V Schiedammer Thijs Wijngaarde wil full-prof voetballer worden Dames van UVG sterker in derby tegen DWS TSFstaat ongeslagen aan kop van de ranglijst Voor een jaar uitgeleend aan DOS Sportgrabbelton HANDBAL Sport Tafeltennis DE HtAVEN'LOODS DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 S'dam 4 nu... beduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper Niet iets voor Uw douche deze vrolijke waszak van rood of geel plastic?Om alle vuile was in te verzamelen en.klaar te hebben staan om mee te nemen naar de wasserette. Grote waszak van stevig plastic, met koord om af te sluiten, 2 handvatten, brede soufflé in de bodem voor veel ruimte en met sierband gedekoreerd..... een handige tas voor nog géén twee gulden. zak hoogte 52 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze •grote plastic waszakken, met koordsluiting in de kleuren rood, geel en blauwgrijs 0|l Thijs Wijngaarde is een man met een vooruitziende blik. De snel geac climatiseerde allround-voetballer van DOS, de tegen dgradatie vech tende Utrechts formatie, heeft zijn rustige kantoorbaan er sinds 1 januari aan gegevn. Hij leeft sindsdien louter van zijn met voetbal verdiende centen. „Omdat", zo vertelt de bij Feijnoord slechts voor het B-team goed geachte Schiedammer, „ik het hlemaal in de voet ballerij wil zoeken. Het zelfvertrouwen dat ik bij Feijenoord niet had, is er nu wel. Reden voor mij om de status van full-prof aan te nemen om zodoende vier maal twee uur per dag te kunnen trainen. geworden en bekijk de situaties nu ook beter. Daaraan mankeerde het mij bij Feijenoord. Ik geloof dat dit ook kwam omdat ik, in tegenstelling ot nu altijd als rechtsback stond op gesteld". Elke vrijdagavond tot 9 uur open Met de gedwongen rustperiode in de voetballerij, wordt hier en daar de vraag gesteld of een winterstop in de competitie wenselijk zou zijn. Een voorstander van een winterstop blijkt de heer Breevoort, voorzitter van IIBSS te zijn. In het clubblad schrijft hij daarover: „Deze winter wordt de aandacht wel gevestigd op dit onderwerp. Juist omdat het geen winter is. Wanneer we zes weken achter elkaar in de sneeuw en met vorst zaten, zouden de voorstanders zonder twijfel de over grote meerderheid vormen. Zoals het. nu gaat, blijft pen winterpauze dispu tabel. Toch ben ik vóór. Juist voor ons, amateurverenigingen, die altijd al zr* veel moeite hebben om een presenta bel eerste eltfal op de been te brengen en in stand te houden, zou een winter pauze van tenminste 2 maanden ver kieslijk zijn. Zo van half december tot eind februari eruit. Konden wij zo'n vier weken voetbalvakantie inlassen en de rest van de pauze beginnen aan de opbouw voor de tweede helft van de competitie. Net zoals we doen voor de competitie begint in juli/augustus. Intern behoefden wij natuurlijk niet te sluiten. Dat zou gewoon belachelijk zijn, gezien de accommodatie, die we hebben opgebouwd. Er zijn activitei ten genoeg te ontwikkelen, waardoor de band in de vereniging in stand blijft. Hoe verder we in het voorjaar met de competitie klaar zijn, zoveel te minder zullen wij last hebben van het z.g. wilde voetbal. We kunnen dan, enkele toernooien inbegrepen, bijna tot aan de vakantie doorgaan. Voor mij mag dat". Aldus de heer Breevoort. Voor mij mag het ook, maar ik geloof dat het met het wisselvallige klimaat hier in Nederland ontzettend moeilijk zal zijn en dan komt er nog bij, dat in april het honkballen weer begint en