-rog y ^hèlp biafra aanbieding f F Uitbreiding luchthaven TSF II doorgedrongen in promotiegroep De klad in het horeca-vak (H5ËD Vinyl Aan de liefhebbers van het kussen i Humor in filmische sex-revolutie DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 NOVEMBER 1969 Na TSF I, TSF III en Noad is nu ook het vierde Schiedamse tafel- tcnnisteam dat in de landelijke competitie speelt, TSF II doorge drongen tot de promotiegroep. Na de 82 overwinning, die het team zaterdag behaalde op Rapidity is de promotiegroep definitief be reikt. Hans van de Broek bleef weer ongeslagen, waardoor hij deze competitie met een gemiddel de van 100 procent speelde. Ze- vl/2V2twintig partijen moest hij spelen en hij won ze allemaal. Nol Braak en Hans Kreischer, die voor Eikmans inviel, droegen elk met twee overwinningen bij tot de zege. TSF I boekte in de laatste competi tiewedstrijd opnieuw een grote zege. In Nijmegen werd Ons Vermaak met 91 door het Schiedamse hoofdklasse team geklopt. Aanvoerder Cas van Koetsveld en Henny Stolk wonnen ie der al hun enkelspelen en samen ook het dubbel. Het enige Nijmeegse punt kwam voort uit een enkelspel neder laag van Gerry Vaessen. TSF resteert in dit competitieduel nog één wed strijd en wel zaterdag in De Beurs te gen Never Despair uit Den Bosch. Het ziet er naar uit dat TSF he eerste competitieduel met de maximale winstscore van 20 punten uit 10 wed strijden gaat beëindigen. Het team krijgt dan een maand competitierust en kan zich gaan opmaken voor de promotiestrijd om een plaats in de Ook TSF II speelt zaterdag zijn laatste wedstrijd van de eerste com petitiehelft thuis en wel tegen AMVJ II uit Amsterdam. Het team zal er een eer in stellen dit keer meer te berei ken dan een 55 puntenverdeling waartoe het destijds in Amsterdam kwam. TSF II heeft het in de uitwed strijd tegen SVE II niet kunnen bol werken. Het team kwam net iets te kort om het de Utrechtse gasten moeilijk te maken. Het werd een ne derlaag van 82, waarbij Peter van der Broek voor zijn team een keer scoorde door aan Cornelis te winnen. Ook het dubbelspel trok TSF naar zich toe. Gelukkig kwam de nederlaag TSF niet duur te staan, want het team was al zeker van een plaats in de pro motiegroep. TSF III zal zaterdag in De Beurs iets goed willen maken door revanche te nemen op Les Amis uit Gouda. De eerstijds geleden neder laag zal het team zeker inspireren. „Even de herfst een handje hei ven". Dat lijkt het motto te zijn wat deze mannen huldigen als ze zo bezig zijn in de bomen. Kijk, veel groen hebben we niet meer en dus moeten we goed verzorgen wat we nog heb ben. Snoeien dus, opdat in schoner pracht dan ooit tevoren volgend jaar het tere groen ontluikt. TIJDELIJK 80.-VOORDEEL ZIG-ZAG naaimachine. lichtgewicht - vrije arm - ingebouwde veiligheidsmo tor - alle mogelijkheden. Kompleet met naaiboxkof- fer. Gratis les aan huis. Inruil. Kredietservice. de „nieuwe" met de „3e hand" al gezien PFAFF NAAIMACHINEHUIS Stadhuisplein 34 (bij Lijn baan). Rotterdam-C., tel. 010 - 12.19.50 - 11.22.24 Hillevliet 61, R'dam-Z; Dressuurwedstrijd Cavalcade Zondagmiddag 23 november werd in Manege Hillegersberg de beginners- dressuurwedstrijd van Cavalcade ge reden. De strijd ging om het bezit van de Cicero-beker. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 23. Als eerste drie werden geplaatst in de categorie t/m 13 jaar. i. Bob dén Ouden met Olaff 157 punten; 2. Rola Draaisma met Ramona 154 punten; 3. Hannelore Pinto met Oscar 150Va punten en in de categorie boven 13 jaar: 1. Arja van Yperen met Olaff 163 punten; 2. Tho mas Corthaus met Pasha 157Va pun ten; 3. Alice van Klaveren met Passo 154 punten. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Voortaan knapt U zelf die klei ne karweitjes opzonder vakkennis of dure materialen met Vinyl wandbekleding Sn een wipèn goedkoop. Vinyl wandbekleding, het meest ideale afwasbare mate riaal Vinyl plastic op papier basis, voor het bekleden van deuren, wanden, kasten, enz. In handige rollen van 10 meter lang en 52 cm breed, per metér voor nog géén gulden. wandbe kleding 52 cm breed Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze eerste ver dieping deze eerste keus Vinyl wandbekleding in de kleuren pastelgroen, grijs en beige, op rollen vart 10 meter lang en 52 cm breed, Oók zaterdagavond tot 9 uur open. - Ook maandagmorgen open Dat het met het grote horeca-be- drijf in ons land niet goed gaat, is nu wel voldoende bekend. De kranten publiceren bijna dagelijks berichten over gerenommeerde restaurants, die moeten sluiten, omdat zij het financieel niet kun nen bolwerken. Enerzijds zijn het de stijgende exploitatie-kosten, die het renderend maken van de be drijven onmogelijk maken, ander zijds de als gevolg van de B.T.W. noodzakelijk gestegen prijzen. Minder bekend is, dat tal van klei nere bedrijven in moeilijkheden ver keren. Ook in Rotterdam. Vooral in de oudere stadskernen, waar men soms op elke hoek van de straat een „buurtcafé" aantreft, gaan de zaken niet zo goed. Er zijn café's, die het dank zij de grote omzet nog-met rede lijke prijzen kunnen bolwerken, maar andere zaken, die een zo grote omzet niet hebben, moeten hun prijzen wel verhogen om „rond" te kunnen draaien. En juist die noodzakelijke prijsverhoging maakt, dat er weer minder klanten in de zaak komen, omdat ze hun biertje of hun borreltje elders voor een dubbeltje of vijftien cent goedkoper kunnen krijgen. Daarbij komt, dat steeds meer acti viteiten van het bedrijfsleven naar de rand van de stad worden verlegd, ter wijl de ontvolking van de oude stads wijken vrij snel gaat. In de nieuwe wijken, waar veel minder horecabe drijven zijn, kent men de moeilijkhe den niet. Integendeel. Die zaken lopen over 't algemeen goed, omdat er vrij wel geen concurrentie is en het „klan ten-potentieel" nog wekelijks toe neemt. Maar in Crooswijk en het „oude noorden", in Delfshaven en de straten rondom Kruiskade en Binnenweg krij gen de „buurtcafé's" het steeds moei lijker. Het is geen zeldzaamheid meer te lezen, dat in de advertentie-rubrie ken van de dagbladen per week soms tien tot vijftien horeca-bedrijven in de binnenstad te koop worden aangebo den. Maar het „te koop" aanbieden is nog geen verkopen. Want belangstel ling is er niet veel. De zaken, die door geldleningen (of schulden) nog onder beheer van een brouwerij vallen, heb ben het nog 'gemakkelijker dan die be drijven, die „vrij op eigenaar" staan. De onder controle van de brouwerijen vallende zaken kunnen altijd gebruik maken van de adviezen van de brou werijen om wat meer klanten aan te trekken. Het aantal „vergunningen" in Rotterdam is beperkt en het groot- AKTIE m M M ZIEKENHUIZEN ste deel daarvan is in handen van de brouwerijen, die ze uiteraard niet graag uit handen geven. Maar een eigenaar van een zaak met „vergunning", die tot voor enkele jaren zijn zaak verkocht kon rustig van de opbrengst van zijn „vergun ning" leven. Hij verkocht zijn zaak, maar als de nieuwe eigenaar niet over de noodzakelijke papieren be- schikte en ook geen „vergunning" had, kon de oude eigenaar gerust f 300 tot f 400 in de week vragen om de nieuwe eigenaar de gelegenheid te ge ven het bedrijf draaiende te houden tot hij zelf over de nodige papieren beschikte. Die prijzen zijn nu niet meer „te maken". „De klad zit in het bedrijf", zei een kastelein, wiens zaak te koop is. Het ziet er dan ook naar uit, dat in de komende jaren het Rotterdamse klein-horeca-bedrijf drastisch zal wor den gesaneerd, noodgedwongen. Veel zaken zullen moeten sluiten wegens gebrek aan belangstelling. En vooral in de oudere stadswijken zal die nood gedwongen sanering zich vrij spoedig voltrekken. Zij is in feite al aan de gang. Dit is de kans om uw interieur meer kleur te geven. De Klerk brengt deze week nl. een velours-sierkussen voor f 5,95 Als u er 2 koopt slechts f 10,- Een prijsje om te zoenen. Rotterdam Binnenweg 7, tel. 010-117700 Beijerlandselaan 72, tel. 010-193500 Winkelcentrum Groot IJsselmonde, tel. 010-320502 WORMTABLETTEN HOND Jpy KAT M RADICAAL je PIJNVRIJ c-K.j VEILIG „Is er een sexuele revolutie in de film?" Dit onderwerp van het Stu dium Generale wordt door de Rotter damse Filmliga begeleid met een aantal films, die het al of niet bestaan van voornoemde revolutie moeten aantonen. Een schoon streven be moeilijkt door de onwrikbare'houding van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, die met grootvaderlijke zorg over het geestelijk wel en wee waakt van mensen, die volwassen ge noeg worden geacht over het