24.9-8 Piet Mouthaan9 zakenman en verenigingsbestuurder Ik ben je opa niet. Revanche van UVG-dames tegen Hollandiaan Verlies voor Schiedam en gelijk spel voor Succes Sportgrabbelton Juliana verloor van SIGI Eerste bekerronde vraagt zondag de aandacht Geef me liever wat om handen! Handbal DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 OKTOBER 1 Wie kent in Schiedam Piet Mouthaan eigenlijk niet? Niet alleen omdat de heer Mouthaan voorzitter is van de voetbalvereni ging Ursus, maar ook omdat hij eigenaar is van ,.Dc Broekenspe cialist" in de Hoogstraat. Praten met de heer Mouthaan is niet alleen pralen over voetballen en over Ursus, de vereniging waarvan hij een kleine 22 jaar bestuurslid is. Natuurlijk begint een gesprek met hem over de voetballerij, maar al snel blijkt dan dat Piet Mout haan nog tal van andere interes sante hobby's heeft. Wat betreft het voetballen blijkt dat de heer Mouthaan ondanks dat hij voorzitter is van een pur sang ama- teurvereniging, zakelijk over dat voetballen kan denken. Het transfer bedrag dat een betaalde vereniging moet betalen voor een amateurspeler zit hem niet lekker. ,,Ik vind, dat een vereniging uit de betaalde sector dikwijls veel te weinig betaalt voor een amateurspeler. Zij moeten maar gaan betalen naar wat de speler voor hen waard is. Ik als za kenman koop spullen voor een bepaal de prijs. Mijn verkoopprijs stel ik vast naar wat ik denk dat de klanten daarvoor willen en kunnen betalen. Het is een zaak van vraag en aanbod. Zo moet ook de zaak liggen bij het overgaan van een attiateur naar een betaalde vereniging. Btedrmgen Trouwens, dat zuivere amateuris me, dat kunnen we ook wel vergeten. Het is een publiek geheim, dat er in Nederland ook onder de tafel bedra gen aan amateurvoetballers worden gegeven. Ik was een vijf jaar geleden in Duitsland, waar ik contacten had met Hertha 06 uit Berlijn. Deze cluh is te vergelijken met een tweede of derde klasse club in Nederland. Groot was mijn verwondering toen ik hoor de, dat daar al forse bedragen werden gegeven aan amateurvoetballers. Nu pas heeft men in Duitsland dat beta len van amateurs in goede banen ge leid en ik hoop oprecht dat men er in Nederland niet meer zo lang over zal doen." De heer Mouthaan vertelde dat de sfeer bij Ursus buitengewoon goed is en het pas geheel vernieuwde clublokaal, door de leden danig onder handen genomen is daar het bewijs nu,., beduidend goedkoper U hangt toch niet zo'n stoffig gordijn voor die rommelhoek in de gangzo'n moderne vouwdeur staat echt veel be ter! Dit is nog maar één enkel voor beeld van de vele toepassingen van deze handige deur. Vouwdeur, overal aan te bren gen, want U kunt hem gemak kelijk zelf op maat maken. Ruimte besparend en goed schoon te houden. Nu kom pleet met rails en bevestigings-, materiaal voor nog géén vijf en twintig gulden. op de haaievangst, maar een echte blauwe haai is er nog nooit aan de haak gekomen. Het is voor de heren een dag of wel eens twee da'gen heer lijk relaxen, iets waar in feite nie mand buiten kan. Minder bekend is de derde hobby van Mouthaan. Verre reizen per auto maken. Ben heel verhaal is zijn Va kantiereis verleden jaar, toen hij net in Tsjecho-Slowakije was toen de Rus sen daar binnen vielen. Zes dagen in Meevissen De heer Mouthaan bleek een bijzon der vlot verteller en hij dist zijn ver halen zo op, dat hij altijd wel een aan dachtig gehoor vindt. Van het een kwam het ander en zo werd het