sportJII paletmI jrèlp 12 M I DUAL We waren er gewoon aan toe wat beter te spelen Vijftig jaren lang eendrachtelijk samenspelen AFSPEELAPPARATUUR ■FÜTURA Voettocht op kerstavond HANS EIJKENBROEK: [95 EDS DOET NAAM EER AAN Wees eens extra charmant met de feestdagen haarboutique mon rêve KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE Betalen in 5 keer kost niets meer DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 7 Zeg Jan, hoe kan Sparta nou in eens met 30 winnen? Andere spelers? Nee, andere trainer, wel iets duurder. Mmmm, stuk beter. Voor het eerst in vele weken hebben de bezoekers van Spangen het zondag weer een beetje naar hun zin gehad. De Rotterdamse formatie, herstellende van een for se ingreep werkte zich naar een overtuigende zege op een Go Ahead dat om even onbegrijpelijke redenen net als Sparta volledig in de puree zit. nus Kowallk rondde Sparta de eerste wedstrijd in het nieuwe leven overtui gend af. Na afloop heerste er in de kleedruimte van de Rotterdammers dan ook een opgewekte stemming. Terugziend op de ontmoeting van zondag zei Hans Eijkenbroek dezer dagen:„Nu moet je natuurlijk niet denken dat de zege en het goede spel van zondat helemaal is terug te voe ren tot het vertrek van Wiel Coerver We waren er onderhand gewoon aan toe om eens wat beter te gaan spelen. Ik kan niet zeggen dat we ons anders voelden dan enkele weken geleden. Waarschijnlijk zouden we met onze oude trainer eenzelfde resultaat heb ben geboekt. Het is nu eenmaal zo dat we gezien de kwaliteit in ons elftal ver onder onze top zaten en dat moest toch een keer komen". Hoe de uitwerking van Coerver's vertrek geweest moge zijn, Sparta kwam zondag met een verfrissend partijtje voetbal op de besneeuwde grasmat. Eijkenbroek: „Eén verschil was er in ieder geval. Tot nu toe dit seizoen' hebben we nogal krampachtig ge speeld. Te straffe mandekking en geen lef meer om te improviseren. Dat systeem hebben we zondag laten varen en dat leverde tegen het ove rigens erg tegenvallende Go Ahead een goede partij voetbal op. Mis schien wel de beste wedstrijd van dit seizoen, want tegen Feijenoord is er goed gespeeld, maar dat was voorna melijk defensief spel. Nu is er vrijuit gecombineerd en ook de voorhoede nam volop deel aan de wedstrijd". De Spartanen, beladen met nieuwe hoop, willen de afgesloten periode het liefst zo snel mogelijk vergeten. Eijkenbroek: „Er zijn aan alle kanten fouten gemhakt. Bij ons, bij het bestuur en bij de trainer. Alleen, wanneer dan de goede resultaten uit blijven raakt iedereen wat verbitterd en krijgt die ene man toch de schuld. Er is nu weer rust in het elftal en we staan als één man achter Visser om er van te maken wat er nog van te maken valt. De competitie is wel voor eên groot deel verloren, maar er lig gen nog kansen om de beker te pak ken. Zondag gaan we daarvoor naar Limburgia. Altijd een moeilijke te genstander deze tweede divisieclub. We hebben er al eens verloren en we zullen er dus alles op moeten zettfen om ons ditmaal niet te laten verras- Na het bekerduel, nu... beduidend goedkoper Van een fabrikant aso de mooi ste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo pret tig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setje toch keurig lange kousen dragen. De kousen zijn van Mousse Ny lon, 't broekje van steviger brei- sel, naadloze pantykousen voor ie gulden. naadloze kousen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Nylon Panty kousen, in de modekleuren viva caresse, maten SVit/m 11, per stuk jfc voor Elke vrijdagavond Gèin til. of schrift zijn herstel kan doorzetten volgt daar na een nieuwe krachtproef. Dan na melijk moeten de Rotterdammers aantreden in Groningen bij GVAV. PIET-DE-PKATER Staat Feijenoord niet in de belang stelling vanwege zijn Europacupwed strijden, dan zorgen de spelers zelf wel weer voor