H meubel-verkopers tapijt-verkopers bedden-verkopers Nieuwtje voor Shell: kantoortuin in Zuid „Subliem" „Subliem" Bazaar in Zonnehuis HOE KOMT HET= =V00R ELKAAR? chemisch reinigen komplete woninginrichting WERKENDE GEHUWDE VROUW REPARATIES Hofstee Joop Scriwanek exposeert in Gemeentemuseum Twee films in Visserijmuseum Cultuur in „De Stoof" DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 Sinterklaas op 30 november in Bijdorp De wijkvereniging Bijdorp heeft weer veel plannen voor het komende winterseizoen. Zo zal op 30 november St. Nicolaas zijn intrede doen in Bij. dorp-Kethei om daarna in 't Raadhuis te worden ontvangen. Daar zal ook het feest voor de kinderen ziijn. Per 1 januari wordt een felicitatieddenst in gesteld ten behoeve van de jarige le den. Verder zijn er plannen voor het organiseren van een bevrijdingsfeest in 1970. In het wijkorgaan wordt kri tiek geleverd op het feit, dat bij de St. Martinusschool en bij gebouw de Rank, waar veel schoolkinderen de weg moeten oversteken, geen be scherming aanwezig is. Er Zijn wel brigadiertjes beschik baar om hiérbij te helpen, doch van de zijde van de autoriteiten ontbreekt hot aan medewerking, zo luidt de klacht. Vrijdag 28 november wordt de jaarlijkse feestavond gehouden van de afdeling Schiedam van de Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het mobilisatiekruis. Medewer king wordt verleend door de toneel- groep „Groeten", diie in gebouw Mu sis Sacrum het blijspel van B. J. Duin „Poeseikater" zal opvoeren. AGENDA SCHIEDAM Nu al een paar weken lang werken ruim 50 werknemers van de Shell in een kantoortuin, een noviteit voor dit bedrijf. De kantoortuin, of land scape-office, is een vorm van huisves ting in kantoorgebouwen die overal in het land steeds meer opgang maakt. In plaats van de in vele kantoren ge bruikelijke indeling (aparte kamers voor elke afdeling) beoogt de kantoor tuin een grote open ruimte te zijn, waarin iedereen, van de hoogste chef tot de jongste bediende, een plaats vindt. Zo'n bureau-landschap stelt na tuurlijk bepaalde eisen aan de inrich ting. Die moet, om geluidshinder te voorkomen, veel uitgekiender en luxueuzer zijn, dan in een conventio neel ingericht kantoor. In het nieuwe bijkantoor van Shell Nederland Verkoopmaatschappij n.v. aan het Zuidplein in Rotterdam, dat als landscape-office is ingericht, is men zeer tevreden over inrichting en indeling. De heer Ph. H. van Dix- hoorn, hoofd van de afdeling Marke ting Services in Nederland, heeft zich de afgelopen maanden intensief bezig gehouden met de inrichting van het nieuwe kantoor. Hij is terecht trots op het resultaat. „Er werken hier zo'n 55 man", vertelt hij, „en daar zijn veel ambulants mensen on der. In samenwerking met de archi tecten hebben we daarom voor een tussenoplossing gekozen. Dat betekent hier een paar glazen wanden, die de aanleg van een kostbare airconditio ning voorkomen, een apart mini- landscape voor de groep buitendienst en een paar kamers voor vergaderin gen?' In feite zijn er in deze ruimte'daar- door twee bureau-landschappen ont staan. In het grootste zijn behalve bu reaus e.d. ook het archief en een re creatie-gedeelte ondergebracht. De in richting is opvallend door het bijna geraffineerde kleurgebruik. Houten schrijftafels (transparant meubilair genoemd), houten kasten, veel plan tenbakken en blauwe geluidsabsorbe- rende schermen die samen met de plantenbakken een scheiding tussen de diverse groepen aangeven. De vloerbedekking bestaat uit groene ta pijttegels en er is eveneens een ge luid-absorberend plafond. Erg goed is de oplossing die men heeft gevonden voor het archief. Er is een houten omheining gemaakt die enkele