Eerste wedstrijden misschien tijdens bevrijdingsfeesten Sportgrabbelton Spanning en sensatie tijdens toptafeltennis in De Beurs '65 Felle aanval op NTTB van Hans Degreef m 69P103P Schiedamse wielerbaan vordert opruiming Snort opruiming Winkelcentrum Groenoord vol opruiming S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 JANUARI 1970 Op een verleden week gehouden persconferentie van de Stichting Wie- Ier baan Schiedam werd de vraag gesteld wat de naam van de wielerbaan zou zijn. Een van de collega's opperde toen gekscherend, „baan der zuch ten". Als het niet wat vreemd stond tegenover de buitenwereld, zou het een passende naam zijn geweest. De totstandkoming van de Schiedamse wielerbaan is een ware lijdensweg geweest. Maar. het einde van alle ellende lijkt nu in zicht. afweifclaag al weer meer perspectief voor heit wielerleven in Schiedam. Ou dere inwoners herinneren zich wel licht nog wel wat een prachtige wed strijden zij voor de oorlog hebben ge zien op de oude baan. Hopelijk komt die gezellige sportieve sfeer weer te rug op de nieuwe Schiedamse wieler baan. Op die persconferentie, kon de voor zitter van het Stichtingsbestuur, de heer L. van de Kraan de mededeling doen, dat er binnen zeer korte tijd een afwertclaag op het met klinkers inge legde dijkllohaam zal komen. Met de Rotterdamse firma J. Bruins en Zn. is een overeenkomst gesloten, dat deze aannemer van grondwerken en be stratingen de baan zal gaan voorzien van een vijf centimeter dikke asfalt- laag. Deze laag zal bestand zijn tegen de hitte, waardoor zelfs bij brandende zon de structuur geen verandering zal ondergaan en er dus ook dan op gere den kan worden. De aannemer heeft beloofd dat de baan eind april gereed zal zijn. Hij zal proberen de hele zaak al eerder op te leveren, indien de weersomstandigheden mee willen werken. Manifestaties Het stichtingsbestuur hoopt dan ook dat de wielerbaan ingeschakeld kan worden bij de sportieve manifestaties ter gelegenheid van de bevrijdings feesten. Zover is het echter nog niet en er moet nog heel wat werk verzet worden. Er zijn plannen en tekenin gen voor een riant clubhuls. Daarvoor ontbreekt, helaas, het benodigde geld. Daarom moet men het voorlopig doen met een noodoplossing. De wielren ners die op de baan gaan rijden moe ten zich kunnen wassen en kleden. Daarom gaat het stichtingsbestuur een noodgebouw neerzetten. Van de Zweedse ziekenhuisbarak, die PPSC ombouwde tot een prachtig clublokaal is nog een gedeelte overgebleven. Dat gedeelte wordt naast de baan ge plaatst en moet daar voorlopig twee jaar onderdak bieden aan renners en bezoekers. Dat hoopt het stichtingsbe stuur, door het organiseren van wed strijden en natuurlijk door giften, het benodigde geld bijeen te hebben om de plannen voor het prachtige club huis te gaan verwezenlijken. Tribunes zijn er dus ook nog niet. De bezoekers zullen langs en achter de ballustrade gaan staan op een met klinkers ingelegd pad. Dat biedt voor achthonderd toeschouwers een prach tig uitzicht op de baan. WORMTABLETTEN RADICAAL VEILIG Free Enterprise gaat zaterdag te water de roll on/roll off veerboot „Pree En terprise V" te water gelaten. De doop wordt verricht door mevrouw P. Fenn, echtegenote van een der direc teuren van de opdrachtgevers, Towns- end Car Ferries Ltd. te Dover. Nog vers in het geheugen ligt de tewater lating van de „Free Enterprise IV". Dit zusterschip is slechts 11 maanden geleden op de Werf Gusto te water ge laten. De „Free Enterprise V" is de vier de veerboot die I. H. C. Holland bin nen vijf jaar voor Townsend Car Fer ries Ltd. heeft gebouwd. Het schip zal met