i m Free Enterprise te water BEN MALTHA BEN MALTHA I.H.C. Holland blijft zelfstandig Eindtijd spitst zich toe Weekagenda Schiedam DE ALGEMENE ZIEKENFONDSEN TE ROTTERDAM S'dam 6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 4 9Ê& Eén ding is beslist is de lederen kleding specialist NAPPA JASJE, c pracht kwaliteit I Ije""*" SUèDE JACK, 107 CA zeer vlot model IZ/ tJv SUèDE HERENCOLBERT, met vachtvoering ZlD»~™ Onze sortering jassen kort en lang is enorm. Onze prjjzen tientallen guldens goedkoper. MEENT 80 - ROTTERDAM Telefoon 12 02 07, 10 lijnen. Vrijdagavond van 7—9 uur geopend. „Wanneer het zo doorgaat, dan is het nauwelijks de moeite meer voor onze gasten om naar huis te gaan. Dan kunnen zij beter in Ne derland blijven logeren tot het vol gende schip te water wordt gela ten", aldus de heer F. Smulders, bedrijfsdirecteur van werf Gusto in zijn toespraak, nadat de „Free Enterprise V" was gedoopt en vlot te water gelaten. Het was weer de koude, maar altijd weer aantrekkelijke plechtigheid. Al tijdig stroomde een groot aantal gas ten het terrein op, personeelsleden, scholieren, padvinders en andere be langstellenden. Het muziekcorps van Gusto zorgde voor de feestelijke ge zelligheid. Op het platform verzamelden zich de genodigden en daar was het mrs. P. Fenn, echtgenote van één van de directeuren van de rederij Townsend Car Ferries Ltd., die de hamer liet vallen op de fles champagne. Daarna gleed de machtige ferry in de door de rivierpolitie afgezette Maas en werd het schip onder geloei van de schepen door sleepboten opge vangen. nu beduidend goedkoper Geen zorgen meer als Uw baby slaaptook al is hij nog zo'n woelwater, met dit trappelde kentje kan hij zich niet meer bloot woelen. Een leuk keperflanellen trap peldekentje waarmee Uw baby altijd "warm onder de wol ligt". U trekt het bovenste deel ge woon als jasje aan en legt met de stevige banden het deken tje onder de matras vast. Dit absoluut veilige trappeldeken tje in een royale kinderledi- kantmaat, koopt U nu voor nog géén vier gulden. ïï-1 *J* Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het souterrain de ze absoluut veilige trappelde kentjes van een prima kwaliteit keperflanel, in diverse leuke kinderdessins Gttn tel. of schrift Mrs. Fenn kreeg een fraai paarlen collier aangeboden als herinnering aan haar handeling. Zij verklaarde, dat zij zich bij deze gebeurtenis om ringd zag door vele vrienden en zich daardoor op de werf thuisvoelde. De Free Enterprise V, is het vierde nieuwe schip in vijf jaar door Gusto opgeleverd. Het schip zal dienst gaan doen op de lijn Dover-Zeebrugge. Daar wordt een nieuwe aanlegsteiger gebouwd voor een bedrag van 21/» miljoen pond. Het wordt een gebouw van drie verdiepingen met restaurant, met ge bouwen voor douane en immigratie diensten. De Free Enterprise V biedt ruimte aan 820 auto's of 40 vrachtwagens en 1200 passagiers. Scheepsofficier op inlbrekeirspaid De Schiedamse politie heeft een 27- jarige tweede officier A.A.M. van het in de MerweJtaven liggende Spaanse vrachtschip „Eco Luosa" gearres teerd. die bezig was in te breken in een winkel aan de Hoogstraat. In feite was het de winkelier zelf die de arres tatie deed. Hij hoorde nl. gestommel in zijn woning en ging op onderzoek uit. Hij wapende zich met een traproe. De inbreker kwam er slecht af. want hij kreeg zodanige verwondingen, dat hij in het ziekenhuis moest worden verbonden. Oe officier-inbreker bleek in het bezit te zijn van o.a. een band recorder, een koffer met grammo foonplaten en een bedrag van 100 uit de kassa. GEREFORMEERDE 1 J. C. Oosterkerk. 