2: DUAL St. Radboud opgericht door muzikale mergelbewerkers FUTUR Eindelijk een oplossing voor rioolwaterkwestie 80 jaar muziek in Kethel 95 98 afspeelapparatuur Verdienstelijk gelijkspel Schiedamse volleybalsters KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE Betalen in 5 keer kost niets meer WEEKAGENDA SCHIEDAM Schiedamse raad bracht weinig nieuws DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 NOVEMBER 1969 S'dam 11 De op 29 november 1889 opge richte muziekvereniging „St. Rad boud" in Kethel viert het 80-jarig jubileum o.a. met een instrumen tenactie. Resultaat hiervan is, dat tijdens een uitvoering op zaterdag 29 november, het nieuwe instru mentarium te bezichtigen zal zijn. Het heeft al vele jaren moeilijk ge zeten met St. Radboud, waardoor de vereniging in een min of meer geïso leerde positie kwam. De instrumenten staan nl. in hoge stemming, maar al vele jaren is die gewijzigd in lage stemming. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de vereniging niet aan concoursen kon deelnemen, terwijl ook samen werking met plaatselijke verenigin gen vaak problemen gaf. Er was een bedrag van f31.000 nodig om tot een volledige omzetting van instrumenten te komen. De gevoerde actie heeft tot resul taat gehad, dat zaterdag tijdens het concert voor de laatste maal de oude instrumenten bespeeld worden, waar na men bij de repetities van de nieu we instrumenten gebruik gaat maken. Het Anjerfonds schonk f 3000,-. Er resteert nog slechts f 1000,- om de schuld volledig af te lossen. Dat be drag kon worden geleend. Op het ogenblik is er nog de zgn. „konijnen verloting" een actie, die tot dusver goede resultaten heeft opgeleverd. Toneel Het korps werd opgericht, door een initiatief van Limburgse mergelbe werkers, die werkten aan de bouw van de ,,St. Jacobuskerk" in Kethel. Zij hadden hun instrumenten meege bracht en vulden de avonduren met muziek. Oorspronkelijk kende de ver eniging een afdeling voor muziek en toneel, waarbij de muziek wel wat werd verwaarloosd. Aan het eind van de jaren dertig werd de afdeling to il neel opgeheven, zodat de muziek alle aandacht kreeg. waaronder tien leden van 12—14 jaar. Alle leden wonen in Kethel-Groen- oord. Er zijn tien tamboers, zeven elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Van een fabrikant van de mooiste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo prettig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setje toch keurig lange kousen dragen. De kousen zijn van Mousse Nylon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen voor nog géén twee gulden. naadloze pantykousen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Nylon Panty kousen, in de mo dekleuren viva en caresse, maten 8% t/m 11, per stuk Oók zaterdagavond t open niet-werkende leden en tien leerlingen in opleiding door Si Heydra. Het be stuur wordt gevormd door de heren G. M. Heydra, voorzitter, J. P. van Mil. secretaris, A. J. v.d. Drift, pen ningmeester, A. G. Kerkhof, Th. de Vette, J. A. van Winden. A. Lansber gen, commissarissen. Dirigent is de heer C. L. van Bèurden uit Schiplui den. Op het feestconcert ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan, zal o.a. de, „Rapsodie der Lage Landen" van Henk van Lynschoten worden ge speeld. Met dit Werk won St. Rad boud. dat uitkomt in de afdeling Uit muntendheid, tijdens een concours te Naaldwijk een eerste prijs. De nieuwe instrumenten zijn tijdens de pauze van het concert te bezichtigen, maar ook op zondag 30 november in het ver enigingsgebouw tegenover de