Hermes zondag D.Y.S. ontvangt koploper P.E.C. Sportgrabbelton TSF klopte TOV en yOAD icon van TOG .Excelsior" moest de wisselprijs afstaan Schiedam won van koploper Sport Juliana verloor in Alkmaar S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 Ontzettend was het debacle van de jongens van SVV zondag tegen MVV. Het zal je maar gebeuren een voorsprong van 20 te moeten prijsgeven en dan nog verliezen met 7—3. Rinus Gosens zal op een andere taktiek moeten overstappen wil hij niet met zijn ploeg net zo snel uit de ere-divisie verdwijnen als hij er in- gekozen is. Het zal niet meevallen voor de volijverige trainer van de rood groenen. want waar niet is verliest de keizer zijn recht. Gosens zal het moeten doen met het aanwezige materiaal. Zondag gaat het team naar Go Ahead en er zal een wonder moeten gebeuren wil het daar ook niet verliezen. Maarde wonderen zijn de wereld nog niet uit. Hermes DVS haalde na een bik kelhard voetbalgevecht met AGOVV de volle winst binnen. Fraai voetbal was het niet, maar de beide winstpun ten tellen toch heus. Zondag kan het voor de penningmeester van Hermes een goede dag worden. Immers de club draait buiten verwachting uitste kend mee en ontvangt dan koploper PEC en als die wedstrijd nu eens ge wonnen zou worden, dan openen zich toch wei perspectieven voor Hermes DVS. SW-B gaat naar PSV en het B- team vah Hermes DVS ontvangt Eindhoven. De amateurs DHS deed het zondag goed. Het klopte SVW en blijft daardoor een kanshebber voor de eerste plaats. In verband met de jubileumviering, za- t' rdag a.s., heeft de competitièieidc r DHS een vrijie dag gegeven. De twee de Schiedamse vierde klassers die zondag j.l. in het veld kwamen deden het niet zo best. Excelsior verloor met 50 van RKWIK en SVDPW moest met dezelfde cijfers de eer laten aan Vios. Schiedam was vrij, maar krijgt zon dag a.s. een zeer moeilijke uitwed strijd te spelen als het naar Hollan- diaan gaat. De Vlaardingers zullen al les in het werk stellen om de tweede plaats van Schiedam over te nemen. Schiedam heeft alle tijd gehad zich op dit duel voor te bereiden en misschien dat dit de doorslag zou kunnen geven voor een Schiedamse overwinning. Excelsior 20 is afgezakt naar de voorlaatste plaats en ontvangt nu Wit Blauw, dat ook al niet zo rooskleurig op de ranglijst staat en misschien is dat de kans om eens twee winstpun ten te grijpen. Ook SVDPW staat op de voorlaatste plaats. Zo te zien krij gen zij in Westerkwartier een moeilij ker tegenstander1 dan Excelsior 20 *n daarom geloven we niet in winstkan sen voor SVDPW In de afdeling blijft Martinit koplo per. Zondag werd in Dindua een lasti ge klip genomen en het gaat nu naar Dilettant. Indien de wedstrijd niet als een zacht eitje zal worden beschouwd en dat geloven we niet, dan moet ook hier weer een overwinning in kunnen /itten. WF gaat naar NRC een p'o g die meedoet in de kop van de ranglijst en daarom zal WF heel blij moeten zijn met een gelijkspel. Ursus heeft tegen GLZ wel een lelijke steek laten vallen. Het speelde totaal ongeinsp- reerd en daarom moest het genoegen nemen met een gelijkspel. Zondag de derby Ursus-DRZ en willen de Ursia- nen niet verder achter raken op Relle- voetsluis, dan moet deze wedstrijd ge wonnen worden. In de eerste klasse C is Demos vrij en gaat SFC een zekere nederlaag te gemoet bij DBGC. In de tweede klas se gaat Schiedamse Boys uit naar Smeetsland en het is aan de stand op de ranglijst verplicht deze wedstrijd te winnen. FCN tenslotte gaat naar OHVV. nu... beduidend goedkoper Wie een nieuw tapijt wil aan