Handballers Wilton werken aan eigen accommodatie Er zijn nog steeds kansen voor S.V.V. Sportgrabbelton zeg eiektronicus T.S.F. sluit eerste helft met hoogste puntenaantal Juliana moest de eer aan Smash laten nv kuypers Spon Ondanks pech toch succes voor Schiedam S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 4 DECEMBER 1969 Eén van de mooiste Sintkado's die U moeder kunt geven, bren gen wij nu ais sluitstuk van on ze Sintaanbiedingen. Een prachtige isoleerkan, ge heel verchroomd en met expan- siekurk. De koffie blijft de hele avond heerlijk warm, zodat moeder niet steeds naar die koude keuken hoeft om koffie in te schenken en dus niets van het t.v. programma mist. Een sierraad op tafel, deze mooie kan, inhoud 1 liter nu voor nog géén vijftien gul den. De handballers van Wilton werken hard aan de eigen accommodatie en indien alles even voorspoedig zal verlopen als tot nu toe, dan zal de handbalvereniging Wilton bij de aanvang van de tweede helft van de competitie de gasten weer kunnen ontvangen in een omgeving die Wil ton waardig is. Aan het eind van het seizoen 1967-68, moesten de hand ballers het prachtige terrein aan de Maaskant vrij maken. De directie van de scheepswerf moest er weer over kunnen beschikken. Het besluit sloeg bij de handballers in als een bom. Met uitzicht op de Nieuwe Wa terweg met het drukke scheepvaartverkeer en op de achtergrond de be drijvigheid van de olieraffinaderijen, was het voor iedere vereniging een evenement om daar te mogen vertoeven, vooral in het bijzonder prachti ge clubhuis. De leden van Wilton maakten dikwijls de gang naar het ter rein, ook al moesten zij niet spelen. Het was daar gewoon prettig toeven. verchroomd inhoud 1 liter ven. De competitie was nog niet ten ein de toen de handballers het terrein moesten prijsgeven. Er moest dus naar een uitwijkmogelijkheid worden gezocht en Wilton vond die bij de ver eniging Unitas in Maassluis. Wilton is daar de Maassluizenaars nog steeds dankbaar voor. Ondertussen werd naarstig naar een ander onderkomen uitgekeken. De keus viel hierbij op het z.g. Pietermanterrein. Het kwam echter niet tot een overeenkomst tus sen de gemeente en de directie van de scheepswerf Wilton. Het feit dat de accommodatie gedeeld zou moeten worden met de wijfevereniging Bij dorp en dat in de zomer het terrein beschikbaar moest zijn voor de Alge mene Bedrijfs Competitie, waren voor de handballers onoverkomelijke be- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze vergrote af deling huishoud-artikelen, sou terrain, deze sierlijke isoleer kan, geheel verchroomd, met expansiekurk, ïnhoud 1 liter A Vrijdagavond om 5 uur gesloten Naar de werf Gelukkig kwam er uitkomst. Na verschillende besprekingen kregen de handballers het veld op de werf toege wezen, dat was voorbehouden als sportterrein voor de bemanningsleden van de op de werf liggende schepen. Het terrein verkeerde in een niet al te beste staat, maar men was al heel blij dat het seizoen '68-'69 weer op ei gen grond gespeeld kon worden. Penningmeester J. J. M. Verzijden, met wie wij over het één en ander een gesprek hadden, nam echter contact op met het hoofdbestuur van de perso neelsvereniging WF, waar de handbal lers ook een afdeling van zijn, en de directie. Dit had tot het gevolg, dat vanuit de directie werd gesteld, dat het terrein geëgaliseerd moest wor den. Dit is inmiddels gebeurd en het terrein is dan ook nu voortreffelijk be speelbaar. De mogelijkheid om het terrein groter te maken, het heeft nu de minimummaten die het NHV aan een veld stelt, is ook nog bekeken. Dat bleek echter ofimagelijik. Tafeltennis Het veld was er dus, irvaar de kleed