ook het cricket dan al weer de aandacht gaat vragen. Het is allemaal niet zo ge makkelijk als het lijkt. De cursus voor het Basisdiploma Jeu'gdvoetballeider van de afdeling Rotterdam van de KNVB mag zich verheugen in een grote belangstelling bij de clubs. Toch kunnen er niet vol doende clubmensen naar die cursus toe. Het is voor een vereniging zo be langrijk om leiders te hebben die er gens iets vanaf weten. Er is pas weer een cursus beëindigd met examens. Niet minder dan acht Schiedamse jeugdleiders (sters) waren bij de ge slaagden. Van Martinit waren dat de dames G. J. M. Feenstra en J. M. Kooiman. Van PPSC de heren A. Heyboer en P. M. J. A. van der Aa. aVn Schiedam de heren G. J. van Eden en M. de Meer. Van Schiedamse Boys de heren A; M. van der Linden en A. P. K. Ver- kaart. Zij zullen op 19 februari hun diplo ma krijgen uit handen van de oud voorzitter van de KNVB en nu nog voorzitter van de afdeling Noord-Bra bant van de KNVB, de heer ir. H. F. Hopster. Voor de pauze zullen de cursisten en genodigden een interessante film van de NSF kunnen zien. De uitrei king zal plaats vinden in gebouw „Atrium", Karei Doormanstraat 143 in Rotterdam. Verleden week zaterdag was het bij DWS een beetje feest. In de zaal handbalcompetitie had zich de eerste kampioen van DWS aangemeld. Het was het jongens adspirantenteam dat kampioen van de afdeling Rotterdam werd. Een felicitatie waard voor het team en leider Herman Vendeloo en niet te vergeten trainer Louis Schilper- oord- Het team kan zich gaan voor bereiden op de kampioenswedstrij den, waarvan de eerste zal worden gespeeld op 14 maart in de Margriet hal tegen de kampioen van Den Haag. Sterkte jongens. p. B. Ik heb contacten met eredivisie clubs en een aantal Belgische vereni gingen. Wanneer Feijenoord, dat mij aan DOS heeft uitgeleend, me straks wil laten gaan dan zit ik wel goed. Verleden jaar al toonde Sint Truiden, waar ook Eddy Koens speelt, belang stelling. Door allerlei omstandigheden kon dat toen niet door gaan en ik ver huisde dan ook voor een jaar naar Utrecht. Ik zeg helemaal niet dat het Sint Truiden zal worden, maar met een beetje geluk vind ik wel een ploeg en word ik full-prof". Thijs Wijngaarde zal overigens de laatste zijn om te ontkennen dat zijn overstap naar DOS de nodige moeite voor heeft meegebracht. De Schie dammer bleek vooral veel hinder te ondervinden van de harde speelwijze waarvan de gemiddelde eredivisie voetballer zich bedient. Bovendien zette de DOS trainer Zalai hem tot nu toe op bijna alle plaatsen van het elf tal in. Achterstand Daar tussendoor speelde ik 12 maal in het Nederlands jeugdelftal van zes tien tot achttien jaar. Ik geloof toch dat ik door het feit dat ik te laat in een club ging voetballen taktisch een gro te achterstand op mijn leeftijdgenoten had". Wat denkt Thijs Wijngaarde 22 jaar ondanks de forse nederlaag gen Feijenoord, van de kansen vc„ I)OS om het eredivisieschap te proion geren? Het antwoord komt resoluut „DOS redt het. We spelen niet zo slecht, maar we hebben tot nu toe be slist geen greintje mazzel gehad". Hij gaat verder over Feijenoord. „Volgens mij gaat er veel talent ver loren. Bij een andere club krijg je als aankomend speler veel meer de kans jezelf waar te maken, je te ontplooien. Ik geef toe, dat het in ijn geval kan komen omdat ik te laat met voetbal len begon. Tot mijn zestiende jaar zag Ik geef toe, dat het in zijn geval kan partijtje op straat met net