1 Ark", 9 en 10.30 uur ds. K. Bokma, 5 uur ds. J. Vrolijk, Magnalia Del Kerk, 10 en 5 uur ds. C. van Zuylen, De Goede Haven, 10 en 5 uur ds. K. H. Schuring, Jullanakerk, 10 uur ds. J. Vrolijk, 5 uur ds. K. Bokma. HERVORMDE KERK: Grote Kerk: 10 uur ds. A. D. Klaassen, 17 uur ds. W. Vroeginde- welj, Katwijk, 19 uur ds. J. W. Zimmerman. Bethelkerk: 10 uur ds. A. Ie Coq. Opstan- dingskerk: 10 uur ds. J. W. Zimmerman. Open Deur Dienst, 19 uur ds. D. J. Spallng. Vredeskerk: 10 uur ds. Vermaat, Vlaardin- r ds. J. Fal- Verwaal. I Martlnuskerk: 9.30 uur ds. E. Verwaal. Ned. Prot. Bond, Westvest 92: 10.30 uur i B. A. Koek, discussiedienst. Kerkgemeenschap tot Verbreiding Ger Leer. L. Nieuwstraat 79: 10 en 17 uur ds. Hofman. Evang. Luth. uur ds. A. Steinxiai Oud-Katholieke Parochie, Dam: 10 uur H. Hersteld Apostolische Gemeente, Stadhou derslaan: 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Hells, Lange Haven Samen komst: 10 en 19.30 uur. Leiding: kapitein en mevr. H. J. Rentink-Geboers. Baptisten Gemeente, gebouw Irene: 19.30 Chr. leref. Kerk, Warande: 9.30 uur dien (Vrijgemaakt), Westvest Geref. 9.30 en 4.30 uur ds. C. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene: 10 uur. De heer G. H. v.d. Kamp uit Den Haag; 17 uur Grote Kerk ds. W. Vroeglnde- wey uit Katwijk aan Zee. „Le IHC-Holland is een zelfstandige maatschappij en zal die zelfstandig heid in de toekomst handhaven. Vrij wel het enige dat IHC gemeen heeft met andere werven is, dat zij ook een werf is en drijvend materiaal vervaar digt". Aldus Mr. Harry Smulders, presi dent van de Raad van Bestuur in een verklaring na het te waterlaten van de „Free Enterprise V" op de werf van Gusto te Schiedam. In IHC-Holland zijn opgenomen Gusto; werf De Klop te Sliedrecht, Smit Kinderdijk te Kinderdijk en Ver- sohure te Amsterdam. Mr. Smulders deed deze mededeling naar aanleidig van de geruchten rond de jongste ont wikkeling op het terrein van de Ne derlandse scheepsbouw. Hij zette uit een, dat de groep in 1965 werd ge vormd en zich specialiseert in ,,Off shore-materiaal" In het bijzonder de werf Gusto, voor het bouwen van drij vend materiaal voor oliewinning. Ver der materiaal ten behoeve van mijn bouw en tranport, verbonden aan tin winning. Dit zijn speciale produkten, die IHC over heel de wereld levert en waartoe ook de markten worden be zocht door een speciale verkooporga nisatie. Desgevraagd verklaarde mr. Smul ders bijzonder ingenomen te zijn met de maatregelen van de regering, inza ke de gewijzigde rentevoet van 3'/t procent. Dit is een hulp aan de wer ven, zoals die ook in andere landen wel wordt verleend. Het betreft de zelfstuwende objecten, voor IHC o.a. sleepzuigers en ferries. De order-portefeuille van IHC is zeer behoorlijk gevuld. Het is nog niet bekend, of door de Engelse rederij Towsend Car Ferries Ltd. te Dover, opdracht voor bouw van een volgende ferry zal worden verstrekt. Er be staan wel plannen in die richting. Open Deurdienst in Opstandingskerk De commissie voor het Open Deur- werk van de hervormde gemeente or ganiseert zondag, 8 februari, een Open Deurdienst in de Opstandings kerk (hoek Troelstralaan-Burg. Hon- nerlage Grethelaan). Aanvang 10 uur. Deze dienst zal worden geleid door ds. J. W. Zimmerman, die als thema voor de dienst en onderwerp van de predi king koos: „Zelfonderzoek". Mede werking aan deze dienst zullen verle nen de chr. muziekvereniging „Harpe Davids" o.l.v. de heer A. L. Glotzbach en de heer A. Eikelboom, orgel. Iraakse postzegel met IHC-produkt Onlangs deelden we mee, dat het Sheikdom Qatar postzegels had uitge geven met de afbeelding van het boor eiland „Seashell", geleverd door werf Gusto Schiedam en een SBM-installa- tie. Er is een nieuwe postzegel met een afbeelding van een IHC-produkt