/Ml JE* Met Andere Woorden DEHAVENLOQDS O 'C O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O 0< O Brigadier Piet en de semi-prof •49* ■69* 2 DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 De wereldvoorraad vis begint op te raken. Dat heeft de heer F. K .Boe- rema, directeur van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenig de Naties vorige week in Rome mee gedeeld. De heer Boerema wees tege lijkertijd ook de schuldige aan: de Paus. In 1966 heeft deze plaatsvervan ger van Petrus tegen alle rooms-ka- tholieken gezegd, dat zij op vrijdag gerust vlees mochten eten in plaats van vis. En toen begon het gegooi in de glazen. Nu zou een ieder denken, dat door deze mededeling van de paus geen vis meer verkocht zou worden, maar dat is beslist niet waar. De visindustrie schrok zich een hoedje zo ongeveer moet de heer Boerema het daar in Rome hebben gezegd. en begon nieuwe produkten te maken en voor die produkten een markt te zoeken. Daardoor is de vraag naar vis in de afgelopen drie jaar verdubbeld. Dat zal in de komende twintig jaar nog eens gaan gebeuren. Als dat zo ge beurt, zal de wereldvoorraad vis op raken, zegt de heer Boerema. Onopgemerkt door het grote publiek heeft de Paus dus weer eens voor een wonderbaarlijke visvangst gezorgd. PARK Een tweede opmerkelijke uitspraak kwam van de Rotterdamse arts A. W. Mellema, directeur van de afdeling Rotterdam van het Nederlandsche Roode Kruis. Hij meent, dat het hoog tijd is. dat er een onderzoek wordt in gesteld naar de vraag of het drinken van schoolmelk nu wel zo goed is. Hij vreest dat daardoor de grondslag wordt gelegd voor een hartinfarct, dat de kinderen op latere leeftijd kunnen krijgen. Nu is het best mogelijk, dat de heer Mellema op dat punt gelijk heeft, maar in zijn enthousiasme gaat hij nog veel verder. De verstrekking van schoolmelk is naar zijn mening „ge kleurd door de politiek" en daarom ziet hij met verlangen uit naar de tijd, dat het Zuidhollandse landschap is herschapen in één groot park, waarin geen koe meer loopt, omdat er nu veel te veel melk wordt geprodu ceerd. De heer Mellema staat in die ge- dachtengang niet alleen. Maar dat parklandschap is wel nieuw. Tot nu toe dacht men in Rotterdam alleen maar aan schoorstenen en dergelijke. DRIVE-IN Ook in Atlanta, in de Amerikaanse staat Georgia, kampt men met par keerproblemen. Daar hebben ook de mensen last van, die een dode de laat ste eer willen bewijzen. Zij kunnen daarbij hun auto gewoon niet kwijt en dat is natuurlijk een verdraaid verve lende geschiedenis. Ze hebben er nu iets op gevonden, want eigenlijk is de oplossing heel simpel. Er zijn tenslotte al drive-in restaurants en drive-in bioscopen. Nu hebben ze daar ook een drive-in rouw- aangesloten by de N.H.H.P., wordt elke donderdag huis aan huis bezorgd in: 10 STADSEDI TIES ROTTERDAM. Rotterdam rechter Maasoever-Capelle a. d. IJssel - Bergschenhoek - Bleis- wijk - Berkel en Rodenrijs - Nieuwerkerk a/d IJsseL Oplage 167.500 ex. EDITIE SCHIEDAM Schiedam - Kethel. Oplage 28.500 ex. EDITIE VLAARDINGEN Vtaardingen - Maassluis - Maas land - Maasdijk - Hoek v. Hol land. Oplage 34.000 ex. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJssel - Ouderkerk a/d IJssel - Krimpen a/d Lek - Lekkerkerk - Schoonhoven - Stolwijk - Bergambacht - Am- merstol - Berkenwoude. Oplage 14.500 ex. ADVERTENTIES: tot woensdag 10.00 uur v.m. Hoofdkantoor Rotterdam. Vlaardingen: vert. M. Poot, Parkweg 132, Telefoon 351620. Schiedam: vert. N. v. Zetten, Dieselstraat 10. Tel. 370244. Krimpenerwaard: vert. A. Maat Gr. Hendr. v. Nassaustr. 36, Ouderkerk a/d IJssel. Telefoon 01808 - 469. REDAKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rot terdam. Telefoon 010 - 13 21 70. Schiedam: L. 