmees- Hcr neemt nog altijd het zekere voor het onzekere en blijft praten over „de lessen die zijn leerlingen thans vol gen". Hij ziet wel de verbeteringen, maar ook de betrekkelijkheid ervan. „De jongens moeten nog wennen. We gaan stap voor stap vooruit, maar het spel van sommigen is nog te wissel vallig. Je kunt nog te weinig bouwen op één vaste man. Ik heb het accent proberen te leggen op de ijver en dat is gelukt. De jongens willen heel erg graag en dat is Zo verdraaid belang rijk". Hoe verklaart hij het terugvallen van Aad Koudijzer, vorig jaar topscorer van het betaalde voetbal en nu een aanvaller die het doel nog niet heeft kunnen vinden? Gosens: „Dat had ik verwacht. Arend looDt met een com plex rond. Hij wil zich waarmaken. Maar hij moet juist die gedachte, dat alle aandacht op hem is gericht, van Zich afzetten. Hij moet gaan beseffen dat het in de eredivisie anders gaat. Er wordt van hem veel meer ver langd dan het vorig seizoen. Er zijn momenten in een wedstrijd dat hij zich volledig in dienst moet stellen van zijn defensie. Arend kan goed werk doen in de verdediging, vooral bij hoekschoppen. Hij is lang en kopt makkelijk". In het eerste elftal van SVV is sinds vorig seizoen één wijziging gekomen: Langhorst heeft de plaats overgeno men van Pansier. Tot aan de eerste competitiezondag is er druk gediscus sieerd over de vraag wie voor de Inmiddels zijn de eerste vier competi tieronden gespeeld en is SVV beter meegekomen dan menige voorspeller ooit had kunnen vermoeden. SVV speelde in drie van de vier wedstrij den zelfs zó vooruitstrevend, dat men geneigd is te denken dat de Schiedam se ploeg tot elke prijs wil afrekenen met de vele negatieve speculaties over hun speelwijze. Waren die specu laties dan zo negatief? Zeker. Hans

De Havenloods | 1969 | | pagina 1