schaffen en overal naar de prijs geinformeerd heeft, hoeven wij niets meer te vertellen over onze lage prijzen. Op onze tapijtafdeling houden wij voor U een voordelige aan bieding eerste keus kamerbreed nylon tapijt. Slijtvast gezinstapijt zonder ontsierende naden (die altijd het snelst kaal worden), 360 cm breed in uitlopend groen en 380 cm breed in 5 mooie kleu- nylon tapijt Neemt U interieurkleuren Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de eerste etage deze 2 partijen kamerbreed ny lon tapijt, strikt eerste keus, het 360 cm brede tapijt in uit lopend groen en keus uit 5 fraaie* kleuren in de 380 cm breedte. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Zaterdagvoetbal Wellicht heeft de overwinning van HBSS op Barendrecht trainer Bierhui zen en .zijn mannen een mentale op kikker gegeven. Mogelijk kan de overwinning zaterdag, als Arnemui- den op bezoek komt, geprolongeerd worden. We rekenen er tenminste op. PPSC blijft in de kopgroep. Het deelt nu de eerste plaats met Jodan Boys en gaat nu naar Grote Lindt. Natuur lijk gaan ook nu de supporters weer mee om hun ploeg aan te moedigen. Grote Lindt heeft maar drie punten achterstand op PPSC dus kan daar een vinnig en spannend duel verwacht worden. In de afdeling ontvangt GTB Rockanje met de kans wat afstand te nemen van de rode lantaarn en ont vangt GSS Vulcyon n goede kans op winst. s- i 5 ïx Dit exclusief massief-eiken v Eetkamer- ameublement (onverwoestbaar) best. ïg uit4 stoeten, bekleding sr keuze, solide tafel. Jg brengen wij v.a 66(1,—^ ll g HOOGSTRAAT 85-87 R'DAM Sm mmtmammi/m Korfbal Zaterdag j.l. kwam koploper Oran- je-Nassau op bezoek bij Schiedam. De eerste ontmoeting werd door Schie dam met 93 verloren en het was dan ook belust op revanche. De wedstrijd begon in een hoog tempo en Schiedam had daarbij de steun van de wind. De thuisclub kreeg een goede kans de score te openen, maar het miste de toegekende strafworp. Kort hierna nam Oranje-Nassau de leiding, maar Schiedam had het antwoord gelijk klaar, want door Paula Josen werd het 1—1. Freek Veer, in de tweede aanval bezorgde zijn club een voor sprong, maar nu was het Oranje-Nas sau dat terug kon komen en zelfs een voorsprong nam. Na de rust kreeg Schiedam de wind tegen, maar had daar toch niet veel hinder van. Chris Niehot strafte in sa menwerking met Piet Nab een verde- digingsfout af en weer stonden de par tijen op gelijke voet. Schiedam rook de winst en het ging iets feller spelen en met succes, want Paula Josen en Arie Jansen zorgden voor een voor sprong van 53. Nog een keer konden de bezoekers terug komen uit een strafworp, maar daar bleef het dan bij. Het werd een verdiende zege voor Schiedam. Verdere resultaten van Schiedam: Schiedam. IIVelox II 31, Schiedam 3—Spartaan 2 5—0, Schiedam 4— Vlaardingen 3 3—5, Schiedam C—De Bermen C 00, Ten Donck MSchie dam M 10. TAFELTENNIS De Schiedamse tafeltennisteams. uilkomend in de landelijke competitie blijven het goed doen en het moet al heel gek lopen willen zij niet in de promotieeompetitie terecht komen. Noad won met 73 van TOG. TSF I won met 10—0 van TOV. TSF II kwam tot een gelijkspel tegen UBTV en TSF III boekte een overwinning op Scylla. Noad won in de Beurs met 7 3 van TOG en als Bayings en Fage- eaas bij enkele partijen niet zo ongeïnteresseerd hadden gespeeld, dan was de overwinning nog duidelij ker geweest. Het is typerend dat dit tweetal als de tegenstand niet groot is en de wed strijd min of meer gewonnen staat alle inspiratie verliezen en daardoor een partij verspelen die met een an dere