ïm we Met Andere Woorden 1. 2: 98 98 DE HAVENLOODS •yiriTo Statistische prijsvraag tfE HAVENLOODS, 27 NOVÈMBER 1969 Malle cijs Vorige week ontvingen we de volgende brief: „Aan de havenloods, weste blaak straat 25 in Rotterdam. Onderwerp: verzoek om toezending fo to's, tekeningen of foldertjes e.d. voor het maken van een klassewerkstuk. Geachte heer Direkteur. In opdracht van onze onderwijzer moeten Wij voor het vak aardrijkskunde een groepswerkstuk maken. Ik zit nu in de vijfde klas van de lagere Nutschool aan de van Broekhovenlaan 177 in Den Bosch. We hebben met onze groep de provincie Zuid-Holland gekozen en van Zuid- Holland heb ik het onderwerp de havens van Rotterdam. Hier moet ik een werk stuk over maken dat uiterlijk 19 december 1969 kant en klaar moet ingeleverd wor den! Bij voorbaat alle hartelijke dank w medewerking. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Voor Uw man en zoons koopt U nu deze voordelige ankiets van wol-terlenka of wol-mous se, net wat ze 't liefst dragen Herenanklets in twee prachtige kwaliteiten: wol-mousse en wol-terlenka. Ankiets in vele beschaafde des sins en kleuren en in alle cou rante maten, door elkaar, per paar voor nog géén twee gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze herenanklets van een prachtige wol-mousse en wol-terlenka, in een enorm assortiment dessins en kleuren en in alle courante maten per paar Oók zaterdagavond t open. aangesloten bij de N.H.H.P., wordt elke donderdag huis aan huis be zorgd in: 8 STADSEDITIES ROT TERDAM, Rotterdam rechter Maasoever - Capelle a. d. IJssel - Bergschenhoek - Bleiswijk - Berkel en Rodenrijs - Nieuwerkerk ad. IJssel. Oplage 172.500 ex. EDITIE SCHIEDAM Schiedam - Kethel. Oplage 30.000 ex. EDITIE VLAARDINGEN Vlaardingen - Maassluis - Maasland Maasdijk - Hoek v. Holland. Oplage 37.000 ex. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJssel - Ouderkerk a/d IJssel - Krimpen a/d Lek - Lek- kerkerk - Schoonhoven - Stolwijk ■Bergambacht - Ammerstol - Ber- kenwoude. Oplage 15.500 ex. TOTALE OPLAGE 255.000 EXEMPLAREN ADVERTENTIES: tot woensdag 10.00 uur v.m. Hoofdkantoor Rot terdam. Vlaardingen: vert. M. Poot, Park weg 132. Telefoon 351620. Schiedam: vert. N. v. Zetten, Die selstraat 10. Telefoon 370244. Krimpenerwaard: A. Maat, Gr. Hendr. v. Nassaustraat 36, Ouder- Kerx a/d IJssel. Telefoon 01808-469. REDAKTIE: Hoofdkantoor Westblaak 25, Rot terdam. Telefoon 010-13 21 70. Schiedam: L. 't Hart, Bachplein 97. Telefoon 35 38 47. Vlaardingen: A. Struys, Fazantlaan 259, Vlaardingen-Holy. Telefoon 34 10 31. LEZERS-SERVICEDIENST Mocht men De Havenloods niet ontvangen hebben, dan gelieve,men vóór vrijdagmiddag 12.00 uur te bellen 13 21-70 (voor de Vlaar- dingse editie 34 43 49), waarna de krant alsnog wordt bezorgd. Graag stelde ik u 10 vragen, die als volgt luiden! 1Hoeveel scheepen varen er per week1? 2. Hoeveel jaar geleden is het varen begon nen? 3. Vindt u het een leuk werk? 4. Hoeveel jaar werkt u hier nu al bij? 5. Wat doet u als er een schip kapcijst? 7. Hoeveel kost een rondvaart? 8. Wat doet u met de schepen als het win ter is? 9. Gaan ze dan naar binnen? 