on derwerp zeevissen aangesneden. Zelf juist van een fijne visvakantiè in Ier land teruggekomen valt het niet moei lijk over dit onderwerp te spreken. Met een stel winkeliers van de Hoog straat gaat de heer Mouthaan heel wat keren 2eevissen vanuit IJmuiden of Scheveningen. Dè heren gaan dan uit ons tuincentrum Weer een aantrekkelijke aan bieding uit ons Tuincentrum.... vaste planten, éénmaal geplant voor jarenlang genot en sier in de tuin. Vuurdoorn (Pyracantha Oran ge Glow) een klimmer; die in herfst en winter Uw gevel in gloed zet met massa's oranje rode bessen (schimmel- en rot- vrij). Struikkamperfoeli (Lonicera Tatarica) een rijkbloeiende heester met rose bloemen, for se groeiwijze, gedijt op iedere grond. Miniatuur roosjes, ideaal voor balkon- of terrasbakken. Deze schattige kleine roosjes worden niet hoger dan 25 a 30 cm. In de kleur rood, geel en wit. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij deze vaste planten, eerste klas kweekprodukten, nu door elkaar per stuk Elke vrijdagavond tot 9 Tegen de verwachting in heeft Ju liana het tegen koploper Sigi niet ver der gebracht dan een 0—3 nederlaag. Een op alle fronten teleurstellend Ju liana gaf Sigi keer op keer de gele genheid cle falende verdediging te passeren. Het ontbreekt de talentvolle Juliana-ploeg nog aan het nodige zelf vertrouwen en routine. Iedere eerste helft van de gespeelde sets bleek Ju liana gelijkwaardig aan Sigi, waarna Juliana zich zonder meer gewonnen moest geven. De als kampioens-kan- didaat getipte Delftenaren speelden met veel variatie de onervaren Julia- na-ploeg naar een gedecideerde ne derlaag. Slecht» de derde set heeft Ju liana goed verweer gegeven maar kon desondanks niet verhinderen dat de betere Sigi-ploeg een verdiende 0—3 overwinning behaalde. Het tweede herenteam van Juliana moest eveneens met 0—3 de winst aan de tegenstander laten. Het werd een volkomen verdiende overwinning voor koploper MOLLER-VC. Het eerste da mesteam van Juliana won verdiend met 1—3 van Set Up uit Berkel. De wetenschap getipt te zijn als mogelij ke kampioens-kandidaat speelt dit jonge team, vooral tegen sterke te genstanders, nogal parten. Het niet zo sterke Set Up wist deze mentale druk bij de Juliana-speelsters goed uit te buiten. Na winst in de eerste en twee de set via 11—15 en 10—15 wist Set Up door deze onzekerheid bij Juliana de derde set met 15—6 te winnen. De vierde en laatste set hervond Juliana haar zelfvertrouwen en won via 1215 verdiend met 13. A.s. zaterdag speelt Juliana 1 tegen het debuterende P.V.C. uit Den Haag. Deze ploeg komt in de competitie tot .hu toe verrassend sterk te voorschijn. De verwachting is dan ook dat Julia na al'zijn krachten zal moeten aan wenden om de zege-reeks van P.V.C. een halt toe te roepen. Aanvang 16.00 uur in de sporthal ,.De Vliegermolen" te Den Haag. het Tatra gebergte 650 km van Praag, de reis langs en door de troepencon centraties het is een belevenis ge weest voor het echtpaar Mouthaan om nooit te vergeten. Jubileum „De Broekenspecialist", er worden heus niet alleen broeken verkocht, viert dezer dagen een jubileum. De zaak bestaat namelijk vijftien jaar en Mouthaan zou Mouthaan niet zijn als hij aan dat jubileum niets bijzonders verbond. Hij heeft iets origineels be dacht, iets dat geheel in de sportieve sfeer valt. Wie een bepaald bedrag in de zaak besteed, kan rekenen op een gratis kaart voor de wedstrijd SVVAjax. Wil men daar geen gebruik