Leefbaar wonen in een oud huis Iii3i WÊÊÊÊÊ^Ê I HMh H i - mMm Griekenland Vrij belegt openbare discussie-avond aller aller aller aller aller aller aller aller aller aller aller aller all*1'«Me alier aller alier aller 1 BBPSISflSB t rn?e- DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 |1U... beduidend goedkoper Heeft U ook zo'n hekel aan die ratelende wekker 's morgens? Kom dan nu naar ons souter rain en koop een wekkerradio die U wekt met muziek. Wekkerradio bestaande uit een all transistor radio met kom- plete middengolf (ook Veroni ca) en een grandioos geluid, gekombineerd met een elegant wekkerklokje met een uitste kend uurwerk en duidelijke wijzerplaat met lichtgevende cijferpuntjes en wijzers. Een wekkerradio die U wekt met muziek, bel of beide en die U 's avonds in slaap speelt, in bijzonder fraai model, voor nog géén drie tientjes. Een van de trieste verschijnselen van onze tijd is, dat terwijl de mogelijkheden nog nooit zo groot zijn geweest, de mensen minder dan ooit gebruik maken van de middelen waarover zij de beschikking hebben. Dat is vooral te zien aan onze huizen. Van Deventer tot Haarlem, van Alkmaar tot Roermond staan de zelfde flats en vrijwel overal zijn ze eender ingericht. Maar weinigen brengen het op aan de gelijkvormigheid te ontsnappen en een eigen weg te 1 /2 jaar garantie Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze wekkerradio, een all transistor middengolf ontvanger met luxe wekker klokje, in ivoorwit, afmetin gen 17x6,5x3,5 cm, kompleet met batterij, kunstlederen tas en Vz jaar garantie. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open n tel. of schrift, best gaan. Eén van die mensen is Rob de Muy- ser. Anderhalf jaar geleden kocht hij in een onaanzienlijke buurt in Schie dam een oud huis dat hij zelf ver bouwd heeft tot een woning die ideaal mag heten. Hoewel hij geen hamer kon vasthouden en naar eigen zeggen „nog nooit van een waterpas had ge hoord", is hij een jaar lang elk week einde, daarbij geholpen door vrien den, bezig geweest met slopen, tim meren en metselen. Toch was het voor hem een normale gang van za ken. Rob werkt bij een etalagebedrijf waarvoor hij het hele land rondreist. „Ik ben de hale dag creatief bezig. Een huis ontwerpen heeft met mijn werk te maken". Over de andere mensen zegt hij:,,Ze hebben geen keus. Een huis moet bij je passen maar de meesten laten zich een huis opdringen. En ook voor hun meubels laten ze zich „adviseren". Rob de Muyser doet de dingen anders. LEEFBAAR Hoewel hij lang niet zo revolutionair te werk heeft kunnen gaan als hij wel gewild had („Het voornaamste was een leefbare woning wel persoon lijk, maar toch leefbaar": verschilt het huis volkomen van de andere wo ningen in de Villastraat, een straat die meer weg heeft van Coronation Street dan van de Wassenaarse laan die de naam suggereert. Rob heeft in zijn huis, waar hij nu sinds februari met zijn vrouw Roelie woont, veel hout en steen gebruikt. „Modern ma teriaal" noemt Rob het en vertelt en thousiast over Drente, waar het veel in de nieuwbouw schijnt te worden ge bruikt. De verschillende kamers die vroeger de benedenverdieping vorm den, zijn tot één grote woonruimte ge maakt. Ernstige constructiemoeilijk heden hebben zich daar niet bij voor gedaan. Om betere verhoudingen te krijgen het huis is vrij smal), werd het pla fond verlaagd. Rob de Muyser ge bruikte er vurenhout voor, dat groen werd gebeitst. De natte wanden ver dwenen achter een wand van poriso- steen in schoon metselwerk, 'n steen soort die normaal voor scheidingsmu ren wordt gebruikt. Het zachte rood van de muur kleurt bijzonder mooi bij het groen van plafond en de lichtgroe ne vinyde waarmee een andere wand bespannen werd. Ook de meubels pas achteraf er bijgezocht ep zeer comfor tabel, zijn groen, evenals de zelfge maakte kasten van gebeitst vuren hout, waarin onder andere de stereo installatie van Rob de Muyser een plaats heeft gevonden. In de hele ka mer ligt een sisaltapijt uit China. Kan het meeste gebruikte materiaal tot het niet al te dure gerekend wor den, anders ligt het met de verlich ting: inbouwspots met lichsterkte re gelaar. Het schept sfeer op een ma nier die in Nederland nog onbekend is. Rob de Muyser liet er gepolijste Om in staat te zijn ons JUBILEUMCONCERT (in het a.s. seizoen) te doen slagen, vra- geschoolde sopranen en alten met koorervaring die het BELCANTO als een vreugde er varen. Dirigente v. 