gelegenheid voldeed nog niet aan de eisen die daar tegenwoordig aan ge steld mogen worden. Vol lof spreekt de heer Verzijden over de medewer king van de directie. „Met al wat in hun vermogen ligt doet de directie al les om de handbalvereniging ten dien ste te zijn. Ook van het hoofdbestuur krijgt de afdeling handbal alle steun". Er werd dan ook overeengekomen dat de handballers zelfd de verbou wing van de voormalige bouwketen uit zouden gaan voeren om die in te richten tot kantine en kleedgelegen heid. De werf zorgt dan voor het sani tair en het electra. Al geruime tijd is er nu, helaas een te kleine groep van handballers regelmatig aan het tim meren en men is nu zover gevorderd, dat het eerste bouwsel, met daarin vier kleedkamers, klaar is. Een dezer dagen zullen de loodgieters de laatste hand aan het sanitair gaan leggen. Momenteel wordt door de bouw- groep de tweede bouwkeet onder han den genomen. Dat moet de kantine worden. Voorzitter Henk Overheui, secretaris Piet Jansen, trainer J< v.d. Stel, Joop Geerlings en de heeer Ver zijden zijn regelmatig in touw. „Het is alleen jammer dat het steeds de zelfde mensen zijn", verzuchtte de heer Verzijden. „Je zou toch mogen verwachten dat de leden vol enthou siasme regelmatig op het werk te vinden waren. Het is toch ook voor hen" De bouwers hebben zich tot doel ge steld om op 1 maart geheel gereed te zijn en de heer Verzijden heeft erhet volste vertrouwen in dat dit wel zal lukken. „De contacten met de directie zijn voortreffelijk en ik heb niets anders dan lof voor wat er voor ons gedaan wordt en voor het gehoor dat ik maig vinden". De handballers hebben niet het plan het nieuwe onderkomen met veel vlagvertoon in gebruik te gaan nemen. „Als het straks zover is, dan denken we er over om met een ge noeglijk onderonsje de zaak te ope nen". De handballers van Wilton zien veel vol vertrouwen in de toekomst en dat zal natuurlijk de sportprestaties ten goede komen. Middelbaar eiektronicus worden via de nieuwe PBNA-cursus in samenwerking met de Stichting Bijzondere Cursussen is werkelijk da snelste manier. Naast een intensieve schriftelijke begeleiding vanuit Arnhem is er elke 4e week een mondelinge lesavond. Deze nieuwe studievorm iaat een groep tegelijk beginnen en tegelijk examen doen. De snelste manier om hieroverte weten te komen is nu bellen •432129 of schrijven aan PBNA-Arnhem» VB Singel 15a weten te komen Volleybal In de strijd om het behoud van een plaats in de hoofdklasse heeft Juliana geen afstand kunnen nemen van de overige staartploegen. In Castricum werd in een nerveuze wedstrijd met 3—1 van medekandidaat Smash verlo ren. Na een zwakke start van Juliana, 15—6 verlies in de eerste set, leek Ju liana in de tweede set een gemakkelij ke zege te gaan behalen. Een uitblin kende Aad Koremans zorgde er met goed aanvalsspel voor, dat Smash in deze set geen voet aan de grond kreeg 415 voor Juliana. Smash bleek ech ter beter tegen de spanning opgewas sen te zijn dan Juliana. De derde set werd een langdurige slijtageslag, die steeds weer een kleine voorsprong voor Smash opleverde. Een te gespan nen spelend Juliana kon Smash dan ook niet meer van een 151 setzege afhouden. De vierde set gaf zo moge lijk nog meer spanning dan de vorige. Juliana, vechtende voor zijn laatste kans liep uit naar een 913 voor sprong. Enkele fouten in de Juliana- verdediging brachten Smash echter via 1513 een verdiende 31 zege. Pas op 13 december speelt Juliana de volgende wedstrijd. De tegenstan der is dan de kampioenskandidaat HVS uit Haarlem. De tweede helft van de competitie in de Hoofdklasse zal na deze wedstrijd aanvangen. Ju liana ontvangt dan de belangrijkste