13.98 Scheidsrechterlijke dwaling Sportgrabbelton ontnam DWS de overwinning Hans van der Broek dè verrassing bij tafeltenniskampioenschappen S'ciam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 JANUARI 1970 m Zo beste mensen. Daar 7.it.t.en we en niivon «ilt PiinanbA» In Rotterdam hebben, zoals in de lijn der verwachtingen lag, de dames van DWS het niet kunnen klaren tegen de formatie van Snelwiek. Het Rotterdamse team zorgde met beweeglijk aanvalsspel, voor verwar ring in de defensie van de Schiedamse dames. De moeilijkheidsfactor bij DWS werd nog vergroot door het uitstekende spel van de cirkelspeelsters van Snelwiek, die regelmatig de Schiedamse verdediging ontgrendelden. Te stug verdedigen van DWS kwam op twee strafworpen te staan, welke door Snelwiek in doelpunten werden omgezet. De aanval van DWS werd aarzelend opgezet, terwijl in laatste instantie *n goed schot ontbrak. DWS keek dan ook in de rust tegen een achterstand van 4—1 aan. Na de thee trachtte DWS hierin verandering te brengen, maar het bleek kansloos tegen een technisch veel beter Snelwiek, dat de wedstrijd dan ook met 9—3 won. Niet minder dan zes jaar is het de heren van DWS niet gelukt om Schut ters in eigen huis ook maar een enkel winstpuntje te ontfutselen. Nu lukte dat wel. Aanvankelijk draaide de voorhoede, net als bij de dames niet best. Wel werden de aanvallen goed opgezet, maar de afwerking ontbrak. Schutters bouwde intussen aan een voorsprong van 30. Langzaam kreeg DWS meer vat op het spel, maar keek in de rust toch tegen een achterstand van 42 aan. In de tweede helft kon de achter stand weggewerkt worden, 55 en er ontstond een boeiende strijd. Louis Schilperoord in het doel van DWS ver richtte uitstekend werk. Met nog enke le seconden te spelen kon de doelman van Schutters buiten zijn doelgebied de bal met de voet stoppen. De scheidsrechter kende tot een ieders verbazing geen strafworp toe, maar een vrije worp en ontnam daarmee DWS een zekere overwinning. Door dit alles blijft Schutters koplo per met een punt voorsprong op DWS. Slaan De heren van Wilton speelden in de Margriethal tegen Neptunus. Voor de rust was het een aantrekkelijke wed strijd, met twee gelijkwaardige tegen standers. De eerste helft werd afge sloten met een voorsprong van 57 voor de Rotterdammers. Na de rust werkte Wilton de achter stand vlug weg en kon zelfs een voor sprong nemen 9—8. Er ontstond toen een naar incident. Jan Brugman werd in het gezicht geslagen en moest het veld verlaten. De arbiter bleek zeer mild in zijn straf, want de boosdoener moest voor vijf minuten van het veld en kwam er daarmee zeer goed af. Wilton was echter geheel uit zijn con centratie gehaald, met het gevolg dat de winst 1214 naar Rotterdam ging. Meer sportiviteit was er te zien tij dens de dames-derby Wilton—DWS 2. Deze wedstrijd werd door DWS met 63 gewonnen. Het komende weekeinde zal de Mar griethal weer in het teken van de handbalsport staan en het program ma belooft interessante wedstrijden. De heren van UVG gaan zaterdag avond de spits afbijten. Zij treden om 18.00 uur aan tegen Snelwiek 2. Het was dit team, dat vorig jaar UVG op de valreep de voet heeft dwarsgezet. De Schiedamse formatie is er echter op gebrand revanche te nemen. De mogelijkheid daartoe is aanwezig. UVG heeft een jonge ploeg die doordat de aanval zeer beweeglijk is, zich ka sen weet te