/Mn wé EZEN DEHAVENIOGDS munHflRDT'S «sfe, Brigadier Piet en de semi-prof j uitnodiging DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 Fenomeen Voor wie het nog niet weet: Rotterdam heeft een nieuwe gemeen tesecretaris in de figuur van mr. Th. J. C. "Verduin, die in 1937 als volontair in dienst trad van de gemeente Ur- sem(N.H.) en sindsdien gestaag langs de gemeentelijke ambtelijke ladder is omhoog geklommen. ,,Het Stadhuishet maandblad van de per soneelsvereniging van inderdaad het stadhuis te Rotterdam, publiceer de naar aanleiding van die benoeming een interview, dat de redactie had met de heer Verduin. Het is een spits interview geworden, waaruit duidelijk bleek hoe de nieuwe secretaris over vele zaken denkt. Zo was er de vraag (de 12de): ,,Hoe verklaart u de toenemende roep om „inspraak?'' "Het antwoord luidde: „Ik kan het niet verklaren, het feno meen is er en wij moeten er mee le ren leven". Naast alle andere zaken, waarmee we in Rotterdam moeten le ren leven, dient dit nieuwe fenomeen zich dus ook al aan. Wel meent de heer Verduin, dat er spelregels voor de inspraak moeten worden opge steld. „Anders krijgen wij", zo zegt hij, „de paradoxale situatie, dat de uit democratische behoeften voortge komen inspraak leidt tot volledige de structie van de democratie". Een na- denkertje, waarmee je alle kanten op kunt. De redactie heeft echter ook minder zware, maar meer frivole zaken aan gesneden, zaken, die in de ambtelijke wereld echter'ïiiet minder belangrijk zijn. „Hoe staat u tegenover het dra gen van broekpakken in diensttijd door vrouwelijk secreiarieperso- neel?" luidde de volgende vriiag. Wij citeren hét volledige antwoord: „Deze vraag vind ik aardig! Zij vormt een waardigt?'bijdrage tot de beoordeling van mijn psyche door het hoofd van de bedrijfspsychologische afdeling en zijn medewerkers. Ik heb in principe geen bezwaren. Met die broekpakken is het net als met zomerjurkjes. Nie mand zal zich tegen het dragen vprv zomerjurkjes (door vrouwelijk perso neel uiteraard) verklaren. Toch zien wij in ons stadhuis wel vinesthetische of uitdagende zomerjaponnen. Zo kan een broekpak beslist indecent zijn. De eventuele draagster moet zich haar beperkingen terdege bewust zijn. Met het broekpak-gaat het er dus om, hoe het uitpakt". Pak 'm (d'r>, beet Nare man aangesloten bij de N.H.H.P., wordt elke donderdag huis aan huis bezorgd in: 10 STADSEDI TIES ROTTERDAM, Rotterdam rechter MaasóeVer-Capelle a. d. IJssel - Bergschenhoek - Bleis- wijk - Berkel en Rodenrijs - Nieuwerkerk a'd IJssel, Oplage 167.500 ex. EDITIE SCHIEDAM Schiedam,- Kethél. Oplage 28,500 ex. EDITIE VLAARDINGEN Vlaardingen - Maassluis - Maas land - Maasdijk - Hoek v. Hol land. Oplage 34.000 ex. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJssel - Ouderkerk a/d IJssel - .Krimpen a/d Lek - Lekkerkerk - Schoonhoven - Stolwijk - Bergambacht - Arn- merstol - Berkenwoude. Oplage 14.500 ex. ADVERTENTIES: tot woensdag 10.00 uur v.m. Hoofdkantoor Rotterdam. Vlaardingen: vert. M. Poot, Parkweg 132. Telefoon 351620. Schiedam: vert. N. v. Zetten, Dieselstraat 10. Tel. 37024s. Krimpenerwaard: vert. A. Maat Gr. Hendr. v. Nassaustr. 36, Ouderkerk a/d IJssel. Telefoon 01808 - 469. REDAKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rot terdam. Telefoon 010 - 13 21 70. Schiedam: L. 