99 baan, laat je die toch niet lopen! de Ster P.y.d.A. reikt college welwillend de hand Als je een paar kilometer verder een kans hebt op een goeie Woningbouwcorporatie in Capelse raad Plannen voor dit seizoen bij Capelse Tennisclub GROENTE AFDELINGSCHEFS TECHNISCHE SCHOOL SCHOONMAAKSTERS Vakman worden bij NKF Kabels. Pak die kans! NKF coupon een medewerkster een medewerker ADM. KRACHT (vr.) De Capelse raad heeft dinsdag ruim drie uur vergaderd over de slechts achttien punten tellende agenda. Hoofdschotel tijdens deze bijeenkomst was wel de discussie over de inschakeling van een woningbouwcorpora tie bij de bouw en exploitatie van 228 eengezinswoningen in plan Oost- gaarde door de protestants christelijke woningstichting „Prins Alexan der". Hiertegen bestaat namelijk een praktisch bezwaar dat de samenwer king van de vier plaatselijke corpora ties in federatief verband destijds is verbroken, waardoor het onmogelijk werd tot een apparaat te komen voor het centraal beheren van de woningen van alle corporaties. Onder deze om standigheden zijn burgemeester en wethouders van mening dat het thans nog niet verantwoord is „Prins Alexander" in te schakelen. Wel zal het college nogmaals een bemidde lingspoging doen om de federatie te herstellen. Wanneer deze poging lukt en bovendien mag worden verwacht dat een centraal beheersapparaat tot stand komt, zal worden voorgesteld aan de corporatie „Prins Alexander" alsnog de nodige medewerking te ver lenen aan het onderhavige complex. Aangezien het college het niet ver antwoord achtte het complex thans aan te houden werd de raad in over weging gegeven de bouw van het complex voorshands door de gemeen te te laten beginnen. De heer J. Th. van den Berg (PvdA) zei hierop dat stopzetting van de woningbouw in Capelle in het ver- schied kan liggen. Het is niet de be doeling van de Partij van de Arbeid om de gemeente naar een noodsitua tie te leiden. Wij willen wel instem men met de deelneming van particu liere woningbouwcorporaties mits deze samen met de gemeentelijke wo ningstichting een federatie vormen. Hierdoor wordt de deskun<|igheid be vorderd. Daarnaast moet uittreding uit de federatie niet mogelijk zijn. Samenwerking Wethouders drs, Th. Heukels is van mening dat de woningcorporaties el kaar zullen moeten zoeken. Dezelfde mening had ook drs. G. Verhagen (ARP). Hij deed een dringend beroep op de raad om eenstemmig hiertoe te besluiten. Ook de heer P. van der Vaart (CHU) pleitte voor een federa tief verband. Hij stelde voor om de woningen door de gemeente te laten realiseren. „Wanneer de federatie er komt zullen wij alle steun verlenen", zei de heer Van den Berg. Het complex van 228 woningen zal voor een belangrijk deel ter huisves ting van thans in IJsseloord gevestig de Ambonezen dienen. De huizen zijn gesitueerd ten oosten van de 1344 Era woningen. Het plan is zodanig opge zet, dat twee wijken van respectieve lijk 156 en 72 woningen zullen ont staan, waartussen een kerkgebouw, scholen en speelruimte zijn geprojec teerd. Alle woningen zijn voorzien van centrale verwarming. Achter elk huis wordt voorts een schuurtje gebouwd. Over de huurprijzen maakte de heer D. Heuvelman (PvdA) zich bezorgd. Hij was van mening dat de Ambone zen deze hoge huur niet zouden kun nen opbrengen. Wethouder Heukels stelde hem gerust door mee te delen dat de stichting Ambonezenzorg een stevige subsidie zal verstrekken. Onderzoek Bij de ingekomen stukken was een brief van de voorzitter van de afde ling Rotterdam en Capelle aan den IJssel van D'66. Hierin verzocht men mee te delen of bereidheid was tot het instellen c.q. het verlenen van mede werking aan een onderzoek naar de opvattingen van de bevolking over een bestuurlijke herindeling van het gebied Rotterdam-oostCapelle aan den IJssel. In