Succes kan ontwikkeling erg nadelig beïnvloeden College wil op Noordeinde geen eenrichtingsverkeer Menno Meïjer, werkzaam in metaal: voor u GEVONDEN VOORWERPEN 1. k« J 98 Onze pruiken kunnen veel voor u doen haarboutique mon rêve Orgelconcert DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 S'dam 21 rond doorsnede 135 cm rechthoekig 135x165 cm 2-vaks „Als edelsmid moet je de inten tie hebben metaal uit zijn gewone doen te halen, en zo iets te maken wat tot een bijzondere belevenis wordt". Aan het woord is de edel smid Menno Meijer, die sanjen met de kunstschilderesse Rie Bouters van 7 tot 21 november in de Jeru- zalem-kapel exposeert. „Een sieraad moet zijn: een goede vorm in metaal wat met kleding goed aandoet. En of dit nu kunst is maken wij zelf niet uit, de tijd zal dit onmis kenbaar leren. Men kan hooguit zeg gen: ik heb de intentie gehad een bij zonder stuk te maken". Menno Meij er, wiens uiterlijke verschijning in zijn strakl^e kantoor nogal uit de toon valt, getuigt van een enorm realiteits gevoel. „Als je sukses wilt hebben moet je zorgen dat je voorop gaat in het conti nu ontwikkelen van nieuwe ideeën om geestelijke diefstal te vermijden. Dit gaat gepaard met een enorme strijd zodat er meer in de prullebak blijft dan erbuiten. Maar als je een nieuwe richting inslaat, verlaat dan het be staande helemaal en ga bij voorkeur uit van andere technieken en materia len." Ook over de industrie-sieraden heeft Menno Meijer een uitgesproken mening. „Dit is een zeer delicate zaak. Een industrieel sieraad is mo gelijk als de ontwerper zelf bepaalt wat interessant is. Helaas houdt men over het algemeen rekening met een ontwikkeling waarvan verwacht wordt; dat deze een commerciëel suk- jses Zal opleveren. Met deze prodecure ben ik het niet eens. Daar komt nog bij dat het machinaal vervaardigen :yan sieraden in groten getale, het ex clusieve en persoonlijke element bui tensluit. Als men dagelijks de Liebestraum van Liszt over de radio hoort, wordt ,wat eens een bizondere aangelegen heid was, gedegradeerd tot een dood overblijfsel. De grenzen zijn moeilijk te bepalen maar er berust een grote (Verantwoordelijkheid bij de ontwer per" Niet vastlopen Ook bij de edelsmeden zijn er be perkingen: „Je moet er voor zorgen niet gauw vast te lopen in een manier tje waarmee je sukses hebt. Sukses betekent dat je op een bepaald tijdstip gewaardeerd wordt maar het is niet denkbeeldig dat dit de ontwikkeling nadelig beïnvloed". Menno Meijer bewijst in zijn werk stukken dat zijn gedachten levend zijn. Hij maakt een duidelijke schei ding tussen mode en ontwikkeling. „Het is belangrijk dat gedachten met de tijd mee evolueren. De ontwikke ling van een bepaalde geestesstro ming heeft niets te maken met mode, dit laatste verwerp ik zelfs als een pelediging van het metaal". Behalve sieraden, die door hun een voud en geometrie getuigen van een Eigentijdse visie met als voornaamste dement de functionaliteit, eksposeert Menno Meijer emaille plastieken. De émailleerkunst die van oudsher een sterke bipding met het kleinood heeft, lïrijgt door de toepassing van Meijer een nieuwe inhoud. Grote vlakken tpet gestileerde voorstellingen zoals b.v. de paardenrace die opvalt door een zeer overwogen en geraffineerd kleurgevoel én, net als zijn sieraden dezelfde bijna geometrische opbouw bezit. ^Opvallend in het hele ouvre van Menno Meijer is de toepasbaarheid. De emaille plastieken in kerkelijke- en interieurkunst en zijn sieraden door draagbaarheid. Dit is volgens rt Menno Meijer. Menno Meijer werd in 1933 te Rotterdam geboren uit een ge slacht van edelsmeden. Hij stu deerde aan de school van zilver en goudsmeden te Schoonhoven waar hij in 1955 het diploma be haalde. Zijn studie vervolgde hij in Duitsland aan Der kunst und Werkschule, een driejarige ho geschool op metaalgebied. In 1955 kwam hij terug naar Gouda om als „krullenjongen" te be ginnen in de zaak van zijn va der.