scheppen. Defensief zal 't echter op moeten letten, dat het zich niet door het baltechnisch zeer vaar dige Snelwiek zal laten verrassen. Om 17.05 uur komen de dames van Afscheid werknemers Openhaar) Slachthuis Schiedam In het bijzijn van het gehele personeel van het Openbaar Slachthuis en andere belangstellen den, onder wie de oud-directeur, de heer Dr. P. J. van Endt en echtgeno te, werd afscheid genomen van mejuf frouw M. Lems, werkster, en de he ren J. v.d. Vegt, hoofdopzichter A. te vens keurmeester, en G. C. van Noort, controleur A. eerstgenoemde wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd en de anderen na toekenning van invaliditeitspensioen, omdat hun in diensttijd een ongeval is overkomen. De heer M. Eijkenaar, wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, die de scheidenden prees als vakkun dige en plichtsgetrouwe ambtenaren, bracht hun de dank van het gemeen tebestuur over voor hetgeen zij in dienst van de gemeenschap hebben Verricht. Tevens sprak hij de hoop uit. dat inzonderheid de beide afge keurde ambtenaren in hun verdere le ven nog veel nuttig werk zouden kun nen doen. De heer Van Noort heeft het gemeentebestuur daartoe reeds in de gelegenheid kunnen stellen door hem overplaatsing aan te bieden naar de plantsoenendienst. De directeur, de heer M. B. ten Have, die daarna het woord voerde, kon zich van ganser narte bij het ge- toog van de wethouder aansluiten. De heer Dr. P. J. van Endt herin nerde eraan, dat hij het was, die des tijds de scheidenden bij het gemeente bestuur ter benoeming heeft voorge dragen. Omdat hijzelf reeds vele ja ren uit Schiedam weg is, was het hem zeer aangenaam te mogen vernemen, dat zij de verwachtingen, welke het gemeentebestuur bij hun benoeming van hen had, geheel hebben bewaar heid. UITSLAG LOTERIJ Het winnende nummer van de lote rij van de Stichting Opbouw Schiedam met als hoofdprijs een vaatwasmachi- ne of een wasautomaat is 23500. De openbare trekking van de verloting vond plaats in het kantoor van S. G. in tegenwoordigheid van de voorzitter van de stichting, de heer F. Steren- berg en G. P. Verhulsdonk, bestuurs lid. UVG aan bod tegen Dynamo uit Rot terdam. Ook hier is de mogelijkheid tot een Schiedamse overwinning zeer groot. Dynamo is de laatste tijd in kracht achteruit gegaan. Het heeft wel een enthousiaste ploeg, maar het ontbreekt aan schotvaardigheid. Dit alleen kan voor UVG voldoende zijn om de punten in eigen huis te houden. Revanche De dames van DWS pillen het zeker niet gemakkelijk krijgen tegen Actief. De uitwedstrijd werd een verrassende overwinning voor DWS, dat door een enorme wilskracht de Rotterdamse dames volkomen aan banden kon leg gen. DWS kan dan ook zaterdag op grote tegenstand rekenen daar de da mes van trainer Van Oeveren er op gebrand zijn revanche te nemen voor die nederlaag. Het beschikt over een jeugdig aanvalstrio, dat de verdedi ging van DWS handenvol werk zal ge ven. Tenslotte komen de heren van DWS binnen de lijnen en ook daar is Dyna mo de tegenstander. In de uitwed strijd was het in de allerlaatste secon de van de wedstrijd dat Joop Breed- veld kans zag de overwinning voor DWS binnen te halen. Deze kleine ne derlaag roept bij Dynamo om een re vanche. Eric Coomens en de. zijnen zullen dan ook alles in het werk stel len om de punten mee naar huis te ne men. Voor zondag staat er weer een