instelling wellicht gewonnen had kunnen worden. De eerste drie partij en werden gemakkelijk in twee ga mes gewonnen, evenals het dubbel en de vierde partij. Fageraas en Bayings verloren daarna elk hun partij, maar geiukkig bleek aanvoerder De Lange uit. het goede hout gesneden en hij stelde in de partij tegen Akleerie de winst veilig 62. Toen kon Noad niets meer gebeuren en de einduitslag werd nog 73. Het. hoofdklasseteam van TSF heeft ook haar 5e wedstrijd gewonnen. In Noordwijk gaven de Schiedammers TOV geen schijn van kans om ook maar tot een dragelijk resultaat te komen. Na het uitstekende spel in de uitwedstrijd tegen Never Despair in Den Bosch viel ook nu weer een op gaande lijn in het spelpeil te constate ren. Met 10 punten uit 5 wedstrijden aan de kop kan TSF er nu al vrijwel zeker van zijn in het tweede competi- tiedeel geplaatst worden in de pro- motiegroep. Cas van Koetsveld, Hen- ny Stolk en Gerry Vaessen wonnen al hun partijen al hadden beide eerstge noemde spelers daar ieder een keer drie games voor nodig. In de overgangsklasse stelde TSF 2 wat teleur door in de uitwedstrijd te gen UBTV in Hilversum niet verder ie komen dan een 55 gelijkspel. Hans van de Broek won weer zijn drie enkelspelen en heeft dit seizoen nog geen enkele nederlaag geleden. Van het bat van Nol Braak kwam één winstpunt en Bram Koogje die voor Henk Eikmans inviel scoorde even eens eenmaal. Bijzonder fraai was het resultaat van TSF 3 in de ontmoe ting met Scylla 4. dn Leiden boekte Water pol o wedstrij cl S po rif o n dse nbad het trio Dick Boer, Peter van de Broek en Hans Dries een keurige 37 overwinning. Vooral aaijvoerder Dick Boer was met drie zeges bijzonder goed bp dreef, terwijl hij van v. d. Broek en Dries met resp. twee en eéri overwinning goede steun kreeg. Zowel TSF 2 als TSF 3 hebben beide gunstige mogelijkheden om zich in de bovenste helft van de ranglijst te handhaven wat weer plaatsing in de prómotiegroepen met zich meebrengt. A.s. zaterdag spelen de landelijke teams van TSF alle weer thuis. TSF 1 ontvangt Wibats 3 uit Den Haag en zal dan opnieuw de volle winst binnenhalen. Hetzelfde zal TSF 2 te gen Wibats 6 doen, maar van TSF 3 tegen de Treffers 3 durven we de zege niet met volle zekerheid te voorspel len nakar winstkansen zijn zeker aan wezig. Van een fabrikant van de mooiste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo prettig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setje toch keurig lange kousen dragen. De kousen zijn van Mousse Nylon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen »e gulden. naadloze panty kousen Als een der evenementen ter gele genheid van het 35-jarig bestaan van het Schiedamse Sportfondsenbad wordt zaterdag 8 november een wa- terpólowedstrijd gespeeld tussen S.Z.C. 1 en directieleden van Sport- fondsenbaden. Het directiezevental is als volgt samengesteld: F. van Dorp, Amersfoort; W. van Springelen, Delft, beiden oud-spelers in het Nederlands zevental. Voorts D. Immermans, Kat wijk; B. Timmermans, Wassenaar; L. Vermeer, Dordrecht; T. van Riet, Oud-Beijerland en P. Blom, Breda. Scheidsrechter is W. Goosen. De wed strijd begint om half acht. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Nylon Panty kousen, in de mo dekleuren viva en caresse, maten ZVzilm 11, per stuk Elke vrijdagavond I olleybal Juliana heeft het tegen Octopus in Alkmaar niet kunnen bolwerken. Door het vroege aanvangstijdstip moest Ju liana, na een lange treinreis en een race tegen het horloge, per taxi en ge heel onvoorbereid, onmiddellijk met de wedstrijd beginnen. In een onver warmde veilinghal met een ruwe be tonnen vloer waarbij het publiek te gen de speeiveldlijnen stond, verloor Juliana de eerste set met 1510. Het goed ingespeelde Octopus heeft ook in de tweede set getoond beter tegen de omstandigheden te zijn opgewassen dan Juliana. Keer op keer tastte de Schiedamse verdediging mis op de snel uitgevoerde Alkmaarse aanval len. De aanval van Juliana, de laatste wedstrijden goed op dreef, maakte er ditmaal niets van. Verdiend ging dan ook deze setzege naar Octopus 15—4. In de derde set leek Juliana eindelijk de moeilijkheden te boven. De aanval draaide weer en het liep zelfs uit naar een voorsprong, 09. Met de steun van een voorsprong van 20 kwam de thuisclub echter terug tot 69. De op leving bij Juliana bleek slechts van korte duur want via 810, won de thuisclub ook deze set met 1512. Het is weer gebleken dat Juliana spelend onder moeilijke omstandighe den nog te weinig ervaring heeft. Ge zien de vele blessures, schavingen en verwondingen, blijkt, dat het spelen in niet voor sport geschikte hallen de volleybalsport niet ten goede komt. Het eerste damesteam zorgde voor een goede overwinning van 30 op Shell. Met voor dit team kenmerken de vechtlust, werd de oudere ploeg van Shell via 15—6, 16—4 en 15—10, duidelijke nederlaag ge- Het clubblad van Excelsior 20 heeft een nieuw jasje gekregen. Het is niet zomaar een jasje, maar een maatjasje van de kleermaker. Het blad is keurig verzorgd en men heeft een schrijfmachine gebruikt met een duidelijke letter. Kortom het is een vooruitgang dit blad. De heer J. C. Kieinekoort, de voorzitter van Excel sior doet in zijn inleidend stukje een beroep op de leden. Er zal namelijk weer gebouwd moeten worden. De te keningen zijn gereed en het wachten is op de goedkeuring. Als die er is dan kunnen de leden er weer tegenaan. We blijven nog even bij Excelsior, dat het volgend jaar vijftig jaar zal bestaan. Zo'n vijftig jaar geieden werd de ene na de andere club opge richt. De jubileumcommissie heeft het programma reeds klaar en het ziet er als volgt uit: zondag 3 mei veteranentoernooi-voetbal; donderdag 7 mei juniorentoernooi lagere A.B.C. elftallen; zondag 17 mei juniorentoer nooi A 1-B 1-C 1 en D 1, 1 t-m 5 juni seniiorentoernooi (avondwedstrijden) zaterdag 6 juni speldag voor adspi- ranten (pupillen); vrijdag 12 juni oudejaarsviering (reünie voor leden en oud-leden)zaterdag 13 juni recep tie 14—16 u. voor genodigden, 16—17 voor leden. Zondag 14 juni 9.3 u. H. Mis Mgr. Nolenslaan; cricket?; seniorent oernooi avondwedstrijden) H. Mis Mgr. Nolenslaan, cricket? vrijdag 19 juni jubileumfeestavond voor de senioren: zaterdag. 20 juni ve- teranen-crickettoernooi (Diederik-be-, ker), Excelsior-Hermes DVS-Spartaen VOC. Augustus cricketwedstrijd Ex celsiorEngels team. Natuurlijk kunnen hier nog kleine wijzigingen no dig zijn, doch de commissie zijn reeds bezig alles vroektijdig in orde te hebben. Vanzelfsprekend zal er een jubileumclubblad uitgegeven worden. In de Jeugd goal-getter, de week brief v<fn de voetbalvereniging Ex celsior '20 vonden we een stukje van de heer Janse, dat toch wel ons aller aandacht verdient, al wgs het al leen maar omdat wij met elkaar mis schien een paar jonge knapen hun ge liefkoosde sport kunnen laten 'uitoefe nen. De heer Janse schrijft dan: Hoewel men deze tijd als een tijd van welvaart betitelt, blijkt deze wel vaart nog lanp niet aan ieder ten deel te vallen. Een en ander bleek mij op nieuw tijdens gesprekken met enkele ouders, wier kind of kinderen gaarne in onze vereniging