ingang van 31 mei in dienst wor den gesteld en tussen Dover en Zee- brugge gaan varen. Uiterlijk verschillen deze beide schepen niet van elkaar, maar de pas sagiers die met de „Free Enterprise V" de overtocht zullen maken, kun nen in een zelfbedienings tax-free shop hun inkopen doen. Door een gro tere diepgang en een aluminium bo venbouw in het laadvermogen van de „Free Enterprise V" groter geworden dan dat van de „Free Enterprise IV". Daardoor kunnen meer zware vracht wagens vervoerd worden. Verloting Het stichtingsbestuur probeert geld binnen te krijgen door een verloting. Er zijn drie series van 17.000 loten, met elk als eerste prijs een personen auto. Van de eerste serie, die eind de cember uitgeloot zou worden zijn nog 7000 loten over, daarom is uitstel ge vraagd. Iedere zaterdag zullen in Schiedam loten te koop aangeboden worden door leden van de rennersclüb Schiedam. Elke zaterdag zullen in een stadsdeel de loten huis aan huis te koop aangeboden worden. Hoe sneller de loten verkocht wor den, des te eerder is de winnaar van de auto bekend en kan het stichtings bestuur beginnen aan de verkoop van de tweede serie. Al met al opent het leggen van de Wie tegenwoordig een rokje wil kopen, moet toch meestal rekenen op een uitgaaf van een paar tientjesmaar het kan goedkoper! Op onze mode-afdeling zoekt U een prachtige Terlenka rok uit van een fantastische serge kwaliteit, geheel gevoerd, met twee plooien voor en afgewerkt met zadelsteek, wat een bij zonder leuk effekt geeft, nu voor nog géén veertien gulden. serge kwaliteit geheel gevoerd Vanaf vrijdagmorgen 9 ui kopen wij op de parterre deze damesrokken van een geweldige Terlenka kwaliteit, in vlot mo del met twee plooien voor en zadelstiksel, geheel gevoerd, in diverse kleuren, maten 40 t/m 50 Elke vrijdagavond tot 9 ui Duur var 15 januari tot 5. februari Géén tel. of schrift, best. Zaterdagavond hebben ongeveer tweehonderd toeschouwers in De Beurs kunnen genieten van topta feltennis. TSF en Delta Lloyd 2, beide op weg om ereklasser te wor den hebben een tafeltennisduel uit gevochten op het scherpst van de snee. Aan spanning en sensatie heeft het zaterdagavond niet ont broken en de falende scheidsrech ter was daar mede oorzaak van. Zeer goed tafeltennis heeft het gro te aantal bezoekers urenlang in de ban gehouden. De tafeltennistop- per duurde 4 1/2 uur en van de tien partijen werden er maar liefst acht in drie games beslist. Toen TSF eenmaal een voorsprong van Dat ging tegen Lucas. Van den Broek won de eerste games, maar had in de tweede niets in te brengen en de winst ging naar Lucas, 21—10. De beslissen de derde game leek een overwinning voor de Amsterdammer te worden, maar toen kwam het geluk Hans wat helpen en hij sloot de game af met winst 2220, waarmee Van den Broek zijn eerste partij in de hoofdklasse had gewonnen en TSF op een voor sprong van 3—0 kwam. Via een overwinning van het dubbel Koetsveld en Stolk op Lucas/Kraai- jinga en een driegame overwinning van Stolk op Kraaijinga, kwam TSF op 50. Van Koetsveld speelde toen tegen Lucas de sleutelwedstrijd. De lange TSFer speelde zo magistraal, dat hij eenvoudig niet kon verliezen. Na een verloren eerste game 16—21 herstelde hij zich bijzonder goed en veuzer wordende bondsscheidsrechter de heer P. Gesink de vreemdste stunts uithaalde. Hij telde totaal ver keerd, moest zichzelf steeds verbete ren en dreigde steeds maar met offi ciële waarschuwingen, maar waarom begrijpt niemand, omdat de wedstrijd in de beste verstandhouding werd ge speeld. De heer Gesink heeft na zijn falen in het duel TSF-Irene in het vorig sei zoen voor