r.k. kerk. De nieuwe- instrumenten zijn verzorgd door de fa. J. Pfeiffer en Zn. te Rijswijk. Het plan is een aantal van de oude instrumenten later onder het publiek te verloten. Het jubileum concert is gratis toegankelijk. KIJK, KOOP, KUNST. Tot en met 13 december wordt in Galerie Punt Vier aan de Rotterdamsedijk 319, Schiedam een expositie gehouden van werken van tal van kunstenaars. De expositie is geopend van 7-9 uur 's a- vonds, zaterdags van 11-5 uur en zon dags van 2-5 uur. De apothekersdienst begint vrijdag avond om 18.00 uur. Dienst apotheek Evers, Lange Haven 81, telef. 268242 en Kethel, Schiedamseweg 41, telef. 269927. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Omdat elke huisvrouw elke dag minstens even lang op pantof fels als op haar schoenen loopt, en elke vrouw toch van afwis seling houdt, nu een speciale aanbieding winterpantoffels. Warme winterpantoffels in ge zellig gemêleerd streepdessin, gemaakt van zacht velours. Komfortabele pantoffels met warme voering, leuke dons- rand, perfekte pasvorm en slijt vaste zool, nu per paar voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de schoenen-afde ling deze velours winterpantpf- fels met donsrand en heerlijk zachte voering, in zwart/wit en zwart/rood gemêleerd streepdessin, maten' 36 t/m 41 voor Oók zaterdagavond tot 9 HERVORMDE KERK SCHIEDAM: i Kerk, 10 uur ds. E. Verwaal, 17 uur ds. J. Ho- vius. 19 uur ds. A le Coq. Bethelkerk. 10 uur ds. H. J. Groenewegen, Opstandlngskerk, 10 Spaling. Vredeskerk, 10 uur ds. D. J. Spaling. KETHEL: Dorpskerk, 10 uur ds. Schuur man, 19 uur ds. S. Gerbrandy, St. Marinus- kerk, 9.30 uur ds. S. Gerbrandy, 19.15 uur oe cumenische dienst. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM: Oosterkerk, 10 en 5 uur ds. J. C. v. Veen, Ke thel „De Ark", 9, 10.30 en 5 uur cand. L. Prinsen, Magnalia Dei Kerk, 10 en 5 uur ds. C. van Zuylen. „De Goede Haven", 10 en S uur ds. K. H. Schuring, Julianakerk, 10 en 5 uur ds. B. J. F. Schoep. Ned. Prot. Brond: Westvest 92, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Kerkgemeenschap tot Verbreiding van de Geref. Leer: L. Nieuwstraat 79, 10 en 17.00 uur ds. H. Hofman. Evang. Ltb. Gemeente: Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud Katholieke Parochie: Dam, 10 uur H. Mis. Pastoor drs. A. Smit. Hersteld Apostolische Gemeente: Stadhou derslaan, 9.30 en 16.00 uur dienst. Leger des Heils: Lange Haven 27, samen- n uur. Leiding: majoor en i Gemeente: gebouw Irene, 19.30 Chr. Geref. Kerk: Warande, 9.30 uur dienst. Herv. (Geref.) Evangelisatie: gebouw Irene, 10 uur ds. J. Ravesloot uit Veen, 17.00 uur Grotekerk ds. J. Hovius uit Utrecht. Geref. kerk (Vrijgemaakt): Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. i Uw Grundig specialist i IV Recorders Meent 129 Rotterdam i tel. 136105 i mm BONTMANTEL KOPEN? „BROADWAY". Reeds 20 jaar een garantie-service, cialiteit Nerts bontsoorten, Fantastisch laag in prijs. FA. DE KOSTER Schiedamseweg 10, VLAARDINGEN. Telefoon 010—346227. VIJF KOOPAVONDEN IN SCHIEDAM De Schiedamse handels- en bedrijfs- raad deelt mee, dat er rond St. Nico- laas vijf koopavonden zullen zijn. Vrijdag 28 november zijn de winkels geopend tot 21 uur, zaterdag eveneens tot 21 uur. De grootwinkelbedrijven zullen om de gewone tijd, 18 uur, slui- Maandag 1 december tot- en met donderdag 4 december zijn de winkels geopend tot 21 uur. De ochtend- en middagisluitingen vervallen in de week van 1 tot en met 4 december. Over de koopavonden rond kerstmis volgen nog mededelingen. Duizendste in actie van „Moeders