damesderby op het programma. Het is alleen jammer dat deze Schiedam se wedstrijd in Vlaardingen wordt ge speeld. Het gaat tussen UVG 2 en Scylla. De eerste ontmoeting werd een zege voor Scylla, maar wat het nu gaat worden blijft een vraag. In ieder geval een spannend duel. Zuidhollandse titel voor Van Duyvenbode De Vlaardinger Dalmeijer heeft maar heel kort in de waan mogen verkeren tot de top van de „railenrij ders" te horen. Klopte hij verleden week in eigen huis de kiezer van de „rolleurs" Van Duyvenbode, zondag werd hij bij de Zuidhollandse kam pioenschappen even op zijn plaats ge zet. In de eerste serie hebben beiden alleen gereden. Tijdens de start schoot Van Duyvenbode uit de teen- haak en mocht de 1000 meter toen al leen rijden. Hij liet 37.1 voor zich noteren en voor de Vlaardinger werd 37.8 afge drukt. In de allerlaatste wedstrijd van het toernooi kwam het tweetal weer tegen elkaar uit. De arme Dalmeijer, toch al geen liefhebber om op nylon rollen te rijden, moest er alles uitper sen, maar kon toch niet verhinderen, dat de wijzer van Van Duyvenbode steeds meer wegliep. Totaal ontred derd stapte hij van zijn fiets af, met 2.8 sec. achterstand op Van Duyven bode. Zelfs de tweede plaats ontging de Vlaardinger, want die was met een to- taaltijd van 37,7 voor de clubgenoot van Van Duyvenbode, S. v.d. Torre. Voor Schiedam was ook succes weg gelegd, want bij de nieuwelingen luk te het Hans Rietkerken om beslag te leggen op de eerste plaats. Bij deze door de Renners Club Schiedam geor- ganieeerde wedstrijd in gebouw Tivo- li, hebben heel wat bezoekers hoor baar met de wedstrijden meegeleefd en de sfeer was daar dan ook naar. De uitslagen waren: A klasse 2x1000 mtr: 1. F. van Duyvenbode (DRL), 72.1 sec; 2. S. v.d. Torre (DRL), 73.7 sec; 3.. A. Dalmeijer (Cour), 75.6 sec. Nieuwelingen 2x750 mtr: 1. H. Riet kerken (Sch), 55 sec.; 2. J. Hiemstra (F), 58.8 sec; 3. A.v.d. Herk (DRL), 59.2 sec. Zo beste mensen. Daar zitten dan weer voor onze eerste sportgrab belton van het jaar. Wist u overigens dat het de 181 keer is dat we samen een duik nemen in het Schiedamse sportleventje. De tijd gaat snel. Voor dat we echter weer wat over de Schie damse sport gaan babbelen, moet ik u natuurlijk eerst een goed en vooral gezond 1970 toewensen. Vooral dat laatste wens ik u allemaal van harte toe, want geloof mij, gezondheid is het kostbaarste bezit. U kunt die ge zondheid het meest bevorderen door wat aan sport te gaan doen. Welke sport en hoe is niet belangrijk. Er zijn in Schiedam sportverenigingen op elk gebied, die u gaarne ontvangen en met raad en daad terzijde zullen Het eerste sportincident in het. jaar 1970 is al opgetekend. Zondag tijdens de handbalwedstrijd DWSNeptunus schopte en sloeg een speler van Nep tunus de Schiedammer Jan Brugman zo ernstig, dat hij niet meer aan het spel kon deelnemen. In alle takken van sport praat men over het tegen gaan van spelverruwing en dat is ook nodig. Laten de scheidsrechters dan niet laf zijn en helpen om in eerst in stantie spelverruwing tegen te gaan en in de tweede plaats boosdoeners behoorlijk straffen. Dat deed de scheidsrechter bij de wedstrijd DWS —Neptunus niet. De boosdoener moest vijf minuten langs de lijn en mocht daarna weer aan het spel deel nemen. Ik vraag me af, had die scheidsrechter het lef niet om de boosdoener voorgoed naar de kleedka mers te