zolang pin gelen tot je zelf tenslotte toch vast liep, dat was het helemaal voor mij. Totdat iemand een proefwedstrijd bij Feijenoord voor mij voor elkaar bok ste. Via BI, de jeugdselectie en de be taalde jeugd belandde ik in het twee de elftal. GELEGENHEIDS KLEDING jacquets, (grijs én zwart) colbert, smoking, overjas, hoge hoeden. Fonkelnieuwe moderne costuums Bontstola's, maraboecapes Kledingverhuur „BROADWAY" Schiedamseweg 10 Vlaardingen Geopend 9 tot 9 uur - Tel. 34 62 27 Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van poli tie te Schiedam, dagelijks van 9-17 uur, be halve op zaterdag en zondag: kinderwantje, 1 paar meisjesschoenen, ceintuur van mantel, 2 cylinderslotsleutels, 4 sleutels in étui, yale- sleutel (Post Kethel), 2 autosleuteltjes (Post Kethel), bos sleutels, portemonnee met lnh., herenhorloge, ringetje, 2-wielig kinderfietsje, bromfietsplaatje, bindlijn (Post Kethel). Te bevragen bij de vinders: centrifuge, A. C. Seherpenisse, Gallileïstraat 63a. U-bint van Oeveren, Overschlesepletn 3, autoped, R. Bressers, Burg. Honnerlage Gretelaan 205, dameshorloge, Ditten, Ribeslaan 24 (tel. 261019), dameshorloge, N. Florijn, Lekstraat 40, mapje lnh. geld, Groenendaal, Itallaanse- straat 19a Rotterdam, halsketting, A. de Wes- terveld, P. de Hooghstraat 18a, kinderhórlo- ge, Willems, Lange Nieuwstraat 65, speld met kindertandje, Groenewegen, v. Dijckstraat 9b (voor 12.00 uur), dameshorloge, Kempers. Kortlandstraat 22b, dameshorloge, S. Geveke. Bachplein 476, dameshorloge, P, v. Houwelin- gen, van Marumstraat 22b, Damesknipporte- monnee met inh„ W. de Vries, J. A. Alb. Thljmstraat 69b, paraplute, Mulder, B. van Haarenlaan 530, knipportemonnee met lnh. M. Jung, Numansdorpsestraat 17b, knipporte monnee met lnh., G. J. Dijkstra, Qrelioplant- soen 8 Vlaardingen, bos sleutels, Pastoor Goes, R.K. kerk, Mgr. Nolenslaan, herenbrll. Schutters, Hogenbanweg 33b, ring met twee sleutels, A. Werreken, Diepenbroekstraat 86, damesschoen, A. C. Buijs, B.K. laan 265b, kinderjas, Spithoorn, Ampèrestraat 33a, hand doek zwembroek, F. de Raaij, Lange Nieuwstraat 151b, damesglacé, Maas, Boer- haavelaan 99a, 1 paar kinderhandschoenen, mevr. van 't Hof, Valerlusstraat 86, rood- /bruln poesje, mevr. Kroon, 's-Gravelandse- weg 642 (tel. 158302). Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: zwarte kater, plm. 2 jaar. Inlicht Thijs Wijngaarde zegt: „In het be gin was er bij mij een gebrek aan in zicht, een tekort aan ervaring. Je zou kunnen zeggen dat ik te snel in paniek raakte. Een diepe vleeswond tegen Ajax en een geblesseerde achillespees tegen NEC hield ik er aan over. In feite was dat een gevolg van mijn ge forceerde manier van spelen. Zoiets overkomt me nu niet meer. Ik heb vertrouwen gekregen, ben rustiger SM' Het is voor het Schiedamse ta feltennis een goed weekeinde ge weest. TSF klopte de naaste concurrent JSV en staat nog steeds zonder verliespunten aan de kop. Het tweede team kwam tot een gelijkspel en ook het derde kwam tot een puntenverdeling. Noad tenslotte kwam tot de eerste over winning door Delta Lloyd 3 te kloppen. Bevrijd van het „heilig moeten", in theorie alleen is er nog een kans tot promotie, speelde het team van Noad zaterdag beter dan ooit tevoren in de promotiecompetitie. Hoewel Fageraas met een nederlaag, 1821, 2110 en 16—21 van start ging tegen Witt werd het na de tweede partij weer gelijk. Daar had De Lange voor gezorgd door in drie games 