de tweede keer in Schiedam een brevet van arbitraal onvermogen afgegeven en weer getoond tegen de spanningen vaii een belangrijke wed strijd niet opgewassen te zijn. De NTTB trekke uit dit alles haar conclu- De Schiedamse schaakvereniging „Het zwarte paard" is in 1950 opge richt. Zij bestaat in juli 20 jaar en heeft daarmee het bestaansrecht wel bewezen. De vereniging doet alles om het schaken en in het bijzonder de schaakvereniging Schiedam meer be kendheid te geven. De secretaris, de heer A. H. van der Wal, Sperwer straat 58, helemaal in Sliedrecht, doet mij het verzoek daaraan medewer king te verlenen. Het Zwarte Paard houdt speciaal voor de huisschakers egn toernooi op 26 januari, (rëeds ge weest) en 2 en 9 februari. Dat toer nooi wordt verspeeld in het Wijklo- kaal van de Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Maasstraat. De aanvangstijd is elke avond om 20.00 uur en er wordt geen inleggeld geheven. Voor de huisscha kers die eens kennis willen maken met de schaakvereniging is het be langrijk te weten dat de clubavonden elke maandag om 20 uur beginnen met een bespreking van de televisie schaaklessen. De club biedt de huis schaker nog veel meer, iedereen die interesse heeft kan elke maandag in het Wijklokaal terecht voor informa tie. a Net zoals de schakers, is ook de cricketafdeling van Excelsior bezig nieuwe leden te winnen. Alleen met dit verschil, dat Excelsior 20 het ac cent op de jeugd legt. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en daarom ook is het, dat Excelsior het jeugd werk zo belangrijk vindt. Iedere jonge knaap die zich aangetrokken voelt tot „The King of Sports", kan iedere maandagavond terecht in het gym nastieklokaal van de huishoudschool aan de Parkweg, hoek Mgr. Nolens- laan. Jongens van 12 jaar van 19-20 uur, van 12-14 jaar van 20-21 uur en jongens vanaf 17 jaar van 21-22 uur. m Excelsior bestaat dit jaar een hal ve eeuw en daarom zal o.a. een recep tie worden gehouden op zaterdag 13 juni. Na dit feestelijk gebeuren zal er een reünie zijn van oud-leden. Nu is het zo, dat van tal van oud-leden de adressen niet meer bekend zijn. De jubileumcommissie zou dan ook graag over die adressen willen be schikken. Wellicht zijn er onder u, le zers, die weten waar zo'n oude knar uithangt. Bel even naar Excelsior 20. Er zijn een heleboel telefoonnummers bij Excelsior maar een telefoontje naar het clubhuis 261959 is al voldoen de. De heer A. v.d. Horst, voorzitter van Martinit is heel blij met het zaal voetbal voor de pupillen. Hij schrijft daarover in de weekbrief: „Dit is wel dé oplossing om de jeugd van de straat te houden in de periode dat er van veldvoetbal geen sprake kan zijn. Sporthal Margriet leent zich daar zeer goed voor. Het zijn niet alleen de jongens die zich daar actief bezig kunnen houden, want het spel kan ge volgd worden door een groot aantal toeschouwers. Ik hoop, dat er met de wat ruimere gemeentelijk financiële middelen er meer aandactajt besteed zal worden aan het zaalvoetbal voor de jeugd 'in de winterperiode Al was het alleen maar, dat de Sporthal weer beschikbaar gesteld Zal worden, be organisatie is in goede handen bij de heren v.d. Gaag, vis, Seij en nog vele 70 had bevochten was het begrii- met 22~20 forceerde hij een derde pelijk dat het stoom afblies en °nk daardoor konden de laatste drie partijen dan ook door de Amster dammers gewonnen worden. Er werden verschillende wedstrij den met de klok gespeeld en een daar van was de eerste, tussen aanvoerder Cas van Koetsveld en de sterk verde digend spelende Kraaijinga. De eerste game werd een overwinning voor Koetsveld 