Patatte-patat en zelf vis roken Nederlandse Hair mag er oest zijn Ga bekeren met de wellicht zit er ook voor u een prijs in! Focus in Slikkerveer Vinyl Horecava Enthousiaste voorstelling met technische gebreken wandbe* kleding 65 cm breed Als men de niet waargemaakte pretenties' van „Hair", zijnde anti-establishment en non-conformistisch, buiten beschouwing laat, blijft er een alleszins plezierige thea ter-manifestatie over. Vooral omdat deze „Nederlandse" uitvoering nog lekker ruw en ongeciviliseerd aandoet. Het is mis schien merkwaardig, maar juist de techni sche onvolmaaktheid geeft charme aan de ze show. Het zijn het enthousiasme en de vitaliteit van de acteurs die „Hair" maken en de vaak gebrekkige coördinatie met Mevrouw, het is Uw taak om te zorgen dat Uw man geen kou vat als hij 's morgens vroeg op de brommer of fiets de kou door moet. En al draagt hij nog zo'n dikke winterjasonontbeerlijk is een stelletje van dit heerlijk warme lange herenondergoed. U vindt het op onze parterre, lang herenondergoed, een borst rok en pantalon van een goede kwaliteit, per stuk voor nog géén drie gulden. borstrok O 98 pantalon Op de parterre verkopen wij dit lang herenondergoed, borst rok en pantalon, heerlijk warm, in de kleur ecru en de maten 5, 6 en 7. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Het Amsterdamse RAI-gebouw was deze week weer het eldorado voor iedereen, die iets met het horecavak te maken heeft. In drommen trokken de café-eigenaars, res- taurantbezitters en hoteliers naar de Hore cava, die maandagochtend werd geopend en waar men zich weer kon laten voorlich ten over keukeninrichtingen, dranken, le vensmiddelen, meubilair en vooral over een economische bedrijfsvoering. Dat de Horecava een gesloten beurs is, dat wil zeg gen een beurs uitsluitend bestemd voor vakmensen, was aan het bezoekersaantal op die eerste dag beslist niet te merken. Dat we een volk zijn van patat-etende mensen, werd direct bij het betreden van de tentoonstelling al duidelijk. Overal hing de geur van frites en in vele stands kon men proeven welke kwaliteit de beste was, afhankelijk van het soort frituurvet, waar in ze waren bereid of van het feit of ze ge woon voorgebakken waren of afkomstig waren van een soort pasta. Om het de ko per en de verkoper nog gemakkelijker te maken, was er ook een frites-automaat. Na het inwerpen van geld, komt er een bakje met de aardappelstokjes uit, compleet met een zakje mayonaise. Zout kan men naar believen toevoegen. Tussen de vele standhouders stond, bijna onherkenbaar vanwege zijn baard, ook de showman Lou van Burg, die even van zijn audities was weggelopen om een voor Ne derland nieuw apparaat te demonstreren, w aarvan hij de importeur is. Het is een apparaat, waarin men vis in twintig minuten tijd kan roken en dat on der de naam „Mirella" in de handel wordt gebracht. In een brief, die men op de stand kan krijgen, schrijft Lou van Burg, dat hij als verwende smulpaap, erelid van de Ko kende Mannenclub in Duitsland, zo onder de indruk van dit apparaat was gekomen, dat hij de alleenvertegenwoordiging voor de Beneluxlanden had gevraagd en verkre gen. Als de heerlijkheden, die hij onder vi trines had uitgestald, ook inderdaad zo smaken als ze er uitzagen, zal het apparaat wel zijn weg naar de Nederlandse restau rantsvinden. In een economische bedrijfsvoering past ook de automatisering. Vandaar dan ook, dat er een groot aantal stands was met alle mogelijke automaten, waarbij die voor koffie en chocolademelk wel de boven toon voerden. Opmerkelijk is, dat deze automaten steeds fraaier van vormgeving worden en dat de kwaliteit van de koffie ook aanmerkelijk beter wordt. Uiteraard waren er ook de vaatwasmachines en de zelfbedieningsbuffetten, alles bedoeld om White boys are so pretty" het de klant en de restauranthouder zo