tientallen centimeters boven de grond „zweeft". Eveneens gedaan om dat transparante effect te vergro ten. Het archief heeft een min of meer ronde vorm, met aan de binnen kant rekken. Het recreatiepunt doet bepaald rustiek aan. Lange banken noden de vermoeide werknemer tot het nemen van de broodnodige rust. Aan een muur bij het recreatiepunt hangt een fraai wandkleed van mevr. Aya van Dixhoorn-Arts. Aangestoken door het enthousiasme van haar man voor het nieuwe kantoor maakte zij het kleed, dat erg mooi van kleur is. De ruim vijftig.mensen die hier een plaats hebben gevonden, waren tot nu toe gehuisvest in het Groothandelsge bouw. Die ruimte daar was al lang veel te klein. Bovendien is dit nieuwe kantoor veel representatiever, het is ook gemakkelijk bèreikbaar, zowel per auto als met het openbaar ver voer (metro) en ten slotte zijn er 15 vaste parkeerplaatsen bij. De architecten die samen met de heer Van Dixhoorn de inrichting heb ben uitgedacht zijn de heren Mallien uit Den Haag en Kooreman uit Delft. Een gedeelte van het landschap kantoor van de Shell aan het Rotter damse Zuidplein. Schiedam Vooruit gaf toelichting op hutiriverliooinor Het zag er allemaal wel een beetje dreigend uit na een lijstje van niet minder dan 28 vragen, die de heer P. Visser namens een groep bewoners van de P. van Anrooylaan en E. van Beinumlaan had samengesteld o.a. met betrekking tot de jongste huur verhogingen. Het is tijdens een verga dering in het Trefcentrum waar plm. 40 huurders bijeen waren, allemaal wel weer meegevallen; het bestuur van de woningbouwvereniging Schie- dam-Vooruit heeft bij monde van voorzitter C. D. Schewe een toelich ting gegeven. Hij protesteerde tegen bepaalde uit latingen door de heer Visser gedaan, die min of meer had aangekondigd het bestuur „op het matje" te zullen roepen. „We laten ons niet op 't mat je roepen, we zijn hier vrijwillig ge komen om inlichtingen te geven", zo Verklaarde de voorzitter. Penning meester A. de Kievith gaf een duide lijke uiteenzetting omtrent het ver schil in woninghuren. Er kon geen ga rantie worden gegeven, dat verdere verhogingen zullen uitblijven. De huurprijs van sommige woningen is in een half jaar van f 154 tot f 179 geste gen. Het bestuur verklaarde zich ten volle bereid, om indien gewenst, in lichtingen te verschaffen. Er is zo, J lang mogelijk getracht een huurver hoging tegen te gaan, doch die kon niet worden voorkomen. West Chr. Soc. Bel. 20.00 noor Koor Chr. Soe. Bel. 20.00 uur Retoi spreken in 't obenbaar Irene 20 uur Feest avond Ontspanningsver. „Helpt Elkander" Irene 20.00 uur Oef. B.B. Irene 20.00 uur Verg. O.B.K. 7 nov. Chr. Soc. Bel. 20 uur Contact avond Martlnlt Chr. Soc. Bel. 20 uur Le- denverg. van Tennlsver. „visa Versa" Chr. HERVORMDE GEMEENTE Grote Kerk 10.00 uur: ds. Opendeur-dienst, 17.00 uur: Schevenlngen, 19.00 uur: ds. H. J. Groenewe- gen; Bethelkerk 10.00 uur: ds. D. J. Spaling; Opsgandlngskerk 10.00 uur: ds. J. W. Zimmer man, 19.00 uur: ds. Stelnhart; Vredeskerk TafêlUUr: J' Oroenewegen Schrift en Ned. Prol. Bond, Westvest 90, 10.S0 uur ds. B. A. Koek; Kerkgemeenschap tot Verbrei ding van de Geref. Leer, L. Nieuwstraat 79, 10 en 17.00 uur ds. H. Hofman; Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds a Rtain- hart; Oud Katholieke Parochie H. Mis. Pastoor drs. A. Smit; tolische Gemeente. Stadhouderslaan, 16.00 uur, dienst; Leger des Hells, Lange Ha ven 27. samenkomsten 10 en 19.30 uur, leiding majoor en me>" *<-*- meente, geboui Geref. kerk, Warande, 9... (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene, ds. W. Vroegindewey uit Katwijk, 17.00 uur Grote Kerk, ds. H. Stolk uit Schevenlngen. GEREFORMEERDE KERK: Oosterkerk (Rotterdamsedljk 289): 10.00 uur: K. H. Schu ring, 5.00 uur: S. van Beltkum; Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103): 9.00 uur: J. C v. Veen, 10.30 uur: J. C. v. Veen, 5.00 uur K. H. Schuring; Magnalia dei Kerk (Albardastraat 69): 10.00 uur: J. N. Nammensma, 5.00 uur: J. C. v. Veen; „De Goede Haven" (Westfranke- landsedljk 1): 10.00 uur: C. van Zuylen, 5.00 ianakerk IBurg. r dienst: l CARAVAN-SERVICE NIEUWBOUW - VERBOUW - INRICHTEN VAN ALLE CARROSSERIEËN Dat weten we bijna zelf niet meer Het is een opgave om met een te klein, maar goed werkend team de vele op drachten op tijd engoed klaar te krijgen. Zo kan het niet langer! Er moeten dus meer werknemers bij! Voor een handige TIMMERMAN die juist wat meer kan, is er bij ons aitijd plaats. Ook voor jongere krachten! Houdt u van interessante en afwisselende werkzaamheden? Nu dan kunt u het beste ons team versterken. Bel op voor een afspraak of kom direkt even naar onze heer Quist. CARROSSERIEFABRIEKJ.M. QUIST&Z00N QUICAR N.V. ROTTERDAM Bornissestraat 14-18 (Spaanse Polder). Telefoon 15 55 44*. Fye- Knappertlaan 20.00 u r Feestavond Hermes D.V.S. Wijkc. Nieuwland 15.00 - Bijeenkomst Jehova's getuigen Arcade Chr. Soc. Wljkc. Nieuwland 20 uur Voor lichtingavond soc. raadsman de heer P. J. Drenth Wljkc. Nieuwland 20.00 uur Kaarta vond Wljkver. Nieuwland Arcade 20.00 uur zangrep. Excelsior Arcade 20.00 uur Bridge Schiedam '59 Irene 14.00 uur Verg. Centraal vrouwencomité Irene 20.00 uur Aqua Fauna Irene 20.00 uur Ec opleiding Meyers en de Pater Chr. Soe. Bel. 19.00 uur Catechisa.ie Chr. Ger. Kerk Chr. Soc. Bel. 20.00 uur Kla- verjasclub O.S.V. 11 nov. chr. Soc. Bel. 20.00 uur N.V.V. Damesbijeenkomst Chr. Soc. Bel. 20.00 uur Schied. Reddingsbrigade Wijkc. Nieuwland 19.30 uur Bijeenkomst Jehova's getuigen Mag. Deïkerk 20.00 uur Leden- verg. N.C.V.B. Arcade 20.00 uur Bond van Vogelliefhebbers Arcade 20.00 uur K.S.M. Or pheus Arcade 20.00 uur E.H.B.O. Arcade 19.30 St. Eloy Irene 20.00 uur Kerkkoor der Irene 20.00 uur Sehled. e 20.00 uur Verg. V.V.P. uur Jeugdtöonkunstkoor uur Toonkunstkoor Chr. Hulsvrouwengymnastiek Tentoonstellingen: Galerie Punt 4 25 okt. - 17 okt. Jan Rijnders. schilderijen Dlck Bouman, keramiek Stedelijk Museum 24 okt. - 1 dec. „70 jaar Stedelijk Museum" Weekfllm: Pas sage Theater: „De zoon van Spartacus" 14 - -- sjlmmle en r Kindermatinees: „Sjors e WEG LANGS EENDENKOOI VOOR PUBLIEK OPEN VLAARDINGEN De weg langs de eendenkooi en de Rijksweg 20 zal gedeeltelijk voor het publiek worden opengesteld. De hoofdingenieur-direc teur van Rijkswaterstaat, de eigenaar van de weg, heeft geen bezwaren geuit tegen het gebruik van de weg voor recreatief fiets- en voetgangers verkeer. Hij heeft er daarbij wel op gewezen dat de gronden langs de Boonervliet particulier eigendom zijn. De hoofdin genieur-directeur van Rijkswater staat achtte het niet gewenst om de verbodsbepalingen voor de parallel weg op te heffen. Dit omdat recreatie zoekenden meer dan eens de afraste ringen tussen de parallelweg en parti culiere gronden hebben vernield. Daarbij komt dat de parallelweg doodloopt. Het idee om de secundaire weg langs rijksweg 20 uit een oogpunt van recreatie voor het publiek open te stellen is geboren in de sectie recrea tie van de Vlaardingse Raad t Sport en Recreatie. Fico ivil twee filmvoorstellingen in wijk Holy VLAARDINGEN De FICO (film commissie van de C.J.V. Liefde en Vrede) verzorgt zaterdag een aantal voorstellingen in Triangel, alsmede een jeugdvoorstelling in Holy. De filmvoorstellingen in de nieuwe wijk trekken bijzonder veel belangstelling. Reeds driemaal werd een voorstelling verzorgd in zaal „De Pelikaan" aan