zouden willen spe len. De aanmelding van deze jongens wordt echter opgehouden omdat deze ouders geen volledige uitrusting kun nen bekostigen. Juist omdat het ge lukkig slechts enkele gevallen betreft, zou ik gaarne willen proberen met uw hulp deze jongens aan een uitrusting te helpen. Daartoe vraag ik u, om die kledingstukken, welke, om wat voor redenen dan ook, niet meer gebruikt worden, voor dit doel af te willen staan. Naast voetbalschoenen, kou sen. broekjes en shirtjes, zijn ook bas ketbalL en gymschoenen zeer welkom. Mede namens de betreffende ouders en jongens zeg ik u bij voorbaat har: telijk dank. Uw aanbiedigen kunt v richten aan de redactie van Jeugd goal-getter" Voor mij op het bureau ligt een nieuw club'ol-d of beter gezegd een nieuw officieel orgaan en wel dat van de NTTB afdeling Rotterdam. De eer steling is nog wat schriel, maar alles tit er op en ér aan. Ook dit clubblad waarvan de redactie berust bij de heer J. A. Bouvet uit Rotterdam, is goed verzorgd. Het zal zeer zeker in een behoefte voorzien. Het blad heeft echter nog geen naam en een passen de naam bedenken valt niet mee. Daarom is er een prijsvraag uitge schreven. Diegene die de beste naam vindt voor dit blad en de suggestie in stuurt voor 15 november heeft de kans vijftig keiharde Hollandse guldens te winnen. Zaterdagavond wordt er bij Succes niet aan korfballen gedacht. De korf balfamilie komt dan namelijk in het gezellige clubgebouw bijeen voor een spelletje bingo. Aantrekkelijke prij zen zullen de bingokaarten grif van de hand doen gaan. P. BUL uit onze vergrote afdeling elektrische apparaten Over 4 weken verrast U vader, zoon of verloofde met een prachtig scheerapparaat. En dan geen apparaat van een on bekend merk, neen, een echte Remington Shaver. Remington Special, het scheer apparaat waarmee ook de zwaarste baard binnen de kortst mogelijke tijd verdwijnt. Shaver uitgevoerd in bijzonder handig model met snel afneem bare dubbele scheerkop (ge makkelijk schoon te houden) en tondeuzestand. U koopt dit scheerapparaat kompleet met etui, wandhou- der (met schroeven en pluggen) borsteltje, snoer en stekker (past in elk stopkontakt), met 1 jaar Remington garantie, voor nog géén drie tientjes. Lezing voor N/J.V.B. Voor de afdeling Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal dinsdag 11 november in de zaal bij de Magna - lia Deikerk mej. C. Poot een lezing houden over Contrast en". Zij zal hierbij dia's vertonen over keramiek, zilver en kristal uit het bezit van mu seum Boymans-van Beuningen. In aansluiting hierop wordt iedere twee de dinsdag van de maand de moge lijkheid gegeven deel te nemen aan een excursie naar dit museum. Op 16 december is er voor de afdeling een kerstavond die door het echtpaar Olff uit Rijswijk wordt verzorgd. Als pen- ningmeesteresse van de afdeling is af tredende mevrouw D. Dirag; Remington met 1 jaar garantie Vanaf vrijdagmorgen 9 kopen wij in ons sc deze Remington Special sha vers, een scheerapparaat uit de topklasse, kompleet met etui, wandhouder, snoer, borsteltje en stekker, met 1 jaar garantie. Elke vrijdagavond tot 9 Ook maandagmorgen opan Giin Schiedams Vrouwenkoor gaf goed concert In de Magnalia Deikerk heeft het Schiedams Vrouwenkoor onder lei ding van dirigente Ria Borgmijer een naar een aumeiijK-e - bijzonder goed concert gegeven Me- speeld. Door deze overwinning be- plaats wordt ter benoeming voorge- dewerking werd verleend door Lhar- houdt Juliana alle kansen op een van dragen mevrouw S. Donkers-Junge- intte van Os-Eybergen, sopraan, H. de