't Hart, Bach- plein 07. Telefoon 35 38 47. Vlaardingen: A. Struys, Fa- zantlaan 250, Vlaardingen-Holy Telefoon 34 10 31. LEZERS-SERVICEDIENST: Mocht men De Havenloods niet ontvangen hebben, dan gelieve men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13 21 70 (voor de Vlaardingse editie 34 43 49) waarna de krant alsnog wordt bezorgd. Kapel gemaakt. De dode wordt in schuine stand achter een glazen wand opgebaard en belangstellenden kun nen er nu langzaam langs rijden. „Dag, Piet", mompelen ze dan en daarna rijden ze weer snel weg naar het volgende parkeerprobleem. Hun brieven met woorden van deelneming kunnen zij in een speciale brievenbus gooien- Daaruit blijkt maar weer, dat de auto sterker is dan de dood. NAPALM In Brazilië weten ze er wel raad mee. aldus heeft vorige week de Zweedse antropoloog Lars Person ont huld. Voor de eindoplossing (in het Duits: Entlösung) hebben zij een veel beter plan ontwikkeld dan de nazi's ooit hebben kunnen bedenken, maar dat komt natuurlijk, omdat we al weer 25 jaar verder zijn. De Brazilianen hebben, volgens Lars Person, in Canada twaalf lang zame Havilland-vliegtuigen besteld. Daarmee kunnen ze napalm uitstor ten over de acht miljoen Indianen, die daar nog leven. Dit plan wordt ge rechtvaardigd door de mededeling, dat men die Indianen niet meer kan inpassen in de „normale" maatschap pij en dat ze gemakkelijk een prooi kunnen worden van communistische leiders. Nu is het niet de Braziliaanse rege ring zelf, die dit gaat doen. Die rege ring wil de Indianen juist bescher men. Daarom heeft ze het besluit ge nomen dat de grond, waarop Indianen wonen, aan de staat toebehoort en dat daar geen ander mag komen. Maar als er geen Indianen meer wonen, mag men gaan koloniseren. Uitroeien is dus de beste oplossing, vinden daarom particuliere organisaties. En de rest van de wereid sukkelt rustig verder. AFNEMER „Als vaste afnemer van onze St. Ni- colaaskleding willen wij u er aan her inneren, dat het nu tijd wordt om uw bestellingen te plaatsen. Indien u ver zekerd wil zijn van eerste klas kos tuums, raden wij u aan uw orders nu, telefonisch, op te geven, met vermel ding van de juiste gebruiksdatum(s). Vanaf 15 oktober bestaat de gelegen heid om de bestelde kostuums uit te zoeken en te reserveren." Deze aanbieding dwarrelde deze week op ons bureau. We bedoeïen maar: het LsJater dan u denkt. DONDER Dat het in Rotterdam af en toe don deren is, wisten we al en dat het in Rotterdam vaker rommelt dan eiders, hadden we ook al zo'n beetje begre pen. Dat dit gedonder veroorzaakt wordt door al die industrialisatie kon ook iedereen weten, die regelmatig onze kolommen leest Nu is dit allemaal bevestigd door een Onderzoek van de Meteorologische dienst van de vliegbasis Woensdrecht. Tussen 1963 en 1967 werden in Rotter dam en directe omgeving 120 onwe- ders geteld, welk aantal nergens in de hele delta voorkwam. Dit hangt, zo le zen we, vermoedelijk samen met de concentratie van industrieën langs de Waterweg. Door die industrieën komt er veel warmte vrij, waardoor een bui sneller kan worden aangezet om tot donderen over te gaan. RECTIFICATIE. In het stukje „Geloofwaardig" in de rubriek van vorige week is een fout geslopen. Er stond dat Dick Verkijk is weggelopen bij de AVRO, dat moet natuurlijk VPRO zijn. De prijs van vinyflex met vilt- rug is algemeen bekend, daar om is deze aanbieding zo bij zonder! Wij verkopen een partij strikt eerste keus vinyflex met vilt- rug, een prime vloerbedekking, in hoge mate isolerend, geluid dempend, gemakkelijk in on derhoud en zeer slijtvast, 200 vinyflex met viltrug in groen en geel per meter extra zware kwaliteit in grijs,rood,geel groen en beige neemt U de maat van Uw kamers mee? Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze partij vinyflex met viltrug, strikt eerste keus, in diverse kleuren, 200 cm bi Elke vrijdagavond tot 9 uur 1 l J H 5 6 7 S 9 10 11 tt 13 If IS li 17 18 19 k 21 IX 13 U 25 26 19 9 Op 10 en 12 oktober nemen Hanson en Clark, de enige Nederlandse illu sionisten, met hun Metro Magic Show deel aan internationale gooc.ielka.n- pioenschappen te Göteborg in Zwe den Bronchiletten Hoestdrank in tabletvorm. f 1.