tegenstanders in thuiswedstrijden waardoor het mogelijk moet zijn de lage plaats op de ranglijst te verlaten. Voor de eerste keer in deze com petitie was geheel West II afgelast. Voor het eerst, maar beslist niet voor de laatste keer. We krijgen nog barre en boze dagen, voordat de lente weer komt en daarom is het wel of niet doorgaan van de competitie voor de amateurs een zeer ongewisse zaak. We moeten er echter op rekenen dat alles door zal gaan en dus plegen we maar weer een prognose voor het ko mende weekeinde. We beginnen dan natuurlijk met het Schiedamse team dat in de hoogste afdeling uitkomt en dat is SVV. Wat wij als Schiedammers al lemaal gehoopt hadden is niet, maar wat we verwacht hadden is wel gebeurd. SVV moest een fikse nederlaag incasseren van Ajax. Het valt allemaal niet mee voor Rinus Gosens de trainer van SVV en er is hopelijk niemand die hem de neder lagen van zijn team euvel zal dui den. Rinus, van voetbal bezeten, zal ongetwijfeld zijn jongens met een opdracht het veld insturen. Nu we ten wij niet of die opdracht niet te zwaar is voor de goed willende SVV-ers, maar wel geloven we te mogen aannemen dat de opdrachten niet uitgevoerd worden of kunnen worden. Hoe het komt komt het, maar SVV zit nu toch wel in het hoekje waar de slagen zullen vallen, maaren dat is gelukkig voor SVV de compe titie duurt nog lang en we zitten mo menteel in de tweede transferperio de. Wellicht komt er nog wat op de markt voor Gosens. Zondag gaat de ploeg uit voor de wedstrijd tegen AZ '67 en laten we er het beste van hopen. Hermes DVS deed wat verwacht werd. Het kwam met twee punten rijker uit Hilversum terug. Het was maar een nipte overwinning van 1 0 door een doelpunt, van wie an ders dan van Van Kooten. ZFC komt zondag naar Schiedam en ook deze klip zal wel genomen worden door de pupillen van Castenmiller. SVV-B nog steeds zonder Jan Fels, zakt ook steeds verder af op de ranglijst. Ook voor zaterdag in de uitwedstrijd tegen het hoog ge plaatste Telstar zien we weer geen winst. Hermes DVS-B krijgt Baro nie op bezoek en een blik op de ranglijst leert ons dat Hermes DVS dat moet kunnen Op het gevaar af, dat weer alles afge last zal worden, toch een prognose van de amateurs. DHS gaat naar ODS, dat evenveel punten binnen heeft als DHS. Makkelijk zal he dus niet worden, maar toch hebben we goede hoop op een overwinnm SVDPW moet het nu toch maa. eens gaan waar maken tegen Mo. kapelle. Het wordt toch wel te gor tig zo onderaan de ranglijst, hoev». het verschil tussen nummer één Donk en SVDPW na negen wedstrij den, maar negen punten bedraagt. Schiedam gaat naar BMT en moet daar toch wel kunnen winnen. Ex celsior gaat naar Gona en indien het daar met een puntenverdeling vandaan komt, dan is dat niet on gunstig. In de afdeling krijgt in de eerste klas se A WF bezoek van Belvedere en dat wordt een wedstrijd om U tegen te zeggen. Martinit is vrij. In B moet Ursus op eigen veld baas kun nen blijven over Bolnes, dat in de uitwedstrijd werd geklopt. DRZ ont vangt Hekelingen en het zal voor de Rode Zonners niet meevallen om de bezoekers van de winst af te hou den. In C is SFC vrij en gaat Demos uit naar VOB en ook dat is geen wedstrijd om even te gaan winnen. In de tweede klasse gaan dan nog IndusSchiedamse Boys en FCN Nado V. Zaterdagvoetbal HBSS ontvangt CSVD, voorwaar een tegenstander van klasse. Toch heb ben we zoveel vertrouwen In trainer Bierhuizen en zijn jongéns, dat we op een overwinning durven rekenen. PPSC gaat uit naar Scheveningen en willen de Schiedammers mee blijven doen naar de bovenste plaats, dan moet er gewonnen wor den. In de afdeling gaat GTB naar Masc en we