verwijzen. Dat had voor hem een goede straf geweest en het was voor anderen een goed voorbeeld ge weest wat er te wachten staat als men de spelregels en sportiviteit met voeten treedt. Ik wil nog even bij het handballen blijven. Ik weet dat het voor de com petitieleider zeer moeilijk is de gehele zaalhandbalcompetitie af te laten draaien in de bestaande sporthallen. Het is wikken en wegen om tot een goed resultaat te komen, maar met het programma voor het komende weekeinde heeft de goede man er toch wel een beetje met de pet naar ge gooid. Hij heeft het gepresteerd om een echte Schiedamse derby, UVG2 Scylla in de sporthal in Vlaardingen te laten spelen, terwijl op datzelfde moment in de sporthal Margriet de dames van Atomium uit Rotterdam De junior-tafeltenniskampioen van Schiedam 1969, Hans v.d. Broek, is al in zijn eerste jaar van uitkomen bij de senioren kam pioen van Schiedam geworden. Zeer verrassend, want hij behoor de niet tot de geplaatste spelers; Hans komt n.l. in de competitie uit in de overgangsklasse, terwijl voor de plaatsing vier hoofdklasse-spe lers waren aangewezen. In dit toer nooi heeft Hans v.d. Broek echter duidelijk bewezen dat hij ook in de hoofdklasse zijn mannetje best zou staan: achtereenvolgens moesten de in die klasse kompetitiespelende Ronne v. d. Aa (Noad), Henny Stolk (Tsf) en Cas van Koetsveld (Tsf) het hoofd voor hem buigen! Met recht mag dus worden gesteld dat Schiedams kampioen 1970 Hans v.d. Broek een waardig op volger is van de oude kampioen, Nico van Slobbe- Het niet meespelen in deze kam pioenschappen van Van Slobbe heeft het enige probleem gevormd van de overigens vlekkeloos verlopen organi satie. In de mening dat hij zou wor den gekozen voor een op zaterdag 3 ja nuari te spelen interland Nederland- Zwitserland schreef Nico van Slobbe voor de Schiedamse kampioenschap pen niet in. Toen hij bleek niet te zijn uitverkoren voor de interland wilde hij nog gaarne in Schiedam uitkomen om zijn titel te verdedigen: de in schrijvingstermijn was echter al lang verstreken, ,de plaatsing van de spe lers was reeds geschied en de indeling gemaakt. Na ampel beraad moest de toernooicommissie, in overleg met de bondsgedelegeerde, de heer D. Bog- mans, besluiten Nico van Slobbe géén toestemming te geven alsnog in te schrijven. In de strijd om de Schiedamse ta- feltennistitel 1970 viel reeds in de eer ste ronde een verrassing: Hans v.d. Broek won van de geplaatste Ronnie v.d. Aa en eindigde mede door overwinningen op Suttorp en Krei- scher als éérste in zijn poule; v. d. Aa werd tweede. Henny stolk. Jan Knikkenberg en Cas van Koets veld wonnen wel overeenkomstig de verwachtingen hun poule met resp. L. de Lange, Henk Eikmans en Jan Bayings op de tweede plaats. De nu volgende herkansingsmogelijkheid voor de nummers 2 leverde geen van hen succes op: Stolk, v.d. Broek, Van Koetsveld (alle Tsf) en Knikkenberg (Noad) plaatsten zich voor de halve finales. Kansen De tweede halve finale, Van Koets veld—Knikkenberg, vergde de minste tijd. Van Koetsveld, zeer bedacht zaam spelend kwam tegen de Noad- man in feite niet in gevaar: 2117, 2115. De eerste halve finale daaren tegen, die tussen v.d. Broek en de als nummer 1 geplaatste Henny Stolk, was een zeer enerverende partij met wis selende kansen. In de eerste game nam Hans v. d. Broek weliswaar ver rassend een grote voorsprong (16—7 