verschenen, nl. van de „steam-dred- ger Hillah", de door IHC gebouwde stoomsleepzuiger. Deze postzegel is uitgegeven ter gelegenheid van het gouden jubileum van de haven Bas rah in Irak. Concert ten bate van tien Biafraaintjes De Young Credo Singers" hebben in het kader van hun actie, om tien Biafraantjes te verzekeren van de me dische verzorging e nverpleging gedu rende één jaar, met het concert in de Paradijskerk ongeveer 650 met de collecte opgehaald. Als afsluiting var hun actie concerteren de Young Credo Singers in de Doelen op 9 februari. Dit gebeurt met medewerking van Caroline Kaart, Freedom Stagers, John van Weelde-organist, en het Ra dio Philharmonisch Orkest onder lei ding van Arie Pronk. Kaarten 10 zijn o.a. verkrijgbaar bij de kassa van de Doelen. Aanvang 8 uur. Van dit concert zullen televisie-opnamen gemaakt worden. Kuiderkarnaval in „De Rank99 Zaterdag 7 februari wordt van 2 tot 5 uur in het gebouw „De Rank", een kindercarnaval gehouden voor kinde ren van 4-10 jaar ten bate van het kin dertehuis in Brazilië „Lar da Infan- cia". De f 2800 is al overgemaakt. Een van de acties om aam meer geld te komen is het kindercarnaval. Het is de bedoeling dat alle kinderen ver kleed komen; voor de origineelst en leukst gecostumeerde deelnemer zijn er prijzen. WEEKAGENDA: 5 febr. Irene 20 uur To neelmanifestatie SG: Brederode, 20 uur Typ- cursus Scheidegger. Arcade 20 uur Klaverjas- ver. Ons Genoegen West. Chr. Soc. Bel. 20 uur wilton Fljemoord koor rep. 20 uur Rhetorica: spreken in 't openbaar. 20 uur Thurlede bestuursvergadering. De Rank 20 uur Chr. Vrouwenbond. Nieuwstraat 12. Poli tiek Café 20 uur Bijeenkomst. 6 febr. Irene 20 uur Rep. Vriendenkring, Arcade 20 uur Feestavond Politie Harmonie. Chr. Soc. Bel. 20 uur Bimgo-avond Martinit, 20 uur Bestuursvergadering S.B.L.O., 20 uur I febr. Irene 10 uur Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 10 uur jeugdkerk, 10 uur zon dagsschool De Vonk, 12 uur Verg. van Reis- '59. Chr. Soc. Bel. 20 uur Onze Woning, 20 uur Klaverjasclub O.S.V., 20 uur Oef. B.B. 10 febr. Irene 20 uur Rep. Kerkkoor der Herv. Gemeente. Arcade 20 uur Bond van Vogelliefhebbers, 20 uur K.S.M. Orpheus rep., 20 uur cursus E.H.B.O., 19.30 St. Eloy. Chr. Soc. Bel. 10 uur Huisvrouwengymnas- tiek, 13 uur Bridge Schiedam, 18.30 uur Jeugdtoonkunstkoor, 20 uur Toonkunstkoor. De Rank 20 uur Verg. C.B.T.B. verg. 11 februari 20 uur Combo Han Overdijk „De Clieck". Arcade 19.30 uur Bijeenkomst Studievrienden. Chr. Soc. Bel. 14 uur Senec- Weekfilm: passage Theater „Brigade zon der vrees", 18 jaar. Kindermatinee „Parachu tisten commando's", 14 Jaar. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum 7 feibr. tot 2 mrt. 1. Oonfrcmitaftde III. Mart Le gerstee, Plastiken, Gerda Edens, wandkleden en textielplastieken. Jan Mulder, beeldhouw werken en tekeningen 2. Aanwinsten 1969. Met instemming las ik wat dr. Kraan schreef in het artikel „Eindtijd telt al 1970 jaar, maar wat zegt ons dat?" in De Havenloods van 22 januari over het tv programma „Zienswijze", waarin ditmaal de „eindtijd" werd behandeld. Een dergelijke benadering sticht slechts verwarring. De eindtijd is een Bijbels thema dat altijd het do mein van de sekten is geweest. Daar om is het zo jammer dat alleen verte genwoordigers van min of meer sek tarische groepen hier aan het woord waren, terwijl de enige theoloog in het gezelschap, pater Grollenberg, naar katholieke traditie geen visie op de eindtijd bleek te hebben. De uitzen ding over een zo uitermate belangrijk onderwerp zou veel meer tot haar recht gekomen zijn als in dit onder werp „gespecialiseerde" theologen als Berkhof en Berkouwer een bijdra ge hadden kunnen leveren. Overigens