feite verzocht D'66 hier om het houden van een referendum. Het col lege vraagt zich af of het houden van een referendum in dit stadium van grenswijzigingsprocedure wel zinvol is. Bij de bepaling van het standpunt heeft het college zich laten leiden door de overweging, dat thans geen andere aspecten naar voren zijn geko men dan die, welke destijds hebben geleid tot het nemen van de beslis sing. Eerst wanneer de grenswijzi gingsprocedure een nieuwe fase in gaat kan het aanbeveling verdienen de plaatselijke bevolking door een hearing te benaderen. Mr. E. Kwakernaak (Nieuw Capel le) zei dat het besluit van Rotterdam om een gedeelte van Capelle te an nexeren niet helemaal juist is. Tevens zei hij dat het voor de Partij van de Arbeid, die voor inspraak op alle ni veaus is, een ideale gelegenheid is om de bevolking deze te geven. De fractie voorzitter van de PvdA, de heer Van den Berg, antwoordde hierop dat inspraak verantwoord moet zijn. Bij monde van een referen dum is dit moeilijk en een ingewikkel de zaak. Wij hebben uit praktische overwegingen gezegd dat onze fractie zich achter de brief van burgemeester en wethouders stelt. De CHU-er P. van der Vaart vond het wel aantrekkelijk om voor de ver kiezingen met een referendum te ko men. Met een referendum wordt ech ter het recht van een groep gediend maar niet het algemeen belang. Zo halen we extra moeilijkheden op onze hals. „We zijn met Rotterdam overeenge komen dat er, samen met Capelle een stad zal worden gebouwd. Ik zal wel eens met deze stad over Kralings- eens met deze stad over Kralingse- veer willen praten. Deze mensen be- pelle zijn afgescheiden", zei de heer J. Kaptein (SGP). „Wanneer men een technisch refe rendum wil houden dan zullen ook alle gegevens aan de bevolking moe ten worden verstrekt", merkte mr. A. J. Bijl (VVD) op. Studie Loco-burgemeester A. Heuvelman: „Het wordt een technische zaak wan neer de bevolking dit gaat doen. Zij moet het rapport bestuderen om tot een uitspraak te komen. Dit zal met zich meebrengen dat men langs de deuren voor deze uitspraak zal moe ten gaan leuren. Ik vind het prachtig dat D'66 met allerlei suggesties komt, maar ik zou zo graag zien dat zij zelf ook eens iets doen. Het zou beter zijn eerst eens de hand in eigen boezem te steken". De heer Kwakernaak blijft van me ning dat de bevolking moet meebe slissen. Als men dit niet doet dan wor den de kiezers volgens hem in de hoek getrapt. „Ik vind het wonderlijk dat de heer Kwakernaak zulke conclusies trekt. Hierdoor wordt het referendum tot een opiniepeiling afgezwakt", merkte de heer Van der Vaart laco niek op. Wethouder mr. W. M. Ibelings zou nu toch wel eens willen zien dat de heer Kwakernaak uit zijn schulp kruipt. Hij vraagt zich af waarom hij dit punt steeds weer aan de orde stelt. In feite heeft Capelle de eerste zet ge daan. Daarmee zijn alternatieven op gesomd. Alvorens de minister een be sluit neemt wilt u een referendum gaan houden. Volgens de wethouder is het daartoe nog te vroeg. Men kan nog niet concreet overzien welke in houd de minister aan deze compe tenties zal gaan geven. Tijdens de verkiezingen zou de heer Kwakernaak gaarne zien dat er naast de stembussen een tweede busje wordt geplaatst waarin de bevolking haar mening hierover kan deponeren. Volgens hem kun je beter het risico lopen om dit te vroeg te doen dan er te laat mee te komen. Tenslotte zegt mr. R. IJnzonides (PvdA) dat er in het geheel geen gevaar bestaat dat men te laat zal komen. Volgend jaar zijn er toch weer verkiezingen? Voor de vergadering begon werd meegedeeld dat burgemeester drs. J. van Dijk, in het ziekenhuis ligt. Hij heeft daar een dubbele ooroperatie ondergaan. Met goedkeuring van de raad werd besloten een telegram te verzenden waarin men hem een spoe dig herstel