Eg DUAL halve prijs Mevrouw M. A. C. Taverne kwetsbare werkgelegenheid AFSPEELAPPARATUUR FUTURA e*. 95 De heer P. Boschman: geen lastenverzwaring Wellicht veel nieuwe gezichten in de raad All weather coat Kerstzang in Magnaliakerk KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE Betalen in 5 keer kost niets meer Wees eens extra charmant met de feestdagen haarboutique mon KERST-DINERS DANSANT DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 S'dam 7 Mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen (K.V.P.) heeft in haar algeme ne beschouwingen de wens te kennen gegeven dat wanneer na de raads verkiezingen 1970 wordt overgegaan tot het verdelen van de wethouder sportefeuilles eerst overleg zal plaats vinden met de gemeenteraad. Het zelfde geldt voor uitbreiding van het aantal wethouders. Met betrekking tot de gemeentebegroting wijst spreekster op het feit, dat deze een tekort geeft te zien van ruim een miljoen gulden. Voor dekking van dit tekort kan geen beroep meer worden gedaan op de saldo-reserves daar deze na genoeg zijn uitgeput. „Toch hoopt onze fractie dat de weinig rooskleuri ge situatie voor het college geen aanleiding zal zijn om de moed te verlie zen. Laten we proberen het maximale te halen uit de beperkte financiële mogelijkheden", zo adviseert mevrouw Taverne. Met het college maakt de fractie zich bezorgd over de toenemende ex ploitatie-uitgaven van de 'scholen voor het kleuter- en basisonderwijs. Meer dan 1,25 miljoen gulden komt voor re kening van de gemeente, omdat de door het rijk gehanteerde normen worden overschreden. Ook de perso neelslasten zijn aanzienlijk gestegen. Met de bouw van het nie(uwe stads kantoor dient spoedig te worden be gonnen. Ook het parkeren in de binnenstad vormt een probleem, temeer daar nu de Hoogstraat is afgesloten voor het verkeer en' er een sierbestrating wordt aangebracht. Er wordt al jaren gesproken over een parkeerterrein achter het Oude Kerkhof. Indien de verbouwing van de L.E.A.O.-school op het Oude Kerkhof geen goedkeuring van het Rijk krijgt en er dus een noodvoorziening moet worden getrof fen, dan is het o.i. mogelijk voldoende ruimte voor een parkeerterrein vrij te houden. De noodschool kan dan best achter inplaats van naast de school gebouwd worden. Naar wij hebben ho ren verluiden, zouden Hoogstraatwin keliers zelfs bereid zijn in de kosten van de aanleg bij te dragen. Winkelcentrum Kethel Van uw college zouden wij ook graag vernemen hoe het staat met de uitvoering van het winkelcentrum in Kethel. Bestaan er overigens bezwa ren bij de bouwers of ontwikkelings- 'n Zweedse import jas: weg regen, kou en sneeuw. Ideaal alsautocoat, om te vissen en naar het voetballente gaan winddichte windvanger in de mouw eabsoluut waterdicht «warm capiton gevoerd beschermende bontkraag e Met en zonder ceintuur te dragen. In donkerblauw,groen en bruin. Maten 44,56. ROTTERDAM: Beijerlandselaan hk.Slaghekstraat West-Kruiskade Korte Hoogstraat Meent Katendrechtse Lagedijk iedere vrijdagavond Uw koopavond Rotterdam - IJsselmonde - Hoógvliet Schiedam - Vlaardingen - Leiden - Zeis Arnhem - zaandam - Maastricht. maatschappijen tegen uitgifte van de grond in erfpacht, zo niet, bestaan er ook geen bezwaren tegen de 5-jaar- lijkse herziening van de erfpacht ca non. Voor onze fractie zou het nl. on aanvaardbaar zijn indien de recon structie van dte binnenstad of de bouw van het winkelcentrum in Kethel stag natie ondervindt door eventuele be zwaren tegen erfpacht of tegen de 5- jarige herziening van de canon. Gaarne zouden wij