't Hart, Bach- plein 97. Telefoon 35 38 47. Vlaardingen: A. Struys, Fa zantlaan 259, Vlaardingen-Holy Telefoon 34 10 31. LEZERS-SERVICEDIENST: Mocht men De Havenloods niet ontvangen hebben, dan gelieve men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13 21 70 (voor de Vlaardingse editie 34 43 49) waarna de krant alsnog wordt bezorgd. zijn. Hij stapte naar Verolme en vroeg hem of hij samen met minister De Block op de foto wilde. Verolme wilde wel. Vervolgens ging de ver slaggever naar minister De Block, vertelde hem, dat. Verolme ook aan wezig Was en vroeg of hij samen met de* scheepsbouwer wilde poseren. Het antwoord was openhartig maar niet diplomatiek. „Is die man er ook? Dat Vind ik zo'n nare, eigengereide man. Dan ga ik weg", aldus de minister, die daarna de daad bij het woord voegde. Het had toch een leuk plaatje kun nen zijn. dat daar de Philips Sport Vereniging aan. het voetballen was, hij vèrtelde dat de Philips Harmonie musiceerde en dat het Veld uitstékend verlicht was door zo veel lujnen. Vroeger spraken! we over een gloei lampenfabriek in het zuiden van het land. Dat' is natuurlijk ook kinderach tig. Wie weet Wordt de naam van de NOS mog wel eens veranderd in POS. Kleuter Figuur Er waren vreemde figuren door Rot terdam. Zo is er een man, die elke middag, precies op dezelfde tijd, het zelfde café in de binnenstad binnen stapt, zonder te groeten regelrecht doorloopt naar het toilet, daar even verblijft, en dan weer, eveneens zon der tè groeten, verdwijnt. Nog vreemder is het gedrag van een èveneens onbekende, die elke dag een ander café binnengaajjHij gaat regel recht naar de jukebox, gooit er een kwartje in, drukt op de knoppen voor twee plaatjes en wandelt dan weer rustig weg, de stamgasten met de mu ziek achterlatend. En dan was er die man -maar dat is al weer een hele tijd geleden die een cafe binnenstapte, wahr men naast het nuttigen van bief' en jene ver ook doet aan Feijenoorcb-verering. Er hing daar een sombere'stemming, want deze club had juist een belang rijke wedstrijd verloren. Iedereen zat somber gestemd naar zijn glfes te sta ren en er werd |éen woord geèproken. De nieuwe klant stapte naar de juke box en even later schalde het vrolijke „Hand in hand, kameraden" door de De verontwaardiging ov^r deze in breuk op dit plechtige, ingetogen mo ment was zo groot, dat de caféhouder weigerde de man te tappen. V POS Toen vorige week woensdagavond de wedstrijd van PSV tegen Rapid Wien begon, zagen alle fervente tele visiekijkers direct al, dat er iets mis was. Rondopi het veld stond geen en kel reclamebord. Koen Verhoeff, de commentator, heeft daar snel iets aan gedaan. Vele malen deelde hij mee; M a a nda g is onder het motto ,-.Help de kleuter in het verkeer" de Nationa le Verkeersweek 1969-gestart: Het is een noodzakelijke actie: in één jaar tijd werden 200 kleuters in het ver keer gedood en 30Q0 min of meer ern stig gewond. De slachtoffertjes waren op het moment van het ongeluk bijna allemaal alleen in het verkeer. Daar om stelt het verbond zich op het standpunt dat een kleuter in het ver keer begeleid dient te worden. Help de kleuter in het verkeer wil zeggen: neem hem hij de hand. iaat hem be wust meekijken, mee beslissen en wijs hem dag in dag uit op allerlei bij zonderheden waar hij als voetganger direct mee te maken heeft: de stoep, de