toewenst. De overige voor stellen werden zonder discussie goed gekeurd. DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 De huisvrouw heeft een zwak voor „De Havenloods" Tijdens de algem. ledenvergadering van de Capelse Tennisclub C.T.C., die in restaurant „De Ko perwiek" werd gehouden, zijn er door het nieuwe bestuur diverse commissies gevormd. Dit zijn: fi nanciering en exploitatie; bouw en techniek; wedstrijden en toer nooien; contacten en feesten en communicatie en administratie- Besloten werd tevens dat er in iedere commissie een bestuurslid zitting zal hebben. Het sinds 1963 fungerende bestuur is in zijn geheel afgetreden. In de plaats hiervan zijn benoemd de he ren: S. B. van Slooten (voorzitter); M. Lezer (vice-voorzitter); ir. J. J. Bos (penningmeester) en de dames D. Ibeling-Verberne (eerste secreta resse) en S. J. Cohen-Vorst (tweede secretaresse). De vergadering werd door ongeveer vijftig leden bijgewoond die even tuele wensen en suggesties naar vo ren konden brengen. Het bestuur zal, in samenwerking met de diver se gevormde commissies, dit jaar verschillende activiteiten organise ren. Zo ligt het in de bedoeling om in maart van dit jaar een discussie avond te houden over de vraag in welke kleur men zal tennissen. Men zal kunnen kiezen uit wit of rood. Deze avond zal adstructief worden toegelicht met een modeshow van tenniskleding, die door enkele leden zal worden verzorgd. Daarnaast wil men in april trachten een tenniswedstrijd te realiseren te gen de Tennis Club Krimpen. Een laddertoernooi voor de leden van de C.T.C. (onderling), zal in september worden gehouden. Hiermee heeft men voor de sterkte van de tennis sers (sters) te peilen, dit in verband voor deelneming aan de competitie van de K.N.L.T.B. Eveneens zal er een voorlichtings avond worden georganiseerd. Deze zal door de K.N.L.T.B. worden ver zorgd en worden toegelicht met een film. Dit zal in oktober geschieden. Een maand later volgt een auto- puzzelrit die wordt afgesloten met een feestavond. In de laatste maand van het jaar (december) zal er een algemene ledenvergadering worden uitgeschreven. Het bestuur vindt het jammer dat het haar leden voor het komende sei zoen geen collectieve tennisgelegen- heid kan bieden. Zij Is echter wel „Liever vakman bij NKF KABELS DELFT, dan een baan die niet helemaal naar je zin is vlak-bij-huis. Ook al moet ik dan iedere dag een paar kilometer cp en neer. Want bij NKF KABELS kreeg ik alle kans te be wijzen dat ik wat kan bereiken als ik maar wil. Ik kreeg er de gelegenheid te tonen wat ik waard ben. Toen ik solliciteerde gingen ze na waar ik het meest geschikt voor was. Daarna werd ik opgeleid in de praktijk. En volgde een bedrijfscursus. Het duurde natuurlijk wel even, maar nu heb ik een fijne baan, met een goed loon. En geschikte collega's. Da's ook heel wat waard." voor enkele van onze supermarkten vragen wij: Leeftijd vanaf 18 jaar. Ook komen in aanmerking energieke jongelui opgeleid te worden, het groentevakdiploma of stude rend hiervoor strekt tot aanbeveling 5-Daagse werkweek, aantrekkelijk salaris,goede sociale voorzieningen bereid om bemiddelend op te treden bij het zoeken naar een tennisgele- genheid voor de leden individueel of in een klein clubverband bij de om- liggende tennisparken. Zoals reeds, tijdens de voorlichtings- 4 avond, werd aangekondigd zal als 1 eerste activiteit in 1970 worden be- gonnen tennisindoortraining voor 2 dames en heren senioren van zeven- tien jaar en ouder. De heer J 9 Heeck (sportschool Heeck) zal de training zelf leiden. Er zal niet al leen aandacht worden besteed aan de algemene fysieke conditie, maar alle spiergroepen, die bij tennis in- tensief worden gebruikt, zullen on- 1 der handen worden genomen. De eerste trainingsperiode Is tot 15 april. De