voor moeders" Vorige week werden in het Vereni gingsgebouw te Kethel geschenken en bloemen aangeboden door de N.V. Or- ganon uit Oss aan mevrouw T. van Dorp-Scholte. Mevrouw Van Dorp was de duizendste medewerkster in Schie dam van de actie „Moeders voor moeders". Voor de organisatie van deze actie in Schiedam draagt me vrouw G. A. Bervoets-Schaberg, Bachplein 486 zorg. Nadat was gebleken, dat het moge lijk was urine van aanstaande moe ders te gebruiken voor de vervaardi ging van een preparaat, waardoor on vruchtbare moeders door medische behandeling vruchtbaar worden, heeft mevrouw Bervoets zich voor deze be handeling geïnteresseerd. Op verzoek van de N.V. Organon, die het prepa raat samenstelt, heeft zij de organisa tie voor Schiedam op zich genomen. SINT NieOLAASFEEST Woensdag 3 december om 3 uur wordt in gebouw St. Joris Doele, Doe lenplein Schiedam een Sint Nicolaas- feest georganiseerd waar alle kinde ren van harte welkom zijn. Er is o.a. een poppenkastvertoning. Entree f 0,50. Het damesteam van Juliana heeft de belangrijke wedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJ/RC pas na een achterstand van 0—2 in een verdien stelijk geljjk spel om kunnen zetten. Nervositeit was er de oorzaak van dat Juliana pas laat de remmen los gooide. De eerste set begon echter met een offensief spelend Juliana dat met goed opbouwend spel wist uit te lopen naar een voorsprong van 117. Bij een spectaculaire redding kwam de op dat moment goed spelende Ellie Haak ongelukkig tegen de zaalmuur te recht. De ploeg van Juliana bleek hierdoor zo aangeslagen, dat AMVJ toch nog kans zag, geheel tegen de verhouding in, deze set met 15—11 te winnen. Ook de tweede set bleek Juliana het ongelukkige verlies van de eerste set nog niet te boven. Het sterk spelend AMVJ, zag kans Uit te lopen naar een voorsprong, 2—6, maar langzaam her vond Juliana het zelfvertrouwen. Tot de stand 1313 ging de strijd gelijk op. Juliana kon echter niet verhinderen dat ook deze set naar AMVJ ging. De derde set gaf een herboren Juliana te zien. Met fantasievol aanvalsspel en een goed sluitende verdediging bouw- sprong. Aanvalster Mieke Hoedema- de het aan een regelmatige voor- RAZAAR THURLEDE WERD SUCCES Met recht kan worden gesteld, dat jong en oud hebben meegewerkt om de bazaar in het bejaardencentrum Thurlede ten bate van „Humanitas" Schiedam tot een succes te maken. Het waren vooral de bewoners van het tehuis zelf, die zich niet onbetuigd hebben gelaten en mede voor de ge zellige sfeer zorgden. Mevr. W. R. Drukker-Brink, echtgenote van de voorzitter van Humanitas, verrichtte de officiële opening, nadat mevr. F. van der Es een welkomstwoord had gesproken namens het bestuur. Zij wees op de noodzaak van finan ciële steun voor het werk. Met de voorbereidende werkzaamheden was men al in mei begonnen. Dertig da mes hebben*er hard aan gewerkt, waarbij in het bijzondef de activitei ten van mevr. Van der Kuil werden gememoreerd. Maar ook de bewoners van het tehuis, kinderen, familieleden en zelfs kleinkinderen hebben zich niet onbetuigd gelaten. Voor de verlo ting waren twee televisietoestellen be schikbaar. ker passeerde keer op keer de aange slagen AMVJ verdediging. Juliana won de set verdiend met 155 In de vierde en laatste set bleek Ju liana duidelijk sterker dan AMVJ. De Schiedamse verdediging, met als uit blinksters Riet Brouwer en Anneke Visser, pakte de meest onmogelijke ballen. Juliana liep uit tot 91. EVen zakte het .spel en daar maakte AMVJ gebruik van door terug te komen tot 97. De op dat moment voor het net staande aanval. Astrid Eggelmeijer en Teuni Buth bleek echter te sterk voor AMVJ. Via 127 won het dan ook verdiend met 157. Het tweede herenteam heeft de wedstrijd tegen Delta II gewonnen met 32. De wijze waarop deze winst tot stand kwam geeft vertrouwen in de toekomst van dit team. Setstan den: 13—15. 