'n Bloem van 'n gordijn urn 6,90 2.30 4,60 We hebben altijd geprobeerd een normaal gezin te vormen GEMEENTE ZAL SUGGESTIES BESTUDEREN Holynaren over het algemeen tevreden met plan speelterrein Mej. Westrate na 25 jaar in het „Tehuis" 29,75 DEKLERK&ZN KENTEBIJSCHRIJVING Adverteer ook in „DE HAVENLOODS" DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 JANUARI 1970 VLAARDINGEN Op de informatieavond die vorige week werd be legd voor Holywijkbewoners teneinde kennis te nemen van een plan voor een speelterrein, ging het er een paar maal warm aan toe. De uit nodiging voor de avond, belegd door de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, was volgens Sommige sprekers te laat en in te geringe oplage verspreid. Het leek erop, aldus een van de aanwezigen, dat men wel in spraak wilde geven in de plannen, maar toch liever zo weinig mogelijk veranderde aan het ontwerp. Van verschillende zijden werd de geringe opkomst (met het zeskoppi- ge bestuur mee waren er hooguit 40 mensen in het wijkgebouwtje aan de Koninginnelaan) betreurd. De heer G. E. Walstra die in zijn functie van wethouder van sportzaken de avond opende, zei echter tevreden te zijn over het aantal belangstellen den. Wat de kwestie van inspraak be treft, aldus de heer Walstra, is de Raad graag bereid te luisteren naar suggesties voor dit en een nog aan te leggen speelterrein aan de Wielewaal straat. De heer G. Davidse, hoofd van de plantsoenendienst en ontwerper van het toekomstig speelterrein tus sen de Koninginnelaan en de Willem Lodewijklaan, gaf vervolgens een toe lichting op de tekening. Met de uitvoe ring heeft men gewacht tot na deze „hearing". Men is alleen begonnen met het draineren van het zeer natte terrein. In februari hoopt men een be gin te maken met de bestrating en verdere aanleg. De bossage zal helaas in het najaar pas aangeplant kunnen worden. Vr aigen gevaar - overstekende kinderen? De onderwijzer van de vierde klas, de heer Veldkamp was wel op deze avond aanwezig; hem werd verzekerd dat de aanvrage van zijn leerlingen in behandeling is. Een moeilijk op te los sen punt blijkt de kwestie van het toe zicht te zijn. Een van de sprekers ant woordde hierop, dat dit eigenlijk over bodig zou moeten zijn; dat men zijn kinderen moet opvoeden tot respect voor de ander. Een kwestie van men taliteitsverandering dus. De heer Wal stra gaf te kennen niet veel te ver wachten van heropvoeding van het publiek, en wil deze opdracht graag aan de jongere generatie overlaten. Opvallend was, dat geen der spre kers gewezen heeft op de noodzaak van toiletten op terreinen als deze! Wij hebben hiervoor een suggestie: Het terrein wordt aan twee kanten be grensd door scholencomplexen: de Dillenburg school en het in aanbouw zijnde Christelijke Scholen Complex aan de Frederik Hendriklaan. Daar naast is oorspronkelijk nog een school gebouw gepland, maar door het rela tief lagere geboortecijfer zal dit ge bouw overbodig blijken. Naar ons idee zou een wijk als Holy gediend zijn met een gemoedelijk theehuis. Een betere plaats dan naast het speel terrein is nauwelijks denkbaar. Het probleem van de toiletten zou daar mee meteen zijn opgelost. Een goed voorbeeld is het ongetwijfeld bij velen bekende ,,De Kethel" in het Beatrix- park in Schiedam. Een eenvoudig ge bouwtje, met veel glas, en een groot terras. Al met al een instructieve avond. De insinuatie van sommige sprekers als zou de Raad voor Sport en Re creatie met opzet geen ruchtbaarheid aan deze avond hebben gegeven gaat ons wat te ver. Van zo groot alge meen belang is dit speelterrein nu ook weer niet! I. v. D. De heer Davidse van de dienst Ge