voetgangerslichten, de zebra enzo- Pas in tweede instantie berust de veiligheid van de kleuter op de weg bij de autobestuurders en de bestuur ders van andere voertuigen. Zij zullen er eenvoudig rekening mee moeten houden dat er nog erg veel ouders zijn, die-menen dat hun kleuter het wel alleen af kan (200 doden, 3000 ge wonden). Sta als bestuurder van een voertuig daif niet ,op uw rechten, want een kleüterverliest het éltijd. HOOFDPIJN POEDERS werken verrassend °9!'ec'""3d INFORMATIECENTRUM Het Informatiecentrum Ontwikke lingshulp in Rotterdam is niet geves tigd zoals wij vorige we?k schreven aan de Heemraadssingel 191, maar Heemraadssingel 109. Het centrum Is ook telefonisch te bereikenonder 238975. 1} IS Behoud van Uw tanden Verolme heeft zijn 25 miljoen kre dietgarantie en heeft zich neergelegd bij de voorwaarden, die hem door mi nister De Block zijn gesteld. Nu zou men kunnen denken, dat deze beidje mannen het toch wel aardig met el kaar zouden kunnen vinden, maar dat is echt niet waar. Dat bleek, toen een directielid afscheid nam bij de Esso. Op' die receptie waren beide heren aanwezig. Éen verslaggever vond, dat het wel een aardige-foto voor rijn krant zóu De oplossing van de puzzel van vo rige week luidde: lepelaar, geelvink, rietgans, torenuil. meerkoet, doffer en reiger. Degene die deze gevederde vrienden op de juiste manier wist te vinden was mevr. A. A. Rietsma- Iirop, Van Nideckstraat 18a, Rotter dam 1. De oplossing van de puzzel van dezp week moet weer uiterlijk dinsdag in ons bezit zyn. In de linker bovenhoek vermeld: M.A.W. 81. Het adres is: Puzzelredactie De Haven loods, tVestbiaak 25. Rotterdam. In het diagram moeten horizontaal en verticaal dezelfde woorden Worden ingevuld. Doet men dit op de juiste manier dan vormen de eerste letters van de 16 vierkanten, achter elkaar gelezen, de naam van een functie (van 16 letters). 1 eindigen, 2 brekerij, 3 ongeduldig wachten, 4 grot-, 5 opnieuw bijeen brengen, 6 dag aanduiden. 7 onvrucht baar. 8 ingewikkeld, 9 Minos' dochter, 10 medelijden, 11 gulhartig, 12 gelijk. WASAUTOMAAT Met dé rust was het al 140 voor het voorlopige bonds- elft'al tot grote vreugde van de officiële persoonlijkhe den, die op hun eigen bankje waren gaan zitten. Maxi Merkl zat er ook bij en had plezier voor tien, want de wedstrijd bewees zonneklaar, dat Karei bij uitstek ge schikt was Voor de binnenplaats, als hij zijn eigen spelle tje mocht sfjelen. Bolle Bongefs had ook schik en klapte elke keer hard in de handen, als Karei weer een goal maakte. Öp .de tribunes schreeujyde het publiek in een meedogenzloze cadans HON—DER D! HON—DERD! HON—DERp! Dat was natuurlijk geen fijn gebaar, maar ja, de'mensen waren de miBdadige ontvoering van Karei Kleuntj.es ook nog niet^vergetenEn ergens pp 4'e tribunes zaten ook twee. merkwaardige oude man netjes met hoge hoeden en lange baarden. Ze huilden van aandoening en snikten het uit in eën vréémde taal. „O, o, rmagnissimo Carolokreunde de een, Ja ja, de schurk had er vijf mfilioen gulden voor over gehad, als hij Karei Kleuntjes nogmaals in handen had kunnen krij gen. Ze smeedden dus kennelijk alweer plannetjes, die twee, maar ditmaal zou het toch werkelijk niet gelukken. Weliswaar gingen ze enkele minuten voor tijd van het veld af, maar toen gebeurde er iets, waar ze helemaal niet op gerekend