de Reigerlaaji. De laatste keer geno ten 200 kinderen van de spannende avonturen op het witte doek. De ge dachten van het bestuur gaan uit naar twee middagvoorstellingen in Holy. Men hoopt deze plannen binnenkort te realiseren. In tegenstelling tot het verspreide- programma wordt er in Triangel en in de Pelikaan een andere jeugdfilm vertoond. In Triangel draait om 13.30 uur de jeugdfilm „Overval op klaar lichte dag", om 18.30 uur gevolgd door de jeugdfilm „De witte adelaar" (12-16 jaar). Voor de jeugd boven de 16 jaar is om 20.45 uur de rolprent „Guess who's coming to dinner" te zien. In „De Pelikaan" draait om 14.30 uur „Overval op klaarlichte dag". Voorverkoop voor alle voorstel lingen tussen 10 en 12 uur. MAGAZIJNEN „ELEGANT' Zwaanshals 294-296 Telefoon 24.50.24 Hillelaan 49 n SCHOENEN KLEDING EN TEXTIEL per week kunt u bij ons terecht Voor al Uw stoomgoed suède en reinigen verven Kwalitéitsbehandeling voor billijke prijzen. Snelle behandeling Rotterdarnsedijk 183, tel. 26 19 39, filiaal West-Frankelandsestr. 21. Z-J In de loop van januari is ons bedrijf geheel verbouwd en heeft Vlaardingen zijn groot ste speciaalzaak voor 250Ö m2 meubelen en woninginrichting is ook zelfs voor Rotterdamse begrippen een formaat dat er zijn mag. Naast onze kern van medewerkers hebben wij nog plaats voor jonge (23-35 jaar) maar vooral enthousiaste Jonge energieke mensen die mee willen bouwen aan ons bedrijf in een snel groeiende „Randstad" bieden wij een levenspositie. Schrijft u ons een brief met vermelding van uw persoonlijke gegevens of maak een telefonische afspraak voor sollicitatie (tel. oAcnac\ hj- Snoeck. Waterzuiveringsinstallatie Het plan om samen met de gemeen ten Rotterdam, Vlaardingen en Maas sluis een afvalwaterzuiveringsinstal latie te stichten, is thans afgerond, zo dellen B en W. van Schiedam aan de gemeenteraad mee. Binnenkort zal in verband hiermee aan de raad een voorstel worden gedaan. Mocht deze zaak verder een vlot verloop hebben, dan zal deze installatie in 1975 gereed kunnen zijn. Bij controle door de Schiedamse politie, zijn op de Rotterdarnsedijk zes bromfietsers bekeurd wegens overtreding van de maximum snel heid. Bij een snelheidscontrole op de Horvathweg werden zes autobestuur ders bekeurd. Toen de 64-jarige weduwe K. v.d. M. op het Nieuwlandplein in de rich ting Dr. Kuyperlaan liep, werd zij door een onbekende aangevallen en van haar handtas met f 100 beroofd. Nadat met een steen een gat was geslagen in de ruit van de fotozaak van de heer Arent aan de Hoogstraat, is uit de etalage de duurste camera (waarde f 2100) gestolen. VLAARDINGEN Donderdag 13 en vrijdag 14 november zijn er ver koopdagen in Het Zonnehuis. Donder dag 13 november om 14 uur zal de op richtster van het Welfarewerk van het Rode Kruis, mej. N. H. Schokking te Katwijk aan Zee, de opening verrich ten. Men kan in de recreatiezaal van Het Zonnehuis een ruime keus maken. Er is emailleerwerk in vele kleuren, van manchetknopen tot asbakken houtsnijwerk en andere vormen van houtbewerking poppen maskers fecstversieringsartikelen bor duurwerk babykleren dieren van vilt en wol enz. Voorts is er een rad vnan avontuur, een sjoelbak, schiettent, tombola en een grote verloting. Niet minder dan 5000 loten zijn beschikbaar f 1 per stuk. Het doel is ditmaal: Een vijver met fonteineh te plaatsen in de grote tuin van Het Zonnehuis. Een Gazelle bromfiets is de hoofdprijs van deze lo terij. De bazaar is toegankelijk op 13 en 14 november 's middags van 14—17 uur en 's avonds van 1921 uur. Hèt adres is: Dillenburgsingel 5. Met de bus bereikbaar tot vlak voor het huis. Anno 1969 is de positie van de vrouw in de maatschappij nog