meentewerken voor de plattegrond van het speelterrein. Zondagmiddag om vijf uur wordt in het ontmoetingscentrum in de Bos polderstraat te Nieuwerkerk dienst voor belangstellenden gehou den. Medewerking verlenen O.a. organist Adri Groen en Greet je jan- sen-Kersbergen, zang. Men heeft voor de uitvoering een bedrag van f 144.000 uitgetrokken; het terrein beslaat een oppervlakte van ongeveer 100 bij 40 meter. Enkele van de vragen die bij de aanwezigen gere zen zijn, luiden: Is het mogelijk om bezitters van honden te verbieden ter plaatse hun hond uit te laten? Waar om gebruikt men geen plastic in plaats van houten klimpalen, met het oog op splinters? Komt er verlichting op het terrein? Komen er verkeers borden aan de Willem Lodewijklaan om automobilisten te attenderen op De heer Davidse heeft toegezegd alle naar voren gebrachte suggesties on der de aandacht van de betreffende instanties Je zullen brengen. Meer in het. algemeen, en misschien wel tot nut van de volgende aan te leggen speelplaats, aan de Wielewaal straat, werden ook nog suggesties ge daan voor een rolschaatsbaan, het plaatsen van een oude tank en derge lijke. Nog algemener en niet op zijn plaats op déze avond was de klacht van 'n bewoner van de Willem Lode wijklaan over geluidshinder van ver warmingsinstallaties. Toen bleek dat de Raad voor Sport en Recreatie niet de aangewezen installatie voor dit soort zaken is, verdween spreker, maar niet zonder .eerst zijn instem ming met het plan te hebben betuigd. In elk geval wel tijdig is de medede ling van de heer Walstra dat er voor 11 maart een hearing is gepland voor de gehele Holywijk. Op deze avond komen zaken van algemeen belang voor de gehele Holywijk aan de orde. Burgemeester Heusdens zal daarbij aanwezig zijn. Petitie scholieren In december publiceerden we een interview met drie leerlingen van de Pax Cristischool, die handtekenin gen verzameld hebben voor het ver krijgen van een speelterrein. Het plan zoals dat donderdagavond naar voren is gekomen is geen antwoord op de petitie van de leerlingen aan de Pax Christischool. Zoals men zich mis schien nog herinnert hebben leerlin gen van de vierde klas van deze school door middel van een petitie aan de burgemeester gevraagd om een terrein waar zij hutten kunnen bouwen. Liefst zouden zij zien dat er toezicht van een oudere is op dat ter rein, zodat zij er kunnen spelen zon der bang te hoeven zijn dat hun bouw sels door andere kinderen weer ver nield worden. Gebruik plastic li ui svu i lzakke 11 zal noig toenemen VLAARDINGEN In april is men in Vlaardingen begonnen rpet de ver koop van plastic huisvuilzakken. De melkslijters die dit artikel aan de huisvrouw slijten, betrekken sinds dien samen 6000 zakken per week bij de gemeente Vlaardingen. Gelet op de eveneens gunstige ervaringen die men elders in Nederland heeft met deze manier van vuil ophalen, rekent men voor de komende jaren nog op een belangrijke uitbreiding. Bij de reinigingsdienst .zijn twee vuilnisau to's in gebruik met een containerbela ding s-inrichting. Men houdt er rekening mee/ dat door de veranderende wijze van vuil- ophalen de huisvuilauto's zullen moe- Vrijdagmiddag neemt mejuffrouw Westrate afscheid van haar mede werksters en meisjes uit ,,haar te huis", het Tehuis voor Werkende Meisjes aan de Voorschoterlaan 76. waarvan zij 25 jaar directrice is ge weest. Een afscheid, na een kwart eeuw werkzaam te zijn geweest in de kinderbescherming. Zij was, zoals ze zelf zegt, het hoofd van een steeds weer wisselend gezin": „De tehuizen voor werkende meisjes zijn in het be gin van deze eeuw opgericht door een kinderrechter in Amsterdam. Het