ge makkelijk mogelijk te maken. De kinderen konden zich amuseren in een minipretparkje, waarmee dan tevens werd gedemonstreerd hoe de horeca-onderne- mer tegemoet kan komen aan de wens de vrije tijd van de gasten meer op te vullen. Men kan zelfs complete vijvers met motor bootjes voor kinderen kopen. Daarnaast waren er de vele speelautomaten, waaron der zelfs de in de meeste plaatsen in Neder land verboden fruitmachines. Terwijl de kinderen zich in het mini-pret- parkje amuseerden, konden de volwasse nen uitrusten in de grote stand van het Centraal Brouwerij Kantoor, die bestond uit een oud-Hollands straatje, waarin zich achter elk geveltje een bierbar verschool. Ongetwijfeld was dit de meeste bezochte stand van de hele beurs, omdat daar het bier gratis en vooral heel erg gul werd uit gedeeld. Gul met dranken was men echter in alle stands, waar men onder andere vele tot nu toe in Nederland onbekende en goedkope soorten whisky kon kopen. Overal drinkende en etende mensen. Over al vriendelijke standhouders en charmante dames, die altijd weer opnieuw bereid wa ren inlichtingen te geven of een glas vol te schenken. Want de Horecava is een traditie geworden en een horecaman is niet meer bij de tijd, wanneer hij niet één dag per jaar met zijn hele gezin naar de Amsterdamse RAI is getrokken. Vanaf 3 januari valt in het mobiele theater bij het Olympisch Stadion in Amsterdam de Nederlandse versie van de musical Hau te bekijken en te beluisteren. De internationale cast van deze Ned-En- gelse co-produktie wordt de geplande vier maanden begeleid door een speciaal voor deze gelegenheid samengestelde formatie. Deze formatie bestaat uit het voormalige combo van de fluitist Thijs van Leer aange vuld met de ex-Brainbox-sologitarist Jan Akkerman. Ze treden op onder de naam FOCUS. Hun reeks optredens met Hair wordt 10 januari onderbroken voor een eenmalig en exclusief optreden bij Club Popart in Slik kerveer. Het optreden begint op 10 januari om acht uur 's avonds in de Electrozaal f. aan de Nassaustraat 2. Voortaan knapt U zelf die klei ne karweitjes opzonder vak kennis of dure materialen met Vinyl wandbekleding in een wipèn goedkoop. Vinyl wandbekleding, het meest ideale afwasbare materiaal. Vi nyl plastic op jaapierbasis voor het bekleden van deuren, wan den, kasten enz. In handige rollen, ong. 65 cm breed, in lichte kleuren, per meter voor nog géén acht dub beltjes. Op onze eerste verdieping ver kopen wij deze Vinyl wandbe kleding (met kleine foutjes) ong. 65 cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Gtin tel. of schrift, best. Eindelijk is het dan zover: Nederland heeft zijn eigen „Hair". Vrijdagavond 2 januari was de première van deze roemruchte, hippie-musical in het speciaal opgezette tent-theater op het terrein van het Amsterdamse Olympisch Stadion. Nou is deze produktie van „Hair" niet zo Nederlands als de aanvang van dit schrijven doet vermoeden. De regisseur, producenten en de meeste acteurs komen uit Engeland, zodat het voor de hand lag dat de teksten uit „Hair" merendeels onvertaald bleven. Duidelijk een Engels gebeuren op moment begon de glorieuze zegetocht van Lërst alleen in Amerika, waar naast New York ook San Francisco en Hollywood hun eigen „Hair" kregen, maar kort daar op ook in Engeland en Australië. Inmid dels groeide de belangstelling voor de mu sical in Europa en landen als Frankrijk, Duitsland en zelfs Joegoslavië zetten hun eigen produktie op touw. De „Hair"-rage Niet alleen de dochters die door de mini-mode al jaren panty nylons dragen..... ook de moe ders die eenmaal zo'n panty hebben geprobeerd willen niet anders Bovendien zijn Ze reuze voor delig deze panty nylons. De kousen zijn van mousse nylon, 't broekje van steviger breisel. Koop ze op onze kousen-afde- ling deze naadloze pantykou- j sen per stuk voor nog