hadden. Ze liepen naar hun auto toe en stelden zich gr verdekt achterop. Tenminste, dat wilden ze doen, maarze kregen de kans niet. Ze hadden de aanwezigheid van een groot inwoner der stad Bonckelho- ven jammer genoeg totaal over het hoofd gezien. Deze onsterfelijke figuur had "namelijk al lang in de gaten wie die twee oudjes wel waren en wat ze natuurlijk weer in hun schild voerden. Geen wonder dus, dat de twee schel men een luchtsprong van verbazing maakten, toen ze achter hun wagen de figuur ontwaarden van <X Consumenten 13 godin der wijsheid en dapperheid, 14 kaart spelen, 15 zoete wijn, 16 eind van woord, 17 wilddief, 18 zelfzucht, 19 klerenhanger, 20 bloem, plant, 21 openbaar ambtenaar, 22 uitstalling, 23 nakomen, 24 paardensport, 25 Afri kaanse staat, 26 warmte-eenheid, 27 plaats op Veluwe, 28 hoogste punt, 29 plezier. 30 politie-agent, 31 karakteri seren, 32 gat, 33 verzachten, 34 leger afdeling, 35 onder, 36 Griekse naam voor Ceres, 37 paardrijdster, 38 bij een, 39 schoonmaakinrichting, 40 schamen, 41 Europ. land, 42 groen worden, 43 bevalling, 44 kaartspel. 45 vaccineren, 46 klepperen, 47 pronk- kastje, 48 soort sage, 49 gutsen, stro men, 50 ondergang, 51 denkbeeldige lijn, 52 overblijfsel, 53 radiogerei, 54 krankzinnigheid, 55 looistof, 56 soort arts, 57 mil, versterking, 58 Griekse munt, 59 vroeger eeuwen, 60 minis ter-president, 61 duo, 62 vurig, 63 rangtelwoord, 64 steel. 65 warme wijn. 66 van dezelfde soort, 67 escorte, 68 zacht kermen, 69 kapel, insekt, 70 beschroomd, 71 radioactief element, 72 onvoordelig, 73 ijlen, 74 speeltafel in f*fé, 75 niets uitvoeren, 76 jongens naam, 77 draagdoek, 78 knarsen, 79 pluvier, 80 met uitgebreide kennis toe- gerust. om eens geheel zonder ver- plichting ONZE GEVARIEERDE COLLECTIE komen bezichtigen. Kom rustig iken en passen ook al koopt u niet, bent hartelijk welkom. Ziekenomroep RAN0 Progi amma-overiicht van de ziekenomroep RANO voor de week van 12 t.m. 18 oktober Academisch Ziekenhuis Dijkzigt en Oogzie- Ro- We hebben het natuurlijk allemaal al begrepen. Briga dier Piet was de man achter de auto. Hij stond achteloos tegen een lantaarnpaal geleund en beschreef speels een boogje met de loop van zijn pistool. „Steek de kluifjes maar omhoog, jongens," zei hij. „Braaf zo. Ik mag zelfs zeggen, bravissimo. Dat neemt echter niet weg, dat ik zo vrij zal zijn jullie te arresteren, aan te houden en voor te geleiden op grond van artikel zus en zo,, sub dit en dat, hetwelk aan ieder volwassen persoon, onverschillig van welke kunne verbiedt zich in vermomming op straat te begeven. Begrepen? Jullie zijn er gloeiend bij, jongens." „Niks gloeiend .erbij," gromde "Diavolo. Eri Angelico viel hem bij door te zeggen: „Inderdaag, signore agente di policio! Nikske gloeiend erbij! No No! Wij willen die Italiaanse ambassadeur spreken! Wij zijn leden van een bevriende natie en onderdanen van een land, dat ook is aangesloten bij het Atlantisch Pact, net als jullie. Wij zijn dus vrienden!" „Maak je niet druk over de ambassa deur, jongens," lachte brigadier Piet. „Jullie worden on middellijk in de gelegenheid gesteld terug te reizen naar je eigen vriendelijke land zonder die hele diplomatieke rompslomp", „wat bedoel je?" vroegen de schurken verward. Maar dat merkten ze gauw genoeg. Nog die zelfde avond werden ze namelijk door een