van ma ken, dan mag men op rekening van de heer Mouthaan naar de eerstvolgende jjsrevue in de Sporthal Margriet. Voor de tieners die in de onder de zaak gelegen boetiek „Het keldertje" een bedrag besteden aan hippe kle ding is er een gratis toegang tot een door de heer Mouthaan te organiseren Beatavond. Voor we na een uren lang durend gesprek afscheid nemen van deze dy namische figuur moet hem nog van het hart dat hij het zo jammer vindt, dat niet alle winkeliers van de Hoog straat het belang zien van de winke liersvereniging. „Zij beseffen niet, dat alle acties die het bestuur organi seert ook voor hun belang zijn. Zij be grijpen niet dat wij werken om ook hun omzet te verhogen." Het kan niet anders of het moet de voetbalvereniging Ursus en de winke liersvereniging Hoogstraat Koop straat met een voorzitter als Piet Mouthaan, goed gaan. P. Bul. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze 1e etage deze praktische vouwdeuren van afwasbaar polyaethyleen, kompleet met rails en bevestk gingsmateriaal, in 2-kleurig bei- 83 x 200 cm Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook tntertdegmorgen open Gtén tot. of schrift, best. Voor het betaalde voetbal en de in de KNVB uitkomende clubs is er zon dag de eerste bekerronde. Dat brengt ons in de betaalde sector een uitwed strijd voor SVV dat in Utrecht Velox partij moet geven en daardoor wel een ronde verder zal komen. Hermes DVS speelt op Harga, waar het Veen- dam ontvangt. Veendam speelt een divisie hoger dan onze stadgenoten en staat dan met negen gespeelde wed strijden drie punten achter op koplo per Blauw Wit. Zeker dus geen ge makkelijke tegenstander voor Her mes DVS. Bij de amateurs gaat Schiedam het op eigen terrein opnemen tegen de tweede klasser Spartaan 20. dat na een zeer sterke start wat van slag af is. SVDPW ontvangt de derde klasser Hion, dat uit vier gespeelde wedstrij-; den nog maar twee winstpunten ver gaarde. DHS tenslotte gaat naar de middelmatige vierde klasser Fios en moet toch wel de tweede ronde kun nen halen. Excelsior 20 doet niet mee - in de dans naar de amateurbeker. De voetballers uit de afdeling gaan de achtste competitiezondag in. Dat brengt voor WF een uitwedstrijd te gen Belvedere in Rotterdam Zuid. Martinit ontvangt debutant St.Lo- cewijk, dat blijkbaar niet kan'wennen in de eerste klasse en dan ook onder aan de ranglijst hangt. In de eerste klasse B ontvangt Ur- ,su§. Bloemhof, dat niet die kracht meer heeft van verleden jaar, maar toch altijc' een tegenstander van for maat blijft. DRZ is vrij. In C bliikt de gunstige start van SFC, kattegespin geweest te zijn. De ploeg draait niet zo best meer en daarom vrezen wij ■het ergste voor zondag a.s. als het uit moet tegen VOB, hoewel de club uit Overschie tot nog toe ook teleurstel lend heeft gespeeld. Demos heeft tot nu toe ook nog niet veel succes ge boekt en er zou wel een wonder moe ten gebeuren indien dat zondag in de uitwedstrijd tegen WRW ineens zou gebeuren. WRW is met 10 punten uit zeven wedstrijden koploper in die af deling. In de tweede klasse heeft Schiedam- se Boys de eerste nederlaag te incas seren gehad van medekoploper ASB. dat nu twee punten voorsprong heeft genomen. Om niet verder achterop te komen, moet dus zondag a.s. de uit wedstrijd tegen Meeuwenplaat gewon nen worden. FCIT tenslotte sneelt thuis tegen Siod en moet dat duel kun nen winnen. Zaterdagvoetbal HBSS haalde tegen RVVH een ge lijkspel en gaat nu