15—20, 2—15, 15—9 en 15—6. Het eerste herenteam speelt mor gen, vrijdag, tegén Smash in Castri- cum. De lage plaats op de ranglijst kan door middel van een overwinning Verlaten worden. De voorbereidingen voor deze wedstrijd zijn goed ge weest. De verwachting is dat ais Ju liana de aanwezige kwaliteiten weet te gebruiken, de volle winst kan wor den behaald. De wedstrijd begint op 20.30 uur in de Sporthal te Castricum. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Als-U nu of binnenkort een kinderstoel nodig hebten U wilt voor Uw kleine even goed de beste en mooiste ko pen die er is, kom dan eens kijken iri onze Baby-afdeling. Want daar verkopen wij kinder stoelen met zwaar verchroomd onderstel en stevig formica speelblad. In 3 standen verstel baar solide voetenplankje, alle buis ïn 19 mm dikte en met eerste kwaliteit suwide be kleed. Deze onverwoestbare stoel ver kopen wij voor nog géén.zeven en twintig gulden. 27 nov. Arcade 20 uur Klaverjasver. Ons Jenoegen West; Irene 20 uur Lezing over t Beek; Irene 20 uur Jaargetijden" door 2 dec. Magn. Deïkerk 14.30 uur Bejaarden- middag met zang en muziek: Marijke 20 uur "'averjasavond van het Singelkwartier; ei. 20 i i in openbaar 28 nov. Irene 20 uur Toneelavond Bond van Oud-Strijders; Irene 20 uur Schiedams Vrou wenkoor; Irene 20 uur Vriendenkring; Chr. soc. Bel. 20 uur Ledenverg. van Tennisver. Spieringshoek; Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaver jasver. Klaver 4; Wijkc. Nieuwland 20 uur Verg. P.v.d.A.; Arcade 19-22 uur Vogelten toonstelling kring; I 14 v Hoogstraat-winkelliers liet en verstek gaan Slechts enkele tientallen winkeliers van de 67 leden tellende winkeliers vereniging City Centrum toonden be langstelling voor de -jaarvergadering. Een teleurstellende gang van zaken, temeer daar er tijdens de vergade ring nog enkele andere dan huishou delijke zaken aan de orde moesten worden gesteld. Door de geringe be langstelling konden o.a. de jaarver slagen niet worden vastgesteld. Er werd een commissie gevormd die het bestuur zal bijstaan met het realiseren van plannen voor het win kelcentrum, zoals de plaatsing van bloembakken, verkeersregelingen In verband met een aanzienlijk na delig saldo zal een verhoging van de contributie noodzakelijk zijn. Hier zal op een volgende vergadering nog na der over worden gesproken. feest O.B.V. Gusto; Chr. Soc. Bel. 12.30 uur Sint Nicolaasfeest Swarttouw; Chr. Soc. Bel. 16-19 uur Sint Nicolaasfeest Hoek; Chr. Soc. Bel. 20 uur Sint Nicolaasfeest Schied. Red dingsbrigade; Arcade 10 uur Vogeltentoon- stelling; Arcade 14-17 uur Sint Nicolaasfeest Watervrienden; Arcade 20 uur Martin Green 30 nov. Wijkcentrum Nieuwland 15 uur Bij eenkomst Jehova's getuigen; Arcade 10-18 uur Vogeltentoonstelling 1 dec. Clubgebouw W.F. 20 uur Schaakver. "Schiedam"; Magn. Deïkerk 20 uur Oec. gesprekskring; Wijkc. Nieuwland 19.30 Nieuwland Kaartavond: Tivoli 20 uur Drumban Arcade 19.30 uur N.K.V. Adviesbu- Arcade 20 -JMM Wijkc Nieuwland 20 uur Verg. Alg. Bond van Ambtenaren; Wijkc. Nieuwland 20 uur Verg. NIVON; Ti voli 20 uur Harm. O BKArcade 19.30 u. Sint Eloy; Arcade 20 uur Natuurgenot in huis; Arcade 20 uur Orpheus rep.; Arcade 20 uur Cursus EHBO; Chr. Soc. Bel. 20 uur Ora tio; Gevorderd spreken in 't openbaar; Chr. Soe. Bel 18.30 uur Jeugdtoonkunstkoor; Chr. Soc. Bel 20 uur Toonkunstkoor; Chr. Soc. Bei 13 uur Bridgeclub; Chr. Soc. Bel. 10-12 uur Huisvrouwengymnastiek 3 dec. De Rank 14 uur Bejaardensoos; De Rank 20 uur Ouderavond Burg. Verveen- school; Wijkc. Nieuwland 20 uur Verg. NI VON; Wijkc. Nieuwland 20 uur Verg. van Wijkver. Nieuwland; Tivoli 20 uur Ontmoe tingscentrum underground M. Green; Arcade 19.30 uur Bijeenkomst Studievrienden; Chr. Soc. Bel. 14 uur Senectute. 