stevige mare chaussee als ongewenste vreemdeling over;de grens ge zet, waarbij een dikke soldatenschoen als vervoermiddel op rijkskosten dienst deed. Met een zware plof belandden de twee schavuiten in de strook niemandsland tussen ons land en een nabuurstaat. En daarmee nemen we dan voorgoed afscheid van de schurken Diavolo en Angelico. Tegelijk nemen we voorgoed afscheid van Karei Kleun tjes van wie alleen nog te vertellen valt, dat hij in het vervolg elke wedstrijd als binnenspelers werd opgesteld. En van brigadier Piet kunnen we nog even vertellen, dat hij tegenwoordg vol trots de dubbele gouden in plaats van de dubbele zilveren strepen draagt. Hij is namelijk bevorderd tot brigadier der eerste klasse van de gemeen tepolitie te Bonckelhoven. En als er nu nog mensen zijn, die liever gezien hadden, dat Angelico en Diavolo er wer kelijk in geslaagd waren de wondervoetballer K. Kleun tjes tóch naar Italië te krijgen, die kunnen we aanraden het hele verhaal weer opnieuw te gaan lezen om er ver volgens zelf een mooi eind aan te draaien, Maar daar voor zullen onze tekenaars zeker geen plaatjes tekenen. Nee, die zeggen liever met brigadier Piet: Leve de sportmaar weg met de schurkenstreken om winstbe- :n wij weer uw klassieke wensen. 22.00 uur: Sluiting. Maandag 13-lO-'60, 20.15 uur: Postbus »11. Sclirilteltjke verzoekjes van familieleden worden hoorbaar gemaakt. 20.55 uur: Uitslag wedstrijd. 21.00 uur: Op 45 toeren. Een pro gramma waarbij u de adem inhoudt. 21.19 uur. verzoekplaten. 22.00 uur: Sluiting. Woensdag 15-10-69, 20.15 uur: Met de beste wensen. Drie kwartier lang groeten en ver zoekplaten. 21.00 uur: Klemtoon. Wij schake- staat voor u paraat, draait op verzoek uw lievelingsplaat. 22.00 uur: Sluiting, zaterdag 18-l0-'69, 17.30 uur:^Op toeren. Een SV.^uT^ls dat zou kunnen. Een program ma waarin van alles mogelijk is. 19.00 uur: ONAR 15. Negenhonderd seconden lang hoort u de RANO van een andere kant. 19.15 uur: Toestel 3708. Telefonische verzoekjes van de ziek. 211.00 uur: inderdaad. Het program.na waarbij de vragen én de antwoorden moei lijk. zijn. 20.30 uur: Lieve RANO. 21.00 uur: ONAR 15. Geen Gert, geen Hermien, geen Heintje Toch hoort u in deze aflevering ons telefoontoestel ln' "het Oogziekenhuis heeft waarschijnlijk weer waterkoeling no dig. 22.00 uur: Sluiting. Havenziekenhuis: Dinsdag 14-10-'69, 20.30 uur: Groen licht. Een kwartiertje muziek om tn de goede stemming te komen. 20.45 uur: On Request, verzoekplaten voor de buitenlandse luiste raars. 21.00 uur: Op 33 toeren. Weinig ge draalde langspeelplaten worden van het stof ontdaan. 21.15 uur: Zaalbezoek. welke ka- 'orden vanavond door de omroepstaf 22.00 uur: Sluiting. De RANO-programma's zijn ln de betreffen de ziekenhuizen te beluisteren via de vierde nin van de draadomroep. Verzoekjes voor de mdingen zijn welkom in Postbus of kunnen tijdens de uit jen in net Dijkzigt- en Oogziekenhuis tsch worden doorgegeven onder de 113291. De RANO-«tUdio Lange kalf met nertz it. kraag 1195 Koop in een speciaalzaak! 0 Betrouwbare service Vol- ledige garantie Credletservice 2 mogelijk Eigen atelier, ook voor 0 veranderingen en reparaties Priizen die binnen uw bereik llg- Gespecialiseerd In grote jag! EINDE. Nieuwe Binnenweg 170 Rotterdam O bij 'i-Gravendijkwal Tel. 234577 t

De Havenloods | 1969 | | pagina 2