een vloedgolf publici teit. Achtereenvolgens zijn dit seizoen de heren Laseroms, Kindvall, Van Hanegem en nu ook Piet Romeijn voor het voetlicht getreden. Eerst ge noemde drie waren het haasje vanwe ge ruw spel, terwijl Romeijn hangt vanwege ruwe taal. Van Gemers („wat zegt Piet dat nou abrupt en wat zegt ie dat ondiplo matisch") achtte zich beledigd en re pliceerde met een officiële waarschu wing, die Romeijn in eerste instantie al een geldboete van de club heeft op geleverd. Andere arbiters zijn Van Gemert intussen bijgevallen met de mededeling dat ook zij de woorden van Piet niet zouden pikken en ter verzwaring van Romeijn zal bij de behandeling van zijn zaak door de bond stellig gelden dat dit niet de eerste keer is dat hij zich beledigend over scheidsrechters heeft uitgela ten. Voor de statistici onder ons: in 1957 raakte Piet 'in moei lijkheden bij een Wedstrijd van het UEFA-elftal in Frankrijk, waarbij hij wegens belediging van de scheids rechter van het veld werd gestuurd. De bond schorste hem voor acht wed strijden van zijn club SVV en sloot hem voor twee jaar uit voor Neder- Sparta Gnote Leonidas reünie Op zaterdag 13 december, aanvang 19.30 uur, wordt er in het clubgebouw van Leonidas aan het Erasmuspad, Schiebroek, een grote reünie gehou den voor oudleden en genodigden, ter afsluiting van het zestig-jarig be staan. Van vele oudleden, die inmid dels verhuisd zijn, ontbreken de nieu we adressen. De organisatoren hopen echter, dat ook deze oudleden door deze oproep „acte de présence" zullen geven. Vermeldenswaard is nog, dat de eerste juniorenafdeling van Neder land door Leonidas in 1914 werd opge richt. Velen van deze oud-junioren hebben toegezegd deze reünie te zul len bijwonen. Onder het motto „De Kerst-mist uit" wordt een kerstvoettocht gehou den met begeleiding van de Pax Christi-beweging. De tocht wordt ge houden op 24 december om 21.00 uur. Tijdens en na de tocht wordt er in de zaal de „Put" aan de Pinkstraat 10 een diskussie met de meelopers ge houden, en wel over de volgende the- mais: taak van het gezin, taak van de school, noodzaak van akties, oorlog en vrede in een bewegende wereld. Inschrijving en inlichtingen: J. Stokmans, Franselaan 279c, Rotter dam, telefoon 151153 en J. Welling, Havenstraat 150a, Rotterdam, tele foon 231566 (alleen tussen 5 en 7 uur). Kosten van deelname f 2,50. landse elftallen. In 1967 liep hij drie wedstrijden schorsing op toen hij ar biter Schalks het woord „klootzak" toeriep. Met de beledigende woorden waarvan iedereen intussen de inhoud kent en die hier geen herhaling behoe ven nadat ze in de afgelopen dagen on der meer vele malen door televisie- omroepsters gniffelend zijn uitgespro- ken^ kan men vergelijkenderwijs on geveer taxeren welke straf Piet-de- Prater ditmaal zal worden toebe deeld. VERSCHIL Manus Brinkman (41 jaar) zater dag na de cycle-cross in het Kralingse Bos:,.Vroeger had ik wel eens een slechte dag. Nu heb ik nog wel eens een goede dag. Dat is het verschil". Zaterdag had de veteraan weer een goede dag en werd in een sterk veld renners (nou ja, voor z'n 41 jaar) twaalfde. Brinkman blijft ook dit seizoen nog volop in training. „Zolang ik het kan doen en zolang ik nog in de prijzen rijd geef ik het er niet aan". Over het nieuwe blqed in de cycle-cross-sport is Manus niet zo ongerust. „Rob Aver, steeg zaterdag winnaar bij de nieu welingen is een groot talent. Ook op de weg is het een heel rap manne tje. Dat belooft veel voor de toekomst, al is het natuurlijk altijd afwachten of het er inderdaad helemaal uitkomt". nu... beduidend goedkoper 't Valt gelijk op dat dit een pullover uit de duurdere series isen U hoeft er toch niet bij te vertellen dat U 'm zo voor delig kocht. Damespullovers van een gewel dige kwaliteit acryl, er zijn diverse vlotte modellen, o.a. met sportief ingebreid kabel