21—10. De tweede game had 15 minuten geduurd en de tijdre- gel moest toegepast worden. De stand was toen 2018. Onder grote spanning werd het de eerste Schiedamse over winning van die avond, 2624. Ook Reinders is een sterk verdediger en daarom wilde Stolk ook met de tijdre- gel spelen. Dit lukte uitstekend, want hij kon beide games op zijn naam doen schrijven 21—18 en 21—9. Debuut De derde partij bracht het debuut in de hoofdklasse voor de nationale jeugdkampioen Hans van den Broek. JUBILEUMGIFT VAN SPAARBANK VOOR CARILLON De Spaarbank Anno 1820 heeft ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan de gemeente een bedrag overhandigd voor restauratie van het carillon in de Grote kerk. In overleg met de schen kers zal worden nagegaan welke werkzaamheden moeten worden uit gevoerd. game. Ook dat werd een overwinning, 21 19, waardoor TSF al zeker was van de overwinning. Een ontspannen Hans van den Broek boekte nog winst op Reinders, 21—10, 15—21 en 21—14. Dat alles bracht de stand op 70 en eerst toen liet TSF de teugels vieren. De laatste drie partijen waren voor de gasten, maar daar zal niemand van de aan wezigen over hebben getreurd. Wel was het jammer, dat de steeds ner- JAAROVERZICHT 1969 GEMEENTE-ARCHIEF Als eerste van de Schiedamse ge meentelijke diensten, is het jaarover zicht 1969 van het Gemeentearchief verschenen. In het verslag deelt de archivaris, de heer drs. G. van der Feijst mee, dat voor de tweede maal in de geschiedenis het pand aan het Oude Kerkhof officieël werd bestemd tot bewaarplaats' van het archief. Voor de eerste maal gebeurde dit op 10 juni 1898. Er werd toen gesproken over een „voorlopige bewaring" en „totdat daarvoor definitief een ge schikt gebouw zal kunnen worden aangewezen". Er valt te verwachten, dat binnen afzienbare tijd de huidige „voorlopige behuizing" zal kunnen worden verlaten en de ruim 70 jaar geleden ingestelde „tijdelijke behui zing" zal worden verlaten. Als U eens even nagaat waar U een plaid al niet voor kunt ge bruiken: voor op de bank in de huiskamer, als extra deken voor logees, in de autodan is 't die twee tientjes dubbel en dwars waard. Extra grote acryl plaids, in di verse kleuren, heerlijk warm en gemakkelijk te wassen. Deze plaid is er een uit de prijs klasse van f 29,75, doch nu als speciale aanbieding voor nog géén twintig gulden. 140 x 200 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de eerste etage deze extra grote acryl plaids, in diverse kleuren, door de gro te maat (140 x 200 cm) zeer geschikt voor huiskamer- bank of bed. m Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur van da opruiming 15 januari tot 5 februari Géén tel. of schrift, besti Naar aanleiding van het vreem de optreden van de heer P. Gesink, scheidsrechter bij de zeer belang rijke taf el tennis wedstrijd TSF-Del- talloyd schreef de heer Degreef, zelf bondsofficial en redakteur van het clubblad ,,'t Smetje" een open brief aan de NTTB. In deze brief stond o.m.: Eén ver schil was er slechts met het vorige jaar. Toen, vijf minuten voor de aan vang van de beslissende wedstrijd te gen Irene, stond bondsscheidsrechter Gesink volkómen ónverwacht voor onze neus. Nu hadden we zelf om een bondsscheidsrechter gevraagd, gezien het belang van de wedstrijd tegen Deltalloyd 2. Dat was het enige ver schil.... De eerste overeenkomst was, dat de N.T.T.B. opnieuw Gesink stuurde; gezien het verloop van de wedstrijd van het vorige jaar waren we daar weinig gelukkig mee. Tweede over eenkomst was, dat de N.T.T.B. op nieuw de kapitale fout maakte maar één scheidsrechter te sturende Bond moet toch ook weten dat het