altijd bij lange na niet gelijk aan die van de man... Nog steeds ontvangen mannen voor gelijke werkzaamheden bij som mige bedrijven een hogere beloning dan de vrouw. Om allerlei onbegrijpe lijke redenen blijken de werktijden van vrouwen met schoolgaande kinde ren niet te kunnen worden ingepast in het werkschema van de bedrijven. Toch zit het bedrijfsleven om werk krachten te springen! Naar de mening van de Politieke Partij Radikalen zitten er aan het probleem van de Vrouw met school gaande kinderen, die naast haar huishoudelijke taak nog andere bezig heden wenst, twee aspecten: a. Er zijn vrouwen, die om financië le redenen enkele uren per dag willen werken. Voor hun kinderen zouden er in elke wijk één of meer overblijfcen- trales moeten worden opgezet. Uiter aard moet men voorlopig met de ruimte woekeren. Deze overblijfcen- trales zouden kunnen worden onder gebracht in (op dat moment) leeg staande schoollokalen, misschien in de club- of buurthuizen of in andere op die tijd leeg zijnde ruimten. Onder leiding van wie blijven de kinderen over? Hierbij is te denken aan de ge huwde vrouwen zelf, vitale bejaarden b. Andere vrouwen zoeken naast het huishouden meer ontspanning dan verdiensten. Voor deze vrouwen zou den lezingen en cursussen óp uiteenlo pende gebieden moeten worden geor ganiseerd. Hierbij zouden o.a. kunste naars, gehuwde en gepensioneerde leerkrachten kunnèn worden inge schakeld. Op korte termijn zouden Kaap Verde I Natuurlijk gireer je iets voor de Kaap Verdianen, als je zo'n artikel leest. Al kan het niet veel zijn, wo nend In een inflatieland, waar men maar steeds blijft verhogen i.p.v. eens aan verlagen te beginnen. Ik ge loof alles van die Silva .Er zijn nog al tijd mensen te vinden om Indianen uit te roeien, bont 'van zeehondjes e.d. te dragen, bommen te gooien, bomen te ontbladeren. Dus waarom geen be manning voor de Pide? Alleen vraag Ik me af: Maakt men het de Pide niet erg makkelijk door een vast punt van samenkomst? Ruimte vinden lijkt me niet zo moeilijk bij de vele sluitende kerken en Horeca-bedrijven. hiervoor betaalbare en wat minder geperfektioneerde wijkcentra moeten worden neergezet. De wijkcentra bie den de gescheiden vrouwen en wedu wen bovendien de mogelijkheid uit hun isolement te geraken. De kerken zouden hiertoe misschien ook hun bij behorende zaaltjes kunnen openstel len. Als de vrouwen wat willen bereiken, zullen zij zich aaneen moeten scharen om bovenstaande doeleinden te ver wezenlijken. Daar de P.P.R. nog niet in de gemeenteraad is vertegenwoor digd, kan zij haar ideeën alleen maar in de pers lanceren. Zij wenst de vrouwen succes bij haar aktiés. Bestuur Politieke Partij Radikalen Postbus 5101 Rotterdam-Zuid. Kaap Verde II Naar aanleiding van het stuk over Kaap Verde, van 24 oktober, wil ik u een suggestie aan de hand doen. De kerken klagen over te weinig bezoek. Deze kerken hebben alle bijgebouwen, die misschien ongebruikt staan, als men daarom vraagt, dan weet ik ze ker, dat én priesters én predikanten daaraan gevolg zullen geven. Mis schien wil die heer Silva van de Beu- kelsdijk daar ook aan mee werken. Er gebeurt dan misschien iets, om deze mensen een ruimere omgeving te bezorgen. Ik heb zelf nog wel ideeën, doch vanwege m'n leeftijd (79 jaar) kan ik ze niet meer ten uitvoer brengen. B. v.d. Vegt, Rotterdam. KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goéd- koper! DROGISTERIJ L. VAN BEEK, I Jsseldijk 448 Krimpen a/d IJssel. Telefoon 2270. HOOGSTRAAT 219 KOOPCENTRUM VLAARDINGEN VLAARDINGEN-MAASSLUIS In het Gemeentemuseum Maassluis zijn tot en met 5 december werken van vijf Nederlandse pottenbakkers en sieraden van Joop Scriwanek te be