1821, 2118 en 2118 te winnen van Ridder. Verlies van Bayings tegen Meijer - gaf het Amsterdamse team weer een voorsprong, maar weer kwam Noad naast de bezoekers door het winnen van het dubbel. Daarna gaf Noad de tegenstanders niet veel kans meer. De Lange won in twee games, 2118 en 21—11 van Witt. Fageraas in drie games 23—21, 12—21 en 21—12 van Meijer en Bayings boekte een drie ga mes overwinning op Witt. Dat alles bracht Noad op 52. Eerst toen zag Delta Lloyd kans om middels een overwinning van Meijer op De Lange de stand iets terug te brengen 33. In de laatste twee partijen zorgden Bayings en Fageraas voor de volle winst door resp. Witt en Ridder te kloppen. Spanning Het eerste tafeltennisteam van T.S.F heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen J.C.V in Vught tot een goed ein de gebracht. Door de Brabantse hoofdklasser, waarmee T.S.F. na drie wedstrijden de eerste plaats deelde, in eigen huis een 37 nederlaag toe te brengen, staat T.S.F. op dit ogenblik alleen aan de leiding. In het T.S.F.- kamp was men er van overtuigd dat J.C.V. dat ook 6 punten uit 3 wedstrij den had gescoord, zijn huid zo duur mogelijk zou verkopen. Het heeft in dit duel dan ook weer niet aan de no dige spanning ontbroken. Hans van den Broek, wéér meespe lend in de plaats van Gerry Vaessen, moest het in de eerste partij opnemen tegen Klaassen. De eerste game ging met 2115 naar de JCV-er maar Hans herstelde zich goed, gaf blijk van een goede mentaliteit en eiste de tweede game met 17—21 voor zich op. Top- spanning was er in de beslissende game volop. Met wisselende winst kansen in de slotfase bracht Hans het er toch goed van af (2527!) Cas van Koetsveld toonde in de tweede partij tegen Paro dat van hem wel weer iets verwacht mocht worden. Met 1821 en 1521 boekte hij, goed spelend, een regelmatige zege en bracht T.S.F. op 02. Het succes scheen zich voort te zet ten toen Henny Stolk de eerste game met 18—21 van Kappen won. Maar Stolk bleek toen zijn kruit verschoten te hebben en moest de eer aan zijn te genstander laten. Misschien was hij daardoor wat aangeslagen. Een feit is dat het dubbel Stolkvan Koetsveld niet liep zoals gewoonlijk en met tweemaal 21—16 was de stand weer in evenwicht 22. De stand luidt: 1. T.S.F. 4 gsp 8 punt 2911; 2. Deltalloyd 4 gsp 6 pnt 32—8; 3. J.C.V. 4 gsp 6 pnt 26—14; 4. Phoenix 4 gsp 2 pnt 16—24; 5. Quick 4 gsp 2 pnt 10—30; 6. 21 Up 4 gsp 0 pnt 7—33. In zijn tweede wedstrijd, nu tegen Paro, verloor Hans van den Broek op nieuw de eerste game. (2113). Hij bracht het wederom op om terug te komen en de situatie weer via 1621 en 1821 naar zijn en TSF-voordeel om te buigen. Tegen Klaassen bleek dat Henny Stolk iets van zijn inzinking te boven was gekomen en met 1421, 1421 TSF op 24 bracht. Nog meer uitzicht op een positief resultaat bewerkstel ligde aanvoerder Cas van Koetsveld toen hij, zij het op het nippertje, met 1921 in de derde game de toch lasti ge Kappen (JCV) terugwees. Stand 2—5 voor TSF. Henny Stólk met tl—18, 11—21 en 21 —15 zijn tweede persoonlijke neder laag in deze ontmoeting toebracht. Stolk was er kennelijk niet zo in deze avond, maar zijn teamgenoten, Cas van Koetsveld en Hans van den Broek (die elk drie keer wonnen) compen seerden dat op fraaie wijze. Van den Broek smaakte het genoegen voor TSF de volle winst binnen te halen. Kappen forceerde nog wel drie games maar met 1521 in de laatste game bracht de Nederlandse jeugdkam pioen de