- Hierna nam zijn carrière een vlucht. In 1963 kwam de uitnodi ging mee te doen aan de ten toonstelling Guter Form in Miinchen. Daar won hij prompt de gouden Medaille. In 1967 en 1969 haalde hij de hoogste ere palm weg op de belangrijkste tentoonstelling van kunstnijver heid in Nederland: De expositie van de Nederlandse Stichting voor het beogen van een goede Rie Bouters is te Gorinchem geboren. Na het volgens van de H.B.S. bracht zij enige jaren op kantoor door want in de kunst was in die tijd geen droog brood te verdienen. Van 1940 tot 1945 volgde zij de academie voor beeldende kunsten in Den Haag. Hier had zij ondermeer les van Faul Citroen, Andrea en Bus. Tijdens het lidmaatschap van het Goudse kunstcentrum Burg vliet won zij de aanmoedigings prijs van de gemeente Gouda. In 1964 volgde een solo-expositie in het Catharina Gasthuis en in datzelfde jaar was zij een van de 60 Zuid-Hollandse kunste naars die werden uitgenodigd voor een overzicht-expositie in het Haags Gemeente Museum. nu beduidend goedkoper Wat tafelkleden betreft gaat er toch niets boven een origineel smyrna kleedde meest sfeervolle, nu betaalbare luxe op Uw tafel met meer dan 3 tientjes voordeel. Wollen smyrna tafelkleden, in prachtige dessins en warme kleurstellingen. Deze kleden, in rond model doorsnede 135 cm) of recht hoekig 1135 x 165 cm) nu als B keus, door elkaar per stuk voor nog géén zes tientjes. smyrna Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze tafelkleden van prachtige wol len smyrna, in diverse warme dessins en kleurstellingen, doorsnede 135 cm of 135x 165 cm, door elkaar voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open m Ook maandagmorgen open Ctén tel. of schrift best Te bevragen aan het hoof dbureau van poM- tle te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, be halve op zaterdag en zondag: legirmtatiebe- wijs, grammofoonplaat, kist met plastic let ters legit.matiebewijs, zeemleren la- ketting met' hanger, kabelstot, plastic afsluiJxJJoiop, ge reedschap, reservewiel, ringslot. kindertas met Inh., puktoel mét inh., portemonnee met lnh., ring met 4 sleutels, ring met 3 VW sleu tels. ring mét' 3 sleutels, autosleutels, etui met' 3 sleutels, ring met 2 sleutels, rok, plas tic regenjas, jongensfiets. Te bevragen bij de vinders: sjaal, mevr. Schonk, Dr. Zamenhofstraat 29, herenhand schoen, Siglerman, Juliamalaan 94a, kin,derca pe Verhoekxs. H. Bósmansplein 18, pullover, zuidgeest, Willem 'Pijperstraat 82, terlenka jaste Sonneveld, Oude Maasstr. Slb, regen- tas Van Knotsenburg, J. C. v. Markenstraat 50 'l paar motorhandschoenen, J. Westerveld, joh. de Wltitsingel 277. damesbril, oosterwaai. Pr Mauritsstraat 14b, etui met 2 sleutels. Loch, Burg. Knappert laan 245. 2 sleutels, van Knotsen bung, J. C. van Markenstraat 50 ring met 3 sleutels, Vollebrengt. Da Costastraat 5b etu: met 2 sleutels. Bol, Mackaystraat 60, etui met .i sleutels. Kalden, Dèlfiamdseweg 126. 7 st. sleutels,' Prov. kerkelijk Bureau. Tuinlaan 18 (tijdens kantooruren), herenpor temonnee met inh., A. v. Dam, Franselaan 96b R'dam, aktentas met inh., Rynbende, Noordvest 37 (Scholtes), knipportemonnee met inh., Hendriks, Warande 217b, linnen tas je met inh., D. de Ridder, Seringenhof 4. ska lederen portemonnee met lnh.. Stoppelen burg. Nieuwe Damlaan 700. tas met pakken koeken, v.d. Plulijm, St. Lid ui nostra at 33, Kinderfiets, v. Duppen, de Me-erterstraat 28. speelgoedbaas, Post., v. Ostadelaan 36b, kin derfietsje, mevr Rieken. Groene laan 69. 