streeppatroon in 't voorpand, met V-hals of ronde hals. Fijne pullovers in modieuze kleuren, nu per stuk voor nog géén veertien gulden. of ronde fully fashioned Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze modieuze damespullovers van een mooie kwaliteit acryl, keu ze uit diverse modellen en kleuren, maten 38 t/m 48 Elke vrijdagavond tot 9 Horeca De alledagkerk wordt gehouden in de Laurenskerk te Rotterdam op dins dag 16 december van 12.50-1.IQ uur. Spreker is ds. H. van den Akker. Naar aanleiding van de jammer klachten van het Horeca-bedrijf over de achteruitgang het volgende: het Horecabedrijf heeft daar zelf schuld aan. Dit bedrijf heeft alle onderne mers onder druk gezet.. Nu weet ik dat de voortdurende accijns en de BTW als de eerste de schuld zijn. Maar wat gebeurde er: de glaasjes werden weer kleiner en de prijs werd verhoogd. Denkend aan de lampjes bier met een flinke rand schuim, dan kan ik mij goed begrijpen dat het pu bliek gaat zeggen: Dank je wel, mij niet gezien. En als ik terug denk aan vroegere tijden, dan zie ik nog de aankondiging van de „Groote Slok". Ook de toegift van een zoute bol, stuk je kaas, of een sigaar of olienoten, dit alles is verleden tijd geworden. Mijn mening is, dat ze zelf hierin verbete ring kunnen brengen. P. CORBETH, ROTTERDAM Sunde Klaazen Hier een kleine aanvulling op uw stukje over de Amelandse Sunde Klaazen. De eerste avond is voor de jongens van 12 jaar en ouder. Het be gint om J5 uur met baanvegen tot 7 uur. Dan mogen er geen meisjes en vrouwen op straat. Baanvegen is de meisjes en vrouwen en jongens onder de 12, die toch de straat of door de tuinen (tuuntje slupen) van huis tot huis gaan, naar huis sturen (met de stok). Dit gebeurt door jongens en mannen met stokken en roepers zon der masker en met alleen een wit la ken om. Om 7 uur is het baanvegen afgelopen en mag iedereen weer op straat. Om 8 uur komen dan de jonge Sunde Klaazen op straat en mag ie dereen ze bekijken. De tweede avond is er weer baanve gen van 5 tot 7 maar dan voor 18 jaar en ouder. En nu mogen er ook geen jongens beneden de 18 jaar op straat. De meisjes en vrouwen gaan dan on der geleide van mannen boven de 18 jaar naar huizen die open zijn (bij voorbeeld een kamer die helemaal is lepggehaald, met stoelen en banken erin. De Sunde Klaazen komen daar binnen en dan kun je ze bekijken). De Sunde Klaazen kunnen aan een fel brandende lamp voor de deur zien welke huizen er open zijn. Natuurlijk probeer je er altijd achter de komen wie de Sunde Klaazen zijn. Ook probe ren de Sunde Klaazen er onderling achter te komen of er iemand onder de jaren in het pak zit (d.i. jonger dan 18) door middel van voesten. Dan staan ze tegenover elkaar en geven elkaar een hand en meten eikaars krachten en proberen erachter te ko men wie het is. En wee z'n gebeente als een jonger iemand ontdekt wordt. Dan krijgt hij met de stok en wordt naar huis gebracht. Om twaalf uur mogen degenen die naar huis willen onder geleide naar huis, hoeft niet speciaal door een Sunde Klaas te ge beuren als de begeleider maar een man en ouder dan 18 jaar is, maar dan wel langs de kortste weg. Als de Sunde Klaazen in de gaten krijgen dat je hier en daar nog eens gaat kijken, kun je alsnog een pak slaag krijgen. Er zijn Sunde Klaazen die 's morgens om 8 uur nog op straat lopen. Dus is het niet zo, dat'het ofn 12 uur is afge lopen, o nee, want dan gaan de Sunde Klaazen nog eens bij al die open hui zen langs om zich bekend te maken. Er wordt gelukkig door de Sunde Klaazen niet veel gedronken (enkele uitzonderingen daar gelaten) en dat komt het spel ten goede. Ik heb zelf in Hollum gewoond en ga er bijna elk jaar weer naar toe om Sunde Klaas te Mevr. P. Sanderson-de Boer ex-Amelandse Rotterdam. Kleuterleidster Naar aanleiding van uw artikel be treffende kleuterleidsters in de Ha