onder werp te praten. De Liga is er toch in geslaagd voor het programma van 1 december in Kriterion twee opmerke lijke films te bemachtigen: een Deen se, „Het liefste speelgoed" en een Duitse „Kom nur, mein liebstes Vöge- lein". De Deense film is tot nu toe niet minder dan vijf keer afgekeurd door verschillende commissies van de Filmkeuring. De importeur zal deze rolprent na de besloten voorstelling van de Rotterdamse Liga voor de zes de keer ter keuring aanbieden. Nu met een mondelinge verdediging van prof. Trimbos. Vervolg van pagina 1 Ook de heer C. N. van Dis de S.G.P. vroeg zich af of men nu niet eens remmend moest gaan werken, omdat andere factoren in het leven te weinig aandacht kregen. Ook hij vroeg zich af hoe het nu met de ruim telijke ordening zat. Mineurstemming Het is duidelijk, dat wethouder Po lak daarna geen gemakkelijke taak had toen hij deze stroom van afwij zende opmerkingen moest gaan beantwoorden. Dat bleek ook uit het begin van zijn betoog. „Ik zou haast zeggen: ik pak mijn spullen op en ik ga naar huis -en we kunnen het terrein beter gaan verkavelen", zo begon hij. „He is hoogst ongebruikelijk, dat de gemeenteraad van Rotterdam in een dergelijke mineurstemming is, dal men zelfs een onderzoek niet meer ncif dig acht". Hij ging echter niét naar huis, ondanks het feit, dat een van de raadsleden hem er op wees, dat het buiten droog was, maar hij zette zich aan zijn zware taak. Onder luide pro testen beschuldigde hij de raadsleden ervan, dat zij elke uitbreiding van de luchthaven zouden hebben aanvaard, wanneer de kwestie van de geluids hinder niet naar voren zou zijn ge bracht. Wel zei hij, dat hij alle begrip voor dit argument had. Hij achtte de ge luidshinder een honorabel en legitiem bezwaar, waaraan een grote waarde moest worden toegekend. In dit ver band deelde hij mee, dat er binnen kort een voorstel zal worden gedaan om het „Netherlands Airport Con sult", dat in het buitenland reeds veel van dergelijke onderzoekingen heeft verricht, in te schakelen. Voor de rest wees de heer Polak op de explosie in de luchtvaart, die men in de nabije toekomst kan verwach ten. Hij meende, dat een stad als Rot terdam dan niet mocht blijven stilzit- ten. „Men moet zijn best doen om het" grondvervoer zo veel mogelijk te be perken", zei hij, sprekend over op merkingen, dat Schiphol dicht genoeg bij Rotterdam ligt. Hij vond, dat het niet de juiste benadering was om dit over te laten aan Schiphol. „Rotter dam moet zorgen voor de nieuwste vervoerstechnieken' In dit verband wees hij op twee kaartjes, die bij de nota waren ge voegd. Het ene gaf een Europees ge bied van 500 bij 1000 km aan, waarin ook Nederland lag en het andere een even groot gebied in Amerika. In Eu ropa waren er 15 vliegvelden tegen over 54 in de Verenigde Staten in een vergelijkbaar gebied, zo stelde het kaartje. Later werd hij ook daarop aangevallen, omdat men aanvoerde dat uit het kaartje niet de bevolkings dichtheid en de andere vervoersmoge lijkheden bleken. Ook hadden de raadsleden er op kunnen wijzen, dat er niets werd aangegeven over de grootte van de vliegvelden en dat ver schillende Nederlandse en buitenland se vliegvelden niet op het Europese kaartje stonden. Veel waardering had hij voor het rapport van het Centraal Comité An- ti-Bulderbaan, al moest hij wel her haalde malen nakijken hoe de' naam van dit comité wel luidde. Uitvoerig ging hij in op de argumenten van dit comité, waarvan hij er verschillende weerlegde. Hij wees erop, dat de tweede luchthaven er pas over 20 tot 25 jaar zal komen. Als argument voor de uitbreiding had hij gehanteerd, dat Rotterdam dan als gelijkwaardig partner kon meedoen in die luchtha ven. Het actiecomité stelde het tegen deel, het argument van de armoede, waar vele raadsleden ook voor voel den, maar waar wethouder Polak niet helemaal gelukkig mee was. „Als Rotterdam niet uitbreidt, krij gen we straks alleen verouderde vliegtuigen", zo stelde de wethouder. „Bovendien is de huidige startbaan met erg sterk en dus niet geschikt voor de vliegtuigen van de toekomst". Hij zag Zestienhoven als een tussen station voor transatlantische vluchten met supersonische vliegtuigen, het geen de raad niet met hem eens was. Bovendien maakte hij het daarmee .nog erger, omdat