proberen twee winstpunten binnen te halen uit de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen. Mis schien dat bij deze wedstrijd de victo rie kan beginnen. PPSC is van slag af en het verloor dan ook van VVGZ, waardoor het met TOGR en JAC eerste plaats moet delen. Reden te meer om zaterdag de uitwedstrijd te gen JAC in winst om te zetten. In de afdeling ontvangt GTB het Rotter damse MFB en gaat GSS naar Put- tershoek. Veel bejaarden willen werken. Künnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: i Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRM De heren van Wilton hebben met een sterk veranderde verdediging een goede wedstrijd gespeeld tegen Her cules. Good old Henk Overheul, Henk Boere en Joop Geerlings waren opge steld en zij hebben zich uitstekend van de hen opgedragen taken gekwe ten. Daardoor kreeg de aanval, met als motor het duo Boer-Brugman, meer steun en kon het de verdediging van Hercules ook zeer lastig maken. Doordat Dick van Zessen de ge vaarlijke Pim Geerlings van Hercules volkomen uit wist te schakelen, ont brak het de Hagenaars aan stoot kracht. Dit alles leverde Wilton een ruststand van 71 op. Na de thee kreeg Hercules wat meer vat op het spel van Wilton, maar het moest toen Korfbal een nederlaag van 12—6 incasseren. Ook de dames van Wilton kwamen tot volle winst. AHC bleek geen moei lijke tegenstand te kunnen bieden. Le- nie Lemson was bij Wilton in uitste kende vorm en zij was het die voor de rust voor drie treffers zorgde. Na de rust kwam AHC iets feller terug. Het kwam tot twee doelpunten, maar Le- nie Lemson en Wil Kalkhoven zorg den er voor dat Wilton met een 52 overwinning de wedstrijd afsloot. De dames van Wilton staan nu op de tweede plaats met één punt achter stand op Foreholte. Zondag krijgen zowel de dames als de heren Kwiek Sport op bezoek. De dames wonnen de uitwedstrijd met 85 en ook zondag zal wel de volle winst binnen behaald kunnen worden. Ook de heren wonnen de eerste ontmoeting en als het nu met hetzelfde team als zondag j.l. bin nen de lijnen komt, dan moet ook de tweede wedstrijd in winst omgezet kunnen worden. Scylla Het eerste korfbalteam van Schie dam moest in Dordt zijn meerdere erkennen in een technisch beter spe lend Zwervers. Succes deed het beter, want het haalde uit de semi-derby tegen Vlaardingen een winstpunt bin nen door een 3—3 gelijkspel. Zwer vers ging wel heel goed van start. Een definitie geven van sport is bijzonder moeilijk, maar om schaken of dammen nu onder sport te rang schikken Is voor mij toch te moeilijk. Toch wil ik in deze rubriek een plaats je inruimen voor de damvereniging Schiedam. Deze damvereniging heeft verleden week tegen het sterke Con stant II gespeeld en een 14—6 neder laag te slikken gekregen. Dat Schie dam met twee invallers speelde mag zeker, niet als een verontschuldiging aangehaald worden. J. Antes die ais plaatsvervanger aan het tweede bord speelde heeft zich schitterend ge weerd tegen de sterke spelers van Constant, Klein, die met een remise genoegen moest nemen. Ook een pluim op de hoed van de jonge Lans bergen voor zijn sterk spel. Zaterdagavond is er in De Beurs weer volop tafeltennis. Dan spelen daar namelijk de drie landelijke teams van TSF hun competitiewed strijd. Het eerste doet dat tegen Ons Vermaak. Het tweede tegen Rapidity en het derde ontvangt SVE II. De wedstrijden beginnen om vijf uur ook zo succesvolle team vs Excelsior '20 doet niet mee aan de bekercompetitie. De reden daarvoor zijn mij onbekend. Wel weet ik dat het eerste team zaterdag een vriend schappelijke oefenwedstrijd, zal spe len tegén RFC. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van RFC en begint om half drie. De korfbalclub Succes doet niet mee aan de mikröcompetitie. Mikro- korfbal is korfbal in de zaal en dat wordt uiteraard in de winter gespeeld als de normale veldcompetitie stil is gelegd. Terecht vermoedt het bestuur dat de gesloten tijd, nu men elkaar niet meer in wedstrijdverband ont moet, een nadelige invloed uit zou kunnen gaan oefenen op de band die er nu tussen de leden is. Om dit te voorkomen heeft het bestuur gemeend een winterprogramma te moeten op stellen waarin zoveel mogelijk tege moet wordt gekomen aan de wensen van de leden. In het clubblad is daar om een inlegvel gedaan met daarop een groot aantal suggesties. Aan de hand van de kenbaar gemaakte wen- vp. sen zal het bestuur dan een program- Het ma samenstellen waardoor het hoopt Noad dat ook in de wintermaanden de Suc cesfamilie eensgezind bijeen blijft. want zonder dat de aanval van Schie dam ook inaar aan bod kwam, er was één keer een bal in het aanvalsvak geweest, had Zwervers al heel snel een voorsprong van 2—0 genomen. Ook de tweede aanval van Zwervers wist van wanten, want het duurde niet lang of het stond 40. Toen kwam Schiedam iets terug, door Ger Overkleeft. Een goed door Arie Jansen genomen strafworp bracht de stand op 4—2. Na de rust lukte het zowaar Freek Veer om de achterstand nog kleiner te maken 4— 3, maar de kans op de gelijkmaker, een strafworp, liet hij zich ontgaan. Zwervers liet zien hoe het wel moest en dat betekende 5—3. Een afstand schot bepaalde de eindstand op 6—3. Hoewel Schiedam dus kansen ge noeg heeft gehad om minstens tot een gelijkspel te komen is de overwinning van Zwervers zonder meer verdiend. Zondag a.s. ontvangt Schiedam op ei gen terrein het Dordtse Blauw Wit 51 en er moeten in deze wedstrijd winst kansen zitten voor Schiedam. SuccesVlaardingen Bij deze wedstrijd hing een echte derby-sfeer en het is dan ook geen mooie wedstrijd geworden. De zenu wen speelden waarschijnlijk parten, want het plaatsen en vangen was zeer zwak. Succes kon al heel snel de lei ding nemen door Henk Hassfeld, maar Vlaardingen was daar niet van ondersteboven en via 11 nam het zo waar een voorsprong: 1—2. Via Benno van Krochten en Marijke Groenendijk werd het echter toch weer een voor sprong van 3—2 voor Succes. De over winning kon niet in handen gehouden worden, want uit een strafworp werd het 33, een stand waarmee ook het einde van de wedstrijd kwam. Succes gaat zondag uit. Het speelt in Dor drecht tegen TOV. De dames van Scylla,, die zondag vrij waren gaan op bezoek bij Ato- mium. Dit team heeft een goed slui tende verdediging, waaraan de aan val van Scylla de handen vol zal hebben. Toch heeft Scylla in deze ontmoeting de beste papieren. De dames van UVG hebben niet veel moeite gehad met Animo II. De UVG formatie bleek het vertrouwen in eigen kunnen weer terug te hebben en zag dan ook kans Animo volledig aan banden te leggen. Met de rust had het al een voorsprong van 3—1 die uitgroeide tot een overwinning van 81. De komende strijd tegen Hollan diaan uit Vlaardingen zal beslist moeilijk worden. Hollandiaan bezorg de UVG in de eerste competitiewed strijd een nederlaag van 61. UVG heeft zich echter de laatste weken goed hersteld, zodat een boeiende wedstrijd