- nu... beduidend goedkoper Een echte huifkar, de post koets, wilde paarden, indianen en stoere cowboysalles, om 't er thuis net zo wild-west te laten toegaan els in die beken de televisie-series, zit in deze grote doos. Wild-west set ven onbreekbaar plastic, uitgevoerd in leuke kleuren. Enorm leuk verpakt in een ge weldig grote doos (ong. 54 x 30 x 10 cm) met een echte cowboy voorstelling op het deksel. Een reuze dankbatr stuk speel goed om kado te geven en 't kost nog géén vier gulden. Het valt gemakkelijk te begrijpen, dat er de volgende ochtend in trams, treinen, bussen, winkels, kantoren en café's een knap woordje werd gesproken over het heuge lijke feit, dat Karei Kleuntjes weer zou meedoen in het nationale team. Het meest van al werd echter gesproken in de sigarenwinkel van Willem de Pruymer, waar het publiek zich gewoonlijk van voetbalkaartjes kon voor zien. Willem de Pruimer werd algemeen beschouwd als een „kenner", wat hij te danken had aan het feit, dat hij driemaal voor Bonckelhoveniers VII had gespeeld, voor dat de elftalcommissie hem er uitschopte. Hij had er veel verstand van, wat wel blijken mocht uit de wijze, waarop hij gewoonlijk zijn hand voor zijn mond hield, als hij over voetbalproblemen sprak. „Let eens op mijn woorden fluisterde Willem deskundig. „Nou Karei weer meedoet, zal alles hé?l anders gaanEen van de klanten kon Troshyacint, scherpkruid, k^ttft- staart en speendistel zijn vier bloe mennamen die de oplossing van de puzzel vormen van vorige week. Le gelukkige winnaar is J.W. den Beften, 's-He even bergstraat 7b, Schoonho De oplossingen van deze week kunnen weer opgezonden worden aan de P- zeiredactie De Havenloods, Westblaak 25, Rotterdam. De oplossingen mt ten uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur ir ons bezit zijn. In de linkcrbovenliLc moet vermeld worden MAW 89. Op elke regel komen drie woordei van zes letters. De laatste twee lel ters van het eerste woord zijn de eef ste twee letters van het tweede woorc en de laatste twee letters van het tweede woord zijn de eerste twee let ters van het derde woord. Voorbeeld zou de omschrijving luiden „spijl min of meer getuigenis", dap moest worden ingevuld „tralietwat- test" is tralie ietwat attest. Bij juiste oplossing vormen de middelste twee letters van de middelste woor den, van boven naar beneden gelezen per 2 letters, de namen van zeven vd- gels. 1,geheel - uitsluitend - Brits; 2 jong zoogdier - eenheid van elektr. stroom - langer doen duren; 3 edelsteen - schuifbak in fornuis - stuk; 4 Spaanse stad (wijnsoort) - graag - goden drank; 5 foedraal - bep. aank. v.n.woord - snuffelen; 6 vrouwsper soon - luxe - missen, ontberen; 7 be drag van vernieling - motto - vlaerte gel; 8 Spaanse munt - vaartuig - op zekere plaats; 9 nacbtkledij - zee macht - buigen, overhellen; 10 papier formaat - nagerecht - bijbelboek; 11 inwoner van Europ. hoofdstad - begin woord; 13 kirlderschrik - jongensnaar - mormel, monster; 14 rijschool klaar - uitgave; 15 vrouwspersr» (Frans) - muziekstuk - stands?; maat; 16 onlange - afwezigheid v. geluid - treiteren, provoceren17 P tugese munt - gebied - als18 alsmr - meisje - zeegod; 19 fcom, dop - le stede - vlakdruk; 20 xoort gener; (in 't klein) - gedwongen zijn - binr komst; 21 flits - steeds - storm; 22 gel - snoeperij (Engels) - hetzelfde inwoner Van Groenland - dra»? grond - wegbedekking; 24 opzettelijk omgeving - vogel; 25 kalm, vre< zaam - wondteken - wijze; 26 rustd - actie voeren - naarling. WASAUTOMAAT Welk merk? Welk type? Welke prijs? En waar krijg ik de hoogste korting? Vraag de volledige brochure van alle dat biijkbaar goed vatten en zei met een knipoogje vol sluwe verstandhouding: „Je hebt