tweede periode van 15 ok- 1 tober tot 15 april 1970. De dames kunnen iedere maandagavond van negen tot tien uur terecht. De heren zaterdagochtend van negen tot tien uur. De training wordt gegeven in diet gymnastieklokaal aan de Meeu- 4 wensingel, naast het instructiebad „De Roerdomp". Bij vele tennisverenigingen wordt al vrij snel na de oprichting een leden- •- stop ingesteld. Hoewel de Capelse Tennis Club al een groot aantal en thousiastelingen telt, ongeveer 430, is er nog altijd gelegenheid tot in schrijving. Dit kan worden gedaan bij het administratie-adres C.T.C., i Meidoornveld 164, Capelle aan den IJssel. Tenslotte werd de begroting voor het komende verenigingsjaar goedge keurd en voor genoemde periode een kascommissie gekozen. Deze bestaat uit de heren Van der Knaap en Post. Ook werd besloten om iede re dinsdag van de eerste maand in restaurant „De Koperwiek" een openbare bestuursvergadering te houden. Drie jubilarissen bij Mij. van Landbouw MAASDIJK De plaatselijke afde ling van de Holl. Mij van Landbouw komt op vrijdag 6 februari in gebouw De Vluchtheuvel bijeen in een feeste lijke vergadering. Niet minder dan drie bestuursleden zijn dan 25 jaar in functie, ter gelegenheid waarvan zij gehuldigd zullen worden. Aan het feestelijke gebeuren werkt het gezel schap The Rythmers van Hoek van Holland mee. BAS VAN DER HEIJDEN supermarkten MVWWytAIWWmWIVWMWUWAIIWWWVWWAimA I lgr. Nolenslaan 3, Schiedam. IVRAAGD: ige nette die i in met inbegrip van de werkzaamheden, een gezellige werkkring te creëren. Salaris overeenkomstig Rijksregeling. Inlichtingen aan de school. Bent u ook een man die wat wil bereiken? En bent u niet ouder dan 40? Kom eens kijken bij NKF KABELS. Iedere werkdag kunt u terecht. Bovendien iedere dinsdagavond tussen 7 en .8 uur. Of stuur de coupon in. voor informaties over werk en mogelijkheden bij NKF KABELS. Naam: Adres: Plaats: Geboortedatum:getrouwd/niet getrouwd. Stuur deze bon In een gesloten enveloppe aan NKF KABELS, antwoordnummer 14. Géén postzegel plakken. Schieweg 9. Delft. Telefoon 01730-38111. MODEMAGAZIJNEN N.V. Binnenweg 40 - Rotterdam KERSTEN HUNIK'S INT. TRANSPORTBEDRIJF CARGADOORS EXPEDITEURS WESTPLEIN 2 ROTTERDAM VOOR DE AFDELING ADMINISTRATIE voor de interne controle. Gegadigden voor deze funktie dienen in het bezit te zijn van tenminste het Praktijkdiploma boekhouden, terwijl kennis van de Duitse-en Engelse taal gewenst is. VOOR DE AFDELING MECHANISCHE ADMINISTRATIE voor de boekhoud-en factureerrnachines. Ook jongedames zonder ervaring komen in aanmerking, daar zij in het bedrijf worden opgeleid. Reiskosten worden vergoed. De afdeling personeelszaken is gaarne bereid U alle gewen ste inlichtingen te geven. Sollicitaties aan Postbus 623, Telefoon 11.47.20. toe stel 140, Rotterdam. In het nieuwe gemeenteziekenhuis kan worden geplaatst een Met behoorlijke kantoorervaring en een (desnoods niet voltooide) Ulo-opleiding Wij geloven dat een beschaafde, akkurate kracht die deze afdeling geheel zelfstandig zal gaan beheren, hier een pret tige, verantwoordelijke werkkring zal vinden. 3 snipperdagen en royale korting op kledingaankopen. Een werkelijk bekwame kracht van omstreeks 19-21 jaar zal ook over de salariëring tevreden kunnen zijn. Sollicitaties schriftelijk t.a.v.de Direktievan de Ster Mode- mï?n.60?90.'V' °f Pa telsfonische afsPraa* onder num- dokters assistente voor de polikliniek. Salaris afhankelijk van leeftijd, opleiding •n ervaring. premie AOW voor rekening van de gemeente; 6% vak. toeslag. ziekenhuis Belangstellenden verzoeken wij binnen 10 dagen te schrijven onder vermelding van vakaturenummer 1312. aan de adjunct-directrice, Burg. Knappertlaan 25. Telefonische afspraak is ook mogelijk onder nr. 010-269126 gemeente Schiedam

De Havenloods | 1970 | | pagina 13