2- wielig kinderfietsje, Hr. Vonk, „De lAMaen- hof", I^ange Achterweg, autoped, Hek. Rot- terdamsedijk 242, autostep, Janssen. H. Bos mansplein U, voetbal, v.d. Brink, Pazantlaan 28, hanger Heinsbroek, v. Di'Jckstr. 18b. bal, v.d. Brink, Fazantlaan 28. hanger. H bfoek. V. Dijkcstr. 18b, armband. A. Gerven, Obrechtstr. 21. bankbiljet, heusden, P. Gun Uzelf en anderen toch wat luxeen leg voortaan op de bedden eens een gezellig geborduurd laken en sloop, die U nu gaat kopen voor prijzen die uniek zijn Een grote partij lakens en slo pen, in gladde en geborduurde uitvoering, van prima gladge- weven graslinnen en in royale maten. Het borduursel in mooie des sins, linnengoed uit de duurde re series, nu voor heel aantrek kelijke prijzen. neusaen, r. j. Troelstralaan 63. da'meshorlo- Doornbos, Zwartewaalsestraiat 28a, dameshor loge. Ruygrok, Mesdaglaan 16, Jetting, v. Leeuwen, Rotterdamsedijk 17'/«a, dameshor loge H. v.d.Linden. DeLflandseweg 5. munt biljet v. Loo Pr. Fr. Heiïdrikstr. 42, klnder- polshórloge, v.d. Velden, Deensestraat61c, armbandje met plaatje. Meijer OranJestraot 31, armbandje met bedeitjes, Beljaard. Ho- genbamweg 43c, herenhorloge, houderslaan 71. kistje met Wurpel, M. C. M. de Groctstr. 3o. tasje lnh. pannen en passer, v. Jolen. v. Oldenbarne- vé>T'traat 185, gordijn en tafelkleed Ver hoekxs. van Maanenstraat 16. boek Ho.lan- der Aleidastraat 140b, grijze vogel. T. v. Mil. Schiedamseweg 181. fazanthaan. Daalmeiijer, Emmastraaf 26, bluwe dofer, 't Hooft, Ho- genbnweg 73a. bruin-witte hond, W. Bakker, i, reu, bastaard keeshond, Dierentehuis, Sint Anna zusterstraat: kat ca. 3 jaar, rode kater, ^bastaard hem de danken aan de gezonde zeef die al het werk passeert. „Het publiek neemt geen genoegen met truckjes, er steekt iets achter of het is gewoon Ten nadele van een opvarende van het Griekse s.s. „Ionnis" liggende bij werf Wilton-Fijenoord, is uit een hut een portefeuille met 50 Engelse ppn- den gestolen. glad sloop 4 6 i9 laken i één-persoons 150 x230 cm H laken p twee-persoons 180 x 240 cm geborduurd sloop laken B. en W. van Schiedam geven het raadslid P. J. Beekman (KVP) toe, dat de Schiedamseweg kronkelig is, doch het college voelt er niets voor te voldoen aan het voorstel van de heer Beekman die onlangs een aan tal vragen stelde —om eenrichtingverkeer in te voeren. Het gaat hierbij voornamelijk om de S-bocht bij het pand nummer 19. Naar aanleiding van de gestelde vragen, delen B. en W. o.m. het volgende mee: Zoals in ons antwoord van 30 september 1969 is vermeld, hadden wij reeds onder kend, dat voor de dorpskern Kethel bepaalde verkeersmaatregelen nood zakelijk waren. Ter informatie van vragensteller zijn alle maatregelen, i voorbereiding waren, genoemd. welke op dat moment in verre staat noemd. In dit complex van verkeersmaatre gelen zijn o.a. opgenomen een stop verbod voor de westzijde van de Schiedantseweg vanaf pand 4 tot aan de Lindeijerstraat en een parkeerver bod voor de oostzijde van de Schie damseweg vanaf pand 29 tot en met pand 19, welke maatregelen genomen zijn uitstluitend in het belang van de verkeersveiligheid en niet ter ontlas- ting van het verkeer op de Schiedam seweg. De stopverboden hebben geen betrekking op de Schiedamseweg doch op andiere delen van de dorps item Kethel. Voor het instellen van deze- stopverboden hebben uiteraard andere overwegingen gegolden dan dé Omstandigheid, dat in de Schiedamse weg een onoverzichtelijke bocht ligt. Bij het