ereplaatsen. rius. TURNEN lotte van Os-Eybergen, sopraan, Koster, hoorn, A. Koster, hoorn en H. van Es aan de piano. Er was een varieerd programma, dat door de hoorders zeer gewaardeerd werd. ge- 9V Voor de zesde maal heeft de gym nastiekvereniging Excelsior een duai- meeting gehouden tegen haar zuster vereniging Odilies-Rapid uit Bergen op Zoom. Dit jaar was de beurt aan Excelsior om een week-end te organi seren en spanning te scheppen. In de prachtige gymnastieklokalen van de Rijksscholengemeenschap werden de wedstrijden gehouden. De zaterdag avond bracht men in ontspannen sfeer en met een maximale gezelligheid ge zamenlijk door in de grote zaal van het wijkcentrum De Rank. Het geheel werd opgeluisterd met muziek van de accordeonist de heer Verwijs. De stemming was volop aanwezig en dat bewees de goede betrekkingen tussen beide verenigingen, welke reeds zove le jaren bestaat. Nadat zondag de wedstrijden waren beëindigd werden enkele leden gehul digd, die meer dan 5 jaren aan deze strijd hadden deelgenomen. Een vaantje mochten in ontvangst nemen: de dames Lientje Mol (O-R) en Jenny Heyster (Exc.) en de heren Ton Dr.l- reu, Jan Gladdines en René naars, allen van O-R, plus de uÏ4fn van Exc. Lenno Lansbergen, Jan Lansbergen en Frans Veliscek. Daar na vond de prijsuitreiking plaats. De uitslagen waren: groepsprijs meisjes voor Excelsior. Pers. prijzen: 1. Anja Bol (O-R), 2. Marijke Verloop (O-R), 3. Roxane Claessens (Exc.); Groepsprijs jeugddames voor Excel sior. Pers. prijzen: 1. Ludy Huihoven (Exc.), 2. Ludi Uitdewilligen (Exc.), 3. Jolanda van Strien (O-R); groeps prijs dames voor Excelsior. Pers. prijzen: 1. Petra Schellekens (Exc.), 2. Lientje Mol (O-R); 3. Lia Bruys 1 (O-R) en Jenny Heyster (Exc.); groepsprijs jongens voor Excelsior. Pers. prijzen: 1. Paul van Stralen (Exc.), 2. Guido Lansbergen (Exc.), 3. Sjef Maheu (O-R); groepsprijs jeugdheren voor Odiles Rapid. Pers. prijzen: 1. Jan Gladdines, 2. Jac. H<4f genaars, 3. René Hagenaars, allen van O-R; groepsprijs heren voor Odi les Rapid. Per at prijzen: 1. Riny Hack, 2. Fons Plompen, 3. Jan Wei schot, allen van O-R. Het grote overwicht der heren en jeugdheren van Odiles-Rapid hebben onze dames en meisjes niet kunnen overbruggen, waardoor de wisselzuil naar Bergen op Zoom ging. De wed strijden hadden een vlot verloop, een sportief karakter. Excelsior gymnas tiek kan terug zien op een goed ge slaagd en sucsesvol week-einde. Vol gend jaar moet Excelsior de wissel zuil in Bergen op Zoom op sportieve wijze terughalen. Kijk eerst elders en bewaar ons adres voor j het laatst. Kwaliteit en prijs zullen u meevallen J De Beckerman Formica Aan- bouwkeukert. Mathenesserdijk 126, Rotterdam-7. Telefoon 37.48.36,b.g.g. 15.52.41. mnnnnnniwmrr*****'" Op de Laan van Bol Es, stak de 9- jarige Eduard V. de straat over op het moment, dat de 17-jarige typiste I. P. uit Vlaardingen op haar brom fiets naderde. Zij kon het kind niet ontwijken, zodat een aanrijding volg de. De jongen brak het linker onder been en liep een hoofdwond op. Hij werd door de GGD naar de Dr. Nolet- stichting vervoerd. Mej. P. had ver wondingen aan haar gezicht opgelor- pen. Toen op de Rotterdamsedijk een autobestuurder stopte, teneinde een overstekende voetganger te laten pas seren, reed de 23-jarige J. V. uit Rot terdam niettemin door, waardoor de voetganger, de 62-jarige W. A. de V. werd aangereden. Hij brak zijn rech terpols en liep een oogwond op. Door de GGD werd hij ter behandeling naar de Dr. Noletstichting overge bracht.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4