venloods van 4 december, verzoek ik u btleefd- aandacht aan het volgende te schenken en wel: Dat alle meisjes die dit jaar afge studeerd zijp, ook als zodanig ge plaatst zouden zijn, is beslist niet waar. Vele andere meisjes en ik ook, wachten nog steeds tevergeefs op een oproep als assistente, niet als leidster. Met de mij ten dienste staande gege vens van deze week bestaat de moge lijkheid, dat de meisjes nog wel een jaar kunnen wachten, voordat zij als assistente geplaatst kunnen worden, laat staan als kleuterleidster^- C. E. v. d; Weert, Rotterdam. VERLOTING. - Uitslag verloting Ouden Dagen Rotterdam-Noord: 18.363 Klok of t,_. den horloge ter waarde van f 250,-; 4.59} Hob by-Set ter waarde v. 135,-; 10.362 Kampeer- artikelen ter waarde van f 100,-; 795 Elec. scheerapparaat ter waarde van f75,-; 33.994 Pakket levensmiddelen ter waarde van f50,-; 12.008 „Tornado" Elec. koffiemolen ter waar- De prijzen zijn iedere werkdag EDS dwingt enorm veel respect af. Het is een vereniging die kan bo gen op een aetieve staf leden en met deze leden projecten weet te verwe zenlijken, waar vele hoger-geklasseerde amateurverenigingen jaloers op kunnen zijn. Een paar typische voorbeeldjes ter illustratie hiervan. Enkele jaren ge leden is het bestuur vair EDS (Eendracht Doet Samenspelen) begonnen met de uitvoering van een omvangrijk vijfjarenplan. Dit behelsde onder meer a) de aanleg van een nieuw clubgebouw (inmiddels gerealiseerd), b) het maken van een ordentelijke entree (bijna gereed), c) de bouw van een overdekte tribune (zittribune, met in de katacomben naar alle waar schijnlijkheid een sauna), d) opnieuw een uitbreiding van de kantine en een verbetering van de kleedgelegenheden en e) de verlichting van de velden. Dat deze volgorde willekeurig is, blijkt uit het feit, dat men het komend jaar reeds de verlichting in gebruik wenst te nemen. Op het ogenblik wor den wat proefjes genomen bij TNO in Delft, terwijl deskundigen van Philips op het terrein in de Spaansepolder zijn geweest om wat indrukken op te doen. Maar EDS doet nog veel meer. Reeds medio 1968 installeerde zich een jubileumcommissie, onder voor zitterschap van Cees Mets, jr, die zich ging bezighouden met de voorberei ding van het 50-jarige jubileum op 1 februari 1970 in het spiksplinternieu we clubgebouw te houden. Middels allerlei acties, die uiteenlie pen van het ophalen van oude kran ten, loterijen, avondjes met „spelle tjes", carnavalsfeestjes tot een fancy- fair. Wanneer men op de hoogte ge steld wordt van deze bijzondere initia tieven, nog meer van deze activitei ten, dan komt de vraag op: „Waarom doet een EDS'er dit?" Cees Mets jr. kan hierop eigenlijk geen goed antwoord geven. „De men- haarstukje model f 85.00 de feestdagen lang daarna uitzien, met een geheel persoon passend haarstuk van Mon Van gegarandeerd 100 .Voor prijzen mogelijk houdt. Stapt jblijve'nd binnen. Haarstukjes schouderlengte f 85.00 Tot over de schouders f 150.00 Pruiken f80.00-f Deskundige bemiddeling terugbetaling door kenfonds. Reeds een pruik? Wassen en water golven doen Maandags gesloten Vrijdagsavonds demonstratie. zeMiddellandstraat 18bij Heemraads- 25.63.89 Uw Grundlg sjjeclalist Radio TV Recorders 1 Meent 129 Rotterdam 1 tel. 136105 sen worden hier door elkaar gestimu leerd. Doet de één wat, dan volgt de ander. Het werkt werkelijk aansteke lijk. En het is geen werkprogramma van enkele maanden, maar één van twee jaar. We blijven dus bezig en de leden blijven eikaars activiteiten zien. Vooral het ophalen van oude kranten is een enorm succes. Jong en oud komt met pakken en balen binnen. Zo wel leden, die in de maatschappij een bepaalde positie hebben als de junior van acht jaar. Eendracht doet samen spelen". EDS doet serieuze pogingen om het aanstaande gouden jubileum succes vol te laten verkopen. Kort samenge vat de