10. Komen er 's winters veel mensen voor een rondvaart? BeppieThiel Van Reynstraat 9, Den Bosch". Knokploeg Hoe het komt In het dagblad De Rotterdammer troffen wij dezer dagen een ingezonden brief aan van meneer Maan uit Schiedam, die het toch. echt wel verdient om in grotere kring bekendheid te genieten. Al was het alleen maar bij wijze van curiositeit. Daarom nemen we de brief in zijn geheel over. „In de krant van 11 november vroeg u zich af hoe het komt, dat een troep jongens een mens zo kunnen mishandelen. Dat komt ten.eerste, omdat ze slechte en slappe, bloeddorstige karakters hebben, die niet op opbouwen, maar op verwoesten zijn ge richt. Dat komt voorts, omdat de overheid erg zuinig is op haar moordenaars; omdat zij de rovers en inbrekers beschermt, de slachtoffers in de steek laat en de klacht van die slachtoffers negeert. Dat komt voorts omdat zij de onzedelijk heid en godslastering rijkelijk subsidieert en de deugd belachelijk maakt; omdat zij witte voetjes tracht te behalen bij de om standers buiten en stapjes achteruit doet voor haar inwendige vijanden. Dat komt omdat zij het geld van de natie uitdeelt onder ordeloze opstandelingen die voor de natie nog geen cent hebben opgeleverd; omdat zij de boeven tot kinde ren verklaart en door de kinderen het land laat regeren; omdat zij de onderwijzers en de politie in de boeien heeft geslagen en omdat zij uitroept: „De gulden is God en de koophandel is zijn profeet". Zo komt dat en zo komen nog 1001 an dere verschrikkingen, waaraan onze natie binnen weinige jaren zal ondergaan. Het belangrijkste is niet, hoe dat komt, maar dat dit alles moet worden tegengewerkt metpittige maatregelen". Zo komt dat dus. Boven de rooie streep We zijn er in ons landje nog niet zo slecht aan toe. Want in 1964 zijn er weer 300 miljonairs bij gekomen. In het begin van dat jaar waren het er nog maar 5 500, maar in de loop van dat jaar kwam er bijna elke dag een bij behalve op de zondagen dan want aan het einde waren het er 5800. Hun gezamenlijk vermogen steeg in dat jaar van 1,1 miljard tot 13.255 miljoen gulden. Da's ruim een gulden per inwoner. De burgemeester van het Peeldorpje Boe kei wil een burger-knokploeg instellen om het toenemende vandalisme in zijn ge meente te bestrijden. De politie kan het namelijk niet aan. Een briljant idee. Ieder een, die iets heeft tegen zijn buurman, wordt lid van een dergelijke knokploeg en qan kan hij hem, op beschuldiging van van dalisme, in elkaar slaan. De volgende stap is het volledig afschaffen van de politie. Dan gaan we weer lekker onze eigen boontjes doppen. Onder aanvoering van de burgemeester. Dat wel. Hij mag de eer ste klap uitdelen. Gevleugelde componisten De K.L.M. heeft het besluit genomen de zes DC- 10 straalvliegtuigen, dié deze maatschappij besteld heeft, de naam mee te geven van beroemde componisten. Het eerste toestel, dat in 1972 zal worden afge leverd, gaat de „Johan Sebastian Bach" heten. In 1973 komt er de „Ludwigvort Beethoven" bij, die dan een maand later wordt gevolgd doorde„FrédéricFran5ois Chopin". Weer een maand later doet de „Maurice Ravel" zijn intrede, op zijn beurt weer gevolgd door de „Wolfgang Amadeus Mozart". Voor het laatste toe stel heeft men nog geen naam gevonden. Dat zou best eens een Nederlandse compo nist kunnen worden. Zoals Johnny Hoes, bijvoorbeeld. elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Al zijn er nog zulke mooie dingen te koopeigen hand werk springt er altijd weer