men er op wees, dat supersonische vliegtuigen een grotere aanvliegroute nodig hebben en daar door over een groter gebied geluids hinder veroorzaken. Cultuur? Ook ir. Brouwer kreeg gelegenheid zijn mening op de commentaren te geven. Ook hij bracht een nieuw argu ment naar voren, door er op te wij zen, dat er veel meer mensen naar Amsterdam gaan, omdat men daar over een goede luchthaven beschikt. Hij zag in de uitbreiding van de lucht haven culturele aspecten. Het raads lid Lems nam hem dat argument kwalijk. In tweede instantie bleek, dat de wethouder de raadsleden niet had kunnen overtuigen. De heer Lems bracht dat duidelijk onder woorden. Hij zei, dat hij in dit stadium „nee" zou zeggen tegen een voorstel een nieuwe startbaan aan te leggen, maar hij wilde het college toch nog een kans geven en een onderzoek naar de geluidshinder laten instellen, hoewel hij van tevoren zei, dat hij er niet op timistisch over was. Bovendien stelde hij, dat het misschien in de toekomst wel eens voordeliger zou blijken te zijn nu een tweede nationale luchtha ven aan te leggen, desnoods op dure grond, dan een uitbreiding van de Rotterdamse luchthaven als een tus senfase te gebruiken. Ook de heer Struik toonde zich ver re van overtuigd en hij wees weer op de planologische aspecten. Burge meester Thomassen vond het echter niet juist daarover te spreken, omdat er nog geen sprake is van een voor stel. Als dat er wel komt, zijn er veel meer studies verricht, zo zei hij. Eer der was er al beloofd, dat men ook het verband tussen de haven en de luchthaven zou gaan bestuderen, een verband, waarover men wel eens had gesproken, maar waaromtrent geen zekerheid bestaat. Bulderbaan De heer Van Dongen maakte zowel wethouder Polak als burgemeester Thomassen boos door te spreken over een bulderbaan. Ook vond hij het niet juist, dat er niet over de uitbreiding mocht worden gesproken. Die uitbrei ding vormde een onderdeel van de be leidsnota en de discussie zou er wel eens toe kunnen leiden, zo stelde hij, dat er nooit een voorstel in die rich ting zou komen. Dat laatste bleek niet het geval te zijn. Nadat nog enige raadsleden had den gezegd wat ze er van vonden, kon wethouder Polak opgelucht constate ren, dat de beraadslaging toch een po sitief punt had opgeleverd. Het onder zoek, dat vooraf moet gaan aan het voorstel, zal op vier punten worden verricht: de kosten, de geluidshinder, de vraag waarom de luchthaven moet worden uitgebreid en de planologie, waarbij dan nog even werd gesproken over de vraag welk punt het belang rijkste was. Uit die discussie kwam voort, dat sommigen toch ook aan de vraag bleven vasthouden of men de luchthaven maar niet beter kon slui ten. J. D. De Duitse £lm werd in eerste in stantie wel goedgekeurd, maar is nog (lang) niet vrijgegeven, omdat twee leden van de commissie herkeuring aanvroegen. Men zou denken dat het om doodse- rieuze zaken ging. Vergefet het maar. De Liga vertoont deze films in het ka der van het Studium Generale om een nieuw element in de filmische sex-re volutie aan te stippen, nl. de humor. Wie mee wil lachen: maandag 1 de cember, Kriterion: 19 uur „Het lief ste speelgoed", 21.15 uur „Vögelein" en 24 uur (extra nachtvoorstelling) „Het liefste speelgoed". De mogelijk heid bestaat aan de kassa van het theater lid te worden van de Rotter damse Filmliga. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Voor knutselaars, hobbyisten doe-het-zelvers nu in onze ge reedschapsafdeling een gran dioze aanbieding. Precisie soldeerrevolver voor fijn werk zoals het solderen van ringen en kettingen, het repareren van radio, t.v., speel- goedtreinen, enz. 85 Watt soldeerrevolver die in enkele seconden warm is, met stevig kunststof huis met ingè- bouwd lampje, dat het werk schaduwvrij verlicht, nu voor nog géén dertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons souterrain deze precisie soldeerrevolver die «n enkele seconden warm is, 85 Watt, 220 Volt, met verlichting Ook zaterdagavond tot 9 open POLITIEK-CAFé Vrijdagavond 28 november wordt in sociëteit Koinoo- nia, Mauritsweg 29 te Rotterdam een politiek-café gehouden. Frits Kief zal spreken over het onderwerp „Econo misch motief van de bewapening". Aanvang 8 uur.

De Havenloods | 1969 | | pagina 31