rekenen op winst vr- GSS in de thuiswedstrijd tegen Ne son. Ook de laatste competitiewedstrijd heeft het eerste team van TSF in een overwinning omgezet en daar mee de eerste helft van de competi tie afgesloten met het maximum aantal te behalen punten, namelijk 20 uit tien wedstrijden. Het was nu Never Despair uit Den Bosch, dat kansloos werd geklopt en met een nederlaag van 9—1 naar huis terug moest. Cas van Koetsveld en Henny Stolk bleven ongeslagen Het enige te- genpunt dat de gasten konden sco ren was van Montree, die Gerry Vaessen met 1721 klopte in de der de game. In januari gaat de tweede helft van de competitie van start. Daarin zal TSF moeten proberen de ereklasse van de NTTB te bereiken. Juist in die komende wedstrijden zal het Schiedamse trio hun kracht moeten bewijzen. Het tweede team van TSF werd door een overwinning van 64 op AMVJ 3 uit Amsterdam definitief tweede in de overgangs klasse. Hans van de Broek won weer driemaal en naast een gewon nen dubbel zorgden Nol Braak en Henk Eikmans elk voor een punt. TSF 3 nam duidelijk revanche voor de nederlaag in de eerste ontmoeting tegen Les Amis uit Gouda. Dick Boer, Peter van de Broek en Hans Dries maakten er nu 10—0 van. TSF heeft daarmee dus drie teams in de promotiecompetitie, waarvan er twee zullen spelen voor een promo tie naar de hoofdklasse. Of dat een van die teams zal lukken zal de toe komst leren. stand van 20—14 om in een 20—22 overwinning. Ook Fageraas, als nummer twee deed wat van hem werd verwacht en hij scoorde het tweede punt voor Noad. Na dit openingsgeweld viel Bayings wat uit de toon, want al was het dan in drie games, hij moest in Morrees toch zijn meerdere erkennen, al kwam een fortuinlijke kantbal de Amsterdammer daarbij te hulp. Toen daarna het dubbel ook verloren ging stonden de partijen weer naast elkaar 22. Het werd spannend, want toen De Lange zijji meerdere had moeten erkennen in Marrees 3 —2 was het toch Bayings die Noad weer naast de Amsterdammers bracht 33. Hiermee bleek echter het kruit van Noad verschoten, want Volewijckers kon uitlopen tot 63. De laatste partij Amersfoort— Fageraas werd echter weer een punt voor Noad, waardoor de eind stand op 64 kwam. Noad speelt zaterdag a.s. de laatste wedstrijd tegen Wibats. Dat gaat dan in de Beurs. Indien Noad die wedstrijd met de kleinst mogelijke overwinning af zou kunnen sluiten, wordt de eerste helft van de compe titie toch nog afgesloten met een eerste plaats. Dit is heel belangrijk voor de indeling in de promotiecom petitie. Noad verloor Tegen Volewijckers in Amsterdam heeft het eerste team van Noad de eerste nederlaag te slikken gehad. Het was een tactische zet om De Lange, die in de thuiswedstrijd drie nederlagen te incasseren had gekre gen, het eerst aan tafel te zetten. De Lange deed het goed, want in twee games won hij de partij. In de tweede game zette hij een achter- GELEGENHEIDS- t KLEDING jacquets, (grijs en zwart) colbert, smoking, rok, overjas, hoge hoeden. F onkelnieuwe moderne costuums Bontstola's, maraboecapes Kledingverhuur „BROADWAY" Schiedamseweg 10 Vlaardingen Geopend 9 tot 9 uur - Tel. 34 62 27 Taf eltcnni stoer nooi voor scholieren In de komende Kerstvakantie zal voor de leerlingen van de scholen bo ven het g.l.o., het bekende schooltafel tennistoernooi worden gehouden en wel op: maandag 29 en dinsdag 30 de cember a.s. in de Koopmansbeurs, hoek Lange Haven/Dam telkens van v.m. 9 uur tot n.m. plm. 5 uur. De leerlingen zullen naar gelang hun leeftijd in groepen worden ingedeeld ,waarbj rekening wordt gehouden met het vormen van afzonderlijke groepen voor leerlingen die lid zijn van een ta feltennisvereniging. Naast de