afwegen van verkeersmaat- regelen voor straten dient niet uitslui tend rekening te worden gehouden met de breedte van de wegen, doch veeleer met de functie van de wegen. In dit opzicht verschilt de functie van het parcours „Harreweg-Noordeinde- Schiedamseweg" wezenlijk van het parcours „Harreweg-Laan van Spa- land-Lindeijerstraat-Schiiedamseweg" Het eerste parcours heeft de func tie van „doorgaande" (interlokale) verkeersweg", het tweede die van „woonstraat". Aan het gevaar in de S-bocht van de Schiedamseweg is ;in belangrijke mate tegemoet gekomen door het sub 1 genoemde stopverbod en parkeerverbod voor resp. de west zijde en de oostzijde van de Schie damseweg. Met name is daarmede meer zicht en doorlaatruimte voor het rijdend verkeerverkregen. Gelet op het bovenstaande en mede in verband met de omstandigheid, dat voor het Noordeinde reeds een parkeerverbod voor beide zijden geldt, achten wij het verantwoord het tweerichtingverkeer pp het Noordeinde te bestendigen. Bij éénrichtingverkeer zal de extra belasting van het verkeer op het .Noordeinde in de richting van de Laan van Spaland in het bijzonder op het kruispunt Noordeinde-Laan van Spaland-Harreweg moeilijkheden ge ven, aangezien dit linksafslaand ver keer op deze kruising rekening moet houden met het rechtsafslaande ver keer uit de Harreweg. Naar ons oor deel is het bevorderen van een derge lijke conflictsituatie niet gerechtvaar digd. Bij het treffen van verkeersmaatre gelen dient niet alleen rekening te worden gehouden met dé belangen van de weggebruikers. Tevens dient daarbij te worden overwogen of de be langen van de bewoners van de be treffende straat en van de in die straat gevestigde bedrijven door de voorgenomen maatregelen niet of niet al te zeer worden geschaad. Voorts, dat daardoor geen afbreuk wordt gedaan aan de verkeersveiligheid in andere straten. Het bevorde ren van de verkeersveiligheid of wel het verbeteren van een gegeven ver keerssituatie, houdt in de eerste plaats in een wijziging in het wegpro- Op bovenstaande foto ziet u hoe anders en verzorgder elke wille keurige vrouw er met een pruikje uit kan zien. Mon Rêve, Rotterdams eerste haar boutique heeft dan ook een kol- lektie niet slechts voor enkele ty pen, maar voor iedere vrouw. Van gegarandeerd 100 procent echt mensenhaar. Voor prijzen die u niet voor mogelijk houdt: Stapt u gerust eens vrijblijvend binnen. Haarstukjes schouderlengte f 85.00 Tot over de schouders f 150.00 Pruiken f 80.00-f 350.00 Deskundige bemiddeling en advies omtrent terugbetaling door uw zie kenfonds. w golven doen wij ook voor u. - 's Maandags gesloten. Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. „w zo dit i.v.m. de bebouwing of het kostenvraagstuk niet of nog niet mogelijk is, pas in de tweede plaats het invoeren van verbodsbepalingen. De moeilijkheid van deze laatste op gave ligt in het vinden van een com promis, dat enerzijds voorziet in een optimale verhoging van de verkeers veiligheid doch anderzijds rekening houdt met alle belangen ,die daarbij een rol spelen. Door bedoeld éénrichtingverkeer zal het doorgaande verkeer ook het zware verkeer gedwongen worden van de Lindeijerstraat rechtsaf de Schiedamseweg op te rijden. Deze manoeuvre, die nu reeds het gevaar in zich draagt, dat het verkeer bij het nemen van de bocht naar rechts zich op de rijbaan voor het tegemoetko mend verkeer van de Schiedamseweg begeeft zal dan in nog grotere mate voorkomen, ten gevolge waarvan het gevaar van botsingen wordt vergroot. Dat men bij éénrichtingverkeer in de S-bocht alleen behoeft te letten op rij dend verkeer van rechts, gaat alleen op, indien in