Schiedamse hoofdklasser in veilige haven (36). Dat van Koetsveld de laatste partij tegen Klaassen voor zich opeiste was in feite alleen nog van belang voor de statistiek. Eindstand 37. Zaterdag a.s. speelt T.S.F. wéér uit en wel te gen Quick in Hilversum. In dit duel mag TSF gewoonweg niet falen en het TSF-trio zal de twee winstpunten mee naar Schiedam moeten brengen. In de overgangsklasse waar TSF 2 een serieuze titelkandidaat is bracht dit team het niet verder dan een 5—5 resultaat tegen Wibats 4. Hans Krei- scher, opgesteld in de plaats van v.d. Broek, stelde beslist niet teleur en verrichtte een fraaie hattrick. De an dere twee punten kwamen van het bat van Henk Eikmans, Nol Braak kon niet tot winst komen. Voor T.S.F. staat a.s. weekend de belangrijke ont moeting tegen ATTC/boot in Alphen a. d. Rijn op het programma. Indien er winst geboekt wordt komen de TSF- reserves alleen aan de kop. T.S.F. 3, eveneens in de promotie- groep van de overgangsklasse, be reikte ook een puntenverdeling tegen Gossima in Voorburg. Peter van den Broek excelleerde met drie zeges. Dick Boer en Hans Dries kwamen elk tot één winstpartij. TSF 3 lijkt in deze afdeling een middenmoot-rol te gaan spelen en is incidenteel zeker tot ver rassende prestaties in staat. Mini pullovers en getailleerde truitjes, fijne boetiekmodellen zitten er tussen deze enorme partij, die wij -nu aanbieden voor een bespottelijk laag prijsje. Een greep uit de geweldige grote kollektie: Getailleerde colpull met fantasie zakje op de mouwof deze pullover met fantasie strepen en schou dersluiting met leuke koperen knoopjes. Al deze fijne damespullóvers gaan nu de deur uit voor nog géén veertien gulden per stuk. Winst In het Stedelijk Museum Schiedam wordt van 7 februari tot 2 maart een tentoonstelling „Confrontatie 3" ge houden, waaraan deel wordt genomen door de kunstenaars Mart Legerstee uit Rotterdam met metaalplastieken; Gerda Edens met wandkleden en tex- tielplastieken en Jan Mulder met plastieken van brons. grote partij damespullóvers uit de serie van 21.50-22.50 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze fantastische partij damespull óvers, er zijn vele modellen (ook mini truitjes) en kleuren maten 36t/m46, per stuk De dames van Wilton hebben het in Rotterdam tegen Spartaan zeker niet gemakkelijk gehad. Het Rotterdamse team heeft sterk verdedigend ge speeld en vooral het spel van mej. Kiepke in de Rotterdamse aanval gaf de verdediging van Wilton handen vol werk. In de eerste helft kon Wilton de Rotterdamse dames goed de baas. maar na de rust moest het alles bij zetten om toch nog een overwinning 910, in de wacht te slepen. In diezelfde klasse had het tweede team van DWS het zwakke Roda als tegenstander. DWS heeft vanaf het eersite fluitsignaal de toon aangege ven. Na de rust zakte het spelpeil echt danig af en dat vond zijn oorzaak in de geringe tegenstand die door dwa werd ondervonden. Het werd een 6I overwinning voor de Schiedamse da mes. De dames derby DWS 3UVG is een overwinning voor UVG geworden. DWS had wel schutster Rita Bergkot- te in de gelederen, maar deze werd goed door de verdediging van UVG aan banden gelegd. UVG speelde veel al in de breedte en had daarmee suc ces. Het bouwde dan ook een voor sprong van 5—1 op. DWS kwam ech ter teruig tot 7—4 voor de rust. Na de rust weer een beter spelend UVG dat tenslotte de wedstrijd met 95 won. De heren van Wilton konden het In Rotterdam niet