zelfs), maar een zeer sterk terugko mende Henny Stolk wist, zuiver smas hend, deze game toch nog op zijn naam te brengen: (1821). De ver wachting was dat de jeugdige v.d. Broek door dit verloop mentaal wel zo aangeslagen zou zijn, dat Stolk ook vlot de tweede game én de partij zou winnen, doch niets bleek minder waar: opnieuw nam Hans v.d. Broek onmiddellijk een voorsprong en hij wist die nu ook royaal te behouden: 21—13. De beslissende derde game was zeer enerverend: een bijna voortdu rend leidende v.d. Broek zag zijn voorsprong in de laatste fase opnieuw verloren gaan (18—18) en ieder zag de meer geroutineerde Henny Stolk reeds als winnaar. Wat deze in de eer ste game wel lukte door veel risico te nemen en het tempo op te voeren door de blokkade van v.d. Broek heen te slaan daarin slaagde hij nu ech ter niet: drie fouten van Stolk brach ten Hans v.d. Broek winst in de partij en een plaats in de finale. Voor de finale Van Koetsveldv.d. Broek startte eerstgenoemde licht als favoriet, maar duidelijk ten onrechte. In een minder spannende partij dan de halve finale tegen Stolk liep Hans v.d. Broek naar een regelmatige 21— 17 2115 zege. Zo werd hij opnieuw Schiedams kampioen: in 1969 en voor gaande jaren bij de junioren, nu, in 1970, bij de senioren. Ongetwijfeld een fraaie prestatie van deze blijkens zijn successen van de laatste maan den in topvorm verkerende T.S.F.- er! Behalve de strijd om de titel van Schiedams kampioen in de hoogste, de hoofdklasse, omvatte het kam pioenschap nóg een achttal titelstrij den. In de overgangsklasse won hoe kan het ook anders Hans v.d. Broek eveneens: hij kwam in de fina le niet, zoals blijkens plaatsing was verwacht, tegen L. de Lange (Noad) maar tegen Henk Eikmans (Tsf) die De Lange in de halve finale verras send uitschakelde. In de finale kon Eikmans echter niet opnieuw voor een verrassing zorgen: Hans v.d. Bro^k trok met overmacht (2114 21—12) de tweede titel in dit kam pioenschap naar zich toe. In de eerste klasse senioren een verrassende winnaar: de als 3e«ge plaatste Rob Koogje (Tsf). Die scha kelde achtereenvolgens René Schewe (Noad) en Aad Broeren (Tsf) uit die onder resp. boven hem geplaatst wa ren. In de finale ontmoette hi,j favo riet Johnny Buyk (Noad), het vorige jaar nog finalist in de hóógste klasse. De toernooi-vorm van toen was er dit maal bij Johnny niet; Rob Koogje leg de met 21—23 21—15 21—15 beslag op de titel. De favoriet in de 2e klasse, Paul de Looze, moest door ziekte verstek la ten gaan. De geplaatste spelers Leen de Ligt en Wim de Raaij zagen zich in de kwartfinales gewipt en slechts één van de vier geplaatsten kwam dus bij de laatste vier: Daan v.d. Oever (Noad), die ook de finale zou berei ken. Zijn tegenstander werd Peter v.d. Hoeven (Tsf), die in de eerste klas reeds zeer sterk had gespeeld (nipt van Johnny Buyk verloren) maar hier na een zeer enerverende partij kans zag te zegevieren: 15—21 22—20 21—12. In de 3e klasse behaalde N.O.A.D. de eerste titel. Hans Donkers, die daarvoor Gerard Streng uitschakelde, won de finale van Ton Quadt (Tsf) die Piet Peek verrassend had geklopt. De 4e* klasse bracht opnieuw een Noad- succes: Simon Foncke won na een spannende strijd (de cijfers spreken voor zich: 23—21 22—20) de finale van Siem Siemensma (W.T.V., Maas sluis). Jpniorkampioen van Schiedam 1970 (in,de eerste klas junioren dus) werd