moet wel worden vastge steld, dat ondanks alle onderlinge te genspraak, de aanwezigen minus pa ter Grollenberg, de eindtijd nabij achten in de zeer bepaalde betekenis van voleinding der geschiedenis en wereldeinde. In zijn benadering van dit gegeven doet dr. Kraan m.i. geen recht aan het Bijbels stramien. Weliswaar is de eindtijd reeds sinds Christus' geboorte gaande, maar op grond van dit heils gebeuren mag niet de suggestie ge wekt worden als zou deze eindtijd zich niet gaan toespitsen in „een tijd van het einde", een crisis waardoor de wereld heen moet om tot een nieuwe geboorte te kunnen komen. Ook aan de eindtijd komt een eind. Jezus en alle profeten spreken duidelijk van weeën, als bij een geboorte, weeën die elkaar steeds sneller opvolgen en die ook steeds pijnlijker worden naarmate de geboorte nadert. Als Paulus zegt dat het nu de tijd van het welbehagen is, geldt dat niet de wereld, maar de ge meente van Christus. Alle christelijke eeuwen door was uitsluitend de ge meente van Christus object van dit heil, en dat was dan nog een verbor gen heil, dat eerst met de weder komst van Christus openbaar zal wor den. De gemeente is dan ook geen aardse organisatie. De gelovigen in Jezus Christus zijn ballingen op deze wereld, vreemdelingen op aarde, wier burgerschap in de hemel is en die als erfgenamen zijn, die de hemelse erfe nis nog moeten ontvangen. Ik beweer niet dat dr. Kraan dit óók niet zo ziet, maar zijn artikel wekt de indruk alsof de eindtijd alleen maar een langdurige periode zou zijn waar gen die over de wereld komen, oorde len die velen nog tot God zullen bren gen, maar het gros van de mensen volhardt in het kwaad. Wat de tijd van het einde betreft, zijn ons heus geen jaartallen gegeven, maar wel tekenen. Vanouds zijn bij hen die de profetie niet vergeestelij ken de terugkeer van de Joden naar Palestina, het herstel van de natie Is raël en de inbezitneming van Jeruza lem de grote tekenen van de volein ding der tijden geweest. Is het juist van een „ondergangs stemming" te spreken, aldus Jezus zelf in zijn rede over de laatste dingen (Mattheus 24) en in Zijn visioen van de eindtijd (Openbaringen) duidelijk stelt dat het met deze wereld uitloopt op een reeks katastrofen die alle an dere rampen die de mensheid ooit te voren troffen verre overtreffen? La ten wij niet zeggen dat het niet moge lijk is en niet mag: de beide wereld oorlogen, Vietnam, Biafra; de duizen den intercontinentale raketten die staan opgesteld, bewijzen ons dat al les wat verschrikkelijk is, kan em ook gebeurt. De Christen moet desondanks niet in een ondergangsstemming verke- Bij het oversteken van de N. Dam- laan bij de Sporthal, liep de 15-jarige D. Nels tegen een auto, bestuurd door de 56-jarige uitvoerder J.M.K. De Jon gen liep een lichte hersenschudding op en werd door de GGD naar de Dr. Noletstichttag vervoerd. De jeugdsociëteit „Kethel" organi seert weer een avond in gebouw De Rank op 7 februari. Medewerking ver leent de band „Chefftag Blues". Zaal open half acht. ren, maar bezig zijn de goederen van Zijn Heer te beheren. Dat is op zich zelf heel waar t.o.v. zijn eigen toe komst en van allen die zich nog voor of tijdens de grote gerichten tot God zullen bekeren. Maar van deze gees tesgesteldheid mag niet de suggestie uitgaan alsof de wereld geleidelijk on der Gods beslag zal komen. Daar gaat een hele reeks zuiveringen aan vooraf. Noach was óók bezig met de goederen van zijn Heer; hij zorgde er voor dat er een geborgenheid was voor alles was God voor de toekomst na het zuiveringsproces wilde bewa ren. Daarin was Noach optimistisch, maar hij wist dat de wereld om hem heen zijn gang ging en in de vloed zou