wonderen. Deze tentoonstelling kwam tot stand in samenwerking met de Vlaardingse kunstnijverheddshandel „De Kattenbeker". In hetzelfde museum exposeert Frits van Eeden plastieken, grafieken en collages. Van Eeden, die in Tilburg werd geboren, exposeerde onder an dere in galerie Binnenkant en Fodor, beide te Amsterdam, Aemstelle te Amstelveen, Galerie Van der Vlist te Leiden en in „De Kattenbeker" te Vlaardingen. Frits van Eeden won in 1964 de jubi leumwedstrijd van Artis met een slangengrafiek. VLAARDINGEN „De hektraw ler" en „Het echogram"; dat zijn de titels van de films die gedurende de maand november op zaterdag- en zon dagmiddag te zien zullen zijn in het Museum voor de Nederlandse Zeevis serij. Aanvang half vier. De rolprent „De hektrawler" geeft een duidelijk beeld van de ingewikkel de apparatuur, die nodig is voor de navigatie, de opsporing van vis en de visverwerking. De film toont verder onder meer, welke geweldige veran- deringen zich de laatste decennia in de visserij hebben voltrokken. In het museum staat een model van de VL 115 „Vooraan", de enige hektrawler die. de Vlaardingse vissersvloot rijk In de kleurenfilm „Het echogram" wordt getoond, hoe de vis wordt opge spoord met behulp van het echolood- Tevens worden de principes en wer king van het echolood op duidelijke wijze uiteengezet. Jacq. Wijchers, Rotterdam. Kaap Verde II! Naar aanleiding van uw artikelen over de „Kaap Verdianen" het vol gende: Ik wil in deze brief geen kri tiek geven over de juistheid en waar de van wat in deze artikelen is ge steld. Wel wil ik een dringend verzoek richten aan alle lezers, vooral in Schiedam, die daadwerkelijk hulp kunnen verlenen, door het beschik baar stellen van woonruimte voor 2 Kaap Verdianen die reeds 4 jaar bij mij in dienst zijn en die hun vrouw en kinderen gaarne willen laten overko men. Bewijs van inschrijving van de gemeente Schiedam is voorhanden. D. J. Bijker, v. Beuningenstraat 14c, Rotterdam. VLAARDINGEN In jeugdsocië- teit „De Stoof" -gevestigd in gebouw Obadja aan de Callenburgstraat 67 - zijn lino's en schilderijen te zien van de Vlaardingse kunstenaar Dirk Kats. Werken van deze 26-jarige schil der-graficus waren eerder te bewon deren in expositiezaal „De Visbank". De tentoonstelling duurt tot en met 30 november. Vrijdag 14 november is de socië teitsruimte de film „Cul de sac" van de regisseur Roman Polansski te zien. Aanvang 21.15 uur. „Cul de sac" be hoort met een viertal andere rolpren ten - „Een mes ln het water", „Re- pulsion", „Met jouw tanden in mijn nek" en „Rosemary's Baby" tot het belangrijkste werk van Polanski. Met deze vijf films leverde de 36-jarige re- giseur van Poolse afkomst een be langrijke bijdrage tot de hedendaagse filmkunst. Auto te water: vier inzittenden bleven ongedeerd MAASDIJK Zaterdagmiddag ver loor de 18-jarige bestuurder van een personenauto in de bocht van de Oranjesluisweg de macht over het stuur toen hij met grote snelheid over de brug reed. Nadat de auto eerst sterk naar links was gezwenkt, zwaai de de wagen naar de andere kant om daarna via de afscheidiingshaag in de vaart te duiken. De heer B. Kester die in de onmiddellijke nabijheid aan het werk was, zag het ongeluk gebeuren en sprong gekleed te water. Met moeite wist hij een portier van de on dersteboven liggende aüto te openen en de vier inzittenden te helpen de auto te verlaten. Dezen, de 18-jarige bestuurder A. de W., de 20-jarige H. J. E. en de twee meisjes de 17-jarige M. B. en de 18-jarige A. C. O. uit Delft hadden slechts een nat pak en werden bij omwonenden van droge kleren voorzien. De auto is door een kraan wagen op het droge gesleept.

De Havenloods | 1969 | | pagina 15