een on mogelijke zaak is voor één man in een top-duel met alle spanningen tien wedstrijden te leiden en óók om ze ge deeltelijk zelf te leiden en de rest op de voet te volgen om zonodig te kun nen ingrijpen? De derde overeen komst was, dat het geheel bonds- scheisrechter Gesink volkomen uit de hand liep... Of misschien lag hier toch nog 'n verschilletje: het was ditmaal nog veel érger dan toen.... Gesink begon al heel spoedig met het uitdelen van „laatste" waarschu wingen, aan alles en iedereen, of hij al iets misdaan had (naar het oordeel van Gesink) of niet. Het publiek, spor tief maar wat onstuimig, moest te recht tot kalmte en rust worden ge-, maand en het hield zich na deze ver maning aan de regels van het spel. De spelers mochten dan onderling wel de bekende afleidings-trukjes uitpro beren, de onderlinge verstandhouding leed er nauwelijks onder. Alleen Ge sink zag het niet (meer), het spel en het spelverloop; hij was bij herhaling volkomen de tel kwijt, nam voor bei de partijen vreemde beslissingen en na afloop van zo'n partij volgde dan prompt (om zijn eigën falen te recht vaardigen?) een nieuwe laatste waar schuwing; onbegrijpelijk, voor ieder- Bij de stand 6—0 wilde hij zon der dat er in die 6e partij ook maar iets onregelmatigs was voorgevallen de strijd zelfs staken; mogelijk al léén omdat hij om half 10 in Gorkum had moeten zijn, zoals hij zelf eerder had verteld... Hij liet zich door bei de partijen die er niéts van begrepen overreden verder te spelen, zij het dat er 'n laatste aller-aller-allerlaat- ste waarschuwing mee gepaard ging. Er was al lang niet zoveel gebeurd als Gesink meende, maar nu gebeurde er natuurlijk niets meer; niet omdat de spelers ineens lieverdjes werden of bang, maar omdat bij 6—0 de beslis sing gevallen was. Chaos Na afloop werd de chaos tóch kom pleet. Gesink deed wat hij had aange kondigd (aantekening maken op het formulier van zijn ernstige bezwaren tegen beide teams hij noemde het wangedrag waarvan hij nader rap port zou uitbrengen) en beide aan voerders weigerden het origineel wed strijdformulier te tekenen. Dat deden ze wel met het duplikaat en de wed strijd is dus stellig rechtsgeldig. Toen we probeerden een laatste gesprek met Gesink te hebben bleek hij zonder meer, zonder groet of anderszins, ver trokken.... Falen Nu kunnen we natuurlijk boos zijn op Gesink en hem zijn duidelijke falen kwalijk nemen. Maar we willen toch vérder zien; De fout ligt niet bij hem, maar in de eerste plaats bij de Bond. N.T.T.B., wóórom stuurde je opnieuw slechts één scheidsrechter naar een wedstrijd waarvan van tevoren kon worden vermoed dat hij op de grens van het toelaatbare zou worden ge speeld? Dat dat achteraf niet zo is uit gekomen kwam alleen door het falen van de scheidsrechter... Deltalloyd noch TSF hadden partij aan hem en dan is het niet leuk, nietwaar? N.T.T.B., nóg een vraag. Gesink kan een heel goede bondsscheidsrechter zijn, maar al eerder is gebleken dat hij de spanning van top-duels niet aan kon. N.T.T.B., waarom zette je hem toch in voor deze partij? Je bewees er in de eerste plaats hemzelf, maar ook Deltalloyd, TSF én onze sport (anti- propaganda bij een talrijk publiek) een slechte dienst mee" Vermeld dient nog, dat TSF en Del talloyd dezelfde mening hebben over de heer Gesink. Namens beide clubs heeft dan ook de heer De Raay (TSF) zaterdagavond de cpmpetitieleider, de heer Mortier, van de gang van zaken op de hoogte gebracht. Beide teams hebben de hoofdkompetitieleider een door beide aanvoerders ondertekend formulier gezonden en hun ongenoe gen over de leiding daarin naar voren