omkomen. Jezus zelf haalt dit voorbeeld aan: als de Zoon des Mensen komt zal het zijn als in de dagen van Noach: de dingen, eten en drin ken, trouwen enz. Maar een ander bij belwoord vertelt ons in welke geestes gesteldheid al die gewone dingen ge beuren: de boosheid van de mensen was groot en de aarde was verdorven en vol geweld. Zo is het nu ook. Het welbehagen van God zal zich over de hele wereld eens uitstrekken, maar niet dan na „selectie", oordeel, ge richt en zuivering. H. VERWJCIJ. Rotterdam In samenwerking tussen de Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam en de Schiedamse Kunst kring Cultura, wordt vrijdag 13 fe bruari in de aula de Dutch Music and Comedy show: „Neerlands hoop in bange dagen" gebracht. Daarna is er in de kelder een gezellig samenzijn, waaraan medewerking wordt ver leend door het Delfts Studenten kwar- De heer C. Zonneveld, molenbaas bij de Gemeentelijke Vervoer-, Reini- gings-, Ontsmettings- en Marktdienst nam afscheid van de dienst in ver band met het bereiken van de 65-jari- ge leeftijd, na een diensttijd van ruim 33 jaar. Wethouder J. Scheffers, die met de secretaris de heer C. Brunt, de Commissie voor de Gem. Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Markt dienst vertegenwoordigde, voerde het woord, waarbij hij de verdiensten van de heer Zonneveld memoreerde. De directeur van de dienst, de heer E. T. Kraan, bracht de heer Zonne veld dank voor zijn werkzaamheden gedurende zovele jaren van trouwe dienst. Als vertegenwoordiger van de jubileumcommissie overhandigde de heer G. J. Koppenol aan de heer Zon neveld een stofzuiger en mevrouw bloemen. In de vacature, ontstaan door ver trek van mevr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw, wordt ook de naam genoemd van mr.J. B. Engelsman om te wor den benoemd tot lid van Ged. Staten Zuid-Holland. De heer Engelsman, die in Schiedam woont, is Rijnmond gecommitteerde. Hij was een aantal jaren geleden lid van de gemeente raad van Schiedam voor de P.v.d.A. f. 70,90 per m- f. 35,45 per maand voor een alleenstaands met kinderen van 16 -- 27 Jaar. beide tarieven met inbegrip van de premie aanvullende verzekering). RECHT OP REDUCTIE kan met ingang van 1 Januari 1970 wordenverteend aan: echtparen waarvan de man jonger Is dan 65 jaar, met een inkomen dat over 1969 niet hoger is dan f7.950,— per Jaar. (ca. f. 153,— per week.) ongehu weten, jonger dan 65 Jaar, met één of meer medeverzekerde kinderen van 16 tot 27 jaar, met een inkomen dat over 1969 niet hoger is dan f. 7.950,—per jaar (ca. f. 153,- per.week). Indien u van mening bent tot een der bovenvermelde groepen te behoren, dan ver zoeken wij u ter verkrijging ven het recht op premiereductie, de onderstaande ant woordcoupon uitte knippen en in te vullen. Deze coupon kunt u zenden aan het ziekenfonds, waarbij u bent Ingeschreven. is dit A.Z.R.,dat te adresseren aan: Het ziekenfonds A.Z.R., Antwoordnummer 2110, ROTTERDAM. is dit A.R.V.,dan te adresseren aan: Het ziekenfonds A.R.V., Antwoordnummer 671, ROTTERDAM. U behoeft GEEN POSTZEGELop da enveloppe te plakken. Deze is voor onze reke ning. Na ontvangst van de antwoordcoupon stellen wij ons met u in verbinding teneinde na te gaan, ofu inderdaad recht op reductie heeft. Blijktdit het geval, dan wordt de premie met terugwerkende kracht tot 1 januari 1970 verminderd met: f. S/IOper maand voor echtparen tot f.62,80per maand, incl. aanvullende verzekering. hierlangs afknippen) Antwoordcoupon PRR. Ondergetekende naam en voorletters:): ;n van do kwitantie): meent In aanmerking te komen voordo premieregeling. HIJ/zij Is gehuwd/ongehuwd (doorhalen wat niet van toepassing la.) Datum:

De Havenloods | 1970 | | pagina 6