gekke is, dat deze tehuizen al veel langer bestonden in België, waar ze nu praktisch allemaal verdwenen zijn. Wij kenden toen alleen het „dor gangshuis", nu observatiehuis. Tehuizen voor werkende meisjes zijn er bij ons nu in alle grote steden. Pa is op de wilde vaart99 Ik ben begonnen in het fröbelonder wijs, daarna het montessori-onder- wijs. Vanaf 1945 ben ik hier directri ce. Er is natuurlijk veel veranderd. Ik herinner me nog de arbeidstijden in het begin. Je werkte zes dagen per week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. De zevende dag was vrij, maar dan moest je toch 's mor gens vroeg de kinderen naar school brengen. Ik heb het altijd bijzonder leuk gevonden met jongeren om te gaan. We hebben hier altijd geprobeerd om met elkaar een gezin te vormen, een heel normaal gezin, waar alles kan en mag, wat in ieder ander gezin ook zou mogen. Een gezin echter zonder va der. We zeiden altijd tegen elkaar: „Pa is op de wilde vaart". „De meisjes worden bij ons ge plaatst op advies van de kinderrech ter. de voogdijraad, de GGD of soms, hoewel dat heel weinig is, par ticulier. De oorzaken zijn heel ver schillend. Tachtig procent komt uit onvolledige gezinnen. Als de meisjes hier komen, blijven ze eerst een aan tal weken als huismeisje werken. Dat doen we in de eerste plaats om ze een beetje te leren kennen, ten tweede om ze het huishouden te leren. Daarna gaan ze gewoon werken. Op kantoor, in een winkel, fabriek enz. Activiteiten hier thuis worden er weinig georganiseerd. omdat de meeste meisjes lid zijn van een sport vereniging of een club. Iedereen is volkomen vrij om vrienden en vrien dinnen mee te brengen. Ook de ouders zijn van harte welkom. Een van de belangrijkste dingen hier vind ik, dat zowel staf als mede werksters intern zijn. Op ieder mo ment van de dag zijn we aanwezig. Is er iets met de kinderen, dan zijn we altijd bij de hand". Na het afscheid vrijdag, gaat het te huis dicht. De meeste meisjes zijn de laatste maanden al vertrokken, naar een ander tehuis, terug naar gezin, of ze gingen op eigen benen staan. Er komt een nieuwe directie, die helemaal met een „schone lei" gaat beginnen. Mej. Westrate: „Ik ga nu voor het eerst eens helemaal privé leven. Mis schien dat ik ergens buiten een huis kan krijgen. Toch hoop ik op de e< andere manier nog wat te blijven doen voor de kinderbescherming. Maar voor dat alles ga ik heerlijk met vakantie. Ik kan nu zonder een groot „gezin" achter te laten onbezorgd en zonder de angst voor gebroken benen, gaan skiën. Soosavond ten bate van Biafraanse vluchtelingen MAASLAND De jeugdsoos „De paraplu" in de oude pastorie, organi seert zaterdagavond 31 januari een beatavond, waarvan de opbrengst is bestemd voor vluchtelingen uit Biaf- ra. De Maaslandse beatgroep L.T.D. zal op deze avond belangeloos optre den voor de jeugdsoos. De avond is toegankelijk voor alle jongeren van 16 jaar en ouder. De entree voor de le den is f 1,-; en voor niet leden f 2,-;. Zondagavond 1 februari is er een dis cussieavond over Biafra. ten worden aangepast. Daarom is een derde vuilnisauto van het type Leach-Packmaster in bestelling. Ook zijn in de gemeente Vlaardingen 200 containers in gebruik. Behalve bij in stellingen, en grootwinkelbedrijven worden deze containers toegepast on der stortkokers in flats. Men schat, dat het op deze manie ren verzamelde vuil nog gedurende vijf jaar afgevoerd kan worden naar de stortplaats aan de Broekpolder weg. Verwacht wordt, dat na die pe riode deze plaats volgestort zal zijn. RESERVEER NU REEDS UW VAKANTIE Wij bieden U aan: SPANJE Hotel-, appartement- en campingvliegreizen en