uit. Borduur nu zelf een tafelloper in een prachtig meerkleurig bloemdessin. Op onze hand- werk-afdeling vindt U komple- te pakketten bestaande uit in kleuren voorgeschilderd gaas, voldoende wol en een duide lijke gebruiksaanwijzingU borduurt 't in een wip. Deze pakketten zijn er in di verse (stuk voor stuk bijzonder mooie) bloemmotieven, nor maal kosten ze f 19.95 per stuk nu..... nog géén vijftien gulden. Helaas „De tijd is voorbij, waarin de nieuwsmedia een vorm van diplomatieke onschendbaar heid genoten wat betreft hun commenta ren en kritieken. De kranten zullen er aan moeten wennen, dat hun uitspraken hun voor de voet worden geworpen, precies zo als dat gebeurt bij politici". Dat is een uit spraak van de vice- president van de Vere nigde Staten, Spiro Agnew, die zich ook al heeft gekeerd tegen anti-Vietnam demon straties. Het is duidelijk wat hij bedoelt. De drui ven zijn zuur, want hij krijgt vaak een pak slaag - bij wijze van spreken dan - van de pers, wanneer hij weer eens iets zegt. De oplossing is eenvoudig. Als die man nu eens wat zinniger dingen ging zeggen, kwam het allemaal best voor elkaar. Maar professor Galbraith gaf ons niet veel hoop, die zei: „Agnew zegt wat hij denkt, maar hij kan helaas niet denken". tafelloperpakket 35 x 85 cm 1000/„ scheerwol Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze komplete borduurpakketten om zelf een prachtige tafel loper te maken, keuze uit di verse meerkleurige bloem- dessins ong.-35 x 85 cm Ook zaterdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen Géén te/, of schrift. HOOFDPIJN poeders KIESPIJN poeders werken verrassend Zalmvisser en Commissaris waren de twee beroepen die de oplossing vormden van de vorige puzzel. Als de zalmvisser zijn ver gunning niet betaalt kunnen die twee be roepen wel eens met elkaar in moeilijkhe den komen. Niet in moeilijkheden kwam C. Snabel, Griendweistraat 1 in Overschie. Die heeft dan ook de prijs verdiend. Zoals altijd ook nu weer de volgende oplossing op een briefkaartje schrijven en sturen naar Puzzelredactie De Havenloods, West- blaak 25 in Rotterdam. De oplossingen Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met elke vrijdagavond 9 ...tot 9 uur open Als U toch een portemonnee op Uw verlanglijstje heeft staan, maak er dan gerust een lederen portemonnee van Op onze afdeling lederwaren koopt U nu een rundlederen portemonnee voor een onge kend lage prijs. Fraaie portemonnees met 2 portefeuillevakken met druk knoop en dubbel zilvergeldvak met rits.'Kies Uw portemonnee uit 2 modéllen, een van glans leder of een portemonnee met sierlijke goudprint, nu voor nog géén drie gulden per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre soepe le rundlederen portemonnees in 2 praktische modellen, kleu ren zwart, bruin ei rood, per stuk, voor moeten uiterlijk dinsdag twaalf uur in ons bezit zijn en in de linkerbovenhoek moet staan: M.A.W. 87. In deze diagonale kruiswoordpuzzel lopen twee kettingen van woorden. De laatste letter van elk woord is de eerste letter van het daaropvolgende woord. De ene ketting telt alleen gewone woorden, de andere ketting alleen bijbelse namen. Toets eens uw bijbelse kennis. RECHTSOM (5 letters): 1/2 betaalkan- toor; 2/3 verzamelboek; 3/4 flauw- grappig; 4/5 gebaar; 5/6 boom; 6/7 vaar digheid; 7/8 