van uw college willen vernemen op welke voorwaar den in de gemeenten Rotterdam en Vlaardingen de grond wordt uitgege ven. Geeft men in deze steden ook al leen de grond uit in erfpacht en wordt bok daar de erfpacht canon voor grond die niet voor woningbouw is bestemd iedere 5 jaar herzien? Wij vinden dit punt van groot belang bij het aantrekken van bedrijven. Wij le zen nl. in het algemeen verslag van het onderzoek op de begroting, dat er 8 van de 28 bedrijven die industrieter rein aanvroegen in 1968, zich hebben teruggetrokken. Zouden deze bedrij ven voor Schiedam aantrekkelijk zijn geweest en waarom heeft men zich te ruggetrokken? Kwetsbaar Wij zijn hier in Schiedam kwets baar wat de werkgelegenheid betreft. Wij hebben hier een paar grote indu strieën, waar een zelfde soort be roepsbevolking werkt. Het onderwijs in Schiedam biedt een grote verschei denheid aan beroepsopleidingen. Naar opze mening zullen wij dan ook be drijven moeteg. trachten aan 'te trek ken die een andere beroepsbevolking vraagt dan de hier reeds gevestigde. Behalve voor handarbeiders is het ook belangrijk voor hoofdarbeiders werkgelegenheid te creëren, wij den ken hier b.v. aan handelsondernemin gen. Het gronduitgiftebeleid zal o.i. hiermee rekening dienen te houden. Misschien moeten wij ons wel eens gaan afvragen of wij misschien wel eens concessief moeten dofn bij het aantrekken van voor de gemeente Schiedam aantrekkelijke bedrijven. Met de sanering van de binnenstad zijn wij een jaar verder zoftder dat er althans naar buiten veel vorderingen zijn gemaakt. Wij zullen nu toch echt sneller moeten gaan werken. Is een definitieve band met een ontwikke lingsbureau niet te effectueren? Wij bereiken hiermee, dat indien er be stemmingsplannen door dit bureau zijn ontwikkeld, deze plannen ook uit voerbaar zijn. Omdat de financiering van deze plannen verzekerd is, kan met de sanering en reconstructie on middellijk begonnen worden. Uit er varing van andere steden met ontwik kelingsbureaus heeft men kunnen le zen via de pers dat de -inspraak van de burgerij verzekerd blijft. Bij de winkeliers in het centrum van Schiedam heerst, o.i. terecht, on rust. Er is nog niet definitief bekend of die delen van de binnenstad, die volgens het structuurplan gehand haafd blijven in de bestemmingsplan nen geen wijzigingen zullen onder gaan. Het gevolg hiervan is dat er in de huidige binnenstad niet veel verbe terd of hersteld wordt en er sprake is van een verpaupering van het winkel centrum, terwijl juist de bestem mingsplannen een stimulerend effect 'zouden moeten beogen. Het lógische gevolg is dat de Schiedamse inwoners meer en meer. elders, in aantrekkelij ker winkelcentra hun inkopen gaan doen. Kan het college nu termijnen noemen, waarin men denkt met de bestemmingsplannen klaar te zijn, zo- Zaterdag 13 december zal er in de Magnalia Dei Kerk aan de Albarda- straat te Schiedam 's avonds om 8 uur Toonkunst Kerstzang zijn. Hier aan werken mee het Toonkunstkoor en het Toonkunst Kinderkoor, beide onder leiding van Aad van der Hoe ven. Het grote koor zal o.a. enkele de len zingen uit het Weihnachts-Orato- rium van J. S. Bach en het kinderkoor zingt alleen en met het grote koor kerstliederen. Verder zal er samenzang zijn en be speelt Aad van der Hoeven het orgel. De koorbegeleiding verzorgt Addie de Jong, de bassoli worden gezongen door de heer J. Blom, Kerstfeest padvinders In de Opstandings'kerk aan de Hon- nerlaige Grethelaan wordt zaterdag 20 december door de vier Schiedamse padvinders stersgroepen het kerst feest gevierd. De