festiviteiten, zoals die met in gang van 1 februari 1970 zullen plaats vinden. Op de dag zelf vindt er in het clubgebouw een receptie plaats voor leden en donateurs. Op de zevende fe bruari recipieërt het bestuur van EDS voor genodigden, terwijl op de veer tiende februari 'een reünie wordt ge houden voor de oud-leden, die tevens kunnen geniéten van een EDS-voet balwedstrijd uit de oude doos". Wat betreft de reünie ,dit. EDS be treurt het dat tijdens de bombarde menten in de oorlog de archieven, met daarin de namen van enkele tien tallen oer-leden, zijn verloren gegaan. Pogingen om het archief toch bijge werkt te krijgen, zijn totnutoe mis lukt. Desalniettemin zou het bestuur van EDS, en in het bijzonder de actie ve jubileumcommissie, het op prijs stellen wanneer alle oud-leden van EDS op deze reünie in het clubgebouw aanwezig zouden zijn. „Het is de bedoeling", zegt Mets, ,dat deze oproep een soort sneeuwbal effect heeft. Mensen weten elkaar wel te vinden. Ze moeten elkaar op de hoogte brengen. Ik geloof stellig dat dat lukt. Ik heb al wat aardige reac ties binnen gehad. En adressen, waar door het mogelijk was oud-leden, d:e niet meer in Rotterdam woonaeh g zijn, aan te schrijven. Iedereen die - het klinkt wat politie-achtig inlic i- tingen kan geven over woon- en v blijfplaats van ras-EDS'er kunnen 1e- lefonisch contact opnemen met mij. Mijn telefoonnummer is 010-156836". Eerste elftal Het ziet er niet naar uit, dat het eerste elftal van EDS zijn bestuur vol gend seizoen een bijzonder cadeau gaat aanbieden: een kampioenschap. Afgezien van het feit dat de jongens van trainer Cock Rijnierse (36) zelf oud-speler van EDS bijzonder aan trekkelijk: voetbal spelen, zijn ze niet meer dan een verdienstelijke midden moter. Secretaris Arie Zondervan zegt: „Ze hebben stuk voor siuk enorm veel inzet getoond in alle wed strijden, maar we hebben geen grein tje geluk gehad. Er zijn wedstrijden verloren gegaan, die minstens in een gelijkspel dienden te eindigen. Maar ik heb er erg veel moed in. Het zijn allemaal jongens, die in EDS-kringen zijn opgegroeid en opgevoed en er ke ker niet met de pet naar zullen gooien. Ze weten trouwens dat er m andere elftallen even jonge knaj>en staan te dringen van ongeduld om ook in het eerste elftql te worden opgo i.>- men. Elke jonge knaap immers we hebben er in het eerste elftal alleen al negen uit eigen kweek wü knokken voor zijn plaatsje". Cabaret Op de 21e februari zal EDS om de serie festiviteiten te vervolgen in de Rivierahal een cabaret-dansant houden, gevolgd op de 28e gebruari door een beat-festijn voor een wat los- bandiger groep in het clubgebouw. Verder staan nog wat toernooien op het programma en wat reisjes voor enkele jeugdelftallen. Ter gelegenheid van het gouden ju bileum zal het bestuur komend jaar voorts een boekje uitgeven, waar kort samengebundeld de gehele EDS histo rie ondanks het verlies van het ar chief in zal worden vermeld. Er wordt door de jubileumcommissie hieraan heel intensief gewerkt. Moch ten er nog oud-leden zijn die waarde volle gegevens kunnen verstrekken ter vulling van het boekje, dan kun nen zij contact opnemen met de heren Zondervan (secretaris), Van Erkel (voorzitter) of de heer Mets jr. (voor zitter van de jubileum-commissie). MINI-AI O-RACES. Op zondag 21 december, aanvang 10 uur, worden op het circuit van de racing club „Road Comets" aan de Vlietkade 28 te Rot terdam-Kralingen mini-autoraces gehouden. Ze staan open voor elke mini-racer, aanko mend en nieuwelingen. Gereden wordt in de GT-klasse, schaal 1:4 in vier manches. De in schrijfgelden bedragen ƒ1,50 voor A-rijders (geoefenden) en f 1,- voor B-rijders en nieu welingen. MINAV-leden hebben twee kwar tjes reductie. Inschrijvingen: Noordsmgel 142b, tel. 241577. De inschrijving sluit op vrij dag 19 december.

De Havenloods | 1969 | | pagina 7