verwacht kan worden. De heren van UVG moesten tegen Dynamo II korte tijd aanvalsleider Ludi van Mil missen, die met een ge kneusde enkel het veld verliet. Het team hierdoor kennelijk aangeslagen keek al spoedig tegen een achterstand van 30. Ben de Kook gaf UVG ech ter weer moed. Er ontstond een zeer spannend duel, waarin UVG in de al- Wijn- en bierfeest bij de Instuif Het programma van de stichting In stuif jong Schiedam bevat voor zater dag 18 oktober een wijn- en bierfeest, het eerste in dit seizoen en in navol ging van de Duitse buren. De zaal wordt gewijzigd waarvoor een bier brouwerij assistentie zal verlenen. Muzikale medewerking verlenen De Knollenplukkers, een origineel Tiroler orkest van 14 man en uit Wateringen komt de groep: „Out of side" met po pulaire nummers. Op 26 oktober komt ..Painting House", een vijfmansgroep uit Gouda. lèrlaatste minuut een overwinning van 76 behaalde. De strijd tegen Snelwiek 2 zal beslist moèilljker wor den. Het Rotterdamse team heeft een veel grotere ervaring dan UVG dat bovendien Ludo de Mil nog zal moe ten missen. Voorsprong De heren van DWS hebben tegen Neptunus een uitstekende wedstrijd gespeeld. Doordat de scheidsrechter verstek had laten gaan leek het er op, dat de wedstrijd niet door zou kunnen gaan. Leen Varewijck bracht echter uitkomst en hij leidde de wedstrijd uitstekend. Het werd een zeer boeiend duel waarin DWS een voorsprong van 9—0 kon nemen. Neptunus vocht daar na verbeten terug, maar moest toch genoegen nemen met een 18—14 ne derlaag. DWS staat nu met 3 punten voor sprong aan de kop. Westlandia komt nu op bezoek en dat staat op de twee de plaats. De uitwedstrijd werd door DWS gewonnen en ook nu moet het de volle winst kunnen halen. De dames van DWS gaan op bezoek bij De Schutters, dat op een gedeelte eerste plaats staat. Hoe deze strijd zal verlopen is een open vraag. Het tweede damesteam had bezoek van Verburgh II dat in een zeer goede vorm verkeerde. DWS heeft goed tegenstand geboden en de dames uit Poeldijk waren in de eerste helft niet verder gekomen dan een 2—0 voorsprong mede dank zij het goede werk van doelvrouwe Els van Diggelej. Het zou tot ongeveer tien minuten voor het eindsignaal du ren aieer DWS zich gewonnen gaf en Verburgh naar een 7—1 overwinning kon gaan. De komende strijd gaat te gen Hygia II en dat zouwel eens een spannende wedstrijd kunnen worden. NOAD WINT OOK 3e WEDSTRIJD Het is Noad gelukt om ook de derde wedstrijd, die tegen Impuls te win nen. Het werd 3—7. Fageraas en De Lange wonnen hun drie partijen en Bayings kwam maar een keer tot winst. Bayings had pech, omdat hij door de coach van Impuls zeer onsportief uit zijn concentratie werd gehaald, toen deze het niet eens bleek te zijn met de telling. Het werd tussen. Bayings en de coach even een fel duel van woorden maar de speler van Noad was daardoor toch te veel uit zijn concentratie gehaald. Het werd toch wel een spannende nerveuze ont moeting al werden haast alle partijen in twee games gespeeld. Vooral het begin was erg spannend en pas bij de stand 23 liep Noad voldoende weg van de thuisclub. Van de in de landelijke competitie spelende teams van TSF speelde al leen het derde. Het speelde tegen Ex celsior en won met 73. Voor zater dag staan In De Beurs op het pro gramma: TSF 1—Ons Vermaak, TSF II—Rapidity, TSF II—SVE II. Noad gaat naar Den Haag voor de wedstijd tegen Wibats 4.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4