24 nov t/m 30 nov. Sporthal Margriet Holi day on Ice Tentoonstellint Rotterdamsedij positie" 28 nov. - 2 jan. Galerie De Graaff Mevr. Llze van der Pols-Vermeulen, schilderijen en gouaches. Stedelijk Museum: tot 1 dec.: delijk Museum" a: Passage Theater jaar. Kindermatinee"Rev< 30-11 en wo. 3-13 14.00 uur jaar Ste- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain de ze 19 mm buis kinderstoelen, één brok soliditeit, uitgevoerd in leuke frisse kleuren Ook zaterdagavond tot 9 uur open De gemeenteraadsvergadering van Schiedam bracht ditmaal wei nig nieuws. In een vlot tempo gin gen de 32 agendapunten onder de voorzittershamer door. Er waren lovende woorden voor het college, in het bijzonder met betrekking tot de sportzaken en de naderende op lossing van de rioolwaterkwestie. Wat de sportvelden betreft: er werd f 24.900 gevoteerd voor het treffen van voorzieningen op de sportvelden, gelegen ten oosten van Bijdorp, waaronder het inrich ten van een kleedlokaal, f 370.000 voor de aanleg van een hockeyvel dencomplex aan de Hargalaan. Tenslotte f24.800 voor de aanleg van een trainingsveld bij het sport complex van D.H.S. en D.R.Z. De heer Bosman (P. v.d. A.) be tuigde voor dit alles dank aan het col lege en constateerde dat in Schiedam wel wordt gedacht aan sportbeoefe ning maar dat de financiële gevolgen niet licht zijn. De heer Verhulsdonk (VVD) en mevr. Blaauw-Rieu (PSP) onderstreepten dit nog even. De raad beurde de voorstellen goed. Het voorstel tot meer samenwer king tussen de gemeentelijke en R.K. openbare bibliotheek deed de heer Rosman (Prot) constateren, dat het nadelig saldo van de bibliotheek steeds hoger wordt. Wethouder De Graaf deelde mee, dat de samenwer king op 1 januari zal ingaan, maar het gezamenlijk boekenbezit zal dan nog niet geregeld zijn. Er moet ook "rekening worden gehouden met de verbouwing, die nog moet plaats vin den. Ook dit voorstel werd goedge keurd. Het voorstel tot aangaan van een gemeenschappelijke regeling met Rotterdam, Vlaardingen en Maas sluis, wat betreft rioolwaterzuive- rings-installatie, deed de heer Simons opmerken, dat het hoog tijd wordt, dat deze zaak tot een oplossing wordt gebracht. „Het is al vijf voor twaalf", constateerde hij. „We zijn met deze zaak al sinds 1873 bezig", merkte de heer Van Katwijk (Prot) op. „Telkens opnieuw zijn de plannen verschoven door het afwegen van allerlei belan gen en ook door financiële bezwaren. De voorzitter ging de geschiedenis nog eens na en wees erop, dat deze zelfs internationaal aan de orde wordt gesteld. We zullen zelf ook iets moe ten doen om de toestand te verbete ren. Het voorstel werd goedgekeurd. De overige agendapunten leverden vrijwel geen stof tot discussie. Voor het aanleggen van een kinderspeel plaats aan de Maasboulevard, werd een krediet van f24.470 toegestaan. Voor eenzelfde doel in Bijdorp-Kethel f 24.900 en een gelijk bedrag voor ver plaatsing van een barak van het ge meenteziekenhuis en inrichting daar van als wijklokaal voor deze wijk.

De Havenloods | 1969 | | pagina 11