gebrui kelijke persoonlijke prijzen is er een schoolprijs in de vorm van een wissel beker beschikbaar, die op nog nader vast te stellen voorwaarden zal wor den uitgereikt aan de school, tenminste 10 leerlingen deelnemen. S De winkels in Schiedam zullen op vrijdag 5 december 's avonds geslo ten zijn, doch vele zaken zullen in plaats daarvan op donderdag 4 de cember 's avonds geopend zijn. Het hoofdpostkantoor aan de L. Nieuw- straat zal zich hierbij aanpassen en donderdagavond tot 20.30 uur geopend zijn. spoedig mogelijk te realiseren. Wij Zaterdag is het voor de pupillen van SVV sinterklaas. Om negen uur in de ochtend worden de jongelui in gebouw Irene verwacht waar dan be gonnen wordt met een film. Tarzan zal over het scherm van boom tot boom slingeren. Petra Tettelaar met haar elektronisch orgel zal de jonge lui aangenaam bezig weten te houden en een filmpje over de reis naar En geland deze zomer zal zeker bij een deel van de pupillen aangename her inneringen oproepen. Ja, en natuur lijk zullen Sint Nioolaas en zijn knecht niet ontbreken. Excelsior 20 gaat bij de leden een renteloze lening sluiten. Dat is nodig, want het bouwen van kleedlokalen wordt bittere noodzaak evenals het maken van een trainingsveld. Voorzit ter J. C. Kleinekoort schrijft daarover in het clubblad: „Gezien de noodzaak zaak te financieren. Bij het opzetten van deze actie zijn wij er van uitge gaan dat het mogelijk moet zijn dat de seniorleden dit bedrag zoveel mo gelijk bijeen dienen te brengen in de vorm van een renteloze lening van f 250 met een looptijd van vijf jaar. Tot nu toe zijn toezeggingen ontvan gen tot een bedrag van f 18.000. De verwachting is van de actieve voet ballers f 30.000 te lenen en gezien het bedrag dat nu reeds als vast kan worden aangehouden, is dit bedrag zeker reëel. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat ook van da cricket-afde ling eenzelfde medewerking zal wor den gevraagd. Het is in eerste instan tie moeilijk om alle cricketleden per soonlijk te benaderen, zoals bij de voetballers wel is gedaan. Aan deze leden zal de vraag per brief worden gesteld. Zeg niet meteen „neen", het is immers nodig. Bovendien vertrouwen wij op onze ondersteunende leden, donateurs en niet te vergeten de ouders van onze jeugd. Helpt u ons onze plannen zo zullen u regelmatig op de hoogte hou den. Wij weten dat men bij Excelsior tot veel in staat is en al klinkt het al lemaal wat ongelooflijk, het zal best voor de bakker komen". 0 De Rennersclub Schiedam bestaat 35 jaar. Dit zal natuurlijk niet onopge merkt voorbij gaan en daarom biedt de club in samenwerking met de feestcommissie de leden en donateurs op 13 december een feestavond aan in gebouw Tivoli. In de middaguren zal er, eveneens in Tivoli, een receptie zijn. Het zevende lustrum van Schie dam is een feest waard en dat de le den meer in hun mars hebben dan al leen hard fietsen zal op die feestavond wel blijken. Al vast proficiat. We blijven nog even bij de Resi- nersalub Schiedam. De club wil ten behoeve van de zeer jeugdige leden rennersmateriaal beschikbaar stellen tegen een geringe maandelijkse ver goeding. Er moet dus nog meer mate riaal komen dan er al is. Daarom zal er oud papier opgehaald worden en de opbrengst daarvan is voor het aan schaffen van dat materiaal. Een maal per maand, de laatste zaterdag, zal dat papier thuis afgehaald worden en ik wil maar zeggen, als u de renners club een handje wil helpen, bel dan even 152050 als u oude kranten heeft. 