gelijk, Willem. Alles gaat héél anders. En ais ik zou mogen zeggen, wat ik weetTja, dat hield die klant jammer genoeg bin nen boord, zodat we rustig moeten afwachten wat er nu verder zal gaan geschieden. In de eerste plaats geschied de het dat de aanplakker Jacobus J. Kleeflikker een bil jet aanplakte, waarop duidelijk te lezen stond, dat het na tionale team een oefenwedstrijd zou gaan spelen tegen de Fiorenza Boys„Hoeraaaa!riepen de mensen geestdriftig. „Dan komt de beroemde Alfredo Pinanti ook!" Het was allemaal werkelijk waar. Alfredo Pi nanti zou ook meekomen. Men had destijds in Italië na tuurlijk gauw genoeg gemerkt, dat men een verkeerde had aangehouden. Toen was Alfredo natuurlijk bijzonder snel weer losgelaten De Spaarbank verhoogt rente De Spaarbank te Rotterdam heeft besloten, met ingang van 3 oktober de rente voor de gewone spaarbankboek jes, dus voor direct opvraagbare gel den, te verhogen van 3Va tot 4 procent per jaar met dagelijkse rentebereke ning. De rente voor de Bewijzen van Inleg met een vaste looptijd van I en 2 jaar, werd in juli reeds vastgesteld op 6'procent resp. 7 procent. nu... beduidend! goedkoper Heeft U eenmaal op zo'n heef- lijk veerkrachtige polyaether matras geslapen, dan weet U dat deze moderne matrassen dd garantie zijn voor etn prima nachtrust; 1-Parsoons polyaether matras sen niet alleen een voorwaarde voor «en gezonde nachtrust (wat natuurlijk de hoofdzaak is), maar bovendien licht in gewicht en stofvrij. Hygiënische matrassen met een fraaie kwaliteit damast over trokken, nu met bijna tien tot twintig gulden voordeel. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze wild-west do zen, met een huifkar totale lengte ong. 30 cm), een post koets, indianen, cowboys en paarden, alles uitgevoerd in on breekbaar plastic. cm hoog 13 cm hoo^ ir A Elks vrijdagavond tot 9 uur opsn Ook mundtgmorgtn optn ,9^9) Gééft tof, of schrift but Over de rest kunnen we werkelijk kort zijn. Toen de dag van de proefwedstrijd was aangebroken, vulde een gonzende en geestdriftige menigte de eivolle .tribunes van het stadion. Men had alles bij zich, waarmee men zo be schaafd en stijlvol de eigen club kan aanmoedigen, zoals toeters, gekleurde hoge hoeden en paraplu's, mutsen, vlaggetjes en nog veel meer. Het zou me dan ook een sensatie geven, want men wist natuurlijk al lang uit de kranten, dat brigadier Piet erin geslaagd was de plaats in te nemen van Alfredo Pinanti, toen hij nog in de stad Fiorenza bezig was met het bevrijden van de geroofde Karei Kleuntjes. De arme Alfredo was toen gearresteerd door de lepe Alessandro Fiasco. Het publiek verwachtte nu dat Alfredo Pinanti met vele wraakgevoelens bezield het veld zou opkomen en men zag reeds een stevig stukje kneus en mangelwerk in het verschiet. Edoch, alles zou héél anders gaan. Weliswaar sjokte Karei Kleuntjes op zijn bekende slome wijze het veld op, doch niet zodra was de wedstrijd begonnen of alles veranderde als bij to verslag. Alfredo, die snuivend en gezwollen het strijd perk betreden had, liep weldra van ellende naar adem te snakken. Hij had geen droge draad meer aan zijn lijf en zijn voetballen was een stumperige vertoning naast de listige tikjes, vloeiende hakjes, vlijmscherpe trekballe- tjes en handige schijnbeweginkjes dewelke door Karei het grastapijt werden gedemonstreerd. Keer op keer sneed die duivelse Karei langs de verbouwereerde heer Pinanti heen en weldra wees het scoringsbord 70! De geplaagde Alfredo kwam in het stuk niet meer voor.... Wordt vervolgd. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur var kopen wij daze 1-persoon» po lyaether matrassen met blauwe of goudkleurige damast over- trokken* 80 x 190 cm, 10 of 13 cm hoog nu voor prijzen, die -alleen in ddze aanbieding mogelijk zijn. Elka vrijdagavond tot 9 uur open Ook mundtgmorgtn optn O tin til. of xhrift but

De Havenloods | 1969 | | pagina 2