dienst begint om 19 uur. De kan-Tan-Kye-stam van de Burgemeester van Haarenigroep houdt op 1 januari van 13-14 uur in 't Raadhuis" aan de Schiedaimseweg een nieuwjaarsreceptie. Jaarverslag Brandwaarborg Blijkens het jaarverslag van de Coöp. Brandwaarborg Mij. te Kethel, is er over het afgelopen jaar een winst gemaakt van f 12.426. Het ver zekerde bedrag is f26.5 miljoen. Er zijn 612 leden aangesloten. De gemid delde schade in de laatste 20 jaar be droeg f 25,60 en in het afgelopen jaar hebben zich ook geen grote branden voorgedaan. dat de winkeliers eindelijk Mevrouw Taverne bepleit verder overhevelen van de indirecte subsi dies bijzonder wat da sport betreft, naar directe "subsidies, zódat een juis ter beeld wordt verkregen. Worden de indirecte subsidies opge teld, dan ontvangt de sport 7,50 per inwoner van Schiedam meer subsidie. Er is een samenbundeling van het jeugdwerk aan de gang, ook het kruis- verenigingswerk streeft naar ruimer samenwerking. Het tot standkomen van een onderwijsraad zou nodig zijn. De fractie maakt zich zorgen over de plantsoenendienst. In betrekkelijk korte tijd hebben nu twee directeuren hun ontslag genomen om elders een functie te aanvaarden, waar dit een aparte tak van dienst is. Spreekster informeert of dit ook in Schiedam mo gelijk is. nu beduidend goedkoper Van een fabrikant van de mooi ste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo pret tig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor set je. toch keurig lange kousen dragen. De kousen Zijn van Mousse Ny lon, 't broekje van steviger brei- sel, naadloze pantykousen voor nog géén twee gulden. naadloze panty kousen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Nylon Panty kousen, in de modekleuren vi caresse, maten 81/zt/m11, per stuk Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best den en zo langzamerhand zullen we ons moeten bezighouden na de tot standkoming 'van ZwembadrZuid met plannen om in Groenoord of Woudhoek-Spaland te komen tot een overdekt bad of de combinatie gym- nastieklokaal/instructiebad. Een ander aspect 4s, dat de sport verenigingen tegenwoordig geen sportverenigingen puur meer zijn, maar ook werken aan de vorming en ontspanning speciaal van hun jeugdle den. Daarvoor zijn goede accommo daties nodig, waar deze activiteiten kunnen plaatsvinden. Een begin is er, maar we moeten verder op de inge slagen weg, daarbij rekening houdend met de bereidheid tót zelfwerkzaam heid van de verenigingen. In de ontwikkeling van het jeugd werk is het een gunstig teken, dat zich in onze stad een werkgroep heeft gevormd, die plannen wil ontwikkelen voor een eigentijdse jeugdbeleid ter plaatse. Met belangstelling z\gt mijn fractie de resultaten hiervan tege moet. Naast subsidie is ruimte voor het jeugdwerk van essentieel belang. In dit verband verwijs ik naar het overzicht van leegstaande schoolloka len. Zijn hier mogelijkheden aanwezig on) groepen en dan denk ik ook aan de ontruiming van het gebouw aan de St. Anna Zusterstraat te helpen? Bij een herziening van de subsidië ring van het jeugdwerk gaan wij er van uit, dat de jeugdsport op gelijke wijze zal worden gesubsidieerd. Ten aanzien van de samenlevingsopbouw is het ongetwijfeld, bekend dat ook hierover inmiddels een concept Rijks subsidieregeling voor werkzaamheden en voorzieningen met betrekking tot de samenlevingsopbouw is versche nen, aldus de heer Boschman. Hoewel we tevredenheid kunnen uitspreken over de opzet van de aan biedingsnota, is zulks niet het geval met betrekking tot de begrotingste korten. Wel