géén een j gulden tachtig. naadloze panty kousen Welcome sulphur dioxide Nederland Waar bleef Nederland? Het zat ons niet mee met de Nederlandse produktie. Paul Kijzer had vergevorderde plannen en liet de acteur Hans Kemna voorbereidend werk verrichten. Helaas nam Kijzer de be nen naar Madrid en voorlopig kwam van „Hair" niets. Toen kwamen de producen ten Willy Hofman en Piet Meerburg, maar ook zij lieten het na enige tijd afweten. Tenslotte belandde de hele zaak in Britse handen. David Conyers, Tom Parkinson en John Nasht trokken de gerenommeerde regisseur Victor Spinetti aan en vanaf dat moment ging het erg snel. Een gelukkige omstandigheid was dat de Zwitserse acteur Oliver Tobias (22(, die in Londen de hoofdrol (Berger) speelde, be reid was naar Nederland te komen om de zelfde rol op zich te nemen. De rest van de. groep werd gevormd uit een internationaal gezelschap waarin Britten en Amerikanen de meerderheid vormden, maar waar toch ook plaats was voor een zevental Neder landers, onder wie Marius Monkau, Ro nald Snellenberg en Nathascha Emma nuels, het meisje dat zich in de opera „Re constructie" van haar kleren ontdeed en als zodanig Cuba symboliseerde. De aangekondigde opvoering van „Hair" in Nederland vond trouwens niet overal instemming. Het uit Aloha-medewerkers gerecruteerde Anti-Hair Comité, kondigde acties aan om de opvoering in Nederland te verhinderen. Motief: „Hair" is een fake, een commer ciële exploitatie van het hippiedom en heeft niets te maken met de werkelijke re volutie van de jongeren. Acties van dit Co mité bleven overigens tot op heden uit. vaderland (in dit geval Amerika), het leger en de gegoede burgerij het ontgelden moe ten. Dit alles overigens met een genoeglij ke vrijblijvendheid. Individuele prestaties van de aanwezige Nederlanders zijn nauwelijks te vermelden of het moet Ronald Snellenberg zijn, die verkleed als een bezorgde moeder uit Apeldoorn, wel goed gek bezig was. De band onder leiding van Thijs van Leer (presentator van het N.C.R.C. t.v.-pro- gramma „Twien"), was zonder meer voor treffelijk. Vooral gitarist Jan Akkerman (ex-Brainf>ox), zorgde ervoor dat de mu- „I'mrinso white" ziek uit „Hair" niet alle aansluiting verloor met werkelijke Dopmuziek. Kortom, de Nederlandse „Hair" mag er best wezen, tenslotte is het weer eens iets anders dan Snip en Snap. Voor de prijsbe- wusten: De toegangsprijzen variëren van vijf tot twintig gulden, de consumpties zijn nogal fors: (f. 1,25 vooreen pilsje) en het rijk geillustreerde programma kan men voor vier piek aanschaffen. Cees Groothout. Op de parterre verkopen wij deze nylon panty kousen, in de modekleuren viva en caresse, maten 8% t/m 11, mamrnm per stuk m 75 voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open 1 Ook maandagmorgen open Cttn tel. of schrift, best. DE HAVENLOODS, 8 JANUARI 1970 muziek en belichting verlevendigen het beeld. Wel is storend dat door een onjuiste micro foonopstelling de tussenteksten vrijwel ge heel onverstaanbaar worden. Zo gingen verscheidene gedeeltes, zoals het afscheid van Claude die de hippie-groep verlaat, volkomen de mist in. Behalve routinier Oliver Tobias, die de vrijbuiter Berger met geweldige inzet ge stalte geeft, zijn de solistische prestaties gering. Liedjes als „Welcome Sulphur Dioxide" en „Frank Mills" worden uiterst lullig gebracht. Deze „Hair" moet.het echt hebben van het grove groepswerk. In het openingsnummer „Aqarius", in het op druggebruik geïnspireerde „Walking in Space", maar vooral in het emotionele slotnummer „Let the Sunshine in" gaat het er geweldig tegenaan. We kunnen ons de moeite besparen het verhaal van „Hair" te reproduceren, aan gezien het geen verhaal heeft. Het is een dag uit het leven van een hippie-commune, afgewisseld met scènes waarin vooral het

De Havenloods | 1970 | | pagina 13