voor de autotourist vele mogelijkheden voor het huren of reserve ren van een bungalow, appartement of hotel, kamers zon der pension langs de gehele Spaanse Middellandse Zeekust. WEST-DU1TSLAND - GEROLSTE1N ElFELïVerhuur van bungalows en reservering hotel kamers met vol pension. OISTERWIJK (N-Br.) Verhuur van bungalows. ONZE VAKANTIEGIDS 1970 WORDT U OP AANVRAAG GRATIS TOEGEZON- DEN- z°ekt u een andere bestemming voor bijv.: Spanje": Wilt U naar Mallorca, Ibiza of EEN ANDER LAND? Laat U dan ook door ons adviseren. Daar wij voor gere nommeerde A.N.V.R.-REISBUREAUX wij U vele programma's aan- FILIAAL: REISBUREAU BOOT CO. RUSTHOFLAAN 40a - ROTTERDAM -TEL. 010 Moderne drukstoffen en cretonnes in bloemdessin. Licht-echte satijn kwaliteiten van f6,90. Uit de collectie '69. Deze reilen zijn nu van een rood prijskaartje voorzien. Er gaat dus 1/3 van de prijs af. 120 cm breed 33%% korting U betaalt nu per meter Diolen-Bobinet vitrages. Modern gedessineerde Diolen-vitrages in „ruimte-makende" dessins. Uit onze exclusieve collectie van£i&35 tot £2£fEr.220 - Nu v( 9,80 Richelieu nylon tapijt Een grandioze fabriekspartij van dit bekende merktapijt kunnen wij u nu aanbieden voor extra lage prijs. Uitsluitend in prachtige goud-kleur. Met extra versterkte jute rug. 380 cm breed. Normaal betaalt u voor dit tapijt fJUASd-per strekkende meter. Nu f bijna voorde halve prijs: Engelse Candlewick spreien Vol-chenille van bekend Engels merk. Meerkleurig dessin. Lits-jumeaux van ^nu voor 5g,80 Gedessineerd moquette tapijt f raise. 390 cm breed. Normale prijs tAS&r- per strekkende meter. Nu 119,80 Echte veren hoofdkussens van f-SjfSrnu voor 7,80 en 2 stuks voor 14, S 0 Keerbare vol-schuimrubber matrassen, van origineel VredeStein Perfolatex. Het damast is van de allerhoogste kwaliteit. Deze comfortabele matrassen nu ruim 25% voordeliger. 740x190 vanj-arr,— voor 130x190 vanJJ28&r— voor 90x190 van £202^-voor- 80 x 190 vanfJêOr- voor 228,- 208,- 148,- 128,- „IRISETTE"-sets met slopen overtrekken voor donsdekbedden. Op onze gehele VOOrraad originele „IRISETTE"-dekbedovertrekken tijdens de laatste week van de opruiming 20% KORTING op de vastgestelde prijzen (n.b. geldig tot 6 februari a.s.j. Restanten zuiver scheerwol/en handweef tafelkleden voor halve prijs. Amerikaanse import-partij oergezellige keukengordijnen Licht- en wasecht. 120 cm breed. Q QR Van fJ5fi3voor. U, ÜU Terlenka® vensterrand met sierlijk gebogen Franse kant 54 cm hoog.' K QC Vpn£-5$$ voor Veelgevraagde kleuren gordijnvelours (goud in vele tinten, lindegroen, etc.). Omdat kleine onvolkomenheden mogelijk zijn. VanfJ^r 10,80 Donszachte, heerlijk warme dekens van sterke, wasbare acryl, in verschillende effen kleuren. 750 x 220. COMPLETE WONINGINRICHTING Rotterdam: Binnenweg 7, tel.: 010-117700. Beijerlandselaan 72, tel.: 010-193500. Winkelcentrum Groot IJsselmonde, tel.: 010-320502. Utrecht: Voorstraat 36, tel.: 030-14142. Den Haag: Groenmarkt 29, tel.: 070-116305. Vlissingen: Oude Markt 9, tel.: 01184-2162. Hoorn: Grote Noord 47, tel.: 02290-4790. De Lier: Hoofdstraat 78, tel.: 01745-2272. Vanaf heden bestaat er gelegenheid om uw spaarbankboekje en dat van uw huis genoten aan te bieden voor De rente voor direkt opvraagbare spaargelden is ingaande 1 januari 1970 ver hoogd tot 4 PROCENT. Voor bijzondere spaarvormen hogere rentepercentages tot 7 PROCENT, (inlichtingen over de speciale voorwaarden worden gaarne verstrekt) C0ÖP. RAIFFEISENBANK „ROTTERDAM-NOORD" Terbregseweg 6a Lijsterlaan 116 Kleiweg 157 Stresemannplaats (hulpkerk Ommoord) Bergschenhoek: Burg. van Meetelenstraat 4.

De Havenloods | 1970 | | pagina 13