bolwerken tegen Aito- rnium. Het verloor mét 107- Wilton moet in deze competitie nog twee wedstrijden spelen en heeft tot nu toe nog geen enkel winstpuntje kunnen boeken- Het ziet er den ook naar uit, dat ze het volgend seizoen terug zul- gaan naar de afdeling, na een seizoen te hebben gespeeld in het district tweede klasse. De heren van DWS 2 gaan nu al aanspraak maken om de plaats van Wilton in het district over te nemen. Na de overwinning van 109 op Hol- landlaam, heeft het nog maar een punt nodig uit de resterende drie wedstrij den om de titel en daarmee de promo tie te pakken. In Den Haag hebben de teams van DW het niet kunnen redden. De da mes gaven Hercules goed partij, maar moesten de thuisclub toch een overwinning van 9—7 toestaan. De he ren hebben alles in het werk gesteld om de thui-s geleden nederlaag tegen Operatie te revancheren. Lang heeft het weerstónd geboden, maar het moest toch een nederlaag 1512 in casseren. Voor zondag 8 februari is er maar een zeer bescheiden programma vast gesteld. Zaterdagavond treden de da mes van DWS 2 aan tegen ADOP dat tot nu toe slechts twee punten heeft weten te vergaren. Het moet voor DWS een niet te moeilijke opgave zijn-, de volle winst te boeken. Zondag spelen in de Vlaardingse sporthal de heren van UVG tegen WIK dat op de eerste plaats staat. Het zal een zware opgave voor UVG betekenen. Wil het aanspraak blijven maken op de titel, dan moeten de Schiedammers de wedstrijd winnen. In de Haagse Hbutruisthallen spelen de dames en heren teams van DWS. De dames tegen Westlandia, dat een moeilijke tegenstander genoemd mag worden. Het zal dan ook een spannen de ontmoeting worden, waarin het ge luk de doorslag moet geven. De heren krijgen Hellas II als te genstander. Het Haagse -team laat de laatste weken goed van zich spreken en maakt ook een aanspraak op de ti tel. Het zal een zware strijd worden voor onze stadgenoten, die de zaal- competitie zo sterk zijn gestart, maar het de laatste wedstrijden laat afwe ten. Bij DWS II kan het feest worden. Indien het de wedstrijd tegen RODA II wint, is het kampioen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Drie jubilarissen bij ij. van Landbouw Mij. MAASDIJK De plaatselijke afde ling van de Holl. Mij van Landbouw komt op vrijdag 6 februari in gebouw De Vluchtheuvel bijeen in een feeste lijke vergadering. Niet minder dan drie bestuursleden zijn dan 25 jaar in functie, ter gelegenheid waarvan zij gehuldigd zullen worden. Aan het feestelijke gebeuren werkt het gezel schap The Rythmers van Hoek van Holland mee. Aanvang 7.30 uur n.m. nu... beduidend goedkoper Wie de advertentiepagina's in de kranten van de laatste we ken heeft gelezen, zal het niet ontgaan zijn dat er zóveel voor panties wordt geadverteerd, dat het aardig op een panty-oorlog gaat lijken. Ook ter Meulen doet graag aan de strijd meemaar dan niet met de buispanties, maar met de normale gevormde panties in 3 maten en 2 kleuren. De prijs ligt zelfs lager als die van de buispanty. Koop ze nu deze panty nylons van mousse nylon, 't broekje is van steviger breisel, ze zijn naadloos en kosten per stuk nog géén een gulden zestig. naadloze mousse panty geheel gevormd in 3 maten en 2 kleuren eerste keus Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze geheel gevormde nylon panty kousen, in de modekleuren adria en caresse, maten 814 t/m 11, per stuk voor Elka vrijdagavond tot 9 uur open

De Havenloods | 1970 | | pagina 4