dit jaar als opvolger van Hans v.d. Broek Jan Landsbergen van Tsf. Hij schakelde in de halve finale H. Krommenhoek (Noad) uit en ontmoet te in de finale Peter v.d. Wijk, die John Blomsteel van Tsf terug had ge wezen. Met 21—18 21—17 won de Tsf- er het kampioenschap. Ook in de 2e klas junioren een fina- lestrijd tussen Noad en Tsf. In de hal ve finales won Gerard Kreuger (Noad) van Ven Mil (Tsf) met 21—14 2116 en Fred Beukers (Tsf) van klubgenoot Cees v.d. Horst met 21—16 2111. De finale vergde drie games, aan het eind waarvan Fred Beukers (Tsf) zich 2e klas kampioen mocht noemen: 2115 14—21 2114. Tenslotte de 3e klasse junioren, die ook een derde Tsf-succes opleverde. Jan Simons (Tsf) zegevierde in de eindstrijd met 22—20 1821 21—18 over Dick de Vaal van Noad, die daarvoor in de halve finales Ton le Congé (Noad) resp. Jurjen van Ditten (Tsf) hadden uitgeschakeld. T.S.F. legde in totaal beslag op ze ven van de negen verspeelde titels en het was duidelijk, dat ook beide ver enigingsbekers (opnieuw) in handen van deze vereniging zouden komen. De Havenloods-wisselbeker voor de junioren, werd door T.S.F. veroverd met 37 punten tegen 31 voor N.O.A.D. en de Parool-wisselbeker bij de senio ren kwam met de score 64—40 in T.S.F.-bezit. De prijsuitreiking geschiedde door burgemeester H. Roelfsema, geassis teerd door toernooileider Hans De gree# die in verband met zijn aan staand vertrek in zijn sluitings woord afscheid nam van de Schie damse tafeltenniskampioenschappen waarvoor hij gedurende een aantal ja ren als toernooileider is opgetreden. De voorzitter van N.OA.D., de heer C. Marijnen, zegde hem daarvoor, mede namens T.S.F. nog hartelijk dank. VERNIEUWINGEN AAN FLATS EN ANTENNES Aan de hand van metingen van de antennesignalen in de oudste anten neinstallaties is gebleken, dat om vangrijke vernieuwingen plaats moes ten vinden. Hiervoor moesten nieuwe materialen worden gemaakt, omdat het toegepaste materiaal niet meer werd vervaardigd. Zo waren bepaalde •types aansluitsnoeren en contactdozen niet meer te leveren. Om een inzicht te krijgen in de kosten, werden eerst enige installaties vernieuwd, waarbij ondermeer twee installaties aan el kaar gekoppeld werden. Aan de hand van deze gegevens werd een kosten begroting samengesteld en werden de nodige gelden aangevraagd bij het ge meentebestuur. Door het gereedkomen van de hoog- bouwflats aan het Bachplein moesten ook de installaties aan het Faustplein worden gewijzigd. De hoogbouw schermde nl. de antennes van de laagbouwflats af, zodat de ontvangst onvoldoende was. Twee flats hadden een goede ontvangst zodat de andere installaties daaraan gekoppeld kon den worden. Ook de installaties van enkele, flats van het complex van 288 woningen in Nieuwland (Dura-Coig- net) werden gestoord door de hoog- bouwflats bij het station. Door toepas sing van de antennes op de meest gunstige plaatsen en het koppelen van twee installaties werd een goede ont vangst verkregen. Oliveo uit Pijnacker tegen elkaar uitkomen. Met een beetje goede wil en inzicht had die wedstrijd toch om gedraaid kunnen worden, zodat de derby in Schiedam had kunnen gaan. Voor Atomium en Oliveo maakte het niets uit, of het nu in Schiedam of Vlaardingen speelt. Een vreemde ge schiedenis. Bij Excelsior 20 is men naarstig op zoek naar een nieuwe voorzitter. Toch wil dat niet zeggen, dat het werk is