't dameskoor: Marthe van der Putten. Inlichtingen omtrent o.a. repetitie- avond, repertoire enz. bij Mevrouw C. Carlier, Bieslandstraat 9, Telefoon 28 92 50 of M. van der Putten, Walen- burgerweg 12b. Telefoon 24 51 65. Gelegenheid tot kennismaking op woensdagavond 17 september a.S. om 20.00 uur in het repetitielokaal i.d. Imeldaschool, Veurstraat 3 bij Berg- Voor de elfde maal drumbandconcours Voor de elfde maal wordt zaterdag 13 september in Schiedam het natio nale drumbandconcours gehouden, georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap. Hieraan wordt nu door plm. 40 bands deelgenomen. Het con cours begint 's middags om 1 uur op het terrein in de Plantage, waar om half vier ook het défilé plaats vindt. W WÊÊ& _JB1 metalen afdekplaten en knoppen die zijn aangepast aan de kleur van het interieur voor uit België komen. „Heel duur!' Voor de warmte zorgt dan weer een kogelkachel van plaatijzer, die gestookt wordt met aardgas. VINDINGRIJK De keuken van de De Muysers is zo mogelijk nog eenvoudiger en vinding rijker. Ook daar een houten plafond met ingebouwd verlichting. De wan den zijn van geplastificeerd spaander plaat, het aanrecht van formica met een inbouwgootsteen van roestvrij staal. Potten en pannen zijn nergens te bekennen alles is opgeborgen in uitschuifbare keukenkasten, allemaal zelf ontworpen en gebouwd. Ook de huishoudelijke apparaten, aangeslo ten op elektriciteit en de kasten en de levensmiddelen in Tomadorekken heb ben in deze ladenkasten een plaats ge vonden. Grote apparaten zijn er niet, alles is inbouw de kookplaat in het aanrecht en de koelkast, die hier „op pakhóogte staat, in plaats van op her niahoogte", zoals Rob meedeelt. Klaar is het huis nog niet. Gang en toilet moeten nog worden gedaan en er zijn plannen voor een andere gevel. Maar eerst komt de serre aan de beurt. Ook die wordt anders dan an ders hij moet een overgang gaan vormen tussen binnen en buiten. „Een jaar of drie heb ik nog wel nodig", verwacht Rob. Zijn vrouw glimlacht. Pratend over wonen zegt Rob de Muyser: „Nederland loopt achter. Onze huizen zijn kermissen, elke cen timeter wordt benut, 't Is een poppen kast en de grootste poppenkast staat in 't midden: de tv. Sfeer kent men niet. Die bestaat niet meer sinds de TV het huiselijk leven bepaalt. Wij hebben geen televisie. Die komt er niet ook. Soms heb ik ook niks te doen. Maar dan zit ik met mezelf, en niet met dat ding." Peinzend:,,'t Is die onwetendheid. Misschien dat rust en stilte hen tot denken zouden brengen. En toch zijn we een kunstzinnig volk. Maar als je je laat opdringen wat je niet wilt heb ben. De jongere generatie is anders. Op het gebied van mode hebben ze een eigen mening. Ik koop nooit een pak; dat laat ik maken. Ik laat me niks verkopen. VOORBEELD Rob en Roelie de Muyser, die niet de indruk wekken te beseffen dat zij een voorbeeld leveren van goed wonen en van echte creativiteit, (waarmee zij deze tijd in praktijk brengen, in plaats van te theoretiseren zoals zo vele oude en jonge deskundigen op alle mogelijke gebieden), komen beiden uit Rotterdam Zuid. Het wonen in een straat als deze heeft even moeten wennen, maar het bevalt ze goed. „Je hebt hier nog contact met de buren. Dat kennen ze in de nieuwe wijken niet. Al tijdens de verbouwing kre gen we koffie en zo. En dan de stilte. Dat is onvoorstelbaar. Je woont hier midden in de stad en toch heb je rust. En als je lawaai wilt maken, hoort niemand je. Het