reeks van vermenigvuldi gingen; 8/9 plakken; 9/10 voorzetsel; 10/11 graansoort; 11/12 keukengerei; 12/13 spelleiding; 13/14 ooievaar; 14/16 afvoer(buis); 15/16 bloem; 16/17 grond; 17/18 moraliserend verhaal; 18/19 traag sprekend; 19/20 comfort; 20/21 mansper soon; 21/22 Nederl. rivier; 22/23 vertrek; 23/24 navigatiemiddel; 24/25 liefelijk (gelegen); 25/26 Italiaanse rivier; 26/27 raadsel: 27/28 plezier; 28/29 oosters boek; 29/30 verzoeken; 30/31 jongmens; 31/32 niet wel bij 't hoofd zijn; 32/1 cij fer. LINKSOM (7 letters): 1/2 derde zoon van koning David (2Sa-3); 2/3 profeet en lei der van Gods volk (Exo-2); 3/4 verderfe lijke stad (C.en-10); 4/5 Jezus' moeder (Mat-1); 5/6 koning van Israël(lKon-16); 6/7 bijbelse stad (Gen-11);7/8 Lea'svader (Gen-24); 8/9 arkbewoner (Gen-5); 9/10 hoogste god van de Arameeërs (Gen-36); 10/11 figuur uit Han-17; 11/12 apostel (Mat-10); 12/13 naam uit Joz-15; 13/14 bijbelse stad (2Kon-20); 14/15 figuur uit Rut-1; 15/16 figuur uit lKr-4; 16/17 dienstmaagd van Abraham (Gen-16); 17/18 figuur uit Ezr-10; 18/19 kleinzoon van Levi (Exo-6); 19/20figuuruit Joz-13; 20/21 naam uit Gen-19; 21/22 naam uit Exo-6; 22/23 bijbelboek; 23/24 figuur uit Han-15;24/1 figuuruit 2Kon-18. MIDDENIN (horizontaal en verticaal); 1. teer, breekbaar; 2. rondgang; 3. schande; 4. geurig produkt; 5. kweekbak; 6. uit spansel; 7. vloeistof; 8. deel van huis; 9. neerslag; 10. gedroogd vruchtje; 11. para dijsfiguur; 12. grote massa; 13. sierplant; 14. naast; 15. limiet; 16. bijenhouder; 17. schoenoogje; 18. toon; 19. slot; 20. kwa jongen. Bronchiletten Hoestdrank in tabletvorm. ƒ1." Oók zaterdagavond tot 9 uur open. PRIJSVRAAG BIJ HET 25-JARIG BE STAAN VAN DE VERENIGING VOOR STATISTIEK. Gevraagd wordt een studie of experiment, waarbij de Statistiek wordt toegepast op een terrein waar zulks tot nu toe niet of nagenoeg niet is geschied. Bij voorkeur moet een en ander leiden tot een resultaat dat dienstbaar gemaakt zou kun nen worden aan de praktijk. Er zal niet zozeer gelet worden op de omvang van de inzending als wel op originaliteit. De beoordeling van de inzendingen ge schiedt dooreen commissie, die als volgt is samengesteld: Prof. ir. W. Monhemius (voorzitter), Prof. dr. A. D. de Groot, Prof. J. Kriens, de heer R. van Strik en Prof. dr.T.Kloek. Inzendingen uiterlijk l april 1970 aan de voorzitter van deze commissie, Prof. ir. W. Monhemius, Neerlandtstraat 43, Geldrop. De uitslag wordt tijdens de viering van het 25-jarig bestaan van de Vereniging op 4 juni 1970bekend gemaakt. elke vrijdagavond/ ...tot 9 uur openl' Op onze kleuter-afdeling, be neden, gaan wij schattige meis jesjurkjes verkopen voor zulke lage prijzen, dat niemand er nog over zal denken om er zelf een te maken. Grote partij meisjesjurkjes in diverse parmantige modelletjes van o.a. rood corduroy, leuk geruit acryl en flannel in frisse ruitjes. Kom er morgen voor Uw doch tertje een uitzoeken, de maten lopen van 92 t/m 122 en de P^jzendie liggen altijd on der de vijf gulden. corduroy en acryl flannel Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij- in het souterrain deze grote partij meisjesjurkjes in vele modelletjes van o.a. rood corduroy, acryl en flannel in frisse ruiten, maten 92 t/m 122. Oók zaterdagavond tot 9 uur open.

De Havenloods | 1969 | | pagina 39