stilgelegd. Integendeel. De commissies werken normaal door. Al lereerst is er op 6 februari het groot ste carnaval. Het is van ouds bekend, dat dit bij Excelsior een knalfeest is. Daarnaast worden de dagélijkse werkzaamheden niet vergeten. De se carnaval. Het is van ouds bekend, maar zeker op gang en ook de .feest commissie zit in verband met 't jubi leum niet stil. Werk genoeg dus aan de winkel voor 't voorzitterloze Exc. 6 Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SV en HV Schiedam heeft voorzit ter Joop van der Touw 'n lans gebro ken voor 't verdelen van de totopot onder de amateurclubs. Hoewel de heer Van der Touw beslist niet tegen het betaalde voetbal is, vindt hij het dwaas, dat betaalde verenigingen die dus zakelijk ingesteld moeten zijn geld krijgen uit dp totowinsten, waar voor toch de amateurverenigingen voor de grootste opbrengst zorgen. Scharen amateurs zijn de hele week bezig om de inleggelden zo groot mo gelijk te maken. Daarom vindt de heer Van der Touw het dan ook be slist onnodig, dat via de totogelden een betaalde vereniging van een fail lissement gered moet worden. „La ten zij zelf hun boontjes maar doppen als zij zo graag betaald voetbal wilier spelen." aldus de voorzitter var Schiedam. Voorzitter Kleinekon' naim afscheid var Excelsior '20 Op een van de laatste dagen van h jaar 1969 nam de vereniging Excel sior '20 afscheid van voorzitter J. C. Kleinekoort. De nog jonge voorzitter heeft niet lang de voorzittershamer mogen hanteren. Het is nog ma4r en kele maanden geleden, dat dej heer Van Mieloo hem die hamer overhan digde bij het overnemen van die be stuursfunctie. Niemand zal toen heb ben kunnen denken, dat het maar zo kort zou mogen zijn. Het is allemaal nogal plotseling ge gaan. Een positieverbetering noopte de heer Kleinekoort naar Deventer te verhuizen. In die korte periode dat hij als voorzitter fungeerde heeft hij be wezen uit het juiste hout gesneden te zijn en in staat om de vereniging we derom leven in te blazen. Het was op 29 december dat de heer Kleinekoort voor de laatste kée'r een bestuurvergadering presideerde. Het., bestuur nam bij monde van de hier J. N. Mazee afscheid van de scheidende voorzitter, die als herinnering! aan zijn korte werkzaamheden, eert ets van oud-Schiedam kreeg aangeboden. Nadat de vergadering was afgelo pen en het bestuur zich naar de res tauratie van het clubhuis had bege ven, wachtte ook daar de heer Kleine koort een verrassing. Ondanks de maandagavond, waren er heel wat le den in het clubhuis bijeen om afscheid te nemen. Het was mevr. Elgers die daar namens de dames van de be stuursleden het woord nam en een bloemstuk aanbood, voor mevrouv Kleinekoort, die wegens gezinsuitbr- ding verstek had moeten laten gfcar. Roestvrij staal, nog altijd een van de duurste materialen - maar ook een van de mooiste, de duurzaamste en praktisch geen onderhoud vereisend. Van dit ideale materiaal koopt U een luxe pedaalemmer. Ge heel roestvrij stalen pedaalem mers voor moderne frisse keu kens, badkamers, douche-cel, enz. Feilloos werkend pedaal en met plastic binnenemmer (11 liter inhoud) voor nog géén veertien gulden. Op onze huishoud-afdeling, souterrain, verkopen wij deze moderne roestvrij stalen pe daalemmers, met binnenemmer Elke vrijdagavond tot 9 uur of Ook maandagmorgen open Gitn tal. of schrift best.

De Havenloods | 1970 | | pagina 4