0 Op zaterdag 20 december zal in het tafeltenniscentrum in Rotterdam een stedenontmoeting plaats vinden tussen Rotterdam, Gouda en Utrecht. Voor het Rotterdamse team zijn uit genodigd: H. v.d. Broek voor de over gangsklasse met De Lange van Noad als reserve. Voor het eerste klasse team komen Freek Suttorp en J. Buyk, beiden van Noad in aanmer king. Hieruit blijkt toch wel dat de Schiedamse tafeltennissers een voor aanstaande plaats in de afd. Rotter dam van de NTTB innemen. Het tweede tiental van de schaak vereniging Schiedam heeft in de twee de ronde van de RSB-competitie een overwinning van 64 behaald op Spij- kenisse 1. Het eerste punt kwam van Grootveld, die een gebrek aan ope ningskennis van zijn opponent goed afstrafte. Troost en Maas speelden daarna remise. Blok won na een sterk gespeelde aanvalspartij welke hij met een leuke slotzet bekroonde. Dekker en De Koningh hielden remise in iets mindere stellingen, maar Kinnegen moest zich gewonnen geven. Radema ker, Bogers en De Bruyn braken af, maar hun partijen zijn later telefo nisch geregeld in winst voor Radema ker en twee remises. Het eerste tiental heeft in de afge broken wedstrijd tegen Schiebroek 1 pech gehad. Van Grevenbroek moest RSB jeugdkampioen Witt door een klein foutje toch nog remise toestaan. H. de Uyl won zoals werd verwacht, maar Planken kwam ook niet verder dan remise. G. H. den Uyl verloor, hetgeen ook Seters vrij onverwacht overkwam. Op deze manier won Schiebroek met 73. Afgebroken In de wedstrijd tegen De Zwarte Dame 1 uit R'dam staat het eerste met 4'/«-2Vt voor, ook al speelde men met 9 man omdat de le bord-speler verstek liet gaan. Toen Harmanny daarna verloor zag het er niet gunstig voor ons uit, maar een remise van Troost en 4 overwinningen van Vrij land, Reitsma, H. den Uyl en Noorde- graaf deden de stand In ons voordeel omslaan. De stellingen van de afge broken partijen geven hoop op een (kleine) overwinning. Brandweer behoeft nieuwe mobilofoons Bij de brandweer bestaat dringend behoefte aan moderne mobilofoonap- paratuur, die voldoet aan de thans daaraan gestelde eisen. Momenteel beschikt de brandweer over drie uit 1956 daterende mobilofoons, die sterk verouderd zijn en waarvan de be drijfszekerheid te wensen overlaat. Het is daarom noodzakelijk, dat tot vervanging van deze oude apparaten wordt overgegaan. Voorts is de nood zaak naar voren gekomen het aantal mobilofoons bij de brandweer met te vermeerderen, waardoor vier brandweervoertuigen met deze appa ratuur kunnen worden uitgerust. Voor de aanschaffing van vier mobilofoons ls een bedrag nodig van 11.500. Kerstconcert in Magnolia Deïkerk ganiseert zaterdag 13 december in de Magnalia Deikerk aan de Alberda- straat een kerstconcert. Het koor zal o.a. enkele delen zin gen uit het Weihnachts-Oratorium van JS. Bach en ook zullen liederen wor den gezongen samen met het onlangs opgerichte Toonkunst-kinderkoor. Er zal voorts samenzang zijn van kerst liederen. Het orgel wordt bespeeld door Aad van der Hoeven. nu... beduidend goedkoper Dat kunststof de beste matras- vulling is, dat merkt U pas als U een nacht op zo'n heerlijk gezonde polyaether matras hebt geslapen. 1-Persoon» polyaether matras sen, licht in gewicht en stofvrij, met fraaie damast overtrokken, In de kleuren blauw of goud met een solide doorgestikt bo venblad. U koopt die gezondheidsma trassen in de maten 80 x 190 en 90 x 190 cm nu op onze Ie etage. éénpersoons polyaether matrassen met doorgestikt bovenblad 90x190 cm SG 35 KG per m' Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze eerste etage deze 1-persoons polyaether ma trassen met doorgestikt boven blad, met blauwe of goudkleuri ge damast overtrokken, 80 X 190 of 90x190 cm. j Vrijdagavond om 5 uur gesloten Ook maandagmorgen open Géén tek of schrift, best.

De Havenloods | 1969 | | pagina 4