is ideaal." Toen ze dit huis konden kopen, hebben ze geen moment geaarzeld. „Voor het geld hoef je het niet te doen", vertelt Rob. „want de kosten zijn voor oud en nieuw gelijk. Maar het voordeel van oud is de vrijheid om te creëeren". Voor mensen als Rob de Muyser is dat heel belangrijk. Hans de Ridder. Zij die het weten, noemen de Villa- vendien vindt men hier nog geb(. straat uit de tijd. Zij die er wonen, he id, gemeenschap en rust z weten beter: achter menig geveltje die in onze nieuwbouw zo pijni.j gaat een moderne woning schuil. Bo- mist worden. Een bijzondere keuken: links hoogte gebrachte ijskast. De plaat is in het formica aanrecht bouwd. Alle keukengerei bevindt z in zelf ontworpen en gebouwde kas c VLAARDINGEN Het comité „Griekenland Vrij" organiseert don derdag 18 september om acht uur in de zaal Harmonie aan de Schiedamse- weg te Vlaardingen een openbare dis cussie-avond over de huidige politieke toestand in Griekenland. Op deze avond zullen korte inleidin gen worden gehouden door een voor stander van de huidige situatie, na melijk mr. L. van Heyningen, advo caat en procureur te Den Haag en een tegenstander, prof. mr. P. H. Kooy- mans, hoogleraar in het volkenrecht aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Het is de bedoeling, dat na deze in leidingen het publiek in de zaal aan de discussie gaat deelnemen. De woonkamer van de Villastraat nummer 18. Het opvallendst zijn de houten zoldering en de muur van rode baksteen. De verlichting is inge bouwd. De kasten rechts zijn door Rob de Muyser zelf getimmerd. De meubels van groen ribfluweel en de ouderwetse (gas-)kachel helpen mee een behaaglijke sfeer te scheppen. Welke moderne woning biedt nog ge legenheid tot dit soort verbouwingen? Opbrengst Groene Kruis-actie MAASDIJK De opbrengst van de Groene Kruis actie heeft te Maasdijk opgebracht f 1268 zijnde de entreegel den van de voetbalwedstrijd Maasdijk /V.D.L.; de netto winst van de kanti ne-omzet tijdens genoemde wedstrijd, de resultaten van de huis-aan-huis collecte en de ontvangsten van rij wiel- en autostalling. Klaas Bartlema geeft orgelconcert MAASSLUIS In de serie „Orgel concerten Feike Asma", seizoen 1969, zal zaterdag 13 september Klaas Bartlema het 12e concert verzorgen. Onder de Nederlandse organisten is Bartlema beslist geen onbekende. Hij is organist te Hilversum, plaatsver vangend hoofd van de afdeling mu ziek bij de N.C.R.V. en componist van koraalbewerkingen uitgegeven bij Harmonia te Hilversum. Bartlema heeft een zeer aantrekkelijk program ma samengesteld bestaande uit wer ken van Georg Böhm, J. S. Bach, Carl Ph. E. Bach, Joh. Brahms, César Franck, Josef Rheinberger en Jac. Kort. Kaartverkoop vindt alleen plaats bij de hoofdingang der kerk, die reeds vanaf half acht is geopend. coolsingel 60a rotterdam I - m Tapijtzoekers kiezen natuur lijk kamerbreed tapijt (zonder die ontsierende naden die snel slijten), dat bovendien mooi, slijtvast en betaalbaar moet zijn. Aan al deze eisen voldoet het Acrilan kamerbreed tapijt dat wij nu aanbieden. Acrilan kamerbreed tapijt, sterk gezinstapijt, vast gewe ven en zeer slijtvast. Dit liefst 400 cm brede tapijt met een vastgestelde verkoopprijs van 129.50, koopt U nu door on beduidende schoonheidsfout jes, per meter voor nog géén zeven tientjes. Acrilan tapijt 400 cm breed U de maat van Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij dit Acrilan kamer breed tapijt een fraai slijtvast tapijt in de kleuren mai's, beige en cognac, 400 cm Een ander deel van de grote woon- fel. Op de vloer ligt Chinees sisalta- kamer van de De Muysers. Op de pijt. Kast en plafond zijn van groen plaats van een overbodig geworden gebeitst vurehout en werden door de schoorsteen staat nu een grote eetta- u IJ~' bewoners zelf aangebracht. Links van de tuindeuren, die later door een ser re zullen worden vervangen!de mo derne keuken. Elke vrijdagavond tot 9 uur open

De Havenloods | 1969 | | pagina 17