gebracht. andere medewerkers, die dit werk on danks het vele werk in hun eigen ver eniging met veel enthousiasme doen. Namens de vereniging Martinit mijn hartelijke dank hiervoor". De rennersclub Schiedam heeft een nieuw bestuur. Reeds eerder schreven wij, dat voorzitter Henk Breu^ na 22 jaar de voorzittershamer aan een ander over wilde geven. Ve len verkeerden in de veronderstelling dat „good old" Henk dit deed om zondheidsredenen. Niets is minder waar. „Ik voel me zo gezond als een visje, maar ik heb er geen tiid irec voor. In de eerste plaats niet door mijn werk en in de tweede nlaat« omdat ik zoon Jan coach bij de wed strijden die dadelijk weer gaan ko men. Dat is de reden en niets anders. Henk Breur wordt nu tweede voorzit ter. Niet penningmeester Jan Gordijn, die zich candidaat had gesteld voor het voorzitterschap, maar J. Voor sluis werd de nieuwe voorzitter. Gor dijn stelde zich niet meer beschikbaar als penningmeester en zijn plaats wordt nu ingenomen door Boy Kanse laar. Gordijn blijft wel penningmees ter van de stichting wielerbaan Schie dam. P. B, Het in aanbouw zijnde winkelcen trum aan de Borodinlaan is vol. Aanvankelijk zou het centrum me dio maart worden geopend, maar ten gevolge van de vorst zal een en an der waarschijnlijk een maand worden vertraagd. In het centrum zullen onderge bracht worden een brood- en banlket- zaak van de fa. J. B. Bruggeman- te Vlaardingen, een slijterij van G. W. C. de Lange, eveneens uit Vlaard n- gen en een supermarkt van Bijl, een rijwiel- en motorenzaak van De Favcv riet, groenten en fruit van Simons, vlees- en vleeswaren van W. v.d. Meer, tabak en lektuur van De Bot, vrije tijdskleding door Windsor Hou se, bloemen en planten door G. Krab bendam, parfumerie van J. Coops. Aan.de afwerking en het fraaie damast kan iedereen die nu naar onze bedden-afdeling komt wel zien dat dit dure matrassen zijn. Wij verkopen ze nu in de oprui ming, fraaie merkmatrassen van een uitstekende kwaliteit poly- aether maar dan nu voor sterk verlaagde prijzen. erkmatrassen 1-persoon» x 190 cm -85^ -99y Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage een prachtige partij merkmatrassen van een hoogwaardige kwali teit polyaether, 1 -persoons, keus uit diverse uitvoeringen, verscheidene fraaie damasten. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming - 15 januari tot februari Géén tel. of schrift, best. -ï KERK: Grote Kerk, 10 uur ds. J. G. Jansen, 17 uur ds. G. H. van Kooten. Bethelkerk, 10 uur ds. E. Verwaal, Opstan- dingskerk, 10 uur ds. J. w. Zimmerman, 19 uur eerw. heer Hoogendam, Vredeskerk, 10 uur ds. H. J. Groenewegen. Kethel: Dorps kerk, 10 uur ds. S. Kooistra, 19 uur ds. S. Gerbrandy, St. - Gerbrandy. NED. PROT. BONI ds. H. D. Elderkamp. GEREFORMEERDE KERK: OOSterkerk, 10 uur de heer A. van Atten, 5 uur ds. K. Iik- ma, Kethel „De Ark", 9, 10.30 en 5 uur ds. K. H. Schuring. Magnalia Del Kerk, 10 uur de T "-'-s, 5 uur drs. P. H. L. Lo. 10 uur ds. K. Bokma, 5 Atten. Jullanakerk. 10 en 9.30 uu Westvest 92, II heer J. H. de 1 ■De Goede H uur ds. J. N. Nammensma. KERKGEMEENSCHAP TOT VER! :i DING GEREF. LEER. en 17.00 uur ds. H. Hofman. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Oranjest,» OUD-KATHOLIEKE uur H. Mis, Pastoor drs. A. Smit, HERSTELD APOSTOLISCHE Stadhouderslaan 9.30 en 16.00 uur dienst. LEGER DES HEILS. Lange Haven Samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding majoor en BAPTISTEN 19.30 uur dienst. CHR. GEREF. KERK Warande 9.30 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur ds. HERV. (GEREF bouw Irene 10 t gebouw Irene

De Havenloods | 1970 | | pagina 4