het éénrichtingverkeer ook de fietsen en bromfietsen worden betrokken. Deze maatregel achten wij te ver gaan, aangezien de belangen van deze categorie weggebruikers daardoor ernstig worden geschaad, terwijl het verkeersbelang dit niet strikt noodzakelijk maakt. Afgezien van de vraag of de Rot terdamse Elektrische Tram met de verplaatsing van de bushalte zou kun nen instemmen, zijn wij van oordeel, dat een bushalte (tevens eindhalte) bij voorkeur niet voor een school dient te worden gesitueerd. Het is vanzelfsprekend, dat het doorgaande verkeer bij voorkeur een rechtdoor- gaande weg kiest. Dit blijkt ook uit het systeem van bewegwijzering; als geen wegwijzer is geplaatst, gaat het verkeer rechtdoor. In feite is hier ove rigens niet sprake van rechts- of links- aanhoudend, doch van rechtsafsiaand of doorgaand. Oplettendheid Zoals wij reeds stelden, vereist elke bijzondere wegsiituatie extra oplettend heid van de weggebruikers. Daarne vens heeft elke bestuurder de wettelij ke verplichting zijn snelheid zodanig te regelen, dat geen gevaar of hinder voor andere weggebruikers of schade kan ontstaan, terwijl hij in staat moet zijn zijn voertuig tot stilstand te bren gen binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is. De weggebruiker, die zich niet aan deze voorschriften houdt, maakt zich schuldig aan een strafbaar feit, waarvoor hij ter ver antwoording kan worden geroepen. Herhaling van menselijke fouten kan nimmer van overheidswege worden voorkomen. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze moderne en luxe lakens en slo pen, voor prijzen, waardoor U Uw linnenkast eens flink kunt bijvullen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best Man onder invloed van drank doodgebloed Toen een bewoonster van de Paral lelweg te Schiedam aan haar 48-jarige alleenwonende buurman H. van der S., zoals zij wel vaker deed, een broodmaaltijd bracht, ontdekte zij, dat de man in een plas bloed op bed lag. Verder trof zij in de woning en keuken op verschillende plaatsen bloedsporen aan. De politie die werd gewaarschuwd moest vaststellen, dat Van der S. was overleden. Ook in de kamer op een bank werd een bloed plas gevonden. Er waren echter geen sporen van enig geweld. Wel werd een bierfles aangetroffen waarvan de hals was afgeslagen. De conclusie van het politie-onderzoek is, dat de man, die zich vaak aan het gebruik van sterke drank te buiten ging, reeds onder in vloed van drank verkerend, de hals van een fles .heeft geslagen, en zich daarmee zodanig heeft verwond, dr hij is doodgebloed. In de gereformeerde kerk (vrijge maakt) aan de Westvest te Schiedam geeft zaterdagavond 8 november de organiste Tinie van der Meiden een concert. Op het programma staan werken van Bach, Anton van Noordt en Cor Kee. Aanvang 20.00 uur. Klaprooscollecte In Schiedam wordt zaterdag 8 no vember vanwege het Ned. Oorlogs graven Comité de klaprooscollecte ge houden. Zij die hiervoor willen collec teren kunnen een bus afhalen zater dag' om negen uur in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. nu... beduidend goedkoper li vaders oude tas niet meer zo mooi of wordt hij te klein, geef hem dan op 5 december (al over 4 weken) een prachtige nieuwe tas. Royale 2-vaks clippertas van prachtig zwaar lederprint mate riaal met extra stevig handvat. Een werkelijk ideale tas (ook voor Uw schoolgaande kinde ren) nu voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze royale 2-vaks elippertassen met stevige knipsluiting, in 2 en bruin leder- i print Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géin tel. of schrift best

De Havenloods | 1969 | | pagina 21