doet het sympathiek aan, dat de raad dit jaar praktisch geen voorstellen bereiken, die leiden tot een lastenverzwaring van de Schie damse bevolking, waardoor het ge middeld te besteden inkomen zou ver kleinen", aldus begon de heer P. Boschman. (P.v.d.A.) zijn algemene beschouwingen. Howel met enig suc ces overleg necft plaats gevonden met het college van Ged. Staten blijft spreker van, mening, dat Schiedam maar zeer karig leningen krijgt toege wezen, hoewel er forse werken in voorbereiding zijn. Een verruiming van financierings middelen is beslist noodzakelijk wil het mogelijk zijn de zaken aan te pak ken, die dikwijls nauw met elkaar ver bonden zijn. Met belangstelling wordt \dan ook het meerjarenplan tegemoet gezien. Aandacht vraagt spreker voor ruime re groenvoorziening in de stad. Wil men Gröe'noord-Kethel leefbaar hou den dan zal het nodig zijn om de ge luidshinder door vliegtuigen te beper ken. Een versnelde krotopruiming wordt wenselijk geacht in verband met de ontwikkeling van de binnen stad, waarbij gebruik kan worden ge maakt van de verruimde bijdrage voor krotopruiming. Gezien de om standigheid dat de kosten van flat- bouw en eengezinswoningen elkaar dicht naderen, vraagt spreker aan dacht voor laatstgenoemde bouw, het geen het wonen aantrekkelijker kan maken in Schiedam. Hiermee moet bij de ontwikkeling van nieuwe wij ken, rekening gehouden worden. De heer Boschman vraagt ook aan dacht voor recreatiemogelijkheden en voor aanlegplaatsen voor waterspor ters. Gevraagd wordt naar het standpunt van het college inzake de speelleer- klas bij het kleuteronderwijs en meer overleg met kleuter- en basisonder wijs. „Overweegt het college nog stappen te ondernemen voor een tijdelijke op lossing van het zalenprobleem of gaan de gedachten uit naar nieuwbouw in het kader van sanering van de bin nenstad?", aldus de heer Boschman. Inzake het jeugdwerk is spreker ver heugd over het Cower-rapport. Er zijn weinig' vragen geételd met betrekking tot de sport. De destijds uitgebrachte sportnota kan nog altijd als leidraad dienen voor het te volgen beleid. Een aantal zaken is gereali seerd, aan andere wordt gewérkt. Er blijft echter behoefte bestaan aan eni ge speelvelden, trainingsmogelijkhe- Meent 129 Rotterdam tel. 136105BE Uw Grundlg specialist Radio TV Recorders M Onze GRUNDIG s Het laat zich aanzien, dat de ko mende gemeenteraadsverkiezingen voor Schiedam een geheel nieuw beeld zuilen geven; niet alleen wat betreft de te voeren verkiezingsacties, ook met betrekking tot de raadskandi- daten. Er zijn nl. verscheidene raads leden, vooral binnen de KVP, die de wens te kennen hebben gegeven geen nieuwe kandidatuur te zullen aan vaarden. Tot hen behoren de heren Metaal, Schüller, Beekman, Alijk en NA VERKIEZINGEN IN 1970 o Campman. Ook wethouder M. J. M van Kinderen, die in de afgelopen be stuursperiode nogal wat kritiek te ho ren heeft gekregen inzake het woning bouwbeleid, zou niet meer terugkeren. Reeds eerder hebben we melding gemaakt van geruchten, dat de huidi ge fractieleidster van de KVP, me vrouw M. A: C. Taverne-Van Campen .in het college van BI en W. zou wor den opgenomen. Voorts bestaat de kans, dat het PAK (Progressief! Ak koord) dat aanvankelijk methaan de raadsverkiezingen zou deelnemep, dit toch zal doen met een eigen lijst. Voor de eenmansfracties kan wor den aangenomen, dat de heer Collé (CPN) wel weer zal terugkeren in de raad. Anders staat het met de heren Roede en Muys, die als Boerenpartij vertegenwoordigers de zittingsperiode aanvingen, doch al spoedig uiteen gin gen en waarvan het niet ïo waar schijnlijk is, dat zij in de raad terug komen. Veel en langdurig overleg is er ge weest tussen de KVP-ARP en CHU. Het voornemen is om volgend' jaar bij de verkiezingen wel nauw samen te werken zo mogelijk met een gemeen schappelijk programma, doch niet met een gezamenlijke kandidatenlijst. Zover heeft men het thans nog niet kunnen brengen, gezien olè nog onze kere politieke ontwikkeling. Wel zou het in de bedoeling liggen, dat waar mogelijkin de nieuwe raadssamenstelling, namens deze fracties één woordvoer zal optreden. De huidige combinatie AR-CHU in „Protestants Schiedam",.. l#jft dan gehandhaafd. In deze fractie zal de heer S. Kuiper (ARP) niet in de raad terugkeren, terwijl over de zetel van de heer H. van der Waal (CHU) nog besprekingen gaande zijn. haarstukje model f 85.00 U kunt er met de feestdagen nog heel lang een geheel b Rêve, Rotterdams gega ogelijk houdt, stapt u ger j blijven Haarstukjes schouderlengte f 85.00 Tot over de schouders f 150.00 Pruiken f 80.00-f 350.00 Deskundige befniddeling en advies terugbetaling een pruik? Wassen andags gesloten i dagsavonds demonstrat 2e Middellandstraat 18 bij Heemraads- ngel. Telefoon 25.63.89. nu... beduidend* goedkoper 't Valt gelijk op dat dit een pullover uit de duurdere series isen U hoeft er toch niet bij te vertellen dat U 'm zo voor delig kocht. Damespullovers van een gewel dige kwaliteit acryl, er zijn diverse vlotte modellen, o.a. met sportief ingebreid kabel streeppatroon in 't voorpand, met V-hals of ronde hals. Fijne pullovers in modieuze kleuren, nu per stuk voor nog géén veertien gulden. SCHIEDAM GEREFORMEERDE KERK: Oosterkerk (Rolterdamsedijk 289) zondag v.m. N. Nammensma. kethel „De Ark" (Zwaluw dag v.m 10.30 uur J. Couvee, zondag n.m. 5 uur C. v. zuylen. Magnalia Dei Kerk (Albar- dastraat 69) zondag v.m. 10 uur P. H. de Kleer, zondg n.ra. 5 uur J. Couvee. „De Goe- OP 1e EN 2e KERSTDAG. •MENU-KEUZE RESERVEER TIJDIG UvV TAFEL HOTEL CAFÉ-RESTAURANT. RIJNMOND de Haven" (Westfrankelandsedljk 1) zondag v.m. 10 uur K. H. Schuring, zondag n.m. 5 uur P. H. de Kleer. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) zondag v.m. 10 uur J. N. Nammensma, zondag n.m. 5 uur K. H. Schu ring. HERVORMDE GEMEENTE: Grote kerk. 20 uur ds. J. G. Jansen; 17 uur ds_. C._J._van den Bethelkerk 10 uur sn, Vlaardingen, Open standingski :ur dienst. Op--, ds. D. J. Spaling, 19 uur D. J. spaling. Vredeskerk 10 uur ds. A. D. n 17.00 u l. C. Hildering. Oegstgeest iNeu. Prot. Bond Westvest 92, 10.30 A. D. Klaassen. Kerkgemeenschap tot Verbreiding Geref. Leer L. Nieuwstr: Ds. H. Holman. Evang. Luth. Gemeente: Oranjestraat 10 uur ds. A. steinhart. Oud Katholieke Parochie Dam. 10 uur "H. Mis. Pastoor drs. it. Smit. Hersteld Apostolische Gemeente StadhouA derslaan 9.30 en 16.00 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven 27. samen komsten 10 en 19.30 uur. Leiding: majoor en mevr. Zuidema. Baptisten Gemeente, gebouw Jrene 19.30 Chr. Geref. kerk Warande 9.30 uur dienst. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene 10 uur ds. A. Kasteleijn uit Strijen, 17.00 uur Grote kerk ds. C. J. v.d. Bergh uit Katwijk. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. met V-hals of ronde hals kabel pullover fully fashioned acryl /- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze modieuze damespullovers van een mooie kwaliteit acryl, keu ze uit